MENÜ

Sultanahmet

Sultanahmet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sultanahmet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.819 Sultanahmet haberi bulunmuştur.

Sultanahmet Meydanı İstanbul'un en önemli meydanlarından biridir. Bizans devrinde Hipodrom olarak bilinirdi. “Hipodrom” At binenlerin, atların meydanı anlamına gelir. Osmanlı döneminde buraya At Meydanı denirdi. Günümüze çok az kalıntıları kalan Bizans devri önemli yapıları ve abideleri Hipodrom çevresinde inşa edilmişti. “Büyük Saray” diye bilinen İmparatorluk Sarayı Hipodromun yanından başlar, aşağılara, deniz kenarına kadar uzanırdı. Bu Saraydan günümüze bir büyük salonun yer mozaik panosu gelebilmiştir. Şehrin en önemli meydanı Agusteion ve burası ile cadde arasında Milerium zafer takı bulunurdu. Cadde, Roma’ya kadar uzanan yolun başlangıcı idi ve ilk kilometre taşı da buradaydı. Hamamlar, mabetler, dini, kültürel, idare ve sosyal merkezler bu civara yerleşmişlerdi. Semt Bizans ve Türk devirlerinde de merkezi önemini devam ettirmiştir. İstanbul’un en önemli abideleri Ayasofya, Sultan Ahmet Camii, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Yerebatan Sarnıcı burada, Hipodromun çevresindedir. Şehrin ana caddeleri (aşağı limana inen ve batıya şehir surlarına doğru gidenler) Hipodromdan başlar ve yamaçları takip ederdi. Yol kenarları ticari kuruluşlar ve ikametgahlarla çevrili idi. Yan yollar dar ve bazıları basamaklarla yokuş aşağı uzanırlardı. Anayol kaldırımları bazen iki katlı, galerili inşa edilmişlerdi.

Sultanahmet Haberleri

Son dakika haberler: Ayasofya’ya formül aranıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok hassas olun, iyi araştırın

Son dakika haberler: Ayasofya’ya formül aranıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok hassas olun, iyi araştırın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 1934’te Danıştay kararıyla müze yapılan Ayasofya’nın statüsünün değiştirilmesi için talimat verdiği öğrenildi. Erdoğan, “Ayasofya cami olarak turistler tarafından ziyaret edilmeye devam edilebilir. Sultanahmet’te olduğu gibi. Buna milletimiz karar vermeli” dedi.

5.06.2020Gündem
Pandemi günlerinde İstanbulu sema ile tanıtan klip çekildi

Pandemi günlerinde İstanbul'u sema ile tanıtan klip çekildi

Kovid-19 salgını önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde İstanbul'un tarihi mekanlarında sema gösterili klip çekildi.

2.06.2020Keyif
Kısıtlamalar bitiyor... Ya sonra

Kısıtlamalar bitiyor... Ya sonra?

Koronavirüs kısıtlamalarının büyük bir bölümü yarın sona eriyor. AVM’leri doldurmaya devam edecek, restoran veya kafelerde saatlerce sohbet edecek miyiz? Sinema, tiyatro ve konserlere koşacak mıyız? Tokalaşma, sarılma, kucaklaşma, el öpme gibi alışkanlıklarımız rafa mı kalkacak? Bilim kurulu üyesinden öğrenciye, turizmciden emekliye; 19-81 yaş aralığındaki 100 kişiye eski alışkanlıklarını devam ettirip ettirmeyeceklerini sorduk.

31.05.2020Hürriyet Pazar
Korona önlemli ilk cuma

Korona önlemli ilk cuma

Koronavirüs tedbirleri kapsamında verilen 74 günlük aradan sonra dün cuma namazı yurt genelinde cami avlularında, meydanlarda, futbol sahalarında, pazaryerlerinde sosyal mesafeli olarak kılındı.

