EKSTRA
MENÜ

Akbank Sanat

Akbank Sanat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akbank Sanat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.367 Akbank Sanat haberi bulunmuştur.

Akbank Sanat Haberleri

Gelecek burada, duyuyor musun

Gelecek burada, duyuyor musun?

Selçuk Artut ve Jeremy Woodruff’un 2018’den bu yana Berlin ve İstanbul’da düzenlediği Distopya Festivali, bu yıl ‘Distopya: Ses Sanatı’ adı altında Akbank Sanat’ta izleyiciyle buluşuyor. Sesin soyut halini vurgulayan sergide yer alan 15 çalışmanın 11’i, bu proje için özel olarak üretildi.

26.03.2021Kitap Sanat
Kültür-sanata yön veren 10 kadın

Kültür-sanata yön veren 10 kadın

Türkiye’nin önde gelen kültür ve sanat kurumlarının dümeninde farklı disiplinlerden, hayallerden ve kariyer öykülerinden gelen yetenekli, öngörülü ve yaratıcı kadınlar var. 10 sanat kurumunun 10 yöneticisinden, onları bugün bulundukları yere taşıyan, sanatla temaslarını yöneticilik noktasına ulaştıran ‘karar anı’nın öyküsünü dinledik, tanışmak isteyecekleri kadın sanatçıları sorduk. Ortaya sanat dünyamıza yön veren isimlerin kısa portreleri çıktı.

4.03.2021Kitap Sanat
Allan Hakko ve Merve Oflazın ilk karesi Uludağ’dan

Allan Hakko ve Merve Oflaz'ın ilk karesi Uludağ’dan

İlişkilerini inkar eden Allan Hakko ve Merve Oflaz’ın aynı eve taşındığını kasım ayında yazmıştım. Çift, artık ilişkilerini saklamıyor. Şimdiye kadar birlikte görüntü vermeyen ikili, geçtiğimiz hafta sonunu Uludağ’da snowboard yaparak geçirdi.

8.02.2021Magazin
‘Denenmemiş bir şeyi denedik’

‘Denenmemiş bir şeyi denedik’

Akbank Sanat’ta açılan ‘6 Sanatçı Öncülünü Arıyor’ sergisi, Murat Akagündüz ile Avni Lifij, Alpin Arda Bağcık ile İrfan Önürmen, Ramazan Can ile Şakir Gökçebağ, Fırat Engin ile Sarkis, Güneş Terkol ile Gülsün Karamustafa ve Burcu Yağcıoğlu ile Semiha Berksoy’u yan yana getiriyor. Serginin küratörlüğünü üstlenen Hasan Bülent Kahraman, “Konu çok zordu. Daha önce denenmemiş bir şeyi denedik. Kültürel köprüler ve bağlar beni her zaman çok ilgilendirdi” diyor.

5.02.2021Kitap Sanat
‘Dün Bugün Yarın’ Türkiye’de caz

‘Dün Bugün Yarın’ Türkiye’de caz

Türkiye’de cazın gelişimini en çok destekleyen organizasyonlardan Akbank Caz Festivali, pandemi nedeniyle konserlerin yapılamadığı 30’uncu yılında Türkiye ses kayıt tarihine geçecek benzersiz bir projeye girişti. 30 özgün beste ve festivale emeği geçmiş 80’e yakın sanatçının performansını kapsayan ‘Dün Bugün Yarın’ adlı bu proje, sadece albüm olarak değil, kayıt süreci ve sanatçı söyleşilerinden oluşan belgesel görüntüleriyle de hem geçmiş 30 yılın hem de dönemin ruhunu yansıtması bakımından önemli bir arşiv niteliğinde.

11.12.2020Kitap Sanat
Gündelik yaşamda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Gündelik yaşamda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Pandemi nedeniyle ertelenen Akbank 38. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi, nihayet izleyiciyle buluştu. Bu yılki teması ‘Gündelik Yaşama Dair’ olan yarışma sergisinin küratörü T. Melih Görgün, “Yeni yaşam pratikleriyle karşı karşıya olduğumuz, buna zorlandığımız bir deneyim döneminden geçiyoruz. Bu dönemde sanatçının neyi deneyimlediğini ve bu döneme karşılık olarak vereceği cevabının ne olabileceğini yapıtlarıyla keşfetmeye çalıştık” diyor.

