EKSTRA
MENÜ

Hayat Sigortasi

Hayat Sigortasi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayat Sigortasi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.576 Hayat Sigortasi haberi bulunmuştur.

Hayat Sigortasi Haberleri

Sigorta nedir, ne işe yarar Sigorta çeşitleri nelerdir Sigorta terimleri ve tanımları

Sigorta nedir, ne işe yarar? Sigorta çeşitleri nelerdir? Sigorta terimleri ve tanımları

Günümüzde sigortasız bir kişi, bir mülk ya da araç bulmak imkansızdır. Bunun nedeni sigortanın hayatımızda ne denli önemli olduğuna dayanmaktadır. Fakat pek çok kişi hem kendine hem de malına sigorta yapmasına rağmen, nasıl çalıştığını bilmemektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Vergiden Düşülebilen Kalemler Listesi Nelerdir Gider Gösterilen Kalemler Listesi

Vergiden Düşülebilen Kalemler Listesi Nelerdir? Gider Gösterilen Kalemler Listesi

Vergi kelimesi, vergi kavramı günlük hayatta sürekli karşılaştığımız konulardır. Vergiden düşülebilen kalemler de aynı şekilde vergi ile bağlantılıdır. Ancak çok kişi vergiden düşülebilen kalemleri ve bu kavramı bilmemektir. İşte ilgiyle okuyacağınız, vergiden düşülebilen kalemler hakkındaki yazımızı sizin için derledik. Vergiden düşülebilen kalemler listesi nelerdir? Gider gösterilen kalemler listesi.

13.05.2021Kobi
Gözünüzden kaçmış olabilir | BioNTech aşısının ilginç hikayesi... Sputnik Vnin diğerlerinden farkı ne... (23 Nisan 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | BioNTech aşısının ilginç hikayesi... Sputnik V'nin diğerlerinden farkı ne?... (23 Nisan 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

23.04.2021Gündem
Gözünüzden kaçmış olabilir | Aşı sahtekarlığı pes dedirtti... Kredi çekenler bu tuzağa düşmeyin... (22 Nisan 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Aşı sahtekarlığı pes dedirtti... Kredi çekenler bu tuzağa düşmeyin... (22 Nisan 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

22.04.2021Gündem
Kredi çekenler dikkat Açık onay olmadan sigorta yapılırsa...

Kredi çekenler dikkat! Açık onay olmadan sigorta yapılırsa...

Tüketici Mahkemesi'nin geçtiğimiz günlerde verdiği 'hayat sigortası' kararı, kamuoyunda çok tartışıldı. Bankadan kredi çekenlere yapılan hayat sigortalarına ilişkin emsal niteliğindeki kararı, uzmanlar hurriyet.com.tr için değerlendirdi.

22.04.2021Gündem
Mahkemeden emsal karar... Kredi çekerken onay vermeyenler buna dikkat

Mahkemeden emsal karar... Kredi çekerken onay vermeyenler buna dikkat!

Kredi çekerken hayat sigortasına onay vermeyen Fatih Kaymak, banka ile anlaşamayınca soluğu mahkemede aldı. Mahkeme bankayı üzen, Kaymak'ı ise sevindiren emsal kararı açıkladı.

4.04.2021Ekonomi
Hayat sigortası bahanesiyle vurguna 1 yıl 8 ay hapis

Hayat sigortası bahanesiyle vurguna 1 yıl 8 ay hapis

Zonguldak'ta, aradığı kişiye ferdi hayat sigortası yapacağı iddiasıyla banka bilgilerini alarak 4 bin TL'yi kendi hesabına geçiren A.B. (22), 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

3.04.2021Gündem
Şeytan babaya 212 yıl hapis

Şeytan babaya 212 yıl hapis

ABD’de içinde karısı ve otizmli iki oğlunun bulunduğu aracı iskeleden denize sürerek, çocukların boğularak ölümüne neden olan babanın davası sonuçlandı. Şeytani bir planla çocuklarını öldürüp sonrasında sigortadan 285 bin dolar tazminat alan Mısırlı Ali Elmezayen, 212 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

13.03.2021Dünya
Koronavirüs geçirenler dikkat Sağlık sigortası yaptıracakları neler bekliyor

Koronavirüs geçirenler dikkat! Sağlık sigortası yaptıracakları neler bekliyor?

