EKSTRA
MENÜ

Süleyman Şah

Süleyman Şah ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Süleyman Şah haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.346 Süleyman Şah haberi bulunmuştur.

Süleyman Şah veya Süleyman Şah bin Kaya Alp, 1178? - 1227 yılları arasında yaşamıştır. Kaya Alp'in oğlu, Ertuğrul Gazi'nin babası, Osman Gazi'nin dedesidir. Oğuzların Kayı boyundandır. Doğum yeri ve tarihi hakkında kesin bilgiler yoktur.

12. yüzyılın sonlarında doğduğu ve Kayı boyunun reisi olduğu bilinir. Moğol hükümdarı Cengiz Han’ın Orta Asya’daki istilâsı üzerine, 13. yüzyılda Türkistan’dan batıya doğru göç etmeye karar vermiştir. Türkistan'dan 50.000 kişiyle Kuzey Kafkasya üzerinden Doğu Anadolu'ya gelerek, 1214'te Erzincan ve Ahlat taraflarına yerleşti. Aynı boya mensup bazı aşiretler de Diyarbakır, Mardin ve Urfa'ya yerleştiler.1225-1226 arası da Haçlı Kalesi'nin fethi onun devrinde gerçekleşti.

Devamı...

Süleyman Şah Haberleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘CHP Genel Başkanı, alem bir insan. Allah’ı var, sıkıntılı anlarda insanımızı iyi güldürüyor! Kara mizahta ustalaştı, epey de mesafe kat etti.’ açıklamasında bulundu. Bahçeli ayrıca, 'Madem gerçek milliyetçi olduğunu söylüyor, o halde gereğini ve gerçeğin sorumluluğunu da bir an önce yapmak zorundadır. FETÖ ve PKK’yla bütün bağlarını keserek işe başlamalıdır. Kılıçdaroğlu bunları yaparsa, gelip partimize dahi üye olabilir. Siyasi mücadelesini aramızda sürdürebilir.' ifadelerini kullandı.

31.03.2021Haber
MHP Genel Başkanı Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘CHP Genel Başkanı, alem bir insan. Allah’ı var, sıkıntılı anlarda insanımızı iyi güldürüyor! Kara mizahta ustalaştı, epey de mesafe kat etti.’ açıklamasında bulundu. Bahçeli ayrıca, 'Madem gerçek milliyetçi olduğunu söylüyor, o halde gereğini ve gerçeğin sorumluluğunu da bir an önce yapmak zorundadır. FETÖ ve PKK’yla bütün bağlarını keserek işe başlamalıdır. Kılıçdaroğlu bunları yaparsa, gelip partimize dahi üye olabilir. Siyasi mücadelesini aramızda sürdürebilir.' ifadelerini kullandı.

31.03.2021Gündem
Montrö tepkisi

Montrö tepkisi

Meclis Grup konuşmasında kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasını, esnafın ve çitçinin borçlarının yapılandırılmasını isteyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u da “TBMM Başkanı, Montrö Sözleşmesi’nin ne anlama geldiğini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti için ne kadar önemli olduğunu bilmiyorsa o koltukta oturmamalıdır” diye eleştirdi.

31.03.2021Gündem
Son dakika... AK Partinin 7. Olağan Büyük Kongresi... İşte Cumhurbaşkanı Erdoğanın merakla beklenen konuşması

Son dakika... AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi... İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın merakla beklenen konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde merakla beklenen 2023 manifestosunu açıkladı. Erdoğan, 'Vatandaşlarıma buradan bir çağrıda bulunuyorum. Milli servetimiz olan evlerindeki döviz ve altını, çeşitli finans araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum' dedi. Erdoğan kongre sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, ‘2023 Cumhur İttifakı’nın zafer yılı olacak.’ dedi. Öte yandan Erdoğan, 7. Olağan Büyük Kongre'de 1428 geçerli oyun tamamını alarak AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

24.03.2021Gündem
‘Hapishaneler niye tıka basa dolu‘

‘Hapishaneler niye tıka basa dolu?‘

İnsan Hakları Eylem Planı’nı değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün hapishaneler tıka basa dolu. Farklı düşündü diye. O yüzden insanlar korkuyorlar” dedi.

