EKSTRA
MENÜ

Seyahat Yasağı

Seyahat Yasağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyahat Yasağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.458 Seyahat Yasağı haberi bulunmuştur.

Seyahat Yasağı Haberleri

Seyahat yasağı ne zaman bitecek Şehirler arası yasak ne zaman bitecek İşte iller arası yasaklarda son gelişmeler

Seyahat yasağı ne zaman bitecek? Şehirler arası yasak ne zaman bitecek? İşte iller arası yasaklarda son gelişmeler

Şehirler arası seyahat yasağı, geçtiğimiz günlerde başlayan 'tam kapanma' sürecinde en çok dikkat çeken kısıtlamalar arasında yer alıyor. Farklı şehirlere seyahat etmesi gereken pek çok vatandaş, bu kısıtlamanın kapsamını ve bitiş tarihini sorguluyor. Peki, seyahat kısıtlaması ne zaman bitecek? İller arası yasak kalkacak mı?

13.05.2021Gündem
Bayramda tam kapanma var mı 17 günlük yasaklar ne zaman bitecek 29 Nisanda başlamıştı

Bayramda tam kapanma var mı? 17 günlük yasaklar ne zaman bitecek? 29 Nisan'da başlamıştı

29 Nisan'da başlayan tam kapanma döneminin biteceği tarihe yönelik araştırmalar hız kazandı. Koronavirüsle mücadele kapsamında17 gün sürecek tam kapanma sürecinde sokağa çıkma yasağının yanı sıra seyahat yasağı da uygulanıyor. Genelgeye göre yalnızca istenen belgeleri tamamlayan, kısıtlamalardan muaf tutulacak. Peki,17 günlük yasaklar ne zaman bitecek? Bayramda tam kapanma var mı? İşte tam kapanma tarihleri

4.05.2021Gündem
İsrail’den Türkiye’ye seyahat yasağı

İsrail’den Türkiye’ye seyahat yasağı

Aşılamada büyük bir başarıya imza atarak sürü bağışıklığını neredeyse kazanan İsrail, aralarında Türkiye ve Hindistan’ın da olduğu yüksek riskli ilan ettiği bazı ülkelere seyahat yasağı getiriyor.

2.05.2021Dünya
Bangladeş, Türkiye dahil çok sayıda ülkeye seyahat yasağını kaldırdı

Bangladeş, Türkiye dahil çok sayıda ülkeye seyahat yasağını kaldırdı

Bangladeş, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 26 ülkeye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle getirilen seyahat yasağını sonlandırdı.

1.05.2021Dünya
Son dakika haberi.... Tam kapanma döneminde emekli maaşı, bankalar, kreşlerin durumu... Bakan Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı...

Son dakika haberi.... 'Tam kapanma dönemi'nde emekli maaşı, bankalar, kreşlerin durumu... Bakan Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı...

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, perşembe günü başlayıp 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni bir dönemin başladığını ve bu süreçte kısıtlamaları ihlal edenlere göz yumulmayacağını vurgulayan Bakan Soylu, "Şehir giriş ve çıkışları ciddi şekilde kontrol altında olacak'' dedi. Emekli maaşlarına ilişkin de önümüzdeki günlerde karar alınacağını söyleyen Soylu, kreşlerle ilgili de ''Bu konuya ilişkin bir değerlendirmeyi bir iki gün içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bir karar verecekler ve bu konuda bir istisna ortaya koyacağız'' ifadelerini kullandı.

29.04.2021Gündem
Seyahat yasağı var mı Şehirler arası seyahat yasağından kimler muaf Tam kapanma genelgesinde detaylar belli oldu

Seyahat yasağı var mı? Şehirler arası seyahat yasağından kimler muaf? Tam kapanma genelgesinde detaylar belli oldu

Seyahat yasağı tam kapanma öncesi gündemde yer alan konulardan oldu. 17 Mayıs'a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağında vatandaşların şehirlerarası seyahatine zorunlu haller dışında izin verilmeyeceği bildirildi. Seyahat edeceklerin seyahat izin belgesi alması gerekecek. Uçak, tren, gemi veya otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla yapılacak seferlerde yolcuların araçlara kabulü öncesinde HES kodu bilgilerine bakılacak. Peki, seyahat yasağı var mı? İşte, tam kapanma genelgesinin detayları.

28.04.2021Gündem
Son dakika: Bilim Kurulu toplanıyor Bakan Koca açıklama yapacak..

Son dakika: Bilim Kurulu toplanıyor! Bakan Koca açıklama yapacak..

