EKSTRA
MENÜ

Tilki

Tilki haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tilki hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.727 Tilki haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tilki, Canidae (köpekgiller) ailesi içindeki yedi cinste sınıflanmış ve yaklaşık 24 tür canlının ortak adıdır. Buna karşılık, Batı dünyasında "tilki" denilmekle en çok ifade edilen canlı türü Vulpes vulpes, yani kızıl tilkidir. Hepçil canlılar olan tilkilerin hemen her kıtada bulunuyor olmaları, çoğu halkların popüler kültüründe ve folklorunda da yer almalarına yol açmıştır. Hızlı bir ısırık ile çoğunlukla kemiricilerden oluşan kurbanlarını öldürürler. Birçok ayrı küçük hayvanlar, bitkisel gıda ve leş ile beslenirler. Yuvalarını yerde kuran kuşlar, tavuksular, tavşanlar, böcekler, balıklar ile de beslenebilirler. Çok nadir olarak geyik ya da domuz yavrularını avlarlar ve çok zor zamanlarda amfibyum ve sürüngen türleri de yiyebilirler. Tilkilerin kümeslere girip tavuk çalmaları da meşhurdur. Bazı tilkiler karayollarını takip eder ve otomobillerin ezdiği hayvanların leşleri ile beslenirler.

Tilki Haberleri

Edis, Harbiyeyi salladı,  Alfonso Perez-Soto, konseri en önden izledi: Türkiye’ye Grammy getirmek istiyoruz

Edis, Harbiye'yi salladı, Alfonso Perez-Soto, konseri en önden izledi: Türkiye’ye Grammy getirmek istiyoruz

Edis önceki gün Harbiye Açıkhava’da sahneye çıktı. Warner Music Yükselen Marketler Başkanı Alfonso Perez-Soto, konseri en önden izledi.

23.10.2021Magazin
Galatasarayda Fatih Terimden Lokomotiv Moskova öncesi UEFAya sitem

Galatasaray'da Fatih Terim'den Lokomotiv Moskova öncesi UEFA'ya sitem!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Lokomotiv Moskova maçı öncesi konuştu.

20.10.2021Futbol
Türkiye’nin cennet köşelerine fotoğraf yolculuğu

Türkiye’nin cennet köşelerine fotoğraf yolculuğu

Sararıp dökülen yapraklar her yeri sarı ve turuncuya boyuyor. Ormanların, dağların, park ve bahçelerin fonu yeşilden kızıla dönüyor. Bu büyülü geçiş en çok fotoğraf meraklılarını heyecanlandırıyor. Jürimize bu mevsimde fotoğraf çekmek için en iyi adresleri sorduk...

10.10.2021Seyahat
Erzincanın yaban hayatı zenginliği fotokapanlarla kayıt altına alındı

Erzincan'ın yaban hayatı zenginliği fotokapanlarla kayıt altına alındı

Erzincan'da doğal yaşamın korunması için kurulan 70 fotokapanın görüntülediği çok sayıda ayı, kurt, tilki, keklik, çengel boynuzlu dağ keçisi, domuz, vaşak ve tavşan gibi hayvanlar, kentin yaban hayatı zenginliğini ortaya koydu.

7.10.2021Haber
Şarkıcı Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu, Londraya taşınıyor

Şarkıcı Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu, Londra'ya taşınıyor!

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Sinema, sahne ve televizyonda neler olmuş? Magazin dünyasından fısıltılar...

3.10.2021Magazin
Doğanın kalbinde sonbahar güzelliği: Milli parklar... 4 bölge ve 7 şehirden 11 milli park

Doğanın kalbinde sonbahar güzelliği: Milli parklar... 4 bölge ve 7 şehirden 11 milli park

Hafta sonunda biraz enerji toplamak için huzurlu yerlere gitmek herkesin isteği. Hazır 1 Ekim itibarıyla milli parkların neredeyse hepsi açılmışken yola çıkmanın tam zamanı. Peki hangilerini tercih etmeli? İşte sonbaharın tadını çıkaracağınız 4 bölge ve 7 şehirden 11 milli park...

