EKSTRA
MENÜ

Ocak

Ocak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ocak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 169.645 Ocak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ocak Haberleri

Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 111 adet altın arama ruhsatı, 36 adet altın ve 84 adet altın içeren kompleks maden işletme ruhsatı bulunduğunu belirterek, “Türkiye jeolojisinin altın cevherleşmesi için elverişli olmasından hareketle tahmini metal altın potansiyelimiz yaklaşık 4 bin 500 tondur” dedi.

17.09.2021Ekonomi
Türkiye-AB Yüksek Düzeyli İklim Diyaloğu Toplantısı yapıldı

Türkiye-AB Yüksek Düzeyli İklim Diyaloğu Toplantısı yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İklim krizi tüm dünyayı ilgilendiren bir mesele, uluslararası bir mesele ve tek bir ulusun, tek bir ülkenin üstesinden gelebileceği bir mesele değil." dedi.

16.09.2021Haber
Bakan Kurum, Türkiye-AB Yüksek Düzeyli İklim Diyaloğu Toplantısına katıldı

Bakan Kurum, Türkiye-AB Yüksek Düzeyli İklim Diyaloğu Toplantısı'na katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İklim krizi tüm dünyayı ilgilendiren bir mesele, uluslararası bir mesele ve tek bir ulusun, tek bir ülkenin üstesinden gelebileceği bir mesele değil." dedi.

16.09.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme tarihleri ve belirlenen takvim

AÖF kayıt yenileme tarihleri ve belirlenen takvim

AÖF kayıt yenileme tarihleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından açıklandı. Kayıt yenileme işlemlerini belirlenen tarihlerde yapacak öğrenciler https://anadolu.edu.tr/ üzerinden kayıtlarını tamamlayacaklar. Anadolu Üniversitesi'nin takvimine göre, AÖF kayıt yenileme işlemleri eylül ve ekim ayında gerçekleşecek. Gözler şimdi AÖF kayıt takviminde. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman? İşte Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.09.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı duyurdu: Zehir tacirlerine büyük darbe Bu yıl 13 ton eroin ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Zehir tacirlerine büyük darbe! Bu yıl 13 ton eroin ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı, polis ve jandarma narkotik birimlerince yürütülen operasyonlar sonucunda, bu yıl 13 ton eroinin ele geçirildiğini bildirdi.

16.09.2021Gündem
Melinda Gates, Bill Gates ile boşanırken aldığı 65 milyar doları harcamaya başladı: Kızını evlendiriyor

Melinda Gates, Bill Gates ile boşanırken aldığı 65 milyar doları harcamaya başladı: Kızını evlendiriyor

Yılın en çok konuşulan boşanma davalarından birinin kahramanı, aldığı dudak uçuklatan serveti harcamaya başladı...

16.09.2021Magazin
Eylülün kahreden ölümü Mahkemeden flaş karar

Eylül'ün kahreden ölümü! Mahkemeden flaş karar

İstanbul'un Avcılar ilçesinde 8 yaşındaki Eylül Mizaoğlu'nun 2 yıl önce okul bahçesinde servis aracının altında kalarak hayatını kaybetmesinde kusurlu olduğu iddia edilen dönemin okul müdürünün 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesine karar verdi. Öte yandan duruşma 27 Ocak tarihine erteledi

16.09.2021Gündem
Evden zanlı çıkacak ben, ölü çıkacak o da sen deyip 10 el ateş etmiş

'Evden zanlı çıkacak ben, ölü çıkacak o da sen' deyip 10 el ateş etmiş

Ankara'da birlikte yaşarken kendisini terk eden Sevgi Tekin'i (33) çocuklarının gözü önünde tabancayla öldüren Gökhan Ağtaş'ın (26) tutuklu yargılanmasına devam edildi. Tanık olarak dinlenen Tekin'in kızı S.T. (17), Gökhan Ağtaş'ın annesine "Bu evden bir zanlı çıkacak ben, bir ölü çıkacak o da sen" dedikten sonra 10 el ateş ettiğini söyledi.

16.09.2021Gündem
Tuncelide teröristlere ait 10 sığınak imha edildi

Tunceli'de teröristlere ait 10 sığınak imha edildi

Tunceli kırsalında, teröristlere yönelik sürdürülen 'Eren- 7 Mercan Munzur' operasyonunda tespit edilen 10 sığınak, kullanılamaz hale getirildi.