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 16:30’da video konferans yöntemiyle toplanacak. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın, toplantının ardından saat 18:00’de açıklama yapması bekleniyor.

28.04.2021Gündem
Telefondan ve E devletten seyahat izin belgesi alma: Şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alınır

Telefondan ve E devlet'ten seyahat izin belgesi alma: Şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi almak isteyenler, bu işlemi nasıl yapacaklarını araştırmaya başladılar. Son Kabine Toplantısı 26 Nisan'da yapıldı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tam kapanma ile ilgili açıklama yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan tam kapanma genelgesi içerisinde seyahat yasağı ile ilgili de açıklama yapıldı.Belirtilen dönem içerisinde uçak, tren, gemi veya otobüs gibi toplu ulaşım aracıyla seyahat edecek kişilere biletleme işlemi yapılmadan önce mutlaka seyahat izin belgesinin olup olmadığı kontrol edilecek, geçerli bir seyahat izninin bulunması halinde biletleme işlemi gerçekleştirilecek. Peki, seyahat izin belgesi nasıl alınır?

28.04.2021Gündem
Son dakika haberler: Tam kapanma tarihleri açıklandı... 29 Nisan - 17 Mayıs arasında seyahat yasağı... Uzaktan eğitim.. İşte Kabinede alınan son kararlar..

Son dakika haberler: Tam kapanma tarihleri açıklandı... 29 Nisan - 17 Mayıs arasında seyahat yasağı... Uzaktan eğitim.. İşte Kabine'de alınan son kararlar..

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında biraraya gelen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs kararlarını açıkladı. Alınan yeni kararlara göre; 29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00'dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05:00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçilecek. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve otobüsler yüzde 50 ile çalışabilecek. Eğitimde ise anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek tüm sınavlar ertelendi. Türkiye, korona vaka sayılarını düşürmek için 29 Nisan-17 Mayıs arasında tamamen kapanıyor. Bu sürede kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni kısıtlamalar ve alınan kararlar..

27.04.2021Gündem
Uçuşlar iptal mi Önceden alınan uçak biletleri ne olacak THY ve Pegasus’tan açıklama

Uçuşlar iptal mi? Önceden alınan uçak biletleri ne olacak? THY ve Pegasus’tan açıklama

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 'tam kapanma' kararı alınan 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında genelgede yer alan istisnalar dışında seyahat yasağı uygulanacak. THY ve PEGASUS 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasındaki kapanma kararı ve seyahat kısıtlamasına ilişkin açıklama yaptı. Peki, Uçuşlar iptal mi? Önceden alınan uçak biletleri ne olacak? THY ve Pegasus’tan açıklama

27.04.2021Gündem
Seyahat yasağı ne zaman başlıyor Şehirler arası seyahat yasağından kimler muaf İşte detaylar

Seyahat yasağı ne zaman başlıyor? Şehirler arası seyahat yasağından kimler muaf? İşte detaylar

Seyahat yasağı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Kabineden çıkan kararlardan biri de şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili oldu. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan dönemde konaklama tesislerinde rezervasyonunun bulunması vatandaşlarımız açısından sokağa çıkma ve/veya şehirler arası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlamayacak olup bu dönemde konaklama tesisleri sadece zorunlu durumlara bağlı olarak seyahat izin belgesi alan kişilere hizmet verebilecekler. Peki,

27.04.2021Gündem
Uçak ve otobüs yolculuğu yasak mı Toplu taşıma ile şehirler arası seyahat yasağı var mı THYden açıklama

Uçak ve otobüs yolculuğu yasak mı? Toplu taşıma ile şehirler arası seyahat yasağı var mı? THY'den açıklama

Uçak ve otobüs seferlerinin yasaklanıp yasaklanmadığı, Kabine Toplantısı sonrası öne çıkan başlıklardan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan karara göre 17 Mayıs tarihine kadar tam kapanmaya geçilecek. Tam kapanma ve sokağa çıkma yasağında, seyahat edecek olanlar, seyahat yasağının detaylarına odaklandı. Türk Hava Yolları (THY), 'tam kapanma' kararı alınan 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında yurt içi bilet değişiklik taleplerinin ücretsiz olarak gerçekleştirileceğini açıkladı. Peki, ıçak ve otobüs yolculuğu yasak mı? İşte, ayrıntılar.