İlk Covid-19 vakasının ortaya çıktığı günden bu yana insanlar sağlık sektörünün önemini bir kez daha anladı. Bununla birlikte bir soru daha belirdi: Koronavirüs geçiren biri sağlık sigortası yaptırmak istediğinde daha fazla mı ödeme yapacak? 6 soruda inceledik

12.03.2021Gündem
Birleşme sinerji getirdi kârlılık arttı

Birleşme sinerji getirdi kârlılık arttı

Kamu şirketlerinin birleşmesi ile Varlık Fonu çatısı altında kurulan Türkiye Sigorta’nın ilk yıl sonuçları açıklandı. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli, pazar payını, birleşmenin etkisinin üzerinde arttırdıklarını belirterek, lider konuma geldiklerini söyledi. Benli, Doğu Avrupa ve Türk cumhuriyetlerinde de büyümek istediklerini kaydetti.

10.03.2021Ekonomi
Semra Aysalın ölümü olayında flaş gelişme Eşi Hakan Aysalın ifadesi ortaya çıktı

Semra Aysal'ın ölümü olayında flaş gelişme! Eşi Hakan Aysal'ın ifadesi ortaya çıktı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 2.5 yıl önce kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden Semra Aysal olayında flaş bir gelişme yaşandı. 400 bin liralık ferdi kaza sigortası bedelini alabilmek için aşağıya itti suçlamasıyla tutuklanan eşi Hakan Aysal’ın, savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı.

11.02.2021Gündem
Satış hedefini aştı, yeni proje yolda

Satış hedefini aştı, yeni proje yolda

2020 yılını 2 milyar 250 milyon TL’lik satış ile tamamlayan Tahincioğlu, 2021 yılına yeni proje ile giriyor.

5.01.2021Ekonomi
TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Atilla Benli "Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 18 Aralık 2020 verilerine göre BES ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısı 12,6 milyonu aştı. Devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğü ise yaklaşık 171 milyar TL’ye ulaştı" dedi.

2.01.2021Ekonomi
Yargıtaydan emsal karar Bankadan kredi çekenler dikkat...

Yargıtay'dan emsal karar! Bankadan kredi çekenler dikkat...

Yargıtay bankalarla ilgili emsal bir karara imza attı. İhtiyaç kredisi çeken bir müşterinin kanser hastası olduğunu bilen banka, hayat sigortasının karşılığı olarak talep edilen ücreti tüketicinin hesabına yatırdı. Kanser hastası müşteri vefat edince banka, mirasçılar için icra takibini devreye aldı. Yüksek Mahkeme'nin kararı ise bankanın talebi doğrultusunda olmadı...

27.12.2020Ekonomi
Kenyada hemşire ve sağlık memurlarından sonra doktorlar da grev kararı aldı

Kenya'da hemşire ve sağlık memurlarından sonra doktorlar da grev kararı aldı

Kenya Tıp Doktorları, Eczacılar ve Diş Hekimleri Birliği (KMPDU), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin yetersiz olduğu gerekçesiyle greve başladı.

21.12.2020Dünya
Sigortadan erken ayrılanlara ücret iadesi

Sigortadan erken ayrılanlara ücret iadesi

Trafik, sağlık, hayat sigortası gibi birçok kalemde toplanan riskleri teminat altına alan paketler poliçe süresi öncesinde iptal edilirse ücreti iade ediliyor.

18.12.2020Sigorta
Cigna’dan KOBİ ve çiftçilere özel ürün

Cigna’dan KOBİ ve çiftçilere özel ürün

Cigna; müşterilerinin değişen sigorta ihtiyaçlarını odağına alarak onların ihtiyaç ve beklentilerine uygun yeni ürün çeşitlerini sunmaya devam ediyor.

