MENÜ

Şık

Şık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 128.379 Şık haberi bulunmuştur.

Şık Haberleri

Survivor Berkan Karabulut kimdir, kaç yaşında İşte Berkan Karabulutun biyografisi

Survivor Berkan Karabulut kimdir, kaç yaşında? İşte Berkan Karabulut'un biyografisi

Berkan Karabulut, Survivor 2020 yarışmacıları arasında yer alıyor. Yeni formatta Berkan ve sürekli tartışığı Yunus Emre'nin aynı takımda olması ise iki ismin arasında neler yaşanacağına dair merak konusu oldu. Peki Survivor Berkan kimdir, kaç yaşında soruları araştırılıyor. İşte Berkan Karabulut'un biyografisi

4.06.2020Televizyon
Bu ipuçları mutfağınızda elektrik ve su tasarrufu sağlayacak

Bu ipuçları mutfağınızda elektrik ve su tasarrufu sağlayacak

Mutfaklar, en çok vakit geçirilen alanlardan biri. Haliyle de enerji kullanımı fazla oluyor. Fakat, birkaç noktaya dikkat ederek mutfağınızda enerjiyi kullanımını azaltabilirsiniz. Sizin için mutfakta elektrik ve su tasarrufu sağlayacak ipuçlarını derledik.

Ertuğrul Gazinin yaşlılığını canlandıracak olan Ediz Hun kimdir

Ertuğrul Gazi'nin yaşlılığını canlandıracak olan Ediz Hun kimdir?

'Diriliş Ertuğrul' dizisinin devamı olan Kuruluş Osman'ın kadrosuna Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun da dahil oldu. Usta oyuncu Ediz Hun, daha önce Engin Altan Düzyatan'ın hayat verdiği Ertuğrul Gazi'nin yaşlılığını canlandırak. Peki, Ertuğrul Gazi'nin yaşlılığını canlandıracak olan Ediz Hun kimdir?

4.06.2020Televizyon
Gebelikte D vitamini takviyesi almak şart mı

Gebelikte D vitamini takviyesi almak şart mı?

Gebeliğin sağlıklı devam etmesi ve sonuçlanması için anne adayının hem dengeli hem de yeterli beslenmesi çok önemli. Özellikle gün içinde alınacak vitamin ve mineraller, anne adayının ve bebeğin sağlığını olumlu etkiliyor. Kan değerlerinin normal olmasının bilhassa önemli olduğu vitaminlerden biri de D vitamini… Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert, gebelikte D vitamini ile ilgili önemli bilgiler aktardı, bu vitaminin hangi besinlerde bulunduğunu açıkladı.

Koronavirüs Devam Ederken Düğünler Nasıl Olacak

Koronavirüs Devam Ederken Düğünler Nasıl Olacak?

Koronavirüs, evlenmek isteyenleri fazlasıyla etkiledi. Düğünler iptal olunca çiftler, yaptıkları hazırlıkları ve evliliklerini ertelemek zorunda kaldı. 1 Haziran itibari ile normalleşme süreci başlasa da düğünler için henüz bir tarih verilmedi. Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, koronavirüs devam ederken düğünler için önerilerde bulundu.

4.06.2020Evlilik
Küçük çocuklara sevdiği karakterlerden maske yapılabilir

Küçük çocuklara sevdiği karakterlerden maske yapılabilir

Pandemi sürecinde alınan tedbirler ve uygulanan kısıtlamalar aşamalı olarak azaltılırken hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı çocuklara ve gençlere anlatılmalı. Çocuklar parkta oynarken maske takmalarının önemli olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ebru Gözer, “Özellikle küçük çocukları özendirmek için sevdikleri çizgi film karakterlerinin resimleri ile hazırlanmış maskeler kullanılabilir. Anne ve babalar bu konuda yaratıcılıklarını kullanarak bez maskeler dikebilirler” açıklamasında bulundu.

Yeni salgın kabusu Kene o ilde Kovid-19’u geride bıraktı…

Yeni salgın kabusu! Kene o ilde Kovid-19’u geride bıraktı…

Sivas’ta kene ısırması soncu KKKA tanısı konulan hasta sayısı yaklaşık 100’e ulaştı, geçtiğimiz yıl, yıl boyunca görülen vaka sayısına bir ayda ulaşıldı.