29.10.2020Kitap Sanat
Akbank 38. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

Akbank 38. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ile Akbank Sanat'ın iş birliğinde 38'incisi düzenlenen "Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi" sanatseverle buluştu.

16.10.2020Keyif
Dolapdere yanıyor

Dolapdere yanıyor!

‘UNTITLED’ başlıklı yeni sergisiyle Dirimart Dolapdere’ye konuk olan Sarkis, geçmişte ürettiği işlere, günümüz bakış açısıyla yeniden hayat veriyor. Kırmızı rengin başrolde olduğu sergi, adeta bir yangın yeri. Konusunu geleceğin belirsizliğinden alan sergiye hâkim olan yangın motifi, Facebook üzerinden açılan bir uygulamada da kendini gösteriyor. Duvarda yer olan QR kodu telefonunuza okuttuğunuzda avcunuzda bir alev yanmaya başlıyor.

25.09.2020Kitap Sanat
Hasan Bülent Kahraman istifayı anlattı: Gıyabımda alınmış bir karardı

Hasan Bülent Kahraman istifayı anlattı: Gıyabımda alınmış bir karardı

30 yılı aşkın bir süredir kültür alanında aktif görevler üstlenen akademisyen, sanat eleştirmeni ve küratör Prof. Hasan Bülent Kahraman, önceki gün açıklanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışma Kurulu üyeliğinden istifa etti: “Gıyabımda düşünülmüş ve verilmiş bir karardır. Bunu bir teveccüh olarak kabul ediyorum. Görevden istifa edişim tümüyle öznel nedenlerledir.”

21.08.2020Gündem
Kısa film kanalı yayına başlıyor

Kısa film kanalı yayına başlıyor

Akbank Sanat, Akbank Kısa Film Festivali kapsamında kısa filmlerin online izlenmesine olanak sağlamak için, YouTube hesabı üzerinden oluşturulan Kısa Film Kanalı ile sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Özel bir seçkiyle birbirinden güzel ödüllü yerli ve yabancı kısa filmler kanaldan yayınlanacak.

10.06.2020Keyif
Akbank Sanattan Dünya Caz Gününe özel üç canlı konser

Akbank Sanat'tan Dünya Caz Günü'ne özel üç canlı konser

Akbank Sanat, Dünya Caz Günü kapsamında üç canlı konseri sanatseverlerle sosyal medya kanallarında buluşturacak.

27.04.2020Keyif
16. Akbank Kısa Film Festivali ödülleri açıklandı

"16. Akbank Kısa Film Festivali" ödülleri açıklandı

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen "Akbank Kısa Film Festivali" yarışmasının kazananları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında online düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

16.04.2020Keyif
16. Akbank Kısa Film Festivali ödülleri 14 Nisanda sahiplerini bulacak

'16. Akbank Kısa Film Festivali' ödülleri 14 Nisan'da sahiplerini bulacak

Bu yıl, 74 ülkeden 2 bin 217 kısa filmin başvuru yaptığı "Akbank Kısa Film Festivali" yarışmasının kazananları, 14 Nisan'da saat 19.00'da, Akbank Sanat Instagram kanalından sinemaseverlere duyurulacak.

9.04.2020Keyif
Evde canlı caz konseri

Evde canlı caz konseri

Akbank Sanat'ın nisan ayında gerçekleştirmeyi planladığı kültür sanat etkinlikleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin alınan tedbirler kapsamında sosyal medya kanallarından sanatseverlerle buluşuyor.

31.03.2020Keyif
Akbank Sanat’tan ‘Evin Caz Hali’ konserleri

Akbank Sanat’tan ‘Evin Caz Hali’ konserleri

Küresel Koronavirüs salgını nedeniyle etkinliklerine ara veren Akbank Sanat, Nisan ayında kültür sanat etkinliklerini sosyal medya kanallarında sanatseverlerle buluşturuyor. 30. Akbank Caz Festivali’nin ‘Yıl Boyu Caz’ konserleri, ‘Evin Caz Hali’ konserleri olarak dijital ortamda devam edecek.

