EKSTRA
MENÜ

Yeni Delhi

Yeni Delhi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeni Delhi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.921 Yeni Delhi haberi bulunmuştur.

Yeni Delhi Haberleri

Dünya şampiyonu güreşçi Kumar cinayetle suçlanıyor

Dünya şampiyonu güreşçi Kumar cinayetle suçlanıyor

Hindistan’ın dünya güreş şampiyonu unvanına sahip tek olimpik sporcusu Sushil Kumar’ın cinayetle suçlandığı bildirildi. Sporcunun suçlamaları kabul etmediğini belirten avukatı Pradeep Rana, müvekkiliyle hesaplaşma niyeti olan bazı güçlü kişilerin onu bu olaya dahil etmeye çalıştığını iddia etti.

9.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Yolcu uçağına giren yarasa rota değişimine neden oldu

Son dakika haberler: Yolcu uçağına giren yarasa rota değişimine neden oldu!

Hindistan Havayolları'na ait Yeni Delhi-Newark seferini yapan yolcu uçağında yarasa paniği yaşandı. Uçuş sırasında kabinde yarasa olduğu fark edilince uçak acil iniş yaptı.

30.05.2021Dünya
Hindistan’a ‘nefes’ seferi

Hindistan’a ‘nefes’ seferi

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye Türkiye’den tıbbi yardım malzemesi gönderildi.

27.05.2021Gündem
WhatsApptan flaş adım: Dava açtı

WhatsApp'tan flaş adım: Dava açtı!

Mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Hindistan'da adli takip için internet mesajlarının içeriklerinin erişilebilir olmasını zorunlu kılan düzenleme nedeniyle hükümete dava açtı.

26.05.2021Dünya
Hindistanda Kovid-19dan ölenlerin sayısı 300 bini aştı

Hindistan'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 300 bini aştı!

Kovid-19 salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 300 bini geçti.

24.05.2021Dünya
Hindistanda günlük can kaybı 4 binin altına düşmüyor

Hindistan'da günlük can kaybı 4 binin altına düşmüyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, son 24 saatte 4 bin 194 kişi yaşamını yitirdi.

22.05.2021Dünya
Hindistanda Kovid-19a bağlı günlük can kaybı yeniden 4 bini aştı

Hindistan'da Kovid-19'a bağlı günlük can kaybı yeniden 4 bini aştı

Yeni tip koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, son 24 saatte ölenlerin sayısı yeniden 4 bini geçti.

21.05.2021Dünya
Hindistanda Kovid-19a bağlı günlük can kaybı 4 binin altına düştü

Hindistan'da Kovid-19'a bağlı günlük can kaybı 4 binin altına düştü

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en yoğun etkilenen ülkelerden Hindistan'da, Kovid-19 salgınında son 24 saatte ölenlerin sayısı 4 binin altına indi.

20.05.2021Dünya
Hindistanda Kovid-19 vaka sayıları 25 milyona yaklaştı

Hindistan'da Kovid-19 vaka sayıları 25 milyona yaklaştı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, toplam vaka sayısı 24 milyon 965 bin 463 oldu.

17.05.2021Dünya
Hindistanda son 24 saatte Kovid-19dan 4 bin kişi hayatını kaybetti

Hindistan'da son 24 saatte Kovid-19'dan 4 bin kişi hayatını kaybetti

Nüfusu 1,4 milyara yaklaşan Hindistan'da aşılama kampanyasının başlatıldığı 16 Ocak'tan bu yana 179 milyon 298 bin 584 doz aşı yapılsa da kampanya henüz salgını durdurabilecek düzeye ulaşmadı.

14.05.2021Dünya
Hindistanda günlük Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısı 4 binin altına düşmüyor

Hindistan'da günlük Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısı 4 binin altına düşmüyor

Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 4 bin 120 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybederken 362 bin 727 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.

13.05.2021Dünya
Hindistandaki felaketin faturası Aşı Prensine kesildi

Hindistan'daki felaketin faturası 'Aşı Prensi'ne kesildi

Hindistan tüm dünyanın şahitliğinde büyük bir Covid-19 felaketi yaşıyor. Ve bütün gözler bir kişinin üzerinde toplanmış durumda.