16.09.2021Gündem
ABde otomobil satışları ağustosta düştü

AB'de otomobil satışları ağustosta düştü

AB'de yeni otomobil satışları, ağustosta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,1 azalarak 622 bin 993 seviyesine indi.

16.09.2021Ekonomi
Son yapılandırma 6.2 milyar lira getirdi Ağustos bütçesi 40.8 milyar lira fazla verdi

Son yapılandırma 6.2 milyar lira getirdi! Ağustos bütçesi 40.8 milyar lira fazla verdi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre ağustosta bütçe 40.8 milyar lira fazla verirken ocak-ağustos bütçe açığı 37.5 milyar lira oldu. Geçen ay başvuruları süren 7326 sayılı yasa çerçevesindeki yeni yapılandırmadan ise bütçeye 6.2 milyar lira geldi.

16.09.2021 Ekonomi
‘Türk Armin’ sandıkta da gülecek mi

‘Türk Armin’ sandıkta da gülecek mi?

Almanya’da Türklere yakınlığı nedeniyle aşırı sağcıların ‘Türk Armin’ dediği Birlik partilerinin (CDU/CSU) başbakan adayı Armin Laschet, 26 Eylül seçimleri öncesinde anketlerde ikinci sıraya düştü. Laschet’in sel bölgesinde gülerken kameralara yakalanması desteğini eritti.

16.09.2021Dünya
‘Fabrikaları devretmeye hazırız’

‘Fabrikaları devretmeye hazırız’

İnşaatçılarla çimentocuların tartışmasında çimento sektörünün yüzde 94’ünü temsil eden TÜRKÇİMENTO’dan yanıt geldi. Birlik Başkanı Fatih Yücelik, “150 metrekare bir evde çimento maliyeti yüzde 3. Biz, tonu 35 dolara dünyanın en ucuz çimentosunu satıyoruz. Bize en yakın, 70 dolarla Çin satıyor. İç pazara maliyetin altında satıyoruz. Çok üstümüze geliyorlar. İnşaatta diğer maliyetler içerisinde en az çimentonun fiyatı arttı. İhracat kısıtlaması gündemde. Biz artık fabrikaları devretmeye hazırız. İnşaatçılar daire fiyatında yüzde 50 indirim yapsın söz veriyoruz çimentolarını bedava vereceğiz” diye konuştu.

16.09.2021Ekonomi
‘Trump savaş açabilir’ diye Pekin’i aramış

‘Trump savaş açabilir’ diye Pekin’i aramış

Ünlü Amerikalı gazeteci Bob Woodward’ın yazdığı kitaba göre ABD Genelkurmay Başkanı Milley, eski Başkan Trump’ın başkanlığını uzatmak için Çin’e savaş açma ihtimaline karşı Çinli mevkidaşı Li ile Trump’ın bilgisi dışında görüşmüş.

16.09.2021Dünya
Avrupa Parlamentosu, 5 milyar euroluk Brexit fonunu onayladı

Avrupa Parlamentosu, 5 milyar euroluk Brexit fonunu onayladı

Strazburg'da gerçekleştirilen AP Genel Kurul oturumunda Birleşik Krallık'ın AB üyeliğinden ayrılmasının ekonomik sonuçları ile mücadele amacıyla kurulacak fon görüşüldü.AP milletvekilleri, Brexit'in AB ülkelerindeki ekonomik, sosyal ve bölgesel etkileriyle mücadeleye katkı sağlamak için 5 milyar euroluk fon kurulmasını 652 "Evet", 32 "Hayır" ve 11 "Çekimser" oyla kabul etti.

15.09.2021Dünya
ABDde korkunç koronavirüs tablosu: Her 500 kişiden biri hayatını kaybetti

ABD'de korkunç koronavirüs tablosu: Her 500 kişiden biri hayatını kaybetti

ABD'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında her 500 vatandaşından birini virüse bağlı kaybettiği açıklandı.

15.09.2021Dünya
ABD Başkanı Bidendan Genelkurmay Başkanı Milleye destek

ABD Başkanı Biden'dan Genelkurmay Başkanı Milley'e destek

ABD Başkanı Joe Biden, Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in Donald Trump'ın son döneminde Çin ile gizli görüşmeler yaptığı iddialarına ilişkin, "General Milley'e güvenim tamdır." yorumunu yaptı.

