EKSTRA
MENÜ

Kurtarma Operasyonu

Kurtarma Operasyonu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kurtarma Operasyonu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.265 Kurtarma Operasyonu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kurtarma Operasyonu Haberleri

Yavru kediyi düştüğü kuyudan kurtardı, elleriyle yıkadı

Yavru kediyi düştüğü kuyudan kurtardı, elleriyle yıkadı

ESENYURT'ta düştüğü kuyuda 3 gün son sonra fark edilen yavru kedi itfaiye eri tarafından kurtarıldı. İtfaiye eri kurtardığı yavru kediyi elleriyle yıkarken, kurtarma operasyonu cep telefonu kamerasına yansıdı.

23.07.2021Haber
Rizede çöken 3 katlı evin enkazındaki zorlu arama çalışması kamerada

Rize'de çöken 3 katlı evin enkazındaki zorlu arama çalışması kamerada

Rize'de geçen hafta meydana gelen sel felaketinde 6 kişi hayatını kaybetmişti, kayıp 2 kişi ise halen aranıyor. Muradiye beldesinde sel nedeniyle yıkılan 3 katlı evin enkazındaki ara boşluklarda, AFAD ekiplerinin yaptığı zorlu arama anlarına dair görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde ekiplerin Hacere ve eşi Cemal Mert'in cansız bedenini çıkardığı enkazda zor şartlarda çalıştığı görülüyor.

21.07.2021Haber
Ocean Viking tahliye için yanıt bekliyor

Ocean Viking tahliye için yanıt bekliyor

Fransız sivil toplum kuruluşu (STK) SOS Akdeniz’e ait Ocean Vikings gemisinin, Akdeniz’de kurtardığı 572 düzensiz göçmenle güvenli liman bekleyişi sürüyor.

9.07.2021Avrupa
Tahliye için günlerdir yanıt bekleniyor

Tahliye için günlerdir yanıt bekleniyor!

Fransız sivil toplum kuruluşu (STK) SOS Akdeniz’e ait Ocean Vikings gemisinin, Akdeniz’de kurtardığı 572 düzensiz göçmenle güvenli liman bekleyişi sürüyor.

8.07.2021Dünya
Küçükçekmecede nefes kesen papağan kurtarma operasyonu

Küçükçekmece'de nefes kesen papağan kurtarma operasyonu

İstanbul Küçükçekmece'de, 15 katlı binanın 13’üncü katındaki yağmur tahliye borusuna sıkışan papağan itfaiye erlerinin nefes kesen operasyonu ile kurtarıldı.

25.06.2021Haber
Kabataş Füniküler hattındaki asansörde mahsur kalan kadınlar 3 saatte kurtarıldı

Kabataş Füniküler hattındaki asansörde mahsur kalan kadınlar 3 saatte kurtarıldı

Kabataş Füniküler hattındaki asansörde kalan iki kadın yaklaşık 3 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı.

27.05.2021Haber
Taksim Meydanında panik 3 saatte kurtarıldılar

Taksim Meydanı'nda panik! 3 saatte kurtarıldılar

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki Taksim-Kabataş Füniküler hattındaki asansörde kalan iki kadın yaklaşık 3 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı.

27.05.2021Gündem
Çinde maratona katılan 21 sporcu hayatını kaybetti

Çin'de maratona katılan 21 sporcu hayatını kaybetti!

Çin'de düzenlenen bir maraton faciayla sonuçlandı. Kötü hava koşulları nedeniyle 21 sporcu hayatını kaybetti.

24.05.2021Dünya
İlk Yardım nedir ve ilkeleri nelerdir İlk yardım nasıl yapılır ve önemi hakkında bilgi

İlk Yardım nedir ve ilkeleri nelerdir? İlk yardım nasıl yapılır ve önemi hakkında bilgi

Hayat kurtarıcı uygulamalardan biri olan ilk yardım, herkesin bilmesi gerektiği sağlık görevlerinden biridir. Özellikle ani gelişen kaza ve yaralanmalarda ilk yardım desteği oldukça önemlidir. İlk yardım deneyimi olan kişiler hayat kurtarıcı uygulamalar yapmaktadır. İlk yardım ilkelerini bilen ve kullanan kişiler sosyal hayatta daha deneyimlidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.05.2021Araştırma
Doğu Akdenizde facia önlendi

Doğu Akdeniz'de facia önlendi

Milli Savunma Bakanlığı, "Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi. Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgede görev yapan Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Gaziantep'in girişimi ve Libya Sahil Güvenliğinin müdahalesiyle kurtarıldı" açıklamasını yaptı.

