MENÜ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ondokuz Mayıs Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.116 Ondokuz Mayıs Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Samsun, Türkiye'de 1975 yılında kurulan büyük bir devlet üniversitesidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, Bağımsızlık Savaşını başlatmak üzere Samsun'a geldiği tarih Üniversitenin ismi olarak belirlenmiştir.
Bünyesinde; 16 fakülte, 5 enstitü, 1 konservatuvar, 3 yüksekokul, 10 meslek yüksekokulu, 21 uygulama araştırma merkezi, Rektörlüğe bağlı 4 bölüm, 1 gözlemevi ve 1 enstitü birimi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Devamı..

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Haberleri

Defineciler, Türk Kaya Yazıtları ve kaya mezarlarını talan etti

Defineciler, Türk Kaya Yazıtları ve kaya mezarlarını talan etti

SAMSUN'un Salıpazarı ilçesindeki Runik Türk Kaya Yazıt ve Tamga’ları ile kaya mezarları, defineciler tarafından talan edildi. Kaya mezarlarında altın aramak için kazı yapan defineciler, tarihi alanda büyük tahribata yol açtı.

3.06.2020Gündem
Samsunlu çiftçinin gelir kaynağı Salep Orkidesi

Samsunlu çiftçinin gelir kaynağı Salep Orkidesi

Endemik bitki türü olduğu için doğadan toplanması yasak olan salep orkidesinin üretimi, Tarım ve Orman Bakanlığından verilen özel izinle gerçekleştiriliyor.

26.05.2020Ekonomi
Beton mikserinin altında kalan Aysel Naz kurtarılamadı

Beton mikserinin altında kalan Aysel Naz kurtarılamadı

Samsun'da önceki gün beton mikserinin altında kalan 8 yaşındaki Aysel Naz Gündüzoğlu, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

23.05.2020Gündem
UNESCO Dünya Mirası Daimi Listesine aday deltada, 359 kuş türü yaşıyor

UNESCO Dünya Mirası Daimi Listesi'ne aday deltada, 359 kuş türü yaşıyor

Samsun'da, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde, Türkiye'de var olan 486 kuş türünün 359'u yaşıyor. Daimi listeye aday, 56 bin hektarlık deltanın korunması için bölgede özel çaba harcanırken, denetimler de üst seviyede tutuluyor.

4.05.2020Seyahat

Plazma tedavisi ile sağlığına kavuşan doktor, bağışçı olacağı günü bekliyor

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaklaşık 2 haftadır koronavirüs tedavisi gören 25 yıllık doktor Ogün Madran (49), immün plazma bağışı ile sağlığına kavuştu. Taburcu olacağı günü bekleyen Madran, plazma bağışı için donör olacağını, ardından da görevinin başına döneceğini söyledi.

30.04.2020Gündem
Son dakika... YÖK duyurdu Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

Son dakika... YÖK duyurdu! Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

29.04.2020Gündem
İtalyadan dönen öğrenciler tek tek anlattı

İtalya'dan dönen öğrenciler tek tek anlattı

İTALYA'dan getirilip yerleştirildikleri yurtta, 14 günlük karantina sürelerinin dolmasının ardından evlerine gönderilen öğrenciler, bu ülkede yaşadıklarını anlattı. Öğrencilerden İlayda Özdemir (21), "İtalya’da koronavirüs nedeniyle olağanüstü hal ilan edilmişti. Bu kapsamında alınan hiçbir önlem yoktu. Turistler gelmeye, halk normal yaşantısına devam ediyordu. Özellikle gelen Çinli turistlere çok şaşırıyordum" dedi.

16.04.2020Gündem
Dünyanın en eski halısı Türklere ait

'Dünyanın en eski halısı Türklere ait'

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nden Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Rus arkeolog Rudenko'nun 1949 yılında Altay Dağları eteklerinde bir mezardan çıkarttığı dünyanın en eski halısının Türklere ait olduğunu söyledi. Prof. Dr. Tellioğlu, “Halının üzerinde kullanılan hayvan figürleri, süvari resimleri, süvari atlarının kuyruğunun bağlı olması, Hun gülü gibi motifler sanat tarihi açısından bu halının Türklere ait olduğunu gösteriyor" dedi.

