EKSTRA
MENÜ

Genelkurmay

Genelkurmay haberleri sayfasında güncel ve son dakika Genelkurmay hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 43.496 Genelkurmay haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı (eski adıyla Erkân-ı Harbiye-i Umumiye Reisliği), Türk Silahlı Kuvvetleri'ni komuta eden ve yönlendiren Çankaya, Ankara'daki en üst düzey askerî birim olup Genel Kurmay Başkanı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 117. Maddesi gereğince Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komutanı olarak Cumhurbaşkanı tarafından atanır. Görevlerinden dolayı Başbakan'a karşı sorumludur. Mevcut dönemin Genelkurmay Başkanı 2015 yılı Ağustos ayından beri Orgeneral Hulusi Akar'dır.

DEVAMI

Genelkurmay Haberleri

Kuzey Korenin füze denemesini doğrulamasının ardından BM Güvenlik Konseyi acil toplanıyor

Kuzey Kore'nin füze denemesini doğrulamasının ardından BM Güvenlik Konseyi acil toplanıyor

Kuzey Kore, denizaltıdan fırlatılan yeni bir balistik füzeyi başarıyla test ettiğini açıkladı, böylece Güney Kore ve Japonya'nın iddialarını doğrulamış oldu.

20.10.2021Dünya
Son nefesine kadar sancağı bırakmadı

Son nefesine kadar sancağı bırakmadı

SİHA ve İHA’ların babası Özdemir Bayraktar dün Fatih Camisi’nde devletin zirvesi ile siyaset ve iş dünyasından çok sayıda ismin katıldığı cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Selçuk Bayraktar babasının ardından, “Hastaneden çıkıp işyerine geliyordu. O asla sancağı bırakmadı” dedi.

20.10.2021Gündem
Katarda ilk kez gerçekleşmişti Yeni kabine açıklandı

Katar'da ilk kez gerçekleşmişti! Yeni kabine açıklandı

Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani, ülke tarihinde ilk kez 2 Ekim'de yapılan milletvekili seçimlerinden sonra bugün yeni kabineyi açıkladı.

19.10.2021Dünya
SİHAların öncü ismi Özdemir Bayraktara veda Selçuk Bayraktar: En yakın dava ve yol arkadaşımızdı

SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'a veda! Selçuk Bayraktar: En yakın dava ve yol arkadaşımızdı

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, Fatih Camii'nde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde konuşan oğlu Selçuk Bayraktar, "Babam bizler için canımızdan kıymetli. Bir tarafta babamızdı, bir tarafta arkadaşımızdı, ağabeyim, kardeşim, bizler için öyleydi, aynı zamanda rehberimizdi, ilham kaynağımızdı, kılavuzumuzdu, en yakın dava ve yol arkadaşımızdı bu yolda" ifadelerini kullandı.

19.10.2021Gündem
Devlet memurlarının fazla mesai ücretleri artırıldı

Devlet memurlarının fazla mesai ücretleri artırıldı

Devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren 30 kuruş artarak 2 lira 70 kuruşa yükselecek. Özel kalem personeliyle makam şoförleri ise saat başına 2,85 lira fazla mesai alacak.

19.10.2021Ekonomi
Japonya duyurdu: Kuzey Kore iki balistik füze denedi

Japonya duyurdu: Kuzey Kore 'iki balistik füze' denedi

Japonya Başbakanı Kişida Fumio, Kuzey Kore'nin "iki balistik füze denediğini" açıkladı.

19.10.2021Dünya
Kuzey Koreden fırlatılan balistik füze Japonya açıklarına düştü

Kuzey Kore'den fırlatılan balistik füze Japonya açıklarına düştü

Güney Kore ve Japonya; Kuzey Kore'nin Japonya açıklarına en az bir balistik füze fırlattığını duyurdu. Güney Kore ordusundan yapılan açıklamada söz konusu füzenin bir denizaltından fırlatıldığı ihtimalinin kuvvetli olduğu bilgisine yer verildi.

19.10.2021Dünya
Yemende çatışma Husilerin üst düzey iki komutanı öldürüldü

Yemen'de çatışma! Husilerin üst düzey iki komutanı öldürüldü

Yemen ordusu, Marib ilinde İran destekli Husilerden üst düzey iki komutanın öldürüldüğünü duyurdu.