14.05.2021Haber
Son dakika... MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdenizde faciayı önledi

Son dakika... MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi

Milli Savunma Bakanlığı, 'Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi. Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgede görev yapan Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Gaziantep'in girişimi ve Libya Sahil Güvenliğinin müdahalesiyle kurtarıldı' açıklamasını yaptı.

14.05.2021Gündem
Hollandalı gazeteci Egedeki Yunan vahşeti tek tek anlattı

Hollandalı gazeteci Ege'deki Yunan vahşeti tek tek anlattı

Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekilleri, Ege Denizi'nde Yunanistan'ın göçmenleri denizde geri itmesini ve AB Sınır Koruma Ajansının (Frontex) bu olaylardaki rolünü, geri itmeleri kanıtlarıyla ortaya koyan gazetecilerden dinledi. Hollandalı gazeteci Van Dijke, birçok olayda kurtarma operasyonu yerine Libya sahil güvenlik botlarının olay yerlerine gelerek önleme yaptığı bilgisini vererek, "Frontex'in gözetiminde en az 91 kişi öldü ya da denizde kayboldu." dedi.

10.05.2021Dünya
İstanbulda rehine operasyonu 50 bin Euro fidye istediler

İstanbul'da rehine operasyonu! 50 bin Euro fidye istediler

İstanbul Esenyurt'ta Pakistan uyruklu bir kişiyi kaçırıp işkence yaparak ailesinden 50 bin Euro fidye isteyen yabancı uyruklu 6 şüpheli, polis ekiplerinin operasyonu sonucunda yakalandı. Polis ekipleri operasyon öncesinde fidyecilerin istediği miktarda sahte para hazırlatıp buluşma yerinde 2 şüpheliyi kıskıvrak yakaladığı öğrenildi. 6 fidyeci tutuklanarak ceza evine gönderildi.

5.05.2021Gündem
Kayıp denizaltının battığı açıklandı: 53 mürettebatın tamamı öldü

Kayıp denizaltının battığı açıklandı: 53 mürettebatın tamamı öldü

Endonezya'da 21 Nisan'da kaybolan ve 53 kişilik mürettebatının yaşamını yitirdiği denizaltının enkazı bulundu.

25.04.2021Dünya
Son dakika: Endonezyadaki kayıp denizaltının ilk parçası bulundu

Son dakika: Endonezya'daki kayıp denizaltının ilk parçası bulundu!

Son dakika haberine göre Endonezya'da içinde 53 askerle kaybolan denizaltıyı arayan ekibin bir enkaz parçasına ulaştığı açıklandı. Denizaltıdaki oksijenin de bugün itibarıyla tükendiği belirtilmişti.

24.04.2021Dünya
Konyada Meke Gölünü kurtarma operasyonu

Konya'da Meke Gölü'nü kurtarma operasyonu!

Konya'da Karapınar ilçesinde, 'Dünya'nın nazar boncuğu' olarak bilinen, iki evreli volkanik patlamanın ürünü Meke Gölü'nde su kalmadı. Haritadan silinme noktasına gelen göl, Karapınar Atık Su Arıtma Tesisi, yer altı suyu veya Acı Göl’den yıllık 2,5 milyon metreküp su aktarılarak kurtarılacak.

16.04.2021Gündem
Çanakkale Bozcaada açıklarında kargo gemisi karaya oturdu

Çanakkale Bozcaada açıklarında kargo gemisi karaya oturdu!

Çanakkale'de Bozcaada'nın doğusu Taş Adası mevkiinde  70 metre boyundaki Türk bayraklı genel kargo gemisi BANU-Sdümen arızası nedeniyle karaya oturdu.

