EKSTRA
MENÜ

Savaş

Savaş haberleri sayfasında güncel ve son dakika Savaş hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 112.791 Savaş haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Savaş veya harp; ülkeler, bloklar ya da bir ülke içerisindeki büyük gruplar arasında gerçekleşen topyekün silahlı mücadeledir. Savaşlar genellikle dini, milli, siyasi ve ekonomik amaçlara ulaşmak için gerçekleştirilir. Kullanılan silahlara, amaçlara, taraflara ve gerçekleştiği yerlere göre farklı şekillerde adlandırılır: nükleer savaş, soğuk savaş, iç savaş, dini savaş (cihad, haçlı seferi), dünya savaşı vb. Karşı tarafı yıldırmak, maddi ve manevi zarar vermek için gerçekleştirilen silahsız faaliyetler de genellikle savaş tanımına dahil edilir.

Savaş Haberleri

Dünya bu görüntüler ile çalkalanıyor: Rigadaki tatbikat için özür geldi

Dünya bu görüntüler ile çalkalanıyor: Riga'daki tatbikat için özür geldi!

Rusya'nın 200 bin asker ile yaptığı tatbikata Letonya'dan yanıt geldi. Ancak kentte yapılan sürpriz tatbikat korkuya neden oldu. Bir anda tam teçhizatlı askerlerin birbirlerine ateş açtığını gören çevredekiler neye uğradıklarını şaşırırken, görüntüler sosyal medyada viral oldu.

16.09.2021Dünya
İlk onlar duyurmuştu... Karar sonrası ülke savaş alanına döndü

İlk onlar duyurmuştu... Karar sonrası ülke savaş alanına döndü

Orta Amerika ülkesi El Salvador'da binlerce protestocu Bitcoin'in resmi para birimi olarak kabul edilmesine karşı sokaktaydı.

16.09.2021Ekonomi
Milli savaş uçağının dijital ikiz çalışmalarına başlandı

Milli savaş uçağının dijital ikiz çalışmalarına başlandı

Dijital ikiz teknolojileri yardımıyla MMU'nun tüm tasarım ve testlerini gerçekleştirecek olan TUSAŞ, bu sayede ürün geliştirme sürecini hızlandıracak ve dijital teknolojilerle üretim ve test işlemlerini devam ettirecek.

16.09.2021Ekonomi
‘Trump savaş açabilir’ diye Pekin’i aramış

‘Trump savaş açabilir’ diye Pekin’i aramış

Ünlü Amerikalı gazeteci Bob Woodward’ın yazdığı kitaba göre ABD Genelkurmay Başkanı Milley, eski Başkan Trump’ın başkanlığını uzatmak için Çin’e savaş açma ihtimaline karşı Çinli mevkidaşı Li ile Trump’ın bilgisi dışında görüşmüş.

16.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Tarihi an Sıradan insanlar için uzay yolculuğu döneminin başlangıcı

Son dakika haberi: Tarihi an! "Sıradan insanlar için uzay yolculuğu döneminin başlangıcı"

Elon Musk'ın şirketi SpaceX, "sıradan insanlar için uzay yolculuğu döneminin başlangıcı" olarak nitelendirilen misyon için start verildi. NASA'nın Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatılan Falcon-9 roketiyle tamamı turistlerden oluşan Dragon kapsülü yörüngeye gönderildi.

15.09.2021Dünya
İnsansız savaş uçağı projesi: MİUS

İnsansız savaş uçağı projesi: MİUS

Baykar Teknoloji Lideri ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında Türkiye'nin yüksek teknoloji alanındaki geleceği hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Bayraktar, AKINCI'ların atasının 16 yıl önce drone'lar bile ortada yokken maket uçaklara benzeyen ama kendi uçabilen teknolojiyle yola çıktıklarını anlattı. Ayrıca Selçuk Bayraktar, 'muhaberede devrim' diye nitelendirdiği insansız savaş uçağı gemi projesiyle dünyada bir ilki başararak, keşif ve vuruş gücü anlamında büyük bir kuvvet çarpanı oluşturulacağını belirtti.

15.09.2021Haber
ABD Başkanı Bidendan Genelkurmay Başkanı Milleye destek

ABD Başkanı Biden'dan Genelkurmay Başkanı Milley'e destek

ABD Başkanı Joe Biden, Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in Donald Trump'ın son döneminde Çin ile gizli görüşmeler yaptığı iddialarına ilişkin, "General Milley'e güvenim tamdır." yorumunu yaptı.

