EKSTRA
MENÜ

İzmir Buyuksehir Belediyesi

İzmir Buyuksehir Belediyesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika İzmir Buyuksehir Belediyesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 20.650 İzmir Buyuksehir Belediyesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İzmir Buyuksehir Belediyesi Haberleri

İzmirde tehdit ettiği doktorla 2 çocuğa tablet bilgisayar alma karşılığında uzlaştı

İzmir'de tehdit ettiği doktorla 2 çocuğa tablet bilgisayar alma karşılığında uzlaştı

İZMİR'in Konak ilçesinde, Ergin G.'nin (34), çocuğunu getirdiği hastanede fazla sıra beklediğini ileri sürüp tartıştığı Dr. Ebru Akar'ı (44) tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında açılan dava, uzlaşmayla çözüldü. Dr. Akar, ihtiyaç sahibi 2 öğrenciye tablet bilgisayar alınması karşılığında şikayetini geri çekti.

6.10.2021Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Yüksek yetenek inşasını sağlamalıyız

Kemal Kılıçdaroğlu: Yüksek yetenek inşasını sağlamalıyız

CHP Lideri Kılıçdaroğlu dün İzmir’de çeşitli toplantılara katılırken, “Kendi ülkemizde yüksek yetenek inşasını sağlayamazsak, hızlı büyüme şansımızı kaybederiz. Bir ülkenin nüfusunun ortalama yüzde 2’si zeki insanlardan oluşuyor. En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır” dedi.

27.09.2021Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır

İZMİR'de Fütürizm-Apaydınlık Bir Gelecek Çalıştayı'na katılan Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hızlı büyüme şansının yüksek yetenek inşasına bağlı olduğunu belirterek "Yüksek yetenek inşası, ülke nüfusunun ortalama yüzde 2'sini oluşturan zeki bireylerin korunması ve sorunlarının çözülmesini içerir. Bizim en büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır" dedi.

26.09.2021Gündem
Prof. Dr. Hülya Nutkuya son veda

Prof. Dr. Hülya Nutku'ya son veda

İzmir'de, önceki gün, pankreas kanseri tedavisi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaşamını yitiren Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden emekli öğretim üyesi ve tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku (68) için Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde tören düzenlendi. Törende konuşan Zeynep Nutku, anne ve babasının birbirlerine kavuştuğunu söyledi.

23.09.2021Haber
Prof. Dr. Hülya Nutkuya son veda

Prof. Dr. Hülya Nutku'ya son veda

İzmir'de, önceki gün, pankreas kanseri tedavisi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaşamını yitiren Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden emekli öğretim üyesi ve tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku (68) için Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde tören düzenlendi. Törende konuşan Zeynep Nutku, anne ve babasının birbirlerine kavuştuğunu söyledi.

23.09.2021Gündem
‘Aday sayısı sorun yaratmaz’

‘Aday sayısı sorun yaratmaz’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, cumhurbaşkanlığı seçiminde millet İttifakının aday sayısı konusunda, “Genel Başkanımız da Sayın Meral Akşener de bu konuda fikirlerini ifade ederken bu konunun millet ittifakının iktidarının önünü tıkamayacağını açık seçik söylüyorlar. Millet ittifakı içinde bu konular sorun yaratmaz” dedi.

18.09.2021Gündem
‘İstiklal’ sergisi İzmir’e taşındı

‘İstiklal’ sergisi İzmir’e taşındı

Daha önce İstanbul ve Ankara’da izleyicilerden yoğun ilgi gören ‘Büyük Zafer’in 100. Yılına Doğru İstiklal Sergisi’, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İş Bankası işbirliğiyle İzmir’e taşındı.

17.09.2021Kitap Sanat
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamalarda bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamalarda bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2021 yılı girdi gireli zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılmaktadır. Televizyon ekranları özellikle bu tartışmanın odak noktası halindedir. Papatya falları açılırken, talih kuşunun kimin başına konacağı, çekilişten kimin çıkacağı sürekli gündemdedir. Milletimiz hep aynı şeyleri dinlemekten, hep aynı ezberlerin tekrarından ileri düzeyde rahatsız ve memnuniyetsizdir. Türkiye’nin başka işi gücü de kalmadı da zillet ittifakı adayının kimliği ve kim olacağı meselesi mi tek gündem konusu oldu? Bu nasıl bir seviyesizliktir?" ifadelerini kullandı.