11.05.2021Ekonomi
Son dakika haberler... Dehşet yer değiştirdi: Nepalde koronavirüs vakaları yüzde 2500 arttı Hastanelerde yatak ve oksijen tükeniyor

Son dakika haberler... Dehşet yer değiştirdi: Nepal'de koronavirüs vakaları yüzde 2500 arttı! Hastanelerde yatak ve oksijen tükeniyor

Son haftalarda koronavirüs salgınında en büyük felaketi yaşayan Hindistan'ın ardından komşu ülke Nepal'de de vakalar ve ölümler önlemez bir artışa geçmiş durumda. Uzmanlar Nepal'in yeni Hindistan olacağını belirtirken vakaların sadece 1 ayda yüzde 2500 oranında arttığını duyurdu.

10.05.2021Dünya
Son dakika haberleri... Hindistanda 400 binden fazla yeni vaka ve salgında en yüksek can kaybı Bu dalga tüm dünyayı saracak

Son dakika haberleri... Hindistan'da 400 binden fazla yeni vaka ve salgında en yüksek can kaybı! 'Bu dalga tüm dünyayı saracak'

Son haftalarda her gün kâbusa uyanan ülkeden yine korkutan rekor haberi geldi. Hindistan'da Kovid-19 salgınında bugüne kadarki en yüksek günlük can kaybı sayısı kaydedildi. Uzmanlar ise Hindistan'daki bu yangın söndürülmezse tüm dünya için felakete yol açacağını söylüyor.

8.05.2021Dünya
Hindistanda günlük vaka sayısında yeni bir rekor kırıldı

Hindistan'da günlük vaka sayısında yeni bir rekor kırıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, günlük vaka sayısında 414 bin 188 ile yeni bir rekor kırıldı.

7.05.2021Dünya
Tüm dünyaya yayıldı 8 soruda Hindistan varyantının bilinmeyenleri...

Tüm dünyaya yayıldı! 8 soruda Hindistan varyantının bilinmeyenleri...

Hindistan varyantı ilk olarak Ekim ayında Hindistan'da bir kişide tespit edildi. Hindistan'daki vaka sayılarının hızla artmasıyla varyant, tüm dünyayı tehdit eden bir noktaya geldi. Aşılarımız bizi söz konusu varyanttan koruyor mu? Hindistan'ı felakete sürükleyen varyant mı, insan davranışı mıydı? Varyantla ilgili tüm detayları uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı

6.05.2021Gündem
Son dakika haberler... Hindistanda akılalmaz anlar: Binlercesi virüs kovmak için böyle yürüdü

Son dakika haberler... Hindistan'da akılalmaz anlar: Binlercesi virüs kovmak için böyle yürüdü!

Dünyada koronavirüs kâbusunu en ağır yaşayan ülkelerin başını çeken Hindistan'dan inanılmaz görüntüler gelmeye devam ediyor. Bir yandan vaka ve ölüm sayılarında rekor kırılırken bir yandan yüzlerce insanın gerçekleştirdiği dini ayinler adeta infial yaratıyor.

6.05.2021Dünya
Hindistanda korona krizi sürüyor... Annelerine böyle kalp masajı yaptılar

Hindistan'da korona krizi sürüyor... Annelerine böyle kalp masajı yaptılar!

Hindistan'da yaşanan koronavirüs krizi artık dünya çapında bir trajediye dönüşmüş durumda. Ülkeden bugün de can kaybı rekoru gelirken bir hastanede yaşanan dram kameralara yansıdı. Annelerini kendi başlarına kurtarmaya çalışan çaresiz evlatların çığlıkları hastane duvarlarını aştı...

5.05.2021Dünya
Hindistanda koronavirüs krizinde son perde Ordu göreve çağırıldı

Hindistan'da koronavirüs krizinde son perde! Ordu göreve çağırıldı

Hindistan'da resmi kayıtlara göre vaka sayısı 20 milyona yaklaşırken, başkent Yeni Delhi'de ikinci Covid-19 dalgasıyla başa çıkmakta zorlanan yetkililer, orduyu yardıma çağırdı.

3.05.2021Dünya
Hindistan’da tıbbi malzeme sağlayamayan yetkililer cezalandırılacak

Hindistan’da tıbbi malzeme sağlayamayan yetkililer cezalandırılacak!

