MENÜ

Kevin Kühnert

Kevin Kühnert ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kevin Kühnert haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 61 Kevin Kühnert haberi bulunmuştur.

Kevin Kühnert Haberleri

SPD kurultayından 362 oyla Evet çıktı

SPD kurultayından 362 oyla 'Evet' çıktı

Almanya çok kritik bir dönemeçten kıl payı döndü. SPD’nin dünkü kurultayından CDU/CSU’yla koalisyon görüşmelerine 362 oyla ‘Evet’ çıktı.

21.01.2018Dünya
SPD koalisyon müzakerelerine evet dedi

SPD koalisyon müzakerelerine 'evet' dedi

Almanya çok kritik bir dönemeçten kılpayı döndü. Sosyal Demokratlar büyük koalisyon hukumeti kurmak için müzakerelere evet dedi.

21.01.2018Dünya
Schulz: Biz sağa karşı kaleyiz

Schulz: Biz sağa karşı kaleyiz

“Almanya’da yeni bir hükümet kurulacak mı, yoksa siyasi bir kaos mu yaşanacak?” Bu sorunun cevabı, bugün SPD’nin olağanüstü kurultayında alacağı karara bağlı.

21.01.2018Dünya
Alman koalisyonuna kafa tutan ‘genç’

Alman koalisyonuna kafa tutan ‘genç’

ALMANYA’da Yeşiller ve Hür Demokratlarla (FDP) koalisyon denemesi boşa çıkan Şansölye Angela Merkel, genel seçimden 4 ay sonra ikinci kez hükümet kurmayı denerken, bu kez de ortaklık yapmak istediği Sosyal Demokrat Parti’nden önemli bir itirazla karşı karşıya kaldı.

19.01.2018Dünya
Schulz’a meydan okuyor, Merkel’in kaderiyle oynuyor

Schulz’a meydan okuyor, Merkel’in kaderiyle oynuyor

Almanya'da kurulması düşünülen ‘Jamaika’ modeli koalisyon seçeneğini FDP yıktı. Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier liderlerle tek tek görüştü ve muhalefette kalmayı tercih eden Martin Schulz’u koalisyon görüşmeleri için ikna etti. Şimdi de Kevin Kühnert diye bir çocuk çıktı ortaya. Hem kendi partisinin lideri Schulz’a meydan okuyor, hem de Merkel’in kaderiyle oynuyor.

19.01.2018Dünya
‘İkna edemezse’ kendi de gider mi

‘İkna edemezse’ kendi de gider mi?

SPD’nin 21 Ocak Pazar günü yapacağı olağanüstü kurultayda delegeler, CDU/CSU ile koalisyon görüşmelerine ya onay verecek ya da hayır diyecek.

18.01.2018Dünya
Almanyada koalisyon görüşmeleri sallantıda

Almanya'da koalisyon görüşmeleri sallantıda

Almanya'da Sosyal Demokratların lideri Martin Schulz, partisini koalisyon görüşmelerine ikna etmekte zorlanıyor. Parti içinde Birlik partileriyle varılan uzlaşmaya karşı olanlar fazla.

16.01.2018Dünya
Berlindeki koalisyon pazarlıklarında çatlak

Berlin'deki koalisyon pazarlıklarında çatlak

Almanya'da koalisyon tartışmaları dinmiyor. Hristiyan Birlik partileri, Sosyal Demokrat Parti'nin ön görüşmelerdeki bazı maddeleri yeniden müzakere etme talebini geri çevirdi.

15.01.2018Dünya
SPD delegeleri ‘görüşelim’ dedi

SPD delegeleri ‘görüşelim’ dedi

Uzun ve hararetli tartışmalardan sonra SPD delegeleri kararını verdi. Berlin'de yapılan kurultayda 600 delegenin ezici çoğunluğu SPD’nin yeni bir hükümet için CDU/CSU ile ucu açık görüşmelere başlamasına “Evet” dedi.

8.12.2017Dünya
SPD’li delegeler ‘Görüşelim’ dedi

SPD’li delegeler ‘Görüşelim’ dedi

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Berlin’deki kurultayında delegeler, büyük koalisyon hükümeti kurulması hedefiyle ucu açık görüşmelere yeşil ışık yaktı. SPD lideri Martin Schulz da yeniden Genel Başkan seçildi.

8.12.2017Dünya
24 Eylül yenilgisi için özür dilerim

24 Eylül yenilgisi için özür dilerim

Berlin’de başlayan üç günlük SPD olağan kurultayında konuşan Genel Başkan Martin Schulz, koalisyon görüşmelerine başlamak için delegelerden onay istedi. Schulz, delegeleri sorumluluk almaya çağırdı.

7.12.2017Dünya