EKSTRA
MENÜ

Süleyman Şah

Süleyman Şah ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Süleyman Şah haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.324 Süleyman Şah haberi bulunmuştur.

Süleyman Şah veya Süleyman Şah bin Kaya Alp, 1178? - 1227 yılları arasında yaşamıştır. Kaya Alp'in oğlu, Ertuğrul Gazi'nin babası, Osman Gazi'nin dedesidir. Oğuzların Kayı boyundandır. Doğum yeri ve tarihi hakkında kesin bilgiler yoktur.

12. yüzyılın sonlarında doğduğu ve Kayı boyunun reisi olduğu bilinir. Moğol hükümdarı Cengiz Han’ın Orta Asya’daki istilâsı üzerine, 13. yüzyılda Türkistan’dan batıya doğru göç etmeye karar vermiştir. Türkistan'dan 50.000 kişiyle Kuzey Kafkasya üzerinden Doğu Anadolu'ya gelerek, 1214'te Erzincan ve Ahlat taraflarına yerleşti. Aynı boya mensup bazı aşiretler de Diyarbakır, Mardin ve Urfa'ya yerleştiler.1225-1226 arası da Haçlı Kalesi'nin fethi onun devrinde gerçekleşti.

Devamı...

Süleyman Şah Haberleri

Kılıç Arslan kimdir ve ne zaman öldü I. Kılıç Arslanın tarihi hayatıyla ilgili bilgiler

Kılıç Arslan kimdir ve ne zaman öldü? I. Kılıç Arslan'ın tarihi hayatıyla ilgili bilgiler

Kılıç Arslan'ın hayatı tarihi araştırmalarına yön verenler tarafından merak ediliyor. Özellikle Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle beraber Kılıç Arslan'ın hayatı ve ölümü gündeme geldi. Türkiye Selçuklu Devleti'nin kurucusu Kutalmışoğlu Süleyman Şah'ın oğlu olan Kılıç Arslan'ın genç yaşta ölümü ile Haçlılar’a karşı yürütülen mücadele ve Anadolu Selçuklu Devleti’nin siyasi birliği zaafa uğradı. Kılıç Arslan, Haçlılarla yaptığı mücadelelerin yanı sıra Anadolu’da yaptığı seferlerle tanınıyor. Peki, Kılıç Arslan kimdir ve ne zaman öldü? İşte, Kılıç Arslan'ın hayatıyla ilgili merak edilenler.

9.11.2020Gündem
Sultan Melikşah kimdir ne zaman ve nasıl öldü Melikşahın eşleri ve çocuklarıyla ilgili bilgiler

Sultan Melikşah kimdir ne zaman ve nasıl öldü? Melikşah'ın eşleri ve çocuklarıyla ilgili bilgiler

Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı Sultan Melikşah, hükümdarlık döneminde devleti en geniş sınırlarına ulaştırmasıyla tarihi kaynaklarda yer alıyor. Anadolu'dan Umman'a Kafkaslar'dan Hindistan önlerine kadar Selçuklu'nun sınırlarını genişleten Melikşah, Gazneli ve Karahanlı devletlerini yenerek, Karahanlı Devleti'nin ikiye ayrılmasında etkili oldu. Karahanlılar Han'ının kızı Terken Hatun ile evlenen Melikşah'ın ölümü ise dikkat çekici oldu. Peki, Sultan Melikşah kimdir ve ne zaman öldü? İşte, Melikşah'ın eşleri, hayatı ve çocuklarıyla ilgili ayrıntılar.

3.11.2020Gündem
Kutalmışoğlu Süleyman Şah kimdir, nasıl öldü Kutalmışoğlu Süleyman Şah hakkında bilgiler

Kutalmışoğlu Süleyman Şah kimdir, nasıl öldü? Kutalmışoğlu Süleyman Şah hakkında bilgiler

Kutalmışoğlu Süleyman Şah ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Anadolu Selçuklu Devleti’nin kurucusu ve ilk hükümdarı Süleyman Şah, Selçuk Bey’in torunu Kutalmış’ın oğludur. Süleyman Şah’ın babası Kutalmış, Sultan Alparslan karşısında giriştiği savaşta yenilgiye uğrayıp kaçarken atından düşüp ölmüştür. İşte Kutalmışoğlu Süleyman Şah ile ilgili bilgiler

