EKSTRA
MENÜ

Yandex

Yandex ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yandex haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 502 Yandex haberi bulunmuştur.

Yandex  Rusya'nın pazar payı bakımından en büyük arama motorunun sahibi (%57.4 pazar payı) ve birçok internet tabanlı ürün ve servis geliştiricisi Rus BT şirketi. Şirketin amacı kullanıcıların sorularına, doğrudan veya dolaylı, cevap verebilmektir. Yandex.ru ana sayfası Rusya’da en çok ziyaret edilen internet sitesi olmuştur. Yandex, tüm dünyada 56 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmaktadır. Rusya’nın yanı sıra Beyaz Rusya, Kazakistan, Ukrayna ve Türkiye’de de hizmet vermektedir. Tamamen Yandex’e ait olan alt birim şirketi, Yandex Labs ise San Francisco Körfez Bölgesi'ndedir ve bir ar-ge laboratuvarı görevi görmektedir. 30 Mart 2015'den itibaren Mozilla Firefox'da Türkiye için varsayılan arama motoru olmuştur.

Devamı..

Yandex Haberleri

Opera VPN açma işlemi nasıl yapılır Opera VPN kullanımı (Wndows, Macos, Android, İphone Ve Linux)

Opera VPN açma işlemi nasıl yapılır? Opera VPN kullanımı (Wndows, Macos, Android, İphone Ve Linux)

Açılımı Virtual Private Network olan VPN kavramının Türkçe karşılığı sanal özel ağ olarak tanımlanmıştır. İnternette gerçekleşen erişim engellemelerini kaldıran çeşitli VPN programları ve eklentilerinden birisi de Opera VPN olarak karşımıza çıkar. Peki Opera VPN açma işlemi nasıl yapılır? Opera VPN kullanımı Windows, MacOS, Android, iPhone ve Linux cihazlarda nasıl olur? İşte Opera VPN hakkında merak edilen her şey.

15.04.2021Teknoloji
İnternetteki yayınlar için unutulma hakkı kullanılacak

İnternetteki yayınlar için unutulma hakkı kullanılacak

İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle kişilik hakları ihlal edilenler, sulh ceza hakimliğine başvurarak "unutulma hakkı"nın kullanılmasını talep edebilecek.

13.04.2021Ekonomi
Dijital Pazarlama Uzmanı Ümit Yılmaz, yurtdışı ihracat için dijital pazarlamanın önemine vurgu yaptı

Dijital Pazarlama Uzmanı Ümit Yılmaz, yurtdışı ihracat için dijital pazarlamanın önemine vurgu yaptı

Günümüzde pandemi ve internet kullanımının her gün hızlı bir şekilde artması nedeniyle Yurtdışı ihracat için dijital pazarlama müthiş bir şekilde önem kazandı. We Are Social ve Hootsuite açıklanan verilerine göre 2020 yılında Dünyada 4,5 milyar kişi aktif olarak internet kullanıyor. Ülkemizde ise TÜİK açıkladığı verilere göre 2019 yılında 16-74 yaş internet kullanım oranı 2019 yılında yüzde 75.3 ilen 2020 yılında pandeminin etkisi ve internet kullanımın artmasıyla beraber yüzde 79 oldu.

25.03.2021Teknoloji
Rus turistlerin en çok ziyaret etmek istediği ülke Türkiye

Rus turistlerin en çok ziyaret etmek istediği ülke Türkiye

Rusya’da tatil yapmayı planlayan ülke vatandaşlarının yüzde 60’ının yıl sonuna kadar ülke sınırlarının tümüyle açılmasını beklediği ve Türkiye'yi 2021'de de en çok ziyaret etmek istenen ülkeler arasında gösterdiği bildirildi.

24.02.2021Ekonomi
Rus turistlerin gözü Türkiyede

Rus turistlerin gözü Türkiye'de

Türkiye, Rus turistlerin 2021'de en çok ziyaret etmek istediği ülkeler arasında yer alıyor.

24.02.2021Ekonomi
Kazan İİT Genç Girişimciler Forumu’nda yılın en iyi girişimleri seçilecek

Kazan İİT Genç Girişimciler Forumu’nda yılın en iyi girişimleri seçilecek

Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da yapılacak Kazan İslam İşbirliği Teşkilatı Genç Girişimciler Forumu’nda yılın en iyi girişimleri ödüllendirilecek. ICYF Başkanı Taha Ayhan "Tataristan’ın bölgedeki rolü çok önemli. Bölgenin kalkınmasında, gençlerin meslek edindirmesinden girişimciliğe dönüşmesine kadar her evrede ICYF olarak yanlarındayız" dedi.