12.04.2020Gündem
Ölüm korkusu yaşamaya başlayınca Türkiye’ye getirildik

''Ölüm korkusu yaşamaya başlayınca Türkiye’ye getirildik''

İtalya'dan getirildikten sonra yerleştirildikleri yurttan, 14 günlük karantina sürelerinin tamamlanmasının ardından evlerine gönderilen 401 öğrenciden Nagihan Şahin (25), "İtalya’da durumlar kötüyü gitmeye başlayınca endişelenmeye başladık. İtalya’da büyük korkular yaşadık. Ölüm korkusu yaşamaya başlayınca da Türkiye’ye getirildik" dedi.

11.04.2020Gündem
Oklavayla eşinin gözünü kör eden koca: Bir anlık sinirle oldu

Oklavayla eşinin gözünü kör eden koca: Bir anlık sinirle oldu

SAMSUN'da, 10 yıllık eşi Elif Kesler’i (30) döven ve tek gözünü kaybetmesine neden olan Mehmet Kesler (33), 'eşe karşı neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Bir anlık sinirle eline aldığı oklavayı eşine doğru fırlattığını söyleyen Kesler, "Oklava eşimin gözüne geldi ancak benim amacım eşimin üzerine değmesi değildi'' diyerek kendini savundu.

10.04.2020Gündem
Karantinası bitene alkış

Karantinası bitene alkış

Yurtdışından gelip çeşitli illerdeki yurtlarda karantina altında tutulan bazı vatandaşların 14 günlük süreleri tamamlandı.

9.04.2020Gündem
14 günlük karantina süresi dolan öğrenciler alkışlarla uğurlandı

14 günlük karantina süresi dolan öğrenciler alkışlarla uğurlandı

İTALYA’dan, 25 Mart günü getirilerek Samsun’da yurda yerleştirilen 401 öğrenci, karantina sürelerinin dolmalarının ardından evlerine gönderildi. Samsun Valisi Osman Kaymak ve görevliler, öğrencileri alkışlarla uğurladı.

8.04.2020Gündem
Bilim Kurulu genişliyor

Bilim Kurulu genişliyor

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle oluşturup 26 kişi ile başladığı Bilim Kurulu’nun üye sayısını 40’a yükseltti. Salgının psikolojik, sosyolojik ve istatistiksel boyutlarıyla ilgili ikinci bir bilim kurulu oluşturulması bekleniyor.

7.04.2020Gündem
Sağlık Bakanı Koca duyurmuştu İşte ikinci bilim kurulundaki o isimler…

Sağlık Bakanı Koca duyurmuştu! İşte ikinci bilim kurulundaki o isimler…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimi günlerde yaptığı açıklamada ikinci bir bilim kurulu oluşturmak için harekete geçtiklerini duyurmuştu. 7 halk sağlığı uzmanı bilim kuruluna davet edildi. İşte o isimler…

6.04.2020Gündem
Karantina yurdunda görevlilerin kapılarına İyi ki varsınız notu

Karantina yurdunda görevlilerin kapılarına 'İyi ki varsınız' notu

TÜRKİYE'de üniversite okuyan ve değişim programı (Erasmus) kapsamında bulundukları İtalya'dan getirilen, Samsun'daki yurtlarda 14 günlük karantina uygulamasına tabi tutulan öğrenciler, yetkililere ve yurt görevlilerine kapılarına astıkları notlarla teşekkür etti. Öğrenciler, not kağıtlarına "Çok minnettarız, iyi ki varsınız" yazdı.

1.04.2020Gündem
Adliye personeli kansere yenik düştü

Adliye personeli kansere yenik düştü

Samsun Adliyesi'nde görev yapan Gülay Bulut, yakalandığı kanser hastalığına yenik düşerek genç yaşta hayata veda etti.

29.03.2020Gündem
Samsun’da dehşet anları

Samsun’da dehşet anları!