30.05.2020 Gündem
Son dakika haberler: 74 gün sonra ilk cuma namazı

Son dakika haberler: 74 gün sonra ilk cuma namazı

Corona virüs tedbirleri nedeniyle 16 Mart'tan beri kapalı olan cami ve mescitlerde 2.5 ay sonra ilk cuma namazı kılındı. Camilerin yanı sıra meydan ve stadyumlar başta olmak üzere açık alanlarda da cuma namazı kılındı. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Fatih Camisi'nde, Cuma hutbesini okudu.

29.05.2020Gündem
Cuma namazı hangi camilerde kılınacak 29 Mayısta cuma namazı kılınacak camiler açıklandı

Cuma namazı hangi camilerde kılınacak? 29 Mayıs'ta cuma namazı kılınacak camiler açıklandı!

Cuma namazı kılınacak camiler araştırılan konular arasında yerini aldı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen cemaatle ibadete, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Fatih Camisi'nde kıldıracağı cuma namazıyla başlanacak. İstanbul’da başta Süleymaniye, Sultanahmet, Yeni Camii (Eminönü), Ortaköy Camii ve Çamlıca Camii’nde Cuma namazı kılınabilecek. Tüm illerin müftülük hesaplarından ilçe ilçe cuma namazı kılınacak camilerin listesi yayınlandı. İşte detaylar...

29.05.2020Gündem
74 gün sonra ilk cemaatli cuma

74 gün sonra ilk cemaatli cuma

Küresel salgın nedeniyle 16 Mart’tan bu yana kapalı olan camilerin bir bölümünde hijyen ve mesafe koşulları altında bugün ilk cuma namazı kılınacak. İstanbul’un 3 bin 457 camisinden 1923'ü de bugün cuma namazına hazır. Camilerde metreyle ölçüm yapılarak sosyal mesafeler ayarlandı.

29.05.2020Gündem
Cuma namazı saat kaçta kılınacak Diyanet İl il 29 Mayıs cuma namazı saatleri

Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet İl il 29 Mayıs cuma namazı saatleri

Corona virüsü salgını nedeniyle ibadete kapatılan camiler, ikinci normalleşme takvimi kapsamında ibadete açılıyor. Bazı cami ve mescitlerde cuma namazı kılınmasının kararlaştırılmasının ardından, cuma namazı saatleri de araştırmalarda yer almaya başladı. İçişleri Bakanlığı'nda yayınlanan genelgeye göre, İstanbul’da başta Süleymaniye, Sultanahmet, Yeni Camii (Eminönü), Ortaköy Camii ve Çamlıca Camii’nde Cuma namazı 29 Mayıs'ta kılınacak. Peki, cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Diyanet tarafından yayımlanan 29 Mayıs 2020 İstanbul, Ankara ve diğer illerin cuma namazı saatleri.

28.05.2020Gündem
İstanbul Valisi ibadete açılacak camileri videolu paylaşımla duyurdu

İstanbul Valisi ibadete açılacak camileri videolu paylaşımla duyurdu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs nedeniyle bir süredir ibadete kapalı olan ve 29 Mayıs Cuma günü tekrar açılacak olan cami, mescit ve diğer açık alanları, sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir video ile duyurdu. Süleymaniye, Sultanahmet, Eminönü Yeni Camii, Ortaköy Camii ve Çamlıca Cami'nin havadan çekilen görüntülerinden oluşan video, ?29 Mayıs Cuma günü özlem ve hasret bitiyor yazısıyla paylaşıldı.

28.05.2020Haber
Son dakika haberler... Vali Yerlikaya duyurdu... İşte İstanbulda Cuma namazı kılınacak camiler

Son dakika haberler... Vali Yerlikaya duyurdu... İşte İstanbul'da Cuma namazı kılınacak camiler

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 29 Mayıs Cuma günü “Cuma Namazı” kılınacak camii, mescit ve diğer açık alanların duyurusunu özel bir video ile paylaştı. İstanbul’da başta Süleymaniye, Sultanahmet, Yeni Camii (Eminönü), Ortaköy Camii ve Çamlıca Camii’nde Cuma namazı kılınabilecek.

