MENÜ

Uğur Şahin

Uğur Şahin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uğur Şahin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.205 Uğur Şahin haberi bulunmuştur.

Uğur Şahin Haberleri

Almanya’nın en zenginler listesinde ilk 100’de

Almanya’nın en zenginler listesinde ilk 100’de

Almanya’da ‘En Zengin Almanlar’ listesi açıklandı. Listede ilk sırada süpermarket zincirleri Lidl ve Kaufland’ın kurucusu 80 yaşındaki Dieter Schwarz, 41,8 milyar euroluk servetiyle listenin başında yer aldı.

20.09.2020Avrupa
Novartis’in tesislerini BioNTech satın alıyor

Novartis’in tesislerini BioNTech satın alıyor

Türk bilim insanı Prof. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji şirketi BioNTech, merkezi İsviçre’de bulunan ilaç şirketi Novartis’in Almanya’nın Marburg kentindeki üretim tesislerini satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu.

17.09.2020Avrupa
Kovid-19 aşı adayının klinik denemelerinde yan etkiler ortaya çıktı

Kovid-19 aşı adayının klinik denemelerinde yan etkiler ortaya çıktı

Amerikan ilaç şirketi Pfizer, Kovid-19'a karşı bağışıklık sağlamak üzere Alman biyoteknoloji firması BioNTech ile geliştirdiği aşı adayının insanlar üzerindeki testlerinde hafif ve orta dereceli yan etkilere rastlandığını açıkladı.

17.09.2020Teknoloji
ABDli şirket Covid-19 aşı adayının yan etkilerini açıkladı

ABD'li şirket Covid-19 aşı adayının yan etkilerini açıkladı

Amerikan ilaç şirketi Pfizer, Covid-19'a karşı bağışıklık sağlamak üzere Alman biyoteknoloji firması BioNTech ile geliştirdiği aşı adayının insanlar üzerindeki testlerinde hafif ve orta dereceli yan etkilere rastlandığını açıkladı.

16.09.2020Dünya
Eğitim Bakanı Karliczek: ‘Mart ayının ortalarından önce...’

Eğitim Bakanı Karliczek: ‘Mart ayının ortalarından önce...’

Kovid-19 aşısıyla ilgi bir tarih de Almanya Federal Eğitim Bakanı Anja Karliczek verdi: “Biz daha amaca ulaşamadık. Araştırmaların gelecek yıl mart ayının ortalarından önce sonuçlanması beklenmiyor.”

15.09.2020Avrupa
Bir aşı bulunmasına ne kadar yakın, ne kadar uzağız

Bir aşı bulunmasına ne kadar yakın, ne kadar uzağız?

Bütün dünya kilitlenmiş halde COVID-19 salgınına karşı bir aşı geliştirilmesini bekliyor. O kadar çok proje var ki belki de korona aşısı, insanlık tarihinin en hızlı bulunan aşısı olacak. Peki, COVID-19’un daha önce üzerinde çalışılan virüslerle aynı aileden olması bilim insanlarının işini kolaylaştırıyor mu? Faz 3 aşaması nedir ve neden bu kadar önemli? Salgının başından beri aşı çalışmaları yürüten uzmanlarla konuştuk.

13.09.2020Hürriyet Pazar
Koronavirüs (coronavirüs) aşısı bulundu mu, aşı ne zaman çıkacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüs aşısında son durumu açıkladı

Koronavirüs (coronavirüs) aşısı bulundu mu, aşı ne zaman çıkacak? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüs aşısında son durumu açıkladı

Son dakika koronavirüs haberleri gündemde yer almaya devam ederken korona virüs aşı çalışmalarında ülkemizde olumlu gelişmeler yaşandı. Rusya ve ABD gibi ülkeler başta olmak üzere klinik ortamda devam eden corona virüs aşı çalışmalarında üretim aşamasına geçilmişti. Ülkemizdeki bilim insanlarının aşı çalışmasıyla ilgili ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi. Koca, faz 3 çalışmasına Türkiye'de başlandığını duyurdu. Diğer yandan aşı çalışmalarında Alman merkezli BioNTech CEO’su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin önemli değerlendirmelerde bulundu. Peki, koronavirüs aşısı bulundu mu? İşte, koronavirüs aşı çalışmasında son gelişmeler...

12.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Türk bilim insanı koronavirüs aşısı için tarih verdi

Son dakika haberi: Türk bilim insanı koronavirüs aşısı için tarih verdi

Son dakika haberi.. Koronavirüs (corona virüs) ile mücadelede umutlar, ‘BNT162’ aşısında. Aşıyı Pfizer ile birlikte geliştiren şirketin CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, Amerikan CNN televizyonuna, “Aşı mükemmele yakın. Ekim sonu veya kasım başında onaya hazır hale gelecek” dedi.