4.03.2021Gündem
Tarihi Ulu Cami, ihaleye çıkacak

Tarihi Ulu Cami, ihaleye çıkacak

Sivas'ın Divriği ilçesinde bulunan ve UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Tarihi Ulu Cami ve Darüşşifası'nda, 2017 yılında başlayan kapsamlı restorasyon çalışmalarında mevcut restorasyon firmasının sözleşmesi tasfiye edildi. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyon için yeniden ihale gerçekleştirilecek.

2.03.2021Gündem
Selcan Hatun öldü mü, ne zaman öldü Kuruluş Osmanın Selcan Hatunu Didem Balçın gözyaşları ile veda etti

Selcan Hatun öldü mü, ne zaman öldü? Kuruluş Osman'ın Selcan Hatun'u Didem Balçın gözyaşları ile veda etti! 

Kuruluş Osman Selcan Hatun dizinin son bölümüne vedası ile damga vurdu. Kuruluş Osman'ın 24 Şubat tarihli 47. bölümünde Osman Bey tarafından  iskan etme planı çerçevesinde görevlendirilen Selcan Hatun obadakilerle vedalaşarak ekran başındakileri meraklandırdı. Selcan Hatun'un gitmesi ile beraber ekranlarını geç açan izleyenler, Kuruluş Osman Selcan Hatun öldü mü? sorusunun yanıtına odaklandı. Dede Korkut hikayelerinde göze çarpan Selcan Hatun, Diriliş Osman dizisinde de ekranlara gelmişti. İşte, Selcan Hatun'un tarihi hayatı.

24.02.2021Televizyon
‘Süleyman Şah’ı vatan toprağına götüreceğiz’

‘Süleyman Şah’ı vatan toprağına götüreceğiz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bedeli ne olursa olsun vatan topraklarına sahip çıkılacak. Süleyman Şah Türbesi’ni, o vatan toprağına götürmek, orada bayrağımızı dalgalandırmak bizim namus borcumuzdur” dedi.

10.02.2021Gündem
Melikşah ne zaman, nasıl öldü Melikşah’tan sonra sultan olan isim…

Melikşah ne zaman, nasıl öldü? Melikşah’tan sonra sultan olan isim…

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisini yakından takip edenler Sultan Melikşah’ın ölümüyle ilgili bilgileri merak ediyor. 38 yaşındayken ölen Sultan I. Melikşah Büyük Selçuklu Devleti'nin en önemli hükümdarlarından biridir. Peki, Melikşah ne zaman, nasıl öldü? Melikşah’tan sonra kim sultan oldu?

26.01.2021Televizyon
Ertuğrul Gazinin vasiyeti neydi Kuruluş Osman dizisiyle gündeme geldi

Ertuğrul Gazi'nin vasiyeti neydi? Kuruluş Osman dizisiyle gündeme geldi

Kuruluş Osman dizisiyle birlikte Ertuğrul Gazi'nin vasiyeti bir kez daha gündeme geldi. Ertuğrul Gazi'nin vefatından sonra yerine küçük oğlu Osman Gazi geçti. Osmanlı Beyliğinin kurucusu olan Osman Gazi, babasının izinden giderek tarihe adını altın harflerle yazdırdı. Peki, Ertuğrul Gazi'nin vasiyeti neydi?

18.01.2021Televizyon
Sultan 1’inci Kılıçarslan ’ın kayıp mezarı bulundu

Sultan 1’inci Kılıçarslan ’ın kayıp mezarı bulundu

Anadolu Selçuklu Devleti’nin kurucusu olan, kazandığı savaşlarla Haçlı hareketini durduran Süleyman Şah’ın oğlu Sultan 1’inci Kılıçarslan ile kızı Saide Hatun’un mezarları, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde bulundu.

13.01.2021Gündem
Diyarbakırda, Sultan 1inci Kılıçarslanın mezar aramalarında kalıntılar bulundu

Diyarbakır'da, Sultan 1'inci Kılıçarslan'ın mezar aramalarında kalıntılar bulundu

DİCLE Üniversitesi'nde kurulan komisyonun, Anadolu Selçuklu Devleti'nin hükümdarlarından Süleyman Şah'ın oğlu Sultan 1'inci Kılıçaslan'ın Diyarbakır Silvan'daki mezarı Kubbetü's-Sultan'ın yerinin tespit edilmesi için başlattığı çalışmada, bölgede bulunan 2 mezar açıldı. Mezarlardaki kalıntılar, incelenmek üzere üniversiteye götürüldü.

