MENÜ

Trafik Ceza

Trafik Ceza ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trafik Ceza haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.798 Trafik Ceza haberi bulunmuştur.

Trafik Ceza Haberleri

Mahkeme, acil yolundaki 265 TLlik cezayı iptal etti

Mahkeme, acil yolundaki 265 TL'lik cezayı iptal etti

Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde rahatsızlanan annesini acil olarak hastaneye götürürken otomobiliyle radara yakalanan ve 265 TL para cezasına yazılan sürücüye verilen cezası, mahkemeye yaptığı itiraz ardından iptal edildi.

19.12.2009Gündem
Trafik cezayı yazacak, Maliye ‘cep’ten uyaracak

Trafik cezayı yazacak, Maliye ‘cep’ten uyaracak

Maliye ve İçişleri Bakanlıkları, trafikte “online ceza” dönemini başlatacak.

25.10.2009Ekonomi
Trafikte online ceza dönemi

Trafikte online ceza dönemi

Maliye ve İçişleri Bakanlıkları, trafikte “online ceza” dönemini başlatacak.

25.10.2009Ekonomi
Sahte araç muayene operasyonu: 28 gözaltı

Sahte araç muayene operasyonu: 28 gözaltı

GAZİANTEP ve Diyarbakır'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, sorunlu olan veya yüksek miktarda trafik cezası bulunduğu için muayenesi yapılmayan araçların sahte belgelerle muayenesini yaptıran, aralarında 2 maliye memurunun da bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı.

8.06.2009Gündem
Hurda, çalıntı araçlarda MTV ve cezalar siliniyor

Hurda, çalıntı araçlarda MTV ve cezalar siliniyor

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile getirilen hurda ve belli tarih aralığında çalınan araçların motorlu taşıtlar vergisi ve cezalarının silinmesi için 30 Haziran 2010'a kadar başvuruda bulunulacak.

19.03.2009Ekonomi
Ceza puanlarına AB standardı

Ceza puanlarına AB standardı

İçişleri Bakanlığının, trafik ceza puanlarının arttırılmasına yönelik yaptığı yönetmelik değişikliği bugün yürürlüğe girdi. Buna göre, daha önce 1 ceza puanı olarak değerlendirilen bazı kural ihlalleri 10 ceza puanına yükseltildi.

1.01.2009Gündem
Tüp dolu kamyon çocuk parkına girdi

Tüp dolu kamyon çocuk parkına girdi

Ankara'da tüp doşu kamyon çocuk parkına girdi. Kontrolden çıkan tüp dolu kamyon yokuş aşağı yolda büyük bir hızla indi, önüne ne çıktıysa yıkarak geçti ve sonunda çocuk parkına girdi.

20.09.2008Gündem
Tonla rüşvet alan çete yakalandı

'Tonla' rüşvet alan çete yakalandı

BURSA Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan "Yaprak Dökümü 16" adı verilen operasyonda gözaltına alınan, aralarında başkomiserin de olduğu, 20 polis memuru, 1 astsubay, 3 uzman çavuşunda bulunduğu 52 zanlının sorgulaması sürüyor.

20.03.2008Gündem
Alkollü araç kullanılabilir

Alkollü araç kullanılabilir

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, alkollü araç kullanırken yakalanan bir vatandaşa, “trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek” suçundan verilen adli para cezasını yerinde görmedi.

4.09.2007Gündem
Canavara ceza yasası çıksın

Canavara ceza yasası çıksın

Geçen hafta İzmir ve Bodrum acı bir haberle sarsıldı. 274 promil alkollü Mümin İduğ, arkadaşı Baki Yalçın’la iki fidanın, üniversite öğrencileri İrem Uygur ve Yaşar Mete Oymaklı’nın ölümüne neden oldu. İduğ tutuklanırken, trafik kazalarındaki ceza tartışması yeniden gündeme geldi.

