EKSTRA
MENÜ

Oyuncak

Oyuncak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Oyuncak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 13.274 Oyuncak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Oyuncak; genellikle çocuklar tarafından oyun oynarken kullanılan her türlü nesne. Pek çok oyuncak gerçek bir varlığın taklidi şeklindedir; ancak oyuncaklar, çeşitli anlamlar yüklenmiş basit nesneler de olabilir. Örneğin bir çocuk üzerine bindiği bir değneği hayalinde bir ata, elindeki taşı bir otomobile dönüştürebilir. Bunun yanı sıra elektronik ve mekanik parçalardan oluşan, çok karmaşık oyuncaklar da mevcuttur.

Oyun ve oyuncağın tarihi insanlık kadar eskidir. Tıpkı hayvanlar gibi, ilk insanlar da muhtemelen doğadaki pek çok nesneyi oyuncak olarak kullanmışlardır. Ancak sırf oyun amaçlı olarak üretilen ilk nesnelerin top, uçurtma ve yoyo olduğu kabul edilir.

Devamı..

Oyuncak Haberleri

Okan Bayülgen yakında ‘Dünya düz’ derse şaşırmam

Okan Bayülgen yakında ‘Dünya düz’ derse şaşırmam!

Okan Bayülgen katıldığı bir televizyon programında insanlığın hiç uzaya gitmediğini iddia etti. 1969’da Ay’a inildiğinin de yalan olduğunu savunan Bayülgen’e sizce Nobel Fizik Ödülü gelir mi?

24.10.2021Magazin
Petzoo Eurasia için son iki gün

Petzoo Eurasia için son iki gün

Petzoo Eurasia, 23 Ekim Cumartesi ve 24 Ekim Pazar günü düzenlenecek kedi-köpek-kuş ve balık yarışmalarıyla son buluyor.

23.10.2021Keyif
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğlunun sözlerine tepki: Sakın ha bu oyuna gelmeyin

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki: Sakın ha bu oyuna gelmeyin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun memur açıklamasına yanıt verdi ve "Sen kimsin de bu ülkede alnının akıyla gelip bir kariyer almış memuru tehdit ediyorsun? Ülkemin memuruna sesleniyorum; sakın ha, bu oyuna gelmeyin. Siz memur olarak görevinizi yaptığınız müddetçe bunlar kılınıza dokunamaz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize eninde sonunda muhakkak ulaşacağız. Bugün Afrika ülkeleriyle toplam ticaretimiz 25 milyar doları aşıyor" ifadelerini kullandı.

23.10.2021Gündem
Kitre bebek nedir, nasıl yapılır Evde kitre bebek yapımı ve malzemeleri

Kitre bebek nedir, nasıl yapılır? Evde kitre bebek yapımı ve malzemeleri

Kitre bebek, eskiden oynanılan ve sonraları dekoratif bir biblo olarak da kullanılabilen yöresel eserlerimizdendir. Tamamen el emeği ile yapılan kitre bebek nasıl yapılır merak edenlere, işte kitre bebek ile ilgili merak edilenler ve yapımına dair detaylar…

Tamara Ecclestone o mesajları yazanı ifşa etti: Korkunç, küçük, çirkin şey

Tamara Ecclestone o mesajları yazanı ifşa etti: Korkunç, küçük, çirkin şey'

Gösteri dünyasının ünlüleri kimi zaman sosyal medyada takipçileriyle tartışmalara girebiliyor. Genellikle bunun nedeni de çocukları oluyor. Bunun son örneklerinden biri de birkaç gün önce yaşandı. Dünyanın en göz önünde kişilerinden biri olan iki çocuklu ünlü anne, 1 yaşındaki kızına "korkunç, çirkin, küçük şey" diyen sosyal medya takipçisiyle direkt mesajlarda tartışmaya girdi ve sonra da o mesajları ifşa etti.