15.09.2021Dünya
Son dakika haberi: İHA-SİHA-TİHAların mimarı CNN TÜRKte... Selçuk Bayraktar anlattı: AKINCIların atası böyle ortaya çıktı

Son dakika haberi: İHA-SİHA-TİHA'ların mimarı CNN TÜRK'te... Selçuk Bayraktar anlattı: 'AKINCI'ların atası böyle ortaya çıktı

Baykar Teknoloji Lideri ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında Türkiye'nin yüksek teknoloji alanındaki geleceği hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Bayraktar, AKINCI'ların atasının 16 yıl önce drone'lar bile ortada yokken maket uçaklara benzeyen ama kendi uçabilen teknolojiyle yola çıktıklarını anlattı. Ayrıca Selçuk Bayraktar, 'muharebede devrim' diye nitelendirdiği insansız savaş uçağı gemi projesiyle dünyada bir ilki başararak, keşif ve vuruş gücü anlamında büyük bir kuvvet çarpanı oluşturulacağını belirtti.

15.09.2021Gündem
Savaş uçakları otoyola indi

Savaş uçakları otoyola indi

Aralarındaki gerginlik yıllardır devam eden Çin ve Tayvan arka arkaya düzenledikleri askeri tatbikatlarla adeta birbirlerine göz dağı veriyor. Haber ajanslarının Tayvan'dan yolladığı son fotoğraflar dünyayı şaşkına çevirdi. Pilotlar savaş uçaklarını evlerin önündeki otoyola indirdi...

15.09.2021Haber
Taliban yakın zamanda düzenli ordu kuracağını duyurdu

Taliban yakın zamanda düzenli ordu kuracağını duyurdu

Taliban hükümetinin Genelkurmay Başkanı Fasihuddin, bugün yaptığı açıklamada ülkedeki “etnik ve direniş temelli kargaşa çıkaranları” bastıracaklarını belirterek yakın zamanda Afganistan’da düzenli ordu kuracaklarını söyledi.

15.09.2021Dünya
Tayvandan dünyayı şoke eden tatbikat: Savaş jetlerini otoyola indirdiler

Tayvan'dan dünyayı şoke eden tatbikat: Savaş jetlerini otoyola indirdiler

Aralarındaki gerginlik yıllardır devam eden Çin ve Tayvan arka arkaya düzenledikleri askeri tatbikatlarla adeta birbirlerine göz dağı veriyor. Haber ajanslarının Tayvan'dan yolladığı son fotoğraflar dünyayı şaşkına çevirdi. Pilotlar savaş uçaklarını evlerin önündeki otoyola indirdi...

15.09.2021Dünya
Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akar: Temennimiz Ermenistanın ateşkese uyması

Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akar: Temennimiz Ermenistan'ın ateşkese uyması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ''Bizim temennimiz Ermenistan'ın ateşkese uyması, herhangi bir yanlışlık yapmaması ve bölgede ateşkesin kalıcı hale gelmesi, istikrarın sağlanmasıdır'' dedi.

15.09.2021Gündem
Pentagonda gizli toplantı  Milleyden nükleer silah talimatı

Pentagon'da gizli toplantı! Milley'den 'nükleer silah' talimatı

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in, Donald Trump'ın başkanlık koltuğunu bırakmamak için görevinin son haftalarında Çin'e savaş açabileceği endişesi konusunda iki kez Çin Genelkurmay Başkanı Li Zuocheng'e teminat verdiği iddia edildi. Milley'in ayrıca Pentagon'da gizli bir toplantı yaparak üst düzey yetkilileri Trump konusunda uyardığı belirtildi.

15.09.2021Dünya
Günümüzün Pablo Escobarı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu

Günümüzün Pablo Escobar'ı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu!

Sıradan görünüşlü, sessiz, sakin tavırlı bir adam, nasıl dünyanın en büyük metamfetamin operasyonlarından birinin arkasındaki beyin haline geldi? İşte karşınızda günümüzün Pablo Escobar'ı diye nitelendirilen, El Chapo'yla karşılaştırılan Tse Chi Lop'un film gibi hikayesi…

15.09.2021Dünya
Perihan Savaşın büyük gururu... Ablası da yalnız bırakmadı

Perihan Savaş'ın büyük gururu... Ablası da yalnız bırakmadı!

