MENÜ

Kira Yardımı

Kira Yardımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kira Yardımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.253 Kira Yardımı haberi bulunmuştur.

Kira Yardımı Haberleri

Son dakika: Dehşete düşüren görüntüler İstanbul Valisi Yerlikaya acı haberi verdi: Bir Suriyeli misafirimiz vefat etti

Son dakika: Dehşete düşüren görüntüler! İstanbul Valisi Yerlikaya acı haberi verdi: Bir Suriyeli misafirimiz vefat etti

Son dakika haberi... İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada Esenyurt yoğun yağış sonrası oluşan dere taşması nedeniyle Pınar Mahallesi Ahmet Arif Caddesi 1272. Sokakta bulunan binanın zemin katında su baskını sonucu mahsur kalan Suriye uyruklu, 2, 3 ve 5 yaşlarındaki 3 çocuğun kurtarıldığı açıklanırken Vali Yerlikaya, "Esenyurt'ta 30-32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz vefat etti" dedi. Öte yandan su basan bodrum katta mahsur kalan bir kişinin ellerini dışarı çıkararak yardım istediği anlar saniye saniye görüntülendi.

23.06.2020Gündem
Kahveciler, kıraathaneciler ve büfeciler destek talebinde bulundu

Kahveciler, kıraathaneciler ve büfeciler destek talebinde bulundu

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında geçici olarak kapatılan, internet kafe ve oyun salonlarının halen açılmaması nedeniyle esnafın tamamen kepenk kapatma noktasına geldiğini belirterek, destek verilmesini talep etti.

22.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurum: 1 okul ağır, 4 okul orta hasarlı

Son dakika... Bakan Kurum: 1 okul ağır, 4 okul orta hasarlı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bingöl'de gerçekleşen deprem sonrasında yapılan tespitlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

18.06.2020Ekonomi
Araklıda, sel felaketinin yıl dönümünde acılar tazelendi

Araklı'da, sel felaketinin yıl dönümünde acılar tazelendi

TRABZON'un Araklı ilçesi Çamlıktepe Mahallesi'nde geçen yıl 18 Haziran'da, 8 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin kaybolduğu sel felaketinin yıl dönümünde acılar tazelendi. Selde eşi Mehmet Cevahir'i kaybeden Ayşe Cevahir (75), “Olayın yıl dönümü geldi, acımız yenilendi ama ben acımı hiç unutmamıştım" dedi.

17.06.2020Gündem
ABD polis reformunu tartışıyor

ABD polis reformunu tartışıyor

ABD’de siyahi George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesi sonrası ülke geneline sıçrayan protestolar, polis teşkilatının finansal kaynaklarının kesilmesi, küçültülmesi ve hatta tasfiye edilmesi tartışmalarını gündeme getirdi.

8.06.2020Dünya
E-Devlet kira yardımı başvuru ekranı: Kira desteği başvurusu nasıl yapılır

E-Devlet kira yardımı başvuru ekranı: Kira desteği başvurusu nasıl yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği kira desteği başvurusu, pek çok vatandaş tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Kira yardımı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüme giren ve riskli alan ilan edilen bölgelerde kira yardım süresini 36 aydan 48 aya çıkardı. Peki kira yardımı nasıl alınır? E-Devlet üzerinden birkaç adımda tamamlanabilen kira desteği başvurusu, aynı ekran üzerinden sorgulanıyor.İşte, E-Devlet kira yardımı başvuru işlemi hakkında detaylı bilgiler

19.05.2020Ekonomi
Kira desteği başvurusu nasıl yapılır

Kira desteği başvurusu nasıl yapılır?

Kira yardımı başvuruları yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar başvurularını nasıl ve nereden yapacaklarını öğrenmek istiyorlar. Kira yardımı başvurusu, evleri kentsel dönüşümde bulunan ve bu nedenle kirada oturmak zorunda kalan vatandaşlar bu imkandan faydalanabiliyor. Peki, kira yardımı nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır?

14.05.2020Ekonomi
E-Devlet kira yardımı başvuru ekranı: Kira desteği başvurusu nasıl yapılır

E-Devlet kira yardımı başvuru ekranı: Kira desteği başvurusu nasıl yapılır?

Kira yardımı başvuruları yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar başvurularını nasıl ve nereden yapacaklarını öğrenmek istiyorlar. Kira yardımı başvurusu, evleri kentsel dönüşümde bulunan ve bu nedenle kirada oturmak zorunda kalan vatandaşlar bu imkandan faydalanabiliyor. Peki, kira yardımı nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır?

