EKSTRA
MENÜ

Fast

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.308 haberi bulunmuştur.

Fast Haberleri

O gece gördüğüm şey gerçekti Bir zamanlar alay konusu oldular bugün ise...

'O gece gördüğüm şey gerçekti' Bir zamanlar alay konusu oldular bugün ise...

ABD'li yetkililerin peş peşe gelen açıklamaları ve yaz başında yayımlanan Pentagon raporu, UFO'lara olan ilgiyi bir kez daha tazeledi. Geçmişte Dünya dışı varlıklarla karşı karşıya kaldıklarını söyledikleri için alay konusu olanlar ise bugün haklı çıktıklarını belirterek "Biz size demedik mi?" diyor.

19.09.2021Dünya
Hafta sonu EFT olur mu, limiti ne kadar Cumartesi ve Pazar EFT detayları

Hafta sonu EFT olur mu, limiti ne kadar? Cumartesi ve Pazar EFT detayları

Hafta sonu EFT olur mu sorusu para transferi gerçekleştirmek isteyenler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Merkez Bankası’nın (TCMB) açıklamasına göre, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sistemi adı verilen yöntemle ilgi testler tamamlandı. Hafta sonu Cumartesi ve Pazar EFT olur mu, ne zaman hesaba geçer? İşte 7/24 EFT detayları.

18.09.2021Gündem
Ünlü güzellerin en sevdiği eş adayları artık bu sektörden çıkıyor: Futbolcular gözden düştü

Ünlü güzellerin en sevdiği eş adayları artık bu sektörden çıkıyor: Futbolcular gözden düştü

Bir dönem, moda, sinema ve müzik dünyasının kadın ünlüleri eşlerini genel olarak yeşil sahaların yıldızları arasından seçerdi. Elbette bu gelenek tamamen ortadan kalkmadı ama artık kendi alanında liste başı olan ünlü kadınların eş seçimi başka bir sektöre kaydı.

15.09.2021Magazin
Hafta sonu EFT oluyor mu, nasıl yapılıyor

Hafta sonu EFT oluyor mu, nasıl yapılıyor?

Hafta sonu bankaların kapalı olması nedeniyle EFT olup olmadığı ve hafta sonu yapılan EFT’nin hesaba ne zaman geçtiği araştırılıyor. Yeni FAST sitemiyle artık EFT yapmak daha kolay bir hal alırken, EFT nasıl yapılır, hafta sonu yapılır mı, limiti ne kadar sorularının yanıtlarını haberimizde yanıtlıyoruz.

12.09.2021Ekonomi
Emine Erdoğan Türk mutfağı kitabını ve aile mutfağını anlattı: Nisan yağmurundan yoğurt mayalıyorum

Emine Erdoğan Türk mutfağı kitabını ve aile mutfağını anlattı: 'Nisan yağmurundan yoğurt mayalıyorum'

Emine Erdoğan ‘Türk Mutfağı’ kitabının nasıl çıktığını anlatırken, aile mutfağının da sırlarını paylaştı: “Ne yazık ki Türk mutfağı denince akıllara hâlâ sadece baklava ve kebap geliyor. Kitapta benim için özel değeri olan iki tarif de var. Leblebi unu helvası ve tarifini Mali First Lady’sinden aldığım zencefil şerbeti. Mikroorganizmalar açısından çok zengin nisan yağmuru ile yoğurt mayalamayı bir gelenek haline getirdim. Evimizde sabah kahvaltılarında çorba olmazsa olmazımızdır. Tayyip Bey de kahvaltıda çorbayı çok sever."

12.09.2021Gündem
‘Obez ve sağlıksız nesiller istemiyorsak harekete geçmeliyiz’

‘Obez ve sağlıksız nesiller istemiyorsak harekete geçmeliyiz’

Yüz yüze eğitime başlayan çocuklar için okullardaki tehlikelerden biri şüphesiz salgın. Ancak yıllardır bitmeyen yemekhane ve kantin sorunu da yeniden gündemde, veliler isyanda. Gerekli yönetmelikler var ama denetim eksik. Uzmanlar çocuklara yasak koymak yerine onları bilinçlendirmemizi tavsiye ediyor.

