EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Vertigo

Vertigo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vertigo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 483 Vertigo haberi bulunmuştur.

Vertigo Haberleri

Panik Atak Paniklemeyin

Panik Atak! Paniklemeyin

Panik atak, insanı yanıltan fizik bulgularla kendisini gösteren özünde ruhsal bir bozukluktur. Bu hastalarda kalbe ait yakınmalar ön planda olduğundan sıklıkla ilk başvurdukları doktor kalp doktorlarıdır. Hastalığın özünde genetik yatkınlık olduğu düşünülmektedir. Başlangıç yaşı genellikle ergenliğin sonu ile 30 yaş arasındadır. Her yüz kişiden onunda hastalığın bulguları görülmekle birlikte toplumumuzda yüz kişiden dördünün panik atak tedavisi gerektirecek düzeyde hastalığı olduğu düşünülmektedir. Panik atak hastalığına kadınlarda daha sık rastlanmaktadır.

9.02.2004Kelebek
Çocuklarda işitme azlığına dikkat

Çocuklarda işitme azlığına dikkat

Çocuğumuz seslendiğimizde birkaç defa tekrarlatıyor ve derslerde başarısında azalmalar olup televizyonun sesini çok açıyor yada yakından izliyorsa işitmesinde bir azalma olup olmadığı yönünde uyanık olmakta yarar var! Özellikle televizyonu yakından izleyen çocuklar öncelikle göz hekimlerine başvuruyor. Televizyonu yakından izlemenin ana nedeni olabilecek işitme azlıkları gözden kaçabilir. Sık üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren, genellikle burun tıkanıklığı sorunu yaşayan ya da uyku sırasında ağzı açık uyuyan belki de horlayan çocuklarda orta kulakta sıvı toplanması son derece sık karşılaşılan bir durumdur.

16.02.2004Kelebek
Cep telefonları kansere neden olur mu

Cep telefonları kansere neden olur mu?

Cep telefonları günümüzün vazgeçilmezlerinden birisi olarak yerini çoktan almış durumda. Üstelik sadece konuşarak iletişim sağlamıyorlar, fax çekmek, internete girmek, fotoğraf çekmek ve daha bir çok özelliği beraberinde taşıyarak ajandamız haline geldiler.

23.02.2004Gündem
Kendinizi bitkin mi hissediyorsunuz

Kendinizi bitkin mi hissediyorsunuz?

Bitkinlik, güçsüzlük ve kişinin kendisini tükenmiş hissetmesi durumudur. Sanki yaptığınız her şey eskisiyle kıyaslandığında daha yorucuymuş gibi gelir. Yerinizden kalkmak istemezsiniz. Parmağınızı bile kıpırdatacak haliniz yoktur. Bütün bu yakınmaların kanınızdaki kırmızı hücrelerin sayısıyla ilişkili olabileceği hiç aklınıza geldi mi?

15.03.2004Kelebek
Koku Alma Yetiniz Yaşamınızı Kurtarabilir

Koku Alma Yetiniz Yaşamınızı Kurtarabilir!

Koku alma duyumuzun önemini ancak nezle olduğumuzda burun tıkanıklığı yaşadığımızda anlarız. Yediğimiz yemeğin tadını alamamaktan, güzel bir parfümü koklayamamaktan şikayetçi oluruz. Oysa kokuları alabilmek bizi farkında olmadan tehlikelerden koruyor. Burnumuz sadece güzel ya da kötü kokulara karşı değil aynı zamanda tehlikelere karşı da bizi uyarır.

22.03.2004Kelebek
Doğum öncesi Ultrason bebeğimize zarar verir mi

Doğum öncesi Ultrason bebeğimize zarar verir mi?

Teknolojik gelişmeler her alanda olduğu gibi tıp biliminde de hastalıkların tanı ve tedavisini gittikçe kolaylaştırıyor. Kısa denebilecek bir geçmişte insanların iç organlarını muayene sırasında dokunarak hissetmek dışında görebilme olanağımız yokken artık ilerleyen inceleme yöntemleri ile hastalıkların çok erken evrede tanınması mümkün oluyor.

