MENÜ

İftar

İftar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İftar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.915 İftar haberi bulunmuştur.

İftar Haberleri

Miraç kandili iftar saati, saat kaçta İl il iftar saatleri.. Miraç Kandili ibadetleri

Miraç kandili iftar saati, saat kaçta? İl il iftar saatleri.. Miraç Kandili ibadetleri

Bugün Miraç Kandili bu hayırlı günde oruç tutan vatandaşlarımız Miraç Kandili'nde iftar saat kaçta sorusunun cevabını araştırıyorlar. Tüm illerimiz için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen akşam ezanı saatlerinde oruç tutan vatandaşlarımız oruçlarını açacaklar. Peki hangi ilimiz saat kaçta orucunu açacak? İşte il il Miraç Kandili orucu iftar vakitleri

21.03.2020Gündem
Hollanda’da cuma namazı kılınmayacak

Hollanda’da cuma namazı kılınmayacak

Koronavirüs Avrupa’da hızla yayılırken toplu ibadetlerin yapıldığı kilise ve camilerde önlemler alınıyor. Hollanda’da Türk Federasyon’a bağlı camilerde cuma namazı kılınmayacak. Almanya’da Kuran kursları tatil edildi.

13.03.2020Avrupa
‘Hanau’da öldürülenler, bizim gençlerimizdi’

‘Hanau’da öldürülenler, bizim gençlerimizdi’

Hanau kentinin Belediye Başkanı Claus Kaminsky, 19 Şubat’taki ırkçı terör saldırısında hayatını kaybedenler için bugün bir anma töreni yapılacağını açıkladı. Yabancılar Meclisi Başkanı Selma Yılmaz İlkhan ve meclis üyesi Mustafa Kaynak ile Türk basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kaminsky, şunları söyledi:

4.03.2020Avrupa
İftar saat kaçta yapılacak Diyanet Ankara, Bursa, İstanbul 27 Şubat iftar vakitleri ve ezan saatleri

İftar saat kaçta yapılacak? Diyanet Ankara, Bursa, İstanbul 27 Şubat iftar vakitleri ve ezan saatleri

Üç ayların başlangıcı olan mübarek Regaip Kandili'nde oruç ibadetini idrak eden Müslümanlar, 27 Şubat iftar vakitlerini araştırmaya başladı. Akşam ezanı yaklaşırken iftar hazırlıklarına başlayan vatandaşlar, il il iftar saatlerini Diyanet bilgisine göre öğrenmek istiyor. Özellikle İstanbul, Ankara İzmir iftar vakitleri ve ezan saatleri kalabalık kentlerde ikamet edenler tarafından sorgulanıyor. Peki, İftar saat kaçta yapılacak? İşte, Diyanet bilgisine göre, Ankara, Bursa, İstanbul 27 Şubat iftar vakitleri ve ezan saatleriyle ilgili detaylı bilgiler...

27.02.2020Gündem
Kan aldırmak orucu bozar mı Oruçluyken kan vermek orucu bozar mı

Kan aldırmak orucu bozar mı? Oruçluyken kan vermek orucu bozar mı?

Kan aldırmak orucu bozar mı sorusu, sabah saatlerinde pek çok vatandaşın gündemindeki konu olmaya başladı. Bugün oruç tutan pek çok kişinin çeşitli sebeplerle kan aldırmak zorunda olması, konuyla ilgili araştırmalara neden oldu. Peki, kan aldırmak orucu bozar mı? İşte, kan aldırmak orucu bozar mı sorusu ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bazı bilgiler

