GeriModa Trendleri Doğru Ayakkabı Seçimi ile Gelen Zariflik!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğru Ayakkabı Seçimi ile Gelen Zariflik!

Doğru Ayakkabı Seçimi ile Gelen Zariflik!
Abone Olgoogle-news

"Kendinize yakışan ve yılın modasına uygun ayakkabı seçimi için araştırdık."

Güzel ve şık olan her ayakkabı bizim için alınması gerekendir. Bir gün bir yerde mutlaka giyeceğimizi düşünerek aldığımız veya bir kereden fazla giymediğimiz ayakkabılarımız adına bu yazıyı hazırladık. Siz de ayakkabı tutkunuysanız, işte ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler.

Öncelikle iş yaşamında beklenmeyen tatsızlıklar yaşamamak için, sekiz santimden fazla topuklu ayakkabı tercih etmeyin. Modasını koruyan dolgu topukluları ise arkadaş toplantılarında veya özel yaşamınızda tercih etmeniz daha uygun olacaktır.
Bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız, en fazla üç santim boyundaki topuklular sizi daha ince ve uzun gösterecektir. Bacaklarınızı olduğundan daha kalın ve basık göstereceği için düztaban ayakkabılar tercih etmeyin.

Seçmeyi düşündüğünüz ayakkabının bacaklarınız ve ayaklarınızla orantısına özen gösterin. İnce bacaklarınız var ise sizi daha zarif gösterecek ince topuklulardan yana seçiminizi yapın. Eğer taraklı bir ayak yapısına sahip iseniz, daha geniş yüzlü ayakkabıları ve bacaklarınızla orantılı kalın topuklu ayakkabılardan yana seçiminizi yapın. Sivri burunlu ayakkabıların ayaklarınızı daha uzun göstereceğini de unutmayın.

Alış-veriş için öğleden sonraki saatler, doğru seçim adına daha uygun olacaktır. Çünkü ayaklarınız şiş ve yorgun olacağı için seçim yaparken en rahat ayakkabıyı seçme olasılığınız daha yüksektir.

Son olarak, uzun süreli kullanım için kaliteli ayakkabı almaya özen gösterin.

False