12.01.2021Gündem
HTS kayıtlarını istedim

'HTS kayıtlarını istedim'

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge’nin gündeme taşıdığı CHP’li bir milletvekilinin cinayete kurban giden Pınar Gültekin’in babasını aradığı iddiasına cevap veren Kemal Kılıçdaroğlu, “Karşı taraf ispat ederse biz gereğini ziyadesiyle yerine getireceğiz. Ayrıca HTS kayıtlarını istedim, getirsinler. Cinayetin üzerinde durmaktan ziyade, CHP’yi tartışma konusu yaptılar” dedi.

30.12.2020Gündem
Medyanın koronavirüs raporu 2020’de 20 gazeteci hayatını kaybetti

Medyanın koronavirüs raporu! 2020’de 20 gazeteci hayatını kaybetti

Dünyayı etkisi altın alan Covid 19 pandemisinden en çok zarar gören meslek mensupları arasında Gazeteciler ilk sıralarda yer alıyor. Küresel Gazeteciler Konseyi tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’de 2020 yılında korona virüs enfeksiyonuna yakalanan 300’den fazla gazeteciden 20’sinin yaşamını yitirdiği belirledi.

28.12.2020Gündem
Ertuğrul Bey kimdir, nasıl ve ne zaman öldü Ertuğrul Gazinin ölümü Kuruluş Osman’a konu oldu

Ertuğrul Bey kimdir, nasıl ve ne zaman öldü? Ertuğrul Gazi'nin ölümü Kuruluş Osman’a konu oldu

Ertuğrul Gazi'nin hayatı Kuruluş Osman dizisiyle beraber gündeme geldi. 13. yüzyılın ortalarında Oğuzların Kayı boyunun lideri ve Osmanlı Beyliği'nin kurucusu olan Osman Bey'in Ertuğrul Bey’in ölümü Kuruluş Osman’ın son bölümünde yer aldı. Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Gazi karakterini Tamer Yiğit canlandırıyor. Peki, Ertuğrul Bey kimdir, ne zaman öldü? İşte, tarihi kaynaklara göre, Ertuğrul Gazi'nin hayatıyla ilgili merak edilenler...

23.12.2020Televizyon
Melikşah kimdir, nasıl ve ne zaman öldü Selçuklu Sultanı Melikşahın hayatı ve çocukları

Melikşah kimdir, nasıl ve ne zaman öldü? Selçuklu Sultanı Melikşah'ın hayatı ve çocukları

Sultan Melikşah'ın hayatı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile gündeme geldi. Büyük Selçuklu Devleti'nde devleti en geniş sınırlarına ulaştırmasıyla tarihi kaynaklarda yer alan Melikşah Babası Sultan Alparslan'ın bir esir tarafından sırtından hançerlenerek şehit edilmesinin ardından tahta geçti. Karahanlılar Han'ının kızı Terken Hatun ile evlenen Sultan Melikşah'ın ölümünden sonra 5 yaşındaki oğlu tahta çıkarıldı. Peki, Melikşah kimdir, nasıl ve ne zaman öldü? İşte, Melikşah'ın hayatı ve çocuklarıyla ilgili merak edilenler.

22.12.2020Gündem
İçişleri Bakanı Soyludan başsağlığı ziyareti

İçişleri Bakanı Soylu'dan başsağlığı ziyareti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs nedeniyle eşi Süleyman Şah Gökcan'ı kaybeden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan'a başsağlığı ziyaretinde bulunmak üzere Muğla'ya geldi. Ziyaretin ardından Bakan Soylu, programı kapsamında İzmir'e gitti.

9.12.2020Gündem
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcanın eşinin cenazesi toprağa verildi

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın eşinin cenazesi toprağa verildi

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vefat eden eşi Süleyman Şah Gökcan'ın cenazesi toprağa verildi.

