EKSTRA
MENÜ

Şimal

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 303 haberi bulunmuştur.

Şimal Haberleri

Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Mekke döneminde nazil olan Vakıa suresi 96 ayetten oluşmaktadır. Vakıa suresi anlamı ve Diyanet meali itibariyle kıyamet kopmasından ve sonrasındaki dehşet verici durumlarda insanların içinde bulundukları gruplardan bahsetmektedir. Sure hakkında hazırladığımız içeriğimizde Vakıa Suresi Türkçe Okunuşu ve Arapça yazılışı ile birlikte fazileti ve tefsiri gibi detaylı tüm bilgiler yer alıyor.

18.10.2021Namaz Sureleri
Takım Yıldızı Nedir Takım Yıldızlarının İsimleri Özellikleri Ve Anlamları

Takım Yıldızı Nedir? Takım Yıldızlarının İsimleri Özellikleri Ve Anlamları

Evren her zaman insanların ilgisini çekmiştir. Pek çok yıldız, gezegenler ve güneş sistemleri gizemleri ile insanların ilgisini çekmektedir. Takım yıldızlar da bunlardan bir tanesidir. Takım yıldızı nedir? Takım yıldızlarının isimleri özellikleri ve anlamları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Kutup Yıldızı Nedir, Hangi Yönü Ve Nereyi Gösterir Kutup (Şimal) Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Kutup Yıldızı Nedir, Hangi Yönü Ve Nereyi Gösterir? Kutup (Şimal) Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Parlak bir gece de gökyüzüne baktığınız zaman binlerce yıldız görebilirsiniz. Ancak bir tanesi diğerlerinden daha parlak görünmesi ile ayrılmaktadır. Bu yıldız Kutup Yıldızı ismi ile bilinmektedir. Kutup yıldızı nedir, hangi yönü ve nereyi gösterir? Kutup (Şimal) yıldızı anlamı ve hikayesi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Jülide Günce’nin ‘Neverland’i

Jülide Günce’nin ‘Neverland’i

Şişhane’deki Goba Art&Design, Jülide Günce ‘Neverland’ başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor. 9 Ekim’e kadar sürecek sergide sanatçının resimlerin yanı sıra seramik tasarımları da yer alıyor.

23.09.2021Kitap Sanat
Meme kanserine yakalanan şarkıcı Şimal: 43 kiloya kadar düştüm

Meme kanserine yakalanan şarkıcı Şimal: 43 kiloya kadar düştüm

Geçtiğimiz yıl yakalandığı meme kanserini atlatan Şimal, önceki gün Nişantaşı'nda objektiflere yansıdı. Bir ameliyat daha geçireceğini ve bir göğsünün alınacağını söyleyen Şimal, "43 kiloya kadar düştüm" dedi.

19.09.2021Magazin
Uzun süre meme kanseri tedavisi gören Şimalden güzel haber geldi

Uzun süre meme kanseri tedavisi gören Şimal'den güzel haber geldi

Uzun süre meme kanseri tedavisi gören Şimal'den güzel haber geldi. Evlilik yolunda ilk adımı atan ünlü şarkıcı nişan töreninden özel anları sosyal medya hesabından paylaştı.

22.08.2021Magazin
Şarkıcı Şimal evlilik yolunda ilk adımı attı

Şarkıcı Şimal evlilik yolunda ilk adımı attı

Uzun süre meme kanseri tedavisi gören Şimal'den güzel haber geldi. Evlilik yolunda ilk adımı atan ünlü şarkıcı nişan töreninden özel anları sosyal medya hesabından paylaştı.

22.08.2021Magazin
Star TV yayın akışı 19 Ağustos 2021 Star TVde bugün neler var

Star TV yayın akışı 19 Ağustos 2021! Star TV'de bugün neler var?

