EKSTRA
MENÜ

Ogm

Ogm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ogm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 120 Ogm haberi bulunmuştur.

Ogm Haberleri

Türkiye’de bal üretimi 110 bin tona yükseldi... Milyar dolarlık bal

Türkiye’de bal üretimi 110 bin tona yükseldi... Milyar dolarlık bal

Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) uyguladığı ‘Bal Ormanları Eylem Planı’, Türkiye’de hem kovan sayısını hem de bal üretimini arttırdı.

25.12.2020Ekonomi
Milyar dolarlık mantar

Milyar dolarlık mantar

Türkiye’de yüksek katkı değerli ürün olarak 5 yıldır bir eylem planı çerçevesinde üretilen trüf mantarı, kilogramı 3 bin Euro’ya kadar alıcı bulabiliyor. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Çok eski zamandan beri kralların yemeği olarak biliniyor. Bu kadar değerli olunca izinsiz toplanması da yasak. Yıllık 180 milyon lira getiriyor. Çok hızlı gelişim var. 10 yıl içinde 1 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmayı bekliyoruz” dedi.

2.12.2020Ekonomi
OGMnin hava gücü filosuna takviye

OGM'nin hava gücü filosuna takviye

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "2021'de 4 drone, 5 amfibik uçak ve 30 helikopterle hava gücü filomuzu daha da güçlendireceğiz. 2023 yılı hedefimiz orman varlığımızı ülke yüzölçümünün yüzde 30'una çıkarmak" dedi.

25.11.2020Ekonomi
‘Sağlık Çalışanlarına Vefa’ yarışması

‘Sağlık Çalışanlarına Vefa’ yarışması

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü işbirliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenecek yarışmanın başvuruları başladı. Yarışmada birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye fotoğraf makinesi, üçüncüye bisiklet ve seçici kurul özel ödülü olarak akıllı saat verilecek. Katılımcıların 27 Kasım'a kadar ‘ogm.meb.gov.tr’ sitesi üzerinden başvurabileceği yarışmanın sonuçları 25 Aralık'ta açıklanacak.

11.11.2020Eğitim
Defneden ekonomiye 1,5 milyar TL katkı

Defneden ekonomiye 1,5 milyar TL katkı

ORMAN Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından hazırlanan ’Defne Eylem Planı’ kapsamında üretim 32 bin 600 tona yükseldi. Bu doğrultuda, geçtiğimiz yıl defne köylüsüne 115 milyon TL, ülke ekonomisine ise 1 milyar 500 milyon TL katkı sağlandı.

22.10.2020Ekonomi
isealim.ogm.gov.tr başvuru ekranı ile OGM başvuru işlemi devam ediyor

isealim.ogm.gov.tr başvuru ekranı ile OGM başvuru işlemi devam ediyor!

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacağı duyurulan işe alım için başvuru süreci başladı. Büro personeli ve tekniker olmak üzere iki farklı branşta personel alımı yapacağını duyuran OGM, isealim.ogm.gov.tr üzerinden personel alımı için başvuruları kabul ediyor. Peki, OGM 102 personel alımı başvurusu ne zaman başlayıp ne zaman sona erecek? İşte, OGM başvurusu hakkında bazı bilgiler

14.10.2020Gündem
OGM 102 sözleşmeli personel alacak İşte başvuru şartları

OGM 102 sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları

OGM personel alımına ilişkin ayrıntılar, söz konusu kurumun personel alım ilanının Resmi Gazete'de yayınlanması ile birlikte merak konusu oldu. Taşra birimlerinde, çeşitli kadrolarda görevlendirilecek personel alımları için belirlenen şartları taşımak gerekiyor. Peki, OGM personel alımı başvuru şartları neler?

10.10.2020Gündem
OGM 102 sözleşmeli personel alacak

OGM 102 sözleşmeli personel alacak

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) taşra birimlerinde görev yapmak üzere 102 sözleşmeli personel istihdam edecek.

8.10.2020Ekonomi
Orman Genel Müdürlüğü 102 sözleşmeli personel alacak - İşte OGM personel alımı şartları

Orman Genel Müdürlüğü 102 sözleşmeli personel alacak - İşte OGM personel alımı şartları

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) taşra birimlerinde görev yapmak üzere 102 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam olmak isteyen adaylar 14-21 Ekim tarihlerinde http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-Devlet şifreleri ile başvuru yapabilecek. Peki, OGM personel alımı başvuru şartları neler? OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılacak?

