MENÜ

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.149 Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli haberi bulunmuştur.

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Haberleri

Bakan Pakdemirli: Çin’e süt ihracatının kapıları açıldı

Bakan Pakdemirli: Çin’e süt ihracatının kapıları açıldı

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin Halk Cumhuriyeti’ne süt ihracatının kapılarının açıldığını belirterek, "Ramazan Bayramı öncesinde açıkladığımız 54 tesisimiz, Çin Halk Cumhuriyeti’ne süt ürünleri ihracatı yapabilecek" dedi.

1.06.2020Ekonomi
Milli ve tabiat parkları 1 Haziranda yeniden açılıyor

Milli ve tabiat parkları 1 Haziran'da yeniden açılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ziyarete kapatılan korunan alanların 1 Haziran itibarıyla yeniden açılacağını belirterek, "44 milli park ve 249 tabiat parkı yeniden hizmete açılacak." ifadesini kullandı.

30.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirlinin talimatıyla Sarı kızın sahibi Mehmet amcaya 20 koyun

Bakan Pakdemirli'nin talimatıyla Sarı kızın sahibi Mehmet amcaya 20 koyun

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bataklığa saplanan ineğinin başından iki gece ayrılmayan Mehmet Emin Atasoy’a, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatlarıyla 20 koyun verildi.

30.05.2020Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı 2019’da 32 bin 600 ton defne üretimi gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı 2019’da 32 bin 600 ton defne üretimi gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 2019 yılında odun dışı orman ürünlerinden olan defneden 32 bin 600 ton üretim gerçekleştirdi. Bu üretim sürecinde çalışan orman köylülerine ise 115 milyon lira ekonomik katkı sağlandı.

28.05.2020Ekonomi
Orman köylüsüne katkı

Orman köylüsüne katkı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Geçen yıl defne üretim aşamalarında yer alan orman köylülerine 115 milyon lira ekonomik katkı sağladık" dedi.

28.05.2020Ekonomi
Avrupanın en büyüğü Üretim başladı

Avrupa'nın en büyüğü! Üretim başladı

Dicle Nehri üzerine yapılan ve inşa tipine göre Türkiye ve Avrupa'nın en büyük barajı olan Çetin Barajı enerji üretimine başladı.

27.05.2020Ekonomi
Mersinde tahrip edilen ormanlık alan İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı oldu

Mersin'de tahrip edilen ormanlık alan 'İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı' oldu

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin'de kaçak kesimle tahrip edilen ormanlık alana çeşitli türde 10 binin üzerinde ağaç dikimi yapıldığını ve bu alanın 'İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı' olarak tescil edildiğini söyledi.

26.05.2020Gündem
Mersinde kaçak kesim yapılan alan şehitler için hatıra ormanına dönüştürüldü

Mersin'de kaçak kesim yapılan alan şehitler için hatıra ormanına dönüştürüldü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Söz konusu alanları tekrar ormana kazandırdık ve şehitlerimizi yad etmek amacıyla buranın ismini 'İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı' olarak tescil ettirdik" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, personeliyle bayramlaştı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, personeliyle bayramlaştı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Küçük aile işletmelerimize 100 milyon liralık yem desteği sağlıyoruz. Gıdanı Koru kampanyası ile küresel farkındalık oluşturuyoruz" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Tedbirler sayesinde gıda arz güvenliğimizde sıkıntı yaşamadık

Bakan Pakdemirli: 'Tedbirler sayesinde gıda arz güvenliğimizde sıkıntı yaşamadık'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüsün henüz Türkiye'ye ulaşmadan önce şubat ayında gıda arz güvenliğinde bir sıkıntı olmaması için bakanlık olarak gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, "Tedbirler sayesinde gıda arz güvenliğimizde sıkıntı yaşamadık" dedi.

25.05.2020Gündem
Yasa dışı su ürünü avcılığına göz açtırılmıyor

Yasa dışı su ürünü avcılığına göz açtırılmıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Yılın ilk 4 ayında denizler ve iç sularda 44 bin 523 denetim yaptık. Yaklaşık 136 ton su ürününe ve 966 ağ ve av aracına el konuldu" dedi.

