EKSTRA
MENÜ

Kafe

Kafe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kafe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.111 Kafe haberi bulunmuştur.

Kafe Haberleri

Marmaris Plajları 2020 - Marmarisde Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Marmaris Plajları 2020 - Marmaris'de Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Marmaris ülkemizin en güzel tatil yerlerinden birisidir. Marmaris'i bu denli güzel yapan pek çok detay bulunmaktadır. Bu detayların başında da Marmaris'in plajları gelmektedir. Marmaris plajları ile ünlü bir turistik yerdir. Bundan ötürü pek çok kişi Marmaris'e plajları için gelmekte ve burada keyifli bir tatil deneyimi yaşamaktadırlar. Marmaris Türkiye'nin en güzel tatil yerlerinden birisi olarak bilinmektedir. Marmaris'te hem ücretli hem de ücretsiz plajlar bulunmaktadır. Bu ücretli ve ücretsiz plajlar internette en çok araştırılan plajlar arasına girmiştir. Marmaris plajları sosyal medyada paylaşılmaktadır. Peki, Marmaris'in en çok beğenilen plajları hangileridir? Marmaris'te denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz olan plajlar hangileridir? Bu plajlarda hangi imkanlar bulunmaktadır? İşte Marmaris plajları ile ilgili tüm merak edilen bilgiler.

13.10.2020Seyahat
Foça Plajları 2020 - Foçada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Foça Plajları 2020 - Foça'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaz tatilinin vazgeçilmez bölgelerinden biri olarak İzmir Foça ön plana çıkıyor. Özellikle her geçen yıl daha fazla popüler hale gelen bölge, oldukça şirin ve ayrıca yeşilliğin mavilikle birleştiği muhteşem bir alan sunmaktadır. İşte Foça Plajları 2020 - Foça'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
Yalova Plajları 2020 - Yalovada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yalova Plajları 2020 - Yalova'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Marmara Bölgesi'nde yer alan Yalova aynı zamanda yaz tatili için birçok farklı plaj imkanı sunuyor. Ege ve Akdeniz Bölgesine gidemeyenler için bir alternatif olarak, oldukça geniş kumsalı ile birçok plaj öne çıkmaktadır. İşte Yalova Plajları 2020 - Yalova'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Datça Plajları 2020 - Datçada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Datça Plajları 2020 - Datça'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Doğal güzellikleri ile insanı adeta mest eden Datça, Muğla'nın en çok tercih edilen yaz tatil alanlarından biridir. Özellikle masmavi denizi ve altın rengi kumsalları ile tercih edilen pek çok farklı plajı bulunuyor. İşte Datça Plajları 2020 - Datça'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Ayvalık Plajları 2020 - Ayvalıkda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ayvalık Plajları 2020 - Ayvalık'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ayvalık günümüzde hem deniz ve plajları bakımında hem de gezilecek yerler bakımından her daim ön planda olan bir yerdir. Ayvalık Plajları 2020 - Ayvalık'ta denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