12.10.2020Gündem
Elçin Hatun tarihte kimdir, ne zaman öldü Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatunun hayatı

Elçin Hatun tarihte kimdir, ne zaman öldü? Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun'un hayatı

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Elçin Hatun'un tarihi kaynaklara göre gerçek hayatı izleyicilerin merak ettiği konulardan. TRT1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde savaşçı asil Türkmen kızı olan Elçin Hatun Melikşah'a karşı gösterdiği tavırla dikkatleri üzerine topluyor. Elçin Hatun karakterine oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu hayat veriyor. Peki, Elçin Hatun tarihte kimdir ve ne zaman öldü? İşte, Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun'la ilgili merak edilenler.

9.10.2020Televizyon
Diyarbakırda, Sultan 1inci Kılıçarslanın mezarı aranıyor

Diyarbakır'da, Sultan 1'inci Kılıçarslan'ın mezarı aranıyor

DİCLE Üniversitesi bünyesinde kurulan komisyon, Anadolu Selçuklu Devleti'nin hükümdarlarından ve kazandığı savaşlarla Haçlı hareketini durduran Süleyman Şah'ın oğlu Sultan 1'inci Kılıçarslan'ın Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki mezarı olan Kubbetü's-Sultan'ın yerini tespit için çalışmalarına başladı.

8.10.2020Gündem
Anadolunun El Hamrasına ibadet ve ziyaret özlemi

Anadolu'nun 'El Hamrası'na ibadet ve ziyaret özlemi

Sivas'ın Divriği ilçesinde, UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Tarihi Ulu Cami ve Darüşşifası'nda, 2017 yılında başlayan kapsamlı restorasyon çalışmaları sürerken, hem cami cemaati hem de ziyaretçiler eserin bir an önce açılmasını bekliyor. Mimari üslubu, süsleme ve örtü sistemlerinin denge ve uyumlu tasarımıyla 'Anadolu'nun El Hamrası' olarak nitelendirilen caminin restorasyon çalışmalarının 2022 yılında tamamlanması bekleniyor.

7.10.2020Seyahat
Kılıç Arslan kimdir, ne zaman öldü  Kılıç Arslanın hayatıyla ilgili bilgiler

Kılıç Arslan kimdir, ne zaman öldü? Kılıç Arslan'ın hayatıyla ilgili bilgiler

Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle birlikte gündeme gelen karakterlerden biri de Kılıç Arslan oldu. Kılıç Arslan, Haçlılarla yaptığı mücadelelerin yanı sıra Anadolu’da yaptığı seferlerle tanınıyor. Peki, Kılıç Arslan kimdir, ne zaman öldü? İşte Kılıç Arslan'ın hayatıyla ilgili bilgiler

5.10.2020Televizyon
Elçin Hatun kimdir Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun tarihte kimdir

Elçin Hatun kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun tarihte kimdir?

Elçin Hatun, Uyanış Büyük Selçuklu dizisindeki karakteri ile dikkat çekiyor. Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ın asil kızı Elçin, Selçuklu sarayını karıştıracak zekaya ve cesarete sahip güzelliği ile başları döndüren savaşçı asil Türkmen kızıdır. Bunun farkında olan Elçin Hatun, saray içindeki dengeleri değiştirmek üzere bazı hamlelerde bulunacaktır. İşte, Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun karakterine hayat veren Leyla Lydia Tuğutlu hakkında merak edilen bazı bilgiler

2.10.2020Televizyon
Melikşah kimdir Sultan Melikşah kimdir nasıl öldü Kısaca Melikşah hakkında bilgiler

Melikşah kimdir? Sultan Melikşah kimdir nasıl öldü? Kısaca Melikşah hakkında bilgiler

Melikşah ya da Büyük Selçuklu tarihindeki tam adıyla Sultan Melikşah, Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile birlikte tarihteki konumuyla araştırılmaya başlandı. Hayatı boyunca Büyük Selçuklu Devleti için pek çok mücadele veren Sultan Melikşah, dış güçlere karşı verdiği mücadele kadar iç isyanlarla da uğraşmak durumunda kalmıştır. Babası Alparslan'dan devraldığı bayrağı özverili bir şekilde taşımaya çalışan Melikşah'ın ölümü ise dikkat çekici olmuştur. Peki, Sultan Melikşah kimdir ve nasıl öldü? İşte, Melikşah hakkında tarihten detaylı bilgiler

