EKSTRA
MENÜ

Myk

Myk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Myk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.521 Myk haberi bulunmuştur.

Myk Haberleri

CHPde yönetim yarı yarıya değişecek

CHP'de yönetim yarı yarıya değişecek

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nda partinin vitrini yenilenirken sıra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2019’daki seçim sürecini birlikte yürüteceği kurmaylarını belirlemesine geldi. Kılıçdaroğlu’nun Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin yarısını yenilemesi bekleniyor.

7.02.2018Gündem
Anahtar PM kapısını açmadı

'Anahtar' PM kapısını açmadı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçildiği CHP kurultayında kıran kırana Parti Meclisi seçimi yaşandı. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan bazı isimler PM’ye giremezken, dışarıdan 7 kişi listeyi deldi. Resmi olmayan sonuçlara göre Parti Meclisi'ne 29 yeni isim taşındı.

5.02.2018Gündem
CHP Kurultayı’nda ikinci gün... Liste yarışı...

CHP Kurultayı’nda ikinci gün... Liste yarışı...

CHP 36. Kurultayı'nın ikinci gününde parti meclisi seçimi yapılıyor. Bin 266 delege Parti Meclisi (PM) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) ve Bilim Yönetim Kültür Platformu (BYKP) üyelerini seçecek. CHP Parti Meclisi üyeliğine 488, Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine ise 108 partili aday oldu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Bilim Yönetim Kültür Platformu'na aday gösterdiği 12 isim arasında sanatçı Onur Akın da var. Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesi belli oldu, oylamaya geçildi.

4.02.2018Gündem
İlk iş 2019 stratejisi

İlk iş 2019 stratejisi

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı yarın Arena Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak. Kılıçdaroğlu, il başkanları ile dün yaptığı toplantıda, kurultayın hemen ardından vakit kaybetmeden 2019 seçimleri için strateji belirlemek için il ve ilçe başkanları ile çalıştay düzenleneceğini ve seçimlere hazırlanacaklarını söyledi.

1.02.2018Gündem
CHP’den ırkçı dil uyarısı

CHP’den ırkçı dil uyarısı

CHP, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında ‘Zeytin Dalı’ harekâtı ile birlikte kullanılan dile dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, toplantıda kurmaylarına özellikle sosyal medyada kullanılan “kutuplaştırıcı söylemlerin kınanması” gerektiğini söyledi. Parti Sözcüsü Bülent Tezcan toplantı sonrası şu açıklamayı yaptı:

24.01.2018Gündem
Muharrem İnce resmen açıkladı: Başkanlığa adayım

Muharrem İnce resmen açıkladı: Başkanlığa adayım

Muharrem İnce bugün düzenlediği basın toplantısında "CHP'nin 36. olağan kurultayın sonuçları Türkiye için çok önemlidir. Kurultaya giderken parti içi tartışmalarda olmayacağım, kurultayda adayım" dedi. İnce'nin yaptığı açıklamayı TBMM İdare Amiri ve Çanakkale milletvekili Bülent Öz, Bolu milletvekili Tanju Özcan, İstanbul milletvekili Yakup Akkaya, Giresun milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu ve Balıkesir milletvekili Namık Havutça da takip etti.

22.01.2018Gündem
HDPde düğüm 22 Ocakta çözülecek

HDP'de düğüm 22 Ocak'ta çözülecek

HDP'nin 11 Şubat'ta yapılacak 3'üncü Olağan Kongresi'nde aday olmayacağını cezaevinden gönderdiği mektupla parti yönetimine bildiren HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş'ın yerine kimin aday olacağı ile ilgili tartışmalar sürüyor. HDP'nin 8 ilde yaptığı bölge konferanslarından sonra 22 Ocak'ta yapacağı MYK toplantısında hem Demirtaş hem de eş genel başkanlık konusu masaya yatırılacak.