25.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Ramazanda 4 milyon liranın üzerinde ceza kestik

Bakan Pakdemirli: Ramazanda 4 milyon liranın üzerinde ceza kestik

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Gıda üretim yerlerinde 15 bin 798, satış ve toplu tüketim yerlerinde 45 bin 938 olmak üzere toplam 61 bin 736 denetim gerçekleştirdik. Kurallara uygun olmayan işletmelere 4 milyon liranın üzerinde idari para cezası kestik" dedi.

23.05.2020Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den Ramazan Bayramı mesajı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakanlık olarak uyguladıkları politikalarla üretici ve tüketicilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, "Pandemiyle mücadelede ülkemiz başarılı bir grafik çizip dünya ülkelerine de örnek oluyor. Bu salgını hayırlısıyla hep beraber atlatacağız ve özlediğimiz o eski bayramlara elbet yine kavuşacağız." ifadesini kullandı.

23.05.2020Ekonomi
Hububat fiyatı üreticiyi sevindirdi

Hububat fiyatı üreticiyi sevindirdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hububat üreticisinin açıklanan fiyatlardan memnun olduğunu söyledi.

23.05.2020Ekonomi
Son dakika... Dev projede büyük adım: Hizmete açılıyor

Son dakika... Dev projede büyük adım: Hizmete açılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hayata geçirilen TİGEM Ceylanpınar Sulama Projesi sayesinde tek tuşla binlerce dönüm arazinin sulanacağını belirterek, "Dolayısıyla bu arazilerde nadas sistemi kalkacak, ikinci ürün ekilişleri sayesinde bitki çeşitliliği artacak, verim ve kalitede artış gerçekleşecek. Hububat verimi dekarda 250 kilogramdan 500 kilograma çıkacak ve kalite yükselecek" dedi.

22.05.2020Ekonomi
TİGEM-Ceylanpınar Sulama Projesi yarın hayata geçiriliyor

TİGEM-Ceylanpınar Sulama Projesi yarın hayata geçiriliyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Hedefimiz 2023'e kadar 150 bin dekar araziyi daha suyla buluşturmak ve işletme arazisinde 820 bin dekar arazinin sulanmasını sağlamak" dedi.

21.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Gıda israfını yüzde 2 iyileştirirsek 360 bin ailenin geçim giderini karşılarız

Bakan Pakdemirli: Gıda israfını yüzde 2 iyileştirirsek 360 bin ailenin geçim giderini karşılarız

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ’Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık’ projesini hayata geçirdiklerini belirterek, "Sadece Türkiye gıda israfını yüzde 2 iyileştirebilsek yaklaşık 360 bin ailenin 1 yıllık geçim giderlerini karşılayabiliriz" dedi.

20.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirliden 19 Mayıs mesajı

Bakan Pakdemirli'den 19 Mayıs mesajı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin en büyük güvencesi ve sahip olduğu en büyük zenginliğin gençlerin enerjisi, mücadele azmi ve gücü olduğunu belirtti.

19.05.2020Ekonomi
Ilısu Barajı hizmete giriyor

Ilısu Barajı hizmete giriyor

18 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde yarın düğmeye basılıyor. 6 tribünden oluşan dev barajın ilk tribününün açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

18.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirli açıkladı: Destek ödemeleri başladı

Son dakika... Bakan Pakdemirli açıkladı: Destek ödemeleri başladı

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, organik-organomineral gübre desteğine ilişkin, "57 ilde 18 bin 892 çiftçimize 14 milyon 481 bin liralık destek ödemelerine 15 Mayıs Cuma günü başladık" dedi.

17.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirliden aşı açıklaması: Başlıyoruz

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den aşı açıklaması: Başlıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Anti-serumu hayvanlara vermeye hazırız. Hayvanlar üzerinde çalışmalar başlıyor. Eylül ayına kadar devam edecek. Covid-19 virüsünün kalıntılarını araştırma yönünden çalışmaları yapıyoruz. Dünyada birçok ülkenin önündeyiz" açıklamasında bulundu.