2.10.2020Gündem
Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları kimdir, konusu nedir Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları ve karakterleri

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları kimdir, konusu nedir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları ve karakterleri

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu ve karakterleri araştırılıyor. Her hafta pazartesi akşamları yayınlanacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları arasında Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür gibi ünlü isimler bulunuyor. Nizamülmülk, İmam Gazali, Ömer Hayyam, haşhaşiler, Hasan Sabbah ve Fatımileri’nde işleneyeceği dizide Sultan Melikşah ve Ahmed Sencer döneminin hikayesi ekrana geliyor.

2.10.2020Televizyon
Sencer kimdir tarihte ne zaman ve nasıl öldü

Sencer kimdir tarihte ne zaman ve nasıl öldü?

Sencer, Sultan Melikşah'ın oğludur. Sincar'da dünyaya gelmesinden dolayı bu ismi aldığı düşünülen Sencer, babasını 6 yaşındayken kaybetmiş ve hanedandaki taht kavgaları dolayısıyla yeterince eğitim alamamıştır. Çok az eğitim almasına rağmen kendisini geliştirme başarısına sahip olan Sencer, pek çok başarıya imza attı. Peki, Sencer kimdir tarihte ne zaman ve nasıl öldü? İşte, Sencer hakkında merak edilen bilgiler

29.09.2020Gündem
Elçin Hatun tarihte kimdir Elçin Hatunu oynayan Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler

Elçin Hatun tarihte kimdir? Elçin Hatun'u oynayan Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler

Elçin Hatun, Büyük Selçuklu Devleti'nin tarihteki konumunda önemli rol edinmiş kişilerden birisidir. Melikşah'a karşı kin tutan Elçin Hatun'a hayat verecek olan isim ise Leyla Lydia Tuğutlu olacak. Daha önce pek çok dizide rol alan Leyla Lydia Tuğutlu, mankenlik ve fotomodellik de yapmaktadır. İşte, Elçin Hatun karakterine hayat veren Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler

28.09.2020Gündem
Pes dedirten virüs firarı

Pes dedirten virüs firarı

Van’ın Gevaş ilçesinde ailesinde pozitif vaka olan İ.P., izolasyonu ihlal edince yurtta karantinaya alındı. Ancak burada da uslu durmadı, elektrik kesilince kaçtı. Polisin evinde yakaladığı firari, ambulansla yeniden yurda getirildi. Yurdu, Özel Harekât’ın da yer aldığı polis ekipleri koruyor.

18.09.2020Gündem
Elektrik kesilince izolasyonu ihlal ettiği için koyulduğu yurttan kaçtı

Elektrik kesilince izolasyonu ihlal ettiği için koyulduğu yurttan kaçtı

Van'ın Gevaş ilçesinde ailesinde koronaviürüs vakası olan İ.P., izolasyon kuralını ihlal etmesi üzerine yerleştirildiği Tuşba ilçesindeki Süleyman Şah Öğrenci Yurdu'ndan elektrik kesintisini sırasında kaçtı. Polis tarafından evinde yakalanan İ.P., ambulansla yeniden yurda getirildi.

17.09.2020Gündem
Vanda karantina ihlali yapanlar yurtta özel harekat polisi kontrolünde

Van'da karantina ihlali yapanlar yurtta özel harekat polisi kontrolünde

Van'da evde izolasyon kurallarını ihlal eden koronavirüs hastaları, polis ekipleri eşliğinde ambulanslarla Tuşba ilçesindeki Süleyman Şah Öğrenci Yurdu'na yerleştirilmeye başlandı. Yurt önünde tulum giyip, maske takan polis ekipleri, bina girişinde sürekli kontroller yaparken, özel haraket polisleri de çevrede geniş güvenlik önlemi alıyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mehmet Emin Bilmez, kent genelinde 25 bin kişinin evde izolasyonda olduğunu belirterek, "Karantinayı ihlal edenleri kaldıkları yurttan evlerine gitmelerine hiçbir şekilde müsade etmiyoruz. Polis ekiplerimiz burada 24 saat esasına göre nöbet tutuyor" dedi.