Hindistan’da Yüksek Mahkeme, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastaları için hayati öneme sahip tıbbi malzemenin tedarik edilememesinden sorumlu hükümet yetkililerinin cezalandırılabileceğine hükmetti.

2.05.2021Dünya
Hindistanda Kovid-19 ölümlerinde rekor kırıldı

Hindistan'da Kovid-19 ölümlerinde rekor kırıldı

Hindistan, 400 binden fazla yeni vaka görülen ilk ülke olmasından bir gün sonra, koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yanaki en çok sayıda ölümün görüldüğü ülke de oldu.

2.05.2021Dünya
Son dakika haberler... Hindistanda felaketin rekoru kırıldı: Vaka sayısı 400 bini aştı

Son dakika haberler... Hindistan'da felaketin rekoru kırıldı: Vaka sayısı 400 bini aştı!

Koronavirüs salgınında en ağır bilançoyu ödeyen ülkelerin başında gelen Hindistan'da günlük vaka sayısında görülmemiş rekor kırıldı ve son 24 saatte 400 binden fazla vaka açıklandı.

1.05.2021Dünya
Tüm dünyada Hindistan varyantı alarmı

Tüm dünyada Hindistan varyantı alarmı

Koronavirüs dehşeti Hindistan’da hız kesmiyor. Ülkede her gün yeni vaka ve ölüm rekorları kırılıyor. Hastanelerde yatak, oksijen ve ilaç kıtlığı had safhada. Hindistan’daki kriz, küresel aşı tedariği ve salgının yayılması anlamında dünyayı olumsuz etkileyebilir. Dünyanın gözü Hindistan’da.

1.05.2021Dünya
Uğur Şahinden mutasyon açıklaması

Uğur Şahin'den mutasyon açıklaması!

Mutasyona uğrayan koronavirüs ile ilgili Prof. Dr. Uğur Şahin'den yüreklere su serpen bir açıklama geldi. Son dönemde binlerce kişinin hayatına mal olan Hindistan varyantı hakkında konuşan Şahin, geliştirdikleri aşının bu varyanta karşı etkili olacağından emin olduğunu belirtti.

28.04.2021Dünya
Hindistanda ambulans bulamayan anne ölen oğlunu kendi taşıdı

Hindistan'da ambulans bulamayan anne ölen oğlunu kendi taşıdı

Koronavirüs pandemisinin yeni merkezi ilan edilen Hindistan'dan şoke eden bir görüntü geldi. Kovid-19 krizi nedeniyle ambulans bulunamaması sonucu bir anne ölen oğlunu kendi imkanları ile hastaneden teslim aldı.

27.04.2021Dünya
Hindistan oksijen kıtlığı ile karşı karşıya

Hindistan oksijen kıtlığı ile karşı karşıya

Koronavirüs vakalarının her gün yeni rekorlar kırdığı Hindistan’da sağlık altyapısı çökme noktasında.

26.04.2021Dünya
Hindistanda günlük vaka sayılarındaki tırmanış sürüyor

Hindistan'da günlük vaka sayılarındaki tırmanış sürüyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkelerden biri olan Hindistan'da günlük vaka sayısı rekor seviyedeki tırmanışını sürdürüyor. Ülkede günlük vaka sayısı dünün ardından bugün de dünya genelinde şimdiye kadar görülen en yüksek seviyeye ulaştı.

23.04.2021Dünya
Hindistanda günlük vaka dünya rekoru kırdı... Hastanelerin 1 saatlik oksijeni kaldı

Hindistan'da günlük vaka dünya rekoru kırdı... Hastanelerin 1 saatlik oksijeni kaldı!

Hindistan koronavirüs salgınında bugüne kadar görülmemiş bir kâbus yaşıyor. Dünya genelinde şimdiye dek görülen en yüksek günlük vaka sayısı Hindistan'da kayıtlara geçti. Öte yandan ülkeden gelen son haberlere göre hastanelerin oksijeni tükenmek üzere.

22.04.2021Dünya
Hindistanda 22 hasta oksijensiz kalarak can verdi

Hindistan'da 22 hasta oksijensiz kalarak can verdi

Hindistan'da bir hastanede oksijen tedarik tankında yaşanan bir sızıntı 22 hasta oksijensiz kalarak can verdi.

21.04.2021Dünya
Son dakika haberi... Kâbus uçağı Neredeyse hepsinin testi pozitif çıktı..

