EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ahmed Musa

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 457 haberi bulunmuştur.

Ahmed Musa Haberleri

Ramazanda en çok ziyaret edilen türbeler

Ramazan'da en çok ziyaret edilen türbeler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., özellikle Ramazan ayında ve bayramlarda ziyaretçi akınına uğrayan İstanbul’un 100 meşhur türbesini bir kitapta topladı.

25.06.2014Keyif
Türkiye’ye ceza vermeyin

Türkiye’ye ceza vermeyin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ve İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, bugün kahvaltıda devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin kabinesinde Yerel Yönetimler Bakanı olan ve Müslüman Kardeşler İrşat Kurulu Üyesi Muhammed Ali Bişr ile Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı yapan Amr Darrag’la görüşecek.

10.09.2013Gündem
Türkiye’ye ceza vermeyin

Türkiye’ye ceza vermeyin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ve İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, bugün kahvaltıda devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin kabinesinde Yerel Yönetimler Bakanı olan ve Müslüman Kardeşler İrşat Kurulu Üyesi Muhammed Ali Bişr ile Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı yapan Amr Darrag’la görüşecek. CHP’liler görüştükleri Mısır Dışişleri Bakanı Fehmi’ye de, “Hükümete kızıp işadamlarını cezalandırmayın” mesajını verdi.

10.09.2013Gündem
CHPnin Kahiredeki ilk teması CHP ile

CHP'nin Kahire'deki ilk teması CHP ile

Mısır'a giden CHP heyetinin bugün başlayan resmi görüşmelerinde ilk temas, Kahire'deki Cumhuriyet Halk Partisi temsilcileri ile olacak.

10.09.2013Gündem
İşçiler zehirlendi

İşçiler zehirlendi

Yedikleri yemekten zehirlenen 17 fındık işçisi hastanelik oldu

10.08.2013Gündem
Hamas Fetih ile anlaştığı haberlerini yalanladı

Hamas Fetih ile anlaştığı haberlerini yalanladı

Hamas, hükümet kurma görüşmelerinin 2 hafta ertelenmesi için Fetih ile anlaştığı haberlerini yalanladı.

13.04.2013Gündem
Afganistanda kanlı gün: 49 ölü

Afganistan'da kanlı gün: 49 ölü

Afganistan'da ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın yaptığı ziyaretin ardından peş peşe bombalar patladı. NATO askerlerini ve sivilleri hedef alan saldırılarda toplam 49 kişi öldü, 13 kişi de yaralandı.

9.07.2012Gündem
Kardeşler ‘zincir’i

Kardeşler ‘zincir’i

Mısır’da Müslüman Kardeşler örgütü, gelecek hafta düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde destekledikleri adayın anketlerde geriye düştüğü iddialarının ardından, Kahire’den Asvan’a 760 km uzunluğunda insan zinciri oluşturarak gövde gösterisi yaptı.

18.05.2012Gündem
Firavunlardan bu yana bir ilk

Firavunlardan bu yana bir ilk

23 Mayıs’ta cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanan Mısır’da ilk kez cumhurbaşkanı adayları TV münazarasında kozlarını paylaştı. Maç izler gibi televizyonların başına toplanan Mısırlılar “Firavunlardan bu yana ilk kez seçme şansımız var, dayatma yok” dedi.

11.05.2012Gündem
Hamas-El Fetih görüşmelerinde ilerleme kaydedilemedi

Hamas-El Fetih görüşmelerinde ilerleme kaydedilemedi

Filistinli Hamas ve El Fetih arasında ulusal birlik hükümetinin oluşumuyla ilgili görüşmelerde ilerleme kaydedilemedi.

3.05.2012Gündem
Mısırda, eski başbakan Şefike izin çıktı

Mısır'da, eski başbakan Şefik'e izin çıktı

Mısır'da devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek döneminin Başbakanı Ahmed Şefik'in cumhurbaşkanlığı seçimine katılma hakkı elde ettiği bildirildi.

26.04.2012Gündem
Ömer Süleymana siyasi yasak getirildi

Ömer Süleyman'a siyasi yasak getirildi

Mısır parlamentosu, devrik lider Hüsnü Mübarek'e yakın isimlere 10 yıl siyaset yasağı getiren tasarıyı kabul etti.

13.04.2012Gündem
Afganistanda çifte saldırı

Afganistan'da çifte saldırı

Afganistan'ın batısı ve güneyinde meydana gelen iki bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 21 kişi öldü, 30'dan fazla yaralı var.