27.11.2020Ekonomi
Petal Search kullanıcıların desteğiyle gelişiyor

Petal Search kullanıcıların desteğiyle gelişiyor

Huawei'nin geliştirdiği özel arama motoru Petal Search, kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre de güncelleniyor.

20.11.2020Teknoloji
Googleda saniyede 40 bin arama yapılıyor

Google'da saniyede 40 bin arama yapılıyor

Saniyede 40 bin aramanın yapıldığı Google, dünyadan arama motorları arasında yüzde 92,26'lık oranıyla en fazla piyasa değerine sahip arama motoru oldu.

29.10.2020Teknoloji
Huawei P Smart 2021 satışa çıkıyor: İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei P Smart 2021 satışa çıkıyor: İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei'nin yeni akıllı telefonlarından Huawei P Smart 2021, ön sipariş yoluyla kullanıcılara sunuldu. İşte yeni telefonun öne çıkan özellikleri ve Türkiye fiyatı...

12.10.2020Teknoloji
Yandex banka satın alıyor

Yandex banka satın alıyor

Rusya’nın en büyük teknoloji şirketi Yandex, ülkenin önde gelen özel bankalarından Tinkoff bankasını yaklaşık 5,5 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor.

23.09.2020Ekonomi
Yandex Türkiyedeki ofisini kapatıyor mu

Yandex Türkiye'deki ofisini kapatıyor mu?

Rusya merkezli arama motoru Yandex, Türkiye'deki ofisini kapatmaya karar verdi. Global düzeyde maliyetleri kısmak adına bu yola giden şirket, Türkiye'de sunduğu servislerine olan desteğini ise sürdürecek.

18.09.2020Teknoloji
Petal Search nedir İşte Huaweinin yeni arama motoru

Petal Search nedir? İşte Huawei'nin yeni arama motoru

Huawei'nin geliştirdiği arama motoru Petal Search, kullanıcıların aradıkları bilgiye hızla ulaşmasını sağlarken diğer yandan gelişmiş bir uygulama dağıtım merkezi olarak çalışıyor. Petal Search, doğrudan telefonların ana ekranından da kullanılabiliyor.

9.09.2020Teknoloji
Apple ve Google haritalardan Filistini sildi, Hamas tepki gösterdi

Apple ve Google haritalardan Filistin'i sildi, Hamas tepki gösterdi

Hamas, ABD'li teknoloji şirketleri Google ve Apple'ın harita uygulamalarından Filistin'i silmesini "uluslararası yasa ve kararlara aykırı bir adım" olarak nitelendirdi.

18.07.2020Teknoloji
‘Wayfair Skandalı’nın detayları

‘Wayfair Skandalı’nın detayları

‘Wayfair Skandalı’ geçtiğimiz bir kaç gündür sosyal medyada üzerinde en çok konuşulan konu oldu. ABD’de mobilya ürünleri satan e-ticaret mağazası Wayfair’in, kayıp çocukların isimlerini kullanarak pedofili ve çocuk kaçakçılığı yaptığına dair iddialara inananlar da oldu, ‘komplo teorisi’ diyenler de. İşte özetle Wayfair Skandalı...

14.07.2020Dünya
Pandemi sonrası e-ticaret eğitimlerine olan ilgili arttı

Pandemi sonrası e-ticaret eğitimlerine olan ilgili arttı

Pandemi ilanından itibaren online e-ticaret eğitimlerine talep %826 oranında artış gösterdi. Son 3 ayda e-ticaret yapmayı öğrenmek için online eğitimlere dahil olan katılımcı sayısı 6 bini aştı. Yıl sonuna kadar hedef, sektöre 20 bin e-ticaret uzmanı kazandırmak.

17.06.2020Teknoloji
Huawei telefonlarda Yandex dönemi başlıyor

Huawei telefonlarda Yandex dönemi başlıyor

Yandex ile dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Huawei, özel bir iş birliğine imza attı. Yeni dönemde Huawei Mobil Servislerine (HMS) sahip cihazların Huawei internet tarayıcısında ve ana ekranda yer alan arama çubuğunda varsayılan arama motoru Yandex oldu. Ayrıca Huawei cihazlarının “AppGallery” uygulama mağazasında, Yandex’in uygulaması Yandex Navigasyon da yerini aldı.

