GeriKişisel Bakım 1 saatte karın kası yapmanın püf noktası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1 saatte karın kası yapmanın püf noktası

1 saatte karın kası yapmanın püf noktası

Spor yapıyor ama bir türlü istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız...

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, egzersiz yapmadan karın kasına kavuşmanın mümkün olduğunu söyledi ve konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.


İSTİKRARLI VE SIKI DİYETLERE GEREK YOK

1 saatte karın kası yapmanın püf noktası

Karın kası yapmak istikrarlı bir diyet ve spor programı gerektirir. Fakat çoğumuz, bu hedefe tam manasıyla kilitlenemiyoruz ve istenilen sonuçlar da maalesef alınamıyor. Özellikle gençler arasında karın kası yapabilmek için saatlerini spor salonunda geçirenler var ve ciddi anlamda emek harcıyorlar. Bu emeklerinin karşılığını alanların, istedikleri görüntüye ulaşanların sayısı da az. Bu sebeple, karsın kası estetiği talepleri her geçen gün biraz daha artıyor.


KARIN KASI ESTETİĞİ NEDİR?

1 saatte karın kası yapmanın püf noktası

Karın kası estetiği, az evvel söylediğim gibi, karın gölgesinde belirgin kas yapısı isteyenlere uyguladığımız bir operasyondur. Karın gölgesinde zaten alt yapıda kaslar mevcut, görüntü olarak gözükmemesinin sebebi ise üzerinin yağ tabakasıyla kaplı olmasıdır. İşte karın kası estetiğinde yaptığımız bu yağ tabakasına bir heykeltıraş gibi şekil vermek aslında. Alttaki mevcut kasların şekli boyunca, üzerindeki yağ dokusunun kenarlarını inceltiyoruz. Bu inceltme girintili çıkıntılı ve belirgin görünüme neden oluyor. Kas görüntüsünde olduğu için de senelerce uğraşılan karın kasına bu şekilde pratik bir çözümle kavuşulabiliyor. Eğer yağ hacmi fazla ise bu da uzaklaştırılabilir ve geriye kalan yağ ile kas görüntüsü verilebilir.


BU ESTETİĞE RAĞBET ÇOK

1 saatte karın kası yapmanın püf noktası

İşlemi ince kanüllerle yapıyoruz. Mikro noktasal girişlerle kas kıvrımları üzerindeki yağları eritip, dışarı alıyoruz. Kesi yapılmadığı için herhangi bir iz söz konusu değil. Hemen sosyal hayatına, ortalama 2 gün sonra iş hayatına dönülebilir. Spora ise 2 ay sonra başlanabilir. Konforlu bir operasyondur. Spor yapmaya vakti olmayan ya da spor yapıyor olsa dahi bir türlü istediği sonucu elde edemeyen herkes karın kası estetiği yaptırabilir. Yabancı hastaların saç ekiminden sonra en fazla tercih ettiği uygulamalar arasında karın kası estetiği yer alır.

False