EKSTRA
MENÜ

Uğur Şahin

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.883 haberi bulunmuştur.

Uğur Şahin Haberleri

Şahin ve Türeci’ye fahri doktora

Şahin ve Türeci’ye fahri doktora

Köln Belediyesi, koronavirüs aşısını geliştiren biyoteknoloji şirketi BioNTech’in kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’ye onur madalyası takdim etti.

17.09.2021Avrupa
Son dakika haberi: Görüntüler İstanbulun gündemine oturmuştu... Harekete geçildi

Son dakika haberi: Görüntüler İstanbul'un gündemine oturmuştu... Harekete geçildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, son dönemde bozulan otobüsler nedeniyle araç bakım ve onarım ihalelerini incelemek üzere İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme - Araştırma Komisyonu kurulmasına karar verdi.

13.09.2021Gündem
Son dakika: BioNTech CEOsu Uğur Şahin’den üçüncü doz aşı açıklaması

Son dakika: BioNTech CEO'su Uğur Şahin’den üçüncü doz aşı açıklaması

Dünya son dönemde koronavirüsün varyantları ile uğraşırken BioNTech CEO'su Uğur Şahin'den üçüncü doz Kovid-19 aşısı hakkında çok konuşulacak açıklamalar geldi.

13.09.2021Dünya
‘Türkiye’nin Avrupa için özel bir yeri var, görüşmeler kesintisiz devam etmeli

‘Türkiye’nin Avrupa için özel bir yeri var, görüşmeler kesintisiz devam etmeli!

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Eş Genel Başkanı Norbert Walter-Borjans, Almanya’ya göç eden Türklerin ülkelerinin bugünkü mevcut ekonomik güce kavuşmasında büyük katkıları olduğunu söyledi.

13.09.2021Avrupa
Yeni hedef kanser ve yaşlanma

Yeni hedef kanser ve yaşlanma

Koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyla binlerce insanın yaşamını kurtaran BioNTech kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, bu aşıda kullanılan mRNA teknolojisiyle kanseri tedavi etme ve yaşlanmayı durdurma peşinde.

13.09.2021Dünya
Yaşlanmaya karşı mRNA teknolojisi

Yaşlanmaya karşı mRNA teknolojisi

Koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyla tüm dünyaya umut olan BioNTech’in kurucuları Dr. Özlem Türeci ile Prof. Dr. Uğur Şahin, mRNA teknolojisinin gelecek dönemde birçok hastalığa çözüm olacağına inandıklarını söyledi. Dr. Türeci, aciliyetin kanserle mücadele olduğunu belirtirken, Prof. Dr. Şahin ise biyolojik yaşlanmaya karşı da mRNA teknolojisinden faydalanılabileceğini ifade etti.

12.09.2021Avrupa
Son dakika: Pfizerdan flaş koronavirüs aşısı itirafı Aylar sonra açıkladı

Son dakika: Pfizer'dan flaş koronavirüs aşısı itirafı! Aylar sonra açıkladı

Delta ve MU gibi yeni varyantları ile gündemden düşmeyen koronavirüse (Kovid-19) karşı BioNTech ile birlikte aşı geliştiren Pfizer'dan çok konuşulacak bir açıklama geldi. Şirketin baş bilim sorumlusu aylar sonra sessizliğini bozdu!

12.09.2021Dünya
12 yaş altı çocuklar ne zaman aşı olacak İşte son açıklamalar

12 yaş altı çocuklar ne zaman aşı olacak? İşte son açıklamalar

12 yaş altının aşı olup olmayacağı, koronavirüs salgınında aşılama takviminin, 15 yaş üstü ile kronik hastalığı olan 12 yaş üstü yaş grubuna gelmesinin ardından gündemde yer aldı. Sağlık Bakanlığı tarafından bu yaş gruplarında bulunanlar için Kovid-19 aşı hakkı geçtiğimiz günlerde tanımlandı. Aşılama hızla sürerken, gözler 12 yaş altı için alınacak karara çevrildi. Düzenlenen basın toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Koca, milyonların merak ettiği 12 yaş altı aşı olacak mı? sorusuna yanıt verdi. İşte, 12 yaş altı çocukların aşılama durumu hakkında ayrıntılar.

