GeriKadın Sağlığı 5 Adımda Hayalinizdeki Vücuda Kavuşun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

5 Adımda Hayalinizdeki Vücuda Kavuşun

5 Adımda Hayalinizdeki Vücuda Kavuşun
Abone Olgoogle-news

"Her sene planladığınız fit vücuda kavuşma hedefini 2019'da gerçekleştirin. Spor eğitmeni Serdar Tosun, hayalinizdeki vücuda kavuşmak için yapmanız gerekenleri anlattı, "Egzersiz programına başlamadan önce fiziksel ve psikolojik olarak hazır olduğunuzdan emin olun. Koyduğunuz hedeflerin gerçekçi olması gerekiyor" dedi."

Yeni bir yıl daha geldi… Her senenin başında "Spora başlayacağım. Daha fit olmam" lazım diyenlerden misiniz? İşte 2019 yılı bu hedefe ulaşacağın yıl olabilir. Peki fit vücuda ulaşabilmek için neler yapmak gerekiyor? İşte cevaplar...

1- HAZIRLANIN

Öncelikle egzersiz programına başlamadan önce fiziksel ve psikolojik olarak hazır olduğunuzdan emin olmalısınız. Spora başlamadan sağlık kontrolü yaptırmak da fiziksel açıdan hazır olup olmadığınızı görebilmenin en iyi yollarından biri. 

2- PLAN OLUŞTURUN

Egzersiz programına başlamadan önce cevaplamanız gereken bazı sorular var. Bunlardan ilki ne zaman başlayacağınız. Kendinize üç gün belirleyin ve bu günlerde egzersiz programınızı aksatmamaya çalışın. İkinci soru ise ne tür bir egzersiz planı oluşturacağınız. Bu konuda en doğru karar yapmaktan keyif alacağınız bir egzersizi seçmek olacak.

5 Adımda Hayalinizdeki Vücuda Kavuşun

3- ARKADAŞLARINIZI DAHİL EDİN

Sporla ilgilenen bir arkadaşınız varsa egzersizleri beraber yapabilirsiniz. Bu şekilde birbirinizi motive edebilir ve daha fazla eğlenebilirsiniz. Yapmanız gereken ikinizin de sevdiği ortak bir spor bulmak. Bunun sizi nasıl motive ettiğine şaşıracaksınız.

4- BASİTTEN BAŞLAYIN

Öncelikle hayat stilinizi değiştirmeye çalışın. Başlangıç olarak beslenme düzeninizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Yoğun ve zorlayıcı egzersiz yapan insanlar görüyor olabilirsiniz. Unutmayın, herkes aynı seviyede olmak zorunda değil. Siz daha basitten başlayın ama istikrarlı olun ve kendinizi geliştirin. Haftada 3 gün egzersiz yeni başlayanlar için oldukça ideal bir rutin. Günde 15 dakikalık bir yürüyüş bile hayatınızda büyük bir değişiklik yapacak.

5 Adımda Hayalinizdeki Vücuda Kavuşun

5- GERÇEKÇİ OLUN

Kendinize koyduğunuz hedefler gerçekçi olsun. Belirlediğiniz hedeflerin gerçekleştirilebilir olduklarından emin olun. Spora yeni başladıysanız kimse sizden maraton koşmanızı beklemeyecek. Bunu bilmeli, küçük hedeflerle asıl amacınıza günden güne yaklaşmalısınız.

False