Son dakika haberi... Kâbus uçağı! Neredeyse hepsinin testi pozitif çıktı..

Koronavirüs kâbusu sürerken en ağır etkilenen ülkelerin başında gelen Hindistan'dan bir ürküten haber daha geldi. Yeni Delhi - Hong Kong uçuşu yapan uçaktaki yolculardan 49'unun Kovid-19 testi pozitif çıktı, tüm uçuşlar durduruldu.

20.04.2021Dünya
Korona ile mücadelede iki zıt tablo

Korona ile mücadelede iki zıt tablo

Dünyada koronavirüse karşı nüfusa oranla en çok aşı yapan ülke konumundaki İsrail, yarından itibaren açık havada maske takma zorunluluğunu kaldırıyor.

17.04.2021Dünya
Son dakika haberler... Bir yatakta iki hasta Hindistanda günlük vaka sayısı 217 bini aştı

Son dakika haberler... Bir yatakta iki hasta! Hindistan'da günlük vaka sayısı 217 bini aştı

Hindistan'dan gelen haberler ve fotoğraflar ülkede yaşanan kabusu ortaya koyuyor. Bir yatakta iki hastanın yattığı ülkede Kovid-19 salgınında günlük vaka sayısı 217 bini aştı. Bu rakam Ocak 2020'den beri görülen en yüksek vaka sayısı olarak kayıtlara geçti.

16.04.2021Dünya
Hindistanda günlük vaka sayısında bir rekor daha kırıldı

Hindistan'da günlük vaka sayısında bir rekor daha kırıldı!

Hindistan'da günlük Kovid-19 vaka sayısı salgının başından bu yana en yüksek düzeye çıktı. Ülkede son 24 saatte 131 bin 968 yeni vaka tespit edildi.

9.04.2021Dünya
Hindistanda bir ilk: Günlük vaka rekoru kırıldı

Hindistan'da bir ilk: Günlük vaka rekoru kırıldı!

Hindistan'da aşılama kampanyası hızla devam etmesine rağmen günlük Kovid-19 vaka sayısı salgının başından bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Ülke salgından en çok etkilenen ülkeler sıralamasında başı çekiyor. Öte yandan Brezilya da bir günde ilk kez 4 binden fazla kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

7.04.2021Dünya
Hindistanda günlük vaka sayısı 100 binin altına düştü

Hindistan'da günlük vaka sayısı 100 binin altına düştü

Yeni tip koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer alan Hindistan'da günlük vaka sayısı 100 binin altına düştü.

6.04.2021Dünya
Hindistan’da günlük Kovid-19 vakası sayısı, son 6 ayın zirvesine çıkarak 72 bini geçti

Hindistan’da günlük Kovid-19 vakası sayısı, son 6 ayın zirvesine çıkarak 72 bini geçti

Hindistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) günlük vaka sayısı, son 6 ayın en üst seviyesine ulaşarak 72 bin 330'a çıktı.

1.04.2021Dünya
Hindistan’dan AstraZeneca tedarikine kısıtlama

Hindistan’dan AstraZeneca tedarikine kısıtlama

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Hindistan Serum Enstitüsü’nde (SII) üretilen Oxford/AstraZeneca aşılarının tedarikinin kısıtlandığını duyurdu.

26.03.2021Dünya
Hindistanda korkutan gelişme Çift mutant varyantı tespit edildi

Hindistan'da korkutan gelişme! Çift mutant varyantı tespit edildi

Hindistan'da koronavirüsle ilgili korkutan bir gelişme yaşandı. Batıda yer alan eyaletlerinde "Çift mutant" varyantı tespit edildi.

24.03.2021Dünya
Siyasete karavan molası

Siyasete karavan molası

Aile Meclisi’nin bu haftaki konukları İYİ Parti Adana Milletvekili Mehmet Metanet Çulhaoğlu ile kendisi gibi diş hekimi olan eşi Gülnur Çulhaoğlu. Adana’daki evlerinin girişinde bizleri turunç ve limon ağaçlarının arasında bir karavan karşılıyor. İkisi de karavan tutkunu. En uzun yolculuklarını, karavanda 50 günle Finlandiya’ya yapmışlar. Hayat, çiftin yollarını birbirlerinden çok uzakta aldıkları değişiklik kararlarıyla buluşturmuş.