10.09.2021Gündem
Müjdeyi Özlem Türeci verdi: 12 yaş altı çocuklara özel Kovid-19 aşısı geliyor

Müjdeyi Özlem Türeci verdi: 12 yaş altı çocuklara özel Kovid-19 aşısı geliyor!

Koronavirüs salgınında yetişkinler kadar büyük bir risk altında olmayan ancak yine de virüse yakalanıp hasta olabilen çocuklar için iyi haber geldi. BionTech 5-11 yaş grubuna uygulanacak, farklı bir doza sahip koronavirüs aşısı için onay başvurusu yapacaklarını açıkladı. Haberi BioNTech’in Baş Tıbbi Sorumlusu Özlem Türeci duyurdu.

10.09.2021Dünya
BioNTech 5-11 yaş grubu için aşı kullanım izni isteyecek

BioNTech 5-11 yaş grubu için aşı kullanım izni isteyecek

Alman biyoteknoloji firması BioNTech, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 5 ila 11 yaş grubu çocuklarda kullanım izni için gelecek haftalarda yetkili makamlara başvuracağını açıkladı.

10.09.2021Avrupa
Prof. Şahin ve Dr. Türeci’ye ‘Tıp Onur Ödülü’

Prof. Şahin ve Dr. Türeci’ye ‘Tıp Onur Ödülü’

Eczacıbaşı Topluluğu’nun 1959 yılında tıp alanında başlattığı ödüllendirme ve destek geleneğinin 62. yılında, Tıp Onur Ödülü’nün sahibi, Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci oldu.

10.09.2021Ekonomi
Üst düzey yetkili konuştu: BioNTech-Pfizerdan flaş üçüncü doz ve yan etki açıklaması

Üst düzey yetkili konuştu: BioNTech-Pfizer'dan flaş üçüncü doz ve yan etki açıklaması!

Koronavirüs aşıları tüm dünyada yaygın şekilde uygulanmaya başladı ancak salgının hızı ortaya çıkan yeni varyantlarla birlikte yeniden arttı. Ülkemizde de uygulanan mRNA bazlı Biontech-Pifzer Kovid-19 aşısı üçüncü doz onayı için yapılan başvuru sonucunu beklerken şirketin üst düzey yetkilisi akıllardaki soruları cevapladı ve son günlerde gündeme gelen eleştirilere cevap verdi.

8.09.2021Dünya
Göçün 60. yılında birinci nesil unutulmadı

Göçün 60. yılında birinci nesil unutulmadı!

Frankfurt Türk Tiyatro Festivali katılımcıları, iş gücü anlaşmasıyla Türkiye’den Almanya’ya gelen birinci neslin anısına yürüyüş düzenledi. ‘Göçün 60’ıncı Yılı Korteji’ adıyla düzenlenen yürüyüşe ünlü sanatçılar da katıldı.

6.09.2021Avrupa
Uğur Şahin: 3’üncü doz yüzde 95 koruma sağlıyor

Uğur Şahin: 3’üncü doz yüzde 95 koruma sağlıyor

BIONTECH Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortağı Prof. Uğur Şahin, 6’ncı Avrupa İmmünoloji Kongresi’nde koronavirüs aşısının koruyucu üçüncü dozuyla ilgili açıklamalar yaptı.

4.09.2021Dünya
Müjdeyi Prof. Dr. Uğur Şahin verdi: 3 milyar dozdan fazla aşı üreteceğiz

Müjdeyi Prof. Dr. Uğur Şahin verdi: 3 milyar dozdan fazla aşı üreteceğiz

Biontech Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, 6. Avrupa İmmünoloji Kongresi'nde (ECI), "Aşı üretimimiz 2019'da 10 bindi. Ortağımız Pfizer ile yıl sonuna kadar 3 milyar dozdan fazla aşı üreteceğiz. Bu müthiş bir artış." dedi.