16.04.2021Gündem
Maltada kopan parmağını sırt çantasında Türkiyeye getirdi Bu ameliyat literatüre girecek

Malta'da kopan parmağını sırt çantasında Türkiye'ye getirdi! 'Bu ameliyat literatüre girecek'

Makine mühendisi Berk Altınelli'nin, geçtiğimiz Şubat'ta yurt dışında açık denizde görevdeyken kaza sonucu sağ el işaret parmağı orta ekleminden koptu. Helikopterle acilen Malta'da bir hastaneye götürüldü ama doktorlar parmağının dikilmeyeceğini belirtip çöpe atmasını söyledi. Altınelli, 19 saati bulan film gibi bir operasyonla kopan parmağını sırt çantasında Türkiye'ye getirdi ve kopan parmağı 11 saat süren bir ameliyatla yerine dikildi. Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın, "Literatürde bu kadar uzun süre sonra dikilip de tutan bir uzuv ameliyatı yok. Bu ameliyatla literatüre de girecek" dedi.

11.04.2021Gündem
Hollanda bandıralı geminin mürettebatı ölümden böyle kurtarıldı

Hollanda bandıralı geminin mürettebatı ölümden böyle kurtarıldı

350 ton ham petrol taşıyan Hollanda bandıralı kargo gemisinden gelen tehlike sinyali sonrası harekete geçen Norveçli kurtarma ekipleri gemideki 12 mürettebatı nefes kesen operasyonla ölümden kurtardı.

6.04.2021Haber
Ölümle burun buruna Mürettebat kılpayı kurtarıldı

Ölümle burun buruna! Mürettebat kılpayı kurtarıldı

350 ton ham petrol taşıyan Hollanda bandıralı kargo gemisinden gelen tehlike sinyali sonrası harekete geçen Norveçli kurtarma ekipleri gemideki 12 mürettebatı nefes kesen operasyonla ölümden kurtardı.

6.04.2021Dünya
Bangladeşte feribot kazası: Ölü sayısı 20ye yükseldi

Bangladeş'te feribot kazası: Ölü sayısı 20'ye yükseldi

Ülke katliam gibi kazayı konuşuyor. Bangladeş’te yük gemisinin çarpması sonucu alabora olan feribotta hayatını kaybedenlerin sayısı 20'ye yükseldi.

5.04.2021Dünya
Mısır 1 milyar dolar tazminat istiyor

Mısır 1 milyar dolar tazminat istiyor

Mısır, Ever Given gemisinin neden olduğu zararın telafisi için 1 milyar dolar tazminat talep ediyor ancak faturayı kimin ödeyeceği belirsiz. Gemi anlaşma sağlanana dek rehin tutulacak.

2.04.2021Dünya
Süveyş Kanalında sıkışan yük gemisindeki Mısırlı mürettebatın sevinç anları

Süveyş Kanalı'nda sıkışan yük gemisindeki Mısırlı mürettebatın sevinç anları

Mısır Cumhurbaşkanı Müsteşarı İhab Memiş Süveyş Kanalı'nda karaya oturan Ever Given gemisinin yüzdürülmesi çalışmaları başarılı olduğunu ve geminin normal rotasına döndürüldüğünü açıkladı.

29.03.2021Haber
Dünyaya çare olabilir Havadan görüntülendi...

Dünyaya çare olabilir! Havadan görüntülendi...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun Süveyş Kanalı'ndaki kazada yardım ederiz dediği "Nene Hatun" gemisi havadan görüntülendi.

27.03.2021Ekonomi
Düzcede nefes kesen kurtarma operasyonu

Düzce'de nefes kesen kurtarma operasyonu!

Düzce’nin Yığılca ilçesinde sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, yamaçtan yaklaşık 50 metre yuvarlandı. Yaralı sürücü UMKE ve jandarma ekiplerinin nefes kesen operasyonuyla kurtarıldı.

26.03.2021Gündem
Diyarbakırda bir evde alıkonulanları kurtarma operasyonu

Diyarbakır'da bir evde alıkonulanları kurtarma operasyonu

Diyarbakır'da bu sabah hareketli anlar yaşandı. Bir evde silah ve çığlık sessini duyan çevredekiler polise ihbarda bulundu. Özel harekat polislerinin operasyon düzenlediği evde 2'si yaralı, 5 kişi kurtarıldı.