4.06.2020Gündem
Yazın Koronavirüsten Korunmak İçin 8 Kural

Yazın Koronavirüsten Korunmak İçin 8 Kural

Coronavirüs (COVID 19) pandemisi tüm dünyayı tehdit etmeye devam ederken, yaz aylarında sıcakların artması ile hastalığın nasıl bir seyir izleyeceği ise henüz bilinmiyor. Her ne kadar nezleye yol açan mevsimsel coronavirüslerin sıcak havalarda hastalık yapmadıkları biliniyor olsa da, 2003 yılında Uzakdoğu’da yaşanan SARS salgınının hız kesmesinde yazın artan sıcakların bir etkisi olmadığı, salgının bugün aldığımız koruma tedbirlerine benzer önlemler sayesinde etkisizleştiği de bilinen bir gerçek.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Öner Dikensoy, yaz mevsiminde coronavirüse (Covid-19) karşı almamız gereken 8 kuralı anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

4.06.2020İyi Yaşam
Konyada panik yaratmıştı Gizemli Amerikalı hakkında yeni detaylar

Konya'da panik yaratmıştı! Gizemli Amerikalı hakkında yeni detaylar

Konya'da, izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bırakan ve gece yarısı bomba paniğine neden ABD'li Chesterr Juall’ın (60), sınır dışı edilmek üzere Ankara'ya gönderildiği ortaya çıktı. Juall hakkında İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve Konya'da 'cinsel saldırı', 'yaralama', 'resmi belgede sahtecilik', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' ile 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından yasal işlem yapıldığı bildirildi.

4.06.2020Gündem
Ünlü oyuncunun son hali: Sokakta görseniz tanımazsınız

Ünlü oyuncunun son hali: Sokakta görseniz tanımazsınız

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ünlüleri de çok etkiledi. Kırmızı halıda en şık halleriyle objektiflere poz veren, sokakta gezerken bile görünüşlerine dikkat eden ünlüler sosyal izolasyon süresi uzadıkça farklı bir görünüme büründüler.

Backgrid USA, Backgrid UK

4.06.2020Magazin
THY bugün 25 bin yolcu taşıyacak

THY bugün 25 bin yolcu taşıyacak

Bugün 250 iç hat seferi yapacak THY'nin uçuşlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi "Bugün itibarıyla seferlerimizin yüzde 30'unu açmış durumdayız. (Dış hat uçuşları) İzinleri bekliyoruz, bu izinlerin ne zaman çıkacağını da işin doğrusu çok bilmiyoruz" dedi.

4.06.2020Ekonomi
Ukrayna’da Ermeni Soykırımı ifadesinin yasaklanmasında önemli rol oynayan milletvekili Ludmila Marçenko DHA’ya konuştu

Ukrayna’da 'Ermeni Soykırımı' ifadesinin yasaklanmasında önemli rol oynayan milletvekili Ludmila Marçenko DHA’ya konuştu

Ukrayna'da sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yapılacak etkinlikleri yasaklanması kararında önemli rol oynayan  Halkın Hizmetkârı Partisi milletvekili Ludmila Marçenko, " Keşke herkes Türkler gibi merhametli olsa. Ermeni soykırımı diye bir şey yoktur. Parlamentoya böyle bir şey olmadığnı anlattık. Vekil arkadaşlarımız da tasarıyı kabul etti" diye konuştu.

4.06.2020Dünya
Koronavirüs korkusu jinekolojik kanserleri tetikleyebilir

Koronavirüs korkusu jinekolojik kanserleri tetikleyebilir

Covid-19 pandemi sürecinde bazı belirtilerin görülmesine rağmen hekime başvurmaktan çekinilmesinin kanser tanısını geciktirdiğini vurgulayan Kadın Hastalıkları, Doğum ve Jinekolojik Kanser Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Boyraz, “Koronavirüs pandemi döneminde evlere kapandığımız bu süreçte hekimler olarak en önemli kaygılarımızdan biri de bazı şikâyetlerin göz ardı edilip, doktora başvuruların gecikmesi nedeniyle kanser için erken tanı ve tedavi şansının kaybedilmesidir” dedi.

4.06.2020Sağlık
Düğün yapacaklar dikkat Tarih verdi ve uyardı...

Düğün yapacaklar dikkat! Tarih verdi ve uyardı...