18.10.2021Magazin
Sedat Peker suç örgütüne yönelik hazırlanan iddianamede tespih detayı

Sedat Peker suç örgütüne yönelik hazırlanan iddianamede 'tespih' detayı

Sedat Peker'in elebaşı olduğu organize suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, suç örgütüne yapılan operasyonda örgüt üyelerinin birçoğunun evinde üzerinde "Reis Sedat Peker", "SP" gibi yazıların bulunduğu tespihlerin ele geçirildiği, bunların örgütün parolası olarak kullanıldığının tespit edildiği bildirildi.

16.10.2021Gündem
Dünya devinin başındaydı... Ünlü CEO vefat etti

Dünya devinin başındaydı... Ünlü CEO vefat etti

Dünyanın en büyük oyuncak üreticilerinden olan Hasbro'nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Brian Goldner vefat etti. Goldner bir süredir kanserle mücadele ediyordu.

13.10.2021Ekonomi
Duru Tanın restorandaki feci ölümünde 2 yıl sonra karar çıktı Kusurlu restoran sahipleri ve çalışanlara para cezası

Duru Tan'ın restorandaki feci ölümünde 2 yıl sonra karar çıktı! Kusurlu restoran sahipleri ve çalışanlara para cezası

Mersin'de ailesiyle gittiği restorandaki oyuncak helikopterde elektrik akımına kapılan Duru Tan'ın (5) ölümüyle ilgili davada asli kusurlu bulunan işletme sahipleri Fatma Ata ile oğlu Hasan Ata'ya 3'er yıl 4'er ay, çalışanlar Mehmet Selim Babaoğlu ve Enver Uzunselvi'ye ise 2'şer yıl 1'er ay hapis cezası verildi. Hapis cezası, para cezasına çevrildi.

12.10.2021Gündem
Herkes bu diziyi konuşuyor... Bu K-Drama bir başka

Herkes bu diziyi konuşuyor... Bu K-Drama bir başka

K-Pop, K-Drama... Kore müzikleri, dizileri uzun süredir özellikle gençlerin arasında yükselişte. Ama şimdi öyle bir Kore dizisi var ki sosyal medyada hep ondan bahsediliyor, “Kore dizisi izlemem” diyenler bile tüm bölümleri bir günde bitiriyor. Merak ettik, ‘Squid Game’i izleyenlere sorduk.

10.10.2021Hürriyet Pazar
Herkese göre bir etkinlik var

Herkese göre bir etkinlik var

Konserler, dans gösterileri, sergiler ve festivaller... Türkiye'de Ekim ayının öne çıkan etkinliklerin yer aldığı detaylı bir ajanda hazırladık.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: İsrail mahkemesinin aldığı kararı lanetliyorum

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: İsrail mahkemesinin aldığı kararı lanetliyorum

İSRAİL'de bir mahkemenin aldığı 'Yahudilerin Mescid-i Aksa'da 'sessizce' ibadet etme hakkı olduğu' kararıyla ilgili, "Öncelikle İsrail mahkemesinin almış olduğu kararı reddediyorum, kınıyorum, lanetliyorum" dedi.

8.10.2021Gündem
Duru, oyuncak helikopterde hayatını kaybetmişti Bilirkişi raporuna göre işletme sahipleri kusurlu

Duru, oyuncak helikopterde hayatını kaybetmişti! Bilirkişi raporuna göre işletme sahipleri kusurlu

Mersin'de ailesi ile gittikleri restorandaki oyuncak helikopterde elektrik akımına kapılan Duru Tan'ın (5) ölümüyle ilgili açılan davaya devam edildi. Bugünkü duruşmada bilirkişi heyetinin hazırladığı rapor okundu. Raporda, sanık olarak yargılanan işletme sahipleri Fatma A. ve oğlu Hasan A. asli, çalışanlar Enver U., Mehmet S. tali kusurlu sayıldı. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı Dilek Ü. D. ve iş yeri hekimi Turgay K. ise kusursuz bulundu.