22.03.2021Gündem
Japonya ve ABD askeri işbirliğini artırmaya hazırlanıyor

Japonya ve ABD askeri işbirliğini artırmaya hazırlanıyor

Japonya ile ABD savunma bakanları, Hint-Pasifik'teki savunma iş birliğini artırma konusunda mutabakat sağladı.

16.03.2021Dünya

Hindistan'da çiftçiler protestolarının 100. gününde

Hindistan'da yeni tarım yasalarını protesto eden binlerce çiftçi, protestolarının 100. gününde başkent Yeni Delhi'nin dışındaki büyük bir otobanı trafiğe kapattı.

6.03.2021Dünya
Hindistanlı firma duyurdu Covaxin koronavirüs aşısı, İngiltere varyantına karşı yüzde 81 etkili

Hindistanlı firma duyurdu! Covaxin koronavirüs aşısı, İngiltere varyantına karşı yüzde 81 etkili

Hindistanlı şirket Bharat Biotech’in Covaxin aşısının, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) İngiltere varyantına karşı yüzde 81 etkili olduğu iddia edildi.

3.03.2021Dünya
Çin, Hindistan ile 2020de yaşadığı sınır çatışmasında 4 askerinin öldüğünü açıkladı

Çin, Hindistan ile 2020'de yaşadığı sınır çatışmasında 4 askerinin öldüğünü açıkladı

Çin'in 4 askerinin geçen yıl Hindistan ile Galvan Vadisi'nde çıkan sınır çatışmasında öldüğü bildirildi.

19.02.2021Dünya
Dünyada Kaç Tane Ülke Var Dünyada Bulunan Ülkelerin İsimleri

Dünya'da Kaç Tane Ülke Var? Dünya'da Bulunan Ülkelerin İsimleri

Dünyada toplamda 208 ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler içerisinde Vatikan ve Filistin de yer almaktadır. Avrupa kıtası içerisinde toplamda 64 ülke bulunmaktadır. Asya kıtası içerisinde 53 ülke yer almaktadır. Dünya içerisinde ülke yer almayan tek kıta bölgesi ise Antarktika kıtasıdır. Sizler için dünyada kaç tane ülke olduğunu detaylı bir şekilde derledik.

13.02.2021Sözlük
Hindistanda nehre düşen buzul sele neden oldu

Hindistan'da nehre düşen buzul sele neden oldu

Hindistan’ın Uttarakhand eyaletinde büyük bir buzulun aniden kırılarak Dhauli Ganga Nehri'ne düşmesiyle nehrin suyunu yükselttiği ve sele neden olduğu açıklandı. Öte yandan Hükümet dev buzulun kırılmasının ardından "kırmızı alarm" duyurusu yaparken, yetkililer yaşanan felakette 100-150 kişinin kayıp olduğunu belirtti. Bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

7.02.2021Dünya
Hindistanda protestocu çiftçiler kara yollarını trafiğe kapattı

Hindistan'da protestocu çiftçiler kara yollarını trafiğe kapattı

Hindistan'da iki ayı aşkın süredir yeni tarım yasalarının yürürlükten kaldırılması için protesto eylemleri düzenleyen çiftçiler, ulusal ve eyalet kara yollarını trafiğe kapattı.

6.02.2021Dünya
Pfizerdan flaş karar: Hindistana verilen onay başvurusu geri çekildi

Pfizer'dan flaş karar: Hindistan'a verilen onay başvurusu geri çekildi!

ABD'li ilaç şirketi Pfizer, Hindistan'dan, Alman BioNTech ile geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için acil kullanım onayı talebini geri çekti.

5.02.2021Dünya
Hindistanda polis Greta Thunberg hakkında suç duyurusunda bulundu

Hindistan'da polis Greta Thunberg hakkında suç duyurusunda bulundu!

Hindistan'da polis, protestolarını sürdüren çiftçilere destek veren İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg hakkında suç duyurusunda bulundu.

4.02.2021Dünya
Hindistan, Çin sınırına daha fazla asker konuşlandırdı

Hindistan, Çin sınırına daha fazla asker konuşlandırdı

Hindistan Cumhurbaşkanı Ram Nath Kovind, Hindistan-Çin sınırına daha fazla asker gönderdiğini açıkladı.

29.01.2021Dünya