MENÜ

Sisi

Sisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.876 Sisi haberi bulunmuştur.

Sisi Haberleri

Yağmur makinesi

Yağmur makinesi

Ruslar kendi icatları yağmur makinesini ilk kez kullanarak Moskova'da hem yağmur yağdırdı, hem de yoğun sisi dağıttı.

7.09.2002Gündem
Yüz bulamayan aşık bu şiiri İzmirin meyhanelerinde tesellli ararken yazdı

Yüz bulamayan aşık bu şiiri İzmir'in meyhanelerinde tesellli ararken yazdı

'Burası Agora Meyhanesi, burda yaşar aşkların en şahanesi, en divanesi' şarkısını kim bilmez. Peki ya bu sözleri kimin yazdığını? Bu sorunun cevabı birincisi kadar kolay değil. Üstelik Zeki Müren'den Behiye Aksoy'a pek çok ünlünün seslendirdiği bu şarkının sözlerini herkes kendince değiştirmiş, yeni mısralar ekleyip çıkartmışsa.

2.11.2002Gündem
Üç aylık hamileyim hákim bey

Üç aylık hamileyim hákim bey

Sisi olarak tanınan transseksüel organizatör Seyhan Soylu (Kırımlı), 3 aylık hamile olduğunu iddia etti. Seyhan Soylu'nun (26) 5 yıllık eşi Murat Cenk Kırımlı'nın Balıkesir'de açtığı boşanma davasının ikinci duruşması dün yapıldı.

12.11.2002Gündem
Çocuğum babasız büyümesin

Çocuğum babasız büyümesin

‘‘Boşanmak istemiyorum çünkü hamileyim’’ diyerek herkesi şaşırtan Sisi (Seyhan Soylu) ‘‘16 yaşımda ameliyatla kadın oldum. Hamile olduğum doğrudur. Raporla da bunu kanıtlayacağım. Boşanmayacağım. Çünkü çocuğumu babasız büyütmek istemiyorum’’ dedi.

13.11.2002Kelebek
Kendi ruhunu yansıtan motosiklet tasarladı

Kendi ruhunu yansıtan motosiklet tasarladı

İç mimar, endüstri tasarımcısı Atilla Kuzu'yu (39) 1999'da Japonya'da düzenlenen IFDA tasarım yarışmasında Taklamakan adlı oturma ünitesinin finale kalmasıyla tanıdık. İç mimari alanında da birçok tanıdık mekana imzasını atan Kuzu'nun ‘‘Alaska To Barringer’’ adlı sehpası bu sene aynı yarışmada 820 tasarım arasından finale kaldı ve Japonya'da üretilmeye başlandı.

23.11.2002Kelebek
Havaalanları yanlış yerde

Havaalanları yanlış yerde

Meteorologlar, havaalanı yer seçiminde meteorolojik etütlerin dikkate alınmadığını ve birçok havaalanının bu açıdan risk altında olduğu görüşünde.

10.01.2003Gündem
Meteoroloji hayat kurtarabilir

Meteoroloji hayat kurtarabilir

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, ulaşımda ekonomi, düzen, mal ve can emniyetinin sağlanabilmesinin, modern karayolu, demiryolu, denizyolu ve havaalanlarının planlanması ve bu yollardaki seyrüseferin her aşamasının meteorolojik şartların göz önünde bulundurulması ile mümkün olduğunu vurguladı.

16.01.2003Gündem
Sis: Yere değen bulut

Sis: Yere değen bulut

Sis, yere değen buluttan başka bir şey değildir. Görüş mesafesi, çok küçük damlacıklar veya buz kristalleri yüzünden, 1 km'nin altına indiği zaman sis oluştuğu rapor edilir. Görüş mesafesi 300 metrenin altında olduğu zaman yoğun sis oluşur. "Sisli bir gün" deyimi, gün boyunca en azından bir saat süresince sis görülmesi anlamına gelir.

21.01.2003Spor
Sibel Can bayram yaptı

Sibel Can 'bayram' yaptı

Kurban Bayramı'nda Antalya'da otel, tatil köyleri ve eğlence yerlerinde sahneye çıkan Türkiye'nin tanınmış sanatçıları arasında en fazla ücreti Sibel Can aldı. Yaklaşık 52 milyar lira ücret aldığını bildiren Sibel Can'ı, 45 milyar lira ile Özcan Deniz izledi.

18.02.2003Gündem
Düğünde cezaevinden naklen ev sahipliği

Düğünde cezaevinden naklen ev sahipliği

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Karagümrük çetesi lideri Nuri Ergin, 21 yaşındaki oğlu Nurettin Ergin'in Akgün Otel'de yapılan düğününe telefonla katıldı. Oğlunu ve gelinini telefonla tebrik edip 3 saat boyunca elden ele dolaşan telefonla tüm misafirlere ‘‘Hoşgeldin’’ diyen Nuri Ergin'in ardından Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde tutuklu olan kardeşi Vedat Ergin aynı yolu izledi.

26.03.2003Gündem
Ocakbaşı keyfinde en iyi 10 adres

Ocakbaşı keyfinde en iyi 10 adres

Kömürde pişen etin sadece lezzetini değil, pişerken seyretmesini de sever misiniz? Cızır cızır pişen kebabın, şişin kokusu iştahı açtıkça açar. Hele bir de ocakbaşındaki kebap ustasının maharetli ellerine tatlı dili de eşlik ederse değmeyin ocakbaşı keyfine.

27.03.2003Spor Arena

Yazar Sonuçları

FSM’de nasıl bir onarım yapılıyor

BAYINDIRLIK ve İskan Bakanı Prof. Abdülkadir Akcan, İstanbul'la ilgili iki konuda açıklama gönderdi.

28.06.2002

Babama mektup

Sevgili Babacığım,

Aslında bu defa Ata'ya bir mektup yazmayı düşünüyordum. Tarih olarak da 10 Kasım'ı seçmiştim. Fakat ne yazık ki hangi günün hangi tarihe denk düştüğünü hiçbir zaman önceden hesaplama adetim olmadığından atlamışım 10 Kasım'ı.

16.11.2002

Kelkit’in kıyılarında

Tokat civarına kısa ama unutulmaz bir yolculuk yaptım. Kelkit Çayı'nın kıyılarını mekán tutmuş Reşadiye ve Niksar'da, birbirinden lezzetli yemekleri yiyip, ıssız yaylalarında kışın soğuk ama tertemiz havasını soludum.

12.01.2003

Amerikalı’nın ölümsüz aşkı dolar

SOLUK pembe duvarda karakalemle çizili bir kalbin içinden ok geçiyor. Altında ‘‘Bucks, teşekkür ederim’’ yazıyor. İlk sözcük liseli, kolejli öğrencilerin dilinde ‘‘Starbucks’’ın kısaltmış şekli.

9.02.2003

Yalvaran formalar

ANKARA'nın şu ayazında, hiçbir kuvvet insanı uyutamaz. F.Bahçeli futbolcular hariç.. Değil Ankara, Sibirya'da dahi olsanız, adamı horul horul uyutur bu vatandaşlar..

9.02.2003