Geleceğin liderleri Zirve 23’te buluşacak

Geleceğin liderleri Zirve 23’te buluşacak

Üniversite öğrencilerinin liderlik yetkinliklerinin gelişmesine ve kurumlarda, fark yaratan liderler olmalarına katkı sağlamayı hedefleyen gerçek tecrübe odaklı liderlik platformu 23’ün düzenlediği Zirve 23, 23 Eylül’de İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek.

10.09.2021Ekonomi
Kabilde gündelik hayatın fotoğrafını çektik... Aşı yok ki karşıtı olsun

Kabil'de gündelik hayatın fotoğrafını çektik... Aşı yok ki karşıtı olsun!

Afganistan’da bütün kadınlar burkalı mı? Lokantaların durumu ne? Güzellik merkezleri, kuaförler açık mı? Dolar ne durumda? Sakal mecburi mi? Kabil’in trafiği nasıl? Sosyal hayatta neler oluyor? Düğün törenleri yapılıyor mu? Müzik yayını yapan radyolar kapandı mı? Tiyatro, sinema var mı? Koronavirüsle ilgili neler oluyor? Aşı, test yapılıyor mu? İşte Afganistan'la ilgili merak ettikleriniz...

7.09.2021Gündem
Asırlık tarifler dünyaya açıldı

Asırlık tarifler dünyaya açıldı

Emine Erdoğan’ın öncülüğünde ünlü şef, akademisyen ve uzmanların katkılarıyla hazırlanan ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’nda, Anadolu’nun binlerce yıllık geleneksel yemek tarifleri sağlıklı ve atıksız olarak dünyaya açıldı. Emine Erdoğan, “Kitap dünyanın en önemli kütüphaneleri ve gastronomi raflarında yer alacağı gibi kültürel diplomasi alanında da yeni bir köprü olacak” dedi.

6.09.2021Gündem
CNN TÜRK o üsse girdi: Afganistandaki küçük Amerika Bagram bu halde

CNN TÜRK o üsse girdi: Afganistan'daki 'küçük Amerika' Bagram bu halde!

ABD Temmuz ayında Afganistan'daki en büyük üssü üssünü kaçar gibi terk etmişti. ABD askerleri ayrılınca 5 bin DEAŞ, El Kailde ve Taliban üyesi de üste bulunan şehir büyüklüğündeki hapishaneden serbest kaldı. CNN TÜRK'ten Enver Kaptanoğlu ve Hilmi Yaşa o hapishaneye girdi.

5.09.2021Dünya
Emine Erdoğandan Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabının tanıtımında önemli mesajlar

Emine Erdoğan'dan "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabının tanıtımında önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türk mutfağının sağlıklı, geleneksel ve atıksız yönleriyle dünya mutfaklarında öncü bir yer edineceğini belirterek, "Bu güce inanır, el birliği yaparsak, gastrodiplomasi alanında yeni rekorlar kırabiliriz." dedi.

4.09.2021Gündem
Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Çiftler Nasıl Beslenmeli

Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Çiftler Nasıl Beslenmeli?

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için beslenme önerileri sundu.

Bagram Hava Üssü’nde Taliban şov: Bir zamanlar ‘Küçük Amerika’ydı

Bagram Hava Üssü’nde Taliban şov: Bir zamanlar ‘Küçük Amerika’ydı

Afganistan’daki en büyük NATO hava üssü ve ABD güçlerinin ana karargâhı olan Bagram, Taliban’ın eline geçti. ABD bayraklı kuleleri, fast-food zincirleri, sinema ve kafeleriyle adeta küçük Amerika olan üste, şimdi Taliban bayrakları dalgalanıyor. Süper gücün süper silahları ise militanların ‘poz’ malzemesi oldu...

3.09.2021Dünya
Tiktok ilk kez dur dedi Kemik kıran eğlence... Merdivenden düşmekten daha beter..

Tiktok ilk kez dur dedi! Kemik kıran eğlence... 'Merdivenden düşmekten daha beter..'

Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri olan TikTok özellikle gençler tarafından kullanılıyor. Platformda sürekli yenisi gelen meydan okumalardan sonuncusuna ilk kez Tiktok da müdahale etti. Peki bu challenge'lar neden popüler oluyor ve nasıl zararlar verebilirler? Uzmanlar anlattı...

27.08.2021Gündem
Sabiha Gökçende yolcu sayısında yüzde 34 artış

Sabiha Gökçen'de yolcu sayısında yüzde 34 artış

Ülke genelinde aşılama oranlarının artması ve alınan pandemi önlemleriyle Sabiha Gökçen Havalimanında yolcu sayılarında artış yaşanıyor. Sabiha Gökçen Havalimanından bu yılın ilk 7 ayında 11,8 milyon yolcunun geçiş yaptığı ve yolcu sayısının da geçen yıla göre yüzde 34 artış gösterdiği kaydedildi.

24.08.2021Haber
Sabiha Gökçende yolcu sayısında yüzde 34 artış

Sabiha Gökçen'de yolcu sayısında yüzde 34 artış

Ülke genelinde aşılama oranlarının artması ve alınan pandemi önlemleriyle Sabiha Gökçen Havalimanında yolcu sayılarında artış yaşanıyor. Sabiha Gökçen Havalimanından bu yılın ilk 7 ayında 11,8 milyon yolcunun geçiş yaptığı ve yolcu sayısının da geçen yıla göre yüzde 34 artış gösterdiği kaydedildi.

24.08.2021Ekonomi
Hafta sonu EFT yapılır mı 7 gün 24 saat EFTnin detayları

Hafta sonu EFT yapılır mı? 7 gün 24 saat EFT'nin detayları

Hafta sonu para transferi yapacak olan kişiler EFT ile ilgili son durumu merak ediyor. Merkez Bankası (TCMB), Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sisteminin başladığını duyurdu. Bugün uygulamaya konulan yeni nesil 7/24 anlık perakende ödeme uygulaması olan FAST için pilot testler de tamamlandı.

21.08.2021Gündem
Son dakika... FASTte limit 2000 liraya yükseltildi

Son dakika... FAST'te limit 2000 liraya yükseltildi

24 saat boyunca para transferi imkanı sağlayan ve EFT, havale ücreti ödenmeyen FAST'te limit 1000 liradan 2000 liraya yükseltildi.

4.08.2021Ekonomi
Mavi eğlencenin sezon yıldızları

Mavi eğlencenin sezon yıldızları

Yazın tadı plajda çıkıyor! Deniz, kum ve güneş üçlüsüne bir de lezzetli yemekler ve müzik eklenince iyi bir gün garanti. Tüm bu hizmetleri müşterilerine sunan Çeşme’deki beach club’ları jürimize sorduk. İçlerinde sezonun en yenileri de var, klasikleşmiş mekânlar da...

1.08.2021Seyahat
Sivilce lekeleri nasıl geçer Sivilce izlerine ne iyi gelir Evde sivilce lekelerini geçiren bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Sivilce lekeleri nasıl geçer? Sivilce izlerine ne iyi gelir? Evde sivilce lekelerini geçiren bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Sivilceler, iyileşirken leke veya iz bırakarak iyileşir. Bu nedenle ciltte meydana gelen izler rahatsızlık verebilir. Stres ve sağlık beslenme gibi durumlar da sivilce oluşumu tetikleyebileceği gibi bazı cilt problemleri de buna neden olabilir. Sivilce lekelerine iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemlerle evde çözüm bulunabilir. Peki sivilce lekeleri nasıl geçer? Evde sivilce izlerine ne iyi gelir? İşte sivilce oluşumunun nedenleri ve sivilce lekelerine çözüm olabilecek öneriler...

27.07.2021Sağlık
Bugün bankalar açık mı, ne zaman açılacak 24 Temmuz Cumartesi bankalar çalışıyor mu

Bugün bankalar açık mı, ne zaman açılacak? 24 Temmuz Cumartesi bankalar çalışıyor mu?

