EKSTRA
MENÜ

Karekod

Karekod ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karekod haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 320 Karekod haberi bulunmuştur.

Karekod Haberleri

Resfebe Nedir Ve Nasıl Oynanır Resfebenin Faydaları Nelerdir

Resfebe Nedir Ve Nasıl Oynanır? Resfebenin Faydaları Nelerdir

Son araştırmalar, problem çözmenin temelini oluşturan iç görü ve analitik süreçleri incelerken bilmeceleri kullanmanın değerini ortaya koymuştur. Tüm bulmacalar ülkemizdeki yaygın Türkçe atasözü ve deyimlerle ilgilidir. Bu yüzden dil gelişimi için oldukça önemlidir. Çocukların dil ve zeka gelişimine katkıda bulunan Resfebe son zamanların popüler oyunlarından biridir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
Kimler aşı kimliği alabilecek Bakanlık detayları paylaştı

Kimler aşı kimliği alabilecek? Bakanlık detayları paylaştı

Kovid-19 aşısının iki dozunu olanlar Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden "Türkiye Cumhuriyeti Aşı Kimliği" oluşturabilecek. Kimliğinin üzerinde, kişinin adı-soyadı, doğum tarihi, T.C kimlik numarası ve isteğe bağlı olarak pasaport numarası yer alacağı belirtildi.

11.05.2021Gündem
Araç sahipleri dikkat Yeni dönem 1 Mayısta başlıyor

Araç sahipleri dikkat! Yeni dönem 1 Mayıs'ta başlıyor

Otomobil sahiplerini yakından ilgilendiren lastik etiketlemeye yeni düzenleme getiren yönetmelik Avrupa Birliği ile eşzamanlı olarak 1 Mayıs tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

24.04.2021Ekonomi
Trabzonda karekod uygulamalı şehit fidanlığı oluşturuldu

Trabzon'da karekod uygulamalı şehit fidanlığı oluşturuldu

Trabzon'da Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, karekod uygulamalı şehit emniyet mensupları için hatıra fidanlığı oluşturuldu.

9.04.2021Haber
Trabzonda karekod uygulamalı şehit fidanlığı oluşturuldu

Trabzon'da karekod uygulamalı şehit fidanlığı oluşturuldu

Trabzon'da Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, karekod uygulamalı şehit emniyet mensupları için hatıra fidanlığı oluşturuldu.

9.04.2021Gündem
Karekod orijinal parfüm sahte

Karekod orijinal parfüm sahte

Yurtdışından getirilen orijinale birebir benzeyen parfüm şişelerinin sahte parfüm ile doldurularak piyasaya sürüldüğü bilgisini alan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti.

4.04.2021Gündem
Sağlık Bakanlığından Pfizer/BioNTech aşısı kılavuzu Çok önemli detay: O kişilere ikinci doz yok

Sağlık Bakanlığı'ndan Pfizer/BioNTech aşısı kılavuzu! Çok önemli detay: O kişilere ikinci doz yok

Türkiye'de Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının kullanımına başlanmasının ardından Sağlık Bakanlığı BioNTech’in mRNA aşısının uygulanmasıyla ilgili kılavuzu da yayımladı. Aşıya ilişkin tüm detayların bulunduğu kılavuza göre alerjik reaksiyon gösteren kişilere ikinci doz yapılamayacak.

3.04.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak Gözler yeni normalleşme takviminde

Düğün salonları ne zaman açılacak? Gözler yeni normalleşme takviminde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mart ayından itibaren kademeli normalleşme sürecine geçileceğini belirterek, 'Mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi, vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz' dedi. Bu gelişmenin ardından düğün salonlarının akıbeti merak konusu oldu. Peki, Düğün salonları ne zaman açılacak?

22.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak Düğün salonlarında yeni dönem Gözler Sağlık Bakanlığında

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonlarında yeni dönem! Gözler Sağlık Bakanlığı'nda!

Düğün salonlarının açılacağı tarih için gözler İçişleri Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlamalar sürerken Kabine Toplantısı'nın ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Martta normalleşiyoruz' mesajını verdi. Hareketliliği önlemek adına faaliyeti durdurulan düğün salonlarının işletmecileri 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirmek için çalışma başlattı. Pandemi döneminde zor günler geçiren işletmeciler ve düğün hazırlığı yapanlar, resmi karar çerçevesinde hazırlıklarına yön verecek. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak? İşte, ayrıntılar.