12.10.2020Seyahat
Altınoluk Plajları 2020 - Altınolukda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Altınoluk Plajları 2020 - Altınoluk'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Balıkesir’in Ege Bölgesi'nde bulunan Altınoluk, yaz aylarında tatilcilerin en çok tercih ettiği alanlardan biridir. Sadece Balıkesir merkez değil İstanbul'un ve Türkiye'nin pek çok farklı bölgesinde ziyaretçiler, yaz aylarında yoğun şekilde bölgeye geliyor. Aynı zamanda harika plajları ile Altınoluk oldukça popüler tatil yerlerinden biridir. İşte Altınoluk Plajları 2020 - Altınoluk'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Akyaka Plajları 2020 - Akyakada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Akyaka Plajları 2020 - Akyaka'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Akdeniz ve Ege'nin buluştuğu en özel şehirler arasında yer alan Muğla, özellikle yaz turizmi için büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Muğla'nın birçok farklı bölgesinde plaja girmek için harika sahiller yer alıyor. Özellikle Akyaka plajları son dönemlerde bir adım öne çıkmış durumda. İşte Akyaka Plajları 2020 - Akyaka'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Akçakoca Plajları 2020 - Akçakocada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Akçakoca Plajları 2020 - Akçakoca'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Çok fazla olmasa bile Akçakoca'ya gidildiği zaman girilecek olan farklı plajlar bulunmaktadır. Özellikle harika doğal güzellikleri ve masmavi denize ile beraber yaz ayını geçirme olanağı sağlıyor. Aynı zamanda farklı mekanları, restoran ve kafeler ile mutlaka gezilip görülmesi gereken beldeler içerisinde yer almaktadır. İşte Akçakoca Plajları 2020 - Akçakoca'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Ağva Plajları 2020 - Ağvada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ağva Plajları 2020 - Ağva'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaklaşık olarak 50 metre genişliğinde ve iki buçuk kilometre uzunluğunda alana sahip olan Ağva, bu doğrultuda birçok farklı plaj sunuyor. Özellikle hafta sonları tatilcilerin akınına uğrayan bölge, pek çok farklı olanak ile güzel bir yaz geçirme imkanı sağlamaktadır. İşte Ağva Plajları 2020 - Ağva'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Müşterilere Wi-Fi hizmeti veren işletmelere çok önemli uyarı

Müşterilere Wi-Fi hizmeti veren işletmelere çok önemli uyarı

Hizmet sektöründe önemli bir yer edinen ücretsiz internet hizmeti, aynı zamanda işletmelerin başını da çok ağrıtabiliyor. Bir kahve satışı sırasında dahi müşterilere sunulan bu hizmet içerisinde işlenebilecek suçlara dikkat çeken uzmanlar, sunulan internet hizmetinin erişim kaydının tutulmasının (loglama) ve saklanmasının zorunluluk olduğunu, tutmayan ya da saklamayan işletmelerin cezalarla karşılaşacağını belirtiyor.

12.10.2020Teknoloji
TESK Başkanı Palandökenden esnafa özel paket talebi

TESK Başkanı Palandöken'den "esnafa özel paket" talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle lisans ve ön lisans öğrencilerinin uzaktan eğitime geçmesiyle esnafın büyük ekonomik kayba uğradığını belirterek, "Bu süreçten en az zararla çıkması için esnafa özel paket hazırlanmalı." ifadelerini kullandı.

11.10.2020Ekonomi
Türkiye’nin mavi durakları… Birbirinden güzel 10 marina

Türkiye’nin mavi durakları… Birbirinden güzel 10 marina

Yatların, teknelerin bazen dinlenmek, bazen ihtiyaçlarını karşılamak için bağlandıkları marinalar sadece teknelere değil, içindeki restoranlar, butikler ve eğlence merkezleriyle dışarıdan gelen ziyaretçilere de hizmet veriyor. İster tekneci olun ister ‘sade turist’ jürimizin seçtiği 10 marina uğradığınıza değecek; kimi SPA’sıyla kimi etkinlik alanıyla dünya çapında en iyiler arasında…

11.10.2020Seyahat
Zabıtadan kapsamlı korona denetimi

Zabıtadan kapsamlı korona denetimi

BURSA’da koronavirüs salgınına karşı denetimlerini yoğun bir şekilde sürdüren arttıran Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son 10 günde 9 bin 870 noktada çalışma gerçekleştirdi.

10.10.2020Gündem
Pendikte kafede silahlı saldırı

Pendik'te kafede silahlı saldırı

Pendik’te bir kafeye gelen silahlı bir grup, kafede oturan 4 kişiye mermi yağdırdı. Bir anda ortaya çıkan silahlı grup masada oturan 4 kişiyi silahla ateş ettikten sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Saldırıda 1 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, 3 kişi yaralandı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

9.10.2020Gündem
Avcılarda kahvehanelerde oyun oynayan 24 kişiye 3 bin 180er TL ceza

Avcılar'da kahvehanelerde oyun oynayan 24 kişiye 3 bin 180er TL ceza

AVCILAR'da yapılan koronavirüs önlemleri denetiminde kahvehanelerde oyun oynadıkları tespit edilen 24 kişiye 3 bin 180'er TL idari para cezası kesilirken, 4 iş yeri için idari işlem yapıldı.