Kurban Bayramı’nın bitiminin ardından 9 günlük tatil henüz sonlanmamışken, çalışma saatleri en çok merak edilen kurumlardan biri de bankalar oldu. İşlem yapmak isteyen vatandaşlar, 24 Temmuz bankalar açık mı araştırmalarına devam ediyorlar. Peki bankalar ne zaman açılacak, bugün açık mı? İşte, cumartesi günü bankaların çalışma saatleri bilgisine dair detaylar…

24.07.2021Gündem
Bugün EFT oluyor mu 23 Temmuz bayramın dördüncü günü EFT yapılır mı

Bugün EFT oluyor mu? 23 Temmuz bayramın dördüncü günü EFT yapılır mı?

Bayramda da para gönderisinde bulunmak isteyenler bugün EFT yapılıp yapılamadığını araştırıyorlar. İnternet üzerinden para yollamanın kolay ve pratik yolu olan EFT, pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bayramda normal şartlarda EFT yapılamazken, FAST sistemi uygulamasıyla belirli bir limite kadar gönderide bulunulabilecek. İşte, 23 Temmuz bayramın dördüncü günü EFT yapılmasıyla ilgili detaylı bilgiler…

23.07.2021Gündem
Bankalar ne zaman açılacak Pazartesi günü bankalar açılıyor mu İşte bayram sonrası bankaların çalışma saatleri

Bankalar ne zaman açılacak? Pazartesi günü bankalar açılıyor mu? İşte bayram sonrası bankaların çalışma saatleri

Bankaların çalışma saatleri Kurban Bayramı tatili devam ederken gündeme geldi. 20 Temmuz tarihinde başlayan Kurban Bayramı 23 Temmuz tarihine kadar sürecek. Yılın ikinci dini bayramı dolayısı ise tatile giren bankalar bayram sonrası eski mesai sistemine geri dönecek. Havale, EFT gibi işlemlerini bankacılık sistemlerini kullanarak yapacak olanlar, "Bankalar ne zaman açılacak? sorusunun yanıtına göre hareket edecek. EFT gibi işlemleri 1000 TL'ye kadar FAST sistemi aracılığıyla bayram boyunca gerçekleşebilecek. İşte, bayram sonrası bankaların çalışma saatleri hakkında bilgiler.

22.07.2021Gündem
Bankalar açık mı Bugün bankalar çalışıyor mu Arefe günü ve bayramda bankaların çalışma saatleri

Bankalar açık mı? Bugün bankalar çalışıyor mu? Arefe günü ve bayramda bankaların çalışma saatleri

Bankalar açık mı sorusu bugün pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Kurban Bayramı arefesinde en çok merak edilen konulardan biri de bankaların mesaisi oldu. EFT göndermek ya da para yatırma-çekme işlemi gerçekleştirmek isteyen birçok kişi, bankaların açık olup olmadığını merak ediyor. Alınan karara göre arefe günü olan 19 Temmuz idari tatil edildi. Peki, bugün (19 Temmuz) bankalar çalışıyor mu, açık mı? İşte bankaların arefe mesaisi

19.07.2021Gündem
Bugün EFT yapılır mı, açık mı Arefe günü ve bayramda EFT gider mi

Bugün EFT yapılır mı, açık mı? Arefe günü ve bayramda EFT gider mi?

Bugün EFT yapılır mı sorusu, para gönderisinde bulunmak isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya başladı. Arefe günü ve bayramda EFT yapmak isteyen pek çok kişi, internet üzerinden bunun mümkün olup olmadığını merak ediyor. Arefe gününde EFT yapılması saat 13.00'a kadar mümkün olurken, bayramda bu durum pek mümkün olmamaktadır. Ancak yeni uygulanmaya başlanan FAST sistemi aracılığıyla bayramda 1000 TL'ye kadar EFT yapmak mümkün olabilmektedir. İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

19.07.2021Ekonomi
FAST ödemesi nedir İşte FAST ödemeleri hakkında bilinmesi gerekenler

FAST ödemesi nedir? İşte FAST ödemeleri hakkında bilinmesi gerekenler

8 Ocak itibarıyla kullanıma açılan yeni nesil 7/24 anlık ödeme sistemi Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sisteminin ne olduğu vatandaşlarca sorgulanan konular arasında yer alıyor. Peki, FAST ödemesi nedir?