20.02.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından, vatandaşlar alınan kararların neler olduğunu ve bir süredir devam eden kısıtlamalara yönelik bir açıklama olup olmadığını merak ediyor. Bu husta en çok merak edilenlerden biri de düğün salonlarının akıbeti. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

18.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak, düğün salonları açılacak mı Düğünlerde gizli davetliler dönemi için yeni hazırlık

Düğünler ne zaman başlayacak, düğün salonları açılacak mı? Düğünlerde 'gizli davetli'ler dönemi için yeni hazırlık

Düğünlerin başlayacağı tarih, normalleşme mesajlarının verilmesinin ardından düğün hazırlığında olan çiftlerin odaklandığı konulardan oldu. İçişleri Bakanlığı genelgesi ile faaliyeti durdurulan düğün salonlarında hazırlıklar başladı. Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması sonrası zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Gözler şimdi düğün salonları ile ilgili yapılacak açıklamalarda. Peki, düğünler ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

16.02.2021Gündem
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 19 sözleşmeli personel alımı yapıyor İşte, başvuru şartları

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 19 sözleşmeli personel alımı yapıyor! İşte, başvuru şartları

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde Ön lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSSP93 puan sırası esas alınmak suretiyle personel alımı gerçekleştirilecek. Peki, MKÜ sözleşmeli personel alımı şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.02.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte en son bilgiler

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte en son bilgiler

Koronavirüs sebebiyle yakın temasın olduğu yerlerden biri olan düğün salonları, bir süredir faaliyet yürütemiyor. Düğünlerini iptal eden ya da erteleyen pek çok çift için düğün salonlarının açılacağı tarih araştırılıyor. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

12.02.2021Gündem
Sanal kumar makinesi örgütüne operasyon: 27 gözaltı

Sanal kumar makinesi örgütüne operasyon: 27 gözaltı

AYDIN merkezli 3 ilde sanal kumar makinesi üreten suç örgütüne operasyon yapıldı, 27 şüpheli gözaltına alındı.

10.02.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Covid-19 salgınıyla mücadele çerçevesinde bir süredir kapalı olan düğün salonlarının ne zaman açılacağı merak ediliyor. Bu yaz düğün planı olan vatandaşlar ile geçtiğimiz aylardaki düğünlerini erteleyen vatandaşlar, salonların açılacağı tarihe odaklandı. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

8.02.2021Gündem
Damacanalarda kare kodlu takip dönemi

Damacanalarda kare kodlu takip dönemi

Koronavirüs pandemisi sürecinde damacana su satışları yüzde 70 civarında arttı. Bu artışla birlikte sirkülasyon da artarken, üzerlerinde üretim tarihleri yazan damacanalar, kare kodla da takip edilmeye başlandı. Antalya Tüp ve Su Dağıtıcıları Derneği (ANTSUDER) Başkan Yardımcısı Halil Mert, damacalarının ömrünün 5 yıl ve 70 dolum olduğunu, sonrasında bir daha kullanılamayacağını söyledi. Mert, "Müşterilerimiz suyu rahatça tüketebilir. Bazı firmalar artık damacanaların altlarına kare kod yerleştiriyor. Bu şekilde damacanalar artık elektronik ortamda da takip edilebiliyor" dedi.

4.02.2021Haber
Damacanalara teknolojik düzenleme Yeni dönem

Damacanalara teknolojik düzenleme! Yeni dönem

Pandemi sürecinde damacana su satışının yüzde 70 civarında artmasıyla birlikte sirkülasyon da arttı. Üzerlerinde üretim tarihleri yazan damacanalar, kare kodla da takip edilmeye başlandı. Antalya Tüp ve Su Dağıtıcıları Derneği (ANTSUDER) Başkan Yardımcısı Halil Mert, “Damacanaların ömrü 5 yıl ve 70 dolumdur. Sonrasında bir daha kullanılamaz" dedi.

4.02.2021Gündem
Düğünlere gizli davetli

Düğünlere gizli davetli

Koronavirüs sürecinde düğünlerin yasaklanması nedeniyle zor günler geçiren salon işletmecileri ve organizasyoncular, normalleşmenin başlayacağı döneme yönelik hazırlıklara hız verdi.

4.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak Düğün salonlarını Gizli davetliler denetleyecek

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonlarını 'Gizli davetli'ler denetleyecek!

Düğün salonları koronavirüs pandemisi nedeniyle kapatılan işletmelerden oldu. Evlilik hazırlığında olanlar, bahar aylarının yaklaşması ve aşılama sürecinin devam etmesi ile düğünlerin başlayacağı tarihe odaklandı. Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması sonrası zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Başlayacak yeni uygulamayla artık düğünler gizli davetli ile gözlenecek. İşte, ayrıntılar.