18.10.2021Dünya
Son dakika: Eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell hayatını kaybetti

Son dakika: Eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell hayatını kaybetti

Son dakika haberine göre Eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell hayatını kaybetti. 84 yaşındaki Powell'ın Kovid-19 nedeniyle öldüğü açıklandı.

18.10.2021Dünya
Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar: Gereken ne varsa yapılacak

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar: Gereken ne varsa yapılacak

Milli Savunma Bakanı Akar Suriye’nin kuzeyindeki terör saldırıları ile ilgili olarak, 'Gereken ne varsa yeri, zamanı gelince Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yapılacak. Kimsenin şüphesi olmasın.' dedi.

14.10.2021Gündem
ABD’den Yunanistan’a 15 adet F-15 geldi

ABD’den Yunanistan’a 15 adet F-15 geldi

Türkiye’ye karşı Fransa ile ittifak yapan Yunanistan, yarın da ABD ile savunma işbirliği anlaşmasını güncellemeye hazırlanıyor. Anlaşma öncesinde 15 Amerikan F-15 savaş uçağı tatbikat ve ortak eğitim faaliyetleri için Yunanistan’a geldi.

13.10.2021Dünya
ABDden Yunanistana 15  adet F-15 uçağı

ABD'den Yunanistan'a 15 adet F-15 uçağı

ABD, 15 F-15 savaş uçağını tatbikat adı altında Yunanistan'a sevk etti.

12.10.2021Dünya
‘Huzur bozacak davranış bizden olmayacaktır’

‘Huzur bozacak davranış bizden olmayacaktır’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasi cinayetler olabilir” açıklamasının ardından başlayan tartışmalara ilişkin, “Devleti yöneten bir kişi açıkça siyasi partilere ülkeyi yönetmekten vazgeçin diyor. Ne yaparlarsa yapsınlar ülkenin huzurunu bozacak hiçbir davranış bizden gelmeyecektir” dedi.

12.10.2021Gündem
Akar’dan Atina’nın tehditlerine sert yanıtlar: Önce tarihe bakın

Akar’dan Atina’nın tehditlerine sert yanıtlar: Önce tarihe bakın

Milli Savunma Bakanı Akar, Fransa ile askeri anlaşma yapan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in Türkiye’yi kastederek Fransa’nın nükleer güç olduğunu hatırlatmasına sert tepki gösterdi. Akar, “Önce matematik, tarih bunlara bakın. Türkiye’ye karşı üstünlük sağlayamazsınız bu gayretten vazgeçin” dedi.

9.10.2021Dünya
Bakan Akardan Yunanistana provokasyon tepkisi

Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan'daki bazı siyasiler sorunlara çözüm bulmak yerine gerilimi tırmandırıyor, bunlar beyhude gayretler, bu tür eylem ve söylemlerle Türkiye'ye galebe çalamayacaklarını bilmeleri gerekir" ifadelerini kullandı.

8.10.2021Haber
Son dakika Bakan Akardan Yunanistana provokasyon tepkisi

Son dakika! Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan’daki bazı siyasilerin sorunlara çözüm bulmak yerine gerilimi tırmandırmaya çalıştığını belirterek, "Bunların beyhude gayretler olduğunu, bu tür eylem ve söylemlerle Türkiye’ye galebe çalamayacaklarını bilmeleri gerekir” dedi. Akar, “Yunanistan’da özellikle son dönemlerde bazı ülkelerin teşvik ve kışkırtmalarıyla bazı anlaşmalar yapmak suretiyle bir silahlanma sevdası başladı. Önce matematik, önce tarih bunlara bakın. Bu tür girişimlerle Türkiye’ye karşı üstünlük sağlayamazsınız bu gayretten vazgeçin" ifadelerini kullandı. Nautical Geo araştırma gemisinin Türkiye’nin kıta sahanlığını ihlal etme teşebbüsüne de değinen Akar, "Deniz Kuvvetleri unsurlarımız gereğini yaptı ve o gemiyi söz konusu bölgeye sokmadı. Bu konuda kararlıyız, hakkımızı hukukumuzu çiğnetmeyeceğiz." dedi.

