MENÜ

Uygulama

Uygulama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uygulama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 90.053 Uygulama haberi bulunmuştur.

Uygulama Haberleri

Adobe uygulamaları 60 gün ücretsiz oldu

Adobe uygulamaları 60 gün ücretsiz oldu

Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden biri olan Adobe, koronavirüs nedeniyle evine kapananların kullanması için geliştirdiği uygulamaları 60 gün süresince ücretsiz dağıtmaya başladı.

6.04.2020Evdehayat
Zoom uygulaması ne kadar güvenilir

Zoom uygulaması ne kadar güvenilir?

Ev karantinasındayken iletişim araçlarına daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Peki en doğru iletişim platformu hangisi? Pek çok alternatif yazılım, kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Bunlardan biri de son zamanlarda adını sıkça duyduğunuz Zoom'dan başkası değil. Peki Zoom ne kadar güvenilir?

6.04.2020Evdehayat
Zoom uygulamasının kullanımına yasak geldi

Zoom uygulamasının kullanımına yasak geldi

Son günlerde adını sıkça duyurmayı başaran iletişim uygulaması Zoom'a ABD'den yasak geldi. Sebebi ise uygulamanın yeterli seviyede güvenli olamaması...

6.04.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Tüm uyarılara rağmen yasakları hiçe saydılar Yapmayın

Son dakika haberi: Tüm uyarılara rağmen yasakları hiçe saydılar! Yapmayın

Koronavirüs salgınının önüne geçmek için devlet bir dizi yasaklama getirdi. Buna rağmen bazı yerlerde yasaklara uymayanlar vardı. Kendi ve halkın sağlığını hiçe sayanlara ceza kesildi.

6.04.2020Gündem
18-20 yaş çalışana sokak izni

18-20 yaş çalışana sokak izni

İçişleri Bakanlığı yayınladığı ek genelge ile 18 ile 20 yaş arasındaki kamu çalışanlarını, özel sektörde çalıştığını belgeleyenleri ve mevsimlik tarım işçilerini sokağa çıkma yasağından muaf tuttu.

6.04.2020Gündem
Korona günlerinde online muayene

Korona günlerinde online muayene

Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren Invenoa, geliştirdiği Medibook projesiyle Türkiye’nin ilk Coronathon etkinliğinde birinci oldu. Koronavirüs nedeniyle hastaneye gidemeyen ve kronik hastalığı olan kişilere görüntülü olarak sağlık hizmeti sağlayan bir e-sağlık platformu olan Medibook, karantinadaki hastaların da veri takibini yapabiliyor. Medibook kurucu ortağı Bülent Bingül “COVID-19 süresinde tüm hekimlerimize ücretsiz hizmet vermeye hazırız” dedi.

6.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Dikkat Sakın kanmayın... Türkiye eve kapandı, dolandırıcıların iştahı arttı: Virüslü soygun

Son dakika haberi: Dikkat! Sakın kanmayın... Türkiye eve kapandı, dolandırıcıların iştahı arttı: Virüslü soygun

Koronavirüs salgınıyla birlikte nüfusun büyük bir bölümü eve kapanırken nakitle ödemeler azaldı. Kartla temassız yöntemlerle ve dijital bankacılık kanalıyla ödemeler arttı.

6.04.2020Ekonomi
İŞKUR ödemelerinde yeni uygulama

İŞKUR ödemelerinde yeni uygulama

PTT, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde İŞKUR ödemelerinde yeni bir uygulamaya giderek, hak sahibi vatandaşların dolduracakları form ile ödeme bedellerinin, sistemde kayıtlı konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep edebileceklerini bildirildi.

6.04.2020Ekonomi
PTTden İŞKUR ödemelerinde yeni uygulama

PTT'den İŞKUR ödemelerinde yeni uygulama

Hak sahipleri, internet ortamında dolduracakları form ile ödenecek tutarların, sistemde kayıtlı konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep edebilecek.

