EKSTRA
MENÜ

Halk Egitim

Halk Egitim haberleri sayfasında güncel ve son dakika Halk Egitim hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 27.235 Halk Egitim haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Halk Egitim Haberleri

Açık Lise (AÖL) sınavları online mı olacak AÖL sınav ve kayıt yenileme bilgileri

Açık Lise (AÖL) sınavları online mı olacak? AÖL sınav ve kayıt yenileme bilgileri

Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınavları online olup olmadığı hususunda pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda pandemi koşulları nedeniyle online olarak yapılmak durumunda kalınan açık lise sınavları, yeni dönemde de online olup olmayacağı konusunda merak uyandırmaya başladı. Peki, AÖL sınavları online mı olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

23.09.2021Gündem
Sadan Ünüvar kimdir  Sadan Hanım filmiyle gündeme geldi

Sadan Ünüvar kimdir? Sadan Hanım filmiyle gündeme geldi

Alzheimer hastalığına dikkat çekmek ve bu konuda toplumsal bilinci artırmak amacıyla çekilen "Sadan Hanım: Bir İstanbul Hanımefendisi" belgeseli 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde gösterime girdi. Film Sadan Ünüvar’ın hastalık sürecini anlatıyor. Peki, Sadan Ünüvar kimdir?

22.09.2021Televizyon
AÖL kayıtlarında son tarih nedir Açık Öğretim Lisesi kayıtları ne zaman bitiyor İşte belirlenen tarihler

AÖL kayıtlarında son tarih nedir? Açık Öğretim Lisesi kayıtları ne zaman bitiyor? İşte belirlenen tarihler

Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme tarihleri için geri sayım devam ediyor. AÖL kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman sona ereceğini merak eden adaylar, bu kapsamda MEB başta olmak üzere yapılan resmi açıklamalara odaklandı. Peki, Açık Öğretim Lisesi kayıtları ne zaman bitiyor?

17.09.2021Gündem
Çorludaki tren kazası davasında 8inci duruşma... 25 Ocaka ertelendi

Çorlu'daki tren kazası davasında 8'inci duruşma... 25 Ocak'a ertelendi

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin yaşamını yitirdiği, 340 kişinin yaralandığı tren kazasına ilişkin haklarında kamu davası açılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, kaza yerinde yeni inceleme yapılması ve yeni bilirkişi rapor istenilmesi talebini reddetti. Duruşma, 25 Ocak 2022'ye ertelendi.

7.09.2021Gündem
Bakan Özer’den yüz yüze eğitim açıklamaları “Velilerimiz çok rahat olsunlar”

Bakan Özer’den yüz yüze eğitim açıklamaları “Velilerimiz çok rahat olsunlar”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde, 6 Eylül Pazartesi günü gerekli tedbirler alınarak haftada 5 gün yüz yüze eğitim ile başlatılacağını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milli Eğitim Bakanlığı olarak birinci önceliğimiz tüm sağlık önlemlerini alarak okulları açık tutmaktır. Bununla ilgili tüm önlemlerimizi de aldık. Bu önlemlerin takipçisi olacağız. Velilerimiz çok rahat olsunlar" dedi.

28.08.2021Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Özerden yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde, 6 Eylül Pazartesi günü gerekli tedbirler alınarak haftada 5 gün yüz yüze eğitim ile başlatılacağını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milli Eğitim Bakanlığı olarak birinci önceliğimiz tüm sağlık önlemlerini alarak okulları açık tutmaktır. Bununla ilgili tüm önlemlerimizi de aldık. Bu önlemlerin takipçisi olacağız. Velilerimiz çok rahat olsunlar." dedi.

28.08.2021Gündem
25 yıldır dondurma üretimi yapan Nayle Koç, mesleği diğer kadınlara da öğretmek için kurs veriyor

25 yıldır dondurma üretimi yapan Nayle Koç, mesleği diğer kadınlara da öğretmek için kurs veriyor

Samsun'un Bafra ilçesinde eşinden öğrendiği dondurmacılığı 25 yıldır sürdüren Nayle Koç, ev hanımlarına bu mesleğini öğretmek için kurs veriyor.