2.10.2021Gündem
Adana’nın her günü festival

Adana’nın her günü festival

İlk defa gidenin “Ben bugüne kadar kebap yememişim” demesi âdetten. Uçağa sırf ciğer ve şırdan yemek için atlayan günübirlikçiler, kendini Tarihi Kazancılar Çarşısı’nın sokak lezzetlerine kaptıranlar da cabası... Adana mutfağından vazgeçemeyenler ve 8-10 Ekim’deki Adana Lezzet Festivali’nde şehre gidecekler için yemeden dönmemeleri gereken tatları derledik.

‘Taş Tepeler’in şifreleri

‘Taş Tepeler’in şifreleri

Göbeklitepe’yi de kapsayan Taş Tepeler’de 12 arkeolojik alanın kazı başkanlığını yapan Prof.Dr. Necmi Karul, bölgede Neolitik çağa ilişkin elde edilen bulguları paylaştı. Neolitik çağda sığırlar iki misli büyük, koyunlar yünsüzdü. Ölen insanların kafatasları alınıp yeni yüz ekleniyordu. Bölgede, mimari anlamda devrim sayılan anıtsal yapılarla karşılaşıldı.

27.09.2021Gündem
11 yaşında, 2 kitap yazdı: Hikâyelerimde bilimin önemini vurgulamak istedim

11 yaşında, 2 kitap yazdı: Hikâyelerimde bilimin önemini vurgulamak istedim

‘Zaman Yolculuğu 1’ ve ‘Zaman Yolculuğu 2’ isimli kitaplarını okuyucularla buluşturan Dilay Arslan daha 11 yaşında. “İkinci kitabımda 2070’e yolculuk yapılıyor. İnsanlar yarı robot... Hikâyemde bizim zamanımızdaki insanların doğaya nasıl zarar verdiklerini ve bu yüzden gelecekte oksijen makineleri yapıldığını anlattım” diyen Dilay kitaplarından elde ettiği geliri de otizmli çocuklara bağışlıyor.

Göbeklitepe gibi 12 büyük keşif daha geliyor... İnsanlığın sırrını taşların dili anlatacak

Göbeklitepe gibi 12 büyük keşif daha geliyor... İnsanlığın sırrını taşların dili anlatacak

İnsanlık tarihinin 12 bin yıl öncesine ışık tutan, arkeoloji dünyasının en büyük keşfi Şanlıurfa’daki Göbeklitepe’nin ardından aynı bölgede ‘Taş Tepeler’ adıyla 12 kazı çalışması daha hayata geçiriliyor... Dün bu kazılardan Karahantepe’nin tanıtımını yapan Turizm Bakanı Ersoy, “Göbeklitepe tek ve yalnız değildir. 12 kazı çalışmasıyla Anadolu’nun insanlık tarihine yaptığı katkının bilinmeyen hikâyelerine tercüman olacağız” diyor...

25.09.2021Gündem
Biraz hayal gücü, biraz da cesaret...

Biraz hayal gücü, biraz da cesaret...

Sevimli köpek Arthur'un derdi kendini göstermek değil tam tersine gözlerden mümkün olduğunca uzak olmak. Çünkü Arthur’un aklında sürekli yankılanan bir sürü ‘Ama ya?’ var. Ama ya bir hata yaparsam? Ama ya kimse beğenmezse? Ama ya, ama ya, ama ya...

24.09.2021Kitap Sanat
Konularına Göre Şiir Türleri Nelerdir Kaça Ayrılır Türk Edebiyatındaki Şiir Çeşitleri..

Konularına Göre Şiir Türleri Nelerdir Kaça Ayrılır? Türk Edebiyatındaki Şiir Çeşitleri..