27.02.2020Gündem
Mimar Sinan’ın son şarkısı: Valide-i Atik Külliyesi

Mimar Sinan’ın son şarkısı: Valide-i Atik Külliyesi

Bugün dilimize dolanan bazı yerlerin öyküsünü biz ulaştıranlar, oralarla ilgili hem kişisel hem de toplumsal hafızaya not düşen isimlerdir. Binaların banileri kadar, mekânların bir şarkı ya da şiirle zihnimize işleyenler de asar-ı atikanın (eski yapıtlar) sahipleridir desek yanlış bir hükümde bulunmuş olmayız. Bu peşrevden sonra gelelim belleğimizde en az Sinan’ın resmi kadar yer etmiş Yahya Kemal’in sesine. Eski şiirin rüzgârını elinde tutan adam Yahya Kemal, bir Ramazan günü, iftar vaktinin yaklaştığı demlerde Üsküdar’ın Valide-i Atik semtindedir. Etraftaki tatlı telaşa şahitlik ederek yolu adımlıyordur. İftarın dudaklarda bir su hasretine dönüştüğü anları yaşayamamak, şairde bir kalp sızısına neden olur ve evine gittiğinde, ‘Atik Valde’den İnen Sokakta’yı kaleme alır. Şiirinin sonundaki ifadeler, ruhunu temize çekmesinin yanı sıra semtin şaire verdiği ilham kanatlanır mısralarında: “Onlardan ayrılış bana her an üzüntüdür/Mademki böyle duygularım kaldı, çok şükür.”

19.02.2020Seyahat
2020 ramazan ve şevval umre kayıtları başladı

2020 ramazan ve şevval umre kayıtları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığının umre kayıtları başladı. Ramazan umresi turları için kayıtlar 3 Nisan, şevval için ise 24 Nisan'da sona erecek. Ramazan ve şevval umre turlarına katılmak isteyenler, yürüme mesafeli 14, 15 ve 30, servisli 15, 20, 30 ve 35 gün süreli turları seçebilecek. İşte, 2020 ramazan ve şevval umre kayıtları hakkında tüm ayrıntılar...

14.01.2020Gündem
Ailesini katletti, tahliye istedi

Ailesini katletti, tahliye istedi

Bursa'da eşini, 2 çocuğu ve babasını tabancayla vurarak öldüren Hamza Sakin (42), savcının 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep ettiği duruşmada tahliye edilmesini istedi.

13.01.2020Gündem
Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, AAnın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

17.12.2019Gündem
Ahmet Hakan, AAnın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

Ahmet Hakan, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

10.12.2019Gündem
Öğretmeni, Cumhurbaşkanı Erdoğanı anlattı

Öğretmeni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul İmam Hatip Lisesinden öğretmeni Mehmet Yahya Kutluoğlu "Derslerine girdiğim sınıflarda onun gibi talebe azdı. Cumhurbaşkanı çok düzgün giyinirdi. Türkçesi, hitap tarzı ve davranışları güzeldi. Bundan dolayı okulda talebe temsilcisi olarak Talebe Disiplin Kurulu Başkanıydı" dedi.

24.11.2019Gündem
Başağaçın MFÖsü: 3 yılı dolan gidiyor ama biz buradayız

Başağaç'ın MFÖ'sü: 3 yılı dolan gidiyor ama biz buradayız

Beş yıl önce atandıkları Şırnak’ın Başağaç köyündeki okulu baştan aşağı yenileyen, kampanyalar düzenleyip öğrencilerin giyimden kırtasiyeye her türlü eksiğini gidermeye çalışan Mehmet, Fatih ve Ömer öğretmenler, “Biz tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını giderelim ki onlara sadece çalışmak kalsın” diyor.Şırnak'ın merkeze 30 kilometre mesafedeki Başağaç köyünün okulu, üç idealist öğretmeni buluşturdu. Okul müdürü Fatih Açıkgöz Osmaniye’den, müdür yardımcısı Mehmet Esen Adıyaman’dan, sınıf öğretmeni Ömer Özcan Ordu’dan köye atandı. Üç öğretmen köyün okulunu yenileyip, sınıfları, kapıları boyayıp bambaşka bir çehreye kavuşturdu. Zorunlu görev süreleri dolmasına rağmen köyden gitmeyi düşünmüyorlar.

24.11.2019Eğitim
Katliam yapmıştı Akli dengesi yerinde çıktı...

Katliam yapmıştı! Akli dengesi yerinde çıktı...