3.02.2021Gündem
Yeni dönem başlıyor: Gizli davetli, düğün salonlarını denetleyecek

Yeni dönem başlıyor: 'Gizli davetli', düğün salonlarını denetleyecek

Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması nedeniyle zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası'nın halk sağlığını korumayı ve hizmet kalitesini artırmayı hedeflediği projede, normalleşme döneminde yapılacak düğünlerde kurallara uyulmayan salonları, 'gizli davetli' denetleyecek.

3.02.2021Haber
Düğünlerde yeni dönem: Gizli davetli

Düğünlerde yeni dönem: Gizli davetli

Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması nedeniyle zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası'nın halk sağlığını korumayı ve hizmet kalitesini artırmayı hedeflediği projede, normalleşme döneminde yapılacak düğünlerde kurallara uyulmayan salonları, 'gizli davetli' denetleyecek.

3.02.2021Gündem
Dönerde hile bitmiyor

Dönerde hile bitmiyor

Türkiye’de en çok tüketilen ürünler arasında yer alan et ve tavuk dönerde hileciliğin önüne geçilemiyor. Tavuk dönerlerde ‘yağlı deri’ kısım karıştırılırken, 100 gram diye tüketiciye 50 gram döner sunuluyor. Et dönerde de ürünlere domuz eti karıştırılabiliyor. Uzmanlar bu hilelerin tadarak anlaşılamayacağı konusunda ise tüketicileri uyarıyor.

2.02.2021Ekonomi
Et ve tavuk dönerde büyük hile Tavuk derisini yediriyorlar

Et ve tavuk dönerde büyük hile! Tavuk derisini yediriyorlar

Et ve tavuk dönerde hile ya da tağşiş yapan işletmeler tüketicinin hem sağlığına hem de cebine zarar veriyor. Bazı tavuk döner işletmeleri 100 gram fiyatına 50 gram verip, içeriğinde de tavuk derisi kullanıyor. Et dönerde ise hileci işletmeler et dönerin içine kıyma, kırıntı et, sakatat hatta tek tırnaklı eti koyabiliyor. Üstelik bunları tadımla anlamak mümkün değil.

1.02.2021Ekonomi
HES kodunu sorgulayan yazılım geliştirildi

HES kodunu sorgulayan yazılım geliştirildi

Bursa'da faaliyet gösteren bir firma, işletmelere yönelik saniyeler içinde binlerce Hayat Eve Sığar (HES) kodunun sorgulanabildiği yazılım geliştirdi.

28.01.2021Tekno
Mezarlıklarda karekod dönemi

Mezarlıklarda karekod dönemi

Pandemide karekod sisteminin yaygınlaşmasıyla karekodlu mezar taşı dönemi de başladı. Artık mezar taşına yerleştirilen karekodlar sayesinde, cep telefonuyla tarama yapıldıktan sonra vefat eden kişinin özgeçmişi, soyağacı, fotoğrafları, video görüntüleri ekrana geliyor. İstenirse kişisel sayfada dualar da yer alabiliyor. Antalya’da mezar yapımı firması sahibi Mehmet Çetin, siparişlere yetişemediğini söylüyor.

27.01.2021Gündem
Mezar taşındaki karekodlu sistemle, vefat  eden kişinin bilgileri okunuyor

Mezar taşındaki karekodlu sistemle, vefat eden kişinin bilgileri okunuyor

Gelişen teknoloji artık mezarlıklarda da uygulanmaya başlandı. Özellikle pandemi sürecinde kullanımı yaygınlaşan ‘karekod’ sistemi, mezar taşlarında da yerini aldı. Mezar taşında dua, resim veya yazıların yerini karekod alıyor. Akıllı telefonla tarama yaparak vefat eden kişinin özgeçmişi, videosu, fotoğrafları, şiir, dua gibi yazı ve görselleri ekranda izleme kolaylığı sağlayan mezar taşındaki karekod sistemini yaptıranların sayısında son günlerde artış oldu.