2.09.2021Dünya
1 SORU 3 UZMAN | 4üncü doz aşıyı olalım mı

1 SORU 3 UZMAN | 4'üncü doz aşıyı olalım mı?

3. doz hatırlatma aşısının ardından 17 Ağustos itibarı ile 4. doz aşılar sağlık çalışanları ve 50 yaşın üstündeki vatandaşlar için talebe bağlı olarak sisteme tanımlandı. Ancak hala kafa karışıklıkları mevcut. Yurt genelindeki milyonlarca kişi “4. doz aşıyı olmalı mıyım?” diye düşünüyor. Anne babalarımız bize danıştı, biz de uzmanlara sorduk...

25.08.2021Gündem
Pfizer/BioNTech tam kullanım onayı aldı

Pfizer/BioNTech tam kullanım onayı aldı

Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verdi. Söz konusu aşı, ABD’de geçen yıl aralık ayında acil kullanım onayı almıştı. Böylelikle Pfizer/BioNTech aşısı dünyada Kovid-19'a karşı tam onaylanan ilk aşı oldu. Öte yandan FDA, Pfizer/BioNTech aşısına 16 yaş ve üzerinde kullanım için de tam onayı verdi.

23.08.2021Haber
Son dakika: Dünyada bir ilk Pfizer/BioNTech aşısı tam onay aldı

Son dakika: Dünyada bir ilk! Pfizer/BioNTech aşısı tam onay aldı

Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verdi. Söz konusu aşı, ABD’de geçen yıl aralık ayında acil kullanım onayı almıştı. Böylelikle Pfizer/BioNTech aşısı dünyada Kovid-19'a karşı tam onaylanan ilk aşı oldu. Öte yandan FDA, Pfizer/BioNTech aşısına 16 yaş ve üzerinde kullanım için de tam onayı verdi.

23.08.2021Dünya
‘İki olağanüstü insanın etkileyici hikâyesi’ kitap oldu

‘İki olağanüstü insanın etkileyici hikâyesi’ kitap oldu

Korona ile mücadelede geliştirdikleri aşı ile dünyanın en tanınır kişileri arasına giren Uğur Şahin ile Özlem Türeci’nin başarıları kitap oldu.

23.08.2021Avrupa
Merkel Biontech’i ziyaret etti: ‘Etkisi çok büyük muhteşem bir ürün’

Merkel Biontech’i ziyaret etti: ‘Etkisi çok büyük muhteşem bir ürün’

Başbakan Angela Merkel, Giessen ve Marburg’a yaptığı ziyaret kapmasında BioNTech üretim tesislerini gezdi. Biontech kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Prof. Dr. Özlem Türeci ziyaret kapsamında korona aşısı üretimiyle ilgili bilgi verdi. Ziyarete Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun da katıldı.

19.08.2021Avrupa
Kolombiya varyantı hakkında neler biliniyor, aşılar varyanta karşı etkili mi

Kolombiya varyantı hakkında neler biliniyor, aşılar varyanta karşı etkili mi?

İlk olarak Kolombiya'da tespit edilen ve geçtiğimiz haftalarda ABD'de de görülen koronavirüs varyantı, sağlık otoriteleri tarafından yakından izleniyor.

11.08.2021Dünya
Şahin-Türeci çifti en zengin ilk 10a girdiler

Şahin-Türeci çifti en zengin ilk 10'a girdiler

BioNTech kurucuları Uğur Şahin ile Özlem Türeci Almanya’nın en zenginler listesinde ilk 10’a girdi.

11.08.2021Dünya
İlk 10 zengin arasına girdiler

İlk 10 zengin arasına girdiler

BioNTech kurucuları Uğur Şahin ile Özlem Türeci, Almanya’nın en zengin ilk 10 kişisi arasına girdi. Geliştirdikleri koronavirüs aşısıyla dünyaca üne kavuşan çift, son bilançoda 2.8 milyar euro net kâr açıklayınca New Yok Borsası’nda işlem gören BioNTech hisseleri yüzde 12 dolayında değer kazandı.