5.04.2020Ekonomi
Bulgaristan Vinyet 2020 - Bulgaristan Vinyet (E Vignette) Nasıl Alınır Bulgaristan Otoyol Ücretleri

Bulgaristan Vinyet 2020 - Bulgaristan Vinyet (E Vignette) Nasıl Alınır? Bulgaristan Otoyol Ücretleri

Bulgaristan’da otoyolları kullanabilmek için sürücülerin vinyete sahip olması gerekmektedir. Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye gelmek isteyen gurbetçilerle Avrupa'nın farklı ülkelerine ulaşmak isteyenler, Bulgaristan üzerinden otoyol ücretleri konusunda ayrıca bilgi sahibi olmak istemektedir. Peki, Bulgaristan Vinyet 2020 - Bulgaristan Vinyet (E Vignette) nasıl alınır? Bulgaristan otoyol ücretleri hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Evinin bir odasını sınıfa çevirdi

Evinin bir odasını sınıfa çevirdi

Sınıf öğretmeni Emre Delice, evinin bir odasını sınıfa çevirdi ve öğrencilerine online olarak ders anlatmaya başladı. Delice, "Öğrencilerime daha verimli ve onların bu sıkıntılı zamanlarında yanlarında olabilmek, eksik kalan konularımızı işleyebilmek istiyorum" dedi.

5.04.2020Eğitim
Adalet Bakanlığından 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yeni uygulama

Adalet Bakanlığı'ndan 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yeni uygulama

Adalet Bakanlığı, avukatların sadece mahkeme dosyalarına değil, soruşturma dosyalarındaki belgelere de Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden erişebilmelerine ilişkin uygulamayı 5 Nisan Avukatlar Günü'nde başlattı.

5.04.2020Gündem
Karantina altındaki Borçkada son durum

Karantina altındaki Borçka'da son durum

Türkiye'nin Corona Virüse karşı aldığı tedbirler kapsamında Artvin'in karantinaya alınan tek ilçesi Borçka'da sessizlik hakim oldu. Giriş ve çıkışların demir bariyer ve iş makineleri ile kapatıldığı ilçede halk, evlerinin balkon ve pencerelerinden boş cadde ve sokakları seyrediyor. Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Corona Virüs konusunda ilçe halkının bilinçlendiğini belirterek, ‘evde kal’ çağrılarına uyulduğunu söyledi.

5.04.2020Gündem
Son dakika... 18-20 yaş sokağa çıkma yasağıyla ilgili ek genelge yayınlandı

Son dakika... 18-20 yaş sokağa çıkma yasağıyla ilgili ek genelge yayınlandı

İçişleri Bakanlığı, 18-20 yaş aralığındaki gençlerin sokağa çıkma yasağıyla ilgili istisnaları içeren ek genelgeyi valiliklere gönderdi. 18-20 yaş arasındaki kamu çalışanları, özel sektörde çalıştığını belgeleyenler ve mevsimlik tarım işçileri sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

5.04.2020Gündem
‘Vergi ödemeleri ticari mobille kolaylaştı’

‘Vergi ödemeleri ticari mobille kolaylaştı’

Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan, VakıfBank’ın yeni Ticari Mobil Bankacılık uygulamasını kullanan ticari müşterilerin, barkodla vergi ödemeden çek senet İşlemleri ve Kredi işlemlerine kadar pek çok işlemi online gerçekleştirebildiğini ifade etti.

5.04.2020Ekonomi
Olumlu bir adım, devamı gelmeli

Olumlu bir adım, devamı gelmeli

Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemelerle, Sağlık Uygulama Tebliği ve Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu kararına eklemeler yapıldı.

5.04.2020Ekonomi
LGS Kılavuzunda koronavirüs etkisi

LGS Kılavuzunda koronavirüs etkisi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, önceki gün açıkladığı ‘Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’nda bazı yenilikler dikkat çekti. Kılavuzda yer alan yenilikler şöyle:

5.04.2020Eğitim
Yoğun bakım ödemeleri  2 katına çıktı

Yoğun bakım ödemeleri 2 katına çıktı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele tedbirleri kapsamında, Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT) yapılan düzenlemeyle karşılanan yoğun bakım tedavi ücretlerinin iki katına çıkarıldığını bildirdi.

