EKSTRA
MENÜ

İstanbul Şehir Üniversitesi

İstanbul Şehir Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.010 İstanbul Şehir Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İstanbul Şehir Üniversitesi Haberleri

Boğaz kapatıldı... Hepsi askıya alındı

Boğaz kapatıldı... Hepsi askıya alındı

İSTANBUL Boğazında yoğun sis nedeniyle transit gemi geçişleri askıya alındı. Gemiler Marmara ve Karadeniz’de bekletiliyor.

20.02.2019Gündem
Bünyamin Sürmeli açıkladı: İstanbulda kar yağışı…

Bünyamin Sürmeli açıkladı: İstanbul'da kar yağışı…

İstanbul’da hafta sonu beklenen kar yağışı öncesinde yoğun sis yaşanıyor. Bünyamin Sürmeli hava durumu ile ilgili son bilgileri paylaştı. Kar yağışı ne zaman gelecek? Sisli hava İstanbul’da devam edecek mi? İşte tüm bu soruların cevabı…

20.02.2019Gündem
Yıldırım canlı yayında açıkladı 518 kilometre raylı sistem yapacağız

Yıldırım canlı yayında açıkladı! "518 kilometre raylı sistem yapacağız"

AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım canlı yayında yaptığı açıklamada, "Raylı sistemlerin payını yüzde 48'e çıkaracağız. Toplam 518 kilometre raylı sistem yapacağız." dedi.

19.02.2019Gündem
Aile içi iletişimi geliştirmenin yolları

Aile içi iletişimi geliştirmenin yolları

Türkiye'nin farklı şehirlerindeki anne-babalara, çocuk yetiştirmenin sırlarının anlatıldığı “LC Waikiki Aile Buluşmaları” devam ediyor. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt'un moderatörlüğündeki LC Waikiki Aile Buluşmaları'nın onuncusu 23 Şubat Cumartesi günü Ankara Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

19.02.2019Advertorial
Yara izlerini sanata dönüştüren kadınlar Londra Moda Haftası’da

Yara izlerini sanata dönüştüren kadınlar Londra Moda Haftası’da

Türkiye’deki savaş mağduru Suriyeli sığınmacı kadınların katkısıyla hazırlanan özel tasarımlar, Manchester şehrindeki ünlü Türk modacı Zeynep Kartal’ın, ‘Umudun Hikayesi’ adlı 2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu defilesinde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının desteğiyle Londra Moda Haftası’nda sergilendi.

17.02.2019Avrupa
Binali Yıldırımdan gülümseten hatıra: Bir gece saat 2de biri aradı...

Binali Yıldırım'dan gülümseten hatıra: Bir gece saat 2'de biri aradı...

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, TRT’de yayınlanan Vapur Çay Simit Sohbet programının konuğu oldu. Binali Yıldırım, anlattığı hatıralar ile programda renkli anlar yaşattı.

17.02.2019Gündem
Geçen yıl 751 ton atık pil toplandı

Geçen yıl 751 ton atık pil toplandı

TAP Genel Sekreteri Neslihan Bahar Boyacılar: "2018 yılı sonu itibarıyla 751 ton atık pil toplandı. En çok atık pili bölge olarak Marmara'dan, şehir olarak ise İstanbul'dan topluyoruz. Şu ana kadar Türkiye çapında büyükşehir, il, ilçe ve belde olmak üzere 660 belediye ile işbirliği halindeyiz. Her yıl ödüllü atık pil yarışmasına katılan şehir ve okul sayısı artıyor. Okullardan atık pili belediyeler topluyor, her il kendi içerisinde değerlendiriliyor ve her ilde en çok atık pil toplayan 3 okul tarafımızdan ödüllendiriliyor" açıklamasında bulundu.

16.02.2019Ekonomi
Sağlık Bakanı duyurdu Hasta kabulüne bugün başlandı...

Sağlık Bakanı duyurdu! Hasta kabulüne bugün başlandı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada 'Ankara Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne bugün itibariyle başlandı. Bilkent Şehir Hastanesinde 7 bine yakın sağlık personeli olmak üzere toplam 12 bin kişi istihdam edilecek' dedi.