Star TV yayın akışı, 19 Ağustos Perşembe günü içerisinde pek çok program barındırıyor. UEFA Avrupa Ligi mücadelelerinin başlaması nedeniyle 19 Ağustos Perşembe günü canlı yayın akışı içerisinde 1 müsabaka yayınlayacak olan Star TV, yayın akışı içerisinde bu müsabakalara yer verdi. İşte, 19 Ağustos 2021 Star Tv canlı yayın akışı ve maç programı

19.08.2021Televizyon
Kazara Aşk 7. yeni bölüm fragmanı son bölümün ardından yayınlandı Kazara Aşk yeni bölümde şok yakınlaşma

Kazara Aşk 7. yeni bölüm fragmanı son bölümün ardından yayınlandı! Kazara Aşk yeni bölümde şok yakınlaşma!

Kazara Aşk 7. yeni bölüm fragmanı izleyici ile buluştu. Perşembe akşamı ekranlara gelen Kazara Aşk'ın 5 Ağustos tarihli son bölümünde Kenan’ın kendisini aldattığından artık tamamen emin olan Şimal, sırf onun canını yakmak için Civan ile evlilik oyununu sürdürmeye karar verdi. Şimal'ın Civan’ın kendisiyle sahte bir nikahla evlendiğini öğrenip öğrenemeyeceği son bölüme damga vurdu. Dizinin yeni bölüm fragmanı 6. bölümün ardından yayınlandı. İşte, Kazara Aşk 7. yeni bölüm fragmanı ve son bölümün özeti.

5.08.2021Televizyon
Ay ışığında, yıldızların altında..

Ay ışığında, yıldızların altında..

Gazoz içip patlamış mısır ve çekirdek yenen nostaljik açık hava sineması geleneği günümüzde de sürüyor; bugün birçok şehirde, ilçe ve köy meydanlarında, açık havada film gösterimleri düzenleniyor. Bu ay gidebileceklerinizden birkaçını derledik; Ayhan Işık ve Hulusi Kentmen’i bir araya getiren ‘Şimal Yıldızı’ da var, ‘Kara Panter’ gibi daha güncel yapımlar da...

Şimal isminin anlamı nedir Şimal ne demek Şimal adının özellikleri, analizi ve kökeni

Şimal isminin anlamı nedir? Şimal ne demek? Şimal adının özellikleri, analizi ve kökeni

Arapça kökenli bir isim olan Şimal'in sözlük anlamı kuzeydir. Bu kelime aynı zamanda sol taraf anlamına da gelir. Ülkemizde Kuzey ismi kadar popüler olan Şimal kelimesi, birçok tamlamada da kullanılır. Örneğin Garb-ı Şimal kuzeydoğu, Şark-ı Şimal ise kuzeybatı demektir. Şimal isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kur’an'da geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Bas Nedir İslamda Yeniden Dirilme Nasıl Olacak Bas Yeniden Dirilme Hakkında Ayetler Ve Hadisler

Ba's Nedir? İslam'da Yeniden Dirilme Nasıl Olacak? Ba's Yeniden Dirilme Hakkında Ayetler Ve Hadisler

İmanın şartları Allah'a, peygamberlere, Kuran'ı Kerim'e, meleklere, ahiret gününe, kaza ve kadere imandır. Her Müslüman, öldükten sonra yeniden dirilmeye, kıyamet gününe, cennete ve cehenneme iman eder. Kuran'ı Kerim'in birçok ayetinde de dünyanın bir oyun ve eğlenceden ibaret olduğu, ahiret yaşamının ise sonsuza kadar süreceği bildirilir. BA's nedir? İslam'da yeniden dirilme nasıl olacak? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.07.2021Dini Bilgiler
Ashabı Şimal Ve Ashabı Yemin Nedir Ve Kimlere Denir

Ashabı Şimal Ve Ashabı Yemin Nedir Ve Kimlere Denir?

İslam inancına göre, kıyamet koptuktan sonra tüm insanlar diriltilecek ve Allah'ın huzurunda toplanacaktır. Dünyadaki amellerinden hesaba çekilen kullar cennete, cehenneme ve Araf'a gönderilecektir. Araf'ta bir süre bekleyen kullar, hem cennettekileri hem de cehennemdekileri görecek, sonrasında Allah tarafından bağışlanıp cennete alınacaktır. Ashabı şimal ve ashabı yemin terimleri, cennet ve cehennem ehli kelimelerinin yerine kullanılır. Ashabı şimal ve Ashabı yemin nedir ve kimlere denir? İşte, tüm detaylar.