26.04.2021Gündem
93üncü Akademi Ödüllerini (Oscar Ödülleri) kazananlar açıklandı: İkisi de tarihe geçti

93'üncü Akademi Ödülleri'ni (Oscar Ödülleri) kazananlar açıklandı: İkisi de tarihe geçti

The Academy of Motion Picture Arts and Sciences (Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi) tarafından bu yıl 93'üncü kez düzenlenen Oscar Ödülleri (Akademi Ödülleri) koronavirüs pandemisi gölgesinde yapıldı. Akademi bu kez uzun süre konuşulacak kararlara imza attı. Genellikle erkek sanatçıların baskın olduğu en iyi yönetmen kategorisinde ödül Chloe Zhao'nun oldu. Zhao, aynı zamanda bu ödülü alan ilk Asyalı yönetmen olarak da tarihe geçti. Yine tarihe geçen bir başka kişi ise Minari filminin oyuncusu Yuh-jung Youn oldu. En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanan Yuh-jung Youn bu dalda ödül olan ilk Koreli oldu aynı zamanda.

25.04.2021Magazin
Hafta sonu ve hafta içi şehirler arası seyahat yasağı var mı İşte seyahat yasağı saatleri ve İçişleri Bakanlığı genelgesi..

Hafta sonu ve hafta içi şehirler arası seyahat yasağı var mı? İşte seyahat yasağı saatleri ve İçişleri Bakanlığı genelgesi..

Şehirler arası seyahat yasağının saatleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. Hafta içi ve hafta sonu seyahat yasağının detayları merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge içerisinde hafta içi sokağa çıkma yasağı ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri ve detaylar açıklandı. Peki, seyahat yasağı var mı, kaçta başlıyor ve bitiyor?

24.04.2021Gündem
Özel araçla seyahat yasak mı İller arası seyahat yasağı olacak mı İçişleri Bakanlığından genelge yayınlanmıştı

Özel araçla seyahat yasak mı? İller arası seyahat yasağı olacak mı? İçişleri Bakanlığı'ndan genelge yayınlanmıştı

Özel araçla seyahat yasağı, 3 gün sürecek olan hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile beraber vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. Kısmi kapanma süreci boyunca hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında seyahat yasağının durumu da belli oldu. Ramazanın ilk iki haftasında uygulanacak hafta sonu sokağa çıkma yasağında şehirler arası seyahatlere de izin verilmeyecek. Özel araçla seyahat yasağından muaf olanlar seyahat belgesi alacak. Zorunlu hali bulunmayanlar ise toplu taşıma araçları ile seyahat edebilecek. İşte, merak edilen özel araçla seyahat yasak mı? sorusunun yanıtına yönelik İçişleri Bakanlığı genelgesi ve seyahat yasağı ile ilgili son bilgiler.

24.04.2021Gündem
ABDden flaş karar Dünyanın yüzde 80ine seyahat yasağı

ABD'den flaş karar! Dünyanın yüzde 80'ine seyahat yasağı

ABD, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünyadaki ülkelerin yüzde 80'ine yönelik seyahat uyarılarını "seyahat etmeyin" anlamına gelen 4. seviye olarak güncelledi.

20.04.2021Dünya
Fenerbahçe Bekoya Vesely müjdesi Sertaç Komsuoğlu tarih verdi

Fenerbahçe Beko'ya Vesely müjdesi! Sertaç Komsuoğlu tarih verdi

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı'ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi Sertaç Komsuoğlu, takımın son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Komsuoğlu, Jan Vesely'nin CSKA Moskova serisinin 3. maçında parkelere döneceğini söyledi.

19.04.2021Basketbol
Pasifik adasında büyük panik... Kovid-19lu ceset kıyıya vurdu, ülke tamamen kapandı

Pasifik adasında büyük panik... Kovid-19'lu ceset kıyıya vurdu, ülke tamamen kapandı!

Kovid-19 Güney Pasifik Okyanusu’nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu’ya oldukça geç ulaşmış; geçen yıldan beri sıkı şekilde kendini koruyan ülke salgını iyi şekilde atlatmıştı. Ancak 11 Nisan'da yaşanan bir olay ülkeyi alarma geçirdi, kıyıya vuran cesedin koronavirüs taşıdığı anlaşılınca alarma geçildi.