13.08.2007Ege
Korsan taşımacılık yaptı, 5 bin YTL para cezası kesildi

Korsan taşımacılık yaptı, 5 bin YTL para cezası kesildi

ADANA'da, ‘Şehirlerarası taşımacılık yetki belgesi’ bulunmadığı halde kaçak yolcu taşımacılığı yaptığı iddiasıyla 5 bin YTL para cezası kesilen minibüs şoförü 42 yaşındaki Mansur Demir, minibüsünü yakmaya çalışırken güçlükle sakinleştirildi.

20.05.2007Gündem
Tarladaki traktöre kırmızı ışık cezası iptal edildi

Tarladaki traktöre kırmızı ışık cezası iptal edildi

ANKARA'nın Bala İlçesi Büyük Boyalık Köyü'ndeki traktörüne Ankara'da ışık ihlali yaptığı gerekçesiyle kesilen kırmızı ışık cezası iptal edildi.

14.02.2007Gündem
Tarladaki traktöre Ankarada ‘kırmızı ışık cezası

Tarladaki traktöre Ankara'da ‘kırmızı ışık cezası'

ANKARA Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Dairesi Şube ekiplerinin, başkente 100 kilometre uzaklıktaki Balâ İlçesi Büyük Boyalık Köyü’nde hasat dönemi tarlada çalışan traktöre kırmızı ışık cezası gönderdiği öne sürüldü.

30.01.2007Gündem
4 yılda 352 milyon YTLlik trafik cezası kesildi

4 yılda 352 milyon YTL'lik trafik cezası kesildi

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ocak 2003-Şubat 2006 tarihleri arasında, 6.5 milyon araca toplam 352 milyon 741 bin 563 YTL ceza kesildiği bildirdi.

4.06.2006Gündem
Cerrah’ın koruma aracına kesilen ceza yasak getirdi

Cerrah’ın koruma aracına kesilen ceza yasak getirdi

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, makam aracına artçı koruma yapan sivil plakalı koruma otomobiline ceza yazılınca, tüm polis araçlarının emniyet şeridine girmesini yasakladı.

15.03.2006Gündem
1 milyon trafik cezası tutanağı postaya verildi

1 milyon trafik cezası tutanağı postaya verildi

İstanbul’da fahri trafik müfettişleri ve trafik ekipleri tarafından 2004 ve 2005 yılları içinde plakalara kesilen yaklaşık 1 milyon ceza tutanağı adreslere gönderilmeye başlandı. Ödenek yokluğundan bugüne kadar gönderilemeyen cezaların toplam değeri 50 milyon YTL'yi buldu.

12.02.2006Gündem
Ölüye trafik cezası

Ölüye trafik cezası

İstanbul'da 820 bin trafik cezası ödeneksizlikten yollanamıyordu. Sonunda ödenek bulundu ve hafta başından itibaren ceza makbuzları postaya verildi. Tebligatların, araç sahiplerine ulaşmasıyla da karışıklıklar ve tepkiler su yüzüne çıktı. Bursa'da 10 ay önce ölen 51 yaşındaki Duran Demir'e, hiç kullanmadığı bir otomobille İstanbul’da aşırı hız yaptığı gerekçesiyle 92 YTL cezası kesildi. Olaya şaşıran Demir'in çocukları, "Tutanakta belirtilen aracın bizimle hiçbir alakası yok" dedi.

2.02.2006Gündem
Cezalar yola çıktı

Cezalar yola çıktı!

İki yıldır ödeneksizlikten gönderilemeyen trafik cezaları adreslere postalanmaya başlandı.

30.01.2006Gündem
Trafik cezasına peşin ödemede %25 indirim

Trafik cezasına peşin ödemede %25 indirim

Trafik cezalarında peşin ödemeye yüzde 25 indirim uygulanacak. Ekonomik durumu uygun olmayanlar ise 4 taksit yaptırabilecek. Cezalara itiraz süresi ise 7 günden 15 güne çıkarıldı.

22.12.2005Gündem
Emniyet değil tehlike şeridi

Emniyet değil tehlike şeridi

2 milyona yakın aracın seyrettiği İstanbul trafiğinde emniyet şeritleri ‘tehlikeli şerit’ haline dönüştü. Emniyet şeridinde trafik kontrolü yapan iki polisin ölümü, ikisinin de yaralanmasından sonra ambulanslar bile güvenli olmadığı gerekçesiyle sol şeridi tercih ediyor. Emniyet şeridini ihlal eden binlerce araçtan günde sadece 50’sine ceza yazılıyor.