18.07.2021Dini Bilgiler
Amel Defteri Nedir Amel Defteri Sağdan Ve Soldan Verilenlere Ne Denir

Amel Defteri Nedir? Amel Defteri Sağdan Ve Soldan Verilenlere Ne Denir

Dilimize Arapçadan geçmiş olan ''Amel'' defteri, iş ve fiil demektir. Dinimizde ise bu kelime terim anlamında kullanılmaktadır. Her kulun, dünya hayatı boyunca işlediği günah ve sevaplar amel defterine yazılır. Ahiret gününde Allah'ın huzurunda toplanan kulların amel defterine bakılır. İşlediği sevaplar, günahlarından daha fazla olan kullar cennete girecektir. Amel defteri nedir? Amel defteri sağdan ve soldan verilenlere ne denir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.07.2021Dini Bilgiler
Son dakika... Rizede sel felaketi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: O bölgeler afet bölgesi olacak

Son dakika... Rize'de sel felaketi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: O bölgeler afet bölgesi olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bir Rizeli hemşeriniz olarak, büyük bir felaketi Rize'de yaşadık. Bakan arkadaşlarımızın çok büyük felakete maruz kalan yerlerin afet bölgesi ilan edilmesi noktasında bizden beklentileri oldu. Oraların yapılacak çalışmayla afet bölgesi ilan edilmesi konusunda kendilerine bu haberi verelim dedim. O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız" dedi.

17.07.2021Ekonomi
Şimal kimdir, kaç yaşında

Şimal kimdir, kaç yaşında?

Yaklaşık 3 aydır meme kanseri tedavisi gören şarkıcı Şimal’den gelen son haber korkuttu. Şimal, dün öğle saatlerinde değerlerinin düşmesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Ünlü şarkıcı kanseri yendiğini peruğunu çıkararak duyurmuştu. Peki, Şimal kimdir, kaç yaşında?

15.07.2021Magazin
Şimal hastaneye kaldırıldı

Şimal hastaneye kaldırıldı

Bir süre önce kemoterapi tedavisi sonlanan Şimal, bugün öğle saatlerinde rahatsızlanarak Bodrum'daki özel bir hastaneye kaldırıldı.

15.07.2021Magazin
Şimal hastaneye kaldırıldı

Şimal hastaneye kaldırıldı

Bir süre önce kemoterapi tedavisi sonlanan Şimal, dün öğle saatlerinde rahatsızlanarak Bodrum'daki özel bir hastaneye kaldırıldı.

14.07.2021Magazin
Kazara Aşk son bölüm sonrası 4. yeni bölüm fragmanı yayınlandı: Kazara Aşk yeni bölümden ilk görüntüler

Kazara Aşk son bölüm sonrası 4. yeni bölüm fragmanı yayınlandı: Kazara Aşk yeni bölümden ilk görüntüler

Kazara Aşk 4. yeni bölüm fragmanı izleyici ile buluştu. Şimal ve Civan'in evlendiği 8 Temmuz tarihli son bölüm sonrası Kazara Aşk'ın yayınlanan yeni bölüm fragmanında eğlenceli anlar ekranlara yansıdı. Ümit Kantarcılar ve Sude Zülal Güler'ın başrollerinde yer aldığı Kazara Aşk dizisinin son bölümünde Şimal ve Civan evlenmesi sonrası gözler yeni bölümde yaşanacaklara çevrildi. İşte, Kazara Aşk 4. yeni bölüm fragmanı bu haftaki bölümün özeti.

8.07.2021Televizyon
Şarkıcı Şimal güzel haberi duyurdu: Kanseri yendim

Şarkıcı Şimal güzel haberi duyurdu: Kanseri yendim

Geçtiğimiz haftalarda meme kanserine yakalandığını açıklayan şarkıcı Şimal'dan güzel haber geldi. Şimal, gözyaşları içinde kanseri yendiğini söyledi.