BURSA'da, eşi, 2 çocuğu ve babasını tabancayla vurarark öldüren Hamza Sakin'in (42) akli dengesi yerinde çıktı. Hakkında 4 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen tutuklu sanık, mahkeme başkanının okuduğu rapora, avukatları aracılığıyla itiraz edeceğini söyledi.

31.10.2019Gündem
Ailesini katletmişti Akıl sağlığı raporu beklenecek

Ailesini katletmişti! Akıl sağlığı raporu beklenecek

Bursa'da babası Hasan (65), eşi Havva (38) ve çocukları Rümeysa (18) ile Süleyman Sakin'i (15) tabancayla vurarak öldüren Hamza Sakin'in (42) 4 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Sakin için İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan akıl sağlığı raporu istenmesine karar verdi.

25.10.2019Gündem
İş arkadaşını öldürmüştü Cezası belli oldu...

İş arkadaşını öldürmüştü! Cezası belli oldu...

KAYSERİ'de, borç alacak tartışmasında iş arkadaşı Hacı Korkmaz'ı (42) 45 yerinden bıçaklayarak öldürüp, olayı hırsızlık gibi göstermek için de kendisini yaralayan Murat Karakulak (39), tutuklu yargılandığı davada, 28 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

23.10.2019Gündem
YTB’den yüz binlerce Türk vatandaşına hizmet

YTB’den yüz binlerce Türk vatandaşına hizmet!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk vatandaşlara yönelik programları ile yılın 8 ayında yüz binlerce kişiye ulaştı. Bu yıl ilk kez Sırbistan’ın Hırvatistan, Macaristan ve Bulgaristan sınır kapılarında vatandaşlara Türkçe ve Sırpça çeviri hizmeti verildi.

9.09.2019Avrupa
Bakan Soylu: Yurt içindeki terörist sayısı 600ün altına düştü

Bakan Soylu: Yurt içindeki terörist sayısı 600'ün altına düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yurt içindeki terörist sayısının 600’ün altına düştüğünü duyurdu.

27.08.2019Gündem
Nürnberg Başkonsolosu veda etti: Hepinizi minnettarlıkla anacağım

Nürnberg Başkonsolosu veda etti: Hepinizi minnettarlıkla anacağım

Dört yıldır Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosu olarak görev yapan Yavuz Kül, Ankara’ya dönmeden önce Türk vatandaşlarına bir veda mesajı yayımladı.

15.08.2019Avrupa
Akşam ezanı ve namazı saat kaçta (İftar saat kaçta)

Akşam ezanı ve namazı saat kaçta? (İftar saat kaçta?)

Akşam namazı saatleri milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Bulundukları ikamette akşam ezanının saat kaçta okunacağını öğrenmek isteyenler, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgileri araştırıyor. Peki, akşam namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Ankara, İstanbul, İzmir ve tüm Türkiye'nin akşam namazı saat bilgileri.

10.08.2019Gündem
Bu kafe yüzüyor

Bu kafe yüzüyor

Bursa’da bir girişimcinin ürettiği yüzen kafe, vatandaşlara suyun üstünde hem gezme hem de piknik yapma imkanı sunuyor. Bursalı bir firma tarafından üretilen ve göl ve deniz kenarındaki işletmeler tarafından alınan yüzen kafe, vatandaşlara deniz ve gölün üzerinde yüzerek kafe hizmeti veriyor. İçine 10 kişinin bindiği yüzen kafe elektrikli motorla çalışıyor. Pikniklerini ve çaylarını suyun üzerinde yapmak isteyen vatandaşlar kafeye büyük rağbet gösteriyor. Kültürpark’da bir işletmeci tarafından sun'î gölette işletilen işyerinde hizmet veren yüzen kafeye yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor. Bazı vatandaşlar burada piknik yaparken, ramazanda iftar yapanlar da oluyor. Özellikle Arap turistler kiralamak için sıraya giriyor. Yüzer kafenin işletmesini yapan işletmenin Müdürü Melih Toylan, "Bu kafeyi hizmetimize yeni ekledik. Bu kafeye binen vatandaşlar yanlarına çay ve kahvelerini alıp piknik yapıyor. Bazı vatandaşlar ise ramazanda iftarlarını bu kafede yapıyor. Kafe 10 kişiyi taşıyabiliyor. Suyun üzerinde yüzen bu kafede vatandaşlara farklı bir keyif yaşatıyoruz. Kafenin 20 dakikasını 75 liradan kiralamaktayız" dedi.