31.03.2020Kitap Sanat
“Yıl Boyu Caz” da Bu Ay

“Yıl Boyu Caz” da Bu Ay!

30. Akbank Caz Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Yıl Boyu Caz” etkinliklerinin Mart ayı programında; Deniz Taşar, Anıl Şallıel, Crosswinds Project Feat. Okay Temiz gibi önemli isimlerin performansları ve Yekta Kopan’ın konuklarıyla gerçekleştireceği söyleşi yer alıyor.

Elfida, Londra Kraliyet Müzik Akademisi’ne kabul edildi

Elfida, Londra Kraliyet Müzik Akademisi’ne kabul edildi

ÇEV Sanat Genç Yeteneklerinden 17 yaşındaki keman sanatçısı Elfida Su Turan Londra Kraliyet Müzik Akademisi’nin ‘Üstün Başarı Sınıfına’ tam burslu olarak kabul edildi.

2.03.2020Eğitim
Abramovic’in Türkiye’deki ilk büyük ölçekli retrospektifi

Abramovic’in Türkiye’deki ilk büyük ölçekli retrospektifi

Sakıp Sabancı Müzesi’nde 26 Nisan’a dek sürecek ‘Marina Abramovic + MAI, Akış / Flux’ sergisi dün başladı. SSM’deki üç bölüme ve Akbank Sanat’a yayılacak bu sergi, sanatçının yaklaşık 50 senelik kariyeri boyunca ürettiği ikonik performansları gözler önüne seriyor.

Marina Abramovic: Esas zor olan zihni kontrol etmek

Marina Abramovic: Esas zor olan zihni kontrol etmek

‘Sansasyonel sanatçı’ demek aslında hiç hoş değil ama Marina Abramovic’in yaptığı her şeyin sansasyonlar yarattığını inkâr edebilir miyiz? ‘Performans sanatının kraliçesi’, bugünlerde dev bir sergi projesi için İstanbul’da. Uzun uğraşlar sonucu Marina Abramovic’i yakaladık; sanatını ve SSM ile Akbank Sanat’ın ev sahipliği yaptığı kapsamlı sergiyi sanatçıdan dinledik: “Başlarda bedenin fiziksel limitleriyle ilgileniyordum; acıyı anlamaya çalışıyordum. Sonraları fiziki bedenin limitlerini zorlamanın kolay olduğunu anladım. Esas zor olan zihni kontrol etmek, hareketsiz durmak, sessizlik ve basitlik.”

31.01.2020Kitap Sanat
Marina Abramovic: Performansı karnınızda hissedersiniz

Marina Abramovic: Performansı karnınızda hissedersiniz!

Sabancı Müzesi’nden Akbank Sanat’ta uzanan büyük bir sergiyle ilk kez İstanbul’a konuk olan performans sanatının yaşayan efsanesi Marina Abramovic, “Performans düşünceyle değil, hisle ilgilidir ve performansı karnınızda hissedersiniz!” diyor.

31.01.2020Kitap Sanat
Abramovicden performans daveti: Karnınızda hissedeceksiniz

Abramovic'den 'performans' daveti: Karnınızda hissedeceksiniz

Sabancı Müzesi’nden Akbank Sanat’a uzanan büyük bir sergiyle ilk kez İstanbul’a gelen performans sanatının efsanesi Marina Abramovic, “Performans düşünceyle değil, hisle ilgilidir ve karnınızda hissedersiniz!” diyor.

31.01.2020Gündem
Abramovic’den ‘performans’ daveti:  Karnınızda hissedeceksiniz

Abramovic’den ‘performans’ daveti: Karnınızda hissedeceksiniz

Sabancı Müzesi’nden Akbank Sanat’a uzanan büyük bir sergiyle ilk kez İstanbul’a gelen performans sanatının efsanesi Marina Abramovic, “Performans düşünceyle değil, hisle ilgilidir ve karnınızda hissedersiniz!” diyor.

31.01.2020Gündem
Tatilde önce eğlence sonra ders

Tatilde önce eğlence sonra ders

18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline başladı. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe, ilk ve ortaokul ile lise öğrencilerine tatili iyi değerlendirmeleri için önerilerde bulundu. Müzeler ve tiyatrolar da sömestre özel birçok etkinlik düzenliyor. Çocukların izleyebileceği filmler de sinema salonlarında gösterime girdi. Bu etkinliklerden birkaçını sizler için derledik.