15.05.2020Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirliden çiftçiler için alkış çağrıs

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den çiftçiler için alkış çağrıs

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Bu akşam saat 21.00'de tüm vatandaşlarımdan çiftçimizi ve tarım emekçilerimizi balkonlarından alkışlamalarını bekliyorum. İnşallah hep beraber alkışlayalım" dedi.

14.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirliden Çiftçiler Günü mesajı

Bakan Pakdemirli'den Çiftçiler Günü mesajı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Kovid-19 salgını, gıdanın ülkeler için adeta bir milli güvenlik meselesi olduğunu göstermiştir. Bakanlık olarak bu önemin farkındayız ve tarımsal politikalarımızı bu bilinçle oluşturup hayata geçiriyoruz" dedi.

14.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: 18 yılda 587 HES projesini tamamlayarak hizmete alınmıştır

Bakan Pakdemirli: 18 yılda 587 HES projesini tamamlayarak hizmete alınmıştır

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “DSİ ve özel sektör, ülkemizde 18 yılda 587 adet Hidroelektrik Santrali (HES) projesini tamamlayarak hizmete almıştır” dedi. Bakan Pakdemirli, hizmete alınan söz konusu HES’ler ile ülke ekonomisine bugüne kadar 233 milyar liralık katkı sağlandığını da söyledi.

12.05.2020Ekonomi
Ülke ekonomisine 233 milyar liralık HES katkısı

Ülke ekonomisine 233 milyar liralık "HES" katkısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "18 yılda hizmete alınan 587 HES ile ülke ekonomisine 233 milyar liralık katkı sağlandı. Üretim potansiyelimiz 44 milyar kilovatsaatten 102,1 milyar kilovatsaate çıkmıştır" dedi.

12.05.2020Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman?

Binlerce vatandaşı merakla beklediği Tarım ve Orman Bakanlığı 2 bin 153 personel alımı için müjdeli haber, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından verildi. Bakan Pakdemirli, bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere 2 bin 153 sözleşmeli personelin 15-22 Mayıs tarihlerinde başvuru işlemlerini yapabileceğini açıkladı. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, o detaylar

11.05.2020Gündem
Kırsal kalkınma için 1,2 milyar liralık yeni hibe çağrısı

Kırsal kalkınma için 1,2 milyar liralık yeni hibe çağrısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Toplam hibe desteği bütçesi 158 milyon avro, yani 1,2 milyar lira olan IPARD-II 9. Başvuru Çağrısı için ilana çıktık" dedi.

11.05.2020Ekonomi
Buğdayda alım fiyatı açıklandı

Buğdayda alım fiyatı açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın buğday alım fiyatını açıklamasının ardından gözler, kısa süre sonra gerçekleştirilecek hasatla buğday üretimine çevrildi.

8.05.2020Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımları her dönemde yoğun ilgi görüyor. Heyecanla beklenilen başvurular ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli personel alımı başvurularının bu ay içerisinde yapılacağını duyurdu. İşte konu ile ilgili detaylar…

7.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı 2 bin 153 kişi işe alınacak

Son dakika... Bakan açıkladı! 2 bin 153 kişi işe alınacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "2 bin 153 sözleşmeli personel istihdamı için başvuruları 15-22 Mayıs'ta alacağız." dedi.

7.05.2020Ekonomi
Kaybolmaya yüz tutmuş yerel tohumlar devlet korumasında

Kaybolmaya yüz tutmuş yerel tohumlar devlet korumasında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Yerel Tohum Buluşmaları" projesiyle halkın ve çiftçilerin elinde bulunan 1131 ata yadigarı yerel tohum çeşidi Tarım ve Orman Bakanlığına teslim edildi.

7.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli, Erzurum tarım ve orman sektörü temsilcileriyle görüştü

Bakan Pakdemirli, Erzurum tarım ve orman sektörü temsilcileriyle görüştü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçen haftadan bu yana Dijital Tarım Pazarı’na 4 binde fazla çiftçinin kayıt olduğunu belirterek, "Erzurum’daki ilgililerin de DİTAP ile ilgili gelişmeleri yakından takip edip, sisteme bir an önce dahil olmasını istiyorum." dedi.