17.09.2020Gündem
Divriği Ulu Camii Nerede Divriği Ulu Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Divriği Ulu Camii Nerede? Divriği Ulu Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Divriği Ulu Cami ülkemizin tarihi eser konumundaki camilerinden biridir. turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Sizler için Divriği Ulu Camii nerede, tarihi, hikayesi, nasıl gidilir bilgilerini derledik.

14.09.2020Seyahat
Son dakika açıklaması: Karadeniz ve Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakın

Son dakika açıklaması: Karadeniz ve Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakın

Son dakika haberi... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Doğu Akdeniz'de hiçbir hakkı ve hukuku olmayan bölge dışı aktörlerin, birlik içerisinde liderlik oynama hevesleri eğer sorumsuzca davranışlara neden olursa elbette bunun karşılığını alırlar. (Sondaj çalışmaları) Karadeniz'den ve Doğu Akdeniz'den yeni müjdeler alacağımız günler yakındır. İki yıl önce Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla siparişini verdiğimiz Türkiye'nin yeni Yüzer Depolama ve Yeniden Gazlaştırma Gemisi, yıl sonunda inşallah Türkiye'de olacak. Cumhurbaşkanımız, gemimize 'Ertuğrul Gazi' ismini verdiler" dedi.

12.09.2020Ekonomi
Serdar Gökhan kimdir nereli kaç yaşında Serdar Gökhan hangi filmlerde oynadı

Serdar Gökhan kimdir nereli kaç yaşında? Serdar Gökhan hangi filmlerde oynadı?

Serdar Gökhan, ekran başındaki pek çok izleyicinin biyografisini araştırdığı isimler arasında yer almaya başladı. Yeşilçam'da pek çok filmde boy gösteren Serdar Gökhan, son olarak Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi için kamera karşısına geçti. Yeşilçam'da 70'den fazla filmde rol alan Serdar Gökhan, oyunculuk performansı nedeniyle dönemin popüler isimleri arasında yer aldı.Peki, Serdar Gökhan kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Serdar Gökhan hakkında bazı bilgiler

5.09.2020Hayat
Anadolu Selçuklu Devleti tarihi - Anadolu Selçuklular Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Anadolu Selçuklu Devleti tarihi - Anadolu Selçuklular Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Anadolu'nun fethi ile beraber 1077 yılında kurulan Anadolu Selçuklu Devleti, en önemli Türk devletleri arasında yer almaktadır. Yıllar boyunca pek çok önemli hükümdarı ile Anadolu'ya hükmeden Devlet, aynı zamanda birçok önemli eser bıraktı. İşte Anadolu Selçuklu Devleti tarihi - Anadolu Selçuklular kuruluşu, kurucusu, hükümdarları, sınırları ve yıkılışı hakkında özet bilgi.

25.08.2020Sözlük
Kütahyada kaybolan 8 yaşındaki Muhammed Arda aranıyor

Kütahya'da kaybolan 8 yaşındaki Muhammed Arda aranıyor

KÜTAHYA'da, dün akşam evlerinden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 8 yaşındaki Muhammed Arda Avşar için arama çalışması başlatıldı.

11.08.2020Gündem
Son dakika haberi: CHPnin 37. Olağan Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu yeniden gelen başkan seçildi

Son dakika haberi: CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu yeniden gelen başkan seçildi

Son dakika haberi: CHP’nin 37’nci Olağan Kurultayı’nda tek aday olan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 1251 delegenin oyunu alarak altıncı kez Genel Başkan seçildi. Kılıçdaroğlu, teşekkür konuşmasında 83 milyona hizmet etmek inancından hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini söyledi.

25.07.2020Gündem
İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri 2020 İstanbul LGS yüzdelik dilimleri

İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri 2020! İstanbul LGS yüzdelik dilimleri

İstanbul LGS yüzdelik dilimleri, 2020 LGS lise tercihleri kapsamında pek çok öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. İstanbul'da liselerin yüzdelik dilimleri ve taban puanları, 16 Temmuz tarihinde başlayan LGS tercihleri ile birlikte araştırılan konu olmaya başladı. İstanbul'da ikamet eden binlerce kişi, yüzdelik dilimler ve taban puanlar için araştırmalarına başladı. İşte, 2020 LGS tercihleri için çok önemli bir yere sahip olan yüzdelik dilimler ve taban puanları hakkında detaylı bilgiler

16.07.2020Eğitim
Kılıçdaroğlu’ndan Kaftancıoğlu kararına tepki: Karar yok hükmünde

Kılıçdaroğlu’ndan Kaftancıoğlu kararına tepki: 'Karar yok hükmünde'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili hapis cezasının İstinaf Mahkemesi’nce usul ve yasaya uygun bulunmasını, “Vesayet altındaki bir yargının alacağı karar bizim için yok hükmündedir” sözleriyle eleştirdi.