8.10.2020Gündem
OGM 274 işçi alımı başvurusu başladı İşte, başvuru adresi ve şartlar

OGM 274 işçi alımı başvurusu başladı! İşte, başvuru adresi ve şartlar

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), çeşitli illerde görevlendirmek için bünyesine 274 işçi alımı yapacak. Buldozer operatörü, greyder operatörü, ekskavatör (kazıma ve yükleme) operatörü, iş makineleri operatörü olmak üzere toplamda 4 sınıfta alım yapacak olan OGM, her bir birim için alım şartları hakkında detayları yayımladı. Peki, OGM 274 işçi alımı başvurusu nasıl yapılır ve şartlar nelerdir? İşte, OGM İŞKUR başvuru ekranı

5.10.2020Gündem
OGM 274 işçi alımı yapacak İşte, OGM işçi alımı başvuru şartları

OGM 274 işçi alımı yapacak! İşte, OGM işçi alımı başvuru şartları

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), bünyesinde istihdam etmek üzere 274 daimi işçi alımı yapmaya hazırlanıyor. Resmi Gazete'de yürürlüğe giren alım ile ilgili detayları İŞKUR üzerinden yayımlayan OGM, daimi olarak yapacağı işçi alımı için dozer, greyder, ekskavatör, iş makinesi operatörlüğü konusunda uzmanlık arayacak. Adaylarda aranan özel şartlar, İŞKUR üzerinden yayımlanacak OGM işçi alımı sayfası aracılığıyla görüntülenebilecek. İşte, OGM 274 işçi alımı başvuru süreci ve şartları hakkında bazı bilgiler

1.10.2020Gündem
Bursada skandal Fotokapanla tespit edilip suçüstü yakalandı...

Bursa'da skandal! Fotokapanla tespit edilip suçüstü yakalandı...

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Bursa'da orman içinde kaçak ağaç kesimi yaparken fotokapanla tespit edilen biri kadın 2 kişi, suçüstü yakalandı.

21.09.2020Gündem
Giresun’un yaralarına bir merhem de OGM’den

Giresun’un yaralarına bir merhem de OGM’den

Geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketi sonrası yaralarını sarmaya devam eden Giresun’a bir destek de Orman Genel Müdürlüğü’nden (OGM) geldi. OGM öncülüğünde başlatılan “Geçmiş Olsun Giresun” yardım kampanyası kapsamında toplanan 10 milyon 635 bin TL’nin 5 milyon TL’si 236 haneye ORKÖY hibe desteği olarak dağıtıldı.

15.09.2020Ekonomi
Ünlüler orman yangınları için çağrıda bulundu

Ünlüler orman yangınları için çağrıda bulundu

Türkiye’de her yıl yüzde 90’ı insan kaynaklı olan 2000’in üstünde orman yangını yaşanıyor. Orman Genel Müdürlüğü’nün 31 Ağustos’a kadar olan verilerinde 2020 başından bu yana çıkan 2 bin 114 orman yangınında 6 bin 685 hektarlık alan zarar gördü.

1.09.2020Ekonomi
Yangın alanında bulunan para, orman işçisinin çıktı

Yangın alanında bulunan para, orman işçisinin çıktı

HATAY'ın Kırıkhan ilçesindeki orman yangınına müdahale eden orman işçisi Ömer Yıldız'ın cebinden düşürdüğü 300 TL, Orman İşletme Şefi Mehmet Emin Kaya tarafından yanmamış olarak bulundu. Kaya, telsizden anons geçerek, parayı sahibine teslim etti. İşçi Yıldız, "Helal, alın teriyle kazanılmış paranın kaybolmayacağına bir kez daha şahit olduk. Şefimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

26.08.2020Gündem
Gençler fotoğraflarla Doğa Seni Bekler diyecek

Gençler fotoğraflarla 'Doğa Seni Bekler' diyecek

MEB tarafından hazırlanan liselerarası ulusal fotoğraf yarışması 'Doğa Seni Bekler', genç fotoğraf tutkunlarını bekliyor.