10.09.2020Gündem
Türk bilim insanından önemli aşı açıklaması

Türk bilim insanından önemli aşı açıklaması

Koronavirüse karşı umutlar, ‘BNT162’ aşısında. Aşıyı Pfizer ile birlikte geliştiren şirketin CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, Amerikan CNN televizyonuna, “Aşı mükemmele yakın. Ekim sonu veya kasım başında onaya hazır hale gelecek” dedi.

10.09.2020Haber
Uğur Şahin kimdir Koronavirüs aşısı için tarih verdi

Uğur Şahin kimdir? Koronavirüs aşısı için tarih verdi

Alman merkezli BioNTech CEO’su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Koronavirüs aşısı ile ilgili umutlandıran gelişmeyi paylaştı. Uğur Şahin geliştirdikleri ‘BNT162’ adlı aşının mükemmele yakın olduğunu ve yıl sonuna kadar 100 milyon doz, 2021’de de 1.3 milyar doz sağlamayı planladıklarını belirtti. Peki, Uğur Şahin kimdir?

10.09.2020Gündem
İzin çıkarsa yıl sonunda 100 milyon doz aşı üretecekler

İzin çıkarsa yıl sonunda 100 milyon doz aşı üretecekler

Almanya’da Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucusu ve ortağı olduğu Biontech ve ortağı ABD’li ilaç üreticisi Pfizer tarafından geliştirilen aşının son aşamasına gelindi. Üçüncü ve son izni de alınan aşı başarılı olursa ekimden itibaren üretimine geçilecek.

8.09.2020Avrupa
Aşı yok, yarış var

Aşı yok, yarış var!

Batılı ülkelerde henüz bir korona aşısı izni çıkmadı. Ancak ülkeler kendi ihtiyacını garantiye almak için test halindeki aşı projelerine milyarlarca euroluk aşı siparişleri veriyor.

27.08.2020Avrupa
Alman aşısına Türk gönüllü

Alman aşısına Türk gönüllü

Almanya’da BioNTech ile Pfizer’ın ortak geliştirdiği koronavirüs aşısı, dünya genelinde 30 bin kişi üzerinde denenecek. ‘Faz 3’ aşamasındaki insan denemelerine Türkiye’den de 100 gönüllü katılacak.

23.08.2020Gündem
Son dakika haberler: Almanyanın geliştirdiği aşının gönüllü denemeleri İstanbulda da yapılacak

Son dakika haberler: Almanya'nın geliştirdiği aşının gönüllü denemeleri İstanbul'da da yapılacak

Dünyanın merakla beklediği ve artık son aşamaya en çok yaklaşan Kovid-19 aşı çalışmalarından biri olan BioNTech ve Pfizer'ın ortak geliştirdiği Kovid-19 aşısının, Faz 3 insan denemelerinin bir ayağı da Türkiye'de, İstanbul Tıp Fakültesi koordinasyonunda yürütülecek. İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Demirören Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada her şey yolunda giderse aşının Kasım ayı gibi piyasada olacağını vurgulayarak, çalışmanın bir paydaşı olarak Türkiye'nin aşıya erişimde bir sıkıntı yaşamayacağını söyledi.

22.08.2020Gündem
Ekimde onay gelirse 2020 sonunda...

Ekimde onay gelirse 2020 sonunda...

Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in Kovid-19 karşı geliştirmekte olduğu potansiyel aşının devam eden araştırmalarının başarılı olması halinde ekimde onay için başvurulacağı teyit edildi.

21.08.2020Avrupa
ABDden corona virüs aşısı için anlaşma

ABD'den corona virüs aşısı için anlaşma

ABD Başkanı Donald Trump, 100 milyon dozluk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üretimi ve teslimi için ABD merkezli biyoteknoloji firması Moderna ile anlaşma yapıldığını duyurdu.

12.08.2020Ekonomi
Türk bilim insanın geliştirdiği koronavirüs aşısı da son safhada

Türk bilim insanın geliştirdiği koronavirüs aşısı da son safhada

Dünya genelinde 27 Kovid-19 aşı adayı klinik denemelerde insanlar üzerinde test edilirken, 139 aşı adayı klinik öncesi geliştirme aşamasında bulunuyor.

