EKSTRA
MENÜ

Karın Kası

Karın Kası haberleri sayfasında güncel ve son dakika Karın Kası hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 285 Karın Kası haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Karın Kası Haberleri

Fit vücuduyla dikkat çekiyordu... Gülşen’in kaslarının sırrı ortaya çıktı

Fit vücuduyla dikkat çekiyordu... Gülşen’in kaslarının sırrı ortaya çıktı!

Düzenli olarak spor yapan ve fit vücuduyla dikkat çeken bir çocuk annesi 45 yaşındaki ünlü popçu Gülşen, karın kasları için haftada iki gün karın masajı yaptırıyor. Masajın karın kaslarına etkisini konunun uzmanlarına sorduk.

5.09.2021Magazin
Elliot Page, kısa sürede karın kası yapmış

Elliot Page, kısa sürede karın kası yapmış

Rol aldığı Juno adlı filmle Oscar adayı olup kariyerinde önemli bir dönemeç kat eden Ellen Page cinsiyet değiştirme kararıyla bütün dikkatleri üzerine çekmişti. 34 yaşındaki Page, daha sonra da Elliot Page adını aldığını açıkladı. Ünlü oyuncu, son aylarda yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme geliyor. Elliot Page, geçen hafta sonu da üstsüz bir ayna selfie'si paylaştı. Page'in karın kaslarının en son yaptığı üstsüz paylaşımdan bu yana geliştiği de dikkat çekti. Oyuncunun paylaşımında dikkat çeken bir başka nokta da göğüslerindeki ameliyat izleriydi. Cinsiyet değiştirme operasyonu sırasında göğüslerini de aldıran Page'in operasyon izlerinin henüz tam olarak iyileşmediği de görüldü.

17.08.2021Magazin
Ozan Doğulu: Meşhur değil, ikinci adam olmak istemiştim

Ozan Doğulu: Meşhur değil, ikinci adam olmak istemiştim

Ozan Doğulu dört yaşında konservatuvara başladı, o günleri “Okulun geniş merdivenlerini yürüyerek değil, emekleyerek çıkıyormuşum” diye anlatıyor. Altı yaşındaysa ilk ödülünü kucakladı. Sonrası malum, Türk müziğine kazandırdığı sayısız hit şarkı... Şimdi yeni bir isimle karşımızda: Ozeus. ‘Ola Ola’ şarkısıyla dünya müzik piyasasına adım atan Doğulu: “Kimseyle yarışa girmiyorum, içimden geldiği gibi müzik yapıyorum.”

30.05.2021Hürriyet Pazar
Karın Kası Ameliyatı Nedir

Karın Kası Ameliyatı Nedir?

Atletik ve fit bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. Baklavalı karın kaslarının ise pek çok erkeğin dış görünüşünde ulaşmak istediği son nokta olduğu söylenebilir. Yapılan diyetler, spor salonlarında harcanan saatler bile yeterli olmaz çoğu zaman belirgin karın kaslarına ulaşmak için; bu hedef istikrar ve çokça özveri istemesiyle bilinir. Peki gerçekten öyle midir?

26.01.2021Kişisel Bakım
Karın Kası Nasıl Yapılır Kılavuz Niteliğinde Öneriler...

Karın Kası Nasıl Yapılır? Kılavuz Niteliğinde Öneriler...

Karın kası yapmak zor bir iştir. Zaman, emek ve enerji gerektirir. Öte yandan karı kası sadece egzersiz yapmakla sahip olabileceğiniz bir şey değildir. Spor sayesinde karın kaslarınız olsa da diğer şeyleri yanlış yapıyorsanız bu kaslar pek de kalıcı olmayabilir. Karın kası yapmak için size harika bir kılavuz hazırladık!

20.01.2021Spor Fitness
2020de erkekler en çok bu estetikleri yaptırdı

2020'de erkekler en çok bu estetikleri yaptırdı

Medikal estetik uygulamalarına artık kadınlar kadar erkekler de yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle botoks uygulamaları, dolgu ve lipoliz işlemleri erkeklerin başvurduğu işlemler arasında başı çekiyor. Uzm. Dr. Şafak Göktaş, 2020 yılında erkek hastaların en çok yaptırdığı 4 medikal estetik uygulamayı açıkladı.

13.01.2021Sağlık
Mekik Sehpası modelleri - En ucuz ve kaliteli mekik sehpaları

Mekik Sehpası modelleri - En ucuz ve kaliteli mekik sehpaları

Mekik Sehpası kasların çok daha iyi bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebeple vücut geliştirme yapan kişiler bu sehpayı antrenmanlarında kullanırlar. Mekik sehpası nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır sorularının cevaplarını derledik.