27.11.2020Sigorta
İzmir’de hasar ödemeleri başladı

İzmir’de hasar ödemeleri başladı

Bugüne kadar sigorta şirketlerine çoğu konutlardan oluşan 4 bin 500’ün üzerinde hasar ihbarı geldi. Hasarlarının bir kısmı şimdiden ödendi. İzmir depreminin yarattığı maddi kaybın 3.5 milyar lira olacağı tahmin edilirken, sigortacılar bunun 1.8 milyar lirasını karşılayacak.

9.11.2020Ekonomi
Cigna Finans’ın adı yenilendi

Cigna Finans’ın adı yenilendi

Cigna Finans, hayata geçirdiği marka dönüşüm süreci kapsamında, müşterilerine artık CIGNA adıyla ulaşacak. 200 yılı aşkın tecrübesi ile 30 ülkede 180 milyondan fazla müşterisine hizmet veren uluslararası sağlık ve sigorta kuruluşu Cigna Grubu ile Türkiye’nin özel bankalarından QNB Finansbank ortaklığında faaliyet gösteren emeklilik ve hayat sigortası şirketi Cigna Finans’ın adı CIGNA olarak yenilendi.

30.10.2020Sigorta
Covid-19 tüketicileri tasarrufa yöneltti

Covid-19 tüketicileri tasarrufa yöneltti

AvivaSA, Covid-19 Salgınıyla beraber Sigorta Sektöründeki Tüketici Tutum ve Davranış Değişiklikleri araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçlarına göre Covid-19 salgınıyla birlikte tüketicilerin gelecek kaygısı ve olası bir hastalık endişesi nedeniyle tasarrufa yöneldiği gözler önüne serildi.

30.10.2020Sigorta
Hastalıklarla ile mücadelede kadınların en büyük destekçisi ‘sigorta’

Hastalıklarla ile mücadelede kadınların en büyük destekçisi ‘sigorta’

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı... Tüm dünyada bu tarihlerde meme kanserinde erken teşhise dikkat çekmek için önemli etkinlikler düzenleniyor, kampanyalar ve paylaşımlar yapılıyor. Sigorta sektörü de bu konuda koruyucu ve tedavi amaçlı önemli çalışmalara ve kampanyalara imza atıyor.

23.10.2020Sigorta
Sigortacılık sektörü Kovid-19 salgını ve afetlerin gölgesinde büyüyor

Sigortacılık sektörü Kovid-19 salgını ve afetlerin gölgesinde büyüyor

Geçen yılın 8 aylık döneminde 43 milyar liralık poliçe üreten sigortacılık sektörü, Kovid-19 salgınındaki tedbirler ve meydana gelen afetlerin gölgesinde bu yılın aynı döneminde 53,3 milyar liralık sigorta yaparak büyümesini sürdürdü.

21.10.2020Ekonomi
Giresundaki sel afetinde hayvanlarını kaybeden çiftçilerin mağduriyeti giderildi

Giresun'daki sel afetinde hayvanlarını kaybeden çiftçilerin mağduriyeti giderildi

Giresun'da, sel afetinden etkilenen çiftçilere büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile arılı kovan dağıtılarak mağduriyetlerinin giderildiği bildirildi.

7.10.2020Ekonomi
Hayatta kredi bereketi

Hayatta kredi bereketi

Pandemi döneminde verilen banka kredileri hayat sigortasında rekor büyüme getirdi. Hayat sigortası pazarı yüzde 64 büyüdü. Hayat sigortalarının yüzde 84’ü bankalar tarafından verilen kredili hayat sigortalarından oluştu.

5.10.2020Ekonomi
Korkudan evden çıkamıyor Kilit üstüne kilit takıyoruz

Korkudan evden çıkamıyor! 'Kilit üstüne kilit takıyoruz'

Antalya’da boşanma aşamasındaki eşinin darp ve hakaretinden elektronik kelepçe ile kurtulan 1 çocuk annesi kadın, bu ünitesi elinden alınınca eve mahkum oldu. Açık hedef olduğunu ve ölmek istemediğini söyleyen kadın, eşinin kendisinden uzak durmasını sağlayan elektronik kelepçe ünitesinin yeniden verilmesini istedi. Keziban A. ''“Kilit üstüne kilit takıyoruz. Yapabildiğim sadece bu'' dedi.