İnsanların en çok sevdiği edebi türlerden birisi şiirdir. Çok önemli ve sevilen şairlerin bulunduğu Türk Edebiyatı'nda şiirlerin birçok özelliği olduğu görülmektedir. Bu özellikler öğrenildiği zaman şiirleri anlamak daha kolaydır. Sizler için Konularına göre şiir türleri nelerdir, kaça ayrılır? Türk edebiyatındaki şiir çeşitleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Köpek Türleri Ve Özellikleri Nelerdir, Kaça Ayrılır Büyümeyen Köpekler Hangi Irktır

Köpek Türleri Ve Özellikleri Nelerdir, Kaça Ayrılır? Büyümeyen Köpekler Hangi Irktır?

Dünyada kayıtlara geçmiş olan, 400’ün üzerinde köpek ırkı bulunuyor. Ama bu listede en çok tanınan, beslenen ve sevilen köpek cinsleri bulunuyor. Golden Retriever, Pug, Beagle gibi çok sevilen köpek türleri bulunuyor. İnsanların en iyi dostu olmayı başaran köpekler, iyi bir şekilde eğitildiği zaman çok iyi bir ev arkadaşı oluyor. Köpek türleri ve özellikleri nelerdir, kaça ayrılır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Tilki Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Tilkiler Nerede Yaşar, Türkiyede Tilki Var Mı

Tilki Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Tilkiler Nerede Yaşar, Türkiye'de Tilki Var Mı?

Doğada bulunan çok sayıda hayvan türü bulunmaktadır. Bu hayvanların sahip oldukları özellikler ve yaşam koşulları ise birbirinden farklıdır. İlgi çeken hayvanlardan biriside tilkilerdir. Tilkiler zaman zaman insanların yaşam alanlarına gelmektedirler. Tilki türleri ve özellikleri nelerdir? Tilkiler nerede yaşar, Türkiye'de tilki var mı detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Yırtıcı Kuş Türleri Ve İsimleri Nelerdir Yırtıcı Kuşlar Ne İle Beslenir, En Yırtıcı Kuş Cinsi Nedir

Yırtıcı Kuş Türleri Ve İsimleri Nelerdir? Yırtıcı Kuşlar Ne İle Beslenir, En Yırtıcı Kuş Cinsi Nedir?

Evrende yaşayan kuşlar bir o kadar sevimli ve bir o kadarda tatlıdır. Kuşların birbirinden güzel gagaları ve rengarenk tüyleri bulunmaktadır. Ancak tüm kuşlar göründüğü kadar masum ve sevimli değildir. Çünkü kuş türleri arasında yırtıcı grubuna giren kuş türleri de bulunmaktadır. Peki, yırtıcı kuş türleri ve isimleri nelerdir? Bu kuşlar ne ile beslenirler? En yırtıcı kuş olarak hangi hayvanlar sayılmaktadır? İşte, yırtıcı kuşlar hakkında tüm detayları derledik.

24.09.2021Araştırma
Aleyna Tilkiden kariyeri düşüşe geçti iddialarına cevap

Aleyna Tilki'den 'kariyeri düşüşe geçti' iddialarına cevap!

2016 yılında "Cevapsız Çınlama" şarkısıyla adını tüm Türkiye'ye duyuran Aleyna Tilki 2017'de de "Sen Olsan Bari" şarkısını piyasaya sürmüştü.

22.09.2021Magazin
Yanan ormanlar kendilerini böyle yeniliyor: 1 ayda 1.5 metre

Yanan ormanlar kendilerini böyle yeniliyor: 1 ayda 1.5 metre

Türkiye, temmuz ve ağustos aylarında büyük bir felakete dönüşen orman yangınlarıyla mücadele etti. Sadece Marmaris’te 110 bin dönüm alan kül oldu. Buna rağmen doğa kendini hızla yeniliyor. Yangından sonra sürgün veren bir hayıt ağacının boyu 1.5 metreyi aşmış bile.