22.07.2019Haber
İsveçten 1915 olayları ile ilgili ders gibi açıklama

İsveç'ten "1915 olayları" ile ilgili ders gibi açıklama

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, "1915 Ermeni ve Süryani soykırımı iddialarını kabul etmemiz zor görünüyor. Bir ülkeyi soykırımcı ilan etmek için elinizde güçlü deliller olması lazım." dedi.

5.07.2019Dünya
54 gündür haber alınamıyor... Tüm yurtta aranıyor

54 gündür haber alınamıyor... Tüm yurtta aranıyor

İzmir'in Çeşme ilçesinde, kızının evinden alışveriş yapmak için çıkan demans hastası 90 yaşındaki Hasan Basri Bubur’dan 54 gündür haber alınamıyor. İzmir’de yapılan arama çalışmalarından sonuç alınamayınca ekipler arama çalışmalarını tüm yurda yaydı.

3.07.2019Gündem
82 yaşındaki ‘iyilik köprüsü’

82 yaşındaki ‘iyilik köprüsü’

‘Hollanda Kraliyet Nişanı’ sahibi Kırklarelili 82 yaşındaki Zehra Türker, Türkiye ile Hollanda arasında ‘iyilik köprüsü’ kurdu.

25.06.2019Avrupa
Lords Mobile oyuncularıyla yemekte bir araya geldi

Lords Mobile oyuncularıyla yemekte bir araya geldi

Boğaz manzarası eşliğinde gerçekleşen yemek, Lords Mobile ekibinin oyuncularla kurduğu iletişimi güçlendirdi. Dj performansı ve semazen gösterisinin dışında oyunculardan birinin ettiği evlenme teklifi ise etkinlikte renkli anlar yarattı.

19.06.2019Teknoloji
Şırnak’ta şehit olan askerle ilgili kahreden detay

Şırnak’ta şehit olan askerle ilgili kahreden detay

Şehit Jandarma Teğmen Şafak Evran, nöbet sırasında iftar açarken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk milletine selam gönderdiği ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı da şehit Evran’ın mesajını resmi Twitter adresinden paylaşmış...

16.06.2019Haber
Şehit olmadan önce bu mesajı vermiş

Şehit olmadan önce bu mesajı vermiş

Şehit Jandarma Teğmen Şafak Evran, nöbet sırasında iftar açarken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk milletine selam gönderdiği ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı da şehit Evran’ın mesajını resmi Twitter adresinden paylaşmış...

16.06.2019Gündem
CHP’den son hafta atağı

CHP’den son hafta atağı

CHP, 23 Haziran’da yenilecek İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimi öncesi son hafta ‘tam saha pres politikası’ uygulayacak.

13.06.2019Gündem
Almanya’daki cami saldırısında yeni ırkçı hareket şüphesi

Almanya’daki cami saldırısında yeni ırkçı hareket şüphesi

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Kamen şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Kamen Eyüp Sultan Camisi’nin duvarına yazılan ırkçı slogan hakkında açıklama yapan DİTİB Kamen Eyüp Sultan Camii Dernek Başkanı Mustafa Köse saldırının yeni bir ırkçı hareketin sinyali olabileceğini söyledi.