19.04.2021Dünya
Şehirler arası seyahat izni nasıl alınır Seyahat izin belgesi E-Devlet ve telefonla alma işlemi

Şehirler arası seyahat izni nasıl alınır? Seyahat izin belgesi E-Devlet ve telefonla alma işlemi

Şehirler arası seyahat izin belgesi, birkaç adımda kolayca alınabiliyor. Pandemi dolayısıyla getirilen kısıtlamalardan birisi olan şehirler arası seyahat yasağı için özel araçları ile seyahat etmek isteyen vatandaşlar ve kısıtlamaya denk kişiler, seyahat izin belgesi alacak. Peki, şehirler arası seyahat izin belgesi E-Devlet ve telefonla nasıl alınır? İşte, Şehirlerarası izin belgesi telefonla ve E-Devlet ile alma ekranı hakkında detaylı bilgiler

19.04.2021Gündem
Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitecek İşte seyahat yasağının tüm detayları

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitecek? İşte seyahat yasağının tüm detayları

Şehirler arası seyahat yasağı, geçtiğimiz günlerde başlayan 'kısmi kapanma' sürecinde en çok dikkat çeken kısıtlamalar arasında yer alıyor. Farklı şehirlere seyahat etmesi gereken pek çok vatandaş, bu kısıtlamanın kapsamını ve bitiş tarihini sorguluyor. İşte, iller arası seyahat kısıtlamasının tüm merak edilenleri...

19.04.2021 Gündem
Hafta sonu seyahat yasağı var mı İşte sokağa çıkma yasağı saatlerinde getirilen kısıtlama

Hafta sonu seyahat yasağı var mı? İşte sokağa çıkma yasağı saatlerinde getirilen kısıtlama

Hafta sonu seyahat yasağı var mı sorusu vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında geliyor. Koronavirüs vakalarının artması ile önlemler sıkılaştırılmış yapılan son kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni kararları açıklamıştı. Bu kararların içinde sokağa çıkma yasağı saatleri dahilinde seyahat yasağı da var.. Hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 19.00-­05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 19.00’da başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Peki seyahat yasağında izin almak mümkün mü? Hangi hallerde seyahat edilebilir? İşte İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan seyahat yasağı genelgesi

18.04.2021Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl alınır Seyahat yasağından kimler muaf olacak İşte seyahat izin izin belgesi alma ekranı ve detaylar

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Seyahat yasağından kimler muaf olacak? İşte seyahat izin izin belgesi alma ekranı ve detaylar

Özel araçla seyahat yasağı, hafta sonu öncesi öne çıkan ana konulardan oldu. Yeni tedbirlerin alınmasının ardından sokağa çıkma yasağı olan sürelerde, seyahat kısıtlaması uygulanacağı bildirildi. Seyahat yasağında zorunlu hali olanlar, seyahat izin belgesi alacaklar. İzin belgeleri telefon ve internet üzerinden alınacak. Peki, özel araçla seyahat yasak mı? İşte, seyahat izin izin belgesi alma ekranı ve seyahat kısıtlaması ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

18.04.2021Gündem
Bayramda şehirler arası seyahat yasağı olacak mı Gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında

Bayramda şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda

Bayramda seyahat yasağı için gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'na çevrildi. Alınan yeni kararlara göre, ramazanın ilk iki haftasında kısmi kapanma geçerli olacak. Sokağa çıkma yasağının hafta sonu tamamen hafta içi ise akşam 19.00'da uygulandığı yeni kararlar sürerken, yaklaşan bayram öncesi seyahat kısıtlamasının durumu gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, vaka sayısının düşmemesi durumunda daha sert önlemlerin alınabileceği mesajını vermişti. Peki, bayramda seyahat yasağı olacak mı? İşte, Ramazan Bayramı tedbirleri hakkında merak edilenler.

17.04.2021Gündem
Rusya: Türkiye’ye seyahat yasağı siyasi değil

Rusya: Türkiye’ye seyahat yasağı siyasi değil

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Moskova’da Rus medyasına yaptığı açıklamada ABD ile ilişkilerin yanı sıra Türkiye’ye de yer verdi.

17.04.2021Dünya
Hafta sonu ve hafta içi şehirler arası seyahat yasağı var mı İşte seyahat yasağı saatleri ve detaylar

Hafta sonu ve hafta içi şehirler arası seyahat yasağı var mı? İşte seyahat yasağı saatleri ve detaylar

Şehirler arası seyahat yasağının saatleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. Hafta içi ve hafta sonu seyahat yasağının detayları merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge içerisinde hafta içi sokağa çıkma yasağı ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri ve detaylar açıklandı. Peki, seyahat yasağı var mı, kaçta başlıyor ve bitiyor?