7.10.2021Gündem
Yavaş şehrin çocuklarına sanat festivali

Yavaş şehrin çocuklarına sanat festivali

‘Cittaslow’ ya da ‘yavaş şehir’ olarak tanınan Seferihisar’da ekolojik, eşitlikçi ve barışçıl bir yaklaşımla, sadece çocuklara özel bir kültür sanat festivali düzenlendi.

7.10.2021Kitap Sanat
Ev tozu akarlarına dikkat Sonbaharla birlikte sayıları artıyor

Ev tozu akarlarına dikkat! Sonbaharla birlikte sayıları artıyor

Sonbaharın gelmesiyle birlikte hava sıcaklıkları hissedilir derecede düştü. Kaşıntı, hapşırma ve nefes darlığı gibi bazı alerji belirtilerinde de artışlar yaşanıyor. Alerjilerin bu denli artmasındaki en önemli etken ise mikroskop altında görülebilen 250-350 mikrometre büyüklüğündeki toz akarları… Peki bu canlılardan korunmak için hangi önlemleri almak gerekiyor?

6.10.2021Gündem
Tahterevalli ne demek Tahterevalli kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Tahterevalli ne demek? Tahterevalli kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Eski dönemlerden günümüze ulaşan ve hala kullanılan sözcüklerden biri tahterevalli kelimesidir. Özellikle çocuklar için öne çıkan eğlenceli bir yapı olarak ifade etmek mümkün. Peki, tahterevalli ne demek? Tahterevalli kelimesinin anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

5.10.2021Sözlük
Pika sendromu (Toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı) nedir, ne eksikliği, kimlerde görülür Uzmanı açıkladı

Pika sendromu (Toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı) nedir, ne eksikliği, kimlerde görülür? Uzmanı açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde Seda Sayan'ın programına katılan ve 23 yıl önce hamileyken canı toprak çektiğini söyleyen kadın, o günden sonra her gün 2 kiloya yakın moloz yediğini açıklayarak şaşkınlığa neden olmuştu. Hamile olduğu dönemde camdan dışarı bakarken canının toprak çektiğini ifade eden genç kadın, zorlandığı için dışarı çıkamadığını ve bu süreçte evde parke altındaki kum ve betonları sökerek yediğini aktardı. Bu durumun hangi hastalığın belirtileri olduğu merak konusu olurken, tedavisi ve ne eksikliği sonucu meydana geldiği de araştırılmaya başlandı. Tıpta pika sendromu denilen toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı nedir, kimlerde görülür, tedavisi var mıdır? İşte, uzmanından pika sendromu ile ilgili tüm merak edilenlerin yanıtları...

4.10.2021Sağlık
Demiryolunda varılan yer değil, yolun kendisi tatil

Demiryolunda varılan yer değil, yolun kendisi tatil

Oğlumla bebekliğinden beri farklı şehirlere trenle seyahat ettik. Brüksel’den Brugge’e, Londra’dan Oxford’a, İstanbul’dan Eskişehir’e pek çok tren yolculuğu yaptık. Şimdi hayalimiz trenle Kars’a gitmek. Tren yolculukları çocuklar için hem çok eğlenceli hem de oldukça öğretici ama zorlukları da yok değil. İşinize yarayacağını düşündüğüm 10 önerim var!

3.10.2021Seyahat
Teneffüs zili çaldı, haydi müzeye

Teneffüs zili çaldı, haydi müzeye!

Gezmek, hafta boyunca okul sıralarında oturan küçüklerin de hakkı. Müze gezisi yapmaksa küçükler kadar büyüklerin de keyif alacağı bir etkinlik. Jürimize çocukların en çok seveceği müzeleri sorduk, ortaya rengârenk bir liste çıktı. Kimi müzede en çok sevilen masal kahramanlarıyla çıkılacak bir yolculuk, kimindeyse tarihi bir serüven onları bekliyor.