12.06.2019Avrupa
Bakanlar meclis nöbeti tutacak

Bakanlar meclis nöbeti tutacak

AK Partili milletvekilleri “Eskiden bakanlar Meclis’e gelirdi, sorunlarımızı kendilerine ulaştırırdık, artık imkânımız da yok. Bölgemizdeki sorunları bakanlıklara ulaştıramıyoruz” şikâyetini sık sık dile getirince çözüm arayışları başladı. Yeni dönemde atanmış bakanlar TBMM’de nöbet tutarak, vekillerin sorunlarını dinleyecek.

9.06.2019Gündem
CHP tam kadro sahaya inecek

CHP tam kadro sahaya inecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Seçime az bir süre kaldı. Tempoyu arttırmamız gerekiyor” talimatının ardından, partide seçim çalışmalarına hız verildi. Ramazan ayı boyunca çalışmaları iftar ve sahur arasına sıkıştıran CHP, bayram sonrası tam kadro sahaya inerek yüz yüze çalışma yürütecek.

5.06.2019Gündem
Baklavanın fıstıkları Bakan Mauz’dan

Baklavanın fıstıkları Bakan Mauz’dan

Berlin’de işsizleri ve öğrencileri meslek eğitimi yapmaya hazırlayan Kreuzberg Eğitim Merkezi’nde (BWK) verilen son iftara katılan Almanya Uyum Sorumlusu Annette Widmann Mauz, burada Almanya’nın ilk Türkiye kökenli bakanı Aygül Özkan, Almanya Uyum Vakfı Genel Sekreteri Gonca Türkeli Dehnert ve BWK’nın sahibi Nihat Sorgeç ile birlikte baklava hazırladı.

4.06.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Şirkete yön veren en önemli öğe insan

Bir şirkete yön veren, onu başarıya ya da başarısızlığa götüren en önemli ögenin insan olduğunu vurgulayan Berteks Tekstil A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Filiz Çarıkçı, “Vizyonumuz gelişmiş ve başarıya ulaşmış dünya şirketleri arasında anılmak olduğu için çok iyi bir insan kaynağı alt yapısına sahip olmaya ve bu kaynağı da devamlı geliştirmeye önem veriyoruz” diyor.

29.03.2020

Nerede bu millet işte, burada millet

AHMET Hakan’ın dünkü yazısının başlığı “Nerede bu devlet, işte burada devlet”ti...

29.01.2020

Açık kapı politikası iletişimi artırıyor

Özel Medicana Bursa Hastanesi İnsan Kaynakları Müdürü Hande Yüksel, çalışma ortamı içinde ‘Açık Kapı’ politikası uyguladıklarını söylüyor. Amaçlarının çalışan ve yönetici arasındaki iletişimi etkinleştirmek olduğunu ifade eden Yüksel, bununla daha fazla dinleme, çözüm odaklı yaklaşımlar sergileme, çalışan ve yöneticinin birlikte karar almasını, yaratıcılığı ve bağlılığını artırmayı hedeflediklerini belirtiyor.

28.01.2020

Gücünü insandan alıyor

SOCAR Türkiye İK Başkanı Sibel Uğur, hedefleri gerçekleştirmek için en büyük gücü, sahip oldukları insan kaynağından aldıklarını belirterek, “Birlikte geleceğe yürüyebileceğimiz yetkinlik ve potansiyele sahip adaylar, fırsat eşitliği ilkesi çerçevesinde aramıza katılıyor. Başarımızın, çalışanlarımızın sergileyeceği yüksek performansla doğrudan bağlantılı olduğunun bilincindeyiz. Tüm çalışanların potansiyellerini gerçekleştirmeleri için imkan sağlıyoruz” diyor.

19.01.2020

Tatlı dünyamızda neler oluyor?

Geleneksel Türk tatlıları deyince, benim ilk aklıma gelen helvalarımız. Ya sizin? Kaç kişinin aklına önce helva gelir ki? Şekerin olmadığı yıllarda bal ve sütle ya da pekmezle şerbetlenen un helvaları… Türk tatlılarında süt çok önemli, çünkü sütlü tatlılarımız ve akabinde meyve tatlılarımız gerçekten bize özgü. Şerbetli hamur tatlılarında ise Arap kültüründen gelenlerle bizim damak tadımıza, malzeme ve tatlı tekniklerimize göre geliştirilmiş zengin çeşitler mevcut.

