GeriKadın Sağlığı Alternatif tıp ve modern tıp artık birarada!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alternatif tıp ve modern tıp artık birarada!

Alternatif tıp ve modern tıp artık birarada!

"Kanser başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisine yardımcı olabilmek adına bitkisel ürünlerin kullanımlarında uzman doktorlar devreye girdi."

Türkiye’de bir ilke imza atarak cesurca kararlar aldıklarını söyleyen Clinix Başhekimi Dr. Tuncel Ziylan, Türkiye’nin güvenilir bitkisel ekstrakt üretimi yapan İMMU-NAT Bitkisel İlaç firmasıyla bir araya gelip, doktorlar, eczacılar ve kimyagerlerden oluşan geniş bir ekiple Türk insanlarının sağlığı için mücadele ettiklerini açıkladı.

Tamamlayıcı Tıp ve modern tıp artık hastalıklara karşı birlikte hareket ediyor. Bunun en yeni örneklerinden birisi de Clinix- İMMU-NAT arasında yaşandı. Clinix Başhekimi Dr. Tuncel Ziylan konuyla ilgili yaptığı açıklamada özellikle ülkemizde bitkisel ürünlerin kullanımının yaygın olduğunu fakat ehil olmayan kişilerce tavsiye edilmemesi ve hastaların istismar edilmemesi gerektiğini ifade etti. Dr. Ziylan, “Faydalı ilaç etkisi gösterebilecek düzeyde imal edilen özel bitki ekstraktlarının insan bedeni üzerindeki yararlarını tartışmasız bizler de kabul ediyoruz, ancak özellikle kimyasal ilaç kullanan bazı hastalar ile kemoterapi gören hastaların diğer gruplara göre farklı desteklenmesi gerekiyor” dedi ve ekledi: “Ancak bu noktada hastaların cinsiyet, yaş, kilo hastalığı ve evrelerine göre uygulanacak her şey doze edilmeli”.

Gerekli bakanlıkların izni ve stabilite kontrolleri yapılmış, hastalığa uygun doze edilmiş ürünlerin doktor kontrolünde kullanımı bu anlamda çok büyük önem taşımaktadır. Bilinçsizce oluşturulan karışımlar çok ciddi risk oluşturabilmektedir.

“BU BİRLİKTELİK ÖRNEK TEŞKİL ETMELİ”

İMMU-NAT Bitkisel İlaç ve Doğal Sağlık Ürünleri Genel Müdürü Adnan Akar ise bu birlikteliğin ve mücadelenin ülke içinde de dışında da örnek teşkil etmesini umduğunu ifade ederek özellikle tamamlayıcı tıp sektörüne doğru yön verilebilmesi adına böyle birlikteliklerin, hastaların iyileşme süreçlerine ciddi katkı sağlayacağını, bu alandan beslenen ve insanların sağlığı ile oynayanların önüne daha kolay geçilebileceğini söyledi. Akar açıklamasının sonunda; Clinix & İMMU-NAT birlikteliği ve öncü yaklaşımının çok daha büyük çalışmalara taşınabilmesi için ülkemiz değerlerinin sağduyusuna ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili detaylı bilgiyi http://www.alternatiftedaviler.com/ web adresinden alabilirsiniz.

False