28.05.2020Gündem
‘Erken seçime Erdoğan ve Bahçeli karar verir’

‘Erken seçime Erdoğan ve Bahçeli karar verir’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçime gidilip gidilmeyeceğine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin karar vereceğini belirterek, “Seçim Kanunu’nda değişiklik yapmalarının nedeni bir erken seçim olarak yorumlanabilir” dedi.

27.05.2020Gündem
Hakiki filmlerin rol yapmadan oynayan jönü: Eşref Kolçak

"Hakiki filmlerin rol yapmadan oynayan jönü: Eşref Kolçak"

Türk sinema ve dizi tarihinin önemli oyuncularından Eşref Kolçak, vefatının birinci yılında anılıyor.

25.05.2020Keyif
İstanbul Valisi Yerlikayadan bayram mesajı

İstanbul Valisi Yerlikaya'dan bayram mesajı 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yayınladığı sosyal medya mesajıyla İstanbulluların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

23.05.2020Gündem
Açık havada İstanbuldan Uludağı görmek mümkün

Açık havada İstanbul'dan Uludağ'ı görmek mümkün

Bir süredir sosyal medyanın gündeminde yer alan "İstanbul'dan Uludağ'ın göründüğü"ne yönelik tartışmalar, uzmanların açıklamalarıyla netleşti.

21.05.2020Teknoloji
Necip Fazıl Kısakürek Kimdir Necip Fazıl Kısakürekin Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Necip Fazıl Kısakürek Kimdir? Necip Fazıl Kısakürek'in Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Türk edebiyatına damga vuran sayısız şair biliniyor. Bunlardan bir kısmı yarattığı eserlerle günümüzde bile etkilerini sürdürmeyi başarmış durumda. Necip Fazıl Kısakürek de etki bırakan bu şairler arasındadır. Peki, bu şairin hayatı nasıl geçmiştir? Sizler için Necip Fazıl'ın hayatını ve eserlerini derledik.

18.05.2020Gündem
Bülent Serttaş, İstanbul evdeyken klip çekti

Bülent Serttaş, İstanbul evdeyken klip çekti

Bülent Serttaş, sokağa çıkma kısıtlamasında İstanbul’un tarihi yerlerinde klip çekti. Karantina günlerinde imajını da değiştiren şarkıcı, özel izinle çekim yaptı.

18.05.2020Magazin
360 derece sokağa çıkma yasağı

"360 derece" sokağa çıkma yasağı

Koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul'da bir kez daha sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

9.05.2020Keyif
Drone gözünden İstanbul nasıl görünüyor

Drone gözünden İstanbul nasıl görünüyor?

Dünyanın en köklü ve büyük şehirlerinden biri olan İstanbul’un her yeri tarihi mirasla, her köşesi hikayelerle dolu. Gezi yazarı Şenay Akkurt, duayen gazeteci Coşkun Aral’la birlikte İstanbul’un boş sokaklarını paylaşırken; teknoloji yazarı Timur Akkurt da drone kullanarak sessiz şehirden görüntüler aldı.

8.05.2020Teknoloji
Yolu Sultanahmet’ten geçen çiçek çocuklar

Yolu Sultanahmet’ten geçen çiçek çocuklar

Liz Behmoaras bir kere daha gerçeği kurguyla harmanlıyor ve yaklaşık elli yıl önce yolu Sultanahmet’ten geçmiş gerçek hippi karakterler eşliğinde etkileyici bir öykü sunuyor. Dönemin devrimci gençleriyle hippilerin dünyaları da romanda kesişiyor.

7.05.2020Kitap Sanat
İstanbulun simge yerlerinde Corona Virüs değişimi

İstanbul'un simge yerlerinde Corona Virüs değişimi

İstanbul’un tarihi meydanları ve yollarında Corona Virüs (Covid-19) salgını öncesinde ve sonrasında büyük değişim yaşandı. Corona Virüs öncesi yoğunluğun olduğu meydanlar ve yollar boş kaldı. Öncesi ve sonrası görüntülendi.