21.01.2020Eğitim
Düzenli Delilik sergisi bilgi kavramını sorguluyor

"Düzenli Delilik" sergisi "bilgi" kavramını sorguluyor

Marcus Graf'ın küratörlüğünü üstlendiği "Düzenli Delilik" sergisi Akbank Sanat'ta ziyaretçilerini bekliyor.

27.12.2019Keyif
Nasıl bir şeye bakmıştınız

Nasıl bir şeye bakmıştınız?

Yılbaşı coşkusunun da katkısıyla bu hafta aktivitelerin sonu gelmiyor. Bu gece eğlencenin ekseni 90’lar. Kalan günlerdeyse yeme-içmeden sinemaya, müzikten stand-up’a seçenek bolluğu var.

6.Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri

"6.Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri"

6. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri sinemaseverlerle buluştu.

5.12.2019Keyif
Çılgın, acayip, son derece karmaşık dünya

Çılgın, acayip, son derece karmaşık dünya

Akbank Sanat’ta açılan ‘Düzenli Delilik’ sergisi, sayısız ekran ve medya kanalıyla çevrelendiğimiz günümüz dünyasında bize sunulan bilgi anlayışını sorguluyor. İçinde yaşadığımız dünyada alternatif görüşler üretmek için gerçeklikle baş etmenin alışılmadık yollarını araştıran sergiyi küratörü Marcus Graf ile konuştuk: “Bu sergi, bilgi ve gerçekliğin günümüzdeki halini sorgulamakta.”

5.12.2019Kitap Sanat
İstanbuldan Grubu Caz Günlerinde

'İstanbul'dan' Grubu Caz Günleri'nde

2016 yılında kurulan İstanbul'dan grubu, Akbank Sanat Caz Günleri kapsamında sahne alacak.

Prof. Dr. Ayhan Çitil, çağdaş felsefenin krizini anlattı

Prof. Dr. Ayhan Çitil, çağdaş felsefenin krizini anlattı

Akademisyen Prof. Dr. Ayhan Çitil, "Kant'ın Kritik Projesi ve Çağdaş Felsefenin Krizi" başlıklı bir konuşma yaptı.

29.11.2019Keyif
Tatil için en iyi 10 etkinlik Hem öğrensinler hem eğlensinler

Tatil için en iyi 10 etkinlik! Hem öğrensinler hem eğlensinler

Gazeteci, gezgin ve yazarlardan oluşan jürimiz çocukların dokuz gün sürecek tatilde yapabilecekleri etkinlikleri seçti. İşte onları sanat, doğa ve bilimle buluşturmanın yolları...

Çocuklar tatilde ‘ATTA’ gidecek

Çocuklar tatilde ‘ATTA’ gidecek!

Bebekler ve Çocuklar için Uluslararası Sanat Festivali Atta Festival 18 Kasım’da dördüncü kez başlıyor. Bu sene açık havada interaktif dans performansı ve İngilizce tiyatro programın yenilerinden...

14.11.2019Kitap Sanat
Yemek asla sadece yemek değildir

Yemek asla sadece yemek değildir!

İnsanı Gelişme Vakfı’in (İNGEV) bu yıl yayımladığı araştırmaya göre nüfusun yüzde 55’i, çocuğunun bir mülteci çocukla arkadaşlık yapmasını istemiyor. Sadece yüzde 17’si ülkemize uyumları için çabalamak gerektiğine inanıyor. ‘Göç Eden Tatlar’ işte o çabalardan biri... Mültecilerle Türkiyelileri aynı mutfakta buluşturan bir proje. İKSV tarafından geçen yıl düzenlenen 4’üncü İstanbul Tasarım Bienali’nin bir parçası. Ben de Suriyeli Rawan’la bu sayede tanıştım.