7.12.2020Gündem
Kılıç Arslan kimdir ve ne zaman öldü I. Kılıç Arslanın tarihi hayatıyla ilgili bilgiler

Kılıç Arslan kimdir ve ne zaman öldü? I. Kılıç Arslan'ın tarihi hayatıyla ilgili bilgiler

Kılıç Arslan'ın hayatı tarihi araştırmalarına yön verenler tarafından merak ediliyor. Özellikle Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle beraber Kılıç Arslan'ın hayatı ve ölümü gündeme geldi. Türkiye Selçuklu Devleti'nin kurucusu Kutalmışoğlu Süleyman Şah'ın oğlu olan Kılıç Arslan'ın genç yaşta ölümü ile Haçlılar’a karşı yürütülen mücadele ve Anadolu Selçuklu Devleti’nin siyasi birliği zaafa uğradı. Kılıç Arslan, Haçlılarla yaptığı mücadelelerin yanı sıra Anadolu’da yaptığı seferlerle tanınıyor. Peki, Kılıç Arslan kimdir ve ne zaman öldü? İşte, Kılıç Arslan'ın hayatıyla ilgili merak edilenler.

9.11.2020Gündem
Sultan Melikşah kimdir ne zaman ve nasıl öldü Melikşahın eşleri ve çocuklarıyla ilgili bilgiler

Sultan Melikşah kimdir ne zaman ve nasıl öldü? Melikşah'ın eşleri ve çocuklarıyla ilgili bilgiler

Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı Sultan Melikşah, hükümdarlık döneminde devleti en geniş sınırlarına ulaştırmasıyla tarihi kaynaklarda yer alıyor. Anadolu'dan Umman'a Kafkaslar'dan Hindistan önlerine kadar Selçuklu'nun sınırlarını genişleten Melikşah, Gazneli ve Karahanlı devletlerini yenerek, Karahanlı Devleti'nin ikiye ayrılmasında etkili oldu. Karahanlılar Han'ının kızı Terken Hatun ile evlenen Melikşah'ın ölümü ise dikkat çekici oldu. Peki, Sultan Melikşah kimdir ve ne zaman öldü? İşte, Melikşah'ın eşleri, hayatı ve çocuklarıyla ilgili ayrıntılar.

3.11.2020Gündem
Kutalmışoğlu Süleyman Şah kimdir, nasıl öldü Kutalmışoğlu Süleyman Şah hakkında bilgiler

Kutalmışoğlu Süleyman Şah kimdir, nasıl öldü? Kutalmışoğlu Süleyman Şah hakkında bilgiler

Kutalmışoğlu Süleyman Şah ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Anadolu Selçuklu Devleti’nin kurucusu ve ilk hükümdarı Süleyman Şah, Selçuk Bey’in torunu Kutalmış’ın oğludur. Süleyman Şah’ın babası Kutalmış, Sultan Alparslan karşısında giriştiği savaşta yenilgiye uğrayıp kaçarken atından düşüp ölmüştür. İşte Kutalmışoğlu Süleyman Şah ile ilgili bilgiler

12.10.2020Gündem
Elçin Hatun tarihte kimdir, ne zaman öldü Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatunun hayatı

Elçin Hatun tarihte kimdir, ne zaman öldü? Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun'un hayatı

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Elçin Hatun'un tarihi kaynaklara göre gerçek hayatı izleyicilerin merak ettiği konulardan. TRT1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde savaşçı asil Türkmen kızı olan Elçin Hatun Melikşah'a karşı gösterdiği tavırla dikkatleri üzerine topluyor. Elçin Hatun karakterine oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu hayat veriyor. Peki, Elçin Hatun tarihte kimdir ve ne zaman öldü? İşte, Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun'la ilgili merak edilenler.

9.10.2020Televizyon
Diyarbakırda, Sultan 1inci Kılıçarslanın mezarı aranıyor

Diyarbakır'da, Sultan 1'inci Kılıçarslan'ın mezarı aranıyor

DİCLE Üniversitesi bünyesinde kurulan komisyon, Anadolu Selçuklu Devleti'nin hükümdarlarından ve kazandığı savaşlarla Haçlı hareketini durduran Süleyman Şah'ın oğlu Sultan 1'inci Kılıçarslan'ın Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki mezarı olan Kubbetü's-Sultan'ın yerini tespit için çalışmalarına başladı.