5.04.2020Ekonomi
Kuş uçurtulmadı

Kuş uçurtulmadı

30 büyükşehir ile Zonguldak için getirilen giriş-çıkış yasağı dün uygulanmaya başladı. Şehir giriş ve çıkışlarını tutan güvenlik görevlileri, kuş uçurtmadı. Türlü komik bahanelerle yasağı delmeye çalışanlar da geri yollandı

5.04.2020Gündem
İnfaz maratonu 18 saat sürdü

İnfaz maratonu 18 saat sürdü

75 bin mahkûmun tahliyesini öngören teklife ‘iyi halli hükümlüler’ de eklendi. Uygulama 31 Aralık’ta bitecek.

5.04.2020Gündem
Maskeli hayat

Maskeli hayat

Bilim kurulunun önerisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gece Ulusa Sesleniş konuşmasında ‘her vatandaşın maske takması’ çağrısı karşılığını buldu. Dün yurt genelinde hemen herkes maskeliydi. Belediyeler de toplu taşıma duraklarında maske dağıttı.

5.04.2020Gündem
Ucuz balığa yoğun ilgi

Ucuz balığa yoğun ilgi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin açıklamasıyla zincir marketlerde başlatılan maliyetine levrek ve çipura satışına Eskişehir’de kendi işletmesinde balıkçılık yapan bir firma da katılırken, vatandaşların yoğun ilgisiyle yaklaşık 6 saat gibi kısa sürede 2 tonun üzerinde satış yapıldı.

4.04.2020Ekonomi
3 büyükşehir ile komşu olan şehirden çıkış yok

3 büyükşehir ile komşu olan şehirden çıkış yok

ÇEVRESİ giriş- çıkışların 15 gün süreyle yasaklandığı Konya, Antalya ve Mersin ile çevrili olan Karaman'dan da vatandaşların çıkışına izin verilmiyor.

4.04.2020Gündem
AB’nin ortak değerleri ayaklar altında

AB’nin ortak değerleri ayaklar altında

Tarihe karışan Sovyetler Birliği (SB) liderliğindeki ‘Demir Perde’ olarak da bilinen Doğu Blok’un 1989 yılında çökmesi üzerine Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya ve Polonya’nın da aralarında bulunduğu 10 ülkeye Avrupa Birliği’ne (AB) tam üyelik yolu açıldı.

4.04.2020Avrupa
Kontrol noktalarını aşmak için WhtasApp grubu kurmuşlar

Kontrol noktalarını aşmak için WhtasApp grubu kurmuşlar

RİZE Valisi Kemal Çeber, koronavirüs tedbirleri kapsamında kent girişlerinde oluşturulan kontrol noktalarını aşmak isteyenlerin, aralarında oluşturdukları WhatsApp grupları ile haberleştiklerinin tespit edildiğini açıkladı. Vali Çeber, "Şu köyden geçin orada uygulama yok veya varış noktasına 2 saat kala şu ilacı için, ateşiniz düşüyor, kontrole yakalanmıyorsunuz' gibi örnekleri maalesef görüyoruz. Bir taraftan da bunlarla mücadele ediyoruz" dedi.

4.04.2020Haber
Sıfıra düştü

Sıfıra düştü!

Corona Virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 31 şehre giriş ve çıkışın yasaklanmasıyla birlikte Bodrum’a şehir dışından gelen araç sayısı büyük ölçüde azaldı. Mart ayının ilk iki haftası günlük giren araç sayısının 12 bin olduğu ilçede, Mart ayının son iki haftası ise araç sayısı 5 bine kadar düştü. Dün gece başlayan yasakla birlikte Bodrum girişinde yok denilecek kadar az araç olduğu görüldü.