27.10.2019Hürriyet Pazar
‘Müzik sizi bir yerlere götürüyorsa iyi müziktir’

‘Müzik sizi bir yerlere götürüyorsa iyi müziktir’

Gerard Gibbs’in maharetli klavyesi ve Alex White’ın güçlü davullarıyla tamamladığı James Carter Organ Trio, 29. Akbank Caz Festivali’nin heyecan verici konuklarından. 21 Ekim’de Zorlu PSM’de sahneye çıkacak virtüoz saksofoncu James Carter, efsanevi Ben Webster’ınkileri andıran hızlı ve tutkulu sololarıyla tanınıyor.

17.10.2019Kitap Sanat
‘İnsanlığı aşkla birleştirmek istiyorduk’

‘İnsanlığı aşkla birleştirmek istiyorduk’

Derinlikli müziğiyle cazın usta ismi Charles Lloyd, 81 yaşında ve müzik yolculuğunun zirvesinde. ‘Vanished Gardens’ı geçen yıl yayımlayan efsane müzisyen, basçı Reuben Rogers ve baterist Eric Harland’dan oluşan Sky Trio’sunun yanı sıra piyanoda Gerald Clayton ve gitarda Marvin Sewell’la 23 Ekim’de (CRR) 29. Akbank Caz Festivali'nin konuğu olacak.

17.10.2019Kitap Sanat
Ara Güler belgeseli: Bu Dünya Böyle Dünya

Ara Güler belgeseli: 'Bu Dünya Böyle Dünya'

Akbank Sanat, 15 Ekim'de, İFSAK’ın iş birliğiyle, yönetmenliğini Coşkun Aral’ın üstlendiği 'Bu Dünya Böyle Dünya' isimli Ara Güler’in belgesel filmine ev sahipliği yapıyor. Gösterimi takiben, Coşkun Aral belgesel üzerine bir söyleşi yapacak.

7.10.2019Kitap Sanat
‘Taşınma ve karşılaşmalarla dönüşüyorum’

‘Taşınma ve karşılaşmalarla dönüşüyorum’

Hintli çağdaş sanatçı Sudarshan Shetty, küratörlüğünü Hasan Bülent Kahraman’ın üstlendiği ‘Öz/Çeviri-m’ başlıklı sergiyle Akbank Sanat’a konuk oluyor. Kültürel kodlar, yolda olma hali, dönüşüm ve hafıza kavramları üzerine üretimler yapan Shetty ile İstanbul’da konuştuk.

20.09.2019Kitap Sanat
Nikki Holk, Akbank Sanat Dans Atölyesinde

Nikki Holk, Akbank Sanat Dans Atölyesi'nde

Akbank Sanat, 23-27 Eylül tarihleri arasında profesyonel dansçı, koreograf ve eğitmen Nikki Holk’u ağırlayacak.

16 adımda 16’ncı İstanbul Bienali

16 adımda 16’ncı İstanbul Bienali

16’ncı İstanbul Bienali bugün kapılarını açıyor. ‘Yedinci Kıta’ başlığıyla 10 Kasım’a kadar sürecek olan ve küratörlüğünü Nicolas Bourriaud’nun üstlendiği bienaldeki eserler ücretsiz görülebilecek. İşte ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve etkinlik programı...

Fringe’in bu beş oyunu kaçmaz

Fringe’in bu beş oyunu kaçmaz!

Türkiye’den ve dünyadan tiyatro, dans ve performans alanında alternatif işleri İstanbul’a taşıyan Fringe Festival, 18 Eylül’de başlıyor. Bu sene ilk kez düzenlenen festivalin ekibi bizim için beş oyun önerdi...

12.09.2019Kitap Sanat
Sanatta üçüncü dalga İstanbul’da sanat neden ‘patladı’

Sanatta üçüncü dalga! İstanbul’da sanat neden ‘patladı’?

İstanbul eylül ayıyla birlikte sanat alanında çok önemli bir viraj alıyor. Art arda açılan müzeler, bienal, sanat fuarı, fuar anlamına gelen sergiler ve öteki yan etkinliklerle birlikte bakınca İstanbul yeniden (hem beklenen hem de beklenmeyen şekilde) dünya sanat haritasına oturdu. Ne anlama geliyor bu açılım, nereden kaynaklandı? Bu soruyu serinkanlılıkla irdelemeli. Çünkü hiçbir şey bir çırpıda olmadığı gibi nedensiz bir oluşum da söz konusu değil.