16.09.2021Haber
Son dakika Bahçeliden sert tepki: Bu nasıl bir seviyesizliktir

Son dakika! Bahçeli'den sert tepki: Bu nasıl bir seviyesizliktir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "2021 yılı girdi gireli zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılmaktadır. Milletimiz hep aynı şeyleri dinlemekten, hep aynı ezberlerin tekrarından ileri düzeyde rahatsız ve memnuniyetsizdir. Türkiye’nin başka işi gücü de kalmadı da zillet ittifakı adayının kimliği ve kim olacağı meselesi mi tek gündem konusu oldu? Bu nasıl bir seviyesizliktir?" ifadelerini kullandı.

16.09.2021Gündem
Konya Kültür ve Turizm Müdüründen sema genelgesi açıklaması

Konya Kültür ve Turizm Müdürü'nden 'sema genelgesi' açıklaması

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği programda 'yarı çıplak sema' yapıldığı haberleriyle ilgili olarak, ''Sünnet düğününden restoran açılışına varana kadar semanın kendi ruhuna oturmayan alanlarda sema yapılmaması gerektiğini baştan beri söylüyoruz. Bakanlığımız bu hususlarda bu çerçevelerde genelge hazırlığını tamamlamıştır. En kısa zamanda hayata geçecektir'' dedi.

16.09.2021Gündem
‘Semazen’ tartışması

‘Semazen’ tartışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Kültür Zirvesi’nin gala gecesinde Ziya Azazi’nin semazen temasıyla yaptığı dans gösterisi sosyal medyada “Üstü çıplak semazen olur mu” tartışmasına yol açtı.

16.09.2021Gündem
İzmirdeki semazen temalı üstü çıplak dans gösterisine tepki

İzmir'deki 'semazen' temalı üstü çıplak dans gösterisine tepki

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve MHP İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Kültür Zirvesi'nin gala gecesinde semazen temasıyla yapılan ve üzeri çıplak dansçının sergilediği gösteriye tepki gösterdi. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili açıklama geldi.

15.09.2021Gündem
‘Hal’lerde eşzamanlı denetim

‘Hal’lerde eşzamanlı denetim

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, tarımsal ürün piyasalarında gerçekleşen aşırı fiyat artış iddialarını soruşturmaya başladı. Ticaret Bakanlığı müfettişlerince İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Bayrampaşa Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Ataşehir Şubesi’nde de denetimler gerçekleştirildi.

14.09.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan talimat verdi Fiyat artışı denetimleri başladı

Son dakika... Bakan talimat verdi! Fiyat artışı denetimleri başladı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un talimatıyla 10 büyük toptancı halinde fiyat artışlarına ilişkin incelemeler gerçekleştirilecek.

13.09.2021Ekonomi
İzmir’de 99’uncu yıl kutlamaları: Kurtuluş coşkusu

İzmir’de 99’uncu yıl kutlamaları: Kurtuluş coşkusu

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü, çok renkli ve coşkulu törenlerle kutlandı. Danslar edildi, Türk süvarisinin İzmir’e girişi canlandırıldı. Süvari komutanı attan inip, Hükümet Konağı’na giderek Türk bayrağını göndere çekti.

10.09.2021Gündem
İstanbulun taksi sorunu nasıl çözülür Taraflar önerilerini anlattı

İstanbul'un taksi sorunu nasıl çözülür? Taraflar önerilerini anlattı

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyup Aksu ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Murat Çelik, İstanbul'daki taksi sorununun çözümüne yönelik değerlendirmelerde bulundu.