15.09.2021Dünya
Antalyada oğlu vahşice öldürülmüştü Acılı anneden yürek yakan istek

Antalya'da oğlu vahşice öldürülmüştü! Acılı anneden yürek yakan istek

Antalya'da geçen sene ocak ayında kayıp olarak aranırken, bu yıl nisanda öldürüldüğü ortaya çıkan ve foseptikte parçalanmış cesedi bulunan Süleyman Eken'in (54) cinayet sanıkları Oktay ve Mehmet Yılmaz kardeşlerin yargılanmasına başlandı. Süleyman Eken'in annesi Sultan Akhan (74), oğlunun ceset parçalarının bulunmasını istedi. Anne Sultan Akhan, 'Tek oğlumu benden aldılar. Bizden ne istediler? Oğluma temsili bir mezar yaptık. Ancak parçaları eksik. Bu bir vahşettir.' dedi.

15.09.2021Gündem
Geçen yılın 3,5 katına çıktı... ABDli vatandaşlardan talep yağdı

Geçen yılın 3,5 katına çıktı... ABD'li vatandaşlardan talep yağdı

Türkiye'den konut alan ABD uyrukluların sayısı bu yılın ocak-ağustos döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 3,5 katına çıkarak 871 oldu.

15.09.2021Ekonomi
Merkezi bütçe 40.8 milyar lira fazla verdi

Merkezi bütçe 40.8 milyar lira fazla verdi

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın açıklamasına göre, merkezi yönetim bütçesi Ağustos ayında 40 milyar 837 milyon TL fazla verdi

15.09.2021Ekonomi
Kasım tatili ne zaman 2021 İşte, ilk ara tatil başlangıç tarihi

Kasım tatili ne zaman 2021? İşte, ilk ara tatil başlangıç tarihi

Uzun bir aradan sonra 2021- 2022 eğitim öğretim yüz yüze kaldığı yerden devam ediyor. Bunun yanında öğrenciler ve veliler kasım tatili ne zaman aramalarına başladı bile. Kasım ve nisan aylarında yapılması beklenen ilk ara tatil ne zaman başlayacak? İşte, kasım tatili başlangıç tarihi 2021.

15.09.2021Eğitim
Pentagonda gizli toplantı  Milleyden nükleer silah talimatı

Pentagon'da gizli toplantı! Milley'den 'nükleer silah' talimatı

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in, Donald Trump'ın başkanlık koltuğunu bırakmamak için görevinin son haftalarında Çin'e savaş açabileceği endişesi konusunda iki kez Çin Genelkurmay Başkanı Li Zuocheng'e teminat verdiği iddia edildi. Milley'in ayrıca Pentagon'da gizli bir toplantı yaparak üst düzey yetkilileri Trump konusunda uyardığı belirtildi.

15.09.2021Dünya
Günümüzün Pablo Escobarı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu

Günümüzün Pablo Escobar'ı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu!

Sıradan görünüşlü, sessiz, sakin tavırlı bir adam, nasıl dünyanın en büyük metamfetamin operasyonlarından birinin arkasındaki beyin haline geldi? İşte karşınızda günümüzün Pablo Escobar'ı diye nitelendirilen, El Chapo'yla karşılaştırılan Tse Chi Lop'un film gibi hikayesi…

15.09.2021Dünya
Mustafa Can Keser kimdir, kaç yaşında

Mustafa Can Keser kimdir, kaç yaşında?

Mustafa Can Keser, oyuncu Damla Ersubaşı ile 2016 yılında dünyaevine girmesinin ardından biyografisi ile merak edilmişti. Magazin dünyasının konuşulan isimlerinden birisi olan Mustafa Can Keser, ihanet iddiaları ile gündeme gelmişti. Bunun üzerine Damla Ersubaşı ve Mustafa Can Keser 2020 yılının yaz aylarında evliliklerine son vermişti. Peki, Damla Ersubaşı'nın eski eşi Mustafa Can Keser kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

15.09.2021Hayat
‘Bergen’ filmi sete hazır

‘Bergen’ filmi sete hazır

“Bergen” filmi için gerekli hazırlıklar tamamlandı. “Acıların kadını” olarak anılan, önce yüzüne kezzap atılan ve sonrasında öldürülen Bergen’in gerçek hayatı beyazperdeye uyarlanıyor.