Samsun’da iki grup arasında çıkan kavgada tabancayla başından vurulan Onur Yıldız (30), ağır yaralandı. Polis, şüpheli Adem M.'yi (39) gözaltına alırken, olay anı bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

26.03.2020Gündem
Kızılırmak Deltası Kuş Cennetine leylekler döndü

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ne leylekler döndü

Samsun'da, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ne, bu yıl da baharla birlikte leylekler gelmeye başladı. 'Leylek Köyü' olarak da adlandırılan Bafra ilçesi Doğanca Mahallesi'nde yer alan 50 yuvaya yerleşen leylekler yazı burada geçirecek.

13.03.2020Seyahat
Husumetlisine ateş açtı, yoldan geçen liseli genci vurdu

Husumetlisine ateş açtı, yoldan geçen liseli genci vurdu

SAMSUN'da, husumetlisine ateş eden Batuhan A.( 22), yoldan geçen lise öğrencisi A.K.'yi (15) omzundan vurdu. A.K. tedaviye alınırken, Batuhan A. polis tarafından yakalandı.

10.03.2020Gündem
Devlet üniversitelerinde her altı akademisyenden biri teşvikten yararlandı

Devlet üniversitelerinde her altı akademisyenden biri teşvikten yararlandı

Devlet üniversitelerinde akademisyenlerin bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte proje, araştırma ve yayınlarını desteklemek amacıyla verilen teşviklerden geçen yıl 25 bin kişi faydalandı.

10.03.2020Eğitim
Yılın Basın Fotoğrafları 2020de Selçuk Şamiloğluna iki ödül

Yılın Basın Fotoğrafları 2020'de Selçuk Şamiloğlu'na iki ödül

Türkiye’de 35 yıllık tarihi ile aralıksız düzenlenen en eski fotoğraf organizasyonu olan Yılın Basın Fotoğrafları 2020 ödülleri açıklandı. Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen ve medyanın en prestijli fotoğraf ödüllerinin belirlendiği yarışmada jüri 6 bine yakın fotoğraf arasından 7 kategoride 34 fotoğraf ve 7 fotoğraf serisini ödüle layık gördü. Hürriyet muhabiri Selçuk Şamiloğlu ASKA ve SGDD özel ödülleri dalında ödülün sahibi oldu.

6.03.2020Gündem
Liseli Sude Nazdan 2.5 ay sonra çok acı haber

Liseli Sude Naz'dan 2.5 ay sonra çok acı haber

Samsun'da, öğrenci servisinin kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu 2 öğrencinin öldüğü, 10 öğrencinin yaralandığı kazada ağır yaralanan ve yaklaşık 2,5 aydır hastanede tedavi gören Sude Naz Nezor (16), tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

3.03.2020Gündem
THY’den üniversite öğrencilerine part-time çalışma imkanı

THY’den üniversite öğrencilerine part-time çalışma imkanı

Türk Hava Yollarının (THY) 3’üncü sınıf öğrencilerine yönelik başlattığı 'Anadolu İstasyonları Part Time Öğrenci İstihdam Programı'nı tanıtmak üzere Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ) gelen THY İstihdam Uzmanları Cihan Turan ve Yunus Bağırmaz, Uzaktan Eğitim Merkezi Konferans Salonunda öğrencilerle buluştu.

21.02.2020Ekonomi
Geometri dersini öğrencilerine şarkılı türkülü sevdirmeye çalışan Nurtaç Öğretmen

Geometri dersini öğrencilerine şarkılı türkülü sevdirmeye çalışan Nurtaç Öğretmen!

Birkaç haftadır haber kanallarında ve sosyal medyada adından sıkça söz ettirmeye başladı Nurtaç Hoca. Nurtaç Kozak, Samsun’da özel bir lisede çalışıyor ve öğrencilerine geometriyi sevdirmek için kendine has tarzı ile akılda kalması zor olan formülleri bile öğrenciler için kolay hale getiriyor. İlginç tarzıyla dikkatleri üzerine çeken ve sosyal medyada 40 bine yakın takipçisi bulunan Nurtaç Hoca, çektiği videolarla binlerce öğrencinin Geometri dersini sevmesine vesile oluyor. Gelin, Nurtaç Hoca'yı biraz daha yakından tanıyalım.

12.02.2020Eğitim
İş adamı kaza yaptı... Durumu ağır

İş adamı kaza yaptı... Durumu ağır

Samsun'da aracıyla seyir halindeyken tıra arkadan çarparak aracın içinde sıkışan iş adamı ağır yaralandı.