20.05.2020Teknoloji
Şöhretli Rocky

Şöhretli Rocky

Sosyal medyada bir kullanıcının Kuzguncuk Mahallesi’nde bahçe duvarından bakan köpek paylaşımı twitter’da gündem oldu. Yüzlerce kişi o sokaktan geçtiğini ve Rocky isimli köpeği sevdiğini söyleyerek son 10 yıl içerisinde çektikleri fotoğrafları paylaştı. Köpeğin sahibi Can Doğan, “Rocky’e hep ilgi vardı ama bu kadar ünlü olduğunu yeni anladık.” dedi.

18.05.2020Gündem
Ukrayna, Rus sosyal medya sitelerine yönelik yasağı uzattı

Ukrayna, Rus sosyal medya sitelerine yönelik yasağı uzattı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus internet şirketleri ve sosyal medya sitelerine yönelik yasağı uzatan kararnameyi imzaladı.

15.05.2020Teknoloji
Yandex Navigasyon, İstanbulun akşam trafiğini analiz etti

Yandex Navigasyon, İstanbul'un akşam trafiğini analiz etti

Türkiye’nin popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, COVID-19 pandemisi döneminde İstanbul’da meydana gelen trafik hareketlerini farklı bir açıdan inceledi. 1 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasaklarının dışında kalan hafta içi günleri dikkate alan Yandex Navigasyon, yoğun akşam saatlerinin trafik derecelerini ortaya çıkardı.

14.05.2020Teknoloji
Eceabat’ta keşfedilmeyi bekleyen birkaç gizli koy

Eceabat’ta keşfedilmeyi bekleyen birkaç gizli koy

Çanakkale’nin güzel ilçesi Eceabat’ın pırıl pırıl ve bakir koyları, etrafını çevreleyen çam ormanlarının dik yamaçlarının eteklerine adeta saklanmış durumda. Bembeyaz ipek gibi kumlarla kaplı plajları alabildiğine uzun ve sakin. Korona sonrası biraz olsun her şeyi unutmak için Eceabat’a mutlaka uğramalısınız. İşte gizli kalmış koylarıyla Eceabat gezi rehberi…

24.04.2020Seyahat
Kurumsal e-posta adresleri için dikkat edilmesi gereken noktalar

Kurumsal e-posta adresleri için dikkat edilmesi gereken noktalar

Kişisel e-posta adresinizden farklı olarak kurumsal e-posta adreslerinde çok daha farklı hareket etmeniz gerekiyor. Kurum kimliğini de beraber taşıyan bu e-posta adreslerini kullananların göz ardı etmemesi gereken noktalar ise şöyle...

22.04.2020Evdehayat
Sokağa çıkma yasağı bittiğinde trafik yoğunluğu artıyor

Sokağa çıkma yasağı bittiğinde trafik yoğunluğu artıyor

Yandex Navigasyon, COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında geçtiğimiz iki hafta sonu 31 ilde ilan edilen sokağa çıkma yasaklarının ardından meydana gelen trafik verilerini analiz etti. Her iki hafta sonunda ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrasında Pazartesi günlerinin ilk saatlerinde trafikte önemli bir hareketlilik gözlemleyen Yandex Navigasyon, elde ettiği verileri karşılaştırdı.

21.04.2020Teknoloji
Zoom’da güvenlik ve gizlilik için 10 ipucu

Zoom’da güvenlik ve gizlilik için 10 ipucu

Tüm dünyada alınan sosyal mesafe ve karantina önlemleri nedeniyle insanlar birbirleriyle iletişim kurmak için etkili yollar aramaya başladı. Zoom adlı yazılım kullanım kolaylığı ve cazip fiyatıyla kısa zamanda popülerlik kazandı ancak bir anda çok sık kullanılır hale gelen yazılımın açıkları da ortaya çıktı. Şirket artan iş yükünün üstesinden gelmeyi başardı ve güvenlik araştırmacılarının tespit ettiği açıklara hızla müdahale etti. Ancak her hizmette olduğu gibi, kod güncellemeleri tüm şikayetleri ortadan kaldırmıyor. Bazı durumları dikkate almakta fayda var. İşte Zoom’da güvenlik ve gizlilik için 10 ipucu...