15.09.2021Keyif
Konutta 12 ayın rekoru

Konutta 12 ayın rekoru

Yüksek kredi faizine rağmen satışların artması konuta talebin ne kadar canlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Türkiye genelinde ağustosta 141 bin 400 kişi ev sahibi oldu ve son 12 ayın en yüksek satış rakamına ulaşıldı. Ağustosta satılan konut sayısı temmuza göre yüzde 31.19 artarken, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 17 azaldı.

15.09.2021Ekonomi
Beşiktaş - Borussia Dortmund maçı öncesi Sergen Yalçının istekte bulunduğu Acun Ilıcalı canlı yayında yanıt verdi

Beşiktaş - Borussia Dortmund maçı öncesi Sergen Yalçın'ın istekte bulunduğu Acun Ilıcalı canlı yayında yanıt verdi

Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Beşiktaş - Borussia Dortmund mücadelesi için Sergen Yalçın'ın çağrıda bulunduğu Acun Ilıcalı, canlı yayında açıklamalarda bulundu.

14.09.2021Futbol
FAR CRY 6 için içerik planı açıklandı

FAR CRY 6 için içerik planı açıklandı

Ubisoft, Far Cry 6 için gelecek içerik planını duyurdu. Oyuncuların efsanevi Far Cry kötü adamlarının zihinlerini keşfedeceği üç DLC bölümünü içeren Sezon Kartı’na ek olarak, Far Cry 6, 7 Ekim 2021’de piyasaya çıkışının ardından oyuna sürekli olarak yeni içerik getirmek için kapsamlı bir içerik yol haritası açıkladı.

14.09.2021eSpor
Eski yardımcısı kitap yazdı First Lady küplere bindi: Bunun adı yalan ve ihanet

Eski yardımcısı kitap yazdı First Lady küplere bindi: Bunun adı yalan ve ihanet!

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi, eski First Lady Melania Trump son yıllarda kocası ve kendisi hakkında yazılan kitaplar sebebiyle gündemden düşmüyor. Son olarak eski basın sekreterinin kaleme aldığı kitap Melania Trump’ı kızdırdı. Melania kitap için “Yalan ve İhanet” dedi.

14.09.2021Dünya
Oscar ödüllü oyuncu Jeff Bridges kanseri yendiğini duyurdu

Oscar ödüllü oyuncu Jeff Bridges kanseri yendiğini duyurdu

Geçtiğimiz yıl lenf kanserine yakalanan Oscar ödüllü oyuncu Jeff Bridges'tan güzel haber geldi. Yıldız oyuncu kanserin ilerlemesinin durduğunu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

14.09.2021Magazin
Geçen yıla göre yüzde 202 arttı 13 Eylül itibarıyla 6 milyonu aştı...

Geçen yıla göre yüzde 202 arttı! 13 Eylül itibarıyla 6 milyonu aştı...

Antalya’ya gelen turist sayısı, 13 Eylül itibarıyla 6 milyon 41 bin 439’a ulaştı. Geçen yılın aynı dönemine göre rakamda yüzde 202 artış yaşandı.

14.09.2021Ekonomi
Türkiye yeni rekora koşuyor

Türkiye yeni rekora koşuyor

Türkiye, su ürünleri ve hayvansal mamul ihracatında yeni rekora koşuyor. Yılın 8 ayında gerçekleştirdiği su ürünleri ve hayvansal mamul ihracatı, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 37 artarak 2 milyar 82 milyon dolara yükseldi.

14.09.2021Ekonomi
Kolombiyada petrol sahasına yönelik saldırı sızıntıya neden oldu

Kolombiya'da petrol sahasına yönelik saldırı sızıntıya neden oldu

Kolombiya'da devlet tarafından işletilen petrol şirketi Ecopetrol'e ait iki boru hattının Barrancabermeja'da saldırıya uğradığı ve petrol sızıntılarının meydana geldiği bildirildi.

14.09.2021Dünya
Mücevher sektörü, İstanbul Mücevher Fuarına hazırlanıyor

Mücevher sektörü, İstanbul Mücevher Fuarı'na hazırlanıyor

Bu yılın 8 ayında toplam 3,36 milyar dolar mücevher ihracatı yapan mücevher sektörü, sektörün geleneksel ustaları ile çağdaş tasarımcılarını 7-10 Ekim tarihleri arasında bir araya getirecek olan İstanbul Mücevher Fuarı'nı bekliyor.