21.08.2021Haber
AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar Açık Öğretim Lisesi kayıt işlem detayları

AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar? Açık Öğretim Lisesi kayıt işlem detayları

AÖL kayıt yenileme işlemi ile ilgili Açık Öğretim Lisesi'nden son dakika açıklama geldi. 16-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan ek sınav öncesi kayıt ücretini yatıran öğrenciler için otomatik kayıt yenileme işleminin başlayacağı bildirildi. Kayıt yenileme ücretini kayıt yenileyecek öğrencilerin anlaşmalı bankalara (T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası) yatırması gerekecek. Peki, AÖL kayıt ücreti ne kadar? İşte, Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme duyurusunun detayları.

13.08.2021Gündem
AÖL ek sınav ve kayıt yenileme ne zaman Açık lise kayıt yenileme duyurusu yayınlandı

AÖL ek sınav ve kayıt yenileme ne zaman? Açık lise kayıt yenileme duyurusu yayınlandı!

AÖL ek sınav ve kayıt yenileme tarihleri için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Açık Öğretim Lisesi'nden eğitim gören öğrenciler için bakanlık ek sınav yapılmasını kararlaştırdı. AÖL ek sınavları dönem içinde olduğu gibi çevrimiçi gerçekleşecek. 9 Ağustos tarihinde başlayacak olan AÖL kayıt yenileme süreci, 13 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Peki, AÖL ek sınav ve kayıt yenileme ne zaman? İşte, 2021 Açık lise kayıt yenileme ve sınav tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

6.08.2021Gündem
Talep patladı Salgının bilinmeyen sonucu: Ne çok şef varmış

Talep patladı! Salgının bilinmeyen sonucu: Ne çok şef varmış

Son bir buçuk yıldır hayatımızı kâbusa çeviren salgının az da olsa olumlu yanları da oldu. Öyle ki evlerimizden başımızı bile çıkaramadığımız karantina günleri, birçoğumuzun içindeki 'yetenekleri' açığa çıkardı. Kimimiz içindeki ressamla tanıştı kimimiz ise kitap kurduyla. En leziz olanı ise içimizdeki 'şefi' keşfetmemiz oldu...

21.07.2021Gündem
Gönül Dağının Dürdanesi Zerrin Sümer kimdir

Gönül Dağı'nın Dürdane'si Zerrin Sümer kimdir?

Ünlü oyuncu Zerrin Sümer, Gönül Dağı dizisine Dürdane karakteri ile dahil oldu. Bozkırda bir Anadolu masalını anlatan Gönül Dağı’nın Kurban Bayramı’nda ekrana gelecek Gönül Dağı “Kurban” özel bölümünde, sanat dünyasının usta ismi Zerrin Sümer de rol alıyor. Peki, Gönül Dağı'nın Dürdanesi Zerrin Sümer kimdir? İşte, o isim hakkında detaylar

17.07.2021Hayat
Gassal nedir ve ne işe yapar Gassal nasıl olunur ve maaşları ne kadar

Gassal nedir ve ne işe yapar? Gassal nasıl olunur ve maaşları ne kadar

Her dini inanç üzerinden vefat eden kişilerin defnedilmesi değişkenlik gösterir. Bu durumda defin için çalışan farklı kişiler bulunmaktadır. Bu doğrultuda gassal öne çıkmakta ve ne olduğu merak edilmektedir. Peki, gassal nedir ve ne işe yapar? Gassal nasıl olunur ve maaşları ne kadar? İşte, tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Okullar halk eğitim merkezi olacak

Okullar halk eğitim merkezi olacak 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, hayat boyu öğrenmenin önemine işaret ederek, “Türkiye’de 15 bin mahalle belirledik. Bu mahallelerdeki birer okulumuzu, okul dışı saatlerde ve hafta sonlarında halk eğitim merkezine (HEM) dönüştürüyoruz” dedi.