3.02.2020Gündem
Küresel ısınma, kuşların göç takvimini etkiledi

Küresel ısınma, kuşların göç takvimini etkiledi

Samsung Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ornitoloji Araştırmalar Merkezi görevlisi Doç. Dr. Kiraz Erciyas Yavuz, son yıllarda küresel ısınmanın etkisiyle iklim koşullarının değişimi nedeniyle kuşların göç takvimlerinde değişiklikler gözlemlediklerini belirterek, "Küresel iklim değişikliği nedeniyle değişen hava şartları kuşların göç stratejilerini de etkiliyor. Son 7- 8 yıldır daha net göze çarpan değişimler var" dedi.

31.01.2020Teknoloji
Osmanlı mirası mezar taşları Parionda sergilenecek

Osmanlı mirası mezar taşları Parion'da sergilenecek

Çanakkale'nin Biga ilçesindeki Parion Antik Kenti, yakınındaki köyde bulunan Osmanlı dönemine ait 200 mezar taşına ev sahipliği yapacak.Çanakkale'nin Biga ilçesindeki Kemer köyü yakınında yer alan Helenistik dönemin önemli liman kentlerinden Parion, 2 bin 700 yıllık yapısının yanı sıra Osmanlı dönemine ait mezar taşlarıyla da ziyaretçilerini karşılayacak.

8.01.2020Keyif
Osmanlı mirası mezar taşları Parionda sergilenecek

Osmanlı mirası mezar taşları Parion'da sergilenecek

Çanakkale'nin Biga ilçesindeki Parion Antik Kenti, yakınındaki köyde bulunan Osmanlı dönemine ait 200 mezar taşına ev sahipliği yapacak.

8.01.2020Seyahat
Başvuru kabul edilirse Türkiyeden bu listeye giren ilk doğal miras olacak

Başvuru kabul edilirse Türkiye'den bu listeye giren ilk doğal miras olacak

Samsun'daki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, nesli tükenme tehlikesi altındaki türleri barındırıyor. UNESCO Dünya Mirası Daimi Listesi'ne alınması için çalışmaların sürdüğü 56 bin hektar alanda şu ana kadar tespit edilen kuş türlerinden 18'inin nesli tükenme tehdidi altında olduğu, 21'inin ise nesli tehlike altına girmeye yakın türler arasında yer aldığı bildirildi. Başvurunun kabul edilmesiyle Türkiye'den bu listeye giren ilk doğal miras olacak Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, sadece ülke çapında değil tüm dünyanın tanıdığı bir alan haline gelecek.

5.01.2020Gündem
“4 boyutlu transözofageal ekokardiyografi cihazı Türkiye’de ilk kez OMÜ’de”

“4 boyutlu transözofageal ekokardiyografi cihazı Türkiye’de ilk kez OMÜ’de”

Yemek borusu yoluyla (transözofageal) kalp ameliyatlarında önemli avantaj sağlayan 4 boyutlu ekokardiyografi cihazının Türkiye’de ilk kez Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde kullanıldığını söyleyen OMÜ Kalp ve Damar Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Demirağ, “Türkiye’de 4 boyutlu transözofageal eko cihazına sahip olan ilk klinik olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

19.12.2019Teknoloji
Oyuncu Caner Cindoruktan dizi çekimleri azaldı yorumu

Oyuncu Caner Cindoruk'tan "dizi çekimleri azaldı" yorumu

Oyuncular Caner Cindoruk ve Melis Birkan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ )Gençlik Topluluğu'nun düzenlediği söyleşiye katıldı.

9.12.2019Televizyon
Skandal görüntülerin ardından yeni gelişme

Skandal görüntülerin ardından yeni gelişme

Samsun'da, kendisine kapıyı açmadıkları iddiasıyla 2 kadın görevliye tekme tokat saldırdığı anlar güvenlik kamerasına yansıyan, Karadeniz Kız Yurdu'nda görevli memur Mustafa K.'ye, kınama cezası verilip, görev yerinin değiştirildiği ortaya çıktı. Ayrıca görüntülerin ortaya çıkması üzerine Mustafa K. hakkında, adli ve idari soruşturma başlatıldı.