10.11.2005Gündem
TBMM: Trafikte imtiyaz talebimiz olmadı

TBMM: Trafikte imtiyaz talebimiz olmadı

TBMM Genel Sekreter Vekili Ali Osman Koca, milletvekillerinin İçişleri Bakanlığı'ndan hiçbir imtiyazlı uygulama talebinde bulunmadıklarını bildirdi. Koca, Bakanlığın, trafikte ceza tutanağı düzenlenmeyecek kişilerle ilgili genelgesinde milletvekilleriyle ilgili bir ibare bulunmadığını ifade etti.

20.05.2005Gündem
Trafik polisleri kime ceza kesecek

Trafik polisleri kime ceza kesecek

Trafik suçlarında ceza kesilemeyecek "imtiyazlı sınıf", İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle trafik polislerine duyuruldu.

18.05.2005Gündem
Plakaya ceza iptali suç oranını artırdı

Plakaya ceza iptali suç oranını artırdı

Emniyet yetkilileri, plakaya yazılan trafik cezalarının mahkemece iptal edilmesinin, trafik ihlallerini artırdığını öne sürdüler. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, ‘Yakalanmazsam ceza yok’ mantığıyla hareket eden vatandaşın ‘kafasına göre basıp gitmeye başladığını’ söyledi.

4.04.2005Gündem
Plakaya ceza iptali suç oranını artırdı

Plakaya ceza iptali suç oranını artırdı

Mahkemenin sürücü imzası olmayan cezaları iptal etmesinin ardından, kırmızı ışıkta geçmek ve hatalı park etmek gibi ihlaller de arttı.
  Otomobil çekilmeden önce yarım saat ara ile 3 ceza

4.04.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Araç muayenesi işkencesinin ardında ’950 nokta’ yatıyor

ARAÇ muayene istasyonlarında 950 noktada yapılan kontroller hakkında fazla bilgiye sahip olunmaması, muayene işlemlerinin çileye dönüşmesine yol açıyor. Bu da, yapılan kontrollerde saatlerce kuyrukta bekledikten sonra, araçlarda belirlenen kusurlar yüzünden muayenenin yarım kalmasından kaynaklanıyor.

25.01.2009

İki pozitif başkan

LONDRA’ya ’makul’ bir havada indik; ne çok sıcak var, ne de yağmur... Kent içine ulaşmak epeyce zahmetli. Trafik ’ceza’ demek bir anlamda. Otobüslerin geçtiği yollarda değil park etmek, durmak bile mümkün değil. Merkeze girmek için C hattını aştığınızda 8 paund ’trafik vergisi’ ödüyorsunuz.

5.07.2008

Biz bayrak mı yaktık askere ateş mi ettik

"BİZ Türkiye'ye ve Türklere ne yaptık?

Ne oldu da 'aşırı milliyetçi' olarak tanımlanan insanlar birden bize saldırmaya başladılar?

30.01.2007

Dünyada en çok tatil yapanlar kim?

KİM olacak, tabii ki Türkler!.. Ancak, tek değiliz, bu rekoru Finliler ile paylaşıyoruz.

25.06.2005

Atatürk takım tutar mıydı?

‘SAYIN Ertuğrul Özkök’ün dünkü kapsamlı yorumu üzerine bir yazı gönderiyorum. Atatürk,’ün ‘sivil ve asker kamu görevlilerinin takım tutuyorlarsa bunu açıklayıp açıklamamaları’ konusunda -henüz hiçbir yerde yayınlanmamış- görüşlerinin tam şu sırada tartışmaya yeni bir boyut kazandıracağından hiç kuşkum yok’ diyor gazeteci-yazar Orhan Karaveli...

18.05.2005

Bahar şoförlüğü

BAHAR gelince, insanın baharı başına vurur. İçimizi bir coşku kaplar.

8.04.2005