9.10.2020Gündem
Pendikte kafede dehşet Kurşun yağdırdılar: 1 ölü, 3 yaralı...

Pendik'te kafede dehşet! Kurşun yağdırdılar: 1 ölü, 3 yaralı...

Pendik’te bir kafeye gelen silahlı bir grup, kafede oturan 4 kişiye mermi yağdırdı. Bir anda ortaya çıkan silahlı grup masada oturan 4 kişiyi silahla ateş ettikten sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Saldırıda 1 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, 3 kişi yaralandı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

9.10.2020Gündem
Son dakika... Öğrenci şehirlerine korona darbesi

Son dakika... Öğrenci şehirlerine korona darbesi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs öğrenci şehirlerini de vurdu. Uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte ev kiraları yüzde 40’a varan oranda geriledi. Bir dönem üniversite öğrencileriyle dolup taşan kafe ve restoranlar kepenk indirmeye başladı. Yurtlardan ikinci el mobilyacılara kadar birçok sektör zorda. Esnaf dört gözle salgının bitmesini ve öğrencilerin okula dönmesini bekliyor.

9.10.2020Haber
Son dakika... Öğrenci şehirlerine korona darbesi

Son dakika... Öğrenci şehirlerine korona darbesi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs öğrenci şehirlerini de vurdu. Uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte ev kiraları yüzde 40’a varan oranda geriledi. Bir dönem üniversite öğrencileriyle dolup taşan kafe ve restoranlar kepenk indirmeye başladı. Yurtlardan ikinci el mobilyacılara kadar birçok sektör zorda. Esnaf dört gözle salgının bitmesini ve öğrencilerin okula dönmesini bekliyor.

9.10.2020Ekonomi
Brükselde kafe ve barlar bir ay kapatıldı

Brüksel'de kafe ve barlar bir ay kapatıldı

Belçika'da yeni tip koronavirüse (COVID-19) yakalananların sayısının günlük ortalaması 2 bin 500'ün üzerine çıktı. Salgınının endişe verici boyutlara ulaştığı başkent Brüksel'de, kafe, bar ve spor kulübü kantinler bir ay süreyle kapatıldı.

8.10.2020Dünya
Modern perakendede salgın önlemleri sertifikalarla daha da güçlendi

Modern perakendede salgın önlemleri sertifikalarla daha da güçlendi

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu'nca (TAMPF), "Güvenli Turizm Sertifikası' alan birçok üye işletmemiz, sektörün tüm paydaşları için öncü bir model olarak daha çok sayıda işletmenin bu sertifikayı alması için çaba gösterdi. Salgın karşısında geliştirilen tüm koşullarının tam ve eksiksiz uygulanması konusunda üstlendiğimiz misyonu yerine getirmeye devam edeceğiz." denildi.

8.10.2020Ekonomi
Kapadokya’nın incisi Ihlara Vadisi, pandemi sürecinde 62 bin ziyaretçi ağırladı

Kapadokya’nın incisi Ihlara Vadisi, pandemi sürecinde 62 bin ziyaretçi ağırladı

Kapadokya'nın incisi olarak adlandırılan, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ihlara Vadisi, pandemide yeni normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran'dan günümüze kadar 62 bin turisti ağırladı. Vadinin girişinde kafe işleten Nafiz Köksal, ''Türkiye’nin 81 ilinden Ihlara Vadisine gelenler var. Pandemi döneminde 62 bin ziyaretçiyi ağırladık. Bu rakamlar pandemiye rağmen yüzümüzü güldürdü. Bundan sonra daha iyi olacağına inanıyorum.” dedi.