3.10.2021Seyahat
Kitap alışverişinde ‘online yükseliş’

Kitap alışverişinde ‘online yükseliş’

E-Ticaret Altyapı Sağlayıcıları Derneği (EDER) Kurucu Üyesi Yüksel Eminoğlu, kitap, film, müzik ürün grubunda e-ticaretin geleneksel alışverişi geçtiğini belirterek, “Bu sektörde e-ticaret, yüzde 60’a yüzde 28’lik oranla geleneksel ticarete büyük bir fark atmış durumda. Yani her 10 kişiden 6’sı, bu ürün grubundaki alışverişini artık e-ticaretten yapıyor” ifadelerini kullandı.

1.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğanın hastane açılışında konuştuğu 5 yaşındaki Abdülkadir Tunçel hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hastane açılışında konuştuğu 5 yaşındaki Abdülkadir Tunçel hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıl Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi açılışı törenine katılmıştı. Erdoğan, hastanede tedavi gören 5 yaşındaki Abdulkadir Tunçel ile video konferans üzerinden kısa sohbet etmişti. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Tunçel son yolculuğuna uğurlandı.

30.09.2021Gündem
Dünya bebekleri sergileniyor

Dünya bebekleri sergileniyor

Rahmi M. Koç Müzesi, ‘Dünya Bebekleri Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor.

28.09.2021Keyif
Neşet Ertaş Bozkırın Tezenesi ölüm yıl dönümünde unutulmadı

Neşet Ertaş 'Bozkırın Tezenesi' ölüm yıl dönümünde unutulmadı

Türküleriyle Kırşehir'den Türkiye'nin her köşesinde yüreklere dokunan Neşet Ertaş 9. ölüm yıl dönümünde geride miras bıraktığı sazları ve sözleriyle anılıyor. Abdal müziğinin son temsilcisi olarak anılan Neşet Ertaş, yaşamı boyunca çıkardığı 400 plak, kaset ve kayıtlarla bozlak türkülerini koruma altına almıştır. Müzisyen bir babanın oğlu olan Neşet Ertaş, UNESCO tarafından yaşayan insan hazinesi olarak kabul edilmiştir. İşte, Bozkırın Tezenesi, Abdal müziğinin son temsilcisi Neşet Ertaş'ın ölüm yıl dönümünde hakkında merak edilen bazı detaylar....

25.09.2021Keyif
Cins Kedi Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Kaç Çeşit Kedi Irkı Vardır

Cins Kedi Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Kedi Irkı Vardır?

Hayvanların her biri ayrı ayrı isme sahiptir. Bu isimleri hayvan türlerine göre alırlar. Türlerinden de kendi içlerinde cinslere ayrılırlar. Evci hayvanlara tıpkı insanlar gibi özel isimler verilse de genel olarak cins ve tür isimleri ile adlandırılırlar. Kediler hem sokak hem de evcil olan hayvanlardır. Kediler hakkında en çok merak edilen soru ise kaç çeşit ırkı vardır? Cins kedi türleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Evcil Kuş Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Evde Hangi Kuşlar Beslenir, İsimleri Nelerdir

Evcil Kuş Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Evde Hangi Kuşlar Beslenir, İsimleri Nelerdir?

Evde beslenebilecek pek çok evcil kuş türü bulunmaktadır. Bu türlerin birbirinden farklı nitelikleri mevcuttur. Sizin için evcil kuş türlerinin hangileri olduğunu, özelliklerinin neler olduğunu, evde hangi tür kuşların beslenebileceğini ve bu kuşların isimlerini derledik.

24.09.2021Araştırma
İngiltere Başbakanı: Kritik bir dönüm noktasına yaklaşıyoruz

İngiltere Başbakanı: Kritik bir dönüm noktasına yaklaşıyoruz

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 76. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda iklim değişikliğine dikkat çekerek, “Kritik bir dönüm noktasına yaklaşıyoruz” dedi.