20.04.2020Teknoloji
Yandex, Rota Optimizasyonu ürününü ücretsiz kullanıma açtı

Yandex, Rota Optimizasyonu ürününü ücretsiz kullanıma açtı

Dünyada ve Türkiye’de yaygınlaşan COVID-19 salgını nedeniyle hem kendimizi hem de çevremizdekileri korumak için evde kalmamızın, sosyal mesafeyi artırmamızın çok önemli olduğu bu dönemde; lojistik, kargo ve tedarik zinciri gibi alanların yoğunluğu günden güne artıyor. Yandex bu zor dönemde bir kampanya başlatarak; kargodan lojistiğe, süpermarketlerden teslimat yapan perakende firmalarına ve ürünlerini tüketicilere ulaştıran çiftliklere kadar birçok alanda hizmet veren kurumların teslimat planlamalarına yardımcı olmak amacıyla Rota Optimizasyonu ürününü 3 ay boyunca ücretsiz kullanıma açtı.

16.04.2020Teknoloji
Rusya Konsolosluğu Nerededir Rus Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

Rusya Konsolosluğu Nerededir? Rus Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

Rusya, dünyanın yüzölçümü itibari ile en büyük ülkelerinden biridir. Asya ve Avrupa kıtalarına yayılan Rusya, Rusların dışında pek çok farklı etnik kökenden insanı da bünyesinde bulundurmaktadır. En büyük ve en çok göç alan şehri ise başkenti olan Moskova’dır. St. Petersburg gibi turizm merkezleri ile turistik amaçlı da dünyanın dört köşesinden yabancı turistleri ağırlamaktadır. Rusya, birçok ülkede büyükelçilikler ve konsolosluklara sahiptir. Diğer ülkeler ile diplomatik ve siyasi ilişkileri yoğun olan ülkelerden biridir. Rusya konsolosluğu hakkında iletişim ve tüm detayları sizler için derledik.

15.04.2020Seyahat
İnsanlar evlerine kapandı, trafik yoğunluğu sona erdi

İnsanlar evlerine kapandı, trafik yoğunluğu sona erdi

Türkiye’de koronavirüs COVID-19 salgınının yaygınlaşmasıyla insanlar evlerine kapanırken, yollardaki trafik yoğunluğunda da büyük oranda azalma meydana geldi. Yandex Navigasyon'da yapılan aramalar, yaşanan düşüşü çarpıcı oranlarla gözler önüne serdi.

10.04.2020Teknoloji
Rusyadaki teknolojik cihazlarda yerli yazılım şartı ertelendi

Rusya'daki teknolojik cihazlarda "yerli yazılım şartı" ertelendi

Rusya'da Rus yazılımına sahip olmayan akıllı telefon ve bilgisayarların satışının yasaklanmasına yönelik son tarih ertelendi.

1.04.2020Teknoloji
Yandex Haritalar, rota optimizasyonu ürününü kullanıma sundu

Yandex Haritalar, 'rota optimizasyonu' ürününü kullanıma sundu

“Yandex Haritalar API Teknolojileri” ile kısa süre önce harita servislerini kurumların kullanımına açan Yandex'in verimlilik odaklı Rota Optimizasyonu ürünleri de kullanılabiliyor. Kurumların hızlı ve uygun maliyetli rotayı belirlemesine yardımcı olan Rota Optimizasyonu teknolojisi, Rusya'dan sonra ilk kez Türkiye’de hizmete açıldı.

24.02.2020Teknoloji
Güvenli internete geçiş tek numarada toplandı

Güvenli internete geçiş tek numarada toplandı

BTK tarafından 2011'de ücretsiz hizmete sunulan Güvenli İnternet Hizmeti'ne, tüm mobil operatörlerden "25 00" kısa numarasıyla ulaşılabilecek. Hizmeti tercih eden aboneler arama motorlarında olumsuz içeriklerle karşılaşmayacak.

20.02.2020Teknoloji
Güvenli internete geçiş tek numarada toplandı

Güvenli internete geçiş tek numarada toplandı

BTK tarafından ücretsiz sunulan Güvenli İnternet Hizmeti'ne, tüm mobil operatörlerden "25 00" kısa numarasıyla ulaşılabilecek.

20.02.2020Ekonomi
Yandex Navigasyon, afet toplanma yerlerini de gösterecek

Yandex Navigasyon, afet toplanma yerlerini de gösterecek

Yandex, Türkiye'nin özellikle son dönemdeki en önemli sorunlarından biri olan deprem konusunda kullanıcılarına yardımcı olmak için önemli bir özelliği hayata geçirdi. Yandex Haritalar’a ve Yandex Navigasyon’a, afet toplanma yerlerinin verileri eklendi. Ayrıca Yandex Navigasyon’un arama ekranında yer alan kategoriler bölümüne kullanıcıların kolay erişimi için “Toplanma Alanları” özel kategorisi eklendi.