16.04.2021Gündem
Özel araçla seyahat yasak mı Sokağa çıkma yasağı olmayan saatlerde seyahat ediliyor mu Bakanlık duyurdu

Özel araçla seyahat yasak mı? Sokağa çıkma yasağı olmayan saatlerde seyahat ediliyor mu? Bakanlık duyurdu

Özel araçla seyahat yasağı, yeni tedbirlerin ardından gündeme gelen konulardan oldu. Kabine Toplantısı'nda alınan kara göre, sokağa çıkma yasağı uygulanan sürede seyahat kısıtlaması da geçerli olacak. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise milyonların merak ettiği özel araçla seyahat yasak mı? sorusu yanıt buldu. Özel araçla seyahat edeceklerin, sokağa çıkma kısıtlamasının başlama saatlerine göre planlanması gerekiyor. İşte, özel araçla seyahat yasağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.04.2021Gündem
65 yaş üstü ve 18 yaş altı seyahat yasağı var mı Şehirlerarası seyahat için izin belgesi alınıyor mu İşte detaylar

65 yaş üstü ve 18 yaş altı seyahat yasağı var mı? Şehirlerarası seyahat için izin belgesi alınıyor mu? İşte detaylar

65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağının ardından en çok merak edilen soruların başında bu yaş gruplarında olanların seyahat yasağı olup olmadığı yönünde.. İçişleri Bakanlığı konu hakkında detaylı açıklamada bulundu. İşte 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların seyahat durumları hakkında detaylar

15.04.2021Gündem
Seyahat etmek yasak mı Otobüsle seyahat ediliyor mu Şehirlerarası otobüs yolcuğu yasağı hakkında detaylar

Seyahat etmek yasak mı? Otobüsle seyahat ediliyor mu? Şehirlerarası otobüs yolcuğu yasağı hakkında detaylar

Otobüsle seyahat etme yasağı olup olmadığı yeni önlemler ile gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede milyonların merak ettiği seyahat etmek yasak mı? sorusu yanıt buldu. Açıklamaya göre şehirlerarası otobüs yolculuğu, belirli koşullar altında serbest olacak. Yolculuk esnasında HES Kodu ibraz etmek ise büyük önem arz edecek. İşte, şehirlerarası otobüs yolcuğu yasağı hakkında detaylar

14.04.2021Gündem
Koronavirüs risk haritası alarm veriyor... 79 ilde arttı, sadece 2 ilde azaldı Bakan Koca paylaştı

Koronavirüs risk haritası alarm veriyor... 79 ilde arttı, sadece 2 ilde azaldı! Bakan Koca paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Kabine Toplantısı'nın ardından koronavirüs tedbirleri kapsamında kısmi kapanma dönemine geçildiğini duyurmuştu. Koronavirüs vaka sayıları ülke genelinde hızla yükselirken son verilere göre sadece iki ilde azaldı. İstanbul'da ise vaka sayısı 591,45'ten 804,97'ye çıktı. Önceki hafta en çok Kovid-19 vakası görülen iller sıralamasında zirvede yer alan Samsun, Ardahan'la birlikte bu hafta azalış görülen iki ilden biri oldu. İşte koronavirüste son durum... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında vaka sayısı en fazla artan ve azalan kentleri duyurdu.

14.04.2021Gündem
Şehirler arası seyahat yasakları ne zaman başlayacak İller arası kısıtlama başladı mı İşte seyahat yasaklarına dair tüm gelişmeler

Şehirler arası seyahat yasakları ne zaman başlayacak? İller arası kısıtlama başladı mı? İşte seyahat yasaklarına dair tüm gelişmeler

Seyahat yasakları gündemde araştırılan konu başlıkları arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de artan koronavirüs vakalarına karşı Ramazan'da alınacak önlemlerin görüşüldüğü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ardından açıklamalarda bulundu. Alınan yeni önlemler arasında seyahat yasağı da bulunuyor. Peki, şehirler arası seyahat yasağı ne zaman başlayacak?

14.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Kabine toplantısı sonrası alınan kararlar Kısmi kapanma, şehirler arası seyahat yasağı ve uzaktan eğitim

Son dakika haberi: Kabine toplantısı sonrası alınan kararlar! Kısmi kapanma, şehirler arası seyahat yasağı ve uzaktan eğitim

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası tüm Türkiye'nin beklediği yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Erdoğan konuşmasında, ramazan ayında kısmi kapanma uygulanacağını belirterek, "Ramazan ayının ilk 2 haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz. 2 haftalık dönemde beklediğimiz durumda iyileşme olmazsa çok daha kalıcı kararlar alabiliriz" ifadelerini kullandı.