18.09.2021Gündem
Ünlü modacı Dilara Fındıkoğlundan kırmızı parti

Ünlü modacı Dilara Fındıkoğlu'ndan kırmızı parti

Rihanna, Lady Gaga gibi dünyaca ünlü yıldızları da giydiren tasarımcı Dilara Fındıkoğlu, 30’uncu yaşını dün akşam verdiği “kırmızı” temalı partiyle kutladı.

13.09.2021Magazin
Elimizi uzatmak için o gün bugün

Elimizi uzatmak için o gün bugün

Sokakta gördüğümüz yaralı bir hayvan, yanan ormanlar, şiddet gören bir kadın… Vicdanımız her gün başka bir yardım çağrısıyla sınanıyor. Hep bir şeyler yapmak istiyoruz ama nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Belki de yardım eli uzatmak için o gün bugündür. 5 Eylül Uluslararası Yardımseverlik Günü vesilesiyle başkasının hayatına dokunup neler yapabiliriz, yaşama nasıl katkımız olur, bilenlere sorduk.

Aleyna Tilki: Annemi uzun zamandır görmüyorum

Aleyna Tilki: Annemi uzun zamandır görmüyorum

Aleyna Tilki, önceki gün Etiler’deki Da Mario adlı mekanda arkadaşlarıyla buluştu.

4.09.2021Magazin
Demet Akalın, Gülben Ergen, Aleyna Tilki, Hadise, Buray... Ünlülerin bayram coşkusu

Demet Akalın, Gülben Ergen, Aleyna Tilki, Hadise, Buray... Ünlülerin bayram coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Farklı şehirlerde konserler veren ünlü isimler, bayrama özel hazırladıkları repertuvarları sevenleri için seslendirdi.

1.09.2021Magazin
İlginç anlar Fotokapana yakalandılar...

İlginç anlar! Fotokapana yakalandılar...

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yaz sıcağında susuz kalan yaban hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere ülke genelinde belirlenen alanlara su yalakları yerleştirdi. Yalaklarda serinleyip su içen vaşak, ayı, yaban keçisi ve domuzlar fotokapana yansıdı.

29.08.2021Gündem
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlunun evine dadanan bozayı ile başı dertte

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun evine dadanan bozayı ile başı dertte

Trabzon’un Maçka ilçesinde yaz tatilini geçiren İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun, evine dadanan ayı ile başı derde girdi. Pencerelere tırmanan, eve ve tarım ürünlerine zarar veren, ‘meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için güvenlik kamerası taktıran Prof. Dr. Kadıoğlu, hayvanın eve yaklaşmaması için müzik yayını ile ses çıkarıyor. Prof. Dr. Kadıoğlu, “Kamera kurdum yakışıklı bir fotoğrafını çekeyim diye ama ayı nedense öbür taraftan geliyor. Ayıyla başım dertte” dedi.

27.08.2021Gündem
Tilki Mamişko ile Bingöllü çiftçinin dostluğu görenleri gülümsetiyor

Tilki "Mamişko" ile Bingöllü çiftçinin dostluğu görenleri gülümsetiyor

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde çiftçi Tevfik Şavin ile yiyecek aramaya gelen tilki arasında kurulan dostluk görenlerin ilgisini çekiyor. İlçeye bağlı Merkez Mahallesi Şorik mevkisinde yaşayan 65 yaşındaki Tevfik Şavin, 2,5 ay önce bahçesine gelen tilkiye yiyecek vermeye başladı.

26.08.2021Haber
Eleştiriler Aleyna Tilkiyi çıldırttı

Eleştiriler Aleyna Tilki'yi çıldırttı!

Aleyna Tilki, kardeşi Ayça Tilki hakkında yapılan eleştirilere isyan etti.

26.08.2021Magazin
Bir aydır parka gelen tilkiyi besliyor

Bir aydır parka gelen tilkiyi besliyor

Şanlıurfa'da pikniğe gittiği parkta, yiyecek arayan tilkiyi besleyen Hanifi Taşkıran, yaklaşık bir aydır her gece parka gelen hayvanı besliyor.