15.07.2021Gündem
Resmi tatillerde EFT havale yapılır mı 15 Temmuzda EFT yapılır mı

Resmi tatillerde EFT havale yapılır mı? 15 Temmuz'da EFT yapılır mı?

Bugün EFT yapılıyor mu sorusu cevap buldu. 15 Temmuz tarihinin resmi tatil olması dolayısıyla bugün EFT hesaba geçer mi sorusuna yanıt arayan pek çok Müslüman, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. EFT Fast özelliği sayesinde 1.000 TL'ye kadar işlemlerin aynı dakikalar içerisinde yapılabilmesi mümkün olurken, daha büyük meblağlar içinse mesai saatlerinin olması gerekiyor. Peki, EFT bugün yapılır mı? İşte, resmi veriler ışığında o detaylar

15.07.2021Gündem
FAST’te üst limit 2 bin lira olacak

FAST’te üst limit 2 bin lira olacak

Merkez Bankası (MB), Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi’nde işlem üst limitini 2 bin liraya çıkaracağını duyurdu.

10.07.2021Ekonomi
Son dakika... FASTte limitler yükseliyor

Son dakika... FAST'te limitler yükseliyor

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, FAST sistemi işlem üst limiti artırılacak olup, ödeme ve elektronik para kuruluşlarının fast sistemine katılım başvuruları alınmaya başlandı.

9.07.2021Ekonomi
Mide ekşimesine ne iyi gelir, neden olur Mide ekşimesinin belirtileri ve iyi gelen bitkisel yöntemler

Mide ekşimesine ne iyi gelir, neden olur? Mide ekşimesinin belirtileri ve iyi gelen bitkisel yöntemler

Mide ekşimesi, çeşitli mide problemlerinin sonucu hamilelikte, tatlı ya da ekşi yiyince gibi zamanlarda ortaya çıkan bir durumdur. Özellikle yağlı ve ağır beslenme sonucunda mide ekşimesi meydana gelebilir. Mide ekşimesi aynı zamanda gaz yaparak sindirim problemlerine de sebep olabilir. Peki, mide ekşimesine ne iyi gelir, neden olur? Mide ekşimesi nasıl geçer? İşte, mide ekşimesinin belirtileri ve iyi gelen bitkisel yöntemler

7.07.2021Sağlık
ABD o kritik üsten çekildi

ABD o kritik üsten çekildi

ABD, “teröre karşı savaş”ta kritik cephelerden gördüğü Afganistan’daki en büyük askeri tesis olan Bagram Hava Üssü’nü boşalttı. Bir dönem ‘Küçük bir Amerika’ olarak adlandırılan üs, Afgan hükümetine teslim edildi. Taliban, çekilmeden memnun.

3.07.2021Dünya
Gastrit nedir Gastrite ne iyi gelir, neden olur, nasıl geçer Gastrit belirtileri, tedavisi ve iyi gelen yiyecekler

Gastrit nedir? Gastrite ne iyi gelir, neden olur, nasıl geçer? Gastrit belirtileri, tedavisi ve iyi gelen yiyecekler

Mide rahatsızlıkları arasında en yaygın olanı olarak bilinen gastrit, günlük hayatı ciddi oranda olumsuz etkiler ve sinirsel, antral gibi çeşitli türleri vardır. Başta beslenme alışkanlıkları ve stres olmak üzere birçok faktör gastrit hastalığına doğrudan ya da dolaylı olarak neden olmaktadır. Peki, gastrit nedir? Gastrite ne iyi gelir? Gastrit neden olur, nasıl geçer? İşte gastrit belirtileri, tedavisi ve iyi gelen yiyecekle

1.07.2021Sağlık
Motosiklet sürücüsü Elifin ölümünde kahreden detay

Motosiklet sürücüsü Elif'in ölümünde kahreden detay

İzmir'in Konak ilçesinde, TIR'ın çarptığı motosikletin sürücüsü Elif Sürer (21), yaşamını yitirdi. Daha önce ağabeyinin motosikletini kullanan Süer'in kazaya karışan motosikletini 2 ay önce aldığı öğrenildi.