10.08.2021Avrupa
Hollandadan yeni korona önlemi: Ücretsiz oldu

Hollanda'dan yeni korona önlemi: Ücretsiz oldu

Hollanda hükumeti, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da yaz tatili dönüşü koronavirüs vakalarının artmasını önlemek amacıyla, isteyen bütün vatandaşlarına kendi kendilerine yapabilecekleri iki adet ücretsiz hızlı test dağıtacak.

10.08.2021Dünya
Uğur Şahinden rahatlatan açıklama: Aşıda şimdilik güncellemeye ihtiyaç yok

Uğur Şahin'den rahatlatan açıklama: Aşıda şimdilik güncellemeye ihtiyaç yok

Koronavirüs salgınında aşılama kampanyalarıyla birlikte vaka artışları ve can kayıpları kontrol altına alınmış, dünya eski günlere dönüş için hazırlıklara başlamıştı. Ancak ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyantı tüm planları altüst etti. BionTech CEO'su ve dünyayı kurtaran aşının mucidi Uğur Şahin ise aşılarla ilgili son durumu anlatarak yüreklere su serpti.

9.08.2021Dünya
Türkler ülkemizi zenginleştiriyor

'Türkler ülkemizi zenginleştiriyor'

Almanya’da eylül ayında yapılacak seçimlerde Başbakan Angela Merkel’in partisi CDU/CSU’dan yerine aday gösterilen Armin Laschet, Hürriyet’e konuştu. Laschet, Almanya’nın korona aşısı geliştiren Uğur Şahin ve Özlem Türeci gibi birçok Türk kökenlinin başarı öyküleriyle dolu olduğunu söyledi.

7.08.2021Dünya
BioNTech’in değeri 100 milyar doları aştı

BioNTech’in değeri 100 milyar doları aştı

Almanya’da koronavirüse karşı geliştirdiği aşı ile dünyanın en büyük ilaç şirketleri arasına giren Özlem Türeci ve Uğur Şahin tarafından kurulan BioNTech’in New York Borsası’nda işlem gören hisselerinin son gelişmelerle büyük değer kazandığı belirtiliyor.

7.08.2021Ekonomi
BioNTech’in borsa değeri 100 milyar doları aştı

BioNTech’in borsa değeri 100 milyar doları aştı

Almanya’da koronavirüse karşı geliştirdiği aşı ile dünyanın en büyük ilaç şirketleri arasına giren Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci tarafından kurulan BioNTech’in New York Borsası’nda işlem gören hisselerinin son gelişmelerle büyük değer kazandığı belirtiliyor.

6.08.2021Avrupa
Son dakika... İşte aşı olanlarda en sık görülen koronavirüs belirtileri

Son dakika... İşte aşı olanlarda en sık görülen koronavirüs belirtileri

İngiliz bilim insanları koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmasına rağmen virüse yakalanan kişilerde en sık görülen semptomları açıkladı.

28.07.2021Dünya
Avrupada aşı tuttu Komşunun hali içler acısı...

Avrupa'da aşı tuttu! Komşu'nun hali içler acısı...

Avrupa Birliği, COVID-19’a karşı aşılamada hedefini tutturdu. AB’ye üye ülkelerin toplam yetişkin nüfusunun yüzde 70’i tek doz aşılandı. Aşılamada öncü olan ülkeler sırasıyla Malta, Danimarka ve İrlanda. Aşılamanın en düşük olduğu ülkeler ise Bulgaristan (yüzde 18.5), Romanya (yüzde 31.1) ve Letonya (yüzde 44).

28.07.2021Dünya
Son dakika... Uğur Şahin duyurdu... BioNTechten yeni aşı adımı

Son dakika... Uğur Şahin duyurdu... BioNTech'ten yeni aşı adımı

Türk asıllı bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in kurduğu BioNTech'in kurucuları yeni aşı hedeflerini kamuoyu ile paylaştı.

27.07.2021Dünya
BioNTech şimdi de sıtmaya karşı aşı geliştirecek

BioNTech şimdi de sıtmaya karşı aşı geliştirecek!

Koronavirüse karşı aşı geliştirerek tüm insanlığa umut olan BioNTech, şimdi Afrika kıtasında yaşayan insanların en büyük sorunlarında biri olan ve Malarya olarak bilinen Afrika sıtmasına karşı aşı geliştirme çalışmalarına başladı.