5.08.2020Eğitim
OGM işçi alımı başvuru şartları nelerdir İŞKUR Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru ekranı

OGM işçi alımı başvuru şartları nelerdir? İŞKUR Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru ekranı

OGM işçi alımı başvuruları ile ilgili ilan yayımlandı. Orman Genel Müdürlüğü 700 işçi alımı yapacak. Bu ilanla İş Makinesi Operatörü 200 adet, Greyder Operatörü 200 adet, Ekskavatör Operatörü 200 adet, Dozer Operatörü 60 adet ve Traktör Operatörü 40 adet alınacak. Başvuru şartları ve detaylar İŞKUR üzerinden yayımlandı. İşte OGM işçi alımı başvuru ekranı…

5.08.2020Ekonomi
OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır İŞKUR Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru ekranı

OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru ekranı

Orman Genel Müdürlüğü başvuru şartları ile ilgili araştırmalar başladı. OGM işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilanda, ‘Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 04-10/08/2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.’ denildi.

4.08.2020Ekonomi
Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 700 işçi alacak İşte, başvuru şartları

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 700 işçi alacak! İşte, başvuru şartları

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ihdas edilen işçi kadroları 700 personel alımı yapacak. Genel olarak iş makinesi operatörü alımı yapacak olan Orman Genel Müdürlüğü, dozer, greyder, traktör, ekskavatör sınıflarındaki araçları kullanabilen kişileri istihdam edecek. Peki, İŞKUR üzerinden gerçekleşecek olan OGM işçi alımı için başvuru şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

30.07.2020Ekonomi
Orman Genel Müdürlüğü: Bir günde 15 noktada orman yangını çıktı

Orman Genel Müdürlüğü: Bir günde 15 noktada orman yangını çıktı

ORMAN Genel Müdürlüğü (OGM) dün Türkiye genelinde 10 ayrı şehirde 15 farklı noktada orman yangını meydana geldiğini, 508 yangın söndürme ekibinin yoğun mücadelesiyle yangınların kontrol altına alındığını açıkladı.

22.07.2020Gündem
15 Temmuz liseler arası bilgi yarışması sonuçları açıklandı mı 15 Temmuz bilgi yarışması sonuçları sorgulama

15 Temmuz liseler arası bilgi yarışması sonuçları açıklandı mı? 15 Temmuz bilgi yarışması sonuçları sorgulama

15 Temmuz bilgi yarışması başvuruları yarışma saatine kadar http://ogmmateryal.eba.gov.tr/yarisma adresinden yapıldı. Yarışma 15 Temmuz 2020’de saat 12:30’da yapıldı. Peki 15 Temmuz liseler arası bilgi yarışması sonuçları açıklandı mı? İşte sonuçların açıklanacağı saat...

15.07.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı’ndan 15 Temmuz’da Twitter programı

Cumhurbaşkanlığı’ndan 15 Temmuz’da Twitter programı

15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya hesabındaki profil fotoğrafı, şehit fotoğrafıyla değiştirilecek. Önceden tespit edilen 251 tanınmış kişinin sosyal medyadaki fotoğraflarına da şehitlerin fotoğrafları yerleştirilecek.

8.07.2020Gündem
Yiğit Baran Sarıkaya, OGM Ormansporda

Yiğit Baran Sarıkaya, OGM Ormanspor'da!

OGM Ormanspor Erkek Basketbol Takımı, kaptan Cevher Özer ile sözleşme yenilerken, genç oyuncu Yiğit Baran Sarıkaya'yı kadrosuna kattı.

6.07.2020Basketbol
Ağyatan Lagününün çöl olması engellendi

Ağyatan Lagünü'nün çöl olması engellendi

Orman Genel Müdürlüğü'nce (OGM), Çukurova'nın önemli doğal zenginliklerinden Ağyatan Lagünü'nün yok olma tehlikesine karşı 2015 yılında başlatılan proje tamamlandı. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Lagünde bulunan su canlılarının ve proje sahasının kuzeyindeki tarım alanlarının yok olması engellendi" dedi.