27.08.2020Gündem
Salgında ekonomiye 400 milyon lira katkı

Salgında ekonomiye 400 milyon lira katkı

Türkiye Sigorta Birliği, yeni yol haritasını açıkladı. TSB Başkanı Atilla Benli, koronavirüs salgınında sigorta sektörünün üzerine düşeni yaptığını belirterek, “Aldığımız kararlar ile salgın döneminde ekonomiye 400 milyon lira katkı sağladık” dedi.

27.07.2020Ekonomi
Son dakika... Çalışanlar dikkat: Nasıl daha az vergi ödenir İşte cevabı...

Son dakika... Çalışanlar dikkat: Nasıl daha az vergi ödenir? İşte cevabı...

DAHA az vergi ödemenin yolu tabi ki yasada yer alan avantajlardan yararlanmak. Tüm çalışanlar için vergi avantajı sağlayan masrafları ele alalım önce. Özel sağlık sigortası, hayat sigortası poliçelerini- ödeme belgelerini işverenine veren çalışanların bordrolarındaki vergi azalır, net maaşları ise artar.

7.07.2020Ekonomi
Devlet destekli tarım sigortalarında toplam sigorta bedeli arttı

Devlet destekli tarım sigortalarında toplam sigorta bedeli arttı

Toplam sigorta bedeli geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 30,7 artarak 55,2 milyar liraya yükseldi. Toplam poliçe sayısı yıllık yüzde 18,9 artışla 2 milyon 87 bin 860'a çıktı.

1.07.2020Ekonomi
Bayern Münihte forma giyen Robert Lewandowski, Bundesligada sezonun futbolcusu seçildi

Bayern Münih'te forma giyen Robert Lewandowski, Bundesliga'da "sezonun futbolcusu" seçildi

Almanya Birinci Futbol Ligi'nde (Bundesliga) şampiyonluğunu ilan eden Bayern Münih takımında forma giyen Polonyalı golcü Robert Lewandowski, "2019-2020 sezonunun futbolcusu" seçildi.

26.06.2020Futbol
Kredi çekerken neden Hayat Sigortası yaptırmalıyız

Kredi çekerken neden Hayat Sigortası yaptırmalıyız?

Hükümetin aldığı bir kararla kamu bankalarının Haziran ayı başından itibaren konut kredisi faizlerini önemli oranda düşürmesi sadece emlak piyasasını değil hayat sigortalarında da hareketliliğe neden oldu. 1 yılı ödemesiz olmak üzere sıfır konutlarda yüzde 0.64, ikinci elde ise yüzde 0.74 olarak uygulanan düşük faizleri fırsat bilen tüketiciler bankaların kapısını çalmaya başladı.

19.06.2020Sigorta
Kredi kullanımında hayat sigortasının önemi

Kredi kullanımında hayat sigortasının önemi

Herhangi bir nedenle kredi çekilmesi durumunda banka kendisini güvence altına almak için müşterisine hayat sigortası yaptırıyor.

12.06.2020Sigorta
Müşterilerinin hayatlarını ‘MetLife Benimle’ ile kolaylaştırıyor

Müşterilerinin hayatlarını ‘MetLife Benimle’ ile kolaylaştırıyor

MetLife Emeklilik ve Hayat, sosyal izalosyon döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış yeni platformu ‘MetLife Benimle’yi müşterilerinin kullanımına açtı.

23.05.2020Sigorta
Mesafeli sigorta sözleşmelerine düzenleme

Mesafeli sigorta sözleşmelerine düzenleme

Mesafeli sigorta sözleşmesi akdedecek olanlar, banka veya kredi kartlarıyla yapılan tahsilatlarda 3D Secure (internet ortamında banka kartı veya kredi kartı ile gerçekleştirilen işlemlerde ek güvenlik tedbirlerini getiren, kartlı sistem kuruluşları tarafından onaylı protokol) uygulamasını kullanacak.

9.05.2020Ekonomi
Sigorta sektöründe hızlı büyümeye Koronavirüs sekte vurdu

Sigorta sektöründe hızlı büyümeye Koronavirüs sekte vurdu

Koranavirüs (Covid-19) salgınının, sigorta sektörü üzerindeki olumsuz etkileri hissedilmeye başlandı.