7.09.2021Ekonomi
Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, İzmirde son yolculuğuna uğurlandı

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı

Tatil için gittiği Dubai'de hayatını kaybeden Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar (65), İzmir Karşıyaka'da kılınan cenaze namazı sonrası Soğukkuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

6.09.2021Gündem
İzmir Fuarı ne zaman İzmir Enternasyonal Fuarının etkinlik takvimi

İzmir Fuarı ne zaman? İzmir Enternasyonal Fuarı'nın etkinlik takvimi

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın etkinlik takvimi açıklandı. Takvime göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3-12 Eylül tarihlerinde yapılacak İzmir Enternasyonal Fuarı ve 9-11 Eylül tarihleri arasındaki Dünya Belediyeler Birliği UCLG) Kültür Zirvesi kapsamında kentte bir dizi etkinlik düzenleyecek. İşte İzmir Enternasyonal Fuarı'nın etkinlik takvimi…

3.09.2021Gündem
Mustafa Selim Yaşar kimdir Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

Mustafa Selim Yaşar kimdir? Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

Mustafa Selim Yaşar, 65 yaşında hayata veda etti. Bir süredir koronavirüs tedavisi gören Mustafa Selim Yaşar, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Peki, Mustafa Selim Yaşar kimdir, nereli? İşte, Pınar süt, Dyo boya, Desa Enerji, Viking Temizlik gibi pek çok firmanın sahibi olan Mustafa Selim Yaşar hakkında bazı bilgiler.

2.09.2021Ekonomi
Son dakika... İş adamı Mustafa Selim Yaşar vefat etti

Son dakika... İş adamı Mustafa Selim Yaşar vefat etti

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, Covid-19 pandemisine bağlı gelişen rahatsızlık sebebiyle 2 Eylül 2021 Perşembe günü sabaha karşı vefat etti.

2.09.2021Ekonomi
İlklerin fuarı ziyaretçilerini bekliyor

İlklerin fuarı ziyaretçilerini bekliyor

İzmir Enternasyonal Fuarı, 3 Eylül’de 90’ıncı kez kapılarını açmaya hazırlanırken; ‘90 Yıldır Birlikte Kutluyoruz’ ve ‘Geleceği İzmir’de Birlikte Kuruyoruz’ temalarıyla konuklarını ağırlayacak. 12 Eylül Pazar gününe kadar sürecek fuarla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Uluslararası ticaretin en önemli buluşmalarının adresi olan fuar şimdiye kadar çok sayıda ilke imza attı” dedi.

31.08.2021Ekonomi
Taha Akgül kimdir, nereli, kaç yaşında Taha Akgül’ün biyografisi

Taha Akgül kimdir, nereli, kaç yaşında? Taha Akgül’ün biyografisi

Taha Akgül ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Milli sporcu Akgül, Türkiye adına altın madalyaya ulaşan ilk sporcu olmuştu. Peki, Taha Akgül kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte 1990 doğumlu olan başarılı sporcu hakkında merak edilenler

27.08.2021Spor Arena
İstanbul taksicileri isyan etti: İBB başvurularımızı gündeme almıyor

İstanbul taksicileri isyan etti: İBB başvurularımızı gündeme almıyor

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul halkına kaliteli hizmet vermek için İBB'ye yaptıkları başvuruların UKOME'nin gündemine alınmadığını belirtti.

26.08.2021Gündem
AK Partili Nasırdan Soyer ve CHPli vekillere kredi onayı cevabı

AK Parti'li Nasır'dan Soyer ve CHP'li vekillere 'kredi onayı' cevabı

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, evleri yıkılan veya hasar alan depremzedeler yeni evlerini inşa etmek için Dünya Bankası'ndan sağlandığı öne sürülen 340 milyon dolarlık kredi anlaşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onay vermediğini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ve CHP'li vekillerin açıklamalarına yanıt verdi. Nasır, "Dünya Bankası ile kredi sözleşmesi imzalandı diyerek yalan söylenmesini anlayabilmek mümkün değil, zaten bir belediyenin Hazine garantili bir kredi alarak kafasına göre kullanması diye bir uygulama yoktur" dedi.

19.08.2021Gündem
İzmir Baba Sancar Maruflu, son yolculuğuna uğurlandı

'İzmir Baba' Sancar Maruflu, son yolculuğuna uğurlandı

İzmir'de kalp ve solunum yetmezliğinden hayatını kaybeden kentte 'İzmir Baba' olarak bilinen Sancar Maruflu (71), düzenlenen törenlerin ardından toprağa verildi.

17.08.2021Gündem
Sancar Maruflu kimdir, kaç yaşında vefat etti

Sancar Maruflu kimdir, kaç yaşında vefat etti?