Karın Kaslarını Güçlendiren Yoga Dersi

Karın Kaslarını Güçlendiren Yoga Dersi

Evde hiçbir alet olmadan karın kaslarınızı güçlendirecek bir yoga akışı yapmaya ne dersiniz? Yoga Eğitmeni Nihal Avcı, karın kaslarını ve core bölgesini güçlendiren yoga akışı hazırladı.

23.09.2020Spor Fitness
Honor yeni ürünlerini IFA 2020 teknoloji fuarında görücüye çıkardı

Honor yeni ürünlerini IFA 2020 teknoloji fuarında görücüye çıkardı

Çin merkezli teknoloji üreticisi Honor, Berlin'de gerçekleştirilen IFA 2020 teknoloji fuarında yeni ürünlerini sahneye çıkardı. Yeni bilgisayarını ilk kez fuarda gösteren şirket, aynı zamanda yeni tablet ve akıllı saatlerini de tanıttı.

4.09.2020Teknoloji
Düz Bir Karın İçin Etkili 4 Egzersiz

Düz Bir Karın İçin Etkili 4 Egzersiz

Kim daha düz ve şekilli bir karın istemez ki? Çoğu insan düz bir karının elde edilemez olduğunu düşünür ancak doğru bilgi ve biraz disiplinle dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz. İşte evde düz bir karın için yapabileceğiniz 4 etkili egzersiz...

21.07.2020Spor Fitness
Takipçilerine öğüt verdi

Takipçilerine öğüt verdi

Ünlü yıldız takipçilerini egzersiz yapıp forma girmeleri konusunda böyle yüreklendirdi.

25.06.2020Magazin
Karın kaslarıyla şov yaptı

Karın kaslarıyla şov yaptı

Geçip giden yıllara meydan okuyan ünlü yıldız bir kez daha karın kaslarıyla "şov yaptı."

Instagram

18.06.2020Magazin
Karın kaslarınızı çalıştıracak 4 hareket

Karın kaslarınızı çalıştıracak 4 hareket

Spor salonlarına gidemiyor, dışarıda koşamıyoruz fakat evlerde egzersiz yapmayı da ihmal etmiyoruz. Bu süreçte evde egzersiz programı yapıyor, olabildiğince sağlıklı ve dinç kalmaya çalışıyoruz. Peki evde karın kaslarımızı nasıl çalıştırabiliriz, hangi hareketleri yapabiliriz diyorsanız sizin için etkili 4 hareketimiz var. Egzersiz programınıza bu hareketleri de eklemeyi unutmayın!

15.04.2020Evdehayat
Estetikte Altın Oran Uygulamaları

Estetikte Altın Oran Uygulamaları

Günümüzde kusursuz bir güzelliğe sahip olmak herkesin hayali. İnsanoğlu yüzyıllar boyunca sağlıklı, güzel ve kusursuz bir bedene sahip olmak için sayısız çözümler geliştirdi. Her defasında mükemmel vücut oranlarına biraz daha yaklaştı ve sonunda altın orana ulaşmanın yolunu estetikle keşfetti. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağdaş Orman, estetik uygulamalarla ilgili bilgiler verdi.

16.01.2020Kişisel Bakım
Sedef Avcı, kaslarıyla şov yaptı

Sedef Avcı, kaslarıyla şov yaptı

2013 yılında anne olan Sedef Avcı, spora ağırlık vermişti. Karın kası yapan Avcı, Instagram'da adeta şov yaptı

26.11.2019Magazin
O kadar ter boşuna dökülmedi

O kadar ter boşuna dökülmedi

53 yaşındaki iki çocuk annesi oyuncu karın kaslarıyla sosyal medyada gündem oldu.

INSTAGRAM, BACKGRID USA

9.11.2019Magazin
Plajda Fit Görünmek İçin 5 Küçük Hareket

Plajda Fit Görünmek İçin 5 Küçük Hareket

Yaz tüm heyecanı ile geldi, geçiyor bile. Plajda mayonuzun içinde harika görünmek istiyorsanız çok da geç kalmış sayılmazsınız. Fitness/Pilates eğitmeni Mahir Taşatanel, plajda fit görünmek için 5 küçük hareketi paylaştı.

8.08.2019Spor Fitness
Haftanın öne çıkanları

Haftanın öne çıkanları

Bu hafta sosyal medyada tatil paylaşımlarıyla farklı yaşlardan 4 kadın öne çıktı. Magazin Konseyi tatil fotoğraflarını değerlendirdi...

1.07.2019Magazin
Bu kadar kas estetik mi

Bu kadar kas estetik mi?

Plaj sezonunun açılmasıyla “karın kası” paylaşımları arttı. Moda Konseyi tartıştı: Bu kadar kas estetik mi?