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Covid-19 Virüs Salgını Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, yeni normalleşme süreciyle düğünlerin ağustos ayında başlamasının uygun olabileceğini söyledi. Prof. Dr. Yalçın, evlenecek çiftlere, kır düğünü önerisinde bulundu.

4.06.2020Gündem
Ediz Hun, Ertuğrul Gazi olacak

Ediz Hun, Ertuğrul Gazi olacak

Yeşilçam’ın usta ismi Ediz Hun ekrana dönüyor. Ünlü aktör, ‘Kuruluş Osman’ dizisinde Ertuğrul Gazi’nin yaşlılığını oynayacak.

4.06.2020Televizyon
Microsoft, COVID-19 araştırmalarına 20 milyon dolar ayırdı

Microsoft, COVID-19 araştırmalarına 20 milyon dolar ayırdı

Microsoft, COVID-19 araştırmalarına desteğini artırmak için “Sağlık için Yapay Zekâ” girişiminin tüm imkânlarını seferber etti. Bu alanda çalışan veri bilimcilerini güçlendirmek ve araştırmaları hızlandırmak için 20 milyon dolarlık destek paketi sunan Microsoft, COVID-19 ile mücadele eden sivil toplum kuruluşları, hükümetler ve akademik araştırmacılarla iş birlikleri geliştirecek. Microsoft bu adımla, kurumların yapay zekâ çalışmalarına, teknik uzmanlara ve veri bilimcilerine erişimini sağlayacak.

4.06.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Kocadan ikinci dalga açıklaması

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Koca'dan ikinci dalga açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili olarak “Önümüzdeki dönemde sokağa çıkmayla ilgili, hafta sonuyla ilgili şu an genel bir düşünce yok. Gerektiğinde iller bazında vaka durumuna göre gündeme her zaman gelebilir” dedi.

3.06.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Toplantı koronavirüs sürecinin ardından normalleşme günlerinde yapılan ilk yüz yüze ve Genel Merkezde gerçekleşen MYK toplantısı oldu. AK Parti Sözcüsü Çelik, ''Aile kavramını kim, hangi şekilde ve hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır." dedi. Çelik ayrıca, ''(CHP'nin iddiaları)Bu arkadaşlarla birisi kafa buluyor herhalde. Kimden böyle bir bilgi alıyorlar? Ben CHP'ye dönük darbe eleştirisi yüzünden AK Parti'de eleştirilmişim. İlkokul düzeyinde siyasi okur yazarlık bile ne dediğimin ne manaya geldiğini anlar. Birincisi ya bunları uyduruyorlar.'' dedi.

3.06.2020Gündem
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) nedir, belirtileri neler

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) nedir, belirtileri neler?

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakaları bu yıl erken başladı. Yaz aylarında kene faaliyetlerinde artış olmasına paralel olarak ortaya çıkan ve önemli bir halk sağlığı problemi olan 'Kırım Kongo Kanamalı Ateşi' hastalığı bazı belirtilerle kendisini gösteriyor. Peki, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) nedir, belirtileri neler?

3.06.2020Sağlık
Bala Hatun kimdir Osman Bey ve Bala Hatunun evliliğiyle ilgili bilgiler

Bala Hatun kimdir? Osman Bey ve Bala Hatun'un evliliğiyle ilgili bilgiler

Osman Gazi ve eşi Bala Hatun'un hayatına dair bilgiler Kuruluş Osman dizisiyle birlikte yeniden gündeme geldi. Osman Bey ve Bala Hatun'un evliliğiyle ilgili bilgiler araştırılıyor. Peki, Bala Hatun kimdir? Osman Bey ve Bala Hatun ne zaman evlendi? İşte Osman Gazi'nin eşi Bala Hatun'un hayatına dair bilgiler...

3.06.2020Televizyon
Yerleşme Kanaması (Üstüne Görme) Nedir, Neden Olur

Yerleşme Kanaması (Üstüne Görme) Nedir, Neden Olur?

Halk arasında hamilelikte üstüne görme olarak bilinen yerleşme kanaması, kontrol edilmediğinde sorunlara neden olabiliyor. Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, yerleşme kanamasının nedenlerini anlattı.

Zamanı Askıya Alın: Fransız Askısı Nedir

Zamanı Askıya Alın: Fransız Askısı Nedir?

Fransız askısı, ameliyatsız yüz germe tekniklerinden biri. Dünyaca ünlü isimlerin de tercihi olan bu uygulama hakkında Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor önemli bilgiler verdi.