8.10.2021Gündem
Bakan Akar Deniz Harp Okulunda konuştu

Bakan Akar Deniz Harp Okulu'nda konuştu

Milli Savunma Bakanı Akar Fırat Kalkanı bölgesinde 1 askerin şehit edilmesi ile ilgili olarak, 'Operasyonlara hemen başladık, ilk bilgilere göre 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.' açıklamasında bulundu.

7.10.2021Haber
Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar: 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar: 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi

Milli Savunma Bakanı Akar Fırat Kalkanı bölgesinde 1 askerin şehit edilmesi ile ilgili olarak, 'Operasyonlara hemen başladık, ilk bilgilere göre 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.' açıklamasında bulundu. Aakr ayrıca, 'Önümüzdeki saatlerde bu sayının artacağını değerlendiriyoruz.' ifadelerini kullandı.

7.10.2021Gündem
Kanadadan dikkat çeken aşı kararı

Kanada'dan dikkat çeken aşı kararı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, tüm federal kamu görevlilerinin 30 Ekim'e kadar iki doz Kovid-19 aşısını yaptırmalarının zorunlu kılındığını bildirdi.

7.10.2021Dünya
İstanbul Adli Tıp Kurumundan 28 Şubat generallerine ilişkin açıklama

İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan 28 Şubat generallerine ilişkin açıklama

İstanbul Adli Tıp Kurumu, Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklama kararları sonrası cezaevine giren ve sağlık sorunları olan dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir'in de aralarında olduğu 7 generalle ilgili kararını verdi. Generallerle ilgili raporları inceleyen Adli Tıp Kurumu, cezaevi koşullarında kalmalarına engel fiziki ve psikolojik hastalıkları olmadığına karar verdi.

4.10.2021Gündem
Salgında en kötüden en iyiye Portekizde aşılayacak kimse kalmadı

Salgında en kötüden en iyiye! Portekiz'de aşılayacak kimse kalmadı

Koronavirüs salgınının ilk günlerinde birçok Avrupa ülkesi gibi Portekiz de aşırı yüklenen sağlık sistemi ve önüne geçilemeyen vaka artışlarıyla oldukça zor güler geçirmişti. Bugünlerde ise ülkede neredeyse salgının esamesi okunmuyor. Bunun ardında ise dünyanın en yüksek aşılama oranı yatıyor.

4.10.2021Dünya
Cezayir, hava sahasını Fransız askeri uçaklara kapattı

Cezayir, hava sahasını Fransız askeri uçaklara kapattı

Cezayir'in, hava sahasını Fransız askeri uçaklara kapattığı belirtildi.

3.10.2021Dünya
Tatar, Rum geçidine tepki gösterdi: Bu silahların  hedefi Türkler

Tatar, Rum geçidine tepki gösterdi: Bu silahların hedefi Türkler

Kıbrıs Rum yönetimi, Türkleri silah zoruyla kovdukları 1960 yılında kurulan Kıbrıs Cumhuriyeti’nin 61’inci kuruluş yıldönümü törenlerinde, her yıl olduğu gibi bu yıl da geçit töreniyle silah sistemlerini sergiledi.

2.10.2021Dünya
Son dakika... Rumlar neleri varsa sergiledi Tatar: Bu silahların hedefi Türkler

Son dakika... Rumlar neleri varsa sergiledi! Tatar: Bu silahların hedefi Türkler

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rumların askeri geçit törenine tepki gösterdi.

1.10.2021Dünya
ABD’li komutandan itiraf: Biz kaybettik, Taliban kazandı

ABD’li komutandan itiraf: Biz kaybettik, Taliban kazandı

Amerikan Senatosu, ABD’nin Afganistan’dan çekilmesi sırasında yaşananları soruşturuyor. Bu kapsamda senatörlerin sorularını yanıtlayan ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, “Savaş istediğimiz şekilde bitmedi” dedi.

