EKSTRA
MENÜ

Ghebreyesus

Ghebreyesus ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ghebreyesus haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 156 Ghebreyesus haberi bulunmuştur.

Ghebreyesus Haberleri

DSÖ açıkladı Koronavirüsün yeni merkez üssü Avrupa

DSÖ açıkladı! Koronavirüsün yeni merkez üssü Avrupa

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının "yeni merkez üssü"nün Avrupa kıtası olduğunu bildirerek, Avrupa'nın Kovid-19 ile mücadeleyi "ciddi şekilde" hızlandırması gerektiği uyarısında bulundu.

26.10.2020Dünya
DSÖ: Avrupanın Kovid-19 salgınının yeni merkez üssü olduğundan şüphe yok

DSÖ: "Avrupa'nın Kovid-19 salgınının 'yeni merkez üssü' olduğundan şüphe yok"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının "yeni merkez üssü"nün Avrupa kıtası olduğunu bildirerek, Avrupa'nın Kovid-19 ile mücadeleyi "ciddi şekilde" hızlandırması gerektiği uyarısında bulundu.

26.10.2020Dünya
Koronavirüs aşı çalışmalarında son durum: İşte gündeme gelen aşı haberleri

Koronavirüs aşı çalışmalarında son durum: İşte gündeme gelen aşı haberleri

İngiliz-İsveç ilaç şirketi AstraZeneca'nın Oxford Üniversitesi ile ortaklaşa geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı adayının, virüse karşı en savunmasız grup olarak görülen yaşlılarda bağışıklık geliştirebileceğini ortaya koydu.

26.10.2020Gündem
Avrupada hastaneler dolup taşıyor... Korona patlaması

Avrupa'da hastaneler dolup taşıyor... Korona patlaması

Avrupa’da koronanın yükselişe geçmesi üzerine birçok yerde hastaneler dolup taşmaya başladı. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen İtalya’da yüzlerce kişi sokaklara döküldü. Çöp konteynerlerini ateşe veren göstericilere, polis sert müdahale etti.

25.10.2020Dünya
Son dakika haberi: DSÖden çok konuşulacak koronavirüs aşısı açıklaması Bir veya iki aşıdan sonuç alabileceğiz

Son dakika haberi: DSÖ'den çok konuşulacak koronavirüs aşısı açıklaması! 'Bir veya iki aşıdan sonuç alabileceğiz'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için dünya genelinde Faz 3 denemeleri devam eden 10 aşı adayından bir veya ikisinin sonuçlarının kasım sonu itibarıyla alınabileceğini bildirdi.

23.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Dünya Sağlık Örgütünden çarpıcı koronavirüs uyarısı Endişe verici aşamaya girildi..

Son dakika haberi: Dünya Sağlık Örgütü'nden çarpıcı koronavirüs uyarısı! Endişe verici aşamaya girildi..

Son dakika haberi.. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, kuzey yarımküre kışa girerken, özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika'da yeni tip koronavirüs (corona virüsü) vakalarının hızla artmaya başladığını belirterek, "Kış geldiğinde gelecek birkaç ayın zorlu geçeceğini biliyoruz." dedi.

19.10.2020Dünya
DSÖ direktörü duyurdu İşte korona tedavisinde etkili olan tek ilaç

DSÖ direktörü duyurdu! İşte korona tedavisinde etkili olan tek ilaç

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılan ilaçlar arasında sadece "Deksametazon" isimli ilacın, durumu şiddetli olan hastalarda etkili olduğunu bildirdi.

16.10.2020Dünya
DSÖ: Remdesivir ve hidroksiklorokin Kovid-19 ölümlerini veya hastanede kalış sürelerini azaltmadı

DSÖ: Remdesivir ve hidroksiklorokin Kovid-19 ölümlerini veya hastanede kalış sürelerini azaltmadı

DSÖ, "Remdesivir" adlı antiviral ilaç, hidroksiklorokin ve AIDS tedavisinde kullanılan lopinavir/ritonavir bileşiminin, Kovid-19 kaynaklı ölümler ve hastanede kalış süreleri üzerinde çok az etkisi olduğunu veya hiç etkisi olmadığını bildirdi.

16.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Tarih verildi Koronavirüs aşısı yakında onaya sunulmaya hazır olabilir

Son dakika haberi: Tarih verildi! Koronavirüs aşısı yakında onaya sunulmaya hazır olabilir

Son dakika haberi.. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (corona virüsü) aşısının regülatörlerin onayına sunulmak üzere aralık ayı veya 2021'in başında hazır olacağını bildirdi.