14.01.2018Gündem
Hedef yavru iktidarmış

'Hedef yavru iktidarmış'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Tayyip Erdoğan’a destek kararına ilişkin “Geçmişte Erdoğan MHP’yi ‘yavru muhalefet’ diye tabir ederdi. Yaşanan süreçten görüyoruz ki yavru muhalefetin hedefi yavru iktidar olmakmış” dedi. CHP’li Tezcan MYK’nın ardından basın toplantısında özetle şunları söyledi:

10.01.2018Gündem
CHPden Erdoğan-Bahçeli görüşmesi öncesi flaş yavru muhalefetgöndermesi

CHP'den Erdoğan-Bahçeli görüşmesi öncesi flaş 'yavru muhalefet'göndermesi

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, "Yaşanan süreçte görüyoruz ki yavru muhalefetin hedefi de yavru iktidar olmakmış. Bugün gelinen nokta bir yavru iktidar şuuru. Erdoğan’ı eleştiriyoruz, cevap Bahçeli’den geliyor" dedi.

10.01.2018Gündem
HDPden koltuk yarışı eleştirilerine yanıt: Büyük haksızlık

HDP'den 'koltuk yarışı' eleştirilerine yanıt: Büyük haksızlık

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, "Parti içinde büyük bir çekişme, koltuk yarışı gibi değerlendirmeler yapmak HDP'ye büyük bir haksızlık, HDP'yi hiç tanımamaktır." dedi.

8.01.2018Gündem
Tuzağa düşmeyeceğiz

'Tuzağa düşmeyeceğiz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile hükümet arasındaki KHK tartışmasıyla ilgili olarak, “Bu tartışma bir Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışması değildir. Bu tartışma Türkiye OHAL şartlarında güvende mi değil mi tartışmasıdır. Abdullah Gül de düşüncesini söylemiştir. Onların bu tuzağına düşmeyeceğiz. Biz o tartışmanın parçası olmayacağız” diye konuştu.

3.01.2018Gündem
Demirtaşın bireysel başvurusuna ret kararının gerekçesi açıklandı

Demirtaş'ın bireysel başvurusuna ret kararının gerekçesi açıklandı

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulunun, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bireysel başvurusunu kabul edilemez bulmasına ilişkin kararında, Demirtaş'ın terör eylemlerini olumlayan ifadeler kullanmasının terörle bağlantılı bir suça konu edilebileceği, PKK'nın üst düzey yöneticileriyle yaptığı telefon görüşmelerinin içerikleri göz önüne alındığında, terör örgütü yöneticilerinden talimat alarak hareket ettiği yönündeki değerlendirmelerin de olgusal temelden yoksun bulunmadığı belirtilerek, tutuklamanın keyfi olmadığı bildirildi.

21.12.2017Gündem
Ankarada Tunadan flaş karar.. Tüm imar artış taleplerini reddediyor

Ankara'da Tuna'dan flaş karar!.. Tüm imar artış taleplerini reddediyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’da 5+1 kat talimatının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna harekete geçti. İmar komisyonundaki imar artış taleplerinin tamamı reddediliyor.

14.12.2017Gündem
Ataşehirde CHPye şok

Ataşehir'de CHP'ye şok

İçişleri Bakanlığı, Mülkiye Müfettişleri’nin hakkında rapor hazırladığı CHP’li İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden uzaklaştırdı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise CHP MYK'yı olağanüstü olarak saat 12.00'de Ataşehir Belediyesi'nde toplama kararı aldı.

8.12.2017Gündem
Mülteci Meclisi

Mülteci Meclisi

İstanbul Şişli’de farklı mahallelerde yaşayan çeşitli milletlerden mülteciler ayda bir defa aynı çatı altında toplanıyor. Yalnızca mültecilerden oluşan meclis, sorunlarını nasıl çözeceklerini konuşuyor, ortak çözüm üretiyor. Başlıca kaygıları ise çocuklarının geleceği...