Ünlüler hakkında hemen her ayrıntıyı biliyorsunuz. Peki ya daha şöhret basamaklarını tırmanmadan, kimse onların adını duymadan önce hangi liselerde okumuşlardı. Peki ardından hangi üniversitelerde "dirsek çürüttüler"? İşte Türkiye'nin ünlülerinin lise ve üniversite yıllarına ait sosyal medya paylaşımlarından seçmeler.

15.09.2021Magazin
‘Bergen’ filmi sete hazır

‘Bergen’ filmi sete hazır

“Bergen” filmi için gerekli hazırlıklar tamamlandı. “Acıların kadını” olarak anılan, önce yüzüne kezzap atılan ve sonrasında öldürülen Bergen’in gerçek hayatı beyazperdeye uyarlanıyor.

15.09.2021Keyif
Son dakika: Kuzey Kore tanımlanamayan bir füze ateşledi Güney Koreden jet yanıt geldi

Son dakika: Kuzey Kore tanımlanamayan bir füze ateşledi! Güney Kore'den jet yanıt geldi

Kuzey Kore bir füze denemesi daha gerçekleştirdi. AFP'ye konuşan Güney Kore kaynakları füzenin henüz sınıflandırılamadığının altını çizdi. Kuzey Kore'nin bu hamlesine 'düşman kardeş' Güney Kore'den jet yanıt geldi. Kuzey Kore'nin ardından Güney Kore de füze ateşledi.

15.09.2021Dünya
28 Temmuz hangi burç ve burcu ne 28 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 28 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insan karakterlerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Burçlar tarihlere göre değişir. İnsanlar tanıştıkları kişilerin burçlarını araştırarak bu burç özelliklerine dikkat eder. Bunun nedeni ise, kendi burçları ile uyum içinde olup olmadığını anlamaktır. 28 Temmuz tarihinde dünyaya gelen kişiler, aslan burcuna sahip olur. 28 Temmuz hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021 Burçlar
27 Temmuz hangi burç ve burcu ne 27 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 27 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların doğduğu günde güneşin bulunduğu açıya göre değişir. Burçlar insanların karakterine önemli ölçüde etki eder. Sadece burçlar değil insanların karakterini ve kişiliğini yükselen burcu da etkiler. 27 Temmuz tarihinde dünyaya gelen kişiler, aslan burcuna mensup olur. 27 Temmuz hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
25 Eylül hangi burç ve burcu ne 25 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Eylül hangi burç ve burcu ne? 25 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların merakını uyandıran Astroloji her devirde merkezde olan bir alan olmuştur. İşte ilgiyle okuyacağınız 25 Eylül hangi burç, 25 Eylül doğumluların özellikleri, 25 Eylül tarihinde meydana gelmiş olaylar, 25 Eylül tarihinde doğmuş bulunan Türk ünlüler ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
24 Eylül hangi burç ve burcu ne 24 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

24 Eylül hangi burç ve burcu ne? 24 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Doğum tarihleri, kişilere özel bir gün olup aynı zamanda kişinin özelliklerinin de belirlenmesinde bir etkendir. Çünkü doğum tarihleri burçları oluşturur. Zodyak'ın 12 burcundan birine sahip olmak için sadece doğum tarihi bilmek yeterlidir. Bu durumda 24 Eylül hangi burç olur? 24 Eylül'de doğan ünlü isimler kimlerdir? Bu tarihte doğan kişilerin özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
24 Ekim hangi burç ve burcu ne 24 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

24 Ekim hangi burç ve burcu ne? 24 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

24 Ekim gününün dünya açısından önemi oldukça fazladır. 24 Ekim günü başka ne ifade etmektedir oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. 24 Ekim’de gerçekleşen tarihi olaylar nelerdir? 24 Ekim ne günüdür? 24 Ekimde doğan ünlüler kimlerdir? 24 Ekim hangi burçtur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
23 Ağustos hangi burç ve burcu ne 23 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

