GeriMakyaj Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Doğal Göz Makyajı Yapımı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Doğal Göz Makyajı Yapımı

Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Doğal Göz Makyajı Yapımı

"Göz makyajı, makyajın en önemli detaylarından biri. Saate, mekana ve çeşitli durumlara göre yapılan göz makyajı da değişir. Ancak günlük hayatta çok uğraşmadan kolay ve doğal bir göz mkayajı yapabilirsiniz. Peki göz makyajı nasıl yapılır? Doğal göz makyajı yapımı..."

Göz makyajı, makyajın en önemli tamamlayıcısı. Gidilecek ortam, saat ve mekan göz makyajını belirleyen en önemli unsurlar. Ancak günlük hayatta doğal göz makyajını kolayca uygulayabilirsiniz. Peki ama nasıl mı? İşte detaylar...

Göz makyajı nasıl yapılır?

Doğal ve hafif bir göz makyajı için öncelikle doğru far paletini tercih etmelisiniz. Hafif ışıltılı bir far paleti ve eyeliner ile göz makyajınız için yeterli olacaktır. Tabi maskarayı da unutmayın!

Göz makyajınızda kullanacağınız renkler giydiğiniz kıyafetin tonlarıyla uyumlu olacak şekilde seçmeye dikkat edin.

Makyaja başlamadan önce baz ya da kapatıcı kullanırak farın gün boyu bozulmadan gözünüzde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Farınızı sürmeden önce öncesinde açık tonlarda bir farı göz kapağınıza sürün daha sonra seçtiğiniz rengi sürün.

Sonra eyeliner uygulayın. Eyelıner’ınızı gözün dış köşesinden başlayarak içe doğru ilerleyin. Çizgini kirpik çizgisine yaklaştığından emin olun.

Kaşlar göz makyajının en önemli parçasıdır. Kaşlarınızı daha dolgun bir hale getirmek için kaş renginize uygunun kaş kalemi veya kaş farı kullanabilirsiniz. Kaş farınızı ya da kaleminizi hafif bir şekilde doğal bir görünüm elde edecek şekilde sürün.

Son olarak göz makyajınızı tamamlamak için sıra kirpiklere geldi. Kirpiklerinizi köşesinden başlayarak ve uçlarına kadar kıvırın ardından bir kat maskara sürün.

False