5.07.2021Eğitim
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: 15 bin mahallede birer okulu hafta sonlarında halk eğitim merkezine dönüştürüyoruz

Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: 15 bin mahallede birer okulu hafta sonlarında halk eğitim merkezine dönüştürüyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türkiye'de 15 bin mahalle belirledik. Bu mahallelerdeki birer okulumuzu, okul dışı saatlerde ve hafta sonlarında halk eğitim merkezine (HEM) dönüştürüyoruz" dedi.

5.07.2021Gündem
Son dakika... MEB duyurdu: İlkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin e-kayıtları tamamlandı

Son dakika... MEB duyurdu: İlkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin e-kayıtları tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında ilkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin okul kayıtlarının, Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) bilgileriyle e-Okul sistemi üzerinden yapıldığını duyurdu. Veliler, çocuklarının yerleştirildiği okulu, e-Okul ve e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilecek.

5.07.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Gıda güvenliğinde sıkıntı yaşanmayacaktır

Bakan Pakdemirli: Gıda güvenliğinde sıkıntı yaşanmayacaktır

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Pandemiyi uğurlamaya başladığımız şu dönemde Türkiye, hem sağlıkta hem gıda tedarikinde çok güçlü bir ülke olduğunu tüm dünyaya kanıtladı. Pandemide herhangi bir gıda malzemesinde sıkıntı çekmedik, herhangi bir markette kuyruğa girmedik" dedi.

3.07.2021Ekonomi
Portör muayenesi nedir, nerede yapılır

Portör muayenesi nedir, nerede yapılır?

Portör muayenesi, gıda temelli çalışan firmaların bir dönem zorunlu koştuğu belgeler arasında yer alıyordu. 2014 yılında yerini hijyen belgesine bırakan portör muayenesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın onayıyla yapılmaktaydı. Peki, hijyen belgesi öncesinde yer alan ve gıda işletmesi çalışanlarının almasının gerekli olduğu portör muayenesi nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, o detaylar

29.06.2021Gündem
İlmek ilmek dokudukları kilimler gelir kapısı oldu

İlmek ilmek dokudukları kilimler gelir kapısı oldu

Denizli'nin Çameli ilçesi Elmalı Mahallesi'nde açılan el sanatları kursunda eğitim alan, ürettikleri halı ve kilimleri bölgedeki şehirlerde sipariş üzerine satan kadınlar hem meslek sahibi oldu hem de aile ekonomisine katkı sağlamaya başladı.

24.06.2021Haber
33 bin diplomalı baba

33 bin diplomalı baba

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ailenin güçlendirilmesine yönelik açılan 2 bin 231 Baba Destek Eğitimi Programı kursuna son iki yılda katılan babaların sayısı 33 bini geçti.

20.06.2021Eğitim
Mısır yaprakları, kadınların elinde çanta, ekmek sepeti ve nihaleye dönüşüyor

Mısır yaprakları, kadınların elinde çanta, ekmek sepeti ve nihaleye dönüşüyor

Hatay'da yaz aylarında ekimi yapılan mısırın yaprağını çanta, ekmek ve yumurta sepeti, nihale gibi ürünlere dönüştüren kadınlar, ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

19.06.2021Haber
Son dakika: İstanbula kurbanlıklar ne zaman gelecek Kurban kesimi tebliği yayımlandı

Son dakika: İstanbul'a kurbanlıklar ne zaman gelecek? Kurban kesimi tebliği yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

18.06.2021Gündem
Fedakar öğretmenler eğitimi salgın sürecinde evlerinde kalan teyzelerin ayağına götürdü

Fedakar öğretmenler eğitimi salgın sürecinde evlerinde kalan "teyzelerin" ayağına götürdü

Düzce'de Gölyaka Halk Eğitimi Merkezi eğitmenleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 ila 80 yaşlarındaki kadınlara yönelik okuma yazma kursuna ara verilmesi üzerine evlerine gittikleri kursiyerleri okur yazar yaptı.