27.06.2020Gündem
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, şehit ailesini ziyaret etti

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, şehit ailesini ziyaret etti

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Süleyman Şah Operasyonu'nda şehit olan astsubay başçavuş Halit Avcı'nın ailesine ziyarette bulundu.

15.06.2020Futbol
Saniyeler sonra hayatının şokunu yaşadı

Saniyeler sonra hayatının şokunu yaşadı!

Kahramanmaraş’ta bir apartman önündeki açık kalan depo kapağını fark etmeyen bir kişi deponun içine düştü. O anlar, apartmanın güvenlik kamerasına yansırken, genç hafif şekilde yaralandı.

8.06.2020Haber
Öğretmenlerin geliştirdiği Efe virüsleri temizleyecek

Öğretmenlerin geliştirdiği 'Efe' virüsleri temizleyecek

İzmir Buca Süleyman Şah Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı kapalı alanda ultraviyole (UV) ışınlarıyla dezenfeksiyon işlemi yapabilen cihaz geliştirildi.

20.05.2020Teknoloji
Tarihte Osman Bey ne zaman öldü Osman Gazi’nin ölümüyle ilgili bilgiler

Tarihte Osman Bey ne zaman öldü? Osman Gazi’nin ölümüyle ilgili bilgiler

Kuruluş Osman dizisiyle Osmanlı Beyliğinin kurucusu Osman Gazi'nin hayatı yeniden gündeme geldi. Dizide özellikle Osman Gazi'nin ölümle burun buruna geldiği anlar dikkat çekiyor. Dedesi Süleyman Şah, büyükannesi Hayme Hatun, babası Ertuğrul Gazi ve annesi Halime Hanım'dır. Yaşamının erken dönemleri hakkında güvenilir kayıtlar yoktur. Osman Bey'in soyuna ve boyuna ait bilgiler gelenekseldir ve en eskisi ölümünden 100 yıl sonra yazılmıştır. Tarihte Osman Bey ne zaman öldü? Osman Gazi’nin ölümüyle ilgili bilgiler...

13.05.2020Televizyon
Sungur Tekin kimdir Süleyman Şahın oğlu, Osman Beyin amcası Sungur Tekin hayatı ile ilgili bilgiler

Sungur Tekin kimdir? Süleyman Şah'ın oğlu, Osman Bey'in amcası Sungur Tekin hayatı ile ilgili bilgiler

Sungur Tekin'in kim olduğuna yönelik sorular Kuruluş Osman dizisiyle sık sık sorulmaya başlandı. Kuruluş Osman dizisiyle birlikte Süleyman Şah'ın oğlu, Osman Bey'in amcası Sungur Tekin tekrar gündeme geldi. Osman Bey karakterini Burak Özçivit'in üstlendiği Kuruluş Osman'ın oyuncu kadrosuna Osman Bey'in amcası Sungur Tekin rolüyle Sezgin Erdemir dahil olmuştu. Peki, Süleyman Şah'ın oğlu, Osman Bey'in amcası Sungur Tekin kimdir? İşte Sungur Tekin'in hayatına dair bilgiler...

6.05.2020Televizyon
Kuruluş Osman Bahadır kimdir Dündar Beyin oğlu Bahadır hakkında bilgiler

Kuruluş Osman Bahadır kimdir? Dündar Bey'in oğlu Bahadır hakkında bilgiler

Kuruluş Osman dizisiyle birlikte gündeme gelen karakterlerden biri de Bahadır oldu. Dündar ve Alişar arasında Bahadır'ın sürgünde olduğuna dair konuşmalar geçmiş, karakter 19. bölümde diziye dahil olmuştu. Bahadır karakterini genç oyuncu Çağkan Çulha canlandırıyor. Tarihi dizileri yakından takip eden izleyiciler ise Bahadır'ın hayatı ve

6.05.2020Televizyon
Suudi Arabistandan getirilen 143 Türk vatandaşı, Vanda yurda yerleştirildi

Suudi Arabistan'dan getirilen 143 Türk vatandaşı, Van'da yurda yerleştirildi

SUUDİ Arabistan'dan Van'a getirilen 143 Türk vatandaşı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina için öğrenci yurduna yerleştirildi.