30.06.2021Magazin
Şarkıcı Şimal güzel haberi duyurdu: Kanseri yendim

Şarkıcı Şimal güzel haberi duyurdu: Kanseri yendim

Geçtiğimiz haftalarda meme kanserine yakalandığını açıklayan şarkıcı Şimal'dan güzel haber geldi. Şimal, gözyaşları içinde kanseri yendiğini söyledi.

30.06.2021Magazin
‘Bittik’ diyen sanatçılardan ortak öneri: 24.00’e kadar müzik yapalım

‘Bittik’ diyen sanatçılardan ortak öneri: 24.00’e kadar müzik yapalım

‘Kademeli normalleşme’ takviminde yer almayan ve 1.5 yıldır sahnelerden uzak kalan sanatçılar-sahne emekçileri isyan etti. Kararın acilen gözden geçirilmesini talep eden sanatçılar ‘Gözünü yumma, sahneye sahip çık!’ diyerek birlik çağrısı yaptılar. Sokağa çıkma yasağının en azından 24.00’e çekilmesini isteyen müzisyenler, böylelikle iş yapabilmeyi ve evlerine ekmek götürebilmeyi umuyor.

2.06.2021Gündem
İngilizce yönler - İngilizce yönlerin isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizce yönler - İngilizce yönlerin isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizcedeki temel konulardan biri yönlerdir. Directions olarak tanımlanan yönler, hem adres tarif ederken, hem de özne ve nesnelerin yerini belirtirken kullanılır. Kuzey, Güney, Batı ve Doğu olmak üzere toplamda dört temel yön vardır. Bununla birlikte ''sağ, sol, yanında'' gibi kelimelerin yabancı dildeki karşılıklarını da bilmek gerekir. İngilizce yönlerin isimleri nelerdir, yazılışı ve telaffuzu nasıl? Sizin için örnek cümleler ile birlikte ayrıntılı bir şekilde derledik.

5.05.2021Sözlük
Şimal: Mücadelemi asla bırakmayacağıma söz veriyorum

Şimal: Mücadelemi asla bırakmayacağıma söz veriyorum

Geçtiğimiz haftalarda meme kanserine yakalandığını açıklayan şarkıcı Şimal, kemoterapi için saçlarını kazıttı. Doğum gününde takipçilerine seslenen Şimal " Mücadelemi asla bırakmayacağıma söz veriyorum" dedi.

25.04.2021Magazin
Ünlü şarkıcı saçlarını kestiği anları sosyal medyada paylaştı

Ünlü şarkıcı saçlarını kestiği anları sosyal medyada paylaştı

Ünlü şarkıcı Şimal, meme kanseri tanısıyla kemoterapiye başladı. Saçlarını kısacık kestiren Şimal, son halini sosyal medya hesabından yayınladı.

25.04.2021Magazin
Şarkıcı Şimale meme kanseri teşhisi konuldu... Sağlık durumunu sosyal medyada paylaştı

Şarkıcı Şimal'e meme kanseri teşhisi konuldu... Sağlık durumunu sosyal medyada paylaştı!

Şarkıcı Şimal, meme kanserine yakalandı. Yapılan biyopsinin ardından ’meme kanseri’ teşhisi konulan Simal, son durumunu sosyal medya hesabından paylaştı.

10.04.2021Magazin
Kuzeyin Oğlu Volkan Konaktan ilk tanıtım - Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ne zaman başlayacak

'Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'tan ilk tanıtım - Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ne zaman başlayacak?

Karadeniz müziğinin önemli ismi Volkan Konak, yeni projesiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yapımcılığını Poll Production ve Global Medya’nın üstlendiği her hafta ünlü isimleri ağırlayacak olan ‘Kuzeyin Oğlu Volkan Konak’, Star ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Peki, Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ne zaman başlayacak?