4.12.2017Gündem
AK Partiden Kılıçdaroğlu kararı

AK Parti'den 'Kılıçdaroğlu' kararı

AK Parti Genel Başkan Yardımcı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MYK sonrası canlı yayında açıklamalarda bulundu. Ünal, "Bundan sonra CHP'nin ve Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı hiçbir şey gündemimizde olmayacak. Bundan sonra açıklayacağı belgelerle ilgili gitsinler mahkemeye başvursunlar. Yalanlarla Türkiye'nin gündemini işgal etmesinler" dedi.

4.12.2017Gündem
Taşerona kadro kapsamında süresiz sözleşmeli düzenleme gerçekleşecek

Taşerona kadro kapsamında 'süresiz sözleşmeli' düzenleme gerçekleşecek

Taşerona kadro kapsamında birbirinden önemli açıklamalar art arda gelmeye devam ediyor. 4 Aralık içerisinde üç yetkili ismin gerçekleştirdiği açıklamaların ardından, gözler grup toplantısı için salı gününe çevrildi. 4 Aralık akşamı Başbakan Binali Yıldırım'ın yapmış olduğu açıklamada ise , 'Kamuda işçi statüsünde süresiz sözleşmeli çalışmasını öngören düzenleme' ifadesi dikkatleri çekti. Peki, taşerona kadro için son gelişmeler neler? İşte, tüm detaylar

4.12.2017Ekonomi
CHPnin kurultay tarihi belli oldu

CHP'nin kurultay tarihi belli oldu

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı 3-4 Şubat 2018 tarihlerinde yapılacak.

29.11.2017Gündem
İngiliz basını: Göçmenlerin yeni rotası Türkiye

İngiliz basını: Göçmenlerin yeni rotası Türkiye

Orta Doğu ve Afrika'dan Avrupa'ya kaçmaya çalışan göçmenlerin, İtalya'nın Libya ile yaptığı anlaşma sonrası yeni rotalar oluşturduğu ve bunlar arasında Türkiye-İtalya hattının da bulunduğu belirtildi.

24.11.2017Dünya
Tek hayalleri hayatta kalabilmekti

Tek hayalleri hayatta kalabilmekti

Savaş, iç sürtüşmeler, politik baskı, ayrımcılık, açlık, sefalet, fakirlik gibi çeşitli nedenlerle dünya genelinde yerlerinden yurtlarından edilmiş 65 milyon 600 bin insan var günümüzde. Fransa’nın nüfusu kadar. İngiltere’nin nüfusu kadar. Bunlar kayıtlara geçen.

20.11.2017Dünya
Uyum yasaları için son tarih mart

Uyum yasaları için son tarih mart

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, uyum yasalarıyla ilgili değişikliğin mart ayından önce Meclis’e gelip yasalaşacağını açıkladı.

19.11.2017Gündem

CHP'den Paradise gensorusu

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, ‘Paradise Papers’ belgelerinde oğulları ve yakınlarının ‘vergi cenneti’ Malta’da şirket kurduğu belirtilen Başbakan Yıldırım hakkında gensoru verme kararı çıktı.

15.11.2017Gündem
Manus Adasındaki sığınmacılar su kuyusu kazıyor

Manus Adası'ndaki sığınmacılar su kuyusu kazıyor

Avustralya’ya kaçak yollarla girmeye çalışan sığınmacıların gönderildiği ve 2 gün önce resmi olarak kapatılan Manus Adası'ndaki gözaltı merkezini, güvenlik endişesiyle terk etmeyen 600 erkek sığınmacının ihtiyaçlarını gidermek için su kuyusu kazmaya başladığı bildirildi.