26.03.2021Haber
Süveyş Kanalında kurtarma operasyonu

Süveyş Kanalı'nda kurtarma operasyonu

Süveyş Kanalı'ndan geçerken yan dönen ve kanalı kapatan Evergiven adlı gemi nedeniyle dünya deniz ticareti zor günler geçiriyor. Petrol tankerleri beklemeye geçerken günlük zararın 10 milyar dolara yaklaştığı açıklandı.

26.03.2021Haber
Bakan açıkladı... Süveyş Kanalındaki gemiyi Türkiye kurtarabilir

Bakan açıkladı... Süveyş Kanalı'ndaki gemiyi Türkiye kurtarabilir

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, talep olması halinde dünya ticaretini sekteye uğratan deniz kazasına neden olan Süveyş Kanalı'ndaki geminin kurtarılabileceğini belirtti.

26.03.2021Ekonomi
Süveyş Kanalında kurtarma operasyonu Günlük kayıp 10 milyar dolar

Süveyş Kanalı'nda kurtarma operasyonu! Günlük kayıp 10 milyar dolar

Süveyş Kanalı'ndan geçerken yan dönen ve kanalı kapatan Evergiven adlı gemi nedeniyle dünya deniz ticareti zor günler geçiriyor. Petrol tankerleri beklemeye geçerken günlük zararın 10 milyar dolara yaklaştığı açıklandı.

26.03.2021Ekonomi
Antalyada yaylada mahsur kalan hasta için 7 saatlik kurtarma operasyonu

Antalya'da yaylada mahsur kalan hasta için 7 saatlik kurtarma operasyonu

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde çobanlık yapmak için çıktığı yaylada aniden rahatsızlanan Remzi Solak (54), hava koşulları nedeniyle bulunduğu yere kurtarma helikopteri inemeyince, kurtarma ekiplerinin 7 saatlik operasyonu sonrasında hastaneye götürülebildi.

25.03.2021Gündem
Avustralya’da sel felaketi: Binlerce kişi tahliye edildi

Avustralya’da sel felaketi: Binlerce kişi tahliye edildi

Avustralya’da yoğun yağışların sebep olduğu sel nedeniyle yaklaşık 18 bin kişi evlerinden çıkarıldı.

22.03.2021Dünya
Kırıkkalede kedi kurtarma operasyonu

Kırıkkale'de 'kedi kurtarma' operasyonu

Kırıkkale'de inşaat halindeki apartmanda kalasların arasına sıkışan kediyi itfaiye kurtardı.

17.03.2021Gündem
AFADdan 4 saatlik keçi kurtarma operasyonu

AFAD'dan 4 saatlik keçi kurtarma operasyonu

Batman'ın Sason ilçesinde, kayalıklarda 3 gün mahsur kalan 2 keçi, AFAD ekiplerinin 4 saat süren zorlu çalışması sonucu kurtarıldı. Keçilerin sahibi Mirza Şahin, "Keçileri, yavrularına kavuşturan AFAD ekibi ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun" dedi.

11.03.2021Gündem
Dünya bunu konuşuyor... Donanmada kedi operasyonu

Dünya bunu konuşuyor... Donanmada 'kedi' operasyonu

Tayland'da batan bir teknede mahsur kalan ve şans eseri fark edilen kedileri kurtarma operasyonu sosyal medyada paylaşılınca dünya tarafından duyuldu. Tayland'da donanmaya bağlı denizciler kedileri kurtarmak için sırtlarına alarak yüzdü.

4.03.2021Dünya
Boş evde mahsur kalan kedi için kurtarma operasyonu

Boş evde mahsur kalan kedi için kurtarma operasyonu

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde kimsenin bulunmadığı yazlık bir eve giren ancak sonra dışarı çıkamayıp mahsur kalan kedi, belediye ve polis ekiplerini hareket geçirdi. Ekiplerin kurtardığı aç ve susuz kalan kedinin karnı doyurulduktan sonra sağlık kontrolünden geçirildi.