25.08.2021Haber
Adanada uçuruma yuvarlanan otomobildeki aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti

Adana'da uçuruma yuvarlanan otomobildeki aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti

Adana'nın Kozan ilçesinde uçuruma yuvarlanan otomobildeki aynı aileden 3 kişi öldü.

24.08.2021Haber
Adanada korkunç kaza Uçuruma yuvarlanan otomobildeki 3 kişi hayatını kaybetti

Adana'da korkunç kaza! Uçuruma yuvarlanan otomobildeki 3 kişi hayatını kaybetti

Adana'nın Kozan ilçesinde uçuruma yuvarlanan otomobildeki aynı aileden 3 kişi öldü.

24.08.2021Gündem
Son Dakika Haberi... Juventustan Cristiano Ronaldo için flaş açıklama Messinin transferi sonrası çaresiz kalınca...

Son Dakika Haberi... Juventus'tan Cristiano Ronaldo için flaş açıklama! Messi'nin transferi sonrası çaresiz kalınca...

Juventus'ta Ronaldo konusunda hesap değişti. Lionel Messi'nin imzası ve ardından Avrupa'da transfer döneminde yaşanan gelişmelerle birlikte Portekizli yıldız, Juventus'ta kalma kararı verdi. Konuyla ilgili Juventus'tan da önemli bir açıklama geldi.

21.08.2021Futbol
Son dakika: PSGde Lionel Messi çılgınlığı İki yıllık maaşı 24 saatte çıktı ve Ronaldoyu solladı... Aleyna Tilkiden sürpriz Messi itirafı...

Son dakika: PSG'de Lionel Messi çılgınlığı! İki yıllık maaşı 24 saatte çıktı ve Ronaldo'yu solladı... Aleyna Tilki'den sürpriz Messi itirafı...

Barcelona'dan ayrılan Lionel Messi'yi kadrosuna katan Paris Saint-Germain, pazarlama anlamında tarihinin en yoğun ve karlı günlerini geçiriyor. Arjantinli yıldızın imzası sonrasında kulübün kazancı inanılmaz boyutlara ulaştı.

20.08.2021Futbol
Aleyna Tilki: Paralel evrende içime doğdu

Aleyna Tilki: Paralel evrende içime doğdu

Yeni şarkısının düğün konseptli lansmanında robotla evlenen Aleyna Tilki, “Ben gönlümle hareket ediyorum. Belki paralel evrende öyle bir hikaye içime doğdu” dedi.

18.08.2021Magazin
Böyle kombinleri görmeyelim artık (Özlem Ada Şahin)

Böyle kombinleri görmeyelim artık (Özlem Ada Şahin)

Deseninden modeline, tepeden tırnağa facia bir kombin. Hele o terlikler.

16.08.2021Magazin
Ah bu  90’lar  (Aleyna Tilki)

Ah bu 90’lar! (Aleyna Tilki)

Oldum olası sevemedim şu 90’lar stilini. Acid yıkama dediğimiz jean’ler, koyu renk tişörtler...

15.08.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Diyarbakır Müzesi'ndeki domuz dişi ve 48 saat sonra gelen bir haber

Geçen hafta Diyarbakır Arkeoloji Müzesi’ni gezerken rehberimiz bize ilginç bir şey anlattı.

22.10.2021

Yeni nesil eskileri geride bırakacak

Bizim yeni nesil oyuncularımız, uzun yıllardır ekranda olan, sinemanın gedikli isimlerini geride bırakacaklar.

21.10.2021

Ne oluyor bu eskilere

Belli dönemlerde ‘psikolojik olarak’ sarsılabiliriz.

19.10.2021

Türkiye dar geliyor

Aleyna Tilki’nin ünlü DJ Dillon Francis’le birlikte çıkardığı ‘Real Love’ tam 36 ülkede en önemli dijital çalma listelerine girmeyi başardı. Warner Music’le anlaşma imzalayan genç sanatçıyı bundan sonra Türkiye’de tutmakta zorlanacağız gibi görünüyor.