29.03.2004Gündem
Anne olmak için geç mi kalıyorum

Anne olmak için geç mi kalıyorum?

Çalışma yaşamında kadınların erkeklerle aynı koşulları paylaşmaları günümüz kadınının anne olma planını daha ilerilere atmasına neden oluyor. İlerleyen yaşla birlikte anne adayının kafasında ister istemez soru işaretleri oluşuyor. Bunlardan ilki daha genç yaşlara göre kıyaslandığında aynı kolaylıkla gebe kalınıp kalınamayacağı. Daha sonraki kaygıları; gebeliğin sağlıklı şekilde sürüp sürmeyeceği, doğum sırasında çıkabilecek güçlükler. Kuşkusuz en büyük endişe ilerleyen anne yaşının bebeğinin sağlığını ne yönde etkileyeceği.

19.04.2004Kelebek
Baş dönmesini ciddiye alın

Baş dönmesini ciddiye alın

Uzmanlar, 7'den 70'e herkeste görülebilen baş dönmesini, 'teşhisi zor, ruhsal bozukluklara yol açabilen bir rahatsızlık' olarak niteliyor

Elleriniz ne kadar temiz

Elleriniz ne kadar temiz?

Bazılarımız Türk toplumunun ne kadar temiz olduğundan söz eder ve bunu Müslümanlık öğretisine bağlar. Toplumumuzun suyla temizlik alışkanlıklarını başka ülkelerinkiyle kıyaslayıp temiz bir toplum olduğumuzdan söz ederler. Aynı Türk halkına ait genel tuvaletlere girmek zorunda kaldığınızda ise karşılaştığınız manzarayı yaşam boyu anımsamak istemezsiniz.

3.05.2004Kelebek
Tiyatro Festivalindeyeni ve genç buluşmalar

Tiyatro Festivali'nde"yeni ve genç" buluşmalar

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından bu yıl 17 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 14. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, genç toplulukları da seyirciyle buluşturuyor. Genç sanatçılara, yaratıcı yorumlara tanıdığı olanakları genişletmek ve tiyatromuzun dünya sanat arenasında ivme kazanmasını sağlamak amacıyla programa eklenen bu bölümde sekiz topluluk yeralıyor. Yeni Buluşmalar başlıklı bölümün sponsorluğunu Hürriyet Gazetesi üstleniyor.

11.05.2004Gündem
Araç tutması tatilinizi zehir etmesin

Araç tutması tatilinizi zehir etmesin!

Tatil hepimizde güzel anılar, dinlence ve keyif çağrıştırır. Yaz tatilinde yaşadığımız mekânlardan uzaklaşıp Ege ya da Akdeniz kıyılarına atarız kendimizi. Bazılarımız için ise yol araç tutması nedeniyle bitmek bilmez bir işkence haline dönüşüverir. Hep mavi yolculuk yapmak ister ancak deniz tutar korkusuyla cesaret edemeyiz.

14.06.2004Kelebek
U2nun yeni albümü kasım ayında

U2'nun yeni albümü kasım ayında

Efsane rock topluluğu U-2'nin merakla beklenen yeni albümü için geri sayım başladı. Topluluğun bir kopyası çalındığı için ertelenmesi beklenen yeni albümü, planladığı gibi 23 Kasım'da çıkacak. İnternetteki "imdb" sitesinin haberine göre, geçen ay bir kopyası çalınan albüm, planlandığı tarihte müzikseverlerle buluşacak.

24.08.2004Gündem
Tom Cruise ilk kez kötü adam rolünde üstelik de kır saçlı

Tom Cruise ilk kez kötü adam rolünde üstelik de kır saçlı

Uyuşturucu mafyasının liderlerini içeri tıkacak bilgilere sahip olan, federal jüri tarafından sorguya alınacak beş sanığı öldürmekle görevlendirilen kiralık katil Vincent (T. Cruise) ile taksi şoförü Max’ın (J.Fox) tek gecelik maceraları...