1.10.2021Dünya
ABD Savunma Bakanlığı: Talibanın Afganistanı ele geçirmesinin suçlusu Trump yönetimi

ABD Savunma Bakanlığı: Taliban'ın Afganistan'ı ele geçirmesinin suçlusu Trump yönetimi!

ABD'nin NATO ve diğer batılı güçlerle birlikte Afganistan'dan çekilmesiyle birlikte ülkenin yönetimini Taliban'ın ele geçirmesinin yankıları sürüyor. Afganistan'da Taliban sonrası yaşanan iç karışıklık ve şiddet olayları devam ederken ABD'de Taliban'ın yönetimi ele geçirmesiyle ilgili tartışmalar giderek alevlendi.

30.09.2021Dünya
ABDde Afganistan depremi General McKenzie: Taliban Kabili korumamızı istedi

ABD'de Afganistan depremi! General McKenzie: Taliban Kabil'i korumamızı istedi

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, Taliban'ın kendisine Afganistan'dan çekilme süreci tamamlanana kadar Kabil'in güvenliğinin Amerikan ordusu tarafından sağlanması teklifinde bulunduğunu söyledi.

29.09.2021Dünya
Çevik Bir, Adli Tıpta sağlık kontrolünden geçirilirken görüntülendi

Çevik Bir, Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirilirken görüntülendi

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklama kararları sonrası 19 Ağustos'ta cezaevine giren dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, İstanbul adli Tıp Kurumu'na getirildi.

29.09.2021Gündem
Çevik Bir, Adli Tıpa getirildi

Çevik Bir, Adli Tıp'a getirildi

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklama kararları sonrası 19 Ağustos'ta cezaevine giren dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, İstanbul adli Tıp Kurumu'na getirildi.

29.09.2021Gündem
ABD Savunma Bakanı Austinden Afganistandan çekilme açıklaması

ABD Savunma Bakanı Austin'den Afganistan'dan çekilme açıklaması

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Taliban'ın Afganistan'dan çekilmeleri için kendilerine 1 Eylül'e kadar süre verdiğini belirterek, bu süreyi aşmalarının oradaki Amerikan askerleri için tehlikeli olacağını düşündükleri için bu zaman diliminde çekilmeyi tamamladıklarını açıkladı.

28.09.2021Dünya
Beyaz Saraydan Pentagonun iddialarına yalanlama

Beyaz Saray'dan Pentagon'un iddialarına yalanlama

Beyaz Saray, Afganistan'da asker bırakılmasının "gerginliği tırmandıracağı" konusunda üst düzey yetkililerin oy birliğine vardığını bildirerek, konuya ilişkin daha önce yapılan çelişkili açıklamaları yalanladı.

28.09.2021Dünya
28 Şubat Davası hükümlüsü Çevik Bir İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edildi

28 Şubat Davası hükümlüsü Çevik Bir İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi

ANKARA 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklama kararları sonrası 19 Ağustos'ta cezaevine giren, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, İstanbul adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Çevik Bir'in Yeşilyurt Devlet Hastanesi'nde 6 gün süresince yatarak tetkikleri yapılmıştı. Bir'in bu tetkiklerden sonra, mevcutlu olarak İstanbul Adli Tıp Kurumu'na getirilmek üzere yola çıktığı öğrenildi.

28.09.2021Gündem
Bomba iddia: ABD Rusyadan üs mü talep etti

Bomba iddia: ABD Rusya'dan üs mü talep etti?

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley'nin geçen hafta Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov ile yaptığı görüşmede, ABD'nin Afganistan'daki operasyonlarda sınıra yakın Rus üslerini kullanma talebini ilettiği iddia edildi.

28.09.2021Dünya
Bakan Akardan İdlib mesajı: Taarruzlar mutabakata uymuyor

Bakan Akar'dan İdlib mesajı: Taarruzlar mutabakata uymuyor

Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye’de artan saldırılar üzerine Türkiye ve Rusya arasındaki mutabakatı hatırlattı ve “Biz bu anlaşma çerçevesindeki esaslara uyuyoruz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa yaptık. Ancak son zamanlarda özellikle hava taarruzlarında bir artış oldu, bu mutabakata uymuyor” dedi.