Edirnede canlı hayvan pazarı tedbirlerle açıldı

Edirne'de canlı hayvan pazarı tedbirlerle açıldı

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında 18 Mart tarihinden bu yana kapalı olan canlı hayvan pazarı, normalleşme sürecinde alınan tedbirlerle bugün yeniden açıldı.

3.06.2020Gündem
Klima sizi hasta etmesin Doğru kullanmazsanız…

Klima sizi hasta etmesin! Doğru kullanmazsanız…

Klima havasının soğuk ortamının üst solunum yollarındaki bakteriler için uygun üreme alanı oluşturmasının sinüzit, bronşit gibi hastalıklara yol açabileceğine dikkat çeken Uzm. Dr. Sedat Sübet Özerdem, “Klima ve aparatlarının düzgün bakımı, değişiminin yapılmaması sonucu oluşan lezyonlarla bakteriler akciğerlere yerleşebilir” dedi.

3.06.2020Sağlık
Son dakika... Tatile gidecekler dikkat Otellerle ilgili yeni karar

Son dakika... Tatile gidecekler dikkat! Otellerle ilgili yeni karar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un imzasıyla yayımlanan genelge uyarınca, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında daha önce otellerde açılmasına izin verilmeyen mini kulüpler ve kreşler, bundan böyle hijyen ve sağlık kurallarına göre hizmet verebilecek. Öte yandan hamam, sauna ve masaj üniteleri, İçişleri Bakanlığınca normalleşme sürecine ilişkin belirlenen usul ve esaslara göre hizmet verecek.

3.06.2020Ekonomi
Yemek borusu kanserinde Van ve Erzurum Türkiye ortalamasını yükseltiyor

'Yemek borusu kanserinde Van ve Erzurum Türkiye ortalamasını yükseltiyor'

VAN Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Uzmanı Dr. Taylan Bükülmez, yemek borusu kanserinin (Özofagus) Türkiye'de en fazla görüldüğü 2 şehrin Van ve Erzurum olduğunu söyledi. Bu 2 şehrin Türkiye ortalamasını çok fazla yükselttiğini belirten Dr. Bükülmez, "Van ve Erzurum şehrini şöyle düşünebiliriz. Bu hastalık daha çok dünyada Uzakdoğu'da görülmektedir. Sanki Van Çin'in bir eyaleti, Erzurum da Japonya'nın bir eyaleti gibi. Yani bu kadar dramatik bir fark vardır" dedi.

3.06.2020Sağlık
Alerjik rinit büyük şehirlerde yaşayanları daha çok etkiliyor

Alerjik rinit büyük şehirlerde yaşayanları daha çok etkiliyor

Araştırmalar alerjik hastalıkların büyük şehirlerde yaşayanlarda kırsal alanlarda yaşayanlara göre daha çok görüldüğünü ortaya koyarken Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Müzeyyen Doğan alerjik riniti olan kişilere önerilerde bulundu.

3.06.2020Sağlık
Doğru kullanılmayan klima hastalığa yol açabilir

Doğru kullanılmayan klima hastalığa yol açabilir

Klima havasının soğuk ortamının üst solunum yollarındaki bakteriler için uygun üreme alanı oluşturmasının sinüzit, bronşit gibi hastalıklara yol açabileceğine dikkat çeken Uzm. Dr. Sedat Sübet Özerdem, “Klima ve aparatlarının düzgün bakımı, değişiminin yapılmaması sonucu oluşan lezyonlarla bakteriler akciğerlere yerleşebilir” dedi.

3.06.2020Sağlık
Unuttuğu 60 bin lirasını teslim eden taksiciye 31 lira bahşiş verdi

Unuttuğu 60 bin lirasını teslim eden taksiciye 31 lira bahşiş verdi

İzmir'in Bayraklı ilçesinde taksici Tarık Mum (48), şoförlük yaptığı taksisine binen M.K.'nın, aracında unuttuğu 60 bin TL'yi sahibine teslim etti. M.K.'nin daha sonra, 19 TL tutan taksi ücreti için kendisine 50 TL verdiğini ve 31 TL'sini bahşiş bıraktığını söyleyen Mum, "Parayı almak aklımın ucundan bile geçmedi. Değil 60 bin TL 60 milyon da olsa parayı yine gider sahibine teslim ederdim" dedi.