16.06.2019Magazin
Karın Kası İçin Ozon Tedavisi

Karın Kası İçin Ozon Tedavisi

Ozon tedavisinin ciltte biriken yağ asitleri ile etkileşerek yağ zincirlerinin kırılmasına ve vücuttan atılmasına yardımcı olduğunu ifade eden Algoloji Uzmanı Doç. Dr. Nebahat Bulut, “Spor aktivitelerinde tüm organ ve kas yapılarının en üst düzeyde kanlanmasına hizmet eder. Özellikle karın kaslarının belirgin hale gelmesini ve ‘baklava karın’ olarak tabir edilen görüntüye ulaşılmasını sağlar. Selüliti de gözle görülür derecede azaltır" dedi.

Doğru nefes almayı biliyor muyuz

Doğru nefes almayı biliyor muyuz?

Dr. Öğr. Üyesi Haluk Saçaklı, “Nasıl nefes alacağımızı bilmiyoruz” dedi. Doğru nefes alıp verme tekniklerinden bahseden Saçaklı, nefesin mümkün olduğunca burundan alınıp verilmesi gerektiğini ifade etti.

14.03.2019Sağlık
Doğru Nefes Alma Teknikleri Neler

Doğru Nefes Alma Teknikleri Neler?

Akciğerlerin yaşlanma hızı, kalbin yaşlanma hızından daha büyüktür diyen Dr. Öğr. Üyesi Haluk Saçaklı, “Nasıl nefes alacağımızı bilmiyoruz” dedi, doğru nefes alıp verme tekniklerini anlattı.

Yağ Aldırma Mı Karın Estetiği Mi

Yağ Aldırma Mı Karın Estetiği Mi?

Karın bölgesindeki yağlar, yakımı en zor vücut yağlarının başında gelir. Ayrıca karın bölgesindeki fazla yağlar, kalp sağlığını tehlikeye atabilir ve tip 2 diyabete neden olabilir. Bu tarz sağlık risklerin önüne geçmek için karın bölgenizdeki fazla yağlara veda etmelisiniz. Etkili bir çözüm için yağ aldırabilir ya da karın estetiği yaptırabilirsiniz. Peki ikisinin arasındaki fark nedir? Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu sizler için anlattı…

16.01.2019Kişisel Bakım
Yağ aldırma mı karın estetiği mi Hangi yöntem sizin için uygun

Yağ aldırma mı karın estetiği mi? Hangi yöntem sizin için uygun?

Karın bölgesindeki yağlar, yakımı en zor vücut yağlarının başında gelir. Ayrıca karın bölgesindeki fazla yağlar, kalp sağlığını tehlikeye atabilir ve tip 2 diyabete neden olabilir. Bu tarz sağlık risklerin önüne geçmek için karın bölgenizdeki fazla yağlara veda etmelisiniz. Etkili bir çözüm için yağ aldırabilir ya da karın estetiği yaptırabilirsiniz. Peki ikisinin arasındaki fark nedir? Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, yağ aldırma (liposuction) ve karın gerdirme uygulamaları hakkında şu bilgileri verdi.

16.01.2019Sağlık
Karın kaslarım yeterince görüldü mü

Karın kaslarım yeterince görüldü mü?

Gösteri dünyasının ünlüleri spor salonunda onca vakit harcayıp, litrelerce ter döküyorsa kesinlikle var bir sebebi.

FOTOĞRAFLAR: BACKGRID USA, BAKGRID UK

20.12.2018Magazin
Çalış senin de olur

Çalış senin de olur

Daha önceleri genellikle erkek ünlüler spor yaparak geliştirdikleri karın kaslarını sosyal medyada gözler önüne sererdi. Ama sonradan kadın ünlüler de tıpkı onlar gibi yıllarca emek harcayarak sahip oldukları karın kaslarıyla sosyal medyada boy göstermeye başladılar.

3.05.2018Magazin
Erkekler ‘karın kası’ için estetik yaptırıyor

Erkekler ‘karın kası’ için estetik yaptırıyor

Estetik Plastik Cerrahı Dr. Öğr. Üyesi Murat Diyarbakırlıoğlu, son dönemde estetik ameliyatlara erkeklerden de ilgi artışı olduğuna dikkat çekti. Sosyal medyanın estetik ameliyata olan ilgiyi artırdığını belirten Diyarbakırlıoğlu, özellikle ‘Six Pack’ denen karın kası için çok sayıda erkeğin bıçak altına yattığını söyledi.

12.04.2018Sağlık
Mükemmel karın kası nasıl yapılır

Mükemmel karın kası nasıl yapılır?

Mükemmel karın kaslarına sahip olmak için nasıl çalışılmalı? Nasıl six pack yani altı parçalı karın kası sahibi olunur? Daha fazla mekik çekerek,crunch yaparak ya da detoks yaparak karın kası yapılabilir mi? Gökhan Kademlioğlu, karın kaslarını çıkarmanın yollarını 6 adımda anlatıyor.