15 Ağustos 2021 tarihinde vefat eden Sancar Maruflu, İzmir için önemli isimler arasında yer alıyordu. Belediyeci, girişimci, demokratik kitle önderi ve halkla ilişkiler uzmanı olarak tanımlanan Sancar Maruflu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Yaşar Holding bünyesinde önemli görevler aldı. Peki, Sancar Maruflu kimdir, kaç yaşında vefat etti? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

16.08.2021Hayat
Kereste ve kereste ürünleri satın alınacak

Kereste ve kereste ürünleri satın alınacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Satınalma Daire Başkanlığı Mal Alımları Şube Müdürlüğü Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı İzmir Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürlüğü’ne kereste ve montajlı kereste ürünleri alımı yapacak.

5.08.2021Ekonomi
4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 24 Ağustosta başlıyor

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 24 Ağustos'ta başlıyor

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 24 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

3.08.2021Keyif
Son dakika: Çökertme yanıyor Termik santral endişesi: Neyse ki rüzgâr...

Son dakika: Çökertme yanıyor! Termik santral endişesi: Neyse ki rüzgâr...

Son dakika haberine göre Muğla’nın Milas ilçesi Beyciler Mahallesi’nde başlayan yangın, Aşağı Mazı köyünün ardından Çökertme Mahallesi'ne sıçradı. Şiddetini artıran alevler nedeniyle Çökertme koyu boşaltıldı. Milas Belediye Başkanı Aras, "Rüzgar, Ören ve Yeniköy Kemerköy Termik Santralleri'nin tersinde estiği için şuan bir tehlike söz konusu değil." ifadelerini kullandı.

1.08.2021Gündem

Canan Tan’la edebiyatta 25 yıl

Türkiye edebiyatının en üretken, geniş kitlelerce en çok sarmalanan yazarlarından Canan Tan, 25’inci edebiyat yılına iki yeni kitapla girdi. Genç bir eczacı olarak merak sardığı yazma tutkusuyla yol aldığı seneler boyunca pek çoğu ödüllü onlarca esere imza atan Tan ile yazarlık serüvenini ve yeni kitapları ‘Önce Sen Vardın’ ve ‘Benim Adım Can/Kedimin Adı Cancan’ı konuştuk.

30.07.2021Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Çanakkale ‘zeytinyağını’ keşfediyor

Çanakkale Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Derneği ile Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından düzenlenen ‘1. Troya Zeytinyağı Festivali’ne davet edilmek bize ilginç geldi.

12.10.2021

İzmir Körfezi ucunda Gizli cennet KARABURUN

İzmir Körfezi’nin en uç noktasındaki Karaburun’a gitmek için 200’e yakın viraj almanız gerekiyor. Ancak sonunda oya gibi işlenmiş koyların yer aldığı lezzetli balıklar yiyebileceğiniz balık lokantalarının bulunduğu, size kendinizi Ege’de bir adada hissettirecek, masmavi denizi ile gizli cennet Karaburun bekliyor olacak.

3.10.2021

Asgari ücret KKTC’de Türkiye’yi geçti

Önlenemeyen hayat pahalılığı ve vergi kesintilerinden ötürü eline geçen para kuşa dönen 10 milyona yakın asgari ücretli şimdiden aralıkta toplanacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan çıkacak karara odaklandı.

1.10.2021

Resul Tosun’un çıkardığı yapay laiklik tartışması

1990’larda “Laiklik elden gidiyor” denilerek...

16.09.2021

Almanya’da seçmen ‘sosyal adalet’ istiyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak seçimlere az bir süre kaldı. Partilerin propaganda çalışmaları harıl harıl devam ediyor. İktidardaki muhafazakar Hıristiyan Birlik Partileri seçim yarışına önde başlamışlardı. Ardından Yeşiller rüzgârı esiyordu. Son 20 yıl içinde oylarının yüzde 20’sini kaybeden sosyal demokratlar ise çok gerilerden geliyordu. Ancak iki hafta önce sosyal demokratlar öne geçti.