14.09.2021Ekonomi
Ağustosta konut satışları azaldı

Ağustosta konut satışları azaldı

Türkiye genelinde konut satışları Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %17,0 azalarak 141 bin 400 oldu. İpotekli konut satışları ise Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %64,0 azalış göstererek 27 bin 375 oldu.

14.09.2021Ekonomi

Okullar açıldı ama sonuç değişmedi... Defter, kitap rafta kaldı

Pandeminin etkisi kırtasiye sektöründe de ağır hissedildi. Okullar açıldı ancak kırtasiyeler iş hacminin düşmesinden dertli. Sektörün nabzını ölçmek için kırtasiye firmalarıyla görüştük.

14.09.2021Eğitim
Otoda üretim yüzde 14 arttı

Otoda üretim yüzde 14 arttı

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), ocak-ağustos dönemine ait üretim ve ihracat adetleri ile pazar verilerini açıkladı. Buna göre, yılın sekiz ayında toplam otomotiv üretimi bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 14 artarak 814 bin 520 adet, otomobil üretimi de yüzde 6 artarak 511 bin 766 adet olarak gerçekleşti.

14.09.2021Ekonomi
Son Dakika: Galatasarayda Fatih Terimden 2 önemli değişiklik Lazio maçında Marcao sahaya Babel tribüne

Son Dakika: Galatasaray'da Fatih Terim'den 2 önemli değişiklik! Lazio maçında Marcao sahaya Babel tribüne

Fatih Terim kadroda iki önemli değişiklik yapacak. 2-0 öne geçilmesine rağmen kazanılamayan karşılaşmanın analizini yapan Terim, Marcao’yu yeniden ilk 11’de oynatma kararı aldı. Tecrübeli çalıştırıcı, verilen şansı iyi kullanamayan Babel’i ise toparlanana dek kadroya almayacak.

14.09.2021Futbol
Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti... Yakınları konuştu

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti... Yakınları konuştu

Ankara'da 35 haftalık hamileyken koronavirüse yakalanan ve bebeği sezaryenle alındıktan sonra yaşamını yitiren ebe Duygu Ömrüuzun'un (28) eşi Muhammed Ömrüuzun konuştu. Muhammed Ömrüuzun, "Eşim hamile olduğunu öğrenince oğlumuza bir şey olur endişesiyle aşı olmadı" dedi.

13.09.2021Haber
Hamileyken koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Eşi konuştu: Aşı olmama nedeni...

Hamileyken koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti! Eşi konuştu: Aşı olmama nedeni...

Ankara'da 35 haftalık hamileyken koronavirüse yakalanan ve bebeği sezaryenle alındıktan sonra yaşamını yitiren ebe Duygu Ömrüuzun'un (28) eşi Muhammed Ömrüuzun konuştu. Muhammed Ömrüuzun, "Eşim hamile olduğunu öğrenince oğlumuza bir şey olur endişesiyle aşı olmadı" dedi.

13.09.2021Gündem
Son Dakika: Manchester Unitedda Ronaldo transferi sonrası Pogbadan flaş karar Yeni sözleşme...

Son Dakika: Manchester United'da Ronaldo transferi sonrası Pogba'dan flaş karar! Yeni sözleşme...

Son dakika haberi... Sezon sonunda Manchester United'la olan sözleşmesi bitecek olan Paul Pogba, geleceğine dair çarpıcı bir karar almak üzere. Fransız orta sahanın düşüncesini değiştiren ise Cristiano Ronaldo...

13.09.2021Futbol
İstanbul İhracatçı Birliklerinden 8 ayda yüzde 30luk ihracat artışı

İstanbul İhracatçı Birlikleri'nden 8 ayda yüzde 30'luk ihracat artışı

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile 2021'in 8 ayında 5 milyar 853 milyon dolarlık ihracat yaparak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 ihracat artışı sağladı.

13.09.2021Ekonomi
Son dakika... Dikkat çeken aşı araştırması: İngilterede Kovid-19dan ölenlerin sadece yüzde 1,2si çift doz aşı yaptıranlar

Son dakika... Dikkat çeken aşı araştırması: İngiltere'de Kovid-19'dan ölenlerin sadece yüzde 1,2'si çift doz aşı yaptıranlar

İngiltere'de 2 Ocak-2 Temmuz arasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerden sadece yüzde 1,2'sinin tam aşılı olduğu bildirildi.