16.06.2021Haber
Bakan Selçuk, LGSye ilişkin iddiaları yanıtladı

Bakan Selçuk, LGS'ye ilişkin iddiaları yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınava yönelik iddialara ilişkin, "Biz, somut olmayan söylemlerle hareket etmek yerine, kanıta dayalı, neyin ne olduğunu ortaya koyan ifadelerle ortaya çıkılsın istiyoruz. Bununla ilgili itiraz yolları belli, bu yollara müracaat edilebilir" dedi.

8.06.2021Eğitim
Millet Mektepleri ne zaman açıldı Millet Mekteplerinin açılışı ve kuruluş amacı

Millet Mektepleri ne zaman açıldı? Millet Mektepleri'nin açılışı ve kuruluş amacı

Türkiye Cumhuriyeti, kurulduktan kısa süre sonra büyük bir okuma yazma seferberliği başladı. O dönemde çok düşük olan okur yazar nüfus oranını arttırmak oldukça önemliydi. Bu amaçla da Millet Mektepleri kuruldu ve her yaştan vatandaş büyük ilgi gösterdi. Peki Millet Mektepleri ne zaman açıldı? İşte Millet Mektepleri'nin açılışı ve kuruluş amacı...

7.06.2021Gündem
Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Telafide Ben De Varım” tanıtım programında konuştu. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde düzenlenen tanıtım programı kapsamında eğitim editör, yazar ve muhabirleriyle bir araya gelen Bakan Selçuk, Ulusal Destekleme Programı’yla (UDEP) Türkiye’deki tüm çocukların destekleneceğini söyledi. Bu desteğin özellikle gelecek 1,5 yıla yayılarak yapılacağını kaydeden Ziya Selçuk, esas amacın, çocukların gelişimindeki eksiklikler ve bunların tamamlanması için neler yapılabileceği sorularına yanıt aramak olduğunu aktardı.

3.06.2021Eğitim
Rizede kenevir ipliğinden kumaş üretimi yaygınlaşıyor

Rize'de kenevir ipliğinden kumaş üretimi yaygınlaşıyor

Rize'de, bir dönem kenevirden elde edilen liflerden özel el dokuma tezgahlarında üretilen 'Rize bezi' geleneği, 1960 yılında kenevir üretiminin yasaklanmasıyla yok olmaya yüz tuttu. Kenevir ekiminin geçen yıl özel izinle yeniden yasallaşmasının ardından gelenek sürdürüldü. Kentte verilen eğitimlerin ardından 6 üretici, 5 dekar alanda bu yıl üretime başladı.

24.05.2021Haber
Beypazarı’nda çarşı pazar

Beypazarı’nda çarşı pazar

Tarihi İpek Yolu’nun duraklarından olan Beypazarı, önemli ticaret merkezlerinden biriydi. Tarih boyunca sürdürdüğü canlılığıyla bugün halen turistik cazibe merkezi. Orijinalliği korunmuş, zarif Osmanlı konakları arasında gezip ünlü çarşısında lezzetli bir mola verebilirsiniz.

23.05.2021Seyahat
2 üniversite bitirip, 81 kenti gezdiler; şimdi çiftçiler

2 üniversite bitirip, 81 kenti gezdiler; şimdi çiftçiler

Van!da fotoğrafçılık eğitimi sırasında tanışıp evlenen Hülya (30) ve İnan Bozkayar (29) çifti, Türkiye turuna çıkıp 81 il ile yüzlerce ilçeyi otostop yaparak gezdi. Her ikisi de iki üniversite mezunu olan çift, turun ardından memleketlerine dönüp köye yerleşerek, üçüncü üniversite için kayıt yaptırdı. Bozkayar çifti, bahçe işleri ile uğraşarak kütüphaneye dönüştürdükleri evlerinin bir odasında zaman zaman okuma yazma eğitimi veriyor.