16.10.2021

Acun Ilıcalı vahşi doğada

Acun Ilıcalı’nın kendine has zevkleri var. Bazılarını ülkece biliyoruz. Onu yakından tanıyanlar, daha derin tutkuları olduğunu söylüyor.

16.10.2021

‘Squid Game’den geriye kalan 10 şey

1. Oscar alan Güney Kore yapımı “Parazit” çok daha iyi bir sistem eleştirisiydi. “Squid Game” çok iyi başladığı benzer şekildeki eleştirisini bir noktadan sonra bile isteye ıskalıyor sanki.

11.10.2021

Bugün ne yapsak?

Live to Bloom Wellness, Kanyon AVM’de başlıyor. 11 gün boyunca iyi yaşam tutkunları Kanyon’u ziyaret edebilir.

7.10.2021

Müzik zevkiniz kızamıktan daha bulaşıcı

Kanada’da yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre müzik zevkiniz de bulaşıcı. Hatta kızamıktan 190 kat daha fazla...

7.10.2021

Aleyna’nın dönüp dolaşıp geleceği yer

Aleyna Tilki önce sosyal medyada paylaştı:

29.09.2021

Geleceğiyle oyun oynuyor

Hadise’nin yeni şarkısı ‘Coş Dalgalan’ orijinal bir PUBG şarkısı olarak görevini yerine getiriyor. Aynı zamanda Ozan Bayraşa düzenlemesiyle bağımsız bir Hadise şarkısı olarak da iddialı hale gelmiş.

25.09.2021

2021 sezonu nasıl geçti? ‘Yaz, yaz, yaz bir kenara yaz’

Başladı-başlayacak, bitti-uzayacak derken bir sezonun daha sonuna geldik. Yüz yüze eğitimle bıçak gibi kesildi, eylül romantikleri de çoktan şehre döndü. Peki koca yazdan heybemizde ne kaldı? İşte haklı çıkan ve çuvallayan öngörüler, tatile şekil veren trendler; klasikler, yeniler ve seneye devredenler...

25.09.2021

Tarkan’la Aleyna’nın benzeşen ve ayrılan yönleri

Tarkan pandemi tamamen bitene kadar konser vermeyecek. Kısa süre önce kendisini onunla kıyaslayan Aleyna Tilki ise 2 senedir içinden gelerek üretim yapmadığını açıkladı ama yakında geri döneceği sözünü verdi.

24.09.2021

İtalya gerçeği

İtalya’daki Türk oyuncu hayranlığını konuşup “nasıl oluyor” diye soruyoruz ya kendimize.

19.09.2021

Taliban korksun, biz niye korkuyoruz ki

Afgan mültecilerin Türkiye’ye gelme endişesi üzerine...

3.09.2021

“Açar” soyadı açmazı

Bazen iki çarpı iki dört etmeyebilir, tek bir doğru olmayabilir. Kayahan’ın kızı Beste Açar’la eski eşi İpek Açar Kömürcü arasında yaşananlar da biraz onun gibi. Beste Hanım, İpek Hanım’ın artık babasının soyadını kullanmamasını istiyor.

20.08.2021

Salda Gölü efsanesi

YILLARDIR olduğu yerde duran, Burdur-Isparta arasındaki göller yöresine ait mütevazı göllerden biri olarak bilinen, bahar aylarında Ahmet Amca’nın, Hüseyin Ağabey’in ailesi ile piknik yaptığı, yaz aylarında Yeşilova ilçesinin gençlerinin, çocukların suyuna girerek deniz niyetine nefsini, körlediği, serinlediği Salda gölü sosyal medya paylaşımları yüzünden midir bilinmez son iki yıldır gündemin ilk sıralarında yer almaya başladı...

15.08.2021