18.02.2020Teknoloji
Yandex Navigasyon, kış tatili rotalarını paylaştı

Yandex Navigasyon, kış tatili rotalarını paylaştı

Tatil ve seyahat denince akla ilk olarak yaz ayları gelse de, birbirinden farklı deneyimler sunan kış tatili rotaları çok sayıda kişi tarafından seyahat planı yapmak için tercih ediliyor. Bu kapsamda Yandex Navigasyon kış mevsiminde tatil yapmak isteyenler için kış tatili rotalarını paylaştı.

30.01.2020Teknoloji
Male ne demek Male kelimesinin Türkçesi nedir

Male ne demek? Male kelimesinin Türkçesi nedir?

Giyim mağazalarında, bilgisayar oyunlarında ve mobil uygulamalarda dahi rastlanan male kelimesi ne demek? Türkçe Sözlükte yer almayan male kelimesinin anlamını merak edenler için işte detaylar…

15.01.2020Gündem
Putinin hâlâ Windows XP işletim sistemli bilgisayar kullandığı ortaya çıktı

Putin'in hâlâ Windows XP işletim sistemli bilgisayar kullandığı ortaya çıktı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, hacker'ların saldırısına uğrama riskine rağmen hâlâ Microsoft'un beş yıl önce desteklemeyi bıraktığı eski işletim sistemi Windows XP'nin kurulu olduğu bilgisayarlar kullandığı ortaya çıktı.

19.12.2019Teknoloji
Yandex Türkiyede üst düzey atama

Yandex Türkiye'de üst düzey atama

Yandex’te organizasyonel değişikliğe gidildi. Son olarak Ülke Müdürü olarak görev yapmakta olan Onur Karahayıt, Yandex Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Karahayıt yeni dönemde şirketin Türkiye’deki tüm faaliyetlerinden sorumlu olacak.

9.12.2019Teknoloji
Putin yerli yazılım şartı yasasını imzaladı

Putin "yerli yazılım şartı" yasasını imzaladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus yazılımına sahip olmayan akıllı telefon ve bilgisayarların satışının yasaklanmasına yönelik yasayı onayladı.

3.12.2019Teknoloji
Dünya devleri çağrı yapmıştı... Ve Putin imzayı attı

Dünya devleri çağrı yapmıştı... Ve Putin imzayı attı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus yazılımına sahip olmayan akıllı telefon ve bilgisayarların satışının yasaklanmasına yönelik yasayı onayladı.

2.12.2019Dünya
Teslimat robotu Yandex.Rover test sürüşlerine başladı

Teslimat robotu Yandex.Rover test sürüşlerine başladı

Arama motorundan, navigasyona ve mail hizmetine kadar sunduğu pek çok servisin yanı sıra aynı zamanda Avrupa’nın en büyük sürücüsüz otomobil geliştiricisi olan Yandex, otonom araç teknolojisinde bir yeniliğe daha imza attı. Yandex’in yeni teslimat robotu Yandex.Rover test sürüşlerine başladı.

8.11.2019Teknoloji
Yandex’in Akıllı Asistanı “Alisa” Türkiyede kullanıma sunuldu

Yandex’in Akıllı Asistanı “Alisa” Türkiye'de kullanıma sunuldu

Yandex Navigasyon kullanıcılarına yolculuklarında bundan böyle Akıllı Asistan Alisa eşlik ediyor. Alisa ile Türkiye’de ilk kez bir navigasyonda akıllı asistan kullanılıyor. Pek çok yeteneğe sahip olan Alisa; yol ve trafik durumu, adres ve mekân bilgisi söylemenin ya da rota oluşturmanın yanı sıra, hava durumu ve tarih bilgisi de verebiliyor. Rusçadan sonra ilk kez Türkçe öğrenen Alisa'ya her türlü soruyu sormak, sohbet edebilmek mümkün. Kullanıcılar Yandex Navigasyon’u açıp "Alisa" diye seslenerek veya harita üzerinde yer alan mikrofon ikonuna tıklayarak, akıllı asistana kolayca ulaşabiliyor.

7.11.2019Teknoloji
Rusyadan hamle Yasaklanıyor...

Rusya'dan hamle! Yasaklanıyor...

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma, Rus yazılımına sahip olmayan akıllı telefon ve bilgisayarların satışının yasaklanmasına yönelik yasa tasarısını kabul etti.