5.05.2020Gündem
Sultanahmet ve Eminönü Meydanları boş kaldı

Sultanahmet ve Eminönü Meydanları boş kaldı

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında İstanbul'da 4 gün sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından ramazan ayında kalabalık olan Sultanahmet ve Eminönü meydanları boş kaldı.

25.04.2020Gündem
37 bin kişiye mesafe cezası

37 bin kişiye mesafe cezası

Sokağa çıkma yasakları kapsamında en fazla cezayı 20 yaş altı gençler aldı. 20 yaş altı 40 bin 77 kişi ile sosyal mesafe kurallarına uymayan 37 bin 78 kişiye idari para cezası kesildi.

25.04.2020Gündem
Sultanahmet Meydanında koronavirüs sessizliği

Sultanahmet Meydanı'nda koronavirüs sessizliği

Ramazan ayında her yıl dolup taşan Sultanahmet Meydanı’na, bu yıl koronavirüs nedeniyle sessizlik hakim oldu.

24.04.2020Gündem
Erlangen Belediye Başkanı’ndan ramazan mesajı

Erlangen Belediye Başkanı’ndan ramazan mesajı

SPD’li Erlangen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Florian Janik, Türk STK başkanlarına özel mektup göndererek kriz sürecindeki katkılarından dolayı teşekkür ederek huzurlu bir ramazan ayı temennisinde bulundu

24.04.2020Avrupa
Cemal Kaşıkçının öldürülmesine ilişkin iddianameden detaylar

Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin iddianameden detaylar

SUUDİ Arabistan Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı katlettikleri iddiasıyla 20 Suudi sanık hakkında hazırlanan iddianamede, Suudi Arabistan Krallığı yetkilileri ile başsavcılıkça Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayıyla ilgili çelişkili ve gerçeğe aykırı açıklamalarda bulunulduğu belirtildi.

20.04.2020Gündem
İstanbulun yasakla beraber boş kalan meydanları, havadan böyle görüntülendi

İstanbul'un yasakla beraber boş kalan meydanları, havadan böyle görüntülendi

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta hafta sonu sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından normal zamanda yoğunluk yaşanan İstanbul'un meydanları boş kaldı.

18.04.2020Haber
Aya İrini’den Açıkhava Tiyatrosu’na festival anıları

Aya İrini’den Açıkhava Tiyatrosu’na festival anıları

İstanbul’da benim için baharın en büyük habercisi İstanbul Müzik Festivali’ydi. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl baharı müzikle karşılayamayacağız. Çünkü eylül ayına ertelendi. Ben de festival anılarıma sığındım.

16.04.2020Kitap Sanat
Ayasofya hakkında pek fazla bilinmeyen üç ilginç bilgi

Ayasofya hakkında pek fazla bilinmeyen üç ilginç bilgi

Abartısız onlarca kez ziyaret ettim Ayasofya’yı. Her ziyaretimde farklı bilgiler öğrenip ruhumu tatmin etsem de Ayasofya’yla ilgili bazı belli başlı klasik bilgi ve efsaneleri çok seviyorum. Her ziyaretimde de mutlaka bunları görmeye ya da düşünmeye koyuluyorum. Sizin için Ayasofya ile ilgili ilginç bilgileri bir araya getirdim. Bu bilgilerden sonra salgın sonrası bu görkemli yapayı mutlaka ziyaret edin derim. İşte Ayasofya ilgili ilginç üç bilgi…

14.04.2020Seyahat
İstanbul’un en iyi 30 Instagramlık yeri

İstanbul’un en iyi 30 'Instagram'lık yeri

Günümüzde artık hemen herkes sosyal medya kullanıyor. Yaygın olarak kullanılan sosyal medyalardan birisi de şüphesiz ki Instagram. İnsanlar gittikleri ve gezdikleri yerleri paylaşmayı çok seviyor. Şu sıralar koronavirüs nedeniyle evlerimizdeyiz ama bu süreç elbet bitecek. Ben de salgın sonrası İstanbul'da gezeceğiniz ve gezdiğinizde harika fotoğraflar çekeceğiniz bir seçki hazırladım. Ne de olsa bu günleri atlattıktan sonra açık havanın tadını hep birlikte bol bol çıkaracağız.