14.04.2021Gündem
Şehirler arası seyahat yasağı gelecek mi Seyahat yasağı hangi illerde var İşte Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklamaları

Şehirler arası seyahat yasağı gelecek mi? Seyahat yasağı hangi illerde var? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları

Şehirler arası seyahat yasağı, Kabine Toplantısı ile beraber gündeme geldi. Seyahat yasağı ile ilgili son dakika açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Toplantının ardından milyonların merak ettiği şehirler arası seyahat yasağı gelecek mi? sorusu yanıt buldu. Kritik açıklamalarda bulunan Erdoğan, sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyeceğini bildirdi. Diğer yandan 65 yaş üstüne ve 18 yaş altına toplu taşıma sınırlaması yeniden getirildi. İşte, seyahat yasağı getirilen illerin, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile detaylandırılması bekleniyor. İşte, seyahat yasağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.04.2021Gündem
Sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasağında son durum.. İşte sokağa çıkma yasağı ve alınan tedbirler

Sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasağında son durum.. İşte sokağa çıkma yasağı ve alınan tedbirler

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası tüm Türkiye'nin beklediği yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Erdoğan konuşmasında, ramazan ayında kısmi kapanma uygulanacağını belirterek, "Ramazan ayının ilk 2 haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz. 2 haftalık dönemde beklediğimiz durumda iyileşme olmazsa çok daha kalıcı kararlar alabiliriz" ifadelerini kullandı

13.04.2021 Gündem
Londra’da Türk esnafın yüzü güldü

Londra’da Türk esnafın yüzü güldü

İngiltere’de koronavirüs salgınıyla mücadele için uygulamaya konulan önlemlerinin kısmen kaldırılmasıyla, başkent Londra’daki Türkiye ve Kıbrıslı esnafın yüzü gülmeye başladı.

13.04.2021Avrupa
Prof. Dr. Mehmet Ceyhandan İstanbul için korkutan açıklama

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan İstanbul için korkutan açıklama

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye'de tespit edilen 360 bin aktif koronavirüs vakası olduğunu, çoğunun da İstanbul'da bulunduğunu söyledi. Ceyhan, "İstanbul'dan başka yerlere yayılıyor. Halk arasında İstanbul için 'Türkiye'nin Vuhan'ı' deniyor. İstanbul'da sokağa çıktığınızda, metroya bindiğinizde, otobüse bindiğinizde virüsü kapmama şansınız çok düşük. Birçok pozitif çıkan kişilerin hikayesine bakıyoruz; evden çalışıyor, hiç dışarı çıkmamış, bir kere markete gitmiş ve bütün aile pozitif. Böyle bir durumda İstanbul'da her dışarı çıkıp, adım attığınızda dikkatli olmak lazım hatta evde dikkatli olmak lazım" dedi.

10.04.2021Haber
Prof. Dr. Ceyhandan İstanbul için korkutan açıklama

Prof. Dr. Ceyhan'dan İstanbul için korkutan açıklama

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye'de tespit edilen 360 bin aktif koronavirüs vakası olduğunu, çoğunun da İstanbul'da bulunduğunu söyledi. Ceyhan, "İstanbul'dan başka yerlere yayılıyor. Halk arasında İstanbul için 'Türkiye'nin Vuhan'ı' deniyor. İstanbul'da sokağa çıktığınızda, metroya bindiğinizde, otobüse bindiğinizde virüsü kapmama şansınız çok düşük. Birçok pozitif çıkan kişilerin hikayesine bakıyoruz; evden çalışıyor, hiç dışarı çıkmamış, bir kere markete gitmiş ve bütün aile pozitif. Böyle bir durumda İstanbul'da her dışarı çıkıp, adım attığınızda dikkatli olmak lazım hatta evde dikkatli olmak lazım" dedi.

10.04.2021Gündem
Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı Hafta sonu seyahat yasağı kalktı mı İşte genelgenin detayları

Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı? Hafta sonu seyahat yasağı kalktı mı? İşte genelgenin detayları

Özel araçla şehirler arası seyahat yasağı, yeni tedbirler devam ederken gündemde yer almayı sürdürüyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede seyahat kısıtlamasının daha önce olduğu gibi aynen devam edeceği belirtildi. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanan yüksek ve çok yüksek riskli illerde, seyahat kısıtlaması geçerli olacak. Özel araçla şehirler arası seyahat yasağından muaf olan vatandaşların ise İçişleri Bakanlığı'ndan seyahat izin belgesi alması gerekecek. İşte, milyonların merak ettiği özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı? sorusunun yanıtı ve seyahat kısıtlaması ile ilgili ayrıntılar.