5.11.2019Dünya
Yandex’in Akıllı Asistanı Alisa artık Türkiye’de

Yandex’in Akıllı Asistanı 'Alisa' artık Türkiye’de

Yandex Navigasyon, Türkiye’nin akıllı asistan özelliğine sahip ilk navigasyon/trafik uygulaması oldu.

5.11.2019Teknoloji
Trafik ne zaman düzelecek İşte İstanbul yol durumu

Trafik ne zaman düzelecek? İşte İstanbul yol durumu

Yağmur ile birlikte İstanbul’un birçok noktasında trafik yoğunluğu da başladı. İstanbul yol durumu haritasına göre, trafik yoğunluğu yüzde 70'e ulaştı. Peki, trafik ne zaman düzelecek? İşte, İstanbul yol durumu

1.11.2019Gündem
İşte Türkiyenin en çok kullandığı 20 uygulama

İşte Türkiye'nin en çok kullandığı 20 uygulama

Araştırma şirketi Gemius'un verilerine göre Türkiye'de en çok kullanılan 20 uygulama belli oldu. Bu uygulamaların başında yer alan isim ise pek şaşırtıcı değil: WhatsApp...

25.10.2019Teknoloji
Yandexin sürücüsüz otomobilleri 1.6 milyon km yol kat etti

Yandex'in sürücüsüz otomobilleri 1.6 milyon km yol kat etti

Yandex, sürücüsüz otomobil teknolojisine destek oluyor. Şirket, geliştirdiği sürücüsüz otomobillerin 1.6 milyon kilometre yol katettiğini açıkladı.

21.10.2019Teknoloji
Kurumsal e-mail nasıl olmalı Nelere dikkat etmeli

Kurumsal e-mail nasıl olmalı? Nelere dikkat etmeli?

Her şeyden önce eğer bir şirket ve/veya bir ticari kurum için yazışma yapıyorsanız mutlaka “kurumsal bir email hesabı” edinmelisiniz. Peki kurumsal bir e-mail nasıl olmalı, hangi noktalara dikkat etmeli?

25.09.2019Teknoloji
Ertürk Apartmanı sakinlerinden futbolcu Arda Turan’a dava

Ertürk Apartmanı sakinlerinden futbolcu Arda Turan’a dava

İstanbul Sütlüce’de futbolcu Arda Turan’ın yaptırdığı otel inşaatının temel kazma çalışması sırasında evleri çöken Ertürk Apartmanı sakinleri, zararlarının karşılanmadığı gerekçesiyle ünlü futbolcuya ve kardeşi Okan Turan’a tazminat davası açtı.

4.09.2019Gündem
Eylül ayında gidilebilecek tatil rotalarını paylaştı

Eylül ayında gidilebilecek tatil rotalarını paylaştı

Tatil ve seyahat denince akla ilk olarak yaz ayları gelse de, eylül ayı da kendine has yumuşak havası ve sakin bir dönem olduğu için çok sayıda kişi tarafından seyahat planı yapmak için tercih ediliyor. Yandex Navigasyon, eylül ayında tatil yapmak isteyenlere keyifli rota önerilerinde bulundu.

2.09.2019Teknoloji
‘Cuma öğleden önce yola çıkın’

‘Cuma öğleden önce yola çıkın’

Yandex Navigasyon, yaptığı analiz çalışmasıyla daha rahat bir bayram yolculuğunun haritasını çıkardı. Analiz için 2019’un Ramazan Bayramı trafik verileri ile 2018’in hem Ramazan hem de Kurban Bayramı tatili trafik verileri incelendi. Trafik sıkışma noktaları ve saat yoğunlukları belirlenerek sürücüler için önemli ipuçları hazırlandı.

7.08.2019Gündem
Kurban Bayramı için trafiğe çıkacaklara çok önemli uyarı

Kurban Bayramı için trafiğe çıkacaklara çok önemli uyarı

Yandex Navigasyon, geçtiğimiz dönemlerin verilerini analiz ederek bayram trafiğinden kurtulmanın yollarını paylaştı, yola çıkmak için en uygun gün ve saatleri açıkladı.

6.08.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Hafta sonu notları

Yeniköy’deki Eski Adet, Chicki’nin hamburgercisi, şovlarıyla öne çıkan pembe dünyalar mekanı Pink Mama ve şehir merkezinden uzağa taşınan Klein Wal... Ortaya karışık ve savruk hafta sonu notlarına buyurun...

11.11.2019