14.05.2020Ekonomi
e-Devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır Kira yardımı nasıl alınır

e-Devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kira yardımı nasıl alınır?

Kira yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden yapılıyor. Kira yardımı nasıl alınır? sorusu araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında birçok ekonomik yardım vatandaşlara veriliyor. Daha önce de verilen kira yardımı bu dönemde yoğun ilgi görüyor. İşte kira yardımı başvuruları ile ilgili detaylar…

11.05.2020Ekonomi
e-Devlet kira yardımı başvurusu 2020 nasıl yapılır Kira yardımı nasıl alınır

e-Devlet kira yardımı başvurusu 2020 nasıl yapılır? Kira yardımı nasıl alınır?

Kira yardımı başvurularının nasıl yapıldığı araştırılan konular arasında yerini aldı. Kira yardımı nasıl alınır? sorusunun yanıtı araştırılıyor. Başvurular birçok işlemin gerçekleştirildiği e-Devlet üzerinden yapılıyor. e-Devlet’in “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” bölümünden başvuru işlemi gerçekleştiriliyor.

7.05.2020Ekonomi
Kapalıçarşıda normale dönüş hazırlıkları

Kapalıçarşı'da normale dönüş hazırlıkları

Kapalıçarşı yönetiminden yapılan açıklamada, "Süreç normalleşmeye başladığı zaman, büyük ihtimalle Ramazan Bayramı'nın akabinde biz de çarşımızın tekrar renkli, ziyaretçileriyle birlikte hayat dolu olduğu günlere dönmesini bekliyoruz" denildi.

6.05.2020Gündem
Kimi birkaç aya normale döneceğini kimi de sektörün bitkisel hayata gireceğini söylüyor

Kimi birkaç aya normale döneceğini kimi de sektörün bitkisel hayata gireceğini söylüyor

Sosyal hayatın başaktörleri yeme-içme mekânları, salgın önlemlerinin gevşetileceği günleri bekliyor. Lüks kulüplerden esnaf lokantalarına müdavim mekânlarının patronları ve işletmecilerine karantina sonrasıyla ilgili planlarını, beklentilerini ve öngörülerini sorduk.

2020 Kira yardımı başvuru şartları nedir, E Devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır

2020 Kira yardımı başvuru şartları nedir, E Devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Kira yardımı başvuruları ve başvuruların nasıl yapılacağı internette aranan konular arasında. Vatandaşlar, "Kira yardımı nasıl alınır?" sorunun detaylarını araştırıyorlar. Başvurular birçok online işlemin gerçekleştirildiği e-Devlet üzerinden yapılıyor. e-Devlet’in “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” bölümünden başvuru işlemi gerçekleştiriliyor.

2.05.2020Gündem
Kira yardımı nasıl alınır e-Devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır

Kira yardımı nasıl alınır? e-Devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Kira yardımı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüme giren ve riskli alan ilan edilen bölgelerde kira yardım süresini 36 aydan 48 aya çıkardı. Peki kira yardımı nasıl alınır? İşte başvuru ekranı…

1.05.2020Gündem
Bakan Kurum: Kentsel dönüşüm kira ödeme süresi uzadı

Bakan Kurum: Kentsel dönüşüm kira ödeme süresi uzadı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Milletimizin desteğiyle, hızlı, yerinde dönüşüm ve gönüllülük esasıyla her yıl 300 bin olmak üzere 5 yılda 1 milyon 500 bin konutu dönüştürerek ülkemizi depremlere hazır hale getireceğiz" dedi.

25.04.2020Ekonomi
Kira yardımı 4 yıla çıktı

Kira yardımı 4 yıla çıktı

Riskli alan ilan edilen bölgedeki binasını kendi isteğiyle yıktıran ve rezerv yapı alanı içinde oturan vatandaşa, Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında yapılan kira yardımı süresi 3 yıldan 4 yıla çıkarıldı.

25.04.2020Ekonomi
Kentsel dönüşümde önemli değişiklik Kira yardımı 48 aya çıktı

Kentsel dönüşümde önemli değişiklik! Kira yardımı 48 aya çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüme giren ve riskli alan ilan edilen bölgelerde kira yardım süresini 36 aydan 48 aya çıkardı.