28.09.2021Gündem
Japonya duyurdu Kuzey Koreden tehlikeli deneme

Japonya duyurdu! Kuzey Kore'den tehlikeli deneme

Japonya, Kuzey Kore'nin, "balistik" olduğu tahmin edilen füze denemesi yaptığını bildirdi. Başbakan Suga Yoşihide'nin, hükümetin ilgili kurumlarına, denemenin analiz edilmesi ve öngörülemeyen durumlara karşı hazırlık yapmaları talimatını verdiği aktarıldı.

28.09.2021Dünya
Bakan Akardan ABDye tepki

Bakan Akar'dan ABD'ye tepki

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'nin, müttefiklik ruhuna yakışmayacak şekilde YPG'ye mühimmat desteği sağladığını belirterek, verilen desteğin sonlandırılması için her seviyede girişimde bulunmaya devam ettiklerini söyledi. Akar ayrıca, Türkiye ve Rusya arasındaki mutabakatı hatırlattı. Akar, 'Biz bu anlaşma çerçevesindeki esaslara uyuyoruz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa yaptık ve büyük bir gayretle bunları yerine getiriyoruz. Ancak son zamanlarda özellikle hava taarruzlarında bir artış oldu.' dedi.

27.09.2021Haber
Son dakika: Bakan Akardan ABDye tepki: Esefle görüyoruz, YPG PKKnın kendisidir

Son dakika: Bakan Akar'dan ABD'ye tepki: Esefle görüyoruz, YPG PKK'nın kendisidir

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'nin, müttefiklik ruhuna yakışmayacak şekilde YPG'ye mühimmat desteği sağladığını belirterek, verilen desteğin sonlandırılması için her seviyede girişimde bulunmaya devam ettiklerini söyledi. Akar ayrıca, Türkiye ve Rusya arasındaki mutabakatı hatırlattı. Akar, 'Biz bu anlaşma çerçevesindeki esaslara uyuyoruz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa yaptık ve büyük bir gayretle bunları yerine getiriyoruz. Ancak son zamanlarda özellikle hava taarruzlarında bir artış oldu.' dedi.

27.09.2021Gündem
Bakan Akar, Lübnan Silahlı Kuvvetler Komutanı Korgeneral Aounu kabul etti

Bakan Akar, Lübnan Silahlı Kuvvetler Komutanı Korgeneral Aoun'u kabul etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Lübnan Silahlı Kuvvetler Komutanı Korgeneral Joseph Aoun'u kabul etti.

24.09.2021Gündem
Bakan Soylu yüz tanıma projesini böyle duyurdu: Geçebilen daha görmedim

Bakan Soylu yüz tanıma projesini böyle duyurdu: Geçebilen daha görmedim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İkinci Uluslararası Güvenlik Kongresi'nde yaptığı açıklamada, "En iyi ses analizini yapacaksınız dedik, muhteşem bir program ortaya koydular. 'Yüz tanımada sizi kimse geçmeyecek' dedik. Şu anda bizim yüz tanıma programımız var. Amerika da dahil olmak üzere kimsenin bunun yanından geçtiğini düşünmüyorum. Bize de yakın zamana kadar çok yüz tanıma programı getirdiler. Bizim arkadaşlarımızın yaptıklarını geçebilen daha yüz tanıma programı görmedim" dedi.

23.09.2021Gündem
Libya barışında ‘güven’ bunalımı

Libya barışında ‘güven’ bunalımı

Bu yılın sonunda seçimlerin yapılmasının planladığı Libya, yeni bir krize gebe. Ülkenin doğusundaki gayrimeşru Halife Hafter güçlerini destekleyen Temsilciler Meclisi (TM), Abdulhamid Dibeybe başkanlığındaki Ulusal Birlik Hükümeti’nden (UBH) desteğini çekti.

23.09.2021Dünya
Sudanda bağımsızlıktan bu yana üçü netice veren 11 girişimi

Sudan'da bağımsızlıktan bu yana üçü netice veren 11 girişimi

Kıta tarihinde en fazla askeri darbe girişimiyle karşılaşan Sudan'da, bağımsızlığını kazandığı 1956'dan günümüze kadar yönetimin değiştiği 3 darbe gerçekleşti, 3 kez de halk ayaklanması sonucu iktidarlar değişti.