23 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 23 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji burç yorumları her gün yayınlanmaktadır. Bu burçlardan bir tanesi de 23 Ağustos burcudur. 23 Ağustos doğumlu olanlar sürekli olarak hangi burca ait olduklarını araştırmaktadırlar. Ülkemizde en çok araştırılan burçlardan bir tanesi 23 Ağustos burcudur. Peki, 23 Ağustos hangi burcudur? 23 Ağustos tarihte bugün ne yaşanmıştır? 23 Ağustos'ta doğan Türk ünlüler nelerdir? İşte 23 Ağustos tarihi ile ilgili tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
22 Temmuz hangi burç ve burcu ne 22 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 22 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Temmuz tarihinde doğan kişilerin hangi burca dahil oldukları en merak edilen ve en dikkat çeken konulardan biri haline geldi. Bu tarihlerde doğan kişilerin etkileyici ve duygusal bir kişilikte olduğu gözlemleniyor. 22 Temmuz, burçlar açısından çok önemli tarihler arasında yer alıyor. 22 Temmuz hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
22 Ağustos hangi burç ve burcu ne 22 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 22 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Gün geçtikçe astrolojiye olan ilgi artmaktadır. Burcu öğrenmek ve daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler ise doğum tarihlerine bakarak burçlarını çok kolay öğrenebilirler. Burçlarının yanı sıra kişiler burcun ait olan özelliklerini hatta kendileri ile aynı gün doğmuş olan ünlüleri bile öğrenebilirler. 22 Ağustos doğum tarihli bir kişi hangi burç olur? Yükseleni nedir? Bu tarihte yaşanan olaylar nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
20 Temmuz hangi burç ve burcu ne 20 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

20 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 20 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji çoğu kişinin ilgisini geçmişten günümüze dek çekmektedir. Herkes kendi burcu ile ilgili merak ettiği şeyleri öğrenmek ister. Bu nedenle de doğum tarihini bilmek çok önemlidir. 20 Temmuz tarihinde dünyaya gelen kişiler yengeç burcuna sahip olurlar. Yengeç burcunun da kendine has bazı farklı özellikleri bulunur. 20 Temmuz hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
19 Temmuz hangi burç ve burcu ne 19 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 19 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların günümüzde Astrolojiye merakı esasında çok eskilere dayanmaktadır. Arkeolojik kazılar ve eski metinlerden anlaşıldığı kadarıyla binlerce yıl öncesinde var olmuş medeniyetlerde de astroloji oldukça önemli bir alan olmuştur. İşte ilgiyle okuyacağınız 19 Temmuz hangi burç, 19 Temmuzda doğanların özellikleri, 19 Temmuz tarihinde yaşanmış olaylar, 19 Temmuz tarihinde doğan Türk ünlüler, futbolcular, yabancı ünlüler, futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
Avrupa Birliğinden Afganistan özeleştirisi: Ders çıkarmalıyız

Avrupa Birliği'nden 'Afganistan' özeleştirisi: 'Ders çıkarmalıyız'

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Afganistan'daki olaylar konusunda özeleştiri yaparak ders çıkarmaları gerektiğini, Taliban'ı tanımasalar bile ilişki kurma ihtiyacı bulunduğunu söyledi.

14.09.2021Dünya
Denizaltıların torpido kovan bölümü ilk kez Türkiye’de üretildi

Denizaltıların torpido kovan bölümü ilk kez Türkiye’de üretildi

Dünyada sayılı ülkelerin üretimini yapabildiği, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısım (Section 50), ilk kez Türkiye’de, yerli ve milli imkanlarla, STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretildi.

14.09.2021Ekonomi
Gamze Palayı vahşice öldürmüştü Katilin akıl sağlığı yerinde çıktı

Gamze Pala'yı vahşice öldürmüştü! Katilin akıl sağlığı yerinde çıktı

Rize’nin Fındıklı ilçesinde, AK Parti Seçim İşleri'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gamze Pala’yı (46) aşkına karşılık vermediği bahanesiyle tabancayla sırtından vurduktan sonra, boğazını bıçakla kesip öldüren Savaş Dalançıkar’ın (39), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talebiyle yargılandığı davaya devam edildi. Hakkında, ceza sorumluluğunun tam olduğuna ilişkin düzenlenen raporla ilgili görüşü sorulan Dalançıkar “Bir diyeceğim yoktur” dedi.

14.09.2021Gündem
Fortnite 8. Sezon: Kübik

Fortnite 8. Sezon: Kübik

Yama notları, yeni silahlar ve daha fazlası.

14.09.2021eSpor
Biz de Filenin Sultanı olabilir miyiz 8 numaranın ilham veren hikayesi...

'Biz de Filenin Sultanı olabilir miyiz?' 8 numaranın ilham veren hikayesi...

Son olarak; 2020 Tokyo ve 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'ndaki başarılarıyla göğsümüzü kabartan Filenin Sultanları, çocuklara da ilham verdi. Spor okullarında, çocuklar için voleybol tercihi birinci sırada. Yıllarca 'kadın sporu' olarak adlandırılan voleybola bu yıl erkek çocuklardan ve ailelerinden de büyük rağbet var... İşte Yasemin Güveli gibi geleceğimize de damga vuran altın kızların hikayesi ve uzmanlardan ebeveynlere öneriler...