6.12.2019Gündem
Skandal görüntü Kadın görevlilere saldırdı, yerlerde sürükledi

Skandal görüntü! Kadın görevlilere saldırdı, yerlerde sürükledi

Samsun'da Karadeniz Kız Yurdu’nda görevli güvenlik müdürü M.K., kendisine kapıyı açmadıkları iddiasıyla 2 kadın güvenlik görevlisine tekme tokat saldırdı. O anlara ilişkin görüntülerin ortaya çıkmasının ardından M.K.'nın görev yeri değiştirildi, olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

5.12.2019Gündem
Hemşirelerden Geçmişten günümüze hemşire kıyafetleri defilesi

Hemşirelerden 'Geçmişten günümüze hemşire kıyafetleri' defilesi

Samsun'da çeşitli hastanelerde çalışan hemşireler, Anadolu Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet dönemi ile Avrupa'daki hemşire kıyafetlerini tanıtmak için defile sundu.

5.12.2019Keyif
Samsunda inanılmaz olay... Anne gözyaşlarına boğuldu

Samsun'da inanılmaz olay... Anne gözyaşlarına boğuldu

Samsun’da birinci katın penceresinden kaldırıma kafa üstü düşerek ağır yaralanan 1,5 yaşındaki çocuğun ikiz kardeşi de yoldan geçen motosikletli kuryenin aydınlatma direğine tırmanarak pencereye ulaşması sonucu düşmekten son anda kurtarıldı. Olay anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

30.11.2019Gündem
Hastane karıştı Masanın üstüne çıkıp doktoru tekmeledi

Hastane karıştı! Masanın üstüne çıkıp doktoru tekmeledi

Samsun'da randevusuz bir şekilde tahlil sonuçlarını göstermek isteyen hasta masanın üstüne çıkarak doktora tekme attı. Hasta yakınları ve görevlilerin müdahalesi ile odadan çıkarılan saldırgan polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

29.11.2019Gündem
Çanakkalede bulundu 1800 yıllık ve üzerinde Parisin resmi var

Çanakkale'de bulundu! 1800 yıllık ve üzerinde 'Paris'in resmi var

Çanakkale'nin Biga ilçesi Kemer köyü yakınındaki antik dönemin önemli liman kenti Parion'da 15 yıldır devam eden arkeolojik kazılarda, şehrin kurucusu kabul edilen "Paris"in resminin yer aldığı 1800 yıllık sikke bulundu. Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Vedat Keleş, "Bu sikke bize Paris'in burada yaşadığı ve kente adını vermiş olabileceği noktasında ciddi bir veri sağlıyor, bu da bizim için son derece önemli. Yani burası aslında Paris'in kenti diyebiliriz. Parion'un Paris'in doğup büyüdüğü bir kent olduğunu söyleyebiliriz"

29.11.2019Gündem
Parion Antik Kentinde 1800 yıllık Paris resimli sikke bulundu

Parion Antik Kenti'nde 1800 yıllık "Paris" resimli sikke bulundu

Çanakkale'nin Biga ilçesi Kemer köyü yakınındaki antik dönemin önemli liman kenti Parion'da 15 yıldır devam eden arkeolojik kazılarda, şehrin kurucusu kabul edilen "Paris"in resminin yer aldığı 1800 yıllık sikke bulundu.

29.11.2019Keyif
Son dakika haberler: Samsunda doktorun zor anları

Son dakika haberler: Samsun'da doktorun zor anları

SAMSUN'da, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nde görevli Doktor Gökhan Gök, hastasını muayene ederken araya girip, tahlil sonucu göstermek isteyen Z.B.'nin saldırısına uğradı. Z.B., doktor Gök'ün göğsüne tekme atıp, kaçtı.

29.11.2019Gündem
Balkondan düşen profesör için hüzünlü tören

Balkondan düşen profesör için hüzünlü tören

SAMSUN'da 4’üncü kattaki evinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden Prof. Dr. Emine Coşkun (52) için görev yaptığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi önünde tören düzenlendi.