7.10.2020Seyahat
Koronavirüsün yayılmasında aile içi bulaş ilk sırada

Koronavirüsün yayılmasında aile içi bulaş ilk sırada

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Anestezi Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Coşar, yoğun bakımdaki koronavirüs hastalarının büyük bölümünün aile içi bulaş yoluyla hastalığı kaptığını açıkladı. Prof. Dr. Coşar, "Gençler kafe, restoran gibi mekanlarda daha fazla oturduğu, yani sosyal hayatta aktif oldukları için virüsü evlere taşıma ve evlerde de aile içi bulaşa ciddi bir şekilde neden olduklarını düşünüyoruz. Aile içi bulaş Türkiye’de ciddi oranda" dedi.

6.10.2020Gündem
Kışın soğuklara karşı tasarlandı, koronavirüs nedeniyle ilgi çok arttı

Kışın soğuklara karşı tasarlandı, koronavirüs nedeniyle ilgi çok arttı

Sivas’ta, kışın müşterilerin soğuktan korunması için yapılan ’iglo’ tarzı cam fanuslu ve sosyal mesafeli tasarımlı kafe, koronavirüs sürecinde ilgi görüyor.

Sinema oyuncusu Mehmet Yağmur, koronavirüsten hayatını kaybetti

Sinema oyuncusu Mehmet Yağmur, koronavirüsten hayatını kaybetti

TÜRK sinemasında 30 yıl boyunca birçok filmde sahne alan oyuncu Mehmet Yağmur (78), Malatya'da, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

5.10.2020Magazin
Tüketiciye perakendeyle dokunduk

Tüketiciye perakendeyle dokunduk

Salgın döneminde benzin istasyonlarının tüketicilere perakende ile dokunduğunu belirten Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Fidan Bayındır Yıldız, “İstasyonlar 24 saat açık olan tek yerdi. Pandemi bu anlamda bizim için de öğretici oldu. Uzun zamandır süren marketleşme şimdi kafelerle devam ediyor. Buralar tüketiciler için yeni sosyalleşme alanı” diyor.

5.10.2020Ekonomi
Güz resitali başladı

Güz resitali başladı

Doğu Karadeniz’de eylül ayının son haftasından itibaren kasımın ortalarına kadar devam eden sonbahar, zirvelerden başlayıp alpin çayırlardan vadi tabanına inen bir görsel şölen sunuyor. Yaylacılara artık dönün diyen çiğdemi, kokulu üzüm ‘isabella’dan yapılan ‘Laz muhallebisi’ni, kızıllaşan yapraklarla yaşlı ormanları, zorlaşan patikalarıyla Avusor Yaylası’nı ve yaylalardaki göç heyecanını yerinde görmenin tam sırası.

4.10.2020Seyahat
Ne yediğimizi her zamankinden daha çok önemsiyoruz, öyleyse neden daha çok şişmanlıyoruz

Ne yediğimizi her zamankinden daha çok önemsiyoruz, öyleyse neden daha çok şişmanlıyoruz?

İnsanlık hızla şişmanlıyor. Aylık istatistiklerde bile fark edilebilen bu durum artık alarm veriyor. Çağımız insanının temel kaygılarından biri sağlıklı yaşamakken obezite oranlarındaki artışı uzmanlara sorduk: “Organik etiketlere yersiz hayranlık duyuyoruz, ‘glütensiz’ gibi kavramlara mucize etiketi taktık, ninemizin yediği portakalla bizim yediğimiz arasında çok fark var. Hareket de etmiyoruz!”

Son dakika haberler: Sosyal mesafeye rüzgar ayarı: Eğer yoldan geçen biri öksürüyorsa dedi ve uyardı

Son dakika haberler: Sosyal mesafeye rüzgar ayarı: ''Eğer yoldan geçen biri öksürüyorsa'' dedi ve uyardı!