13.09.2021 Dünya
İngiltere Alevi Kültür Merkezi’ne kadın eş başkan adayı

İngiltere Alevi Kültür Merkezi’ne kadın eş başkan adayı

Avrupa’nın en büyük cemevi olma özelliğini taşıyan İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nin (İAKM-Cemevi) başkanlığına İbrahim Has ile birlikte eş başkan adaylığını koyan Filiz Koç, bu göreve gelen ilk kadın olabilir.

13.09.2021Avrupa
Son dakika: Kuzey Koreden uzun menzilli füze denemesi

Son dakika: Kuzey Kore'den uzun menzilli füze denemesi

Kuzey Kore, yeni tip bir uzun menzilli füze denemesini başarı ile gerçekleştirdiğini duyurdu.

13.09.2021Dünya
Silikon Vadisine ‘Türk’ imzası Biz de varız...

Silikon Vadisi'ne ‘Türk’ imzası! 'Biz de varız...'

Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Türk Telekom’un iştiraki Netsia baz istasyonlarını akıllandırarak doğru zamanda doğru talebe yönlendirmeyi başardı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk mühendislerinin gücünü dünyaya göstermek adına yerimizi aldık. Dünya devlerinin tamamı burada. Silikon Vadisi’nde yani işin mutfağında geliştirdiğimiz teknolojileri dünyaya ihraç ediyoruz” diye konuştu.

13.09.2021Ekonomi
Türkiye Güzeli Mahmure Birsen Sakaoğlunun vasiyeti tamam

Türkiye Güzeli Mahmure Birsen Sakaoğlu'nun vasiyeti tamam!

1936 Türkiye Güzeli ve doktor Mahmure Birsen Sakaoğlu’nun, kendisini iki kez yangından kurtaran Fatih İtfaiye Teşkilatı’nda görevli 272 itfaiyeciye bıraktığı 25 milyon liralık miras davasının gerekçeli kararı açıklandı. Kararda, “Sakaoğlu mirasını Fatih İtfaiye Teşkilatı’na bırakmıştır. Tespit edilen itfaiye çalışanlarının açtığı davanın kabulü ile vasiyetin yerine getirilmesine karar verilmiştir” denildi.

13.09.2021Gündem
Filiz Akın hasta yatağından konuştu: Starlık beni terk etmeden ben onu terk ettim

Filiz Akın hasta yatağından konuştu: Starlık beni terk etmeden ben onu terk ettim

Dört yapraklı yoncanın en sarışını... Yeşilçam’ın zarif ve Avrupai yüzü... Zaten Paris’te uzun dönem sefirelik de yaptı Filiz Akın. Uzun süredir çeşitli rahatsızlıklarla mücadele ediyor. En son akciğerlerindeki sorun nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. Fakat bütün bunlar onu hayata tutunmaktan geri bırakmıyor, ardı ardına kitaplar yazıyor. Sonuncunun adı “Hayatın Provası Yok”. Gurme bir yaşamdan süzülmüş nadide reçetelerden, tavsiyelerden oluşuyor. Sorularımın birçoğunun cevabını kitapta buldum zaten. Geri kalanı ise menajeri ve kitabın editörü Bircan Silan’ın yardımıyla hasta yatağından yanıtladı.

13.09.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Starlık beni terk etmeden ben onu terk ettim

Dört yapraklı yoncanın en sarışını... Yeşilçam’ın zarif ve Avrupai yüzü... Zaten Paris’te uzun dönem sefirelik de yaptı Filiz Akın. Uzun süredir çeşitli rahatsızlıklarla mücadele ediyor. En son akciğerlerindeki sorun nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. Fakat bütün bunlar onu hayata tutunmaktan geri bırakmıyor, ardı ardına kitaplar yazıyor. Sonuncunun adı “Hayatın Provası Yok”. Gurme bir yaşamdan süzülmüş nadide reçetelerden, tavsiyelerden oluşuyor. Sorularımın birçoğunun cevabını kitapta buldum zaten. Geri kalanı ise menajeri ve kitabın editörü Bircan Silan’ın yardımıyla hasta yatağından yanıtladı.

13.09.2021