12.10.2020Dünya
DSÖden sürü bağışıklığı tepkisi Ahlak dışı

DSÖ'den sürü bağışıklığı tepkisi! 'Ahlak dışı'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede "sürü bağışıklığı" stratejisine ilişkin "Tam olarak anlayamadığımız tehlikeli bir virüsün serbestçe dolaşmasına izin vermek, basit bir şekilde ahlak dışıdır. Bu bir seçenek değildir." dedi.

12.10.2020Gündem
Tüberküloz Aşısının Kovid-19a Karşı Koruyuculuğu Test Edilecek

Tüberküloz Aşısının Kovid-19'a Karşı Koruyuculuğu Test Edilecek

BCG (tüberküloz) aşısının, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı etkili olup olmayacağı test edilecek. BBC'nin haberine göre, 1921 yılında geliştirilen ve tüberkülozun yanı sıra diğer enfeksiyonlara karşı koruyuculuk sağlayabileceğine dair kanıt bulunan BCG, uluslararası Brace çalışması çerçevesinde İngiltere, Avustralya, Hollanda, İspanya ve Brezilya'da toplam 10 bin gönüllü üzerinde deneniyor.

12.10.2020İyi Yaşam
Bilim Kurulundan son dakika aşı açıklaması geldi - Koronavirüs (coronavirüs) aşısında son durum ne

Bilim Kurulu'ndan son dakika aşı açıklaması geldi - Koronavirüs (coronavirüs) aşısında son durum ne?

Koronavirüs aşısında son durum gündemde yer alırken son dakika gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ,aşı için üretim aşamasına geçildiği bildirildi. Diğer yandan Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 36 milyonu, virüs kaynaklı ölümler ise 1 milyon 54 bini aştı. DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, 'ölü sayısının bilinenden çok daha fazla olduğu' uyarısını yapıyor. Peki, koronavirüs aşısında son durum ne? İşte, Bilim Kurulu'nun son dakika aşı açıklamasının ayrıntıları...

8.10.2020Gündem
Koronavirüs aşısı ne zaman hazır olacak DSÖden dikkat çeken açıklama

Koronavirüs aşısı ne zaman hazır olacak? DSÖ'den dikkat çeken açıklama

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre'nin Cenevre kentinde bugün sona eren, DSÖ Yönetim Kurulu'nun "Kovid-19 ile mücadele özel oturumu"nda konuştu.DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı bir aşının yıl sonuna kadar hazır olabileceğini bildirdi.

7.10.2020Gündem
Son dakika haberi: DSÖ koronavirüs aşısı için tarih verdi

Son dakika haberi: DSÖ koronavirüs aşısı için tarih verdi!

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs aşısı için son dakika açıklaması yaptı. Ghebreyesus, koronavirüse karşı bir aşının yıl sonuna kadar hazır olabileceğini bildirdi.

6.10.2020Dünya
DSÖ Genel Sekreteri Ghebreyustan dikkat çeken mesaj: Son sözümü not edin

DSÖ Genel Sekreteri Ghebreyus'tan dikkat çeken mesaj: 'Son sözümü not edin'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede doğru yolda olduklarını ama daha hızlı ilerlemeleri gerektiğini bildirdi.

5.10.2020Dünya
DSÖ: Kovid-19dan ölenlerin sayısı kesinlikle 1 milyondan çok daha fazla

DSÖ: Kovid-19'dan ölenlerin sayısı kesinlikle 1 milyondan çok daha fazla

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısının dün itibarıyla 1 milyonu geçtiğinin teyit edildiğini belirterek, "Gerçek sayı kesinlikle bundan daha yüksek." dedi.

30.09.2020Dünya
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesustan flaş koronavirüs testi açıklaması

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'tan flaş 'koronavirüs testi' açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için tanesi en fazla 5 dolardan yaklaşık 120 milyon hızlı test kitini düşük ve orta gelirli ülkelere sunacaklarını bildirdi.

28.09.2020Dünya
DSÖ: Testleri devam eden Kovid-19 aşı adaylarının başarı garantisi yok

DSÖ: Testleri devam eden Kovid-19 aşı adaylarının başarı garantisi yok

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için yaklaşık 200 aşı adayının klinik çalışmalarının devam ettiğini, mevcut aşı adaylarının işe yarayacağına dair hiçbir garantilerinin olmadığını söyledi.

21.09.2020Dünya
DSÖden koronavirüs salgınında sağlık çalışanlarına ilişkin dikkat çeken açıklama

DSÖ'den koronavirüs salgınında sağlık çalışanlarına ilişkin dikkat çeken açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, küresel olarak, DSÖ'ye bildirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yüzde 14'ünün sağlık çalışanları arasında tespit edildiğini, bazı ülkelerde bu oranın yüzde 35'e kadar çıktığını bildirdi.