30.06.2021Gündem
Ağız yarasına ne iyi gelir, aft nasıl geçer Geçmeyen ağız yarası nedenleri ve iyi gelen bitkisel çözümler

Ağız yarasına ne iyi gelir, aft nasıl geçer? Geçmeyen ağız yarası nedenleri ve iyi gelen bitkisel çözümler

Günlük hayatta en sık karşılaşılan can sıkıcı problemlerden biri de geçmeyen ağız yaraları ya da bir diğer adıyla aftlar: Beyaz şekilde çıkan ağız yaraları için ne yapmalı, neden çıkar ve aftlara ne iyi gelir, bu sorundan mustarip kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, Ağız yarası (Aft) neden olur? Ağız yarasına ne iyi gelir, aft nasıl geçer? İşte ağız yaralarına karbonattan, sumağa iyi gelen bitkisel çözümler...

29.06.2021Sağlık
Bağırsak Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Bağırsak Enfeksiyonu Nedenleri Ve Tedavisi

Bağırsak Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Bağırsak Enfeksiyonu Nedenleri Ve Tedavisi

Bağırsak enfeksiyonu en sık karşılaşılan sindirim sistemi hastalıklarından bir tanesidir. Sindirim sistemi kanalının tıkanmasına da yol açan bağırsak enfeksiyonu mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bağırsak enfeksiyonunun neden olduğu son yıllarda araştırma konusu olmuştur. Peki bağırsak enfeksiyonuna ne iyi gelir? Bağırsak enfeksiyonuna nasıl geçer? Bağırsak enfeksiyonu nedenleri nelerdir? Bağırsak enfeksiyonu tedavisi nedir? İşte bağırsak enfeksiyonu ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Yeniden bir araya gelmesini bekleyenlere seslendi: Brad ve ben...

Yeniden bir araya gelmesini bekleyenlere seslendi: Brad ve ben...

Beyazperdenin iki ünlüsü yollarını yıllar önce ayırmış olsalar da haklarındaki iddialar bitmek bilmiyor. Olup bitenler de onların gündemden düşmesine bir türlü izin vermiyor.

24.06.2021Magazin
Mide ağrısına ne iyi gelir Strese bağlı mide ağrısı nasıl geçer, neden olur Evde geçmeyen mide ağrısına iyi gelen doğal yiyecekler

Mide ağrısına ne iyi gelir? Strese bağlı mide ağrısı nasıl geçer, neden olur? Evde geçmeyen mide ağrısına iyi gelen doğal yiyecekler

Mide ağrısı belirli zamanlarda mustarip olduğumuz sorunların başında geliyor. Bu nedenle geceleri, strese bağlı geçmeyen mide ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer, neden olur sorularının yanıtları pek çoğumuz tarafından sıklıkla araştırılıyor. Mide ağrısına sadece fiziksel nedenler değil, stres gibi psikolojik nedenler de sebep olabilmektedir. İş yaşamı ve özel yaşamdaki sorunlar sırta vuran, hatta kıvrandıran mide ve karın ağrılarını tetikleyebilir.

23.06.2021Sağlık
Reflüden korunmak için altın kurallar

Reflüden korunmak için altın kurallar

Günümüzde giderek sıklığı artan ve birçoğumuzun yaşam kalitesini bozan reflü hastalığı veya tıbbi adı ile gastroözofageal reflü hastalığı mide asidi ve bunun yanında mide içindeki diğer safra, gıda artıkları gibi içeriğin yemek borusuna doğru geri gelmesidir.

Kemalpaşa’dan 40 ülkeye turşu yolluyor

Kemalpaşa’dan 40 ülkeye turşu yolluyor

43 yıl önce Kemalpaşa’da kurulan Fersan bugün 40 ülkeye ihracat yapıyor. Kurulduğunda bin ton olan yıllık sirke üretimi 22 bin tona, 4 ton olan turşu üretimi 6 bin tona kadar yükseldi. Turşuların yüzde 95’ini ihraç ettiklerini belirten Fersan Yönetim Kurulu Başkanı Gürhan Güven, “Bugün Rusya’dan Japonya’ya kadar 40 ülkede fast food zincirlerinde tüketilen turşular İzmir Kemalpaşa’dan gidiyor” dedi.