4.05.2020Gündem
Kuruluş Osman Dündar Bey kimdir Dündar Bey’in ölümü tarihte nasıl olmuştur

Kuruluş Osman Dündar Bey kimdir? Dündar Bey’in ölümü tarihte nasıl olmuştur?

Kuruluş Osman izleyicileri her hafta yeni bölümü heyecanla bekliyorlar. Kuruluş Osman’ın 19 bölümüne , “Dündar Bey kimdir, ölümü nasıl olmuştur?” sorusu damga vurdu. Yeni bölümde Osman Gazi ile Dündar karşı karşıya geliyor. Osman Gazi Dündar’a, “Oyun bitti! Bu obadan ancak ölün çıkar.” diyor. İşte Kuruluş Osman kadrosunda yer alan Dündar Bey ile ilgili merak edilenler…

29.04.2020Televizyon
Ummandan getirilen 250 Türk, Vanda 2 yurda yerleştirildi

Umman'dan getirilen 250 Türk, Van'da 2 yurda yerleştirildi

UMMAN'dan Van'a getirilen ve çoğunluğu üniversite öğrencisi 250 Türk, koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina için 2 yurda yerleştirildi.

23.04.2020Gündem
KKTCden getirilen 189 Türk vatandaşı Vanda yurda yerleştirildi

KKTC'den getirilen 189 Türk vatandaşı Van'da yurda yerleştirildi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden yurda getirilen 189 Türk vatandaşı, Van'daki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait öğrenci yurduna yerleştirildi.

19.04.2020Gündem
Dündar Bey ne zaman öldü Kuruluş Osman Dündar Bey kimdir İşte, Osman Gazinin amcası Dündar Beyin hayatı

Dündar Bey ne zaman öldü? Kuruluş Osman Dündar Bey kimdir? İşte, Osman Gazi'nin amcası Dündar Bey'in hayatı

Kuruluş Osman dizisi izleyenleri Osman Gazi'nin amcası Dündar Bey'in ne zaman öldüğünü ve tarihi hayatını öğrenmek istiyor. Özellikle bu hafta yayınlanan son bölümünde, Orman Bey'in Dündar Bey'i öldürdüğünü söylemesiyle, Kuruluş Osman Dündar Bey kimdir sorusunun yanıtına yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, Kuruluş Osman Dündar Bey ne zaman ve nasıl öldü? İşte, Dündar Bey'in hayatıyla ilgili merak edilen bazı bilgiler.

25.03.2020Televizyon
Son dakika haberleri... Bakan Kasapoğlu açıkladı: 11 bin 269 kişi 23 ilde 36 yurtta karantinada

Son dakika haberleri... Bakan Kasapoğlu açıkladı: 11 bin 269 kişi 23 ilde 36 yurtta karantinada

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından gelen 11 bin 269 vatandaşın 23 ilde bulunan 36 KYK yurdunda karantina altında bulunduğunu açıkladı.

23.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 17 Mart 2020 elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 17 Mart 2020 elektrik kesintisi

İstanbul’un birçok ilçesinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ’ın 17 Mart 2020 tarihli kesinti listesine göre hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’ndaki pek çok ilçeye elektrik verilemeyecek. Peki, İstanbul’da elektrikler ne zaman gelecek, kesintiler kaç saat sürecek?

17.03.2020Gündem
Son dakika haberleri... Umreden dönenler karantinada Ankara Valisi Vasip Şahin: Semptom belirlenen 5 kişi hastaneye nakledildi

Son dakika haberleri... Umreden dönenler karantinada! Ankara Valisi Vasip Şahin: Semptom belirlenen 5 kişi hastaneye nakledildi

Ankara Valisi Vasip Şahin, umreden dönen vatandaşlar hakkında konuştu. Vali Şahin, “Burada 1800 vatandaşımızı misafir ediyoruz. Bu akşam 1700 kişiyi daha bekliyoruz” dedi. Vali Şahin ayrıca "Şu ana kadar semptom belirlenen kişi sayısı 5. Bu kişiler Zekai Tahir Burak, Kadın Hastalıkları Eğitim ve Hastanesi'ne nakledildi" ifadelerini kullandı.