8.10.2020Gündem
Anadolunun El Hamrasına ibadet ve ziyaret özlemi

Anadolu'nun 'El Hamrası'na ibadet ve ziyaret özlemi

Sivas'ın Divriği ilçesinde, UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Tarihi Ulu Cami ve Darüşşifası'nda, 2017 yılında başlayan kapsamlı restorasyon çalışmaları sürerken, hem cami cemaati hem de ziyaretçiler eserin bir an önce açılmasını bekliyor. Mimari üslubu, süsleme ve örtü sistemlerinin denge ve uyumlu tasarımıyla 'Anadolu'nun El Hamrası' olarak nitelendirilen caminin restorasyon çalışmalarının 2022 yılında tamamlanması bekleniyor.

7.10.2020Seyahat
Kılıç Arslan kimdir, ne zaman öldü  Kılıç Arslanın hayatıyla ilgili bilgiler

Kılıç Arslan kimdir, ne zaman öldü? Kılıç Arslan'ın hayatıyla ilgili bilgiler

Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle birlikte gündeme gelen karakterlerden biri de Kılıç Arslan oldu. Kılıç Arslan, Haçlılarla yaptığı mücadelelerin yanı sıra Anadolu’da yaptığı seferlerle tanınıyor. Peki, Kılıç Arslan kimdir, ne zaman öldü? İşte Kılıç Arslan'ın hayatıyla ilgili bilgiler

5.10.2020Televizyon
Elçin Hatun kimdir Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun tarihte kimdir

Elçin Hatun kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun tarihte kimdir?

Elçin Hatun, Uyanış Büyük Selçuklu dizisindeki karakteri ile dikkat çekiyor. Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ın asil kızı Elçin, Selçuklu sarayını karıştıracak zekaya ve cesarete sahip güzelliği ile başları döndüren savaşçı asil Türkmen kızıdır. Bunun farkında olan Elçin Hatun, saray içindeki dengeleri değiştirmek üzere bazı hamlelerde bulunacaktır. İşte, Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun karakterine hayat veren Leyla Lydia Tuğutlu hakkında merak edilen bazı bilgiler

2.10.2020Televizyon
Melikşah kimdir Sultan Melikşah kimdir nasıl öldü Kısaca Melikşah hakkında bilgiler

Melikşah kimdir? Sultan Melikşah kimdir nasıl öldü? Kısaca Melikşah hakkında bilgiler

Melikşah ya da Büyük Selçuklu tarihindeki tam adıyla Sultan Melikşah, Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile birlikte tarihteki konumuyla araştırılmaya başlandı. Hayatı boyunca Büyük Selçuklu Devleti için pek çok mücadele veren Sultan Melikşah, dış güçlere karşı verdiği mücadele kadar iç isyanlarla da uğraşmak durumunda kalmıştır. Babası Alparslan'dan devraldığı bayrağı özverili bir şekilde taşımaya çalışan Melikşah'ın ölümü ise dikkat çekici olmuştur. Peki, Sultan Melikşah kimdir ve nasıl öldü? İşte, Melikşah hakkında tarihten detaylı bilgiler

2.10.2020Gündem
Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları kimdir, konusu nedir Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları ve karakterleri

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları kimdir, konusu nedir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları ve karakterleri

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu ve karakterleri araştırılıyor. Her hafta pazartesi akşamları yayınlanacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları arasında Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür gibi ünlü isimler bulunuyor. Nizamülmülk, İmam Gazali, Ömer Hayyam, haşhaşiler, Hasan Sabbah ve Fatımileri’nde işleneyeceği dizide Sultan Melikşah ve Ahmed Sencer döneminin hikayesi ekrana geliyor.

2.10.2020Televizyon
Sencer kimdir tarihte ne zaman ve nasıl öldü

Sencer kimdir tarihte ne zaman ve nasıl öldü?