DİCLE Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Covid-19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, kış aylarında virüsün taşınmasının daha kolay olduğunu belirterek, sosyal mesafeyi, özellikle rüzgarlı havalarda 2 metre veya daha uzağa çıkarmanın, sağlıklı olacağını söyledi. Prof. Dr. Tekin, "Normalde virüs havada ortalama 1- 2 dakika asılı kalabiliyor. Eğer yoldan geçen biri öksürüyor ya da hapşırıyorsa ve siz kısa bir sürede yanından geçiyorsanız, eğer hava rüzgarlıysa size bulaşma ihtimali olabilir. Bunların önüne geçebilmek açısından mesafemizi 2 metreye, 3 metreye kadar çıkarabiliriz" dedi.

3.10.2020Gündem
Bursa’da jandarmadan koronavirüs denetimi

Bursa’da jandarmadan koronavirüs denetimi

BURSA’da, jandarma ekiplerince yapılan koronavirüs denetimlerinde, kurallara uymayan iş yerleri ve kişilere, toplam 56 bin 460 TL ceza uygulandı.

2.10.2020Gündem
Manyasta koronavirüs denetimi

Manyas'ta koronavirüs denetimi

BALIKESİR'in Manyas ilçesinde koronavirüs denetimleri Kaymakam Osman Ateşin katılımıyla yapıldı. Denetimde Kaymakam Ateş vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlatarak, uyardı.

1.10.2020Gündem
İçinizi ısıtacak samimiyetiyle otantik bir semt: Balat

İçinizi ısıtacak samimiyetiyle otantik bir semt: Balat

Samimiyetin henüz yitip gitmediği, her adımda içinizin sebepsizce neşe dolduğu naif semtlerden birisi Balat… Sizi tanıyormuşçasına içten davranan insanları, gökkuşağını andıran rengarenk evleri ve her köşe başında tarihi yapılarıyla sonbahar demlerini hissetmek için gezilecek muhteşem duraklardan Balat. İşte size tüm sıcaklığıyla Balat gezi rehberi…

1.10.2020Seyahat
Son dakika haberi… 81 il valiliğine gönderildi Yarın ülke genelinde gerçekleştirilecek…

Son dakika haberi… 81 il valiliğine gönderildi! Yarın ülke genelinde gerçekleştirilecek…

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid-19 tedbirleri denetimi” konulu genelge gönderdi. Genelgede, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması ve vali/kaymakamların koordinasyonunda sürdürülen denetim faaliyetlerinin  salgınla mücadelede büyük önem taşıdığı ifade edildi.

30.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Yine şüpheli ölüm, yine aynı soru: Şeyda nasıl öldü Atladı mı, atıldı mı

Son dakika haberler: Yine şüpheli ölüm, yine aynı soru: Şeyda nasıl öldü? Atladı mı, atıldı mı?

Şüpheli bir kadın ölümünün bu kez Ataşehir’de yaşandığı ortaya çıktı. Ataşehir Belediyesi çalışanı Şeyda Yılmaz (46), önceki hafta 20 katlı rezidansın 8’inci katından düşmüş halde bulundu.

30.09.2020Gündem
Korona kurallarında açılım yok

Korona kurallarında açılım yok

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile eyalet başbakanları video konferanslı toplantıda sonbahar ve kış aylarında koronavirüse karşı ortak önlemlerde anlaştı. Toplantıdan sonra basın toplantısı düzenleyen Merkel şunları söyledi:

29.09.2020Avrupa
Pistten çıkıp kaderine terk edilen uçak, çürüyor

Pistten çıkıp kaderine terk edilen uçak, çürüyor

TRABZON Havalimanı’nda, iniş sırasında kontrolden çıkarak, denize 25 metre kala yamaca saplanan ve hurdaya ayrılmasının ardından restoran ya da kafe yapılmak üzere Yomra ilçesine götürülen Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, kaderine terk edildi. İlçede yaşayanlardan bazıları uçağın kaldırılması gerektiğini savunurken, bazıları değerlendirilmesini istiyor.