31.03.2021Televizyon
Astım hastası karısını boğarak öldürdü

Astım hastası karısını boğarak öldürdü

İstanbul Silivri'de kumar bağımlısı olduğu öğrenilen Süleyman Güngörmüş ile eşi Melek Güngörmüş arasında alyans bozdurma nedeniyle tartışma çıktı. Borçlarını ödemek için alyansı bozduran Süleyman Güngörmüş, tartıştığı astım hastası eşi Melek Güngörmüş boğarak öldürdü. Öldürülen kadının kız kardeşi; "Astım hastası olduğunu bildiği halde 45 kilo ablamın boğazını sıkarak öldürüyor. Kadın cinayetlerinin son halkası benim ablam oldu" dedi.

20.01.2021Haber
Astım hastası eşini boğarak öldürdü Silivride korkunç cinayet

Astım hastası eşini boğarak öldürdü! Silivri'de korkunç cinayet

İstanbul Silivri'de kumar bağımlısı olduğu öğrenilen Süleyman Güngörmüş ile eşi Melek Güngörmüş arasında alyans bozdurma nedeniyle tartışma çıktı. Borçlarını ödemek için alyansı bozduran Süleyman Güngörmüş, tartıştığı astım hastası eşi Melek Güngörmüş boğarak öldürdü. Öldürülen kadının kız kardeşi; "Astım hastası olduğunu bildiği halde 45 kilo ablamın boğazını sıkarak öldürüyor. Kadın cinayetlerinin son halkası benim ablam oldu" dedi.

20.01.2021Gündem
Gözyaşları içinde yardım istemişti... Sosyal medya fenomeni Aryanın davası başladı

Gözyaşları içinde yardım istemişti... Sosyal medya fenomeni Arya'nın davası başladı

Antalya'da, sosyal medyada 'Arya' olarak tanınan fenomen Şimal Akalın'ın (18), yaşadığı tacizi gözyaşlarıyla anlatmasının ardından 'hakaret' ve 'tehdit' suçlamasıyla hakkında dava açılan B.I.'nın yargılanmasına başlandı. Akalın, sanığın kendisini fenomen Ares'in ölümüne sebep olmakla suçladığını belirterek, "Mesajlarında bana 'Seni öldürürüm', 'Silahımla, pitbulumla gelirim' diyerek, aileme ve bana ağza alınmayacak küfürler etti" dedi.

15.01.2021Gündem
Alev Alev yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Alev Alev 3. bölüm fragmanı izle

Alev Alev yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Alev Alev 3. bölüm fragmanı izle

Yeni dizi Alev Alev 2. bölümüyle ekranlara geldi. Sürprizlerle dolu gelişmelerin yaşandığı Alev Alev’in son bölümüne Çiçek’in yangından sonraki görüntüsü damga vurdu. Alev Alev yeni bölüm fragmanı ise kısa sürede izleyicilerle buluştu. İşte Alev Alev yeni bölümünden ilk görüntüler…

13.11.2020Televizyon
Alev Alev dizisi oyuncuları kimdir İşte Alev Alev oyuncuları ve karakterleri

Alev Alev dizisi oyuncuları kimdir? İşte Alev Alev oyuncuları ve karakterleri

Alev Alev dizisi oyuncuları merak ediliyor. Yeni dizi geçtiğimiz hafta ilk bölümü ile izleyici karşısına çıktı. Yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın yaptığı, senaryosunu Burcu Görgün’ün kaleme aldığı Alev Alev’de Cemre karakterine Demet Evgar, Çiçek karakterine Hazar Ergüçlü, Rüya karakterine Dilan Çiçek Deniz hayat veriyor. İşte Alev Alev oyuncuları ve karakterleri

10.11.2020Televizyon
Yıldızlardan başka, görecek bir şey bulamazsın

Yıldızlardan başka, görecek bir şey bulamazsın

Doğa koruma hareketini ortaya çıkaran ilk isimlerden Aldo Leopold, ‘Dünyayı Değiştiren 10 Kitap’ arasında gösterilen eseri ‘Bir Kum Yöresi Almanağı’nda ekoloji bilimini edebiyat, felsefe ve tarihle bağlantılandırıp yaşadığı bölgenin doğal değişimlerini kayda alıyor.