24.04.2020Sigorta
Alacak sigortasının önemi arttı

Alacak sigortasının önemi arttı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Sayın Atilla Benli, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik ticari alacak sigortasında yapılan yeni düzenleme yapıldığını söyledi.

13.04.2020Ekonomi
TARSİM 2019’da 1,3 milyar TL hasar ödemesi yaptı

TARSİM 2019’da 1,3 milyar TL hasar ödemesi yaptı

Tarım Sigortaları Havuzu’nca (TARSİM) geçen yıl Türkiye genelinde, 26 milyon dekarın üzerinde alanın, 5,1 milyon büyükbaş ve küçükbaş hayvanın sigortalandığı, sigortalı üreticilerden ve yetiştiricilerden tüm tarım sigortası branşlarında 371 binin üzerinde hasar ihbarı alındığı ve 1,3 milyar TL hasar ödemesi yapıldığı bildirildi.

6.04.2020Ekonomi
Sağlık sigortası sahiplerinin koronavirüs tedavi giderleri karşılanacak

Sağlık sigortası sahiplerinin koronavirüs tedavi giderleri karşılanacak

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, birçok sigorta şirketinin, lütuf ödemesi olarak özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde Kovid-19 tedavisini teminat kapsamına aldığını belirterek, "Böylelikle de 4 milyon sağlık sigortası sahibinin poliçeleri gereğince ancak yüzde 15’inin Kovid-19 tedavi giderleri ödenebilecek iken gelinen noktada yüzde 99 sağlık sigortalısının tedavi giderleri sektörümüz tarafından jest uygulaması kapsamında karşılanacaktır." dedi.

5.04.2020Ekonomi
‘En İyi Hayat Sigortası Şirketi’ MetLife oldu

‘En İyi Hayat Sigortası Şirketi’ MetLife oldu

MetLife Türkiye, önde gelen uluslararası iş ve finans yayın kuruluşu Global Banking and Finance Review tarafından Türkiye’de 2020’nin “En İyi Hayat Sigortası Şirketi” seçildi.

3.04.2020Sigorta
Moodys: Avrupada sigortacılık sektörünün görünümü negatif

Moody's: Avrupa'da sigortacılık sektörünün görünümü negatif

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Avrupa’da sigortacılık sektörünün görünümünün negatif olarak teyit edildiğini bildirdi.

31.03.2020Ekonomi
Bu dönemde BES’de fon değişikliği yapılmalı mı

Bu dönemde BES’de fon değişikliği yapılmalı mı?

Sigorta sektöründe birçok branşta etkileri hissedilmeye başlanan Koronavirüs, Bireysel Emeklilik Sistemi’ni nasıl etkileyecek? Bu konuda kafalarda oluşan soruları Katılım Emeklilik Fon Yönetim Müdürü Fatih Bozkurt, YouTube kanalı Sigorta Ekranı’nda cevapladı.

27.03.2020Sigorta
Sizin ve sevdiklerinizin ‘hayat’ı sigortayla güvencede

Sizin ve sevdiklerinizin ‘hayat’ı sigortayla güvencede

Sigortalı adedinin 22 milyonu geçtiği hayat branşına olan ilgi giderek artıyor. Tüketiciler, son dönemde kredili hayat dışında prim iadeli hayat sigortaları, eğitim sigortası gibi ürünlere de ilgi göstermeye başladı.

6.03.2020Sigorta

Yazar Sonuçları

Banka hayat sigortasını zorunlu tutabilir mi?

Geçtiğimiz haftalarda tüketici mahkemesi, hayat sigortaları ile ilgili önemli bir karar verdi.

19.04.2021

İşte reform kapsamında yeni özel emeklilik modelinin detayları

Açıklanan ekonomi reformları kapsamında sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sisteminde (BES) önemli düzenlemeler yapılacak. Bu düzenlemelerin neler olduğunu geçen ‘28 milyon BES’lenecek’ başlıklı yazımda yazdım.