23.09.2021Dünya
Jenga nasıl oynanır, kuralları nelerdir Jenga denge oyununun oynanışı..

Jenga nasıl oynanır, kuralları nelerdir? Jenga denge oyununun oynanışı..

İlk kez 1986 yılında piyasaya sürülen Jenga, hem yüksek konsantrasyon hem de fiziksel beceri gerektiren bir oyundur. Lesli Scott tarafından tasarlanan oyun, ilk kez Londra Oyuncak Fuarında tanıtılmış ve büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. Temelde bir denge oyunu olan Jenga'da denge ve dikkat kadar strateji de önemlidir. Jenga nasıl oynanır ve kuralları nelerdir detayları ile derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
Sanatla çocuklarımızın ruhu zenginleşiyor

Sanatla çocuklarımızın ruhu zenginleşiyor

Çocuklarımızı küçük yaşta sanatla tanıştırmak hem onların kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkiliyor hem de birlikte anı yaratmak için harika bir yöntem. İstanbul Modern’de bir saatliğine sergi gezmenin Deniz ve Mehmet’e katkıları gözle görülür derecedeydi.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan enflasyon mesajı Enflasyonu düşüreceğiz fahiş fiyatı durduracağız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı! 'Enflasyonu düşüreceğiz fahiş fiyatı durduracağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cacabey Meydanı'nda "2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programında vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fırsatçılarla mücadele etmek suretiyle enflasyonu kontrol altına alarak fahiş fiyat artışlarını önüne geçeceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan şeker pancarı alım fiyatının bu yıl ton başına 420 TL olduğunu duyurdu.

16.09.2021Gündem
Vantrolog nedir, nasıl konuşturulur Vantrolog kukla malzemeleri ve yapımı

Vantrolog nedir, nasıl konuşturulur? Vantrolog kukla malzemeleri ve yapımı

Vantrolog pek çok kişinin duyduğu bir terim olsa da genellikle anlamı çok fazla bilinmez. İşte son zamanlarda araştırılan ancak anlamı bilinmese de kendisini bildiğimiz bir terim olan vantrologun anlamı, ne demek olduğu ve çocuklarınız için harika bir vantrolog kukla yapımı karşınızda…

Ebru Gündeş ile anlaşan Acun Ilıcalı O Ses Türkiyenin yeni jürisini açıkladı... Hadisenin yerine kim gelecek

Ebru Gündeş ile anlaşan Acun Ilıcalı 'O Ses Türkiye'nin yeni jürisini açıkladı... Hadise'nin yerine kim gelecek?

Acun Ilıcalı, Tv8'de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Ilıcalı, O Ses Türkiye'den yeni planlarına kadar merak edilen her şeyi canlı yayında anlattı.

15.09.2021Magazin
Anaokulu eğitiminin çocuk gelişimi üzerindeki etkileri

Anaokulu eğitiminin çocuk gelişimi üzerindeki etkileri

Çocuklar doğdukları andan itibaren ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Her gün biraz daha büyüyen çocuklarımız artık sosyalleşme ve akran iletişimine ihtiyaç duydukları an bir büyüğün desteği yetersiz kalır. İşte bu anı fark etmek önemlidir. 36.aydan itibaren sosyalleşme arzuları fark edilen çocukların parklar, ev ziyaretleri, arkadaş ortamları gün akışı içerisinde onları en mutlu eden zamanlar olur. Bu ebeveynlere okul çağrısıdır. Ata Koleji Anaokulu birimi, anaokulunun çocuk gelişimindeki yeri hakkında bilgi verdi.

14.09.2021Eğitim
‘Hal’lerde eşzamanlı denetim

‘Hal’lerde eşzamanlı denetim

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, tarımsal ürün piyasalarında gerçekleşen aşırı fiyat artış iddialarını soruşturmaya başladı. Ticaret Bakanlığı müfettişlerince İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Bayrampaşa Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Ataşehir Şubesi’nde de denetimler gerçekleştirildi.