8.10.2020Kitap Sanat
Öğrenciler kendi akıllı sınıfını tasarladı

Öğrenciler kendi 'akıllı sınıf'ını tasarladı

Okulda yaşadıkları sorunlara karşı teknolojik çözüm geliştiren Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi öğrencileri, TEKNOFEST'te projelerini tanıttı.

25.09.2020Teknoloji
Şimal ne demek Şimal nedir Şimal TDK kelime anlamı

Şimal ne demek? Şimal nedir? Şimal TDK kelime anlamı

Kelimeler ve kullanımları oldukça farklıdır. Ancak sonra özellikle popüler kelimelerin kullanımı eski kelimelerin unutulmasına ya da daha az kullanılmasına neden olmaktadır. Sık kullanılan ancak kişilerin karşılaştığında merak ettiği kelimelerden bir tanesi de Şimal kelimesidir. Şimal kelimesi ile ilgili detayları derledik.

1.08.2020Sözlük
Mersinde dereye uçan otomobildeki 5 kuzen yaralandı

Mersin'de dereye uçan otomobildeki 5 kuzen yaralandı

Mersin’in Çamlıyayla ilçesinde dereye uçan otomobilde bulunan 5 kuzen yaralandı.

1.08.2020Gündem
Kuzey isminin anlamı nedir Kuzey ne demek

Kuzey isminin anlamı nedir? Kuzey ne demek

Kuzey ismi son yıllarda erkek çocuklarına sıklıkla konulan bir isimdir. Bu sebeple günümüzün trendi olan Kuzey isminin anlamı da merak konusu olmuştur. Bu ismin anlamını Türk Dil Kurumunda öğrenmek mümkündür. Peki Kuzey isminin anlamı nedir? Kuzey isminin anlamını detayları ile derledik.

Sebe Suresi Oku - Sebe Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Sebe Suresi Oku - Sebe Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mekke döneminde inmiştir. 54 âyettir. Sûre, adını 15. âyette geçen “Sebe’ ” kelimesinden almıştır. Sûre de başlıca müşriklerin ahireti inkâr etmeleri, Davûd ve Süleyman Peygamberlerin kıssaları ve müşriklerin Hz. Muhammed’in peygamberliğihakkındaki bazı şüpheleri konu edilmektedir. Sebe suresi oku ve dinle sayfamızda sizler için Sebe suresi anlamı, fazileti, meali, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu detaylarını bir araya getirdik. Ayrıca Sebe Suresi meali (Diyanet) yine içeriğimizde yer almaktadır.

21.04.2020Namaz Sureleri
Corona Virüsü yenen babanın küçük kızıyla kavuşma anı duygulandırdı

Corona Virüsü yenen babanın küçük kızıyla kavuşma anı duygulandırdı

Antalya'da Kovid-19 virüsünü yendikten sonra yoğun bakımdaki hasta için plazma bağışında bulunan 27 yaşındaki Çağlar Çolak, tedavi sürecinde aynı evde telefonla görüntülü konuştuğu kızıyla üç hafta sonra hasret giderdi. "İzolasyon sürecinde ailemle hiç temas kurmadım. 1,5 yaşındaki Simal ve 40 günlük bebeğimiz Ela'yı dahi telefondan videolu görebildim" diyen Çolak, "Bunun genci yaşlısı yok, hastalık çok ağır geçiyor. Öksürdükten sonra iki saniye nefes alamıyorsun." diyerek herkesi uyardı. Eşi Berna Çolak ise "Kızım babasına çok düşkün, sürekli kapısına gidip açması için vuruyordu, kapının önünde beklerdi. İnsanın yüreği parçalanıyor" diye konuştu.

12.04.2020Haber
Aynı evde 20 gün hiç görmedi Corona Virüsü yenen babanın küçük kızıyla kavuşma anı...

Aynı evde 20 gün hiç görmedi! Corona Virüsü yenen babanın küçük kızıyla kavuşma anı...