29.09.2020Gündem
Bu çikolata dünyada tek... Ordu denilince akla çikolata gelecek

Bu çikolata dünyada tek... Ordu denilince akla çikolata gelecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Çikolata Park’ta üretilip satışa sunulan çikolatalar, içerisinde bulundurduğu "yüzde 60’lık fındık oranı" ile dünyadaki çikolatası ile meşhur ülkeleri geride bırakıyor.

Fransada koronavirüste kritik rakamlar

Fransa'da koronavirüste kritik rakamlar

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 11 bin 123 vaka tespit edildi.

27.09.2020Dünya
Fransızların yüzde 65i salgınla mücadele konusunda hükümete güvenmiyor

Fransızların yüzde 65'i salgınla mücadele konusunda hükümete güvenmiyor

Fransa'da yapılan bir anket, katılımcıların yarısından fazlasının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele konusunda hükümete güvenmediğini ortaya koydu.

27.09.2020Dünya
‘Virüs garantili’ İstanbul geceleri

‘Virüs garantili’ İstanbul geceleri

Haftanın son gününde İstanbul’da eğlence turuna çıktık. Beşiktaş’tan başlayarak Baltalimanı’na, Aksaray’dan Taksim’e kadar 2.5-3 saat süren yolculuğumuzda kına gecesine, teknedeki organizasyonlara ve gece kulüplerindeki eğlencelere şahit olduk.Tüm bu mekânlarda maske ve sosyal mesafe çoktan unutulmuştu. Girdiğimiz gece kulübü ise bizi çok şaşırttı. Koronavirüsün tavan yaptığı bir dönemde bu eğlence bizi tedirgin etti.

27.09.2020Gündem
Sokağa saçılan paralar 30 saniyede toplandı

Sokağa saçılan paralar 30 saniyede toplandı

ERZİNCAN kent merkezinde bir kafenin ikinci katından sokağa atılan yaklaşık 10 bin TL, sokaktan geçen vatandaşlar tarafından saniyeler içinde toplandı.

26.09.2020Haber
Şaşkına çeviren olay 30 saniye içerisinde hepsini topladılar...

Şaşkına çeviren olay! 30 saniye içerisinde hepsini topladılar...

Erzincan kent merkezinde bir kafenin ikinci katından sokağa atılan yaklaşık 10 bin TL, sokaktan geçen vatandaşlar tarafından saniyeler içinde toplandı.

26.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bir şehir, iki nehir... Belgrad’da sonbahar

Pandemi günlük alışkanlıklarımızı değiştirdi. Bu değişimden tatillerimiz de nasibini aldı. İngiltere’nin de Türkiye’den gelenlere karantina uygulama kararı alması, gidebileceğimiz rotaları iyice kısıtladı. Yaz boyu Türkiye sahillerini karış karış gezdim. Yurtdışı içinse tercihim sonbaharın renkleriyle Belgrad’ı yeniden görmek olacak. Üstelik yakın… Üstelik vizesiz…

12.10.2020

Mekanlar, insanlar ve anılar

BAZI mekanların bende hep anısı vardır.

4.10.2020

Dışarıda yemek gerçekten riskli mi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “Dışarıda yemek yemek riskli. Evinizde ailenizle yemek yiyin. Arkadaşlarınızla, yakınlarınızla aynı masa etrafında bir araya gelmeyin” diye bir açıklama yaptı, ortalık karıştı.

3.10.2020

Paylaşılamayan cadde!

Eski Gemlik Yolu Caddesi'nin 36 adet takılı cadde tabelası var.

2.10.2020

Hoşgeldin sonbahar

“Hoş geldin sonbahar, geçmişin korkularından ve eskilerden kurtulmanın, yenilere yer açmanın mevsimi...” (Paulo Coelho)

1.10.2020

Müsaitseniz kulak misafirliğine geleceğiz

Yolda yürürken kulağıma şöyle bir takılıp geçen cümleleri aşırı seviyorum. Bazıları o kadar cazip ki “Pardon sizinle biraz havadan sudan muhabbet edebilir miyim?” diye sormak istiyor insan. Bu hafta duyduklarımdan size küçük bir liste hazırladım.

27.09.2020