Sencer, Sultan Melikşah'ın oğludur. Sincar'da dünyaya gelmesinden dolayı bu ismi aldığı düşünülen Sencer, babasını 6 yaşındayken kaybetmiş ve hanedandaki taht kavgaları dolayısıyla yeterince eğitim alamamıştır. Çok az eğitim almasına rağmen kendisini geliştirme başarısına sahip olan Sencer, pek çok başarıya imza attı. Peki, Sencer kimdir tarihte ne zaman ve nasıl öldü? İşte, Sencer hakkında merak edilen bilgiler

29.09.2020Gündem
Elçin Hatun tarihte kimdir Elçin Hatunu oynayan Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler

Elçin Hatun tarihte kimdir? Elçin Hatun'u oynayan Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler

Elçin Hatun, Büyük Selçuklu Devleti'nin tarihteki konumunda önemli rol edinmiş kişilerden birisidir. Melikşah'a karşı kin tutan Elçin Hatun'a hayat verecek olan isim ise Leyla Lydia Tuğutlu olacak. Daha önce pek çok dizide rol alan Leyla Lydia Tuğutlu, mankenlik ve fotomodellik de yapmaktadır. İşte, Elçin Hatun karakterine hayat veren Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler

28.09.2020Gündem
Pes dedirten virüs firarı

Pes dedirten virüs firarı

Van’ın Gevaş ilçesinde ailesinde pozitif vaka olan İ.P., izolasyonu ihlal edince yurtta karantinaya alındı. Ancak burada da uslu durmadı, elektrik kesilince kaçtı. Polisin evinde yakaladığı firari, ambulansla yeniden yurda getirildi. Yurdu, Özel Harekât’ın da yer aldığı polis ekipleri koruyor.

18.09.2020Gündem
Elektrik kesilince izolasyonu ihlal ettiği için koyulduğu yurttan kaçtı

Elektrik kesilince izolasyonu ihlal ettiği için koyulduğu yurttan kaçtı

Van'ın Gevaş ilçesinde ailesinde koronaviürüs vakası olan İ.P., izolasyon kuralını ihlal etmesi üzerine yerleştirildiği Tuşba ilçesindeki Süleyman Şah Öğrenci Yurdu'ndan elektrik kesintisini sırasında kaçtı. Polis tarafından evinde yakalanan İ.P., ambulansla yeniden yurda getirildi.

17.09.2020Gündem
Vanda karantina ihlali yapanlar yurtta özel harekat polisi kontrolünde

Van'da karantina ihlali yapanlar yurtta özel harekat polisi kontrolünde

Van'da evde izolasyon kurallarını ihlal eden koronavirüs hastaları, polis ekipleri eşliğinde ambulanslarla Tuşba ilçesindeki Süleyman Şah Öğrenci Yurdu'na yerleştirilmeye başlandı. Yurt önünde tulum giyip, maske takan polis ekipleri, bina girişinde sürekli kontroller yaparken, özel haraket polisleri de çevrede geniş güvenlik önlemi alıyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mehmet Emin Bilmez, kent genelinde 25 bin kişinin evde izolasyonda olduğunu belirterek, "Karantinayı ihlal edenleri kaldıkları yurttan evlerine gitmelerine hiçbir şekilde müsade etmiyoruz. Polis ekiplerimiz burada 24 saat esasına göre nöbet tutuyor" dedi.

17.09.2020Gündem
Divriği Ulu Camii Nerede Divriği Ulu Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Divriği Ulu Camii Nerede? Divriği Ulu Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Divriği Ulu Cami ülkemizin tarihi eser konumundaki camilerinden biridir. turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Sizler için Divriği Ulu Camii nerede, tarihi, hikayesi, nasıl gidilir bilgilerini derledik.

14.09.2020Seyahat
Son dakika açıklaması: Karadeniz ve Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakın

Son dakika açıklaması: Karadeniz ve Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakın

Son dakika haberi... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Doğu Akdeniz'de hiçbir hakkı ve hukuku olmayan bölge dışı aktörlerin, birlik içerisinde liderlik oynama hevesleri eğer sorumsuzca davranışlara neden olursa elbette bunun karşılığını alırlar. (Sondaj çalışmaları) Karadeniz'den ve Doğu Akdeniz'den yeni müjdeler alacağımız günler yakındır. İki yıl önce Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla siparişini verdiğimiz Türkiye'nin yeni Yüzer Depolama ve Yeniden Gazlaştırma Gemisi, yıl sonunda inşallah Türkiye'de olacak. Cumhurbaşkanımız, gemimize 'Ertuğrul Gazi' ismini verdiler" dedi.