14.10.2004Kelebek
U2nun yeni albümü rekor kırdı

U2'nun yeni albümü rekor kırdı

Rock müziğin efsane topluluğu U2'nun merakla beklenen yeni albümü “How to Dismantle an Atomic Bomb”, ilk haftasında 840 bin satış rakamına ulaşarak rekor kırdı. Billboard'un haberine göre, altıncı kez bir albümü ilk haftasında en çok satan çalışma olan U2, ilk haftasını başarıyla kapadı.

2.12.2004Gündem
Yılın en iyi video klibi de Spearsdan

Yılın en iyi video klibi de Spears'dan

Yıl boyunca evlilikleri, skandalları ve özel hayatıyla gündemden düşmeyen Britney Spears, bu kez mesleki bir başarıya imza attı. Dünyaca ünlü müzik dergisi Rolling Stone'un okurları Spears'ın “My Prerogative” adlı çalışmasını yılın en iyi video klibi seçti. Anket sonuçlarına göre, eşi Kevin Federline ile nişanlılık döneminde “My Prerogative” adlı klipte kamera karşısına geçen Spears'a kocası uğurlu geldi. Kliple birinciliği kazanan Spears, bütün rakiplerini geride bıraktı.

23.12.2004Gündem
U2 baş döndürdü

U2 "baş döndürdü"

İrlandalı rock grubu U2'nun "Vertigo Tour" adlı dünya turnesinde Brüksel'in Baudouin stadyumunda verdiği Avrupa'daki ilk konserini, 60 bin hayranı izledi. Grubun 11. albümü “How To Dismantle An Atomic Bomb”dan (Bir atom bombası nasıl sökülür) “Vertigo” adlı parçayla başlayan ve yine bu parçayla sona eren konser, 2 saatten fazla sürdü.

11.06.2005Gündem
U2’dan barış çağrısı

U2’dan barış çağrısı

İrlandalı rock grubu U2’nun ‘Vertigo Tour’ adlı dünya turnesinde Brüksel’in Baudouin stadyumunda verdiği Avrupa’daki ilk konserini, 60 bin hayranı izledi. Grubun 11’inci albümünden ‘Vertigo’ adlı parçayla başlayan ve yine bu parçayla sona eren konser, iki saatten fazla sürdü.

12.06.2005Kelebek
Feriştahı indiremez

Feriştahı indiremez

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Fırtına, ilk kez Hürriyet’e açıkladı: "Bütün dünya uzayda savaşıyor. Türk astronot niyetimiz var."
  İnsanlık kuyruklu yıldızı vurdu

3.07.2005Gündem
Feriştahı indiremez

Feriştahı indiremez

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına ilk kez Hürriyet’e açıkladı: ‘Bütün dünya uzayda savaşıyor. Türk astronot niyetimiz var. Bunu gündeme de getirdik. Uzaya 2 grup astronot gidiyor; aracı kullananlar ve araştırmacılar.’

3.07.2005Gündem
Raporla kör pilot uçurma dönemi bitti

Raporla kör pilot uçurma dönemi bitti

Havacılık Tıbbı Bölümü’nün Başkanı Prof. Hasan Fehmi Töre anlatıyor: ‘Geçmişte bazı sivil hava yollarında gözü görmeyen, diyabetli, yüksek tansiyonlu, kalp hastalığı olan yaşlı pilotların uçuşları kesilmemiş. Bunlar hastalıklarını gizleyip bazı devlet hastanelerinden bir karton sigara hatırına müspet rapor alıp uçmaya devam etmişler.’

4.07.2005Gündem
Dallasın annesi öldü

Dallas'ın 'annesi' öldü

Dallas dizisindeki ailenin annesi ”Bayan Ellie” rölüyle ünlenen Amerikalı aktris Barbara Bel Geddes, 82 yaşında akciğer kanserinden öldü. Bel Geddes'in kuzeni Lewis Bennett, ünlü oyuncunun pazartesi günü Maine'deki evinde öldüğünü söyledi. Ünlü oyuncu 1991 yılından bu yana Maine kenti yakınlarında, göl kenarındaki evinde mütevazı bir hayat sürüyor ve boş zamanlarında çocuk kitapları yazıyordu.

11.08.2005Gündem
Dallasın Bayan Elliesi öldü

Dallas'ın 'Bayan Ellie'si öldü

Dallas dizisindeki ailenin annesi "Bayan Ellie" rölüyle ünlenen Amerikalı oyuncu Barbara Bel Geddes, 82 yaşında akciğer kanseri nedeniyle yaşama veda etti.