22.11.2019Gündem
Kimya profesörünün şoke eden ölümü

Kimya profesörünün şoke eden ölümü!

SAMSUN’da 4’üncü kattaki evinin balkonundan düşen Prof. Dr. Emine C. (52), hayatını kaybetti. İntihar notu bıraktığı öne sürülen Prof. Dr. Emine C.'nin ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

21.11.2019Gündem
Gambiyalı üniversite öğrencisi, odasında ölü bulundu

Gambiyalı üniversite öğrencisi, odasında ölü bulundu

SAMSUN'da üniversite eğitimi gören Gambiya uyruklu Alhagie Kandeh Kebbeh (31), evindeki odasında ölü bulundu. Kebbeh'in, odasında ısınmak için yaktığı kömür dolu mangalın dumanından etkilenerek hayatını kaybettiği değerlendiriliyor.

20.11.2019Gündem
Su ürünleri mercek altına alınacak

Su ürünleri mercek altına alınacak

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBA-Gıda ve Beslenme Çalışma Grubu önderliğinde 28-29 Kasım'da Samsun'da gerçekleştirecekleri "2. Gıda ve Sağlıklı Beslenme Sempozyumu"nda su ürünleri tüketimini ele alacaklarını belirterek, "Sempozyum sonrasında su ürünleri ve sağlık bağlantısı hakkında bilinç ve farkındalık oluşturulacak, doğru bilinen yanlışlar gün yüzüne çıkarılacak, su ürünlerinin insan sağlığı açısından önemi detaylandırılarak kamuoyuna duyurulacak." dedi.

18.11.2019Teknoloji
Ondokuz Mayıs Üniversitesi 13 öğretim ve araştırma görevlisi alacak Başvuru şartları neler

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 13 öğretim ve araştırma görevlisi alacak! Başvuru şartları neler?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere öğretim ve araştırma görevlisi alınacağını duyurdu. Resmi Gazete'de verilen ilana göre, toplam 13 personel üniversitenin farklı birimlerinde istihdam sağlayacak. Başvuruda bulunacak olan adaylar işlemlerini en geç 28 Kasım 2019 tarihine kadar tamamlayacak. Peki, başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, Ondokuz Mayıs Üniversitesi personel alımı hakkında detaylar.

17.11.2019Gündem
Samsunda korkunç kaza... 2 öğretmeni çevredekiler kurtardı

Samsun'da korkunç kaza... 2 öğretmeni çevredekiler kurtardı

Samsun'un Havza ilçesinde otomobilin dereye düşmesi sonucu 2 öğretmen ağır yaralandı.

4.11.2019Gündem
Feci ölüm... Kan donduran anlar

Feci ölüm... Kan donduran anlar

Ordu'da üzerine kamyondan tomruk düşen bir kişi hayatını kaybederken, olay anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

3.11.2019Gündem
Kenevir ekim alanı 5 kat arttı

Kenevir ekim alanı 5 kat arttı

Geçen yıl 200 dekar olan lif, tohum ve sapa amaçlı kenevir ekim alanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından Tarım ve Orman Bakanlığının çalışmalarıyla geçen yıla göre 5 kat artarak bin dekara yükseldi.

29.10.2019Ekonomi
‘İlk Adımdan Kuruluşa Milli Mücadele’ sergisi Brüksel’de açıldı

‘İlk Adımdan Kuruluşa Milli Mücadele’ sergisi Brüksel’de açıldı

Milli Mücadele’nin 100. yılı dolayısıyla Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi’nce hazırlanan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘İlk Adımdan Kuruluşa Milli Mücadele’ karma sergisi, Belçika’nın başkenti Brüksel’de açıldı.

28.10.2019Avrupa
İncilay öğretmen kansere yenik düştü

İncilay öğretmen kansere yenik düştü

Samsun'da kanser tedavisi gören 26 yaşındaki müzik öğretmeni İncilay Baş, hayata veda etti.

20.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Sanat Fuarı’ndan notlar

TÜYAP Kitap Fuarı ile eşzamanlı olarak düzenlenen Sanat Fuarı’nın bu yılki ‘Sanatçı Onur Ödülü’ Mevlut Akyıldız’a verildi.

8.11.2019