15.03.2020Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: Çanakkale ile İdlib’i ancak bunlar bir tutar

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: Çanakkale ile İdlib’i ancak bunlar bir tutar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Çanakkale’de askerlere söylediği “Ben size ölmeyi emrediyorum sözlerini anımsatarak yaptığı eleştiriye, “Çanakkale ile İdlib’i ancak bunlar bir tutar. Üstelik kendi toprağımız olan Süleyman Şah’ı bırakıp kaçanların bu tür sözleri sarf etmeye hakları yoktur” diye yanıt verdi.

3.03.2020Gündem
Selcan Hatun kimdir ve ne zaman öldü Kuruluş Osman Selcan Hatunun tarihi hayatı

Selcan Hatun kimdir ve ne zaman öldü? Kuruluş Osman Selcan Hatun'un tarihi hayatı

Kuruluş Osman'ın ekranlara gelen son bölümünde Selcan Hatun'un ölümle burun buruna gelmesi Selcan Hatun'un hayatına yönelik araştırmaları hızlandırdı. Özellikle dizinin son bölümünde Selcan Hatun'un Moğollar tarafından zehirli kımız içerilmesi, ,'Selcan Hatun kimdir ve ne zaman öldü?' sorularını akıllara getirdi. Peki, Selcan Hatun tarihte var mı? İşte, Kuruluş Osman Selcan Hatun'un tarihi hayatı ile ilgili merak edilenler.

26.02.2020Televizyon
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nda elektrik kesintisi yaşanıyor. AYEDAŞ ve BEDAŞ, AYEDAŞ, 28 Ocak 2020 'de İstanbul Anadolu yakasında yapılacak olan planlı elektrik kesintilerini internet sitesi üzerinden yayınladı. Kesintilerin olduğu ilçelerde ikamet eden vatandaşlar kesintilerin sona ereceği saati merak ediyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte AYEDAŞ ve BEDAŞ elektrik kesintisi programı

28.01.2020Gündem
Ertuğrul Gazinin kardeşi Dündar Bey kimdir Dündar Bey tarihte ne zaman kaç yaşında öldü

Ertuğrul Gazi'nin kardeşi Dündar Bey kimdir? Dündar Bey tarihte ne zaman kaç yaşında öldü?

Kuruluş Osman dizisinin yayınlanan son bölümünde, Osman Bey ile amcası Dündar Bey arasında başlayan gerilim artarak diziye damga vurdu. Obada tüm dengelerin değişmesi ve Dündar Bey'in Osman Bey'e rest çekmesi akıllara Dündar Bey ölecek mi sorusunu getirdi. Dizinin hayranları tarihi bilgilerle Ertuğrul Gazi'nin kardeşi Dündar Bey'in hayatını merak ediyor. Peki, Ertuğrul Gazi'nin kardeşi Dündar Bey kimdir? Dündar Bey tarihte ne zaman kaç yaşında öldü?

22.01.2020Televizyon
Şantiyeden 10 bin liralık inşaat demiri hırsızlığına 4 gözaltı

Şantiyeden 10 bin liralık inşaat demiri hırsızlığına 4 gözaltı

BURSA'nın İznik ilçesinde, inşaat alanından 10 bin lira değerinde, 3 ton inşaat demiri çalındı. Demir hırsızlığıyla ilgili 4 kişi, gözaltına alındı.

13.01.2020Gündem
Ertuğrul Gazinin hayatını yazmak için Söğüte yerleşti

Ertuğrul Gazi'nin hayatını yazmak için Söğüt'e yerleşti

Türk İslam tarihi hakkında kitapları bulunan 45 yaşındaki araştırmacı yazar Emrah Bekçi, Ertuğrul Gazi'nin hayatını yazmak için 4 ay önce ev kiralayarak yerleştiği Osmanlı Devleti'nin doğduğu Bilecik'in Söğüt ilçesinde araştırmalarına başladı.

3.01.2020Keyif
Osman Gazinin amcası Dündar Bey kimdir Dündar Bey kaç yaşında öldü

Osman Gazi'nin amcası Dündar Bey kimdir? Dündar Bey kaç yaşında öldü?