10.09.2021

9.9.99 ne demektir? İzmir’in kurtuluşu... 9 Eylül ve 99’uncu yıl

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü kutlu olsun! Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, kurtuluş mücadelemizin kahramanlarını saygı ve minnetle anıyoruz. Zafer bu yıl birbirinden renkli etkinliklerle kutlanacak. Valilik ve Belediye’nin etkinlikleri nedeniyle İzmir’e çok sayıda davet yapıldı. İstanbul basınına yapılan davet çerçevesinde bir grup gazeteciyle İzmir’deki etkinliklere katıldık.

9.09.2021

Çöpten girişim çıktı

ÇEVRE mühendisliği okumaya başladığı günden itibaren atık sularla ilgili çalışmalar yapar. Lisans ve yüksek lisans tezlerini de bu alanda tamamlar. Orhan Küçükgül, kariyerine önce İstanbul ardından da İzmir’de belediyede katı atık konusunda devam eder. 2004’te ise Lefkoşa’da ortaklı bir yapıyla düzenli depolama sahası ve geri dönüşüm tesisi kurar. 2008’de ise Kuşadası’nda Avrupa Birliği’nin finanse ettiği bir tesisin proje müdürlüğünü üstlenir. 2011’de geri dönüşüm tesisi üzerine kendi şirketini kuran Orhan Küçükgül’ün aklında ise kompost gübre üretimi vardır. Uzun uğraşlar sonunda endüstriyel gıda atıklarından 2016’da kopmost organik gübre üretmeyi başaran Orhan Küçükgül’ün hedefinde bu ürünü daha fazla çiftçiye ulaştırmak var.

5.09.2021

Kadınlar kooperatifçiliği de iyi yapar

Türkiye’de çok uzun bir süre yerel ürünlerin, yerli tohumların önemini göz ardı ettik. Şimdi ilgili bakanlıklardan belediyelere, sivil toplum kuruluşlarından yiyecek içecek sektörüne birçok kurum ve kuruluş coğrafi işaretli ürünlere sahip çıkıyor. Üreticilerle, kooperatiflerle işbirlikleri yapıyor.

4.09.2021

Gürültülü müzik yok da Say’a var gibi mi geldi

DÜNYACA ünlü, uluslararası sanatçımız Fazıl Say Datça ve Alaçatı’da gürültülü müzikten yakınmış. Gazetelerde, sosyal medyada yayınlanan haberlere göre Alaçatı için özetle şöyle demiş: “Mekanlar en çok desibel yapma yarışında. Saat 23.00- 23.30- 00.00 durması lazım? Yok, hayır devam. 00..45 ancak... 7 ayrı mekan, kendi çaldıklarını sonuna kadar açarsa, 30 kilometreden duyuluyor. Orada yaşanmaz kardeşim. Orada durulamaz. Sohbet edilemez. Orada düşünülemez! Cehennem bu. Ses cehennemi.

31.08.2021

Aşı ve PCR doğru karar destekliyorum

DÜNKÜ yazımı yazdığımda Bakanlar Kurulu henüz bitmemişti. Ve ben de kuruldan özellikle okullarla ilgili somut adımlar beklediğimi yazmıştım.

21.08.2021

Deprem travması hala devam ediyor

30 Ekim’de İzmir bir deprem felaketi atlattı. Görüyorum ki; o günün travması hala geçmiş değil.Bilançoya baktım.

19.08.2021

‘Küçük Amal’ İzmir’e konuk

Suriyeli bir mülteci kızı simgeleyen ve 4 aylık yolculuğa çıkan 3,5 metrelik ’Küçük Amal’ adlı kukla, 4 Ağustos’ta Selçuk, 5 Ağustos’ta Urla’da olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Amal’ı 6-8 Ağustos’ta konuk edecek.

31.07.2021

Bolu meselesi ve hukuk

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sözleri karşısında öncelikle şunu ifade etmek gerekiyor. Belediye Başkanı’nın açıklaması kişisel bir görüştür, henüz uygulamaya geçmemiştir. Kişisel görüşleri açıklamak, ifade özgürlüğü kapsamında anayasal bir haktır. Nihayet karşı görüşte bulunanların açıklamaları da kişisel görüşleridir. Onların kişisel görüşlerini açıklamaları nasıl ki bir suç teşkil etmiyorsa, Belediye Başkanı’nın görüşleri de bir suç teşkil etmeyecektir.

29.07.2021