14.09.2021Voleybol
Son dakika Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın hakim karşısına çıktı 4 sayfalık yazılı savunma

Son dakika! 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın hakim karşısına çıktı! 4 sayfalık yazılı savunma

Brezilya'da yetkili makamlara teslim olmasının ardından ikinci kez hakim karşısına çıkan Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın, mahkemeye 4 sayfalık yazılı savunma sunarak "Eğer bana fırsat verilirse tüm müştekilerin zararlarını, el konulan malvarlığımdan karşılamak isterim. Buraya asıl teslim olma sebebim insanların mağduriyetini giderebilmek. Uruguay'da olsaydım şu an serbest bırakılmıştım" dedi. Duruşmada 23 müşteki dinlendi. Tanju Çetinkaya uygulamayı televizyondan öğrendiğini, 30 bin lira para yatırdığını ve 5 bin lirasını geri aldığını belirterek "25 bin lira zararım var, şikayetçi değilim" dedi. Müşteki Özkan Alkan ise "13 bin 750 lira yatırdım. Hiç para alamadım. Dolandırıldığımda babam bana küstü ve iki hafta önce öldü. Bunun idam edilmesi bile içimi soğutmaz" ifadelerini kullandı. Ara kararını açıklayan mahkeme, Aydın'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

14.09.2021Gündem
Mehmet Altun Londra’da toprağa verildi

Mehmet Altun Londra’da toprağa verildi

13 yaşındaki Mehmet Altun, yaklaşık 3 hafta önce İngiltere’nin Bournemouth kentinde, 14 yaşındaki bir çocuğun “Daha güçlü olursun” diyerek verdiği uyuşturucuyu kullandıktan kısa bir süre sonra komaya girmiş ve geçirdiği kalp krizi yaşamını yitirmişti. Altun, ailesinin isteği üzerine Londra’da toprağa verildi.

14.09.2021Avrupa
Uzay turistleri yola çıkıyor: Dünyanın çevresinde 3 gün

Uzay turistleri yola çıkıyor: Dünyanın çevresinde 3 gün!

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, ilk defa içinde astronot olmayan bir roketle 4 yolcu için dünya çevresinde 3 günlük seyahat düzenleyecek.

14.09.2021Dünya
Asırlık gurur

Asırlık gurur

Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi üzerinden 100 yıl geçti. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk ordusunun işgalci Yunan askerlerine karşı taarruza geçmesiyle 22 gün 22 gece süren meydan savaşı, 13 Eylül 1921’de zaferle sonuçlandı. Tarihçiler büyük zaferi yorumladı...

14.09.2021Gündem
Teknolojik gövde gösterisi Rusya sahaya akıllı askeri robot sürdü

Teknolojik gövde gösterisi! Rusya sahaya akıllı askeri robot sürdü

Avrupa ile sorun yaşayan Belarus ile ‘Batı-2021’ tatbikatını düzenleyen Rusya, sahneye yapay zekâlı savaş robotunu çıkardı. Rusya ‘Platforma-M’ adlı askeri taşıtın yapay zekâ sayesinde hedef belirleyip otonom hareket ettiğini öne sürüyor. Platforma 10 saat boyunca çalışabiliyor.

14.09.2021Dünya
16 Ekim hangi burç ve burcu ne 16 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Ekim hangi burç ve burcu ne? 16 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar kendileri için özel günlerin diğer insanlar içinde ne ifade ettiğini öğrenmek istemektedir. 16 Ekimde bazı insanlar için oldukça özel bir gündür. 16 Ekim ne günü? 16 Ekimde doğan ünlüler kimler? 16 Ekim gününde yaşanan tarihi olaylar neler? 16 Ekim hangi burçtur? 16 Ekim yükseleni nedir? Sizler için 16 Ekim günü ile ilgili tüm detayları derledik.