29.06.2020Seyahat
Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 12 Bölge Müdürlüğüne 390 personel alımı yapacak

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 12 Bölge Müdürlüğü'ne 390 personel alımı yapacak

Ormanların korunması kollanması ve kaçakçılıkla mücadele gibi görevler için 390 personel alımı yapacak olan Orman Genel Müdürlüğü, müracaatları 12-19 Haziran tarihleri arasında kabul ediyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan 390 geçici personel alımı, toplamda 5 ay 29 günlük bir çalışma imkanına sahip olacak. 30 yaşından küçük kişilerin başvuru yapacağı OGM 390 personel alımı için en az ilköğretim mezunu olmaz yeterli sayılacak. İşte, OGM 390 personel alımı için merak edilen bazı bilgiler

18.06.2020Gündem
Ünlü isimler, orman yangınlarına dikkat çekti

Ünlü isimler, orman yangınlarına dikkat çekti

Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) başlattığı kampanya için sanat dünyasından 16 ünlü isim bir araya geldi. Orman yangınları konusunda toplumsal bilinç oluşturmak için hazırlanan reklam filminde bir araya gelen ünlüler, ’Lütfen geleceğimi yakma!’, ’Kamp ateşini söndür’, ’Ormanı yakma’ sözleri ile kampanyaya destek verdi.

18.06.2020Ekonomi
Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 12 Bölge Müdürlüğüne 390 personel alımı yapacak

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 12 Bölge Müdürlüğü'ne 390 personel alımı yapacak

Ormanların korunması kollanması ve kaçakçılıkla mücadele gibi görevler için 390 personel alımı yapacak olan Orman Genel Müdürlüğü, müracaatları 12-19 Haziran tarihleri arasında kabul ediyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan 390 geçici personel alımı, toplamda 5 ay 29 günlük bir çalışma imkanına sahip olacak. 30 yaşından küçük kişilerin başvuru yapacağı OGM 390 personel alımı için en az ilköğretim mezunu olmaz yeterli sayılacak. İşte, OGM 390 personel alımı için merak edilen bazı bilgiler

16.06.2020Gündem
OGM Ormanspor, Terrell Hollowayi transfer etti

OGM Ormanspor, Terrell Holloway'i transfer etti

OGM Ormanspor Erkek Basketbol Takımı, 30 yaşındaki ABD'li basketbolcu Terrell Holloway'i kadrosuna kattı.

9.06.2020Basketbol
Karacabey: Her insan doğaya 210 ağaç borçlu

Karacabey: Her insan doğaya 210 ağaç borçlu

Tüm dünyada 48 yıldır 5 Haziran tarihinde kutlanan Dünya Çevre Günü kapsamında açıklama yapan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, ormanların insan hayatındaki yaşamsal önemine vurgu yaparak “2 olgun ağaç 4 kişilik bir ailenin yıllık oksijen ihtiyacını karşılıyor. Ağaçlar elbette sadece oksijen üretmiyor. Suyu koruyor, selleri ve erozyonu önlüyor, zengin biyolojik çeşitliliğe sahip olmamızı sağlıyor ve mobilyadan kağıda ihtiyacımız olan pek çok şeyi bize sunuyor. Her insan yılda üç büyük ağaç kadar ağaç ürünü kullanıyor. Bu yüzden her birey en az üç fidan dikmeli. Ortalama ömrü 70 olarak aldığımızda hayatımız boyunca doğaya 210 ağaç borçlu olduğumuzu gösteriyor” dedi.

4.06.2020Ekonomi
Mesire yerleri 1 Haziranda açılıyor

Mesire yerleri 1 Haziran'da açılıyor

Koronavirüs salgını ile yürütülen mücadele kapsamında uzun süredir kapalı olan mesire alanları, sosyal hayatta normalleşmenin kademeli olarak başlaması ile birlikte 1 Haziran tarihinde yeniden açılıyor.

