EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Pide

Pide ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pide haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.291 Pide haberi bulunmuştur.

Pide Haberleri

Araba vapuruna binmeden önce Eskihisar

Araba vapuruna binmeden önce Eskihisar

Eskihisar adı, İstanbul yönünden gelip, araba vapuruyla Yalova’ya geçenler için aslında çok tanıdık. Bir o kadar da yabancı, çünkü pek çok kişi sadece otomobiliyle doğruca iskeleye gidip, vapura biniyor. Oysa bu balıkçı kasabası yalnızca bir iskeleden ibaret değil. Eskihisar, sahil şeridinde uzanan 700 nüfuslu bir köy.

14.04.2005Seyahat
Gölü, karlı tepelere bakan kıyıları ve tarihiyle kendine özgü bir coğrafya

Gölü, karlı tepelere bakan kıyıları ve tarihiyle kendine özgü bir coğrafya

Kedilerini ve canavar hikayelerini dinlerken, Van sanki Doğu’nun sıkıntılarını çekmemiş bir kent gibi durur. Oysa Van da Doğu’daki diğer kentler gibi payına düşeni yaşamıştır. Yine de onun şansı, bölgenin en turistik yerlerinden biri olan Van Gölü kıyısında olmak. Ancak, 3764 kilometrekarelik bir alanı kaplayan, Türkiye’nin tuzlu ve sodalı en büyük gölü olan Van Gölü, bugün artık keyifle bahsedemeyeceği bir başka canavarla yüzleşmek zorunda.

17.04.2005Seyahat
Büyük hayallerin başarıldığı Samsun, enerji markası oluyor

Büyük hayallerin başarıldığı Samsun, enerji markası oluyor

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Samsun’un ‘büyük hayallerin başladığı ve başarıldığı kent’ olduğunu belirterek, ‘Türkiye ve Rusya büyük projelere imza atacak. Karadeniz serbest ticaret alanına dönecek. Samsun o zaman dünyada tanınacak. Özellikle enerji sektöründe marka şehir oluyor’ dedi.

20.04.2005Ekonomi
Pizzaya bakın, pide kavgasını bırakın

Pizzaya bakın, pide kavgasını bırakın

Bafra ile Terme arasındaki ‘pide çekişmesi’nde Termelilerin şahit gesterdiği TOBB Başkanı Rifat Hizarcıklıoğlu iki ilçede ve Samsun’da pide yediğini belirterek, ‘Hepsi de ayrı ayrı lezzetliydi. Bir an önce uzlaşıp ‘yöreye has pideyi’ markalaştıralım ve Pizza gibi dünyaya tanıtalım’ dedi.

23.04.2005Ekonomi
En iyi 10 tandır lokantası

En iyi 10 tandır lokantası

Evliya Çelebi, seyahatnamesinde tandır kebabının özellikle Güneydoğu kentlerinde çok sevilen bir yemek olduğundan bahsediyor. Bitlis’le ilgili gözlemlerini aktarırken, ‘taht-ı revanlar üzerinde, çarşının orta yerinde’ satılan büryan kebabının halk tarafından büyük beğeniyle yenildiğini anlatıyor.

28.04.2005Kelebek
Ekobi

Ekobi

16.05.2005Kelebek
Ekobi

Ekobi

16.05.2005Ekonomi
İstanbul’a ikinci outlet alışveriş merkezi

İstanbul’a ikinci outlet alışveriş merkezi

İstanbul’da Olivium’dan sonra ikinci bir outlet alışveriş merkezi açıldı. YKM, Mudo, Vivid, Herry, Step gibi markaların sadece seri sonu mağazaları bulunuyor. Küçükçekmece’deki Colony Outlet, Avcılar’dan Florya’ya ve Bakırköy’e uzanan bölgedeki alışverişi hareketlendirmeye hazırlanıyor.

23.06.2005Kelebek
Rüyam ay yıldız

Rüyam ay yıldız

Beşiktaş'a bir gün geri döneceğini söyleyen ABD'li basketbolcu, "Türk Milli Takımı'nın geleceğini iyi görüyorum. Türk pasaportu verilmesini ve ay yıldızlı formayı giymeyi çok istiyorum. Türkiye'yi seviyorum" dedi.

23.06.2005Spor
Deniz ve güneş, su sporu, maceralı safari dalış, hepsi Kemer ve ‘köy’lerinde

Deniz ve güneş, su sporu, maceralı safari dalış, hepsi Kemer ve ‘köy’lerinde

Her gün artan tatil köyleri ve turistik kapasitesiyle, Türk turizmini sırtlayan bölgelerin başında gelen Antalya’nın Kemer İlçesi’nin son yıllarda çehresi tamamıyla değişti. Bugün Kemer, eskiden adı bile duyulmamış birer ‘’köy’’ olan Beldibi, Çamyuva, Göynük, Tekirova ve Kiriş gibi ‘’mevki’’lerle birlikte, bağlı olduğu il kadar önemli bir tatil destinasyonu.