6.08.2020Teknoloji
ABDden flaş aşı hamlesi 1 milyar dolarlık anlaşma

ABD'den flaş aşı hamlesi! 1 milyar dolarlık anlaşma

ABD'li ilaç üreticisi Johnson & Johnson, 100 milyon dozluk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üretimi ve teslimi için ABD hükümetiyle 1 milyar dolarlık anlaşma imzaladı.

5.08.2020Dünya
Almanyada COVID-19 aşı adayının denemelerinden olumlu sonuç alındı

Almanya'da COVID-19 aşı adayının denemelerinden olumlu sonuç alındı

Almanya'da Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firmasının geliştirdiği Kovid-19 aşı adayının 1. ve 2. aşama klinik denemelerinden olumlu sonuç alındı.

22.07.2020Teknoloji
BioNTech’in geliştirdiği aşı adayının denemelerinden olumlu sonuç alındı

BioNTech’in geliştirdiği aşı adayının denemelerinden olumlu sonuç alındı

Almanya’da Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşı adayının 1. ve 2. aşama klinik denemelerinden olumlu sonuç alındığı bildirildi.

21.07.2020Avrupa
Koronavirüs aşısında son durum ne Corona virüs (Covid 19) aşısı test edilmeye başlıyor

Koronavirüs aşısında son durum ne? Corona virüs (Covid 19) aşısı test edilmeye başlıyor!

Coronavirüs aşısında son durum, salgın süreci devam ederken dünyada olduğu gibi ülkemizde de takip ediliyor. Bilim insanları koronavirüs aşı çalışmalarını klinik ortamda sürdürürken, yerli koronavirüs aşında son dakika gelişmesi yaşandı. Almanya'da Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firmasının geliştirdiği Kovid-19 aşı adayı, Almanya ve ABD'nin ardından Çin'de insanlar üzerinde test edilmeye başlanacak. İşte, corona virüs aşısında son gelişmeler...

18.07.2020Gündem
BionTcech’in aşı adayı Çin’de de test edilecek

BionTcech’in aşı adayı Çin’de de test edilecek

Almanya’da Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşı adayı, Almanya ve ABD’nin ardından Çin’de de insanlar üzerinde test edilmeye başlanacak.

16.07.2020Avrupa
Yerli koronavirüs aşısı adayı Çinde test edilmeye başlanacak

Yerli koronavirüs aşısı adayı Çin'de test edilmeye başlanacak

Almanya'da Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firmasının geliştirdiği Kovid-19 aşı adayı, Almanya ve ABD'nin ardından Çin'de insanlar üzerinde test edilmeye başlanacak.

16.07.2020Teknoloji
Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar, ekonomideki toparlanmaya ilişkin belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin haber akışı ve veri gündemi yatırımcıların odağındaki yerini koruyor.

2.07.2020Ekonomi
CureVac, Kovid-19 aşısını insanlar üzerinde test etmek için onay aldı

CureVac, Kovid-19 aşısını insanlar üzerinde test etmek için onay aldı

Almanya'da biyoteknoloji şirketi CureVac, geliştirdiği Kovid-19 aşısını insanlar üzerinde test etmek için onay aldı. Testler, Belçika ve Almanya'da yapılacak.

18.06.2020Teknoloji
İkinci izin CureVac’a

İkinci izin CureVac’a

Biyoteknoloji şirketi CureVac’tan yapılan açıklamada, Almanya’da aşı araştırmalarına izin veren Paul Ehrlich Enstitüsü ve Belçika İlaç ve Sağlık Ürünleri Federal Ajansı’nın, şirketin geliştirdiği mRNA tabanlı bir koronavirüs aşısının insanlar üzerinde test edilmesine izin verdiği belirtildi.

17.06.2020Avrupa
‘Destek sağlanırsa aşıyı 6 aydan önce üretebiliriz’

‘Destek sağlanırsa aşıyı 6 aydan önce üretebiliriz’

Almanya’da koronavirüs aşı çalışmaları yapan BioNTech araştırma şirketi sahibi Prof. Dr. Uğur Şahin, “Ekonomik destek sağlanırsa aşıyı 6 aydan daha kısa bir zamanda üretebiliriz” dedi.

1.06.2020Avrupa
Aşı yarışı

Aşı yarışı

Dünyanın gözü kulağı koronavirüse karşı bir aşı bulunmasında. İlaç sanayi, hükümetler koronavirüse karşı bir an evvel bir aşı bulma yarışında. Kim ötekinden bir adım önce aşıyı piyasaya sürecek? Hangi ülke öncelik sahibi olacak ve hangi ilaç şirketi bu sayede milyarlar kazanacak? Dünya çapında 120 aşı projesi bu yarışı bir adım önde bitirmek için çalışıyor.