4.04.2020Gündem
Kontrol noktalarını aşmak için WhtasApp grubu kurmuşlar

Kontrol noktalarını aşmak için WhtasApp grubu kurmuşlar

Rize Valisi Kemal Çeber, koronavirüs tedbirleri kapsamında kent girişlerinde oluşturulan kontrol noktalarını aşmak isteyenlerin, aralarında oluşturdukları WhatsApp grupları ile haberleştiklerinin tespit edildiğini açıkladı. Vali Çeber, ‘Şu köyden geçin orada uygulama yok veya varış noktasına 2 saat kala şu ilacı için, ateşiniz düşüyor, kontrole yakalanmıyorsunuz' gibi örnekleri maalesef görüyoruz. Bir taraftan da bunlarla mücadele ediyoruz” dedi.

4.04.2020Gündem
Son dakika haberler: Büyük kurnazlık... Kontrol noktalarını aşmak için bunu yapmışlar

Son dakika haberler: Büyük kurnazlık... Kontrol noktalarını aşmak için bunu yapmışlar

Rize Valisi Kemal Çeber, koronavirüs tedbirleri kapsamında kent girişlerinde oluşturulan kontrol noktalarını aşmak isteyenlerin, aralarında oluşturdukları WhatsApp grupları ile haberleştiklerinin tespit edildiğini açıkladı. Vali Çeber, ‘Şu köyden geçin orada uygulama yok veya varış noktasına 2 saat kala şu ilacı için, ateşiniz düşüyor, kontrole yakalanmıyorsunuz' gibi örnekleri maalesef görüyoruz. Bir taraftan da bunlarla mücadele ediyoruz” dedi.

4.04.2020Gündem
34.4 milyon kişi sokağa çıkamayacak

34.4 milyon kişi sokağa çıkamayacak

Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağı, yaklaşık 34,4 milyon kişiyi kapsıyor.

4.04.2020Ekonomi
Destek ödemelerinde eve teslim başladı

Destek ödemelerinde eve teslim başladı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Ekonomik İstikrar Kalkani Destek Paketine göre düzenli sosyal yardım alan hanelere tanımlanan bin TL destek ödemesi, bekçiler, kolluk kuvvetleri ve PTT görevlilerince evde teslim ediliyor.

4.04.2020Ankara
Gelmeyin uyarılarına rağmen Bodrumda 25 günde 125 bin araç giriş yaptı

'Gelmeyin' uyarılarına rağmen Bodrum'da 25 günde 125 bin araç giriş yaptı

Muğla'nın dünyaca ünlü turistlik ilçesi Bodrum'un girişinde durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların, corona virüs tedbirleri kapsamında ateşleri ölçüldü. Kontrol sırasında, yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Emniyet kaynakları Türkiye’de ilk corona virüs vakasının görüldüğü 10 Mart'tan beri, 25 günde, ilçeye 125 bin aracın giriş yaptığını açıkladı.

4.04.2020Seyahat
Kastamonuda yaşlı adamdan askere dua

Kastamonu'da yaşlı adamdan askere dua

Kastamonu’da ikamet den ve korona virüs sebebi ile evinden çıkmayan Abdurrahman Ahmetoğlu, emekli maaşını çekerek evine getiren jandarma ekibine ellerini semaya açarak dua etti. Ayrıca jandarma ekipleri, ihtiyaç sahipleri için sağlanan bin TL'lik yardımların da dağıtımına başladı.

4.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Corona virüste il il son vaka ve ölüm sayısı açıklandı Çarpıcı İstanbul detayı

Son dakika haberi: Corona virüste il il son vaka ve ölüm sayısı açıklandı! Çarpıcı İstanbul detayı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca detaylı bir sunum ile Corona Virüs salgınında Türkiye'deki son durumu açıkladı. Son 24 saatte tespit edilen vaka sayısını ve ölüm sayısını açıklayan Koca, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki son vaka sayısını da duyurdu. Sağlık Bakanı Koca bugün yeni vaka sayısının 2786 olduğunu, 69 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

4.04.2020Gündem
Bakan Selçuk açıkladı Corona virüs tedavi ödemeleri iki katına çıkarıldı

Bakan Selçuk açıkladı! Corona virüs tedavi ödemeleri iki katına çıkarıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Koronavirüs tedbirlerimiz kapsamında, SUT ile karşıladığımız yoğun bakım tedavi ücretlerini iki katına çıkardık” dedi.