3.06.2020Gündem
Trump: Orduyu gönderirim

Trump: Orduyu gönderirim

ABD’de siyahilere yönelik polis şiddetine karşı protestolar sürerken, Başkan Trump sert açıklamalar yaparak gösterilere karşı tüm şehirlerde ABD ordusunu görevlendirebileceğini söyledi.

3.06.2020Dünya
İnsanlar evlerine çekilince doğa yenilendi, hava kirliliği yüzde 20 azaldı

İnsanlar evlerine çekilince doğa yenilendi, hava kirliliği yüzde 20 azaldı

Koronavirüs (Covid-19) sürecinde insanların evlerinde kalmasıyla birlikte doğa kendini yenilemeye başladı. Petrol, doğal gaz ve elektrik tüketimi azalırken, hava kirliliği de yüzde 20 civarında azaldı.

2.06.2020Seyahat
Aslında böyle biriyim

Aslında böyle biriyim

Ünlü model sık sık doğal haliyle çektiği pozlarını paylaşıyor.

INSTAGRAM

2.06.2020Magazin
Korumaya alınan yavru karaca biberonla besleniyor

Korumaya alınan yavru karaca biberonla besleniyor

ÇORUM’un Osmancık ilçesinde bulunan yavru karaca, bakıma alındığı hayvan barınağında biberonla besleniyor.

2.06.2020Gündem
Koronavirüse yakalanan üreticinin çayını komşuları topladı

Koronavirüse yakalanan üreticinin çayını komşuları topladı

RİZE'nin Çayeli ilçesinde, koronavirüs testi pozitif çıkan çay üreticisinin hasadı, bir araya gelen köylüler tarafından yapıldı.

2.06.2020Gündem
Menenjit aşısı ne zaman yapılır Menenjit bulaşıcı mıdır

Menenjit aşısı ne zaman yapılır? Menenjit bulaşıcı mıdır?

Menenjit aşısı, bulaşıcı bir hastalık olan menenjitten korunmak için önem arz etmektedir. Özellikle çocuklarda görünen menenjit, meningokok aşısı olarak bilinen bu aşı aracılığıyla korunma imkanı taşıyabilmektedir. Menenjit hastalığı kontrol altına alınmadığı taktirde ölüme kadar gidebilmektedir. Peki, menenjit aşısı ne zaman yapılır? İşte, menenjit aşısı ve hastalığın seyri hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar

2.06.2020Sağlık
İstanbul Havalimanında seferler devam ediyor

İstanbul Havalimanı'nda seferler devam ediyor

Normalleşme sürecinin ardından başlatılan uçuşlar için havalimanına gelen yolcular, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak işlemlerini gerçekleştiriyor.

2.06.2020Ekonomi
Cinsel İçerikli Rüya Görenlere: Sebebi Uyku Pozisyonunuz Olabilir

Cinsel İçerikli Rüya Görenlere: Sebebi Uyku Pozisyonunuz Olabilir!

Yapılan araştırmalar, erkeklerin % 93’ünün, kadınların ise % 86’sının hayatlarında en az bir defa erotik içerikli rüya gördüğünü söylüyor. Kimileri daha sık bu tarz rüyalar görürken, kimileri ise ayda yılda bir defa görüyor. Peki bunun sebebi ne? Cinsel içerikli rüyaların uyku pozisyonu ile ne ilgisi var?

2.06.2020Cinsellik
Milyonlarca telefona yüklenen bu tehlikeli uygulamalara dikkat

Milyonlarca telefona yüklenen bu tehlikeli uygulamalara dikkat!

Siber güvenlik uzmanları, kullanıcılara istenmeyen reklamlar gösteren uygulamaların resmi uygulama mağazalarında daha sık görüldüğünü belirledi. Google Play’de yer alan ve reklam modüllerine sahip üç yeni uygulama üç ay içinde milyonlarca kullanıcıyı etkiledi.

2.06.2020Teknoloji
Bakan Kasapoğlu, spor tesislerinde uygulanacak tedbirleri duyurdu

Bakan Kasapoğlu, spor tesislerinde uygulanacak tedbirleri duyurdu

Covid-19 ile mücadelede elde edilen başarı sonucu 1 Haziran tarihi itibariyle başlayan normalleşme süreci ile beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı da, Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları ile Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemleri belirledi.

2.06.2020Diğer
Topuk Dikeni: Nedir, Neden Olur, Tedavisi Nedir

Topuk Dikeni: Nedir, Neden Olur, Tedavisi Nedir?