26.01.2021Haber
Mezarlıklarda yeni dönem Dua, resim ve yazı yerine... Giderek yayılıyor

Mezarlıklarda yeni dönem! Dua, resim ve yazı yerine... Giderek yayılıyor

Gelişen teknoloji artık mezarlıklarda da uygulanmaya başlandı. Özellikle pandemi sürecinde kullanımı yaygınlaşan ‘karekod’ sistemi, mezar taşlarında da yerini aldı. Mezar taşında dua, resim veya yazıların yerini karekod alıyor. Akıllı telefonla tarama yaparak vefat eden kişinin özgeçmişi, videosu, fotoğrafları, şiir, dua gibi yazı ve görselleri ekranda izleme kolaylığı sağlayan mezar taşındaki karekod sistemini yaptıranların sayısında son günlerde artış oldu.

26.01.2021Gündem
Mezarlıklarda yeni dönem Giderek yayılıyor: Akıllı telefonla tarama yaparak...

Mezarlıklarda yeni dönem! Giderek yayılıyor: Akıllı telefonla tarama yaparak...

Pandemi sürecinde bankacılık hizmetlerinden alışverişe hayatın birçok alanında kullanımı yaygınlaşan ‘karekod’ sistemi, mezar taşlarında da yerini aldı. Akıllı telefonla tarama yaparak vefat eden kişinin özgeçmişi, videosu, fotoğrafları, şiir, dua gibi yazı ve görselleri ekranda izleme kolaylığı sağlayan mezar taşındaki karekod sistemini yaptıranların sayısında son günlerde artış oldu.

26.01.2021Gündem
Ülke genelindeki aşıların güvenliği anlık takip ediliyor

Ülke genelindeki aşıların güvenliği anlık takip ediliyor

Aşı Takip Sistemi (ATS) kapsamında aşıların her dozuna kimlik numarası ve karekod tanımlanarak veriler anlık olarak takip ediliyor ve olası bir risk durumunda uygulama yapılmasının önüne geçiliyor.

20.01.2021Haber
Her 2 dakikada anlık veri geliyor Sıkıntı olursa alarm veriyor

Her 2 dakikada anlık veri geliyor! Sıkıntı olursa 'alarm' veriyor

Türkiye'de 1 milyondan fazla kişiye koronavirüs aşısının ilk dozu yapıldı. Ülke genelindeki aşıların güvenliği özel algoritma sayesinde anlık takip ediliyor. Aşılama sürecinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde 70 bini aşkın personel görev alıyor. Ülke genelindeki 10 binden fazla birimden, yaklaşık 13 bin 500 depo ve dolaptan her 2 dakikada bir gelen anlık veriler Bakanlık sunucularına ulaşıyor. Herhangi bir sıkıntının tespit edilmesi durumunda, algoritma tarafından otomatik olarak çağrı merkezine "alarm" şeklinde uyarı iletiliyor. Aşı İle Önlenebilir Hastalıklar Dairesi Başkanlığından Dr. Tarkan Mustafa Yamanoğlu, "Her doza verilen kimlik numarasına ayrıca bir karekod tanımlıyoruz. Bu karekod yapısıyla da bütün izlemleri gerçekleştiriyoruz. Karekod yapısı tamamen Sağlık Bakanlığına özel, farklı bir kılavuzla hazırlanıyor. Bu karekod sayesinde aşının nerede olduğunu, kimin ne zaman nereye taşıdığını, soğuk zincir durumunu, Bakanlığın aşısı olup olmadığı gibi verileri de takip edebiliyoruz'' dedi.

20.01.2021Gündem
Türkiyede koronavirüs aşısı yaptıranların sayısı 1 milyonu aştı

Türkiye'de koronavirüs aşısı yaptıranların sayısı 1 milyonu aştı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında CoronaVac aşısının ülke genelinde uygulanmaya başlanmasının 7'nci gününde ilk dozu yaptıranların sayısı 1 milyonu geçti.

20.01.2021Gündem
Koronavirüs aşıları ile ilgili çok önemli adım Karekod sistemiyle kişiselleştiriliyor...

Koronavirüs aşıları ile ilgili çok önemli adım! Karekod sistemiyle kişiselleştiriliyor...

Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında 14 Ocak Perşembe günü başlatılan aşı uygulamasında ilk hafta geride kalırken, toplam aşılanan sağlık çalışanı sayısı 1 milyona yaklaştı. Her vatandaş için özel olarak oluşturulan karekod uygulaması sayesinde aşılar kişiye özel olarak tahsis edilirken, aşılanan sayısı Kovid-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu üzerinden anlık olarak takip ediliyor.