13.02.2019Gündem
Sultan Işık kimdir Sultan Işıkın biyografisi

Sultan Işık kimdir? Sultan Işık'ın biyografisi

Yeşilay Genel Müdürü Sultan Işık'ın kim olduğu ve kariyeri, basında yer alan haberlerin ve katıldığı televizyon programlarının ardından merak konusu oluyor. 2018 yılından bu yana Yeşilay Genel Müdürü olan Sultan Işık'ın lisans diploması psikoloji alanındadır. İşte, Sultan Işık'ın biyografisi...

11.02.2019Gündem
‘24 Saat açık belediye geliyor’

‘24 Saat açık belediye geliyor’

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa eden Mustafa Sarıgül, Demokratik Sol Parti’den (DSP) Şişli belediye başkan adayı oldu. 7/24 sahada seçim çalışmalarını sürdüren Mustafa Sarıgül ile konuştuk: “Hepimizin belediyesi geliyor. 24 saat açık belediye geliyor.”

10.02.2019Gündem
‘Bu kadar yüksek spekülatif basınç olan bir ülkede alçak mimarlık yapılamaz’…

‘Bu kadar yüksek spekülatif basınç olan bir ülkede alçak mimarlık yapılamaz’…

Mimarlık tarihçisi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Uğur Tanyeli’yle son kitabı ‘Mütereddit Modernler: Dünyada ve Türkiye’de Mimar İdeologlar’dan yola çıkarak güncel meseleler, ‘alçak mimarlık tartışması’, Türkiye’deki arsaya yönelik spekülatif basınç, yıkılan AKM, Emek Sineması gibi yapılar ve öne çıkan yeni kuşak mimarlar üzerine söyleştik…

Taşımacılıkta dizel sürecek

Taşımacılıkta dizel sürecek

Avrupa’da dizel otomobil satışları hızla düşerken, ağır ticari araçlarda devam edeceğe benziyor. Alman Volkswagen’in ticari araç markalarının CEO’su Andreas Renschler, “Tamamen temiz e-taşımacılık dönemine girene kadar, yüksek verimli dizel motoru uzun yıllar görmeye devam edeceğiz” dedi.

2.02.2019Ekonomi
THY’nin özel şoförlü lüks araçlı transfer hizmeti 20 noktaya çıktı

THY’nin özel şoförlü lüks araçlı transfer hizmeti 20 noktaya çıktı

Türk Hava Yolları(THY) business sınıfında seyahat eden yolcular için tahsis ettiği özel şoförlü, lüks araçlı transfer hizmetine 6 kent daha ekleyerek 20 noktaya çıkardı. ABD ve Kanada’da 35 mile (56.3 km) kadar yolculara havalimanı ile şehir merkezi arasında lüks araçlarla ücretsiz transfer hizmeti sağlanıyor.

1.02.2019Ekonomi
Erdoğan: Şehirleri ileri taşımanın sözünü veriyoruz

Erdoğan: Şehirleri ileri taşımanın sözünü veriyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin yerel seçimlere dönük taahhütlerini içeren 11 maddelik manifestosunu açıkladı. Belediyelerde hakka, adalete, hukuka aykırı davranan hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını söyleyen Erdoğan, “Halkımıza, yeni bir heyecanla şehirlerimizi daha ileriye taşımanın sözünü veriyoruz” dedi.

1.02.2019Gündem
Kar Almanya’da hayatı felç etti

Kar Almanya’da hayatı felç etti

Almanya’da yoğun kar yağışı nedeniyle Köln-Bonn Havalimanı’nda bazı uçuşlar iptal edilirken, çok sayıda uçuşun da gecikmeli gerçekleştiği belirtildi. Başta Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti olmak üzere bazı şehirlerde hızlı tren seferlerinin yapılamadığı, karayollarında da araçların mahsur kaldığı söylendi.

31.01.2019Avrupa
Son dakika... Binali Yıldırım: 18 Şubatta TBMM Başkanlığını bırakacağım

Son dakika... Binali Yıldırım: 18 Şubat'ta TBMM Başkanlığı'nı bırakacağım

TBMM Başkanı ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, aday gösterildikten sonra ilk kez bir televizyon programına konuk oldu. "İstanbul'u konuşmalıyız. Anlamsız yere benim istifa edip etmeyeceğim konuşuluyor." diyen Yıldırım, "Partim aday göstereceğini açıklamış. Yapılmayan bir işlem üzerinden tartışmanın gidiyor olması çok rahatsız edici bir şey. Burada ilk kez açıklıyorum. Adaylık müracatımın yapıldığı andan itibaren görevimi bırakıyorum." ifadelerini kullandı ve 18 Şubat'ta istifa edeceğini duyurdu.