19.05.2020Avrupa
Koronavirüse karşı aşının ilk test iznini alan Türk doktor Uğur Şahin DHAya konuştu

Koronavirüse karşı aşının ilk test iznini alan Türk doktor Uğur Şahin DHA'ya konuştu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) can almaya devam ederken, virüse karşı küresel ölçekte aşı çalışmaları da sürüyor. Koronavirüse karşı bağışıklık kazandıracak aşının ilk test iznini alan Türk doktor Prof. Uğur Şahin Demirören Haber Ajansı'na (DHA) konuştu. Şahin yaptığı açıklamada, "ilk 8 haftada aşının 500 kişi üzerinde daha sonraki klinik deneylerde ise on binlerce insan üzerinde deneneceğini belirterek," Türkiye ile de temas halindeyiz.TUBİTAK ve TÜSEB ile görüşüyoruz. Görüşmeler olumlu geçmesi durumunda 2 ay içerisinde Türkiye’de klinik deneylere başlayabiliriz" dedi

14.05.2020Dünya
Koronavirüse karşı aşının ilk test iznini alan Türk doktor Uğur Şahin, DHAya konuştu

Koronavirüse karşı aşının ilk test iznini alan Türk doktor Uğur Şahin, DHA'ya konuştu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) can almaya devam ederken, virüse karşı küresel ölçekte aşı çalışmaları da sürüyor. Koronavirüse karşı bağışıklık kazandıracak aşının ilk test iznini alan Türk doktor Prof. Uğur Şahin Demirören Haber Ajansı'na (DHA) konuştu. Şahin yaptığı açıklamada, ilk 8 haftada aşının 500 kişi üzerinde daha sonraki klinik deneylerde ise on binlerce insan üzerinde deneneceğini belirterek, Türkiye ile de temas halindeyiz.TUBİTAK ve TÜSEB ile görüşüyoruz. Görüşmeler olumlu geçmesi durumunda 2 ay içerisinde Türkiye'de klinik deneylere başlayabiliriz dedi.

14.05.2020Haber
Aşı izni yıl sonunda bekleniyor

Aşı izni yıl sonunda bekleniyor

Almanya’da aşı izninden sorumlu Paul Ehrlich Enstitüsü bu yıl sonu koronavirüse karşı aşı izninin gündeme geleceğini söyledi.

14.05.2020Avrupa
BioNTech ile Pfizer, ABD’de testlere başladı

BioNTech ile Pfizer, ABD’de testlere başladı

Almanya’da Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech, Amerikan Pfizer ilaç şirketi ile geliştirdiği yeni tip koronavirüs aşı adayını ABD’de insanlar üzerinde test etmeye başladı.

6.05.2020Avrupa
Corona Virüsü yendi, yaşadıklarını anlattı: Korkudan 14 gün uyuyamadım

Corona Virüsü yendi, yaşadıklarını anlattı: 'Korkudan 14 gün uyuyamadım'

Hollanda'nın Oostzaan kentinde yaşayan ve yakalandığı Corona Virüs (Covid-19) salgınını yenmeyi başaran Uğur Şahin (52), tedavi gördüğü hastanede iki hafta boyunca uyumak için uyku ilacı aldığını, günde ancak iki üç saat uyuyabildiğini anlattı.

26.04.2020Dünya
Aşı yarışı

Aşı yarışı

Koronavirüse karşı aşı bulma faaliyetleri hızlandı. ABD ve Çin’den sonra Almanya, İngiltere ve İsviçre de yarışa katıldı. Almanya’daki aşı çalışmasının başında Türk profesör Uğur Şahin bulunuyor.

23.04.2020Dünya
Almanyadan umutlandıran haber

Almanya'dan umutlandıran haber!

Almanya'da önce kansere karşı aşı geliştiren Türk biliminsanı Prof. Dr. Uğur Şahin şimdi koronavirüse karşı umut oldu. Almanya Prof. Şahin'in başı çektiği BioNTech şirketine aşı testine başlaması için ilk izni verdi.

22.04.2020Dünya
Almanya’da ilk test izni Türk Profesöre

Almanya’da ilk test izni Türk Profesöre

Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüse karşı umut oldu. Almanya’da aşı araştırmalarına izin veren Paul Ehrlich Enstitüsü’nün Başkanı Prof. Paul Cichutek, virüse karşı bağışıklık kazandıracak aşının ilk test iznini Prof. Şahin’in başında bulunduğu Mainz’daki BioNTech şirketine verdiklerini açıkladı.