10.04.2020Seyahat
Eminönündeki yankesiciler kamerada

Eminönü'ndeki yankesiciler kamerada

EMİNÖNÜ'nde 15 Mart tarihinde Ayla A. isimli kadının sırt çantasından cüzdanını çalan yabancı uyruklu iki kadın, polisin takibi sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansıdı.

9.04.2020Gündem
İstanbulda Beraat Kandilinde mahya aracılığıyla Evde kal mesajı

İstanbul'da Beraat Kandili'nde mahya aracılığıyla "Evde kal" mesajı

İstanbul'da, Berat Kandili yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında camiler yerine evlerde idrak edilirken, Büyük Çamlıca Camisi'ne asılan "Evde Kal Türkiyem" yazılı mahyayla vatandaşlara salgın sürecinde evlerinde kalmaları çağrısı yapıldı.

7.04.2020Gündem
İstanbulun tarihi ve turistik mekanları koronavirüs nedeniyle sakin

İstanbul'un tarihi ve turistik mekanları koronavirüs nedeniyle sakin

İstanbul'un tarihi ve turistik mekanlarında, koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında vatandaşların dışarı çıkmaması nedeniyle sakin günler yaşanıyor.

6.04.2020Seyahat
Anons yapıyor ateş ölçüyor

Anons yapıyor ateş ölçüyor

Koronavirüs salgını nedeniyle ‘Evda kal’ uyarıları, vatandaşlara hem sosyal medyadan hem de televizyonlardan sürekli yapılıyor. Bu uyarıları dikkate almayan bazı vatandaşlar için polis farklı uygulamalar devreye soktu. İstanbul’un en turistik meydanlarından Sultanahmet Meydanı’nda dün ilginç bir uyarı yöntemi vardı.

4.04.2020Gündem
İstanbulda ilginç uygulama Polis drone ile Corona Virüsü uyarısı yapıyor

İstanbul'da ilginç uygulama! Polis drone ile Corona Virüsü uyarısı yapıyor

İstanbul'da polis ekipleri Corona Virüsü önlemleri kapsamında vatandaşlara drone ile uyarılarda bulunuyor.

3.04.2020Gündem
İstanbul sokaklarında koronavirüs sakinliği

İstanbul sokaklarında koronavirüs sakinliği

İstanbul'da 65 yaş ve üstündeki vatandaşlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlamasına ikinci haftada genel olarak uyarken, bazı vatandaşlar ise uyarıları dikkate almayarak dışarı çıktı.

1.04.2020Seyahat
Yeşilcamın gülen yüzüydü: Halit Akçatepe anılıyor

Yeşilcam'ın gülen yüzüydü: Halit Akçatepe anılıyor

Yeşilçam'ın hem gülen hem de güldüren yüzü, "Hababam Sınıfı"nın Güdük Necmi'si, "Süt Kardeşler"in Ramazan'ı Halit Akçatepe, vefatının 3'üncü yılında anılıyor.

30.03.2020Keyif
Tarihi Sultanahmet Meydanı tarihin en sakin günlerini geçiriyor

Tarihi Sultanahmet Meydanı tarihin en sakin günlerini geçiriyor

Dünyada binlerce kişinin ölümüne neden olan Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşların İstanbul’da dışarı çıkmaması üzerine tarihin en sakin günlerinden birisini geçiren Sultanahmet Meydanı havadan drone ile görüntülendi. Görüntülerde hergün binlerce kişi tarafından ziyaret edilen tarihi meydanda bulunan kişilerin parmaklar ile sayılır düzeyde olduğu görüldü.