Kuruluş Osman dizisiyle beraber Ertuğrul Gazi'nin kardeşi Dündar Bey'in hayatı merak konusu oldu. Dizide en fazla konuşulan karakterlerden olan ve son bölümlerde Osman Gazi ile ters düşen Dündar Bey'in tarihi bilgilerle yaşamı ve ne zaman nasıl öldüğü izleyenler tarafından araştırılıyor. Peki, Osman Gazi'nin amcası Dündar Bey kimdir? Dündar Bey kaç yaşında öldü? İşte, Dündar Bey'in hayatı ile ilgili detaylar.

25.12.2019Televizyon
Ertuğrul Gazi kimdir Tarihte Ertuğrul Gazi kaç yaşında öldü

Ertuğrul Gazi kimdir? Tarihte Ertuğrul Gazi kaç yaşında öldü?

Kuruluş Osman dizisiyle beraber, Ertuğrul Gazi’nin tarihi hayatı izleyenler tarafından merak konusu oldu. Osmanlı Beyliği'nin kurucusu Osman Bey'in babası olan Ertuğrul Gazi'nin Saru Batu Savcı Bey ve Gündüz Bey olmak üzere dört oğlu daha vardır. Peki, Ertuğrul Gazi kimdir? Tarihte Ertuğrul Gazi kaç yaşında ve ne zaman öldü? İşte, Ertuğrul Gazi'nin tarihi bilgilerle merak edilen hayatı.

25.11.2019Televizyon
Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey (Gazi) kimdir Osman Beyin eşi Bala Hatun kimdir

Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey (Gazi) kimdir? Osman Bey'in eşi Bala Hatun kimdir?

Kuruluş Osman dizisiyle Osmanlı Beyliği'nin kurucusu Osman Bey'in hayatına ilişkin bilgiler bir kez daha gündeme geldi. Osman Gazi'nin edesi Süleyman Şah (Bazı kaynaklara göre Gündüz Alp), büyükannesi Hayme Hatun (Süleyman Şah'ın eşi), babası Ertuğrul Gazi ve annesi Halime (Haime) Hanım'dır. Peki, Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey (Gazi) kimdir? Osman Bey'in eşi ve çocukları kimler?

20.11.2019Televizyon
Frankfurt’ta böyle karşılandı

Frankfurt’ta böyle karşılandı

Almanya’nın Frankfurt şehrine gelen Türk sinemasının efsane ismi ve ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin ‘Süleyman Şah’ı Serdar Gökhan, yoğun ilgiyle karşılandı.

5.11.2019Avrupa
Kılıçdaroğlu: Adil Öksüz yakalanmadan, 15 Temmuz aydınlığa kavuşamaz

Kılıçdaroğlu: Adil Öksüz yakalanmadan, 15 Temmuz aydınlığa kavuşamaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adil Öksüz’ün ifadesi dahi alınmadı. Kayınpederini, kayınvalidesini her şeyini buldular, Öksüz’ü bir türlü bulamadılar. 15 Temmuz darbe girişimi Adil Öksüz yakalanmadan aydınlığa kavuşamaz. Öksüz’ü serbest bırakanlar da şimdi beraat etti" dedi.

5.11.2019Gündem
Ambargo hiçbir sonuç vermez

Ambargo hiçbir sonuç vermez

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’de kabul edilen sözde ‘Ermeni soykırımı’ tasarısına, “Türkiye’ye ambargonun hiçbir sonuç doğurmayacağını, Türkiye’de herkes tarafından reddedileceğini ifade etmek isterim. Örnek arıyorlarsa Kıbrıs Barış Harekâtı’na baksınlar” diye tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, grup toplantısında özetle şunları söyledi:

31.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Denizlerimizdeki Misak-ı Milli: Mavi Vatan

Fransız Le Figaro gazetesinde 11 Ağustos günü ilginç bir yazı yayınlandı: ‘Batılı Ülkeler Erdoğan Emperyalizmine Direnmeli’ başlıklı yazı, basınımızda özet şeklinde yayınlandı. Ama tamamına göz atıldığında, özelde emperyalist Fransa’nın, genel olarak da Avrupa’nın, Türkiye hakkındaki yalan ve dezenformasyonunu hatta 100 yıl önce tarihin çöp tenekesine atılmış “Sevr hayali” peşinde olduğunu görmek mümkün.

26.08.2020