11.02.2018Sağlık
Balıketli bir kadındı şimdi kas yığınına dönüştü

Balıketli bir kadındı şimdi kas yığınına dönüştü

Bundan sekiz yıl önce balıketliydi şimdi ise kelimenin tam anlamıyla kas yığınına dönüştü. Sonunda da Instagram'da paylaştığı fotoğraflar bir tartışma başlattı.

22.12.2017Magazin

Yazar Sonuçları

Anne estetiği nedir?

Anne estetiklerinin amacı, çocuk doğurduktan sonra kadının vücudunda ortaya çıkan deformasyonları gidermek ve annenin vücudunun şeklini ve görünümünü eski haline getirmektir. Birçok kadının hamilelikten sonra vücudunda değişiklikler ortaya çıkar. Anne estetiğinde göğüs, karın, bel, cinsel organlar ve kalça bölgesi yaygın olarak ele alınır. Anne estetiğinde olası prosedürler meme büyütme, göğüs dikleştirme, kalça büyütme, liposuction, karın germe ve vajinal gençleştirmedir.

26.03.2021

Diyetin Hurafesi Olur mu?

Ben yazayım, sizler karar verin diyetin hurafesi olur mu :)

24.09.2020

Sürdürülebilir mutluluk ‘Hande by Özge’

Hayatı düzensiz yaşadığınızda unuttuğunuz bedeniniz, kendini hatırlatmakta gecikmiyor. Ya hastalıklarla sinyal veriyor ya da bedeniniz -siz görmezden gelseniz de herkesin rahatlıkla fark edeceği oranda- şekilden şekle girerek mesajını ulaştırıyor.

15.11.2019

Filmlerdeki Seks Yalanları

Herkesin seks hayatı filmlerdeki gibi de bir sizinki mi yerlerde sürünüyor?

27.09.2019

Lemina ile 166 dakika!

KASIMPAŞA, ligin finansal olarak en doğru yönetilen kulüplerinden biri. 2012’den bugüne Kalu Uche, Isaksson, Babel, Donk, Castro, Scarione, Eren, Mensah, Diagne, Trezeguet gibi doğru transfer yatırımlarıyla hem istikrarlı bir futbol takımı, hem de kârlı bir kulüp yarattılar.

14.09.2019
Yan karın kasları (oblikler) için 5 etkili hareket

Yan karın kasları (oblikler) için 5 etkili hareket

Düzensiz ve sağlıksız beslenme, genetik faktörler, antrenman sırasında çok önemseme gibi sayılabilecek birçok nedenden dolayı bel bölgemizde yağlanma gerçekleşir ve bununla birlikte karnımızın yan bölgeleri de aynı şekilde yağlanır ve kötü bir görünüme neden olur.

1.08.2019

İyi ama spor kariyeriniz ne alemde?

Fitness’tan çık, yogaya gir. Ertesi gün boks yap, sonraki sabah pilates... Spor kariyerini neden böyle tutkuyla yapıyoruz, ardında başka bir şey mi var? Kendi deneyimlerimden yola çıkarak olan biteni yazdım, buyurunuz.

7.07.2019

Karın kası mutfakta yapılır

Hayatımızdaki yoğun tempo, çalışma hayatı, kontrolsüz sosyal yaşam, ayaküstü-özensiz beslenme ve bunların getirdiği psikolojik yıpranmalar; vücudumuzun orantısız gelişimi ve bu orantısızlığın ruh sağlığımızı olumsuz etkilediği içsel mutsuzluk durumu.

5.04.2019
1 saatte karın kaslarınızı ortaya çıkarabilirsiniz

1 saatte karın kaslarınızı ortaya çıkarabilirsiniz

Günümüz toplumunda fit ve atletik görünmek hemen her erkek ve kadının arzusudur. Bölgesel fazla yağ dokularından arınmış, kasların belli olduğu atletik vücut yapısını ortaya çıkarmak için düzenli diyet ve spor yapmak elzemdir. Ancak çeşitli nedenlerle sağlığımız için de gerekli olan bu iki alışkanlığı edinmekten uzak bir hayat tarzına sahip olduğumuz da bir gerçektir.

17.12.2018

96 bin kilometre yol ve 120 yaş sırrına ulaşmak

1- 1987 yılında o filmi seyrettiğimden beri yapmak istediğim bir seyahat var.

21.08.2018

Ayıbını Morgan’ına göre uzat

Amerika’da 1 yıldır devam eden #metoo konusunun üç yeni başlığıyla gündeme dalış yaptık bu hafta.

3.06.2018

Ne vakit girecek evimize bahar

Son günlerde çokça bunu düşünür oldum...

4.04.2018
Doğru mekik nasıl çekilir

Doğru mekik nasıl çekilir?

Mekik çekerken elleri başın altında kenetlemek yanlış!

6.01.2018