2.11.2017Dünya
CHP’li Tezcandan tepkiler üzerine yeni açıklama

CHP’li Tezcan'dan tepkiler üzerine yeni açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, ’Faşist diktatör’ sözlerine ilişkin, "Tehdit ve kuru gürültüye de pabuç bırakmayacağız. Her yandan saldırarak susturacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Öyle yağma yok. Gerçeği söylemeye devam edeceğiz. Benimki siyaset literatüründen alınmış sözler. Kimin sözü hakaret içerikli vatandaşlarımın vicdanına bırakıyorum. Kötü söz sahibine aittir. bunun üzerinden bir kutuplaştırma siyasetini getirip merkeze oturttular. Siyaseten savunacağın bir şey varsa çık söyle. Beni yıldıracağınızı sanıyorsunuz, yok öyle yağma. Toplumu kutuplaştırmak faşizm yöntemidir. Türkiye’de Demokrasi yok. Bu rejimin adı; faşist diktatörlük diyoruz. Bu sözleri söylemenin bir bedeli olduğunu biliyoruz. Bunu göze alarak çıkıp söyledik" dedi.

1.11.2017Gündem
Canlı yayında açıkladı... Niye erken seçim istedi...

Canlı yayında açıkladı... Niye erken seçim istedi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Vekil arkadaşım AK Partili vekillerle konuşuyor. İçerisi kaynıyor, herkes rahatsız." dedi. Kılıçdaroğlu, "Hodri meydan diyorum; yerel seçimse yerel seçim, genel seçimse genel seçim, cumhurbaşkanlığı seçimiyse cumhurbaşkanlığı seçimi." açıklamasında bulundu. Kılıçdaroğlu, 'Melih Gökçek'i Ankara'dan aday gösterir misiniz?' sorusuna da "Hayır neden düşünelim" diye cevap verirken, 2019'da Cumhurbaşkanığı seçiminde aday olup olmayacağı yönündeki bir soruya da "Bunu seslendirenler var ama erken." dedi.

26.10.2017Gündem
Son dakika haberi: İstifası istenen başkanlarla ilgili AK Partiden flaş açıklama

Son dakika haberi: İstifası istenen başkanlarla ilgili AK Parti'den flaş açıklama

İstifası istenen belediye başkanlarına ilişkin yeni açıklama... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti’nin bütün işlerini istişare ile gördüğünü ve milletvekilleri ile belediye başkanlarının da istişareye riayet etmeleri gerektiğini söyledi.

22.10.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Hazine yardımı ulufe midir?

AKP ve MHP seçim ittifakı ile ilgili görüşmeleri sürdürüyorlar, kamuoyuna yansıyan açıklamalardan anlaşıldığına göre, MHP’nin Hazine yardımından yararlandırılması için formül aranıyormuş.

8.02.2018

Başbakan, Aziz Kocaoğlu’na 7.5 aydır randevu vermiyor: İzmir’e zırnık yok!..

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımda 2030 yılına kadar izleyeceği yol haritasını belirleyen Ulaşım Ana Planı’nı tamamladı. Plan, gelecek 12 yılda  kentin raylı sistem ağının 465 km’ye çıkarılmasını, 6 yeni iskele ile birlikte deniz ulaşımında 11 yeni hat oluşturulmasını öngörüyor.

10.01.2018

Kılıçdaroğlu’nun çağrısına rağmen sadece bir kadın aday çıktı: CHP örgütü keyifsiz

CHP’nin İstanbul’da hafta sonu yapılan ilçe kongrelerinde delege katılımları düşük kaldı. CHP İstanbul’un amiral gemisi niteliğinde olan Kadıköy başta olmak üzere birçok ilçede delegelerin yaklaşık yarısıyla kongre yapıldı.

26.12.2017

Kılıçdaroğlu’nun ikinci cephesi: Kongreler

CHP ile AK Parti arasında “Havale Polemiği” devam ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Kasım’da TBMM Grup Toplantısında açıkladığı dekontları ve SWIFT belgelerini 30 Kasım Perşembe günü kamuoyu ile paylaştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun yarınki grup toplantısında yeni bir iddia ile gündeme geleceğinin sinyallerini verdi.

3.12.2017