10.04.2012Gündem
Mısırda başkanlık gerilimi

Mısır'da başkanlık gerilimi

Mısır'da Hüsnü Mübarek'in devrilmesinden bu yana yapılacak ilk cumhurbaşkanlığı seçimi için aday kayıt süresinin dolması ardından gerilim tırmanıyor.

9.04.2012Gündem
Eski El Cezire çalışanından tartışma yaratan itiraflar

Eski El Cezire çalışanından tartışma yaratan itiraflar

Katar sermayeli El Cezire televizyonunun Suriye'de yaşananlarla ilgili haberlerinin yanlı olduğunu söyleyerek istifa eden kanal çalışanları konuştu: "Gerçekler medyanın yansıttığı gibi değil."

6.04.2012Gündem
Cezayir Başbakanına tepki yağıyor

Cezayir Başbakanı'na tepki yağıyor

Türkiye ile Fransa arasındaki “soykırım” krizinde Fransa'nın tarafını tutarak Başbakan Erdoğan'a “Kanımız üzerinden çıkar sağlama” diyen Cezayir Başbakanı'na ülkesindeki bütün siyasi partilerden ağır eleştiriler geliyor.

9.01.2012Gündem
Düşman kardeşler bir kez daha masada

Düşman kardeşler bir kez daha masada

Filistin Yönetimi ile Hamas, altı aydır askıda olan birlik anlaşmasının önündeki engelleri aşabilmek için bugün bir kez daha müzakere masasına oturdu.

24.11.2011Gündem
Öp Sertanın elini

Öp Sertan'ın elini

Önceki hafta Kasımpaşa karşısında takımını yenilgiden kurtaran, geçen hafta lider K.Erciyes’i üç golle dize getiren Sertan Vardar, Tavşanlı Linyit ağlarını da sarsarak Akigo’ya üç haftada 7 puan kazandırdı.

20.11.2011Ege
O İsrail’e Filistinliler Türkiye’ye

O İsrail’e Filistinliler Türkiye’ye

Gazze Şeridi’nde iktidarı elinde bulunduran Hamas ile İsrail arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de yapılan dolaylı görüşmeler sonucunda geçen hafta varılan takas anlaşması bugün sonuçlandırılıyor.

17.10.2011Gündem
‘Peygamber’in hanımları olarak iki gruptuk’

‘Peygamber’in hanımları olarak iki gruptuk’

Hz. Muhammed, sıklıkla eşlerinin “Hangimizi daha çok seviyorsun?” sorusuna muhatap oldu; bu soru ailesinin mahrem dünyasına da kapı aralar. Siyer kaynakları, Mescid-i Nebi’nin Hz. Muhammed ve eşlerine ayrılan bölümünde iki grubun varlığından bahseder.

19.08.2011Gündem
El Fetih ile Hamas Türkiyede buluştu

'El Fetih ile Hamas Türkiye'de buluştu'

Filistin yerel haber ajanslarından Ma'an, El Fetih ile Hamas yetkililerinin, Filistinli gruplar arasında diyaloğun artırılmasını öngören bir toplantı çerçevesinde Ankara'da bir araya geldiklerini bildirdi.

26.05.2011Gündem
Ankara’da Filistin zirvesi

Ankara’da Filistin zirvesi

Filistin’de El Fetih ile Hamas arasında geçen ay sonunda uzlaşıya varılmasından sonra Türkiye, gruplar arasındaki diyaloğun daha da ileriye götürülmesi için önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

26.05.2011Gündem
Libya’da ‘Amiral battı’

Libya’da ‘Amiral battı’

NATO uçakları Libya’da önceki gece ilk kez Kaddafi’nin savaş gemilerini hedef aldı. Saldırıda bakımsızlık nedeniyle hareket dahi edemeyen 8 Libya gemisi battı. NATO, operasyonun sivilleri korumak için düzenlendiğini açıkladı.

20.05.2011Gündem
Kaddafinin 8 gemisi batırıldı

Kaddafi'nin 8 gemisi batırıldı

NATO, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin 8 savaş gemisini batırdığını açıkladı. Bu arada Libya hükümeti, Muammer Kaddafi'nin eşi ve kızının Tunus'a kaçtığını söyleyen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ı yalanladı.

20.05.2011Gündem
Bölünmenin kara sayfasını geçtik

Bölünmenin kara sayfasını geçtik

El Fetih ve Hamas, barış anlaşması imzaladı. Tarihi anlaşmayla, Filistin’de 4 yıl önce patlak veren ayrışmanın sona ermesi umuluyor. Anlaşmanın ardından El Fetih Lideri Mahmud Abbas, “Bölünmenin kara sayfasını sonsuza kadar geçtik” dedi.