29.01.2019Gündem
Tarih ve sanatın aynı sokakta buluştuğu yer: Buenos Aires

Tarih ve sanatın aynı sokakta buluştuğu yer: Buenos Aires

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'in tarihi San Telmo Mahallesindeki San Telmo Fuarı, kültürel etkinlikleri, el sanatları ve hediyelik eşyalarıyla Arjantinlilerin yanı sıra turistlerin de ilgi odağı.

23.01.2019Seyahat
3. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın büyük ödül sahibi Türkiye’den

3. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın büyük ödül sahibi Türkiye’den

Bağımlılıklara karşı sporun önleyici etkisi ana temasıyla bu yıl 3.’sü düzenlenen Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nda büyük ödülün sahibi Türkiye’den Aşkın Ayrancıoğlu oldu. Yarışmaya 51 ülkeden 414 katılımcı 787 karikatür ile başvurdu.

22.01.2019Kampüs
Çocuğunuzla arkadaş değil, anne baba olun

Çocuğunuzla arkadaş değil, anne baba olun

Türkiye'nin farklı şehirlerinde anne-babalara çocuk yetiştirmenin sırlarının anlatıldığı “LC Waikiki Aile Buluşmaları” devam ediyor. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt'un moderatörlüğündeki LC Waikiki Aile Buluşmaları'nın sekizincisi 19 Ocak Cumartesi günü Denizli Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

15.01.2019Advertorial
Nihat Zeybekci canlı yayında soruları yanıtladı

Nihat Zeybekci canlı yayında soruları yanıtladı

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Zeybekçi "İzmir hakkında en önemli projemiz bu" diyerek "Ayın 20'sinden sonra açıklayacağız. 30 bin ARGE çalışanının olduğu, en büyük teşviklerin, avantajların verildiği, bilim insanlarının, akıl insanlarının... Bununla ilgili de 27 dönümlük bir alan; tabiat olarak dünyanın en güzel yerinde, doğanın içinde" şeklinde konuştu.

12.01.2019Gündem
Son dakika: İstanbulda lodos... İDO ve BUDO seferleri iptal

Son dakika: İstanbul'da lodos... İDO ve BUDO seferleri iptal

İstanbul’da, dün akşam saatlerinden itibaren lodos etkisini sürdürmeye devam ediyor. İDO, Şehir Hatları ve BUDO seferlerinden bazıları iptal edildi.

11.01.2019Gündem
Acile hücum

Acile hücum

Acil servisler ‘hızlı muayene ve tetkik’ isteyenlerin akınına uğradı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda 10 ayda yapılan 295.8 milyon muayenenin dörtte biri acil servislerde gerçekleşti.

3.01.2019Gündem
Yavru Vatana doğru...

Yavru Vatan'a doğru...

Muhteşem denizinin yanı sıra tarihi güzellikleriyle de sizi büyüleyecek Kıbrıs’ta gezilecek neresi var diye düşünüyorsanız gelin bu yazımı hep beraber inceleyelim.

2.01.2019Seyahat
İBB duyurdu Yılbaşını İstanbulda geçirecekler dikkat

İBB duyurdu! Yılbaşını İstanbul'da geçirecekler dikkat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yılbaşı için bazı önlemler aldı. Önlemler kapsamında zabıta, itfaiye, sağlık personellerinin gece boyu ek mesai yapacağı, Metro, metrobüs ve İETT hatlarının da ek seferler düzenleyeceği açıklandı.

30.12.2018Gündem
Üniversiteliler ABD yolcusu

Üniversiteliler ABD yolcusu

Üniversite öğrencileri tarafından kurulan 'RoboDragos Takımı, ‘Öğrenciler Arası İnsansız Hava Sistemleri Yarışması’na (SUAS) katılmaya hak kazandı. Takım, ‘İnsansız Hava ve Kara Aracı’ projeleriyle 12-15 Haziran tarihleri arasında ABD’de yarışacak.

27.12.2018Eğitim
İsveç’ten yükseköğretim atağı

İsveç’ten yükseköğretim atağı

Avrupa’nın yaşam standartlarıyla gözde ülkeleri arasında yer alan İsveç’te uluslararası öğrenci oranı arttı.