14.09.2021Ekonomi
Kylie Jenner ve Travis Scott mutlu haberi sosyal medyadan duyurdu: Yeni bebek geliyor

Kylie Jenner ve Travis Scott mutlu haberi sosyal medyadan duyurdu: Yeni bebek geliyor

Dünyanın 30 yaşın altında en zengin kadınlarından biri olan Kylie Jenner, Travis Scott ile ilişkisinden ikinci bebeğini beklediğini sosyal medya hesabından duyurdu. 24 yaşındaki Jenner'ın verdiği bu mutlu haber sosyal medya takipçilerini de heyecanlandırdı.

8.09.2021Magazin
Hobisi tutkuya dönüşünce köyüne dönüp ahşap oyuncak atölyesi kurdu

Hobisi tutkuya dönüşünce köyüne dönüp ahşap oyuncak atölyesi kurdu

Konya'da istirahat günlerini değerlendirmek için ahşap işlerini uğraş edinen güvenlik görevlisi Merih Altıncaba, şehirdeki evinin balkonunda başlattığı hobisini atölyeye taşıma hevesiyle köyüne döndü.

7.09.2021Haber
Zenginler de ağlar | Eyvah annem babam tüm mirasımı yiyor...

Zenginler de ağlar | Eyvah annem babam tüm mirasımı yiyor...

Mark Zuckerberg, Bill Gates, Elton John, Jackie Chan, Daniel Craig ve daha pek çok ünlünün de dahil olduğu "çocuklarının miraslarını harcayanlar" anlamına gelen SKI Kulübü hızla büyüyor. Kulübün üyeleri paralarını ya hayır işleri için harcıyor ya da kendi keyfi için kimseye kuruş bırakmadan servetini bir güzel yiyor. Peki, zenginliğe alışan ve ileride büyük bir servete konmanın hayalini kuran ama mirastan mahrum bırakıldığını öğrenen çocuklar bu işe ne diyor?

6.09.2021Gündem
Bir deniz aşığı Mustafa Taviloğlu: Bana hayatı balıkçılar öğretti...

Bir deniz aşığı Mustafa Taviloğlu: Bana hayatı balıkçılar öğretti...

Tam bir deniz aşığı olan, Türk perakende sektörünün renkli simalarından, Mudo’nun kurucusu Mustafa Taviloğlu ile buluştuk. Hayatının ilk esaslı kazancını balıktan, en önemli derslerini de balıkçılardan aldığını söyleyen Taviloğlu ile eski günleri konuştuk, iyi hayat önerilerini aldık...

5.09.2021Gündem
Şanlıurfada korkunç olay... Henüz 13 yaşındaydı Feci ölüm: Üzerine tiner döküldü ve...

Şanlıurfa'da korkunç olay... Henüz 13 yaşındaydı! Feci ölüm: Üzerine tiner döküldü ve...

Şanlıurfa'da üzerine dökülen tinerin alev alması sonucu vücudunun büyük bölümü yanan Filistin uyruklu Amara D. (13), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili olarak kızın babası ve amcasını gözaltına aldı. Polis tarafından gözaltına alınan Amara D'nin babası M.D. ve kız kardeşi L.D'nin (12) ilk ifadelerinde olayla ilgilerinin olmadığını ileri sürdükleri öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan M.D. ve L.D. adliyeye sevk edildi.

3.09.2021Gündem
Selzedelere geçmiş olsun ziyareti

Selzedelere geçmiş olsun ziyareti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'u ziyaret etti, selzedelerle görüşerek taleplerini dinledi, geçmiş olsun dileklerini iletti.

1.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Cumhuriyet Bayramı’nda çocuklarla Atatürk’ün izinde

Oğluma bebekliğinden beri tüm milli bayramların önemini anlatıyoruz. Daha önce 30 Ağustos için yaptığımız Ankara turunu yazmıştım. Bu sefer de Cumhuriyetimizin 98’inci yaşını kutlarken tüm çocuklarımız tarihi yerinde görerek öğrensin diye daha kapsamlı bir ‘29 Ekim turu’ yapıp duraklarını paylaştım.