19.01.2021Gündem
Bakan Koca Türkiye’nin aşı planını paylaştı: Üç partide 10 milyon doz

Bakan Koca Türkiye’nin aşı planını paylaştı: Üç partide 10 milyon doz

Türkiye’nin aşı takvimi ve planlamasıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve parti yönetimine detaylı bilgi verdi. Bu plana göre, ikinci parti aşılar 15 gün sonra gelecek. Üç partide 10 milyon aşı Türkiye’ye ulaşacak. Toplamda ithal edilecek aşı sayısı ise 50 milyon olacak.

17.01.2021Gündem
İlk aşıyı Bakan Koca oldu

İlk aşıyı Bakan Koca oldu

CoronaVac aşısına onay verilmesinin ardından ilk aşıyı Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Bilim Kurulu üyeleri oldular. Fahrettin Koca, “Önümüzdeki günlerin aydınlık olacağına inanıyorum. Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çiziyorum” dedi.

14.01.2021Gündem
Son dakika haber: Aşılama yarın başlıyor Bakan Koca ve Bilim Kurulu üyeleri koronavirüs aşısı oldu

Son dakika haber: Aşılama yarın başlıyor! Bakan Koca ve Bilim Kurulu üyeleri koronavirüs aşısı oldu

Son dakika haberi... Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Çin'de üretilen corona virüsü (koronavirüs) aşısına acil kullanım onayı verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı gündemiyle toplanan Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından kritik açıklamalar yaptı. Bakan Koca, yarından itibaren sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlanacağını duyurdu. Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleriyle birlikte Ankara Şehir Hastanesi'ne geçti. Bakan Koca ve beraberindekiler koronavirüs aşısı oldu.

13.01.2021Gündem
Uzaktan eğitimde dikkat çeken olay Çevrimiçi sınava çevrimiçi kopya…

Uzaktan eğitimde dikkat çeken olay! Çevrimiçi sınava çevrimiçi kopya…

Koronavirüs ile mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçildi. Sınavlar da internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bazı öğrenciler de üye sayısı binleri bulan sosyal medya gruplarında gözetmensiz sınavlarda kopya çekti. CNNTÜRK muhabiri Ceylan Sever’in özel haberi...

3.01.2021Gündem
Dijital bankacılık doludizgin

Dijital bankacılık doludizgin

Teknolojinin gelişmesinden sonra pandeminin de etkisiyle dijital bankacılık uygulamalarına olan talep katlandı. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, “Bu süreçte dijital kanallar ana hizmet kanalı hatta tek temas noktası oldu. Mobil ve internet ödemelerinin toplam ödemeler içindeki payı şubatta yüzde 70 iken mayısta yüzde 83’e ulaştı. İlk 9 ayda geçen yılın aynı dönemine göre temassız ödeme hacmi 8 kat arttı” dedi.

1.01.2021Ekonomi
e-Devlet için önemli güncelleme

e-Devlet için önemli güncelleme

Günden güne çok daha fazla işlemin yapılabilmesine imkan veren e-devlet, yeni bir özellik daha kazandı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, coğrafi verilerin e-Devlet Kapısı vasıtasıyla "Coğrafi Veri Satış Portalı" üzerinden paylaşıldığını bildirdi.

31.12.2020Teknoloji
E-Devlet’te yeni uygulama Coğrafi bilgi sistemlerinin verileri…

E-Devlet’te yeni uygulama! Coğrafi bilgi sistemlerinin verileri…

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, coğrafi verilerin e-Devlet Kapısı vasıtasıyla ‘Coğrafi Veri Satış Portalı’ üzerinden paylaşıldığını bildirdi.

30.12.2020Gündem
9 milyon kişi VakıfBank dijitali tercih etti

9 milyon kişi VakıfBank dijitali tercih etti

2020 yılında pek çok yenilikçi dijital ürün ve hizmeti devreye alan VakıfBank, son 1 yıl içinde 2,4 milyona yakın yeni dijital müşteri kazandı. VakıfBank’ın internet ve mobil bankacılık hizmetlerini kullanan müşteri sayısı 9 milyona ulaştı, şube dışı kanallardan yapılan işlemlerin oranı yüzde 95’i aştı.

23.12.2020Ekonomi
Adnan Oktar organize suç örgütünün anlatıldığı kitapçık, dava dosyasına girdi

Adnan Oktar organize suç örgütünün anlatıldığı kitapçık, dava dosyasına girdi

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik davada şikayetçi avukatı olan Eser Çömlekçioğlu, örgütün cinsel istismar sistemini anlatmak için hazırladığı "Adnan Oktar Suç Örgütü'nün Cinsel İstismar Sistemi" isimli 110 sayfalık kitapçık, dava dosyasına girdi.