27.07.2021Avrupa
Son dakika... Koronavirüs pandemisi ne zaman bitecek İngiliz bilim insanı tarih verdi

Son dakika... Koronavirüs pandemisi ne zaman bitecek? İngiliz bilim insanı tarih verdi!

2020'nin sün günlerinde hayatımıza giren koronavirüs ile ilgili sevindiren haber İngiltere'den geldi. İngiltere'deki  tecrit politikasının mimarlarından Profesör Neil Ferguson 'eski normale' dönüş için tarih verdi.

27.07.2021Dünya
Prof. Dr. Uğur Şahin: Üçüncü doz şart değil

Prof. Dr. Uğur Şahin: Üçüncü doz şart değil

AMERİKAN Wall Street Journal gazetesine açıklamalarda bulunan BioNTech CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, üçüncü doz aşının şu aşamada gerekli olmadığını söyledi.

27.07.2021Dünya
Covid-19 aşısı hap olarak alınabilecek mi

Covid-19 aşısı hap olarak alınabilecek mi?

Şu anda Covid-19 salgınına karşı koruma yalnızca enjeksiyon yöntemiyle sağlanabiliyor. Ancak gelecekte aşıların yerine inhalerler (astım tedavisinde de kullanılan solunum cihazları) ve hatta haplar da alabilir.

26.07.2021Dünya
BioNTech CEOsu Uğur Şahinden flaş Delta varyantı ve üçüncü doz aşı açıklaması

BioNTech CEO'su Uğur Şahin'den flaş Delta varyantı ve üçüncü doz aşı açıklaması

Koronavirüs salgınında tam düzlüğe çıktık derken ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyantı tüm dünyaya yayılarak panik yaratmış; aşıların bu varyanta karşı etkili olup olmayacağı da herkeste büyük endişe yaratmıştı. BioNTech CEO'su ve Kovid-19 aşısının mucitlerinden Uğur Şahin Wall Street Journal'a hem Delta varyantı hem de BioNTech aşısının varyanta karşı etkinliği ve üçüncü doz gerektirip gerektirmeyeceğiyle ilgili çok önemli ve çarpıcı açıklamalar yaptı.

26.07.2021Dünya
Aşılanmayan her kişi virüse yeni varyant için şans veriyor

Aşılanmayan her kişi virüse yeni varyant için şans veriyor

Pandeminin bir buçuk yılı aşkın süredir devam etmesi sebebiyle hayatımıza giren yeni kelimelerden biri de varyant oldu. Özetle varyant, virüsün mutasyona uğramış haline deniyor. Şu ana kadar gelişen mutant virüslere karşı PCR tanı kitleri ve aşıların etkisi hâlâ güçlü. Ancak Dr. Sevgi Salman Ünver “Virüs için, bulaştığı her insan mutasyon geçirmek için bir şanstır. Tam da bu nedenle hızlı, yaygın ve etkin bir aşılamayla virüsün şansını azaltmak gerekir” diyor.

18.07.2021Hürriyet Pazar
Uğur Şahinden 3. doz açıklaması

Uğur Şahin'den 3. doz açıklaması

Son dönemde dünya genelinde artan Delta vakaları sonrası gündeme gelen üçüncü aşı tartışmaları hakkında BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin yeni bir açıklama yaptı. Şahin, pandemiyi sona erdirmek için atılması gereken adımı da açıkladı.

14.07.2021Haber
ABDli TV sunucusu Deltaya yakalandı Bu sözlerle uyardı

ABD'li TV sunucusu Delta'ya yakalandı! Bu sözlerle uyardı

Son dönemde en yaygın varyant olarak dikkat çeken ve daha bulaşıcı olması ile dikkat çeken Delta varyantına yakalanan ABD'li TV sunucusu Catt Sadler, yaşadıklarını anlattı ve bir dizi uyarılarda bulundu.