8.04.2021Gündem
Biden, Trump yönetiminin Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine getirdiği yaptırımları kaldırdı

Biden, Trump yönetiminin Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine getirdiği yaptırımları kaldırdı

ABD'de Başkan Joe Biden, önceki Başkan Donald Trump'ın Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) yetkililerine getirdiği yaptırımları kaldırdı.

3.04.2021Dünya
Seyahat izin belgesi alma ekranı: E-Devlet ile seyahat izin belgesi nasıl alınır

Seyahat izin belgesi alma ekranı: E-Devlet ile seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi e Devlet ve telefon üzerinden alınıyor. Sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından iller arası geçiş yapacak olan vatandaşlar, seyahat izin belgesi nasıl alınır? sorusunun yanıtına odaklandı. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan iller için seyahat yasağı geçerli olacak. Bu illere gidecek olan 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri vatandaşların da seyahat belgesi başvurusu yapması gerekecek. İşte, seyahat belgesi alma ekranı ve seyahat izin belgesi başvurusu hakkında ayrıntılar.

2.04.2021Gündem
Özel araç ile şehirler arası seyahat yasak mı Hafta sonu iller arasında dolaşım için izin alınmalı mı İşte merak edilen soruların cevapları

Özel araç ile şehirler arası seyahat yasak mı? Hafta sonu iller arasında dolaşım için izin alınmalı mı? İşte merak edilen soruların cevapları

Özel araçla seyahat yasağı, hafta sonu öncesi iller arası geçiş yapacak olanların gündemine geldi. Yeni normalleşme kuralları devam ederken seyahat yasağının durumu da belli oldu. 1 Mart'ta başlayan yeni normalleşmeye göre hafta sonu sokağa çıkma yasağı orta ve düşük riskli illerde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde yalnızca pazar günü devam edecek. Bu illere geçişlerde seyahat kısıtlaması daha önce olduğu gibi uygulanacak. Özel araçla seyahat yasağından muaf olanlar seyahat belgesi alacak. İşte, merak edilen 'özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı?' sorusunun yanıtına yönelik İçişleri Bakanlığı genelgesi ve seyahat yasağı ile ilgili son bilgiler.

2.04.2021Gündem
Şehirlerarası seyahat izni E-Devlet üzerinden nasıl alınır Özel araçla seyahat izni birkaç adımda alınabiliyor

Şehirlerarası seyahat izni E-Devlet üzerinden nasıl alınır? Özel araçla seyahat izni birkaç adımda alınabiliyor

Şehirler arası seyahat izni, özel araçları ile seyahat etmek isteyen kişiler tarafından sorgulanan husus olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde uygulanmakta olan sokağa çıkma yasakları dolayısıyla seyahat izni alarak herhangi bir cezai yaptırıma takılmak istemeyen vatandaşlar, E-Devlet üzerinden şehirler arası seyahat izni alabilecek. Peki, E-Devlet seyahat izni nasıl alınır? İşte, tüm adımlarıyla birlikte E-Devlet üzerinden şehirler arası seyahat izni alma süreci hakkında merak edilenler

31.03.2021Gündem
Şehirler arası seyahat yasağı var mı Hangi illerde seyahat yasağı olacak İşte seyahat yasağıyla ilgili son durum

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Hangi illerde seyahat yasağı olacak? İşte seyahat yasağıyla ilgili son durum

Şehirler arası seyahat yasağı kabine toplantısı ardından bir kez daha en çok araştırılan konulardan biri oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamayla seyahat yasağı ile ilgili sorular da yanıt buldu. Erdoğan, "Kırmızı kategorideki illerde, pazar günü uygulanan kısıtlama artık cumartesi ve pazar olarak sürecektir" ifadelerini kullandı. İstanbul, Ankara, İzmir dahil 58 il çok yüksek riskli 'kırmızı' kategoriye dönerken, seyahat yasağı olan illerde buna göre değişti. Peki, bu hafta ehirler arası seyahat yasağı var mı? Hangi illerde seyahat yasağı olacak? İşte seyahat yasağıyla ilgili son durum

31.03.2021Gündem
Son dakika: Gözler Ankarada... Kabine toplantısı sona erdi

Son dakika: Gözler Ankara'da... Kabine toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de biraraya gelen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. 3.5 saat süren toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın merakla beklenen koronavirüs kararlarını açıklaması bekleniyor

29.03.2021Gündem
Son dakika: Koronavirüsle mücadelede önemli aşama Toplam aşılama 15 milyonu geçti

Son dakika: Koronavirüsle mücadelede önemli aşama! Toplam aşılama 15 milyonu geçti

Türkiye'de koronavirüsle(Kovid-19) mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı 15 milyonu geçti.