24.04.2020Ekonomi
Ordudaki depremde 1i ağır, 11 bina hasar aldı

Ordu'daki depremde 1'i ağır, 11 bina hasar aldı

Ordu’nun Korgan ilçesinde meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki depremin ardından hasar tespit çalışması yapıldı. Tespit sonucu 1 binanın ağır hasarlı, 10 binanın ise az hasarlı olduğu belirlendi.

10.04.2020Gündem
Milli voleybolcular Burak Mert ve Doğukan Uludan ihtiyaç sahiplerine kira yardımı

Milli voleybolcular Burak Mert ve Doğukan Ulu'dan ihtiyaç sahiplerine kira yardımı!

Milli voleybolcular, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle maddi anlamda zorluk çeken ailelere yardım eli uzattı. Galatasaraylı milli voleybolcu Doğukan Ulu’nun çağrısı ile harekete geçen voleybolcular, kira yardımında bulunmak için birlik oldular.

30.03.2020Futbol
Depremler, riskli yapı tespit başvurusunu artırdı

Depremler, riskli yapı tespit başvurusunu artırdı

Manisa ve Elazığ'da meydana gelen depremlerin ardından riskli yapı tespiti yaptırmak isteyenlerin sayısında artış görüldü.

10.03.2020Ekonomi
İzmirdeki yatık binalarda ilk yıkım başladı

İzmir'deki yatık binalarda ilk yıkım başladı

İZMİR'in Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtindeki 'yatık binalar' olarak bilinen ve İzmir Valiliği'nin kararıyla tahliye edilen 13 apartmandan ilkinin yıkımına bugün başlandı. Boşaltılan ilk binalardan biri olan ve 'riskli yapı' tespiti onaylanan apartmanın yıkımının birkaç gün içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

2.03.2020Gündem
Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar Kira yardım nasıl alınır

Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar? Kira yardım nasıl alınır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ‘riskli’ olarak tespit edilen yapılardaki hak sahiplerine değişen oranlarda kira yardımında bulunmaya devam ediyor. Evi, kentsel dönüşümle yenilenecek olanların ise aklında birçok konu var. Peki, Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar? Kira yardım nasıl alınır?

26.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberler: Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Menemen - Aliağa - Çandarlı Otoyolu'nun açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Dün sabah Putin’le görüştük, Macron ve Merkel ile de görüştük ve yol haritamızı belirledik. Masada olduğumuzu her tarafa duyuracağız.'' ifadelerinde bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

22.02.2020Ekonomi
Riskli binayı yıkın

Riskli binayı yıkın!

Bakan Murat Kurum, İstanbul ilçe belediyelerine “Riskli binaları yıkın” talimatı verdi. Kurum, “Enkaz altında hayat aramak yerine, hayatı kentsel dönüşümde arayalım. Elazığ’daki gibi İstanbul’da da yekvücut olalım” dedi.

22.02.2020Ekonomi
Bakan açıkladı İşte İstanbulda kentsel dönüşüm için atılacak adımlar

Bakan açıkladı! İşte İstanbul'da kentsel dönüşüm için atılacak adımlar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da yapılacak kentsel dönüşüme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

21.02.2020Emlak
Yalnız Van depreminde 20 katrilyon harcadık

Yalnız Van depreminde 20 katrilyon harcadık

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “O sordukları deprem vergileri 2003-2019 arasındaki toplamı cari fiyatlarla 66 milyar lira, 2019 fiyatlarıyla 147 milyar liradır. Bugüne kadar depremlerle ilgili çalışmalarda harcanan kaynak ise bu rakamların 5 katıdır. Biz Van depreminde eski parayla 20 katrilyon lira harcadık” dedi. Erdoğan, dün partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

1.02.2020Gündem
Kentsel dönüşümde 2019da yaklaşık 682 milyon lira kira yardımı yapıldı

Kentsel dönüşümde 2019'da yaklaşık 682 milyon lira kira yardımı yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca kentsel dönüşüm kapsamında Türkiye genelinde 2019'da 106 bin 980 hak sahibine 681 milyon 893 bin 722 lira kira yardımı yapıldı.

30.01.2020Ekonomi
Elazığ ve Malatya’ya 6 bin 400 konut

Elazığ ve Malatya’ya 6 bin 400 konut

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ ve Malatya’da yıkılacak ve inşa edilecek konut sayısı hakkından bilgi verdi.