30.03.2020Seyahat
İstanbulun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede İstanbulda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

İstanbul'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? İstanbul'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık olan, sosyokültürel olarak, tarihi açıdan ve ekonomik olarak en önemli şehridir. Dünya’nın en güzel şehirlerinden bir olan İstanbul’da gezilecek yerler nerelerdir? İstanbul’un ilçeleri nedir ve İstanbul hangi bölgededir? İstanbul’un tarihi yerleri gibi birçok konuda bilgi ve sorulara ait cevapları sizler için hazırladık.

29.03.2020Seyahat
Sultanahmet Meydanı dezenfekte edildi

Sultanahmet Meydanı dezenfekte edildi

İstanbul Sultanahmet Meydanı dezenfekte edildi. Ekiplerin çalışması havadan da görüntülendi

21.03.2020Gündem
Corona Virüs önlemi Camiler kapalı kaldı, Cuma namazı kılınmadı

Corona Virüs önlemi! Camiler kapalı kaldı, Cuma namazı kılınmadı

Corona Virüs salgını nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan tedbir kapsamında camilerde Cuma namazı kılınmadı. Beyoğlu'nda bulunan Kasımpaşa Büyük Camii'ne gelen bazı vatandaşların vakit namazlarını bireysel olarak camii bahçesinde kıldığı görüldü.

20.03.2020Gündem
Mekânın kendisini bir heykel olarak ele almak

Mekânın kendisini bir heykel olarak ele almak

Projelerinde sanatı etkin biçimde kullanan mimar ve koleksiyoncu Mustafa Toner, “İlk projelerimden itibaren özellikle resim sanatını mekânın ana konusu olarak kullanmaya başladım. Son zamanlarda ise mekânın kendisini bir heykel gibi ele alma derdine düştüm. Dekoratif elemanlar geçici ama plastik sanatın her türü zamansız bir kalıcılığa sahiptir” diyor.

20.03.2020Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Ayasofya ibadete açılabilir mi?

Ne zaman İstanbul’un fethi ve hele Ayasofya söz konusu edilse, içeride ve dışarıda birileri hop oturup hop kalkar. Sadece bize özgü olan zehirli damara göre “Zulüm 1453’te başladı!”

1.06.2020

Şevki'nin mahallesinde trolcüye Mozart satmak

Wolfgang Amadeus Mozart öldüğünde 35 yaşındaydı.

31.05.2020

Gökyüzüne yazı yazmak

Günümüzde ışık ve lazer gösterileri, üç boyutlu yansıtmalar nasıl heyecan yaratıyorsa, eski devirlerde de ramazan mahyaları öyle hayranlık uyandırırdı.

13.05.2020

Ramazanda Sultanahmet

Sultanahmet’e ramazan aylarında çok giderdim.

10.05.2020

İşte normalleşecek sektörler

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında normalleşme süreci ele alınacak.

4.05.2020

Belki de maçları böyle izleyeceğiz

Bu haber tam 6 yıl önce çıkmıştı...

18.04.2020

Sokağa çıkma yasağında İstanbul

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı çok doğru bir karardı, 25 gün önce bu köşede önerdiğim bir konuydu bu...

14.04.2020

Kalabalık içinde yalnız olmak

ISSIZ İstanbul sokakları bana başka çağrışımlar getirdi. Şehrin dağdağasını severim, o kalabalığın içinde de yalnızlığa sığınmayı.

12.04.2020

İstanbul’un en iyi 30 'Instagram'lık yeri

Günümüzde artık hemen herkes sosyal medya kullanıyor. Yaygın olarak kullanılan sosyal medyalardan birisi de şüphesiz ki Instagram. İnsanlar gittikleri ve gezdikleri yerleri paylaşmayı çok seviyor. Şu sıralar koronavirüs nedeniyle evlerimizdeyiz ama bu süreç elbet bitecek. Ben de salgın sonrası İstanbul'da gezeceğiniz ve gezdiğinizde harika fotoğraflar çekeceğiniz bir seçki hazırladım. Ne de olsa bu günleri atlattıktan sonra açık havanın tadını hep birlikte bol bol çıkaracağız.

11.04.2020