31.05.2020Ekonomi
EBA liseler arası bilgi yarışması sorgulama ekranı: 29 Mayıs İstanbulun fethi bilgi yarışması başvuru sonuçları ogm.eba.gov.trde

EBA liseler arası bilgi yarışması sorgulama ekranı: 29 Mayıs İstanbul'un fethi bilgi yarışması başvuru sonuçları ogm.eba.gov.tr'de

29 Mayıs İstanbul'un Fethi bilgi yarışması liseler arasında geniş bir katılımla gerçekleşti. Birbirinden farklı ödüllerin bulunduğu liseler arası bilgi yarışması sonuçları, ogm.eba.gov.tr üzerinden erişime açıldı. Yarışmaya katılım gösteren öğrencilerin gözü şimdi, 29 Mayıs liseler arası bilgi yarışması sonuç sorgulama ekranında. Peki, İstanbul'un fethi bilgi yarışması başvuru sonuçları nasıl sorgulanacak? İşte, liseler arası bilgi yarışması sonuç sayfası

30.05.2020Eğitim
EBA liseler arası bilgi yarışması sonuç sorgulama: 29 Mayıs İstanbulun fethi bilgi yarışması başvuru sonuçları ogm.eba.gov.tr

EBA liseler arası bilgi yarışması sonuç sorgulama: 29 Mayıs İstanbul'un fethi bilgi yarışması başvuru sonuçları ogm.eba.gov.tr

29 Mayıs İstanbul'un Fethi bilgi yarışması liseler arasında geniş bir katılımla bugün gerçekleşti. Birbirinden farklı ödülü bulunan liseler arası bilgi yarışması sonuçları, ogm.eba.gov.tr üzerinden erişime açıldı. Yarışmaya katılım gösteren öğrencilerin gözü şimdi, 29 Mayıs liseler arası bilgi yarışması sonuç sorgulama ekranında. Peki, İstanbul'un fethi bilgi yarışması başvuru sonuçları nasıl sorgulanacak? İşte, liseler arası bilgi yarışması sonuç sayfası haberimizde...

29.05.2020Eğitim
OGM Müdürü Karacabey: 56 bal ormanı kurulmasını hedefliyoruz

OGM Müdürü Karacabey: 56 bal ormanı kurulmasını hedefliyoruz

ORMAN Genel Müdürü (OGM) Bekir Karacabey, ’Dünya Arı Günü’ mesajında, "2020 yılı içerisinde 56 adet ’bal ormanı’ kurulmasını hedefliyoruz" dedi.

29.05.2020Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı 2019’da 32 bin 600 ton defne üretimi gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı 2019’da 32 bin 600 ton defne üretimi gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 2019 yılında odun dışı orman ürünlerinden olan defneden 32 bin 600 ton üretim gerçekleştirdi. Bu üretim sürecinde çalışan orman köylülerine ise 115 milyon lira ekonomik katkı sağlandı.

28.05.2020Ekonomi
Orman köylüsüne katkı

Orman köylüsüne katkı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Geçen yıl defne üretim aşamalarında yer alan orman köylülerine 115 milyon lira ekonomik katkı sağladık" dedi.

28.05.2020Ekonomi
Öğrenciler dikkat MEB duyurdu... İlki 30 Mayısta yapılacak

Öğrenciler dikkat! MEB duyurdu... İlki 30 Mayıs'ta yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. Sınav sonunda her öğrenciye karne verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

28.05.2020Gündem
MEBden çevrimiçi YKS deneme sınavı

MEB'den çevrimiçi YKS deneme sınavı

MEB, YKS'ye hazırlanan öğrenciler için çevrimiçi deneme sınavı yapacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar iki oturum halinde olacak. Sınav sonunda her öğrenciye karne verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

28.05.2020Eğitim
MEB, İstanbulun fethine ilişkin bilgi yarışması düzenleyecek

MEB, İstanbul'un fethine ilişkin bilgi yarışması düzenleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı'nca İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet Liseliler Çevrim İçi Bilgi Yarışması düzenlenecek.

26.05.2020Gündem
19 Mayıs Oryantiring parkuru Dede Korkuttan

19 Mayıs Oryantiring parkuru Dede Korkut'tan

MEB'in düzenleyeceği ‘19 Mayıs Lise Öğrencileri Arası e-Kitapta Oryantiring Müsabakası’na katılacak öğrenciler, akıllı cihazlarına indirecekleri ‘Dede Korkut Hikayeleri’ni okuyacak, belirlenen parkurları internet üzerinden tamamlayacak.