20.12.2018Eğitim
Mutluluğun temeli çocukluk

Mutluluğun temeli çocukluk

Türkiye'nin farklı şehirlerinde anne-babalara çocuk yetiştirmenin sırlarının anlatıldığı “LC Waikiki Aile Buluşmaları” devam ediyor. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt'un moderatörlüğündeki LC Waikiki Aile Buluşmaları'nın sekizincisi 22 Aralık Cumartesi günü Trabzon Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Saat 14.00’te başlayacak buluşmada, Hürriyet Kitap tarafından yayınlanan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi'nin uzmanlarından Dr. Şirin Seçkin ve LC Waikiki’nin reklam yüzü İrem Helvacıoğlu ile birlikte “Mutluluğun temeli çocukluk” konusu konuşulacak.

18.12.2018Advertorial
Hatayın meşhur lezzetleri İstanbullularla buluşuyor

Hatay'ın meşhur lezzetleri İstanbullularla buluşuyor

Hatay'ın eşsiz lezzetleri ve yöresel ürünleri İstanbullularla buluştu. 16 Aralıkta sona erecek gastronomi şenliği için Hatay İş adamları ve Bürokratları Derneği Genel Sekreteri Adnan Dolapcıoğlu, Hatay UNESCO tarafından, 26. Gastronomi Yaratıcı Şehir ünvanına sahip dedi.

Kotler: Türk kültürü dünya tarafından merak ediliyor

Kotler: Türk kültürü dünya tarafından merak ediliyor

Pazarlama duayeni Philip Kotler, "Türk kültürü dünya tarafından merak ediliyor. İddianız var, gelenek var, istek var, gideceğiniz yön var. Öncelikle markaları oluşturmada bir beceri oluşturmamız lazım. Para da lazım ama fikir olmalı. Sizin markanızın bir mükemmellik standardı oluşturmaması için hiçbir sebep yok" diye konuştu.

6.12.2018Ekonomi
‘Merkez Ankara’yı Düsseldorf’ta tanıttı

‘Merkez Ankara’yı Düsseldorf’ta tanıttı

Pasifik İnşaat, ‘tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesi’ olarak hazırladığı ‘Merkez Ankara’ projesini Düsseldorf’ta tanıttı. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarını bir arada sunan ‘Merkez Ankara’da gurbetçi yatırımcılara özel fırsatlar sunacaklarını söyledi.

30.11.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Binali Yıldırım’la Tuzla’dan Silivri’ye bir yol sohbeti

Seçimi hesaplaşmaya dönüştürmek, İstanbul’a kötülük yapmaktır

22.02.2019

‘Rum azınlık’, ‘Müslüman azınlık’ dedi... ‘Türk’ demedi

Yunanistan Başbakanı Çipras’ın Ruhban Okulu ziyaretini Yunan politikacılar olumlu yorumlarken, basın “Bir şey çıkmaz” diyormuş. Başbakan Çipras ise iki ülkede Rum azınlığın ve Batı Trakya’daki Müslüman azınlığın (“Türk” demedi) dinleri yüzünden sıkıntı yaşamalarının üzüntü olduğunu belirtti, “Gelecek ziyaretimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte bu okulun kapısını açmayı ümit ediyoruz” dedi.

10.02.2019

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Hürriyet'e konuştu: Beni tanıyınca çok sevecekler

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da CHP’nin büyükşehir belediye başkan adayı olmaya hazırlanıyor. Peki kimdir, onu adaylığa götüren taşları nasıl döşedi? Yakında adını daha sık duyacağımız İmamoğlu’yla buluştuk. İmamoğlu iddialı: “Tanıdıklarında beni çok sevecekler. O kadar sevecekler ki “Bu benim evladım, kardeşim” diyecekler. Gün gelecek, Cumhurbaşkanı da bana oy verecek.”

17.12.2018

9 Aralık'ın İngilizleri

9 Aralık 1917 İngiliz general Edmund Allenby’nin Kudüs’e giriş günüdür. 1949 yılı 9 Aralık günü ise İngiltere’nin Kudüs’ü fiilen terk ediş günüdür. Başarısız bir 32 yıl. Britanya’nın Filistin’deki hâkimiyetini nitelemek için en doğru tabirdir. İhtiyar İngiltere’nin Arapların henüz örgütlenemeyen mücadeleci protestoları ve Siyonistlerin örgütlenen terörüyle baş edebilme imkânı kalmamıştı.

9.12.2018