OMÜ'lü profesöre İtalya’dan özel davet

Güncelleme Tarihi:

OMÜlü profesöre İtalya’dan özel davet
Oluşturulma Tarihi: Eylül 12, 2018 16:05

OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Samsun Kültür ve Sanat Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Eker, İtalya’da ilki geçen yıl yapılan ve bu sene 8-14 Ekim tarihleri arasında ikincisinin düzenleneceği Uluslararası İşbirliği Festivali’ne ‘Festival Della Cooperazione İnternazionale’ komite tarafından özel olarak davet edildi.

Haberin Devamı

İtalya’nın Ostuni, Taranto, Lecce, Brindisi ve Cisternino kentlerinde bir hafta düzenlenecek olan festivale Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, bir kişisel sergi ve bir konferansla katılacak. ‘19 Mayıs’ın 100.Yılı’ temalı kişisel sergisi ve ‘Kültürlerarasılık İçin Sanatsal Bileşkeler ve Kaybolan Evrensellik’ konulu konferansı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Metin Eeker, şunları söyledi:
“Özellikle dünyanın önemli kurum ve protokollerinin temsiliyetiyle karakterize bir festivale davet edilmekten mutluyum. Böyle bir davetin şehrim, üniversitem ve fakültem için ayrı bir önemi var. Karşılıklı işbirliği protokolleri gerçekleştirme amacı için bir şans olan bu festivale eğer bir sponsor bulamazsam gidemeyeceğimi belirtmek isterim. Ancak her koşulda 100. Yıl sergimi İtalya’da gerçekleştirmek arzusundayım. Çünkü Samsun ve ismi 19 Mayıs olan üniversitemi temsil etmemi ‘19 Mayıs’ın 100. Yılı’ temalı bir sergiyle süslemek gururu benim için çok daha mühim bir durum. İnşallah bu fırsat neticesinde önemli kültürel ve sanatsal işbirlikleri sağlayıp bunu değerli kılabiliriz. İnşallah gerekli desteği görürüz.”

Haberin Devamı

OMÜlü profesöre İtalya’dan özel davet

BAKMADAN GEÇME!