19.02.2021Gündem
Ünlü oyuncu Ashley Juddın kabus dolu anları: Issız ormanda bacağını kırdı, 55 saatte hastaneye ulaştı

Ünlü oyuncu Ashley Judd'ın kabus dolu anları: Issız ormanda bacağını kırdı, 55 saatte hastaneye ulaştı

Hollywood'un ünlü oyuncusu Ashley Judd, benzerine ancak filmlerde rastlanabilecek bir kabustan uyandı. Issız ormanda düşüp bacağını 4 yerinden kıran oyuncu, tek başına saatlerce yardım bekledi. Tam 55 saatte hastaneye ulaştırılan oyuncu, iç kanama tehlikesi geçirdi. Ashley Judd, Güney Afrika'da bir hastanede tedavi altına alındı.

18.02.2021Magazin
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna 500 bin TLlik dava

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, TBMM'deki grup toplantısında 13 şehitle ilgili kendisine yönelik sözleri nedeniyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

18.02.2021Gündem
Su deposunda mahsur kalan çift böyle kurtarıldı

Su deposunda mahsur kalan çift böyle kurtarıldı

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde boyamak için girdikleri 10 metrelik su deposunda mahsur kalan ve donmak üzereyken bulunan Cihan ve Safiye Y. çifti, 15 saat sonra itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

16.02.2021Haber
Hindistandaki buzul felaketinde can kaybı arttı

Hindistan'daki buzul felaketinde can kaybı arttı

Hindistan'da, Himalayalar'daki Nanda Devi Dağı'ndan bir buzul parçasının kırılarak Dhauliganga Nehri'ne düşmesinin ardından meydana gelen selde ölü sayısı 35'e yükseldi.

11.02.2021Dünya
Bahamalarda ıssız adada mahsur kalan 3 kişi, 33 gün sonra kurtarıldı

Bahamalar'da ıssız adada mahsur kalan 3 kişi, 33 gün sonra kurtarıldı

Tekneleri alabora oldu, ıssız adaya düştüler, günlerce fare yakalayıp yiyerek hayatta kaldılar... Tüm dünya filmleri aratmayan mucize kurtuluşu konuşuyor!

11.02.2021Haber
Bahamalarda mucize kurtuluş... Issız adada mahsur kaldılar, fare yiyerek hayatta kaldılar

Bahamalar'da mucize kurtuluş... Issız adada mahsur kaldılar, fare yiyerek hayatta kaldılar!

Tekneleri alabora oldu, ıssız adaya düştüler, günlerce fare yakalayıp yiyerek hayatta kaldılar... Tüm dünya filmleri aratmayan mucize kurtuluşu konuşuyor!

11.02.2021Dünya
Hindistanda nehre düşen buzul sele neden oldu

Hindistan'da nehre düşen buzul sele neden oldu

Hindistan’ın Uttarakhand eyaletinde büyük bir buzulun aniden kırılarak Dhauli Ganga Nehri'ne düşmesiyle nehrin suyunu yükselttiği ve sele neden olduğu açıklandı. Öte yandan Hükümet dev buzulun kırılmasının ardından "kırmızı alarm" duyurusu yaparken, yetkililer yaşanan felakette 100-150 kişinin kayıp olduğunu belirtti. Bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

7.02.2021Dünya
Buz tutan göle düşen çocukları kurtarmak için seferber oldular

Buz tutan göle düşen çocukları kurtarmak için seferber oldular

Görüntülerin adresi Rusya... Krasnodor'da buz tutan göle düşen çocukları donmaktan kurtarmaya çalışan köy sakinleri de göle düştü. Çocuklar uzun uğraşlar sonucu kurtarılırken, o anlar sosyal medyada viral oldu.

31.01.2021Haber
Yakut Kırmızı Serisi Filmleri - Yakut Kırmızı Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Yakut Kırmızı Serisi Filmleri - Yakut Kırmızı Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Boş vakitlerini film izleyerek geçiren çok sayıda sinemasever bulunmaktadır. Sevdiğiniz türden filmleri seçerek boş zamanınızı keyifli hale getirebilirsiniz. Macera ve bilimkurgu türünden hoşlananlar fantastik bir yapım olan Yakut Kırmızı serisini izleyebilir. Yakut Kırmızı serisi filmleri - Yakut Kırmızı serisinin isimleri, izleme sırası, vizyon tarihleri, konuları ve oyuncuları ile detayları derledik.