Her yer sanat: Altın sezon

Her yer sanat: Altın sezon

İki yeni müze, bir bienal, bir sanat fuarı, onlarca sergi ve etkinlik... Sanat sezonu en çarpıcı ve yoğun açılışlarından birini yapıyor eylül ayında. Alanında dünyanın en saygın etkinlikleri arasında yer alan ve uluslararası sanat profesyonellerini Türkiye’ye çeken İstanbul Bienali yaklaşırken Contemporary İstanbul’un yanı sıra müze ve galeriler de en iddialı sergilerine hazırlanıyor. Bu yılın heyecanını artıran önemli gelişme ise merakla beklenen iki yeni müzenin; Arter ve Odunpazarı Modern Müze’nin art arda açılıyor olması. İşte sanat dünyasının altın sezonu...

30.08.2019Kitap Sanat
İstanbul için Caz Saati

İstanbul için "Caz Saati"

Bu yıl 29'uncu kez düzenlenecek "Akbank Caz Festivali" farklı ülkelerden caz sanatçılarını ağırlayacak.

29.08.2019Keyif
29. Akbank Caz Festivali’nde geri sayım

29. Akbank Caz Festivali’nde geri sayım

Bu yıl 29’uncu kez caz severlerle buluşacak Akbank Caz Festivali’nin programı açıklandı. 17-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festival, aralarında Art Ensemble of Chicago, Louis Sclavis Quartet, Mats Eilertsen Trio, Yonathan Avishai Trio, Jakob Bro Trio feat. Joey Baron, Thomas Morgan. Charles Lloyd Sky Trio’nun da olduğu 130’dan fazla yerli ve yabancı sanatçıyı ağarlayacak.

29.08.2019Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Uğur Yüksel

Yılın beklenen büyük bütçeli yapımlarından “Godzilla vs Kong”, sinema tarihinin meşhur iki canavarını karşı karşıya getiriyor. 1978 yapımı Fassbinder başyapıtı “Maria Braun’un Evliliği” ve kısa film tutkunlarına Akbank Kısa Film Festivali, haftanın diğer çevrimiçi seçenekleri… Haftanın kitabında bu hafta, Orhan Pamuk’un yazımı 5 yıl süren aşk, polisiye ve tarihi romanı “Veba Geceleri” var.

26.03.2021

Bugün ne yapsak

Bir iş görüşmesi ne kadar yoldan çıkabilir? Cevap ‘Anormal’ adlı tiyatro oyununda. Bugün 20.30’da online olarak seyredebiliriz.

19.03.2021

Martta İstanbul’a geliyor

“Kovan” filmindeki performansıyla SİYAD Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” adaylığını elde eden Meryem Uzerli, mart ayında hem ödül törenine katılmak hem de yeni film projesine başlamak için İstanbul’a geliyor.

8.02.2021

Emzik ve bezle vedalaşmak için doğru zaman

Karantina süreci özellikle bebeği ya da küçük çocuğu olan aileler için her anlamda bir fırsat. Gelişimi için yaklaşımınızı ve günlük yaşamınızı gözden geçirebilirsiniz. Emzik ve tuvalet eğitimine odaklanmak da bu dönemde daha kolay.

8.05.2020

#EvdeKal günlükleri motivasyon arttırıyor

Günlük tutan çocukların iç motivasyonları artarken kendilerini ifade etme, yazma, okuma ve anlama becerileri de gelişiyor. Onlara günlük tutma alışkanlığı kazandırmanın yollarını da eğitimbilimci Dr. Bahar Eriş anlatıyor...

24.04.2020

Performans efsanesinin evinde...

Performans sanatının yaşayan efsanesi Marina Abromovic, 31 Ocak’ta Sabancı Müzesi’nde kapsamlı bir sergi açmaya hazırlanıyor. Sanatçının memleketi Belgrad’da devam eden son sergisini gezerken bazı ikonik performanslarına ben de dahil oldum. Sonuç: Zor imiş meğer!

11.12.2019

Arsa verilsin tesis inşaatına 150 milyon lirayı biz buluruz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, geçen pazar günü Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Bülent Tüfenkci’nin oğlu Melih’in hayatını Seray’la birleştirdiği düğün için Malatya’ya giderken, Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’i de yanına aldı.

13.09.2019