22.03.2021

Önümüzdeki 10 yıl sizi çok şaşırtacak!

Zaman, hissedilenden de daha hızlı akmaya devam ediyor. Geçmiş yıllarımızı ve şahit olduğumuz değişimleri zamanın illüzyonu ile fark edemesek de geriye dönüp baktığımızda şaşkınlığımızı üzerimizden atamıyoruz. Arkanıza iyice yaslanın çünkü gelecek sizi daha da şaşırtacak. Neden mi? Abundance 360 araştırma şirketinin önümüzdeki 10 yılın meta eğilimlerini öğrendiğinizde şaşırmamak elde değil de ondan. Tüm sektörlerdeki eğilimde yapay zekanın ve nitelikli verinin öneminin vurgulandığı araştırmada teknoloji çağının hakkını verecek bir 10 yılın bizi beklediğine dikkat çekiliyor. Sizler için yakın gelecekte bizleri bekleyen değişim ve gelişmeleri 12 ana başlıkta inceledim.

13.03.2021

2021’de gündemde neler olacak?

2020, sigorta sektörünün yıldızının parladığı bir yıldı dersek, sanırım yanılmış olmayız. Sadece yıldızı da parlamadı, 2020, sigortanın öneminin ortaya çıktığı bir yıl oldu. Önce, Elazığ depremi ile başladı, hemen sonrasında koronavirüs sürecine girildi, salgın devam ederken afetler de durmadı ve son olarak da İzmir depremi yaşandı. Açıkçası tüm bu süreçte sigortacılar başarılı bir sınav verdi.

4.01.2021

İzmir’de hasar ödemeleri başladı

Bugüne kadar sigorta şirketlerine çoğu konutlardan oluşan 4 bin 500’ün üzerinde hasar ihbarı geldi. Hasarlarının bir kısmı şimdiden ödendi. İzmir depreminin yarattığı maddi kaybın 3.5 milyar lira olacağı tahmin edilirken, sigortacılar bunun 1.8 milyar lirasını karşılayacak.

10.11.2020

16 bin sigorta acentesİ ne istiyor?

Pazartesi günkü, ‘16 bin işletme itirazında haklı mı?’ yazımda, 9 Mayıs’ta yayımlanan yönetmelik ile sigortacılıkta önemli düzenlemeler yapıldığına, asli işi sigorta aracılığı olmayan şirketlere, mal ve hizmet satarken, belirli ürünlerle sınırlı olmak üzere sigorta hizmeti verebilmelerine imkan tanındığına değinmiştim.

22.05.2020

Sigortada dev satın alma

TVF Finansal Yatırımlar, Güneş Sigorta, Halk Sigorta, Ziraat Sigorta, Vakıf Emeklilik ve Hayat, Halk Hayat ve Emeklilik, Ziraat Hayat ve Emeklilik hisselerini 6.54 milyar lira yatırımlar devraldı. Bu durumda TVF, çatısı altındaki sigorta şirketleri pazarının yüzde 13.25’ine, hayat sigortası pazarının da yüzde 30’una sahip hale geldi. Emeklilik fonlarının yüzde 19’u da TVF çatısı altındaki BES şirketlerine ait.

27.04.2020

BES’ten çıkmayın dondurun

Yaşanan sürecin uzun sürüp ekonomik sıkıntıların artması halinde kişilerin BES’teki birikimlerine başvuracaklarını belirten emeklilik şirketleri, “Katılımcılar sistemden çıkmak yerine ödenen katkı paylarını azaltabilir ya da prim ödemelerini dondurabilirler” dedi.

13.04.2020

Korona ile ilgili sigortada merak edilenler

Kimileri ölümlerin hayat sigortası kapsamında olup olmadığını, kimileri de virüsün tedavisinde özel sağlık sigortasını kullanıp kullanamayacağını merak ediyor. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerini iptal etmek zorunda kalanlar seyahat sigortası primlerini iade alıp alamayacağını soruyor. Çoğu sigortada salgın hastalık kapsam dışı bırakılsa da bazı sigortalarda durum farklılık gösteriyor. İşte, korona salgını ile ilgili sigortada bilinmesi gerekenler.

23.03.2020