20.12.2020Gündem
Kastamonunun coğrafi işaretli Taşköprü sarımsağı karekod ile satılacak

Kastamonu'nun coğrafi işaretli Taşköprü sarımsağı karekod ile satılacak

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde yetiştirilen dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağının marka değerini korumak amacıyla örnek tohumlar üretilerek çiftçiye dağıtılacak.

Son dakika haberler... İstiklal Caddesinde yeni uygulama Bugün başladı...

Son dakika haberler... İstiklal Caddesi'nde yeni uygulama! Bugün başladı...

Son dakika haberi... İstanbul'da Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde karekodlu giriş çıkış uygulaması başlatıldı. Bugün başlayan uygulamayla da vatandaşlar İstiklal Caddesi girişine yerleştirilen karekodları telefon kameralarından okutarak girebiliyor.

4.12.2020Gündem
İstanbul Adalet Sarayına HES koduyla girişler başladı

İstanbul Adalet Sarayı'na HES koduyla girişler başladı

ÇAĞLAYAN'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda HES koduyla giriş uygulamasına başlandı.

3.12.2020Gündem
Maskeniz gerçek mi sahte mi TÜBİTAKın uygulamasıyla öğrenmek kolaylaştı

Maskeniz gerçek mi sahte mi? TÜBİTAK'ın uygulamasıyla öğrenmek kolaylaştı

TÜBİTAK, satın alınan maskelerin tıbbi maske olup olmadığını anlamaya yarayan bir cep telefonu uygulaması geliştirdi. Uygulamayı değerlendiren İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mikrobiyoloji ve Koruyucu Sağlık Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, "Merdiven altı ürünlerin risk yarattığını asla unutmamak gerekir. Cep telefonlarımıza bu Ürün Takip Sistemi'ni indirebiliriz. Bu uygulama sonucunda satın aldığımız ürünün gerçekten bir maske olup olmadığını anlamak mümkün" dedi.

1.12.2020Haber
Son dakika haberleri... Maskeniz gerçek mi TÜBİTAKın uygulamasıyla öğrenilebiliyor

Son dakika haberleri... Maskeniz gerçek mi? TÜBİTAK'ın uygulamasıyla öğrenilebiliyor

TÜBİTAK, satın alınan maskelerin tıbbi maske olup olmadığını anlamaya yarayan bir cep telefonu uygulaması geliştirdi. Uygulamayı değerlendiren İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mikrobiyoloji ve Koruyucu Sağlık Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, “Merdiven altı ürünlerin risk yarattığını asla unutmamak gerekir. Cep telefonlarımıza bu ‘Ürün Takip Sistemi’ni indirebiliriz. Bu uygulama sonucunda satın aldığımız ürünün gerçekten bir maske olup olmadığını anlamak mümkün” dedi. Cep telefonuyla maske kontrolü yapabileceğini duyan bazı vatandaşlar uygulamayı başarılı bulduklarını söyledi. Maskeyi eşinin marketten aldığını söyleyen Zahide Osman, “Açıkçası bilmiyordum bu uygulamayı. Ama deneyeceğim mutlaka. Bakkalda bile satılıyor yani. Kontrol etmek şart” dedi.

1.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Sitelerde güvenlik kamerası

‘Plajı gözetleyen, koridora veya asansöre yerleştirilen güvenlik kameraları hukuka aykırı değil mi’ diye soran okurlarıma yanıtım “evet”. Site veya apartman genel kurulunda böyle bir karar alınsa dahi karara muhalif kalan kat malikleri hatta kiracılar sulh hukuk mahkemesine başvurup bu alanlardaki kameraları söktürebilirler.

26.04.2021

Çevre Bakanlığı’ndan muazzam bir eser: Tabiatın sessiz tanıkları anıt ağaçlar

Çevre Bakanı Murat Kurum hangi kente gitse, bir meydanda, bir cami avlusunda, bir çeşme başında görüyordu.

11.04.2021

Gastronomi başkentinde son durum

Gaziantep’in pandemi dönemindeki son durumu, lezzet ve seyahat düşkünleri için merak konusu. Bu süreçte şehirde gastronomi ve turizm alanında yapılanları Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le konuştuk. İşte “Türkiye’nin mutfağı” diyebileceğimiz bu tarihi kentteki gelişmeler...

18.01.2021

Adnan Oktar çizgi romanının basılan ilk üç nüshası ne oldu

Hafta sonu en gırgır haberi İsmail Saymaz patlattı...

22.12.2020