29.03.2021Gündem
Yeni tedbirler gelecek mi Ramazana özel düzenleme... Seyahat yasağı, paket servis...

Yeni tedbirler gelecek mi? Ramazan'a özel düzenleme... Seyahat yasağı, paket servis...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak olan kabine toplantısının başlıkları belli olmaya başladı. Uzmanlar, konuyla ilgili CNN Türk ekranlarında önemli açıklamalarda bulunurken, restoranların kapatılması, seyahat yasağı ve Ramazan'a özel tedbir gibi düzenlemelerle ilgili bir çok konuyu değerlendirdi.

29.03.2021Gündem
Kabineden ne kadar çıkar

Kabineden ne kadar çıkar?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak olan kabine toplantısının başlıkları belli olmaya başladı. Uzmanlar, konuyla ilgili CNN Türk ekranlarında önemli açıklamalarda bulunurken, restoranların kapatılması, seyahat yasağı ve Ramazan'a özel tedbir gibi düzenlemelerle ilgili bir çok konuyu değerlendirdi.

29.03.2021Haber
Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı Hafta sonu seyahat yasağı hangi illerde var İşte seyahat izin belgesi alma ekranı

Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı? Hafta sonu seyahat yasağı hangi illerde var? İşte seyahat izin belgesi alma ekranı

Özel araçla seyahat yasağı durumu İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelge ile belli oldu. Sokağa çıkma yasağı bu hafta sonunda da yüksek ve çok yüksek riskli illerde pazar günü uygulanacak orta ve düşük riskli illerde ise yasak olmayacak. Bakanlıktan yayınlanan genelgeye göre bu illerde özel araçla seyahat kısıtlaması ile ilgili "Seyahat edilmesine dair usul ve esasların uygulanmasına aynı şekilde devam edilecektir." ifadesi kullandı. Seyahat yasağından muaf olanların seyahat izin belgesi alma ekranı üzerinden müracaat yapması gerekiyor. İşte, özel araçla seyahat yasak mı? sorusunun yanıtı ve seyahat izin belgesi alma ekranı.

27.03.2021Gündem
İçişleri Bakanlığından şehirler arası seyahatle ilgili açıklama: Özel araçla seyahat yasak mı İller arasında dolaşım yasağı var mı

İçişleri Bakanlığı'ndan şehirler arası seyahatle ilgili açıklama: Özel araçla seyahat yasak mı? İller arasında dolaşım yasağı var mı?

1 Mart'ta başlayan yeni normalleşmeye göre hafta sonu sokağa çıkma yasağı orta ve düşük riskli illerde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde yalnızca pazar günü devam edecek. Özel araçla seyahat yasağı, hafta sonu öncesi iller arası geçiş yapacak olanların gündemine geldi. İçişleri Bakanlığı'ndan şehirler arası seyahatle ilgili açıklamada bulundu. Peki, özel araçla seyahat yasak mı? İller arasında dolaşım yasağı var mı?

27.03.2021Gündem
Özel araç ile şehirler arası seyahat yasak mı Hafta sonu iller arasında dolaşım için izin alınmalı mı İşte merak edilen soruların cevapları

Özel araç ile şehirler arası seyahat yasak mı? Hafta sonu iller arasında dolaşım için izin alınmalı mı? İşte merak edilen soruların cevapları

Özel araçla seyahat yasağı, hafta sonu öncesi iller arası geçiş yapacak olanların gündemine geldi. Yeni normalleşme kuralları devam ederken seyahat yasağının durumu da belli oldu. 1 Mart'ta başlayan yeni normalleşmeye göre hafta sonu sokağa çıkma yasağı orta ve düşük riskli illerde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde yalnızca pazar günü devam edecek. Bu illere geçişlerde seyahat kısıtlaması daha önce olduğu gibi uygulanacak. Özel araçla seyahat yasağından muaf olanlar seyahat belgesi alacak. İşte, merak edilen 'özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı?' sorusunun yanıtına yönelik İçişleri Bakanlığı genelgesi ve seyahat yasağı ile ilgili son bilgiler.

26.03.2021Gündem
Seyahat yasağı mı geliyor

Seyahat yasağı mı geliyor?

Almanya’da federal hükümetin, artan korona vakalarını önleme amacıyla geçici süreliğine yurt dışı seyahatlerine genel bir yasak getirmek üzere inceleme başlattığı bildirildi.

25.03.2021Avrupa