14.07.2021Dünya
Yunanistanda günlük Kovid-19 vakaları 10 kat arttı Hükümetten sert önlemler

Yunanistan'da günlük Kovid-19 vakaları 10 kat arttı! Hükümetten sert önlemler

Yunanistan'da son bir ayda yaklaşık 10 katına çıkan günlük yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları nedeniyle tedbirler sıkılaştırılıyor. Alınan kararlar kapsamında restoran, kafe ve barların kapalı alanları ile tiyatro, spor salonu ve eğlence mekanları gibi yerlere aşısız kişiler alınmayacak. Sağlık çalışanları için en geç 1 Eylül'e kadar aşı olmak mecburi, 16 Ağustos'a kadar aşı olmayan huzurevi personeli ise açığa alınacak

14.07.2021Dünya
Son dakika: Uğur Şahin pandemiden çıkışın formülünü açıkladı

Son dakika: Uğur Şahin pandemiden çıkışın formülünü açıkladı

Son dönemde dünya genelinde artan Delta vakaları sonrası gündeme gelen üçüncü aşı tartışmaları hakkında BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin yeni bir açıklama yaptı. Şahin, pandemiyi sona erdirmek için atılması gereken adımı da açıkladı.

14.07.2021Dünya
Son dakika: Grip aşıları koronavirüsten korur mu İşte bilimin cevabı

Son dakika: Grip aşıları koronavirüsten korur mu? İşte bilimin cevabı

Yapılan yeni bir bilimsel araştırma ile grip aşısının koronavirüsün (Kovid-19) ciddi etkilerinden koruyabileceği sonucuna ulaşıldı.

13.07.2021Dünya
Üçüncü doz gerekebilir

Üçüncü doz gerekebilir

Dünyada üçüncü doz tartışması sürerken, Fransız basınına konuşan BioNTech’in kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci, vücuttaki antikor seviyesinin bir süre sonra azaldığını, yeni varyantlara karşı üçüncü doz bir aşının yüksek ihtimalle faydalı olacağını söyledi. İkili, 100 gün içinde yeni bir aşı geliştirilebileceğini de belirtti.

13.07.2021Dünya
Uzatmalı Covid: İlk deneyler teşhis ve tedavi konusunda umut verici

'Uzatmalı' Covid: İlk deneyler teşhis ve tedavi konusunda umut verici

'Uzatmalı' Covid geçiren yani koronavirüse yakalandıktan sonra uzun süre sağlığına kavuşamayan hastalarla ilgili araştırmalar yürüten bilim insanları, çalışmalarının ilk sonuçlarının, teşhisi sağlayacak bir testin geliştirilebileceği konusunda umut verdiğini söylüyorlar.

12.07.2021Dünya
Son dakika... Kâbusun yeni adını açıkladılar: Kappa varyantı İşte belirtileri

Son dakika... Kâbusun yeni adını açıkladılar: Kappa varyantı! İşte belirtileri

Son dönemde Delta ve Delta Plus varyantları ile boğuşan Hindistan'da yeni bir varyant türü daha görüldü. Bilim insanları 'Kappa' adı verilen varyant ile ilgili merak edilen soruya yanıt verdi.

12.07.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Pandeminin dünü, bugünü, yarını

TEPECİK Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Gözde Derviş Hakim anlattı:

13.09.2021

Hayır! Korona henüz mevsimsel gribe dönüşmedi

Pazartesi öğle saatlerine kadar kişisel telefonum da kliniğimiz santrali de yoğun telefon aramalarıyla adeta kilitlendi.

12.08.2021

Kimse ‘uzaktan eğitim oluyormuş’ demesin

Bu ara okullarla ilgili çok yazı yazıyorum.

11.08.2021

Gel de bu olayı yorumla

TÜRKİYE ile Yunanistan arasındaki ilişkileri anlamak gerçekten zor. Bir yakınlaşıyor, bazen de garip bir şekilde uzaklaşıyor. Tam her şey yolunda gidiyor diye düşünürken işte Galatasaray’ın yaşadığı gibi bir olay oluyor, yine en başa dönülüyor.

14.07.2021

Aşı olmazsak bir varyant biter diğer varyant gelir

KİM ne derse desin, hangi tedbir koyulursa koyulsun bu yaz döneminde hiç kimse kolay kolay uygulayamaz.

13.07.2021