17.09.2020Dünya
Dünya Sağlık Örgütü Kovid-19 salgınına rağmen okulların açılmasından yana

Dünya Sağlık Örgütü Kovid-19 salgınına rağmen okulların açılmasından yana

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yüzde 10'undan azının ve virüs kaynaklı ölümlerin yüzde 0,2'sinden azının 20 yaşın altındaki kişilerde görüldüğünü belirterek okulların açılmasından yana olduklarını söyledi.

15.09.2020Dünya
Son dakika corona virüs haberi: Aşı için tarih verildi DSÖden flaş açıklama: Bu son salgın olmayacak

Son dakika corona virüs haberi: Aşı için tarih verildi! DSÖ'den flaş açıklama: Bu son salgın olmayacak

Dünyayı etkisi altına alan corona virüste son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Aşı çalışmaları tüm hızla sürerken ABD'li ilaç firması Pfizer, aşı da kritik tarihi verdi. Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr Ghebreyesus, salgının ne son salgın ne de son küresel acil sağlık durumu olmayacağı uyarısında bulunarak çağrıda bulundu. Hindistan şoku yaşıyor: 25 Meclis üyesinde koronavirüs rastlandı. Avrupa'da ikinci dalga krizi giderek büyüyor... İşte son gelişmeler.

14.09.2020Dünya
DSÖden koronavirüs aşısı açıklaması: Dikkat çeken rakamlar verildi

DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dikkat çeken rakamlar verildi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için dünya genelinde 180 aşı adayının geliştirilme aşamasında olduğunu, bunların 35'nin de insanlar üzerinde denenmeye devam ettiğini bildirdi.

10.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Ülkeler üstü üste rekor açıkladı... Salgında korkulan oluyor

Son dakika haberi: Ülkeler üstü üste rekor açıkladı... Salgında korkulan oluyor!

Koronavirüs salgını neredeyse dünyanın tüm ülkelerine yayılmış durumda. Covid-19'u yenebilecek bir aşı ya da ilaç geliştirmek için verilen büyük mücadele devam ederken ülkelerin duyurduğu vaka ve ölüm sayılarında kırılan rekorlar korku yarattı. DSÖ direktörü Ghebreyesus ise tüm ülkelere ciddi bir uyarıda bulundu. İşte koronavirüs salgınında son yaşanan gelişmeler.

8.09.2020Dünya
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus: Kovid-19 milyonlarca insanın akıl sağlığını etkiledi

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus: "Kovid-19 milyonlarca insanın akıl sağlığını etkiledi"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) neden olduğu kaygı ve korkunun, milyonlarca insanın akıl sağlığını olumsuz etkilediğini belirtti.

27.08.2020Dünya
Corona virüs aşısı ne zaman çıkacak DSÖden koronavirüs aşısı hakkında flaş açıklama

Corona virüs aşısı ne zaman çıkacak? DSÖ'den koronavirüs aşısı hakkında flaş açıklama

Corona Virüs aşısı ne zaman çıkacak sorusu tüm dünyada devam eden salgın nedeniyle internette en çok aranan konular arasında geliyor. Dünya Sağlık Örgütü bugün heyecanlandıran bir açıklamaya imza attı. DSÖ Genel Direktörü Dr. Ghebreyesus, Kovid-19 için çok uluslu COVAX aşı çalışmalarına 172 üye ülkenin dahil olduğunu belirterek, "Bir dizi aşı, şu anda klinik araştırmaların son aşamasında. Tünelin sonunda ışık göründü." dedi.

24.08.2020Gündem
DSÖden Koronavirüs aşısında tünelin sonunda ışık göründü açıklaması

DSÖ'den "Koronavirüs aşısında tünelin sonunda ışık göründü" açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüs (Kovid-19) için çok uluslu COVAX aşı çalışmalarına 172 üye ülkenin dahil olduğunu belirterek, "Bir dizi aşı, şu anda klinik araştırmaların son aşamasında. Tünelin sonunda ışık göründü." dedi. DSÖ, 18 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Meksika, Norveç, Fas, Suudi Arabistan, İspanya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Belçika ve Avrupa Komisyonu'nun, COVAX aşı çalışmalarının da yer aldığı "ACT-Accelerator" programına dahil olduğunu açıklamıştı.

24.08.2020Dünya
Avrupada ikinci dalga alarmı 12 Mayıstan beri ilk kez...

Avrupa'da ikinci dalga alarmı! 12 Mayıs'tan beri ilk kez...