14.09.2021Burçlar
10 Eylül hangi burç ve burcu ne 10 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Eylül hangi burç ve burcu ne? 10 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlığın binlerce yıldır araştırdığı ve günümüzde de odağında olan Astroloji çok merak edilmektedir. İşte, 10 Eylül burç nedir, 10 Eylül tarihinde bugün yaşanan olaylar, 10 Eylül tarihinde doğan Türk ve yabancı ünlüler ve futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
7 Ağustos hangi burç ve burcu ne 7 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

7 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 7 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji insan yaşamını etkileyen önemli bir alanı oluşturmaktadır. Pek çok kişi astrolojiyle ilgilenmektedir. 7 Ağustos hangi burcu oluşturduğunu, bu burcun özelliklerini, yükselenini, 7 Ağustos tarihinde meydana gelen olayları, bu tarihte doğan ünlüleri ve anime karakterlerini sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
6 Ağustos hangi burç ve burcu ne 6 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 6 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman ilgi odağı biçiminde görülmüş olan bir konuyu ifade etmektedir. Sizin için 6 Ağustos tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özeliklerini, yükselenini, 6 Ağustos tarihinde yaşanmış olan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri, futbolcuları ve anime karakterlerini derledik.

14.09.2021Burçlar
1 Eylül hangi burç ve burcu ne 1 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Eylül hangi burç ve burcu ne? 1 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Eylül gününün tarih sahnesinde ki yeri oldukça büyüktür. İnsanlar geçmişten günümüze 1 Eylül gününde neler olduğunu merak etmektedir. 1 Eylül günü tarihsel olaylar nelerdir? 1 Eylül hangi burçtur? 1 Eylülde doğan ünlüler kimlerdir? 1 Eylül ne günüdür? Sizler için 1 Eylülle ilgili merak edilenleri detayları ile derledik.

14.09.2021Burçlar
Son dakika haberi Çelik tartışmalara son noktayı koydu: Laiklik prensibi Anayasada korunmalı

Son dakika haberi! Çelik tartışmalara son noktayı koydu: Laiklik prensibi Anayasa'da korunmalı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı devam ederken önemli açıklamalarda bulunuyor. Çelik, siyasetteki laik tartışmalarıyla ilgili olarak, "Laiklik prensibinin Anayasa'da korunması gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir şekilde laikliğin anayasadan çıkmasını AK Parti olarak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

13.09.2021Gündem
‘Madalyayı dedeme götüreceğim’

‘Madalyayı dedeme götüreceğim’

Geleneksel spor etkinliklerinden biri olan Berlin Uluslararası Hafif Atletizm Şampiyonası(ISTAF), bu yıl 100’üncü yılını kutladı. Hafta sonu akşam geç saatlere kadar süren müsabakaların ardından yarışma sona erdi. ISTAF’ın bu yılki konukları arasında Tük kökenli sporcu Ali Laçin de yer aldı.

13.09.2021Avrupa
Son dakika... Putin resmen meydan okudu O silah ilk defa kullanıldı

Son dakika... Putin resmen meydan okudu! O silah ilk defa kullanıldı

200 bine askerin katılımı ile devam eden Rusya ve Belarus ortak askeri tatbikatı Zapad-2021'de dikkat çekici bir teste imza atıldı. Rusya, Zapad-2021 tatbikatında ilk kez Platform-M saldırı robotlarının test edildiğini duyurdu.

13.09.2021Dünya
Son dakika: Kuzey Koreden uzun menzilli füze denemesi

Son dakika: Kuzey Kore'den uzun menzilli füze denemesi

Kuzey Kore, yeni tip bir uzun menzilli füze denemesini başarı ile gerçekleştirdiğini duyurdu.

13.09.2021Dünya

Güvenli dönüş için çalışıyoruz

Antalya’da konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ile mültecilerin ülkelerine dönmesi için çalışmalar yapıldığını söyledi.

13.09.2021Dünya
Sakarya Meydan Muharebesi 100 yaşında

Sakarya Meydan Muharebesi 100 yaşında

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır” emriyle başlayıp zaferle sonuçlanan Sakarya Meydan Muharebesi 100 yaşında. İşte Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olarak tarihe geçen 22 gün 22 gecelik bir destan...

13.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Rakamların farkında mısınız

Salgınla ilgili rakamların tamamı ürkütücü ama isterseniz gelin biz rakamlardan önce, yazımıza durumu özetleyen çok daha net, çok daha açık, çok daha acı ve çok daha ürkütücü bir cümleyle başlayalım: TÜRKİYE -maalesef- SALGININ EN AĞIR DÖNEMLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR.

16.09.2021

Afganistan’dan yanı başımızdaki İdlib realitesine geçiş yapmak

Haftalardır kaygı içinde Afganistan’daki krize ilişkin gelişmeleri izlerken, geçen cumartesi günü İdlib’de meydana gelen bir saldırıda üç askerimizin şehit edilmesi, birden dikkatlerimizi Hatay sınırının hemen karşısındaki sorunlu bir coğrafyaya çevirmemize yol açtı.

15.09.2021