15.05.2020Eğitim
Bakan Pakdemirli açıkladı: Bu yıl ilk kez kullanılacak

Bakan Pakdemirli açıkladı: Bu yıl ilk kez kullanılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) orman yangınlarıyla mücadele için hazırlıklarını tamamladığını belirterek, "Orman yangınlarını tespitte bu yıl ilk defa İHA'lardan faydalanmaya başlıyoruz." ifadesini kullandı.

1.05.2020Ekonomi
Gitmesek de görmesek de oradaymışız gibi...

Gitmesek de görmesek de oradaymışız gibi...

Doğanın en renkli zamanlarında olmamıza karşın bir süre evde kalmamız gerek. Yine de bu, doğayla bağlarımızın kopacağı anlamına gelmiyor. Kitaptan belgesele, çiçeklerle tanışmaktan canlı yayında başka hayatlara tanık olmaya, yapabileceğimiz çok şey var.

29.03.2020Hürriyet Pazar
MEB liselileri evden yarıştıracak

MEB liselileri evden yarıştıracak

MEB’in düzenlediği ‘Evde Kodluyorum’, ‘Çevreyi Korumaya Evden Başlıyoruz’ ve ‘Kitap Okuma ve Eleştirel Bakış’ isimli yarışmalara, fen, sosyal bilimler ve Anadolu lisesi öğrencileri katılabilecek.

20.03.2020Eğitim
OGMnin Enleri ödüllerini aldı

OGM'nin "En"leri ödüllerini aldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Çocuklarımızın ağaç sevgisi ve çevre bilincinin gelişimine katkı sağlaması amacıyla Geleceğe Nefes kampanyamızın içeriğini, 12 milyon ilköğrenim öğrencimizin heyecanını 11 Kasım'a taşıyacak şekilde zenginleştiriyoruz" dedi.

10.03.2020Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı pilot ve makinist alacak Başvuru şartları neler

Tarım ve Orman Bakanlığı pilot ve makinist alacak! Başvuru şartları neler?

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğüne sözleşmeli birer pilot ve uçak bakım kontrol makinisti alınacak. Söz konusu ilanın yayınlanmasının ardından başvuru şartları ve diğer ayrıntılar adaylar tarafından merak konusu oldu. İşte,Tarım ve Orman Bakanlığı pilot ve makinist alımının tüm ayrıntıları...

13.02.2020Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı pilot ve makinist alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı pilot ve makinist alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğüne (OGM) sözleşmeli birer pilot ve uçak bakım kontrol makinisti alınacak.

13.02.2020Ekonomi
OGM  mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

OGM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları için geri sayım devam ediyor. 2 bin 700 personelin alınacağı OGM personel alımı için mülakatlarının tamamlanmasıyla beraber, sonuç tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. yapılan değerlendirmenin ardından mülakat sonuçları kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak. Peki, OGM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu? İşte, detaylı bilgiler.

7.02.2020Gündem
Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesine alınacak olan 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru için mülakat süreci tamamlandı. Mülakatların tamamlanmasının ardından birçok kişinin gündemindeki konu Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları açıklamasına çevrildi. Peki, OGM Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

26.12.2019Gündem
Bakan Pakdemirli: OGMde 19,8 milyon hektarlık orman tapusu var

Bakan Pakdemirli: OGM'de 19,8 milyon hektarlık orman tapusu var

Bakan Pakdemirli, "Ormanlarımızı uydudan takip ediyoruz, kaldı ki tapuları da elimizde. Bir işgal söz konusu olamaz. Eğer bir yapılaşma var ise yıkıyoruz. Kimse böyle bir şeye teşebbüs etmesin. Ormanların kapı gibi tapuları var" açıklamasında bulundu.

29.11.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

İstanbul'da dört mevsimin en çok yakıştığı yer

İstanbul’da dört mevsim doğayla baş başa kalıp harika fotoğraflar çekmek istiyorsanız en doğru adres Atatürk Arboretumu. Şehrin gürültüsünden uzakta biraz olsun temiz hava almak istiyorsanız, burası tam bir cennet. Genelde sonbahar aylarında çokça ziyaretçi çekse de kışın karla birlikte harika görüntüler de sunuyor. İşte dört mevsim harika fotoğraflar çekeceğiniz Atatürk Arboretumu gezi rehberi…

16.01.2021