11.08.2005Gündem
Dallasın annesi öldü

Dallas'ın 'annesi' öldü

Dallas dizisindeki ailenin annesi ”Bayan Ellie” rölüyle ünlenen Amerikalı aktris Barbara Bel Geddes, 82 yaşında akciğer kanserinden öldü. Bel Geddes'in kuzeni Lewis Bennett, ünlü oyuncunun pazartesi günü Maine'deki evinde öldüğünü söyledi. Ünlü oyuncu 1991 yılından bu yana Maine kenti yakınlarında, göl kenarındaki evinde mütevazı bir hayat sürüyor ve boş zamanlarında çocuk kitapları yazıyordu.

11.08.2005Gündem
Güneşin yüzeyinden 5 misli daha sıcak

Güneşin yüzeyinden 5 misli daha sıcak

Yıldırım düşmesi sırasında bilinen, şimşek çaktığında yer ile gök arasında elektrik akımının meydana geldiğidir. Bu akımın debisi 10.000 ile 20.000 amperdir. Bu devasa akımın yol açtığı ısı, havanın genişleyip patlamasına ve yıldırımın gözümüzle gördüğümüz dallı budaklı şekline neden olur. Gökgürültüsü olarak duyduğumuz, sonuçta ortaya çıkan şok dalgasıdır.

13.08.2005Spor
Ev, sahibine benzediği zaman güzeldir

Ev, sahibine benzediği zaman güzeldir

‘Etrafımda çok güzel giyinen insanlar var. Evlerine gittiğimde tam bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Dağınık, karman çorman hatta pis oluyor. Tam tersi durumlarla da karşılaşıyorum. Kadının üstü başı dökülüyor ama evi insanın içini açıyor. Bence bu konuda bir denge yakalanmalı. Ev, sahibine benzediği zaman güzeldir.’ Bu sözler dünyanın en önemli tasarımcılarından Andree Putman’a ait.

16.12.2005Kelebek
Babam ve Oğlum imbdnin en iyilerinden

Babam ve Oğlum imbd'nin en iyilerinden

Yönetmenliğini Çağan Irmak'ın üstlendiği Babam ve Oğlum internetin en çok kullanılan sinema veri tabanı imdb.com'un düzenlediği "en beğenilen 50 drama filmi listesine" 13'üncü sıradan girdi. Genellikle klasik filmlerin yer aldığı listede Babam ve Oğlum 10 üzerinden 8.9 puan aldı. Bu arada filmin 6 haftadır gösterimde olduğunu da hatırlatalım.

30.12.2005Spor Arena
Bitpazarı internete taşındı

Bitpazarı internete taşındı

Gucci kemer, Yves Saint Laurent ceket, Dolce&Gabbana çanta, taksitle yarı fiyatına. En ünlü markaların ürünleri, en tanınmış modacıların tasarımları için internette ikinci el pazarı kuruldu. www.originalseconds.com sitesi, evinizden alıyor, evinize teslim ediyor.

7.01.2006Kelebek
’Ölüm korkusu’nu tedavi eden merkez

’Ölüm korkusu’nu tedavi eden merkez

Yeteştirdiği hekimlerle üç üniversitede üç merkezin kurulmasını sağlayan İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Kliniği bünyesindeki Vertigo Merkezi, eğitimin yanında hizmette de rakipsiz oldu.

25.01.2006Gündem

Yazar Sonuçları

TAV dünya markası

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali«ni başarıyla işleten Tepe Akfen Venture (TAV), kazandığı Kahire Havalimanı ihalesi ile bir dünya markası haline geldi. Uluslararası arenada inşaatçı ve işletmeci olarak dünya devleri arasına giren TAV, yeni projelerle büyüyor.

25.12.2004

Bono aslında Papa olmak istiyor ama evli olduğu için müsait değil

Hayatımızın pek de merkezinde olmayan Dünya Bankası’na başkan seçimi hiç bu kadar medyatik bir mesele haline gelmemişti.

11.03.2005