GeriAlışveriş Cos Sonbahar/Kış 2019 Koleksiyonu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cos Sonbahar/Kış 2019 Koleksiyonu

Cos Sonbahar/Kış 2019 Koleksiyonu
Abone Olgoogle-news

"COS Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu hacimlere bağlı olarak iki anahtar konsept çerçevesinde şekilleniyor: Güçlü ve açılı hatlara sahip heykelsi bir mimariden yola çıkan brutalist bir yaklaşımı, doğaya kaçışın verdiği sakinlik hissi tamamlarken, insan yapımı olanla natürel dünya bir araya geliyor."

Duyusal zenginliğe hitap eden kontrast formlardan oluşan koleksiyonda, heykelsi kalıplarla yumuşacık tiril tiril kumaşlar kucaklaşarak abartılı proporsiyonlar sunarken, doğal ve yenilikçi materyaller mimari silüetleri ortaya çıkarıyor.

Hacimli kalıpların ve etki uyandıran ölçülerin keşfedildiği yeni tasarım metodları, yapım ve yapıbozum tekniklerinin zarafetini ortaya koyuyor. Erkek koleksiyonunda eğimli omuz detayları cesur formlar yaratırken karpuz kollar, şeritler ve kemerler oldukça kullanışlı ve rahat bir kullanım sunuyor. Kadın koleksiyonunda ise çok karmaşık olmayan ancak çarpıcı detaylarla zenginleşen, dışarıdan ise oldukça sade görünen parçalar yer alıyor.

Sezonun renk seçkisi iki ana temadan oluşuyor. Beton ve yulaf gibi yumuşak tonlarla tamamlanan endüstriyel griler altyapıyı oluştururken; yoğun pas rengi ve mürdüm eriği tonlarıyla sıcaklık kazanan kış paleti ustaca düşünülmüş bir canlılık katıyor.

Koleksiyon, detaylara ve zanaatkarlığa dikkat çekmek amacıyla geleneksel parçaları yeniden tanımlayarak keşfe çıkıyor. İskoç eteğinden esinlenen piliseler her iki konseptte de göze çarpıyor ve katlanmış hissi veren piliseler ortaya çıkıyor. Kadın koleksiyonundaki hafif kumaştan hazırlanmış bir eteğin yanı sıra, yün gibi daha yoğun nitelikler sayesinde aynı duruşu kıvrımlı elbisede de görmek mümkün. Erkek koleksiyonunda ise, İskoç eteği klasik ve pratik bir önlüğe gönderme yaparken ferah ve modern görünüm bembeyaz bir gömlek ve siyah pantolon ile tamamlanıyor.

Cos Sonbahar/Kış 2019 Koleksiyonu

Yeniden çalışılmış geleneksel parçalar ise bu sezon farklı bir tema oluşturuyor. Yaka çizgileri yüksek terzilikle yeniden şekillenirken, kalıplar rahatlatılıp boyları uzatılıyor; bel kuşakları vücut hatlarını belirgin ya da daha düz göstermeye yardımcı oluyor. Kapitoneli dış giyim parçaları çift yönlü fonksiyonellik sağlıyor. Çıkarılabilir bölmesiyle farklı bir siluet yaratırken hepsini birlikte giyerek adeta koza gibi dış etkenlerden korunmak mümkün.

Koleksiyondaki aksesuar çeşitleri ise tasarımlara yeni bir perspektif getiriyor. Çantalar büyük hacimleri keşfe çıkan bir tavırla kapitone dokuya sahipken, delikli yüzeyler sayesinde dokunma duyusu tatmin ediliyor. Koleksiyonun başından sonuna asimetrik elementlerin yanı sıra, ham ve pürüzsüz kesimler sayesinde yapısallığın önemi bir kez daha vurgulanıyor. Fonksiyonel anahtar parçalar arasında çift askılı kapitone deri el çantaları; bağcıklı, kalın platform tabanlı kadın ayakkabıları ve köşe burunlu deri erkek ayakkabıları var. Takılar da yuvarlak formlu kalıplarla oynayarak koleksiyonun ana hatlarını benimsiyor. Küpeler, saç tokaları ve kolyeler organik formlarda, yoğun pas rengi ve mürdüm eriği tonlarında ortaya çıkıyor.

False