15.01.2020

Sektörümüzde de İK’da da öncelik insan

İçinde bulundukları sektörün insan sağlığı açısından önemli olduğunu vurgulayan Uludağ İçecek İnsan Kaynakları Müdürü Gürkan Özken, katkısız ürün ve yüzde 100 şeker pancarı kullandıklarını açıkladı. Özken, ürünlerde de çalışmalarında da birinci önceliğin insan olduğunun altını çizdi. Yönetim kurulu ve icra kurulunun, kurum çalışanları ile sürekli iletişimde kaldığını belirten Özken, “Organizasyon şemasının en altındaki pozisyonda görev alan bir çalışan dahi yönetim kuruluna direkt ulaşabilmektedir” dedi.

6.01.2020

Burası akşam olunca kapanan bir şirket değil

Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Yalova’da 2 bin 250 kişi ile hizmet verdiklerini açıklayan Uludağ Elektrik Dağıtım İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü Cengiz Işık, bölgede yaşayan herkesin müşterileri olduğunu belirterek, “Elektriği eğlence için kullanan da var, tıbbi cihaza bağlı hayatını sürdüren insanlar da… Sokaktaki elektrik panoları, sayaçlar ya da sokaktaki direğin tutmuş olduğu elektrik telleri… Hepsi aynı zamanda bizim işyerimiz. Bunların bakımını, onarımını ve tamirini yapmak, sürekli izlemek, ciddi bir sorumluluk… Burası akşam olduğunda kapısını kapatan bir şirket değil” diye konuştu.

8.12.2019

Sizce bizi biz yapan filmler hangileridir

Netflix bu hafta başında yeni bir diziyi yayına soktu.

3.12.2019

Ayıptır yahu! Salın işçileri

“(YÜRÜME özgürlüğüm) Var, var! Evliya Çelebi’den beridir var. Dünyanın her yerine giderim...”

10.10.2019

Süleyman Soylu’ya sordum: O pahalı hediyeyi aldınız mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili Mardin’de kayyım döneminde pahalı hediye aldığına dair iddialar var.

27.08.2019

Babacan’ın istifası, Erdoğan ile Davutoğlu’nun görüşmesi

Ali Babacan, AK Parti kuruculuğundan istifa ederek yeni partinin startını verdi.

9.07.2019

Makul çizgi

Üzerinden bir hafta geçti.

1.07.2019

Ey ruh

Desem ki size:

28.06.2019

Seçim sonrasına yönelik kulisler

Türkiye, İstanbul seçimlerine kilitlendi. Cevabı aranan soru şu, 23 Haziran günü sandıklar açıldığında bu iş bitecek mi yoksa her şey ondan sonra mı başlayacak? Türkiye’de siyasetin yönünü değiştiren seçimler var. Tek parti devrinin sona erdiği 14 Mayıs 1950 seçimleri. 27 Mayıs’tan sonra AP’nin yüzde 52.9’la tek başına iktidar olduğu 1965 seçimleri, 12 Eylül’den sonra Özal’ın kazandığı 6 Kasım 1983 seçimleri ve Erdoğan’lı yılların başladığı 3 Kasım 2002 seçimleri gibi.

13.06.2019

Bayramların tadı akide

Türk şekercilik tarihinin en eski şekerlerinden biri olan akide şekeri, dini bayramların da vazgeçilmeziymiş bir zamanlar. İşte akide şekerinin hikayesi...

9.06.2019

Denizde direklerarası

Tarihte birbirimize iyi bayramlar diledikten sonra kenara çekilip keyfimize bakmaz, uzun uzun bayramlaşırmışız. Karadaki tüm kutlamalar bir şekilde denizde de devam eder, hatta gemilerden bazılarını karaya çıkartıp yürütürmüşüz. Nerede o eski bayramlar diyenler için söyleyelim, işte bu yazıda.

6.06.2019