4.04.2020Ekonomi
Çiftçi tarlaya gidemezse sorunumuz büyük olur

Çiftçi tarlaya gidemezse sorunumuz büyük olur

Türkiye’nin ilk ‘akıllı köy’ünü kuran TABİT kurucusu, girişimci Tülin Akın: “Çiftçiler ‘Salgın var’ deyip, şimdi ekim yapmayıp tarlalarını ilaçlamazsa ürünlerini kaybederler. Sorunumuz daha da büyük olur. Önlem alıp tarıma devam etmeliyiz.”

4.04.2020Ekonomi
Yoga dersleri evinize geliyor

Yoga dersleri evinize geliyor

Yoga, kaygı ve stresle baş etmek için en uygun egzersizlerden. Harvard Üniversitesi, tüm öğrencilerine COVID-19 kaygısına karşı yoga, meditasyon ve kontrollü nefes almayı önerdiği bir makale yayımladı. Evde kolaylıkla başlayabilmeniz veya devam edebilmeniz için internet adreslerini derledik ve ustalardan öneriler aldık.

Pazarlar kapatılacak mı İşte semt pazarlarda alınan yeni önlemler

Pazarlar kapatılacak mı? İşte semt pazarlarda alınan yeni önlemler

Corona virüsüne yönelik ülkemizde alınan önemler genişletildi. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal mesafeye en az üç adım olarak riayet edileceğini bildirerek, pazarlarda maskeli yeni uygulamaya geçildiğini söyledi. Peki, pazarlar kapatılacak mı? Pazarlarda maske takılması zorunlu mu? İşte semt pazarlarda alınan yeni önlemlerle ilgili Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın detayları...

3.04.2020Gündem
Corona virüsü (koronavirüs) ölenler nasıl defnediliyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı

Corona virüsü (koronavirüs) ölenler nasıl defnediliyor? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı

Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli bilgiler verdi. Düzenlediği basın toplantısında Bilim Kurulunun tavsiyelerinin sorulması üzerine Bakan Koca, koronavirüsten hayatını kaybedenlerin cenaze ve defin süreçleriyle ilgili detayları paylaşarak, Corona virüsünden ölenler nasıl gömülüyor? sorusunun yanıtını verdi. İşte, koronavirüsten ölenlerin defin işlemleri hakkında Bakan Koca'nın verdiği bilgiler...

3.04.2020Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altundan koronavirüs tedbirleri paylaşımı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan koronavirüs tedbirleri paylaşımı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirlere dikkati çekerek, "Başka ülkelerde olduğu gibi sağlık sisteminin çökmesine izin vermeyeceğiz. Sağlık çalışanlarımızın çabalarına ve fedakarlıklarına müteşekkiriz. Bu zorluğun üstesinden beraber geleceğiz." ifadelerini kullandı.

3.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Maske takmayan ve 3  adım mesafe kuralına uymayanlara ceza

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Maske takmayan ve 3 adım mesafe kuralına uymayanlara ceza

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri açıkladı. Vatandaşların toplu olarak bulunduğu yerlerle ilgili yeni uygulamalar başlatıldı.

3.04.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 31 il araç giriş çıkışına kapatıldı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 31 il araç giriş çıkışına kapatıldı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu Toplantısı'nın bitmesinin ardından koronavirüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli isitisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz" dedi. Erdoğan ayrıca sokağa çıkma yasağını 20 yaş ve altına da geldiğini belirterek, "1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır" ifadelerini kullandı

3.04.2020Gündem
LGS 2020 başvuru kılavuzu bilgileri yayımlandı - 2020 LGS başvuruları ne zaman

LGS 2020 başvuru kılavuzu bilgileri yayımlandı - 2020 LGS başvuruları ne zaman?