17.05.2021Haber
Kursta öğrendikleriyle tekstil atölyesi açtı

Kursta öğrendikleriyle tekstil atölyesi açtı

ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde yaşayan Nurten Kaplan (41), Halk Eğitim Merkezi'nde aldığı kursun ardından tekstil atölyesi kurdu. Eşinden ayrı yaşayan ve 3 çocuğuyla hayata tutunan Kaplan'ın hedefi, atölyesini büyüterek, daha çok kadına imkan sağlamak olduğunu söyledi.

27.04.2021Haber
AÖL kayıt yenileme ne zaman ve nasıl yapılır Açık öğretim lisesi 3. dönem kayıt yenileme 2021 ekranı

AÖL kayıt yenileme ne zaman ve nasıl yapılır? Açık öğretim lisesi 3. dönem kayıt yenileme 2021 ekranı

AÖL kayıt yenileme işlemi, 3. dönem kayıt yenileme süreci kapsamında resmen açıldı. Binlerce kişinin lise eğitimini gördüğü Açık Öğretim Lisesi (AÖL), 26 Nisan Pazartesi günü başlayan kayıt yenileme sürecini 10 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam ettirecek. 2004 ve öncesinde doğan kişilerin gerçekleştirebileceği kayıt yenileme süreci, belirli koşullar çerçevesinde tamamlanabilecek. İlk kayıt gerçekleştiren öğrencilerin ise Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla biyometrik fotoğraflarını onaylatmaları gerekecek. İşte, AÖL 3. dönem kayıt yenileme süreci hakkında merak edilen bazı bilgiler

26.04.2021Gündem
112yi arayıp istekte bulunmuştu Yaşlı kadına manidar hediye...

112'yi arayıp istekte bulunmuştu! Yaşlı kadına manidar hediye...

Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim'in eşi Hatice Sarıibrahim, geçen günlerde 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak Atatürk portresi isteyen Latife Yargı’yı (88) evinde ziyaret etti. Sarıibrahim, yanında getirdiği Atatürk portresi ve Türk bayrağını Yargı'ya hediye etti.

23.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: Yüz yüze sınavlarla ilgili konuştu Her şeyi boşverin diyemem

Bakan Selçuk: Yüz yüze sınavlarla ilgili konuştu Her şeyi boşverin diyemem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin sınavlarının ertelenme taleplerine dair “Ben ‘Her şeyi boş verin’ diyerek hoş görülmekten yana mı olmalıyım? Salgın var, olağanüstü bir durum var. İki, üç sınav değil, bir sınav olsun bakış açısındayım. Tamamen boş verdiğimizde canlı dersler kapandığında ya da sınavlar olmadığında çocukların yüzde 90 civarı her şeyi bırakıyor” dedi.

21.04.2021Eğitim
Bakan Selçuktan lise öğrencilerinin sınavlarıyla ilgili açıklama

Bakan Selçuk'tan lise öğrencilerinin sınavlarıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin sınavlarına ilişkin, "Ben 'Her şeyi boş verin.' diyerek hoş görülmekten yana mı olmalıyım? Salgın var, olağanüstü bir durum var, bir, iki, üç sınav değil, bir sınav olsun bakış açısındayım. Tamamen boş verdiğimizde canlı dersler kapandığında ya da sınavlar olmadığında çocukların yüzde 90 civarı her şeyi bırakıyor." dedi.

20.04.2021Gündem
Son dakika... Vaka artışı durmayan Erzincanda çok sayıda yeni koronavirüs tedbirleri devrede..