6.05.2020Ekonomi
Yurt dışındaki alıcı, çiftçiye doğrudan ulaşacak

Yurt dışındaki alıcı, çiftçiye doğrudan ulaşacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "İkinci fazda Dijital Tarım Platformu'nun İngilizce versiyonu olacak. Yani yurt dışından bir büyük alıcı da Kemalpaşa'daki kiraz üreticisine direkt ulaşacak" dedi.

6.05.2020Ekonomi
Bakan açıkladı Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Bakan açıkladı! Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ”TMO’nun sert ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına bin 350 liradan bin 650 liraya yükseltiyoruz. Arpa alım fiyatını ton başına bin 100 liradan bin 275 liraya çıkarıyoruz. Ayrıca çiftçilerimize hububatta 230 lira ton başına prim ve destek ödemesi yapıyoruz” dedi.

5.05.2020Haber
Bakan açıkladı Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Bakan açıkladı! Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ”TMO’nun sert ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına bin 350 liradan bin 650 liraya yükseltiyoruz. Arpa alım fiyatını ton başına bin 100 liradan bin 275 liraya çıkarıyoruz. Ayrıca çiftçilerimize hububatta 230 lira ton başına prim ve destek ödemesi yapıyoruz” dedi.

5.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: 25 adet sulama projesi hayata geçirilecek

Bakan Pakdemirli: 25 adet sulama projesi hayata geçirilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında sulama tesislerinin yapımına ilişkin imzalanan protokol kapsamda, 25 adet sulama projesinin hayata geçirileceğini açıkladı. Bakan Pakdemirli, "Söz konusu projelerin tamamlanması ile 300 bin kişiye istihdam sağlanması ve ülke ekonomisine yıllık 2,5 milyar TL katkı sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

4.05.2020Ekonomi
Dijital Tarım Pazarı üretime teşvik edecek

Dijital Tarım Pazarı üretime teşvik edecek

Antalya'da sera ve tarlalarında kesintisiz üretime devam eden çiftçiler, devreye alınan Dijital Tarım Pazarı'nı (DİTAP) hem alın terinin korunması hem de daha fazla üretimi teşvik edecek olmasından dolayı sevinçle karşıladı.

4.05.2020Teknoloji
Bakan Koca Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı kampanyasına katıldı

Bakan Koca "Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı" kampanyasına katıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin başlattığı "Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı" kampanyasına bugün vefat eden Prof. Dr. Murat Dilmener adına fidan bağışlayarak katıldığını duyurdu.

3.05.2020Gündem
Bakan açıkladı Sağlık çalışanları için hatıra ormanı kuruluyor

Bakan açıkladı! Sağlık çalışanları için hatıra ormanı kuruluyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "81 ilde Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı kuruyoruz, 1 milyon 61 bin 635 fidana her bir sağlık çalışanımızın adını veriyoruz. Hadi hep birlikte bugün bize nefes olan sağlık çalışanları için http://gelecegenefes.com sitesinden fidan sahiplenelim #GeleceğeNefes olalım." dedi.

3.05.2020Eğitim
Dijital Tarım Pazarı üretime teşvik edecek

Dijital Tarım Pazarı üretime teşvik edecek

Çiftçinin ürünlerine rahatlıkla pazar bulabilmesi, tüketici ile esnafın aradığı kalite ve standartta ürünü tedarik edebilmesi için hayata geçirilen Dijital Tarım Pazarı, seralarında kesintisiz üretime devam eden Antalyalı çiftçilerde heyecan yarattı.

3.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı: Bu yıl ilk kez kullanılacak

Bakan Pakdemirli açıkladı: Bu yıl ilk kez kullanılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) orman yangınlarıyla mücadele için hazırlıklarını tamamladığını belirterek, "Orman yangınlarını tespitte bu yıl ilk defa İHA'lardan faydalanmaya başlıyoruz." ifadesini kullandı.