Antalya'da Kovid-19 virüsünü yendikten sonra yoğun bakımdaki hasta için plazma bağışında bulunan 27 yaşındaki Çağlar Çolak, tedavi sürecinde aynı evde telefonla görüntülü konuştuğu kızıyla üç hafta sonra hasret giderdi. "İzolasyon sürecinde ailemle hiç temas kurmadım. 1,5 yaşındaki Simal ve 40 günlük bebeğimiz Ela'yı dahi telefondan videolu görebildim" diyen Çolak, "Bunun genci yaşlısı yok, hastalık çok ağır geçiyor. Öksürdükten sonra iki saniye nefes alamıyorsun." diyerek herkesi uyardı. Eşi Berna Çolak ise "Kızım babasına çok düşkün, sürekli kapısına gidip açması için vuruyordu, kapının önünde beklerdi. İnsanın yüreği parçalanıyor" diye konuştu.

12.04.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

10 Mart Salı gününde elektik kesintileri yaşanmaya devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri, mahalleleri ve kesintilerin süreceği zaman dilimini resmi sayfası üzerinden paylaştı. Vatandaşlar, planlı kesinti programı ile ikamet ettikleri ilçedeki kesintilerin ne kadar süreceğini görüntüleyebiliyor. İşte, 10 Mart 2020 Salı günü planlı kesinti programı...

10.03.2020Gündem
Malatyada feci kaza... Otomobil gölete düştü, bir kişi hayatını kaybetti

Malatya'da feci kaza... Otomobil gölete düştü, bir kişi hayatını kaybetti

Malatya'da, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, Karakaya Baraj Gölü'ne düştü. Araçtaki 3 kişi, AFAD ve İtfaiye ekipleri tarafından otomobilden sağ olarak çıkarılırken, suya düşen Selin Beşkonak'ın (33) ise cansız bedenine ulaşıldı.

20.02.2020Gündem
Hanımefendinin Ziyareti oyununun prömiyeri yapıldı

"Hanımefendi'nin Ziyareti" oyununun prömiyeri yapıldı

İsviçreli oyun yazarı ve ressam Friedrich Dürrenmatt'ın kaleme aldığı "Hanımefendi'nin Ziyareti" oyunu ilk gösterimde sanatseverlerle buluştu.

25.12.2019Keyif
Akrabası istismar etti, Emre canına kıydı Arkadaşları son günlerini anlattı

Akrabası istismar etti, Emre canına kıydı! Arkadaşları son günlerini anlattı

Akrabası tarafından küçük yaşta istismara maruz kalan Emre Yıldır’ın (23) üniversiteden arkadaşları, tanık olarak dinlendikleri mahkemede dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Yıldır’a yıllarca istismarda bulunmakla suçlanan Vedat Tarhan’ın (68) 5 Aralık’taki ilk duruşması öncesi dinlenen tanıklar Yıldır’ın kendilerine “İnsanların gözünde rezil oldum. Artık benim için de güneş doğsun. Adalet nerede” diye sorduğunu anlattı.

2.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Bayram havası

Sizlere bir şey söyleyeyim mi; eğlence ve hizmet sektörü bugünü resmen bayram ilan etmiş durumda...

1.07.2021

Kime meydan okuyorsunuz?

Konser mekanı IF Performance Hall, müziğin saat 24.00’te bitmesine kendince tepki gösterdi ve ‘madem öyle, o zaman böyle’ sloganıyla bir çağrı yaptı.

1.07.2021

E Antalya’da korona yok muydu?

Antalya otellerinin bazıları kural tanımazlıkta büyük atağa kalktı. Sanki kapılarından girince Covid yokmuşçasına, her gün yüzlerce insan hayatını kaybetmiyormuşçasına, mutasyon falan umurlarında değilmişçesine partiler yapılıyor otellerde.

4.05.2021

Pandemi günlüğü... Eski normali geri getirmek elimizde

Sadece aşı olmak yetmiyor. Etrafımızda aşılanmamış birileri kalmışsa onlarla da ilgilenmek gerekiyor. Arayıp sorsak... Özellikle de yaşlılarımızı.

27.04.2021

2020'nin beslenme trendleri

Başlığı okuyunca aklınıza hemen “Beslenmenin de trendi mi olur hocam?” sorusu gelirse şaşırmam!

16.12.2019