Liselere iriş kapsamında uygulanacak olan LGS başvuru ve uygulama kılavuzunu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlandı. LGS kapsamında yapılacak merkezi sınav başvuruları, yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler hariç tüm 8'inci sınıf öğrencileri için bakanlık tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecek. Bakanlık tarafından başvurusu gerçekleştirilecek öğrencilerin, sınava girmek için onun dışında bir işlem yapmasına gerek duyulmayacak. Peki, LGS başvuruları ne zaman alınacak? İşte, LGS başvuru kılavuzu ve başvuru süresiyle ilgili ayrıntılar...

3.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Selçuk açıkladı: Bağış 900 milyon lirayı aştı

Son dakika haberi: Bakan Selçuk açıkladı: Bağış 900 milyon lirayı aştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Milli Dayanışma Kampanyası'na nakdi bağışın 900 milyon lirayı aştığını bildirdi.

3.04.2020Ekonomi
Son dakika haberleri... LGS kılavuzu yayımlandı

Son dakika haberleri... LGS kılavuzu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 7 Haziran'da yapılacak merkezi sınava ilişkin başvuru ve uygulama kılavuzu yayımlandı. LGS kapsamındaki merkezi sınav, 8'inci sınıf birinci dönem müfredat ve kazanımlarından yapılacak. LGS başvuruları, yurt dışında e-Okul'a kayıtlı olmayan okullardakiler hariç tüm 8. sınıf öğrencileri için Bakanlık tarafından merkezi yapılacak. Sınavın sonuçları, 1 Temmuz'da "https://www.meb.gov.tr" internet adresinde ilan edilecek.

3.04.2020Gündem
LGS kılavuzu yayımlandı

LGS kılavuzu yayımlandı

MEB, LGS kılavuzunu yayımladı. LGS, 8'inci sınıf birinci dönem müfredat ve kazanımlarından yapılacak. Başvurular, yurtdışında e-Okul'a kayıtlı olmayan okullardakiler hariç tüm 8'inci sınıf öğrencileri için bakanlık tarafından merkezi olarak yapılacak. LGS sonuçları 1 Temmuz'da açıklanacak. LGS'de sınav, oturumlar, sınav süreleri ve soru sayısı ve ders dağılımlarında bir değişiklik yapılmadı. Geçen yıl sınavla öğrenci alan okulların 139 bin 120 olan kapasitesi, bu yıl 213 bin 128 oldu.

3.04.2020Eğitim
Drift atan ehliyetsiz genç, polisi görünce aracını bırakıp kaçtı, sahibi gazetecileri tehdit etti

Drift atan ehliyetsiz genç, polisi görünce aracını bırakıp kaçtı, sahibi gazetecileri tehdit etti

Antalya’da drift atarken Korona virüs kontrolü ve uyarıları yapan polisleri gören genç , aracı üzerinde kontak anahtarı ile bırakıp kaçtı. Polis, plakasından bulduğu araç sahibi üzerinden aracı kullanan kişiye ulaştı. Aracı kullanan gence drift atmak ve ehliyetsiz araç kullanmaktan 8 bin 614 TL, araç sahibine ise ehliyetsiz kişiye aracını vermekten 2 bin 473 TL para cezası uygulandı. Olay yerine gelen araç sahibi basın mensuplarına: “Çekme seni bulup hesabını sorarım” dedi. Gençlerin polisi görünce aracı bırakıp kaçmaları güvenlik kameralarına yansıdı.

3.04.2020Haber

Yazar Sonuçları

Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

İnternet tamamen çökmez ama yavaşlayabilir. Telegram, Line ve Viber, sohbet için en iyi programlar ancak aile büyüklerini alıştığı sistemin dışına çıkmaya zorlamayın.

6.04.2020

Radyoculara iyi bir haberim var

Media Liven 26-31 Mart tarihleri arasında 15.328 kişiyle radyo dinlenmesi üzerine bir araştırma yaptı.

5.04.2020