1.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirliden kiraz rekoltesinde artış hedefi

Bakan Pakdemirli'den kiraz rekoltesinde artış hedefi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Geçen yıldan kiraz rekoltemiz 664 bin 224 ton, bu yıl söz konusu rakamın üzerinde bir rekolte bekliyoruz. 2019'da 88 bin ton kiraz ihracatı yapıldı. Bu yıl ihracatta da artış hedefimiz var" dedi.

30.04.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Anadolu kiraz yurdu oldu

Bakan Pakdemirli: Anadolu kiraz yurdu oldu

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Anadolu; kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına kadar, tam bir kiraz yurdu oldu. Kirazdaki 2018-2019 dönemi yeterlilik derecemiz de yüzde 114.8, dolayısıyla bu da bizim kiraz işini oldukça doğru yaptığımızı ve yönettiğimizi gösteriyor" dedi.

30.04.2020Ekonomi
Fırsatçılara sert uyarı

Fırsatçılara sert uyarı

Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapan fırsatçılara seslenen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Şu koronavirüs süreci, yoğunluk, sokağa çıkma yasakları geçsin, normalleşme süreci başlasın, bakanlığım adına çok daha sert adımlar atacağız. Üretim planlaması yanında, stokçulara ve milletin sofrasına el uzatanlara da imkân vermeyeceğiz” dedi.

30.04.2020Ekonomi
Dijital Tarım Pazarı tanıtım toplantısı sona erdi

Dijital Tarım Pazarı tanıtım toplantısı sona erdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) ile tohumdan çatala kadar olan zincirin izlenebileceğini belirterek, "Çiftçimiz ürünlerine rahatlıkla pazar bulabilecek, tüketicimiz ve esnafımız aradığı kalite ve standartta ürünü tedarik edebilecek." dedi.

29.04.2020Teknoloji
Son dakika...Bakan Albayrak: Küçük işletmelerin bir talebi daha yerine getirildi

Son dakika...Bakan Albayrak: Küçük işletmelerin bir talebi daha yerine getirildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Halkbank, oda ve borsa kayıtlı küçük işletmelerin bir talebini daha yerine getirdi. Yıllık satışı 3 milyon TL ile sınırlı şahıs işletmeleri için finansman modeli devreye alındı. %7,5 maliyetle, 6 ay ana para ve faiz ödemesiz, 36 ay vadeli destek programı hayırlı olsun." dedi.

29.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak fırsatçılara seslendi: Çok daha sert ve net tedbirler alacağız

Son dakika... Bakan Albayrak fırsatçılara seslendi: Çok daha sert ve net tedbirler alacağız

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, gıdada üretimden tüketime tüm zinciri dijital ortama taşıyacak Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) uygulamaya konuldu. Bakan Albayrak internetten gerçekleşen toplantıda fırsatçılara çok sert uyarıda bulundu.

29.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirli güzel haberi az önce duyurdu

Son dakika... Bakan Pakdemirli güzel haberi az önce duyurdu

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, gıdada üretimden tüketime tüm zinciri dijital ortama taşıyacak Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) uygulamaya konuldu.

29.04.2020Ekonomi
Dijital Tarım Pazarının tanıtımı yarın yapılacak

Dijital Tarım Pazarı'nın tanıtımı yarın yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Dijital Tarım Pazarı'nın (DİTAP) tanıtımı yarın gerçekleştirilecek.

29.04.2020Teknoloji
‘Embriyon transferinde başarı çıkmadı

‘Embriyon transferinde başarı çıkmadı'

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (TİGEM) besilik statüde ithal edilen etçi sığırların bir kısmının ülke yetiştiricilerinin kombine ırkı sığırlara olan talebi karşılanması amacıyla yürütülen Embriyo Transferi Projesi’ne değinerek, “Ülkemizde araştırma aşamasında ve çok yaygın olmayan projede istenilen başarının elde edilememesi üzerine projenin sonlandırılması kararı alınmıştır” dedi.

27.04.2020Ekonomi