30.01.2020Ekonomi
Evim riskli mi endişesi taşıyanlar için adım adım yol haritası hazırladık: Sağlam ev için harekete geçin

Evim riskli mi endişesi taşıyanlar için adım adım yol haritası hazırladık: Sağlam ev için harekete geçin

Elazığ’da yaşanan depremin acısı tüm Türkiye’ye yayıldı. Bir kez daha deprem ülkesinde yaşadığımız gerçeğiyle yüzleştik. Uzmanlar Türkiye için riskli olanın deprem değil binalar olduğunun altını çiziyor. Kamu yetkililerinin verdiği bilgiye göre ülke genelinde 6.7 milyon riskli yapı var. Tüm bu yapıların 20 yılda yenilenmesi bekleniyor. Ama deprem bizi beklemiyor. Peki evinin riskli olmasından endişe duyan vatandaş ne yapacak? İşte adım adım yol haritası...

29.01.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Bakan Kurum: Toplamda 10 bin konutluk uydukent kuracağız

Son dakika haberler... Bakan Kurum: Toplamda 10 bin konutluk uydukent kuracağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ Valiliği depremle ilgili bilgilendirme toplantısında konuştu. "Eski eşya gönderilmemesini rica ediyoruz." diyen Soylu, "Isıtıcı, battaniye, koli içinde gıda göndermek isteyen varsa başımızın üzeridir. Onun dışında biz her şeyi karşılıyoruz." ifadelerini kullandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum da "Toplamda Elazığ için 4250 konutluk bir projeyi başlatmış olduk." dedi ve "10 bin konutluk uydukent kuracağız." açıklamasını yaptı. Bakan Kurum, Elazığ'da depremin ardından yapılacak konutların yıl sonuna kadar vatandaşlara teslim edileceğini bildirdi.

28.01.2020Gündem
Hasarlı eve 41 bin TL destek

Hasarlı eve 41 bin TL destek

Elazığ ve Malatya’daki depremin ardından hasarlı evlere yapılacak yardım miktarı belli oldu. Bakan Süleyman Soylu 41 bin liraya kadar destek sağlayacaklarını açıklarken, Bakan Murat Kurum, 2 bin yeni konut inşa edileceğini söyledi. Deprem bölgesindeki çiftçilere de yardımlar başlatıldı.

28.01.2020Ekonomi

Son dakika haberler: 4 Bakan'dan Elazığ’daki son durumla ilgili yeni açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin ardından bölgedeki son durumla ilgili bilgi verdi. Bakan Soylu deprem bölgesinde yapılacak yardımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Soylu açıklamasında '24 milyon TL toplam destek bölgeye gönderildi. Ağır hasarlı evlerde oturan vatandaşlara toplam 41 bin lira yardımda bulunacağız. Eşyalarını alabilen vatandaşlara ise yaklaşık 11 bin lira kira yardımı gerçekleştireceğiz. Orta hasarlı evlerde oturanlara ise 5 bin lira destek ve 27 bin lira güçlendirme kredisi verilecek. Köyde evi yıkılanlara 11 bin lira acil yardım ve 5 bin lira da eşya yardımı için bir destek ortaya koyacağız" dedi.

27.01.2020Gündem
Türkiye genelinde 46 bin hektar yeni yerleşim alanı belirlendi

Türkiye genelinde 46 bin hektar yeni yerleşim alanı belirlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, konut üretiminde afetlere dayanıklılık, enerji verimliliği ve kalite standartlarının geliştirilmesi hedefiyle 30 ilde 152 kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı, 53 ilde 240 riskli alan, 7 ilde ise 10 yenileme alanı ilan edildi. Yeni yerleşim alanı olarak kullanılmak üzere 46 bin hektar büyüklüğünde rezerv yapı alanı belirlendi.

6.11.2019Ekonomi
Sadece yüzde 30’unu kesebilecekler

Sadece yüzde 30’unu kesebilecekler!

Anayasa Mahkemesi, iş ajansının önerilerini ve taleplerini dikkate almayanların sosyal yardım hakkının tümünün kesilmesini haklı bulmadı. Yüksek mahkeme Hart IV olarak bilinen sosyal yardım alanlara yapılacak yaptırımlarla ilgili olarak da hükümetin yeni düzenlemeler yapmasına işaret etti.

5.11.2019Avrupa
Deprem sonrası büyük yoğunluk... 32 bin kişi aradı

Deprem sonrası büyük yoğunluk... 32 bin kişi aradı

MARMARA Denizi'nde merkez üssü İstanbul'un Silivri ilçesi açıkları olan Richter ölçeğine göre 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar, konut ve iş yeri güvenliği konusunda daha duyarlı hale geldi. Deprem sonrası kentsel dönüşümle ilgili süreçleri öğrenmek ve hasarlı bina ihbarında bulunmak için 31 bin 819 kişi, Alo 181 Çağrı Merkezi'ni aradı.