21.06.2021Ekonomi
Etek giyen herkesin peşinden koşardı Günde 1 milyon dolar kazanan bir adam ve film gibi bir hikaye

'Etek giyen herkesin peşinden koşardı' Günde 1 milyon dolar kazanan bir adam ve film gibi bir hikaye!

Dünyanın en büyük şirketlerinden birinin patronu genç denebilecek yaşta hayata gözlerini yumunca geriye inanılmaz bir boşluk kaldı. Şirketi yavaş yavaş yutmakta olan bu boşluğu oluşturansa patronun korkunç yönetim anlayışından başka bir şey değildi. Bu haber o patronun hikayesi...

19.06.2021Ekonomi
Son etkilenen şirket oldu... Dünyanın en büyük hamburger zincirine siber saldırı şoku

Son etkilenen şirket oldu... Dünyanın en büyük hamburger zincirine siber saldırı şoku!

Dünyanın en büyük hamburger zinciri McDonald's, müşterilerin ayrıntılarını açığa çıkaran bir veri ihlalinden etkilenen en son büyük şirket oldu.

12.06.2021Ekonomi
Arka arkaya arazi alıyordu... Ne yaptığı ortaya çıktı Dev şirketle Bill Gates arasında inanılmaz bağlantı

Arka arkaya arazi alıyordu... Ne yaptığı ortaya çıktı! Dev şirketle Bill Gates arasında inanılmaz bağlantı

Dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden birinin ABD'li milyarder Bill Gates'le bağlantısı çok şaşırttı. Ünlü milyarder uzun zamandır arazi alıyordu...

12.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

İyileri ve hayal kırıklıklarıyla Corfu

İtalya’ya çok benzettiğim Yunanistan’ın rengârenk Corfu Adası’na bu gidişimde fark ettim ki maalesef kitle turizmini tercih etmişler. Daha önce sevdiğim ama bu kez hayal kırıklığı yaşatan mekânlar da oldu, çok beğendiklerim de...

11.09.2021

Ebeveynler ve çocuklar için okula dönüş rehberi

Tatil sona eriyor ve okula dönüş yaklaşıyor. Hem anne-babalar hem de çocuklar için özellikle bu yıl okula dönüş zamanı kocaman bir duygu okyanusu yaratabilir.

29.08.2021

Haydi tatile gidelim

Ülkemizdeki yıkıcı orman yangınları hepimizi öyle üzdü, öyle mahvetti ki ne tadımız kaldı ne tuzumuz.

10.08.2021

Bir intikam defilesi...

Sinema salonları nihayet açıldı, mutluyuz. Dev perdede film izlemeyi özleyenler ‘Cruella’yla açılış yapabilir. Film, ‘101 Dalmaçyalı’dan hatırlanan Cruella de Vil karakterinin modacı olma çabalarını ve annesinin intikamını alma mücadelesini şenlikli bir öyküyle anlatıyor.

3.07.2021

Maskeler bizden

Türk markalarının dünyaya damga vurduğunu görünce öyle seviniyor, öyle gururlanıyorum ki...

1.07.2021

Tatlı rüyalar

Sıkıntılı konuları ‘tatlıya bağladığımız’ çok olmuştur, ‘tatlı yiyelim tatlı konuşalım’ diyerek dost kazandığımız insanlar da olmuştur…

27.06.2021

Biraz ‘hareket’lenelim...

Haftaya sinemalar açılıyor. Kitleleri salonlara yeniden, büyük stüdyo yapımı aksiyonlarla çekme çabası var. Bunun somut göstergesi de ‘Hızlı ve Öfkeli’ serisinin dokuzuncu adımı olan ‘F9’. Biz de bu vesileyle aksiyon sinemasının öne çıkan yapımlardan bir derleme oluşturduk. Belki bu listeden kimi yapıtları yeniden izleyerek önümüzdeki haftaya kadar antrenman yapmış olursunuz!

26.06.2021