4.05.2011Gündem
Filistinli düşman kardeşler Mısırda barıştı

Filistinli düşman kardeşler Mısır'da barıştı

Filistin'de 2006 yılında yapılan seçimlerin ardından birbiriyle çatışmaya başlayan "düşman kardeşler", Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen törenle barış anlaşmasını imzaladı. El Fetih ve Hamas arasındaki uyuşmazlık, Filistin'in fiilen ikiye bölünmesine neden olmuştu.

4.05.2011Gündem
İslam dünyasında kara Cuma

İslam dünyasında kara Cuma

Tunus ve Mısır devrimlerinin etkisinin sürdüğü Arap ülkelerinde bugün tansiyon tekrar yükseldi. Halk, Cuma namazının ardından yine sokaklara döküldü.

18.02.2011Dünya
Mısırda gençler ekmek, adalet, özgürlük istiyor

Mısır'da gençler ekmek, adalet, özgürlük istiyor

Mısır'ın başkenti Kahire'de bir zamanlar İslamcıların kalesi olarak görülen İmbaba mahallesinde sokaktaki insanın derdi artik din değil. İnsanlar ekonomik durumlarının düzelmesini ve ülkedeki yolsuzlukların son bulmasını istiyor.

16.02.2011Gündem
Mübarek yeni başbakanı atadı

Mübarek yeni başbakanı atadı

Mısır’daki iktidar karşıtı protestolar bugün de sabahtan bu yana devam etti. Mısırlılar dün olduğu gibi sokağa çıkma yasağını hiçe sayarak protestolarını sürdürüyor. El Cezire televizyonu polisin İçişleri Bakanlığı'na girmek isteyen 1000 kadar gösterici üzerine ateş açtığını ve 3 kişinin öldüğünü duyurdu. Devlet Başkanı Mübarek, Sivil Havacılık Bakanı ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı Ahmet Şefik'i yeni başbakan olarak atadı.

29.01.2011Dünya
Alevilik tasavvufi yorum

Alevilik tasavvufi yorum

Önümüzdeki ders yılında öğrencilerin hayatına 6’ncı sınıftan 12’nci sınıfa kadar “Alevilik, Cemevi, Cem çeşitleri, Caferilik, Ehl-i Beyt, Aşure, Musahiplik, Semah, Kerbela” gibi kavramlar girecek. Din dersi kitaplarında, “Alevilik tasavvufi yorum, Caferilik mezhep” olarak yer alacak. Aleviliğin bir kolu olan Nusayrilik de kitaplara girdi.

31.12.2010Gündem
Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks'in bugüne kadar yayımladığı belgeler içinde Türkiye'yle ilgili olanların tam metni. Aşağıdaki indekste sıralanan başlıklara tıklayarak, ilgili metne ulaşabilirsiniz.

9.12.2010Gündem
Hamas-El Fetih görüşmesinde uzlaşı sinyali

Hamas-El Fetih görüşmesinde uzlaşı sinyali

Suriye'nin başkenti Şam'da biraraya gelen Hamas ve El Fetih yetkilileri uzlaşı sinyali verdi. Hamas ve El Fetih arasında uzlaşının sağlanması için Mısır tarafından hazırlanan uzlaşı planının bazı noktaları üzerinde anlaşma sağlandığı duyuruldu.

25.09.2010Dünya

Yazar Sonuçları

Bir kültür mirası

MÜZİK kültür miraslarının en etkileyicisi, belleklerden silinmeyenidir.

7.06.2014

Miraca çıkınca…

Bu gece 'Mirac Kandili'. Kutlu olsun! Bir insan evladının nerelere yükselebileceğinin mucizevi anlatımı, 'Mirac' hadisesi. Hz. Peygamber Muhammed(sav) nezdinde Allah'a(cc) yakınlığımızın en güzide ifadelerinden başlıcası…

24.05.2014

Ahmedabad’dan Ajmer’e Garib Nawaz’ın huzurunda…

Rajastan’da, Ajmer’in daracık sokaklarında yürüyorum. Her adımda şahit olduğum fakirlik karşısında şaşkınlığım ve mahcubiyetim artıyor.

18.01.2014

Bir padişah rüya gördü, peygamberin ayak izi Mısır’a gitti

1927 yılında yaşlı bir adam, elindeki anahtarı tutarken, Kutsal Emanetler Odası’nın tarihinde çok önemli bir an yaşanıyordu. Bu an, belki de Hazreti Muhammed’in bedenine değmiş Kutsal Emanetler’in bugüne gelmesini sağlamıştı. Yaşlı ve yorgun adam, Osmanlı’nın son memurlarından biriydi. Karşısındaki ise, yeni Cumhuriyet’in ilk memurlarından biri.

16.07.2012