26.06.2005Seyahat
Adana kebabına tescil zorunluluğu

Adana kebabına tescil zorunluluğu

Adana'nın sembolü olan kebabı disiplin altına almak amacıyla, tabelasına “Adana kebap” yazanlardan, Adana Ticaret Odası (ATO) ve Kebapçılar Odası işbirliğiyle, Türk Patent Enstitüsü'nce hazırlanan Adana Kebabı coğrafi işaret tescili sorulacak.

3.08.2005Kelebek
İftar sofraları hazır

İftar sofraları hazır

Üsküdar Harem Otel’in içinde bulunan Roof Restaurant, iftarlığından çayına, çorbasından salatasına, ana yemeğinden şerbetine ve tatlısına kadar her şeyin dahil olduğu mönüler hazırlamış. Osmanlı mutfağından testi kebabı, piliç kuşhane kebabı, güllaç ve demir hindi şerbeti gibi yemek ve tatlıları deneyebilirsiniz.

29.09.2005Kelebek
Ramazanda alınan kilolar

Ramazan'da alınan kilolar

Ramazan ayında oruç tutanların en büyük şikayeti, iki öğün yemek yendiği halde kilo alınmasıdır. Peki neden kilo alırız?

Ramazanda dengeli beslenin

Ramazanda dengeli beslenin

İftar yemeğinin yavaş yenmesi gerekiyor.

Mesleklerini bıraktılar şimdi annelerinin pastalarını yapıyorlar

Mesleklerini bıraktılar şimdi annelerinin pastalarını yapıyorlar

Ankara’dan çocukluk arkadaşı olan Müge Başdemir ve Kerime Balta, İstanbul’da on yıl süren profesyonel iş yaşamlarını bırakarak, Kemerburgaz’daki Mulino Bakery Cafe’yi açtılar. Şimdi bir yandan yeni tatlar üretmeyi deniyor, bir yandan da annelerinin pastalarını yapıyorlar.

7.10.2005Kelebek
Ramazanda sağlıklı beslenin

Ramazan'da sağlıklı beslenin

Ramazan ayında özellikle mide rahatsızlıklarında ciddi artış görülüyor. İftarda çok yemek yemek, sahurda yemek yedikten hemen sonra yatmak reflü hastalarının şikayetlerini çoğaltıyor.

Kilo almadan oruç tutmak

Kilo almadan oruç tutmak

Ramazan ayında oruç tutanların en büyük şikayeti, kilo alınmasıdır. Peki neden kilo alırız?

Şarkı söylemek benim için ibadet

Şarkı söylemek benim için ibadet

O bir yorumcu, o bir mimar, o bir beyefendi ve iyi de bir aile reisi. Bugünkü ‘Ramazan Sohbeti’mizin konuğu Erol Evgin ile hem müzik hayatını, hem de kız çocuklarının eğitiminden, kahramanlık türkülerine kadar uzanan konser projelerini konuştuk.

16.10.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

10 soruda kilo problemi

Kilo sorunu çoğumuzun şimdi ilk önceliği. Bu günler kilo fazlalığına çözüm üretme günleri! Nedeni de son derece masum: Yaz yaklaşıyor!

30.04.2005

Romantik komedi zombi filmi

Zombi filmi denildiğinde, yekten Lucio Fulci’nin sinirleri yıpratıcı filmi veya George A. Romero’nun ‘Dawn of the Dead/ Ölülerin Şafağı’ adlı güzide çalışması gelir aklıma.

20.05.2005

Yanık Ülke: Kula

Bahar rotasının son bölümünde, çevresi kızıl kahverengiye boyanmış, dağlarını siyah küllerin kapladığı Kula’da, hem binlerce yıl öncesinin volkanlarına bakıp felaket hayalleri kurdum hem de Osmanlı’dan kalma ahşap evlerin süslediği sokaklarda gezindim.

28.05.2005

Bacağını sakatladı

Çeşme-Alaçatı'daki yazlıklarında ailesi ve yakınlarıyla tatil yapan Doğa Rutkay, sağ bacağından sakatlandı.

24.07.2005

Saray mutfağından bugüne

Osmanlı Padişahlarımızın sofralarına olan düşkünlüğü hep yazılır, çizilir, anlatılır.

5.10.2005