22.09.2021Dünya
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Z kuşağı meselesi algı operasyonunun bir parçasıdır

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Z kuşağı meselesi algı operasyonunun bir parçasıdır

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Z kuşağı tartışmaları üzerinden bir algı operasyonu sürdürülmeye çalışılıyor. Yapılan bütün anketlerde Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir. Dolayısıyla gençlerin ilgisi, alakası, desteği AK Parti'ye karşı devam etmektedir." dedi.

20.09.2021Haber
Numan Kurtulmuştan Z kuşağı açıklaması: Bütün anketlerde en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci

Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı açıklaması: Bütün anketlerde en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Z kuşağı tartışmaları üzerinden bir algı operasyonu sürdürülmeye çalışılıyor. Yapılan bütün anketlerde Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir. Dolayısıyla gençlerin ilgisi, alakası, desteği AK Parti'ye karşı devam etmektedir." dedi.

20.09.2021Gündem
Başbuğ’a 4 yıl hapis talebi

Başbuğ’a 4 yıl hapis talebi

‘FETÖ’nün siyasi ayağı’na ilişkin iddialarda bulunan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek hakkındaki soruşturmalar tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Başbuğ’a 4 yıl, Çiçek’e 7 yıl hapis talebiyle ayrı ayrı dava açtı.

18.09.2021Gündem
Eski CHP milletvekili Dursun Çiçek hakkında iftira suçundan dava açıldı

Eski CHP milletvekili Dursun Çiçek hakkında iftira suçundan dava açıldı

AK Parti milletvekilleri Ahmet Aydın, Bekir Bozdağ, Mustafa Elitaş, Abdurrahman Müfit Yetkin, Mehmet Ceylan, Ahmet İyimaya, Sadullah Ergin ve Yahya Doğan'ın suç duyurusu üzerine, eski CHP milletvekili Dursun Çiçek hakkında açılan soruşturma tamamlandı. Çiçek'in 7 yıla kadar hapsi istendi

17.09.2021Gündem
Son dakika İlker Başbuğa siyasi ayak davası 4 yıla kadar hapsi istendi

Son dakika! İlker Başbuğ'a 'siyasi ayak' davası! 4 yıla kadar hapsi istendi

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un "FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışmalarındaki açıklamaları sonrası başlatılan soruşturma tamamlandı. İlker Başbuğ için "kamu görevlisine hakaretten" 4 yıla kadar hapis istendi.

17.09.2021Gündem
İlker Başbuğa siyasi ayak davası

İlker Başbuğ'a 'siyasi ayak' davası

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarındaki açıklamaları sonrası başlatılan soruşturma tamamlandı. İlker Başbuğ için 4 yıla kadar hapis istendi.

17.09.2021Haber

Yazar Sonuçları

Türkiye Tel Rıfat’ta kendi göbeğini kendi kesebilir mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın PKK/YPG’nin Suriye’nin batısındaki son terör eylemlerinden sonra geçen pazartesi akşamı yaptığı “Artık tahammülümüz kalmadı. Buralardan kaynaklanan tehditleri ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkânlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız” açıklamasıyla başlayan Tel Rıfat’a askeri harekât tartışması bütün yoğunluğuyla sürüyor.

16.10.2021

Dink’in kardeşinden tazminat yorumu: O parayı, suçu işleyen ödesin

Dink cinayetinde ‘hizmet kusuru’ olduğu gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı’nı, aileye 1 milyon 66 bin liralık tazminat ödemeye mahkûm eden kararı Dink’in kardeşi Hosrof Dink’e sordum. “Hepimiz biliyoruz Hrant’ı korumak devletin göreviydi. Para nedir, insan kaybettikten sonra. Bu tazminatı devletin değil, suçu işleyen kamu görevlilerinin ödemesi lazım” dedi.

12.10.2021

İlker Başbuğ davaları tartışma yaratmaya aday

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un önümüzdeki dönemde İstanbul ve Ankara adliyelerinde sanık olarak önemli bir mesai sergilemek durumunda kalacağı anlaşılıyor.

21.09.2021