22.04.2020Avrupa
BioNTechten çifte anlaşma

BioNTech'ten çifte anlaşma

Almanya’nın Mainz kentinde faaliyet gösteren ve dün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının geliştirilmesi için Çin merkezli Shanghai Fosun Pharmaceutical (Fosun Pharma) ile anlaşma yaptığını duyuran Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech, bugün de ABD’nin ilaç devi Pfizer ile iş birliğini artırma konusunda anlaşma imzaladı.

17.03.2020Avrupa
Türk bilim insanları koronavirüs aşısı için Çinlilerle anlaştı

Türk bilim insanları koronavirüs aşısı için Çinlilerle anlaştı

Türk bilim insanı Prof. Dr. Şahin'in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için Çin merkezli firma ile iş birliği anlaşması yaptı.

17.03.2020Teknoloji
Gizli buzlanma kazaya yol açtı: 3 yaralı

Gizli buzlanma kazaya yol açtı: 3 yaralı

MUĞLA’nın Kavaklıdere ilçesinde, yoldaki gizli buzlanma nedeniyle kayan kamyonetin duvara çarptığı kazada 3 kişi yaralandı.

14.01.2020Gündem
Troya filmine ödül

Troya filmine ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu.

13.12.2019Kitap Sanat
İranda 2 Türk bilim insanına ödül verildi

İran'da 2 Türk bilim insanına ödül verildi

Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Prof. Dr. Umran İnan, İran'ın prestijli ödüllerinden Mustafa'nın "Yaşam ve Tıp Bilimi ve Teknolojisi" ile “Bilim İnsanları” kategorilerinde ödüle layık görüldü.

12.11.2019Teknoloji
Türk bilim insanı ABDde şirketine 150 milyon dolar topladı

Türk bilim insanı ABD'de şirketine '150 milyon dolar topladı'

Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin, kurucu ortağı olduğu Alman BioNtech hisselerini ABD’de halka arz ederek, 150 milyon dolar topladı.

14.10.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

‘Bir bölen’in haklı mazereti yoktur. CHP’li İnce değerlidir

CHP’nin önceki hafta sonu yapılan kurultayında Kılıçdaroğlu’nu eleştiren konuşması sosyal medyada yoğun şekilde paylaşılmaya devam eden, geçmiş dönem İzmir milletvekili Sabri Ergül... Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılacağı haberleri üzerine, Kılıçdaroğlu’na karşı genel başkan adaylığında kendisini desteklemiş bir dostu, ağabeyi olarak, bu aşamada İnce’ye şöyle sesleniyor:

7.08.2020

Aşı için 170 firma yarışıyor

Covid-19 virüsüne karşı etkili bir aşı geliştirme çalışmaları da dünyanın dört bir yanında hummalı şekilde devam ediyor.

17.07.2020

‘Aşı insanlık malıdır’

Dünya çapında 120 civarında aşı çalışması var. Bunların 10-15’i de önde gidiyor. Yine bu sütunlarda duyurmuştuk, önde gidenlerden biri de Almanya’da Prof.Dr. Uğur Şahin ve eşi Doçent Dr. Özlem Türeci’nin kurucu ortaklarından olduğu BionTech firması. Çinli Fosun Pharma’nın ABD’li Pfizer ile geliştirdiği aşının insanlar üzerinde denenmesine başlandı. Keza Oxford’daki araştırmada da epey yol alındı. Türkiye’de çalışmalar var.

20.05.2020

Biraz daha dişimizi sıkacağız

Koronavirüse karşı dünya çapında aşı geliştirme çalışmalarının hızlı sürdüğü herkesin malumu. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dünyada 115-120 çalışma var. Türkiye’de de ne safhada olduğu henüz açıklanmadı ama çalışmalar sürüyor.

1.05.2020

Ulusal egemenliğin doğuşu

ADD kurucu üyesi ve 4. genel başkanı Prof. Dr. Özer Ozankaya, “TBMM’nin 100. yıldönümünde, bağımsızlık savaşını kazandıran ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş olan Meclis yönetiminin yerine, siyaset biliminde benzeri bilinmeyen bir cumhurbaşkanı yönetiminin ağır olumsuzluklarını yaşıyoruz” diyor. Ve devam ediyor:

23.04.2020

FETÖ, Prof. Ovalı’yı da hedefine almıştı

Koronavirüs tedavisi üzerinde bir süreden bu yana çalıştığı bilinen Türk doktor Prof. Ercüment Ovalı, müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Geliştirdikleri tedavinin onaylandığını aktaran Ovalı, “Ve COVID-19 immün plazma ve tedavisi onaylandı. Kök hücre ise yolda...” dedi.

8.04.2020