Ayak tabanı ve topuk bölgesinde yer alan ağrıların içinde en sık rastlanan topuk dikeni, hastanın günlük yaşamını ciddi şekilde etkiliyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Turhan Özler, topuk dikeninin başlı başına bir sorun olabilmekle beraber altta yatan farklı sağlık sorunlarını gösterebildiğini de söyledi, bu hastalıkla ilgili merak edilenleri anlattı.

2.06.2020İyi Yaşam
Van Gölündeki mavi bayraklı halk plajı, yeni sezon için hazır

Van Gölü'ndeki mavi bayraklı halk plajı, yeni sezon için hazır

Denize kıyısı olmadığı halde Türkiye'nin tek mavi bayraklı plajı olan Van Gölü kıyısındaki Mollakasım Halk Plajı’nda, pandemi tedbirlerine uyularak yeni sezon hazırlıkları sürdürülüyor. Geçen yıllarda günlük bin kişinin ziyaret ettiği plajda, bu yıl koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralı için kısıtlamaya gidilecek.

2.06.2020Seyahat
Dipsiz Göl güzelliğiyle doğaseverlerin ilgisini çekiyor

Dipsiz Göl güzelliğiyle doğaseverlerin ilgisini çekiyor

Antalya'nın Akseki ilçesi ile Konya'nın Bozkır ilçesi sınırında bulunan Dipsiz Göl, görenleri kendine hayran bırakıyor.

2.06.2020Seyahat
Kamuda normalleşme süreci nasıl olacak İşte alınan tedbirler ve belirlenen kurallar

Kamuda normalleşme süreci nasıl olacak? İşte alınan tedbirler ve belirlenen kurallar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca belirlenen tedbirler kapsamında, servis hareket saatleri yeniden belirlenecek, sosyal mesafenin sağlanamadığı ofis ortamlarında düzenlemeye gidilecek, yemek saatleri ve masa düzeni ayarlanacak.

2.06.2020Gündem
Ölüm rampasındaki kazaların önüne sensörle geçilecek

'Ölüm rampası'ndaki kazaların önüne sensörle geçilecek

İZMİT'te sık sık ölümlü ve yaralamalı kazaların olduğu ve 'ölüm rampası' olarak da bilinen Gazanfer Bilge Bulvarı'nda meydana gelebilecek kazaların önüne geçmek amacıyla sensör ve Plaka Tanıma Sistemi ile yasaklı araçlar tespit edilecek. Bu sayede bulvarda meydana gelebilecek kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

2.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

‘’Gördüğüm en kapitalist ülke’’  

Pazartesi günü yaklaşık 9 ay önce kaydedilmiş bir mülakatı dinliyordum …

4.06.2020

Otomobilimizin Hijyenini Nasıl Sağlarız?

Bir önceki yazımda sizlerle Pandemi sebebiyle park halinde olan otomobillerimiz için bakım önerilerinde bulunmuştum.1 Haziran’dan itibaren dışarıya çıkmaya başladık. Tabii çok daha dikkatli, mesafeli ve biraz da tedirgin şekilde. Bu haftaki yazımda bu konuda uzman görüşlerine yer vermek ve sizinle paylaşmak istiyorum.

4.06.2020

Yeni normal ruhumuza iyi gelecek

COVID-19 pandemisinin farklı ve önemli olumsuz sonuçları oldu. En önemlilerinden birinin de ruh sağlığımızda yarattığı travma olduğu kesin.

4.06.2020

Doğa ile barışık olacağız

2020 yılında 5 Haziran Dünya Çevre Gününü, koronavirüsün küresel ölçekteki salgın tehdidi altında kutluyoruz. Ve diyoruz ki:

3.06.2020

Maskeli yolculuk

Sanki uçmayalı yıllar oldu. Meğer havayolu yolculuğu hayatımızın ne çok önemli yerini almış. Kanatlarımız kırılmış gibiydi. Biraz meşakkatli olacak ama uçuşlar yeniden başladı. Kurallara uyduğumuz sürece sorun yok. Ama kuralları aksatmak uçağımızı kaçırmamıza hatta ciddi maddi zararlara uğramamıza da yol açabilir. Aman dikkat… Maskeli, sosyal mesafeli, HES koduna sahip iyi yolcu olun…Lütfen.

3.06.2020