12.09.2020Ekonomi
Serdar Gökhan kimdir nereli kaç yaşında Serdar Gökhan hangi filmlerde oynadı

Serdar Gökhan kimdir nereli kaç yaşında? Serdar Gökhan hangi filmlerde oynadı?

Serdar Gökhan, ekran başındaki pek çok izleyicinin biyografisini araştırdığı isimler arasında yer almaya başladı. Yeşilçam'da pek çok filmde boy gösteren Serdar Gökhan, son olarak Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi için kamera karşısına geçti. Yeşilçam'da 70'den fazla filmde rol alan Serdar Gökhan, oyunculuk performansı nedeniyle dönemin popüler isimleri arasında yer aldı.Peki, Serdar Gökhan kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Serdar Gökhan hakkında bazı bilgiler

5.09.2020Hayat
Anadolu Selçuklu Devleti tarihi - Anadolu Selçuklular Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Anadolu Selçuklu Devleti tarihi - Anadolu Selçuklular Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Anadolu'nun fethi ile beraber 1077 yılında kurulan Anadolu Selçuklu Devleti, en önemli Türk devletleri arasında yer almaktadır. Yıllar boyunca pek çok önemli hükümdarı ile Anadolu'ya hükmeden Devlet, aynı zamanda birçok önemli eser bıraktı. İşte Anadolu Selçuklu Devleti tarihi - Anadolu Selçuklular kuruluşu, kurucusu, hükümdarları, sınırları ve yıkılışı hakkında özet bilgi.

25.08.2020Sözlük
Kütahyada kaybolan 8 yaşındaki Muhammed Arda aranıyor

Kütahya'da kaybolan 8 yaşındaki Muhammed Arda aranıyor

KÜTAHYA'da, dün akşam evlerinden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 8 yaşındaki Muhammed Arda Avşar için arama çalışması başlatıldı.

11.08.2020Gündem
Son dakika haberi: CHPnin 37. Olağan Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu yeniden gelen başkan seçildi

Son dakika haberi: CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu yeniden gelen başkan seçildi

Son dakika haberi: CHP’nin 37’nci Olağan Kurultayı’nda tek aday olan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 1251 delegenin oyunu alarak altıncı kez Genel Başkan seçildi. Kılıçdaroğlu, teşekkür konuşmasında 83 milyona hizmet etmek inancından hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini söyledi.

25.07.2020Gündem
İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri 2020 İstanbul LGS yüzdelik dilimleri

İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri 2020! İstanbul LGS yüzdelik dilimleri

İstanbul LGS yüzdelik dilimleri, 2020 LGS lise tercihleri kapsamında pek çok öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. İstanbul'da liselerin yüzdelik dilimleri ve taban puanları, 16 Temmuz tarihinde başlayan LGS tercihleri ile birlikte araştırılan konu olmaya başladı. İstanbul'da ikamet eden binlerce kişi, yüzdelik dilimler ve taban puanlar için araştırmalarına başladı. İşte, 2020 LGS tercihleri için çok önemli bir yere sahip olan yüzdelik dilimler ve taban puanları hakkında detaylı bilgiler

16.07.2020Eğitim
Kılıçdaroğlu’ndan Kaftancıoğlu kararına tepki: Karar yok hükmünde

Kılıçdaroğlu’ndan Kaftancıoğlu kararına tepki: 'Karar yok hükmünde'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili hapis cezasının İstinaf Mahkemesi’nce usul ve yasaya uygun bulunmasını, “Vesayet altındaki bir yargının alacağı karar bizim için yok hükmündedir” sözleriyle eleştirdi.

27.06.2020Gündem
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, şehit ailesini ziyaret etti

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, şehit ailesini ziyaret etti

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Süleyman Şah Operasyonu'nda şehit olan astsubay başçavuş Halit Avcı'nın ailesine ziyarette bulundu.

15.06.2020Futbol
Saniyeler sonra hayatının şokunu yaşadı

Saniyeler sonra hayatının şokunu yaşadı!

Kahramanmaraş’ta bir apartman önündeki açık kalan depo kapağını fark etmeyen bir kişi deponun içine düştü. O anlar, apartmanın güvenlik kamerasına yansırken, genç hafif şekilde yaralandı.