Son dakika... Vaka artışı durmayan Erzincan'da çok sayıda yeni koronavirüs tedbirleri devrede!..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu son koronavirüs haritasına göre vaka oranı yüz binde 593,35'e yükselen Erzincan'da İl Pandemi Kurulu toplantısının ardından çok sayıda yeni karar devreye girdi. Yeni koronavirüs tedbirleri kararlarına göre kısıtlama uygulanan günler ve saatlerde market, bakkal, manav gibi yerlere aynı aileden sadece 1 kişi içeri alınacak. Bunun yanı sıra Ramazan bayramı sonuna kadar kentteki tüm park ve mesire alanları da kapatıldı. Erzincan'da maske takmadıkları ve sosyal mesafe kurallarına uymayan vatandaşlar kameralarla tespit edilecek.

20.04.2021Gündem
Mardinde 3 elti arıcılık yapıyor

Mardin'de 3 elti arıcılık yapıyor

MARDİN’in Derik ilçesinde 15 dönüm arazi üzerine kurdukları 350 kovanla arıcılık yapan aynı zamanda elti olan 3 kadın, aile ekonomilerine katkı sağlıyor. Arıcılık yapan kadınların kayınpederi ve aynı zamanda Bal Üreticileri Birliği Başkanı olan Şevket Bedirhanoğlu (75) ise, "Arıcılık sevdasını aileme de aşıladım. Arılara olan sevgimden uzak kalmamak için 3 gelinime de arıcılığı sevdirdim" dedi.

19.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Koronavirüsle ‘oyun’ olur mu?

Bir yanda COVID-19 önlemleri, öte yanda çocukların sınırsız oyun isteği... Uzmanlar “Maske-mesafe-hijyen” diyor, 1.5 yıldır arkadaşlarından uzak kalan çocuklarsa oyuna doymak istiyor ama COVID-19 gölgesinde nasıl ve hangi oyunları oynayacaklar?

11.09.2021

Bugün ne yapsak?

Göztepe Özgürlük Parkı sahnesi bugün 21.15’te Melike Şahin’i ağırlıyor. İstanbul Caz Festivali kapsamındaki konser akşam için güzel bir seçenek.

8.09.2021

Moral bozmak istemem Avrupa’yı izleyelim

VALLA keyfinizi kaçırmak istemem, çünkü benim de kaçsın istemiyorum. Ama Avrupa medyası, birkaç gündür dördüncü dalga haberleriyle çıkıyor.

9.07.2021

Okurla yazarı buluşturan akademisyen: Yıldız Ecevit

Kısa bir süre önce telefonda konuşmuştuk Yıldız Ecevit’le. Yeni kitabını kutladım. Karalama Defteri programında kendisini konuk etmek istediğimi, Bodrum’da olduğunu, ileride düşüneceğini söylemişti.

24.06.2021

Yeter be ya!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çorlu Karatepe’de yapmak istediği atık tesisi projesi için Tekirdağ Valiliği tarafından verilen ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararı vardı, ne oldu?

22.06.2021

Bu köyde herkes hokey ragbi tenis oynuyor

Denizli Eziler Mustafa Kaçmaz Ortaokulu’nun 9 yıllık beden eğitimi öğretmeni Suat Arı, Türkiye’de az bilinen spor branşlarıyla tüm öğrencilerin ve köylülerin hayatını değiştirdi. Öğrenciler, adını bilmedikleri sporlarda şampiyon oldu. Biri kız, iki öğrencisi hokey milli takımına seçildi. Köylülerden de spor takımı kuran Suat Arı’nın hedefi yazın Eziler Cup Golf Turnuvası düzenleyip olimpiyata hazırlanmak...

12.06.2021

İlk ders zilinde hedef 1 Eylül

Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde eğitim editörleriyle buluşan Bakan Selçuk, okulları eylülün ilk haftası açmayı istediklerini söyledi ve ekledi: “Niyetimiz her zaman açmaktan yana ama risk gördüğümüzde de kapatırız. Öğretmenimizi, çocuklarımızı riske sokacaksak bunun adı eğitim olmaz, risk olur.”

4.06.2021