24.10.2021

Evin küçüğü erkenden büyümesin

Evin küçük çocukları, çoğunlukla ağabeyinin veya ablasının izlediği filmlere, kliplere, çizgi filmlere, oynadığı bilgisayar oyunlarına maruz kalıyor. Acaba bu durum küçük kardeşleri nasıl etkiliyor?

23.10.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Yılın en merakla beklenen film projelerinden “Dune: Çöl Gezegeni” sinemalarda. Frank Herbert’in meşhur bilimkurgu serisinin ilk kitabından uyarlanan film, Timothée Chalamet ve Zendaya’yı buluşturuyor. Leos Carax’ın Cannes’dan En İyi Yönetmen Ödülü ile dönmüş müzikali “Annette”, Marion Cotillard ve Adam Driver’ın eşliğinde perdede görmelik bir görsel bir şölen sunuyor. Korku klasiklerinden “Chucky” ve “I Know What You Did Last Summer”ın dizi uyarlamaları, özellikle türün meraklılarına bu haftanın ekran tavsiyeleri.

21.10.2021

Asgari ücret KKTC’de Türkiye’yi geçti

Önlenemeyen hayat pahalılığı ve vergi kesintilerinden ötürü eline geçen para kuşa dönen 10 milyona yakın asgari ücretli şimdiden aralıkta toplanacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan çıkacak karara odaklandı.

1.10.2021

1.5 yıl sonra ilk kez kapalı alanda

Işıklar falan da kapanınca ağızda maskeyle gösteri izlemek biraz klostrofobik olacak sanıyordum ama o kadar zor değilmiş, tavsiye ederim.

28.09.2021

Bir gezegen nasıl soğutulur?

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda son 10 yıldır en önemli konu küresel ısınmanın önüne nasıl geçileceği... Daha birkaç ay önce Antarktika buz sahanlığından dünyanın en büyük buzdağı koptu, yani kaybedecek vakit yok! Hal böyle olunca, devreye ‘çılgın proje’ler olarak anılan jeo-mühendislik fikirleri giriyor.

26.09.2021

Geleceğiyle oyun oynuyor

Hadise’nin yeni şarkısı ‘Coş Dalgalan’ orijinal bir PUBG şarkısı olarak görevini yerine getiriyor. Aynı zamanda Ozan Bayraşa düzenlemesiyle bağımsız bir Hadise şarkısı olarak da iddialı hale gelmiş.

25.09.2021

Ona ‘sakar’ demeyin

Çocuklar küçük kazalar yaptığında aileleri bunu ‘sakarlık’ olarak görüyor, “Seni sakar seni”, “Ah benim sakar çocuğum” diyerek kimi zaman alaya alıyor, kimi zaman kızıyorlar. Oysa çocuğa ‘sakar’ demek, onun kendini beceriksiz ve değersiz hissetmesine sebep oluyor. Bakın uzmanlar ne diyor?

18.09.2021

Aslan yerinde ağırdır

2021 yılında hâlâ Aslan Parkı diye bir tesis açılabilmesini kabul edemiyorum. Kabul edememekle de kalmıyor, kendimi kaybediyor, abuk sabuk süreçler yaşıyorum.

5.09.2021

Çocukların yaratıcılığı nasıl güçlenir?

“Zıplayan bir ayakkabın olsaydı ne yapardın”, “Uçan bir şemsiyen olsaydı onunla nereye gitmek isterdin”... Uzmanlar, çocuklara bunlar gibi açık uçlu sorular sormanın, onların yaratıcılığını beslemek için çok önemli olduğunu söylüyor.

4.09.2021

Ferhan Şensoy’un ardından

Pandemi döneminde, son birkaç yılda ne büyük kayıplar yaşadık.

2.09.2021