8.06.2020Haber
Öğretmenlerin geliştirdiği Efe virüsleri temizleyecek

Öğretmenlerin geliştirdiği 'Efe' virüsleri temizleyecek

İzmir Buca Süleyman Şah Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı kapalı alanda ultraviyole (UV) ışınlarıyla dezenfeksiyon işlemi yapabilen cihaz geliştirildi.

20.05.2020Teknoloji
Tarihte Osman Bey ne zaman öldü Osman Gazi’nin ölümüyle ilgili bilgiler

Tarihte Osman Bey ne zaman öldü? Osman Gazi’nin ölümüyle ilgili bilgiler

Kuruluş Osman dizisiyle Osmanlı Beyliğinin kurucusu Osman Gazi'nin hayatı yeniden gündeme geldi. Dizide özellikle Osman Gazi'nin ölümle burun buruna geldiği anlar dikkat çekiyor. Dedesi Süleyman Şah, büyükannesi Hayme Hatun, babası Ertuğrul Gazi ve annesi Halime Hanım'dır. Yaşamının erken dönemleri hakkında güvenilir kayıtlar yoktur. Osman Bey'in soyuna ve boyuna ait bilgiler gelenekseldir ve en eskisi ölümünden 100 yıl sonra yazılmıştır. Tarihte Osman Bey ne zaman öldü? Osman Gazi’nin ölümüyle ilgili bilgiler...

13.05.2020Televizyon
Sungur Tekin kimdir Süleyman Şahın oğlu, Osman Beyin amcası Sungur Tekin hayatı ile ilgili bilgiler

Sungur Tekin kimdir? Süleyman Şah'ın oğlu, Osman Bey'in amcası Sungur Tekin hayatı ile ilgili bilgiler

Sungur Tekin'in kim olduğuna yönelik sorular Kuruluş Osman dizisiyle sık sık sorulmaya başlandı. Kuruluş Osman dizisiyle birlikte Süleyman Şah'ın oğlu, Osman Bey'in amcası Sungur Tekin tekrar gündeme geldi. Osman Bey karakterini Burak Özçivit'in üstlendiği Kuruluş Osman'ın oyuncu kadrosuna Osman Bey'in amcası Sungur Tekin rolüyle Sezgin Erdemir dahil olmuştu. Peki, Süleyman Şah'ın oğlu, Osman Bey'in amcası Sungur Tekin kimdir? İşte Sungur Tekin'in hayatına dair bilgiler...

6.05.2020Televizyon
Kuruluş Osman Bahadır kimdir Dündar Beyin oğlu Bahadır hakkında bilgiler

Kuruluş Osman Bahadır kimdir? Dündar Bey'in oğlu Bahadır hakkında bilgiler

Kuruluş Osman dizisiyle birlikte gündeme gelen karakterlerden biri de Bahadır oldu. Dündar ve Alişar arasında Bahadır'ın sürgünde olduğuna dair konuşmalar geçmiş, karakter 19. bölümde diziye dahil olmuştu. Bahadır karakterini genç oyuncu Çağkan Çulha canlandırıyor. Tarihi dizileri yakından takip eden izleyiciler ise Bahadır'ın hayatı ve

6.05.2020Televizyon
Suudi Arabistandan getirilen 143 Türk vatandaşı, Vanda yurda yerleştirildi

Suudi Arabistan'dan getirilen 143 Türk vatandaşı, Van'da yurda yerleştirildi

SUUDİ Arabistan'dan Van'a getirilen 143 Türk vatandaşı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina için öğrenci yurduna yerleştirildi.

4.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Denizlerimizdeki Misak-ı Milli: Mavi Vatan

Fransız Le Figaro gazetesinde 11 Ağustos günü ilginç bir yazı yayınlandı: ‘Batılı Ülkeler Erdoğan Emperyalizmine Direnmeli’ başlıklı yazı, basınımızda özet şeklinde yayınlandı. Ama tamamına göz atıldığında, özelde emperyalist Fransa’nın, genel olarak da Avrupa’nın, Türkiye hakkındaki yalan ve dezenformasyonunu hatta 100 yıl önce tarihin çöp tenekesine atılmış “Sevr hayali” peşinde olduğunu görmek mümkün.

26.08.2020