16.10.2019Gündem
Avcılarda ağır hasarlı binaya 20 yıl sonra mühür ve tahliye

Avcılar'da 'ağır hasarlı' binaya 20 yıl sonra mühür ve tahliye

Marmara Bölgesi’ni vuran 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi sırasında ağır hasarlı olduğu tespit edilen Avcılar’daki bina, 20 yıl sonra tahliye edilerek mühürlendi, yıkılmasına karar verildi. Bina sakinleri, güçlendirme yaptıkları yapının sağlam olduğunu öne sürerken, belediye ağır hasarlı binalarda güçlendirmenin teknik olarak mümkün olmadığını bildirdi.

4.10.2019Gündem
Binanın riskli olup olmadığı nasıl anlaşılır

Binanın riskli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

İstanbul'da yaşanan 5.8'lik depremin ardından vatandaşlar oturdukları binaların riskli olup olmadığını veya bunu nasıl anlayacaklarını merak ediyorlar. İnternette yapılan 'Binaların risk durumu' aramaları yaşanan son depremle birlikte büyük artış gösterdi. Peki oturduğunuz evin risk altında olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz.. İşte bunu anlayabileceğiniz birkaç yöntem.

27.09.2019Ekonomi
Binanız sağlam mı

Binanız sağlam mı?

Dün İstanbul’da meydana gelen deprem ‘Evim ne kadar sağlam? sorusunu akla getirdi. Uzmanlar göre binasıyla ilgili endişesi olanlar için ilk adım deprem dayanıklılık raporunun alınması. Çıkan sonuç olumsuz ise bina ya güçlendirilecek ya da yıkılıp yeniden yapılacak.

27.09.2019Ekonomi

Kentsel dönüşümde hak sahiplerine 500 milyondan fazla kira yardımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca kentsel dönüşüm kapsamında, bu yılın ilk yarısında 80 bin 601 hak sahibine 500 milyon 144 bin lira kira yardımı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 2012'de başlayan kentsel dönüşüm sürecinden bugüne kadar toplam 282 bin 261 hak sahibine 3 milyar 666 milyon lira kira yardımında bulunuldu. Bugüne kadar sırasıyla İstanbul, Ankara, Şırnak, İzmir ve Antalya en fazla kira yardımı yapılan, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara ve Van ise kredi kullanacak hak sahiplerine Bakanlık tarafından en fazla faiz desteği verilen iller oldu.

23.09.2019Ekonomi
Riskli evlere ‘güç’ verecek

Riskli evlere ‘güç’ verecek

Riskli binada yaşayan milyonlarca vatandaş için yeni bir dönem başlıyor. İmar barışı kapsamında ‘yapı kayıt belgesi’ alanlar eğer evleri riskli ise imar planlarına takılmadan güçlendirme ruhsatı alacak. 7 katlı binada imar planı 5 kat dese de vatandaşın 2 kat hakkı kaybolmayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu evler için kira ya da kredi desteği verecek.

15.09.2019Ekonomi
Harekete geçildi Ayderde salıncaklar sökülmeye başlandı

Harekete geçildi! Ayder'de salıncaklar sökülmeye başlandı

Rize’nin ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında gösterilen Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası’nda bir süredir tepkilere neden olan salıncaklar sökülmeye başlandı.

31.08.2019Gündem
Bağcılarda mühürlenen binada oturanlar eşyalarını topluyor

Bağcılar'da mühürlenen binada oturanlar eşyalarını topluyor

İstanbul Bağcılar'da cumartesi günü kolon ve kirişlerinde hasar, duvarlarında çatlaklar olduğu için mühürlenen iki binanın ön raporu çıktı. Bina sakinlerinin eşyalarının aynı anda olmamak şartıyla tahliye edilmesi kararı verildi. İki binanın bugün mühürleri söküldü ve daire sahipleri evlerine girerek eşyalarını toplamaya başladı.

27.08.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Eczacılara destek paketi

Ankara Eczacılar Odası (AEO) risk grubunda olan eczacıların koronavirüs hastalığına yakalanması durumunda yaşayacakları olumsuzlukların önününe geçmek için özel bir destek paketi hazırladı.

29.03.2020

Beyanname nasıl verilir?

Kira gelirlerinin vergilendirilmesine yönelik merak edilen konuları örnek hesaplamalarla pazartesiden itibaren ayrıntılarıyla ele aldık.

6.03.2020