Koronavirüs salgınında Avrupa ülkelerinden son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. İtalya’da son 24 saatte Kovid-19 teşhisi konulan kişi sayısı 1071 oldu. Fransa’da ise koronavirüs salgınında son 24 saatte 3 bin 602 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 238 bin 2’ye ulaştı. Öte yandan, DSÖ Direktörü Ghebreyesus ile İngiltere Bilim Danışmanı Walport koronavirüsün ne kadar sürebileceğine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

22.08.2020Dünya
DSÖden flaş aşı açıklaması: İki yıldan kısa bir sürede bitirmeyi umuyoruz

DSÖ'den flaş aşı açıklaması: İki yıldan kısa bir sürede bitirmeyi umuyoruz

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, 100 yıl önce ortaya çıkan İspanyol gribi ile yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) karşılaştırarak, "Küreselleşme, yakınlık ve bağlanmışlık gibi dezavantajlarımız var. Fakat gelişmiş teknoloji gibi bir avantajımız var. Dolayısıyla, bu salgını (Kovid-19) iki yıldan daha kısa bir sürede bitirmeyi umuyoruz." dedi.

21.08.2020Dünya
DSÖden koronavirüs aşı için harcanması gereken parayı açıkladı

DSÖ'den koronavirüs aşı için harcanması gereken parayı açıkladı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, aşı başta olmak üzere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede kullanılacak araçlar için dünyanın en az 100 milyar dolar harcaması gerektiğini bildirdi.

13.08.2020Dünya
DSÖ: Dünya genelindeki okulların yüzde 43ünde el yıkama imkanı yok

DSÖ: "Dünya genelindeki okulların yüzde 43'ünde el yıkama imkanı yok"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya genelindeki okulların yüzde 43'ünde el yıkama imkanının bulunmamasının okulların yeniden açılmasının önündeki en büyük engel olduğunu belirtti.

13.08.2020Dünya
Koronavirüs aşısında süper güçlerin yarışı

Koronavirüs aşısında süper güçlerin yarışı!

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisin artırarak devam ederken insanlık virüsü durduracak aşıdan gelecek iyi haberlere kilitlenmiş durumda. Dünya çapında birçok Covid-19 aşı geliştirme çalışması devam ederken dünyanın iki süper gücü aşıyı ilk bulan olmak için amansız bir yarışın içine girmiş durumda...

8.08.2020Dünya
Süper güçlerin aşı yarışı

Süper güçlerin aşı yarışı

Dünyayı pençesinde tutmaya devam eden koronavirüse karşı ilk aşıyı kimin geliştireceği, ABD ile Rusya arasında ‘Uzaya ilk uyduyu kim fırlatacak’ yarışını anımsatmaya başladı.

8.08.2020Dünya
Bakan Koca, DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesusun maske meydan okumasını kabul etti

Bakan Koca, DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'un maske meydan okumasını kabul etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "MaskeTak" etiketiyle kendisini meydan okumaya davet eden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus'un davetini kabul etti.

7.08.2020Gündem
Koronavirüsü yenmiş hastaya virüs tekrar bulaşır mı DSÖden flaş açıklama

Koronavirüsü yenmiş hastaya virüs tekrar bulaşır mı? DSÖ'den flaş açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenmiş hastalara virüsün tekrar bulaşıp bulaşmayacağına ilişkin "tam bir cevabın" bulunmadığını, bu konuda araştırmaların "aktif şekilde" devam ettiğini bildirdi.

17.07.2020Gündem
Son dakika haberi: DSÖden flaş uyarı Hastane odaları tekrar doluyor

Son dakika haberi: DSÖ'den flaş uyarı! "Hastane odaları tekrar doluyor"

Son dakika haberine göre; Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında dünyanın birçok ülkesinde tehlikeli tırmanış olduğunu belirterek, "Dobra olmak gerekiyorsa çok fazla ülke yanlış istikamete gidiyor. Virüs bir numaralı halk düşmanı olmaya devam ediyor. Temel prensipler takip edilmezse, bu salgın gittikçe kötüleşecek, kötünün kötüsü olacak." uyarısında bulundu.

13.07.2020Dünya
DSÖ, Kovid-19un kaynağını araştırmak üzere Çine uzman ekip gönderdi

DSÖ, Kovid-19'un kaynağını araştırmak üzere Çin'e uzman ekip gönderdi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kaynağını araştırmak üzere örgüt bünyesinde uzman bir ekibin Çin'e hareket ettiğini bildirdi.

10.07.2020Dünya
Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bakandan flaş açıklama

Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan'dan flaş açıklama

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, 'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna, "Bugün kısmen Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Birtakım tedbirler olabilir, özellikle il bazında kısıtlamalar gündeme gelebilir." şeklinde cevap verdi.

9.07.2020Gündem
Küresel piyasalar salgında ikinci dalga