28.01.2021Kültür Sanat
Tecavüz edilip, fuhuş yaptırılmıştı... İtfaiye merdiveniyle kurtarıldılar

Tecavüz edilip, fuhuş yaptırılmıştı... İtfaiye merdiveniyle kurtarıldılar

KONYA'da Mehmet Demirbaş (25) ve Azerbaycan uyruklu Ulvi Akbarov, (26) sosyal medyadan tanıştıkları İstanbul'da oturan Özbekistan uyruklu Umıda Juraeva (27) ve Saıdakhon Matkarimova'yı (33), kiraladıkları eve getirip, iddiaya göre 4 gün boyunca tecavüz etti, fuhuşa zorladı. Polisi arayıp yardım isteyen 2 kadın, kapısı kilitli olarak tutuldukları binanın 3'üncü katındaki daireden itfaiye merdiveni ile kurtarıldı. Gözaltına alınan Demirbaş ve Akbarov da sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

13.01.2021Haber
Konyada dumandan etkilenen yaşlı kadının yardımına bu kez sağlık ekipleri yetişti

Konya'da dumandan etkilenen yaşlı kadının yardımına bu kez sağlık ekipleri yetişti

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, parlayan sobanın yerinden sökülen boruları nedeniyle odanın dumanla dolmasından etkilenen yaşlı kadının yardımına, sağlık ekipleri yetişti.

10.01.2021Gündem
Ömerli Barajında sular çekilince mahsur kalan balıkları kurtardılar

Ömerli Barajı'nda sular çekilince mahsur kalan balıkları kurtardılar

Kuraklıklar nedeniyle Ömerli Barajındaki su seviyesi 16.87’ye kadar gerileyerek en düşük seviyesine ulaştı. Barajdaki suların metrelerce çekilmesiyle geride kalan su birikintilerinde on binlerce yavru balık da telef oldu. Pendik Belediyesi ekipleri ve Ömerli Barajı gönüllüleri yavru balıkları kurtarmak için zamanla yarıştı. Kuruyan Barajda yavru balıkları kurtarma operasyonu havadan görüntülendi.

4.01.2021Haber
Ömerli Barajındaki yavru balıklar için harekete geçtiler Yürek sızlatan görüntü...

Ömerli Barajı'ndaki yavru balıklar için harekete geçtiler! Yürek sızlatan görüntü...

İstanbul'un en büyük su kaynaklarından Ömerli Barajı'ndan çekilen bu kare yürekleri sızlattı. Su seviyesinin yüzde 16.87'ye kadar düştüğü barajda suların çekilmesiyle on binlerce yavru balık telef oldu. Öte yandan, Pendik Belediyesi ekipleri barajdaki yavru balıkları kurtarmak için zamanla yarıştı. Balıkları kurtarma çalışmaları drone ile havadan görüntülendi.

4.01.2021Gündem
Kuruyan Ömerli Barajında mahsur kalan yavru balıkları kurtarma operasyonu havadan görüntülendi

Kuruyan Ömerli Barajı'nda mahsur kalan yavru balıkları kurtarma operasyonu havadan görüntülendi

Kuraklıklar nedeniyle Ömerli Barajındaki su seviyesi 16.87’ye kadar gerileyerek en düşük seviyesine ulaştı. Barajdaki suların metrelerce çekilmesiyle geride kalan su birikintilerinde on binlerce yavru balık da telef oldu. Pendik Belediyesi ekipleri ve Ömerli Barajı gönüllüleri yavru balıkları kurtarmak için zamanla yarıştı. Kuruyan Barajda yavru balıkları kurtarma operasyonu havadan görüntülendi.

4.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bir gazeteci gözüyle dört başka gazeteci

1) Dün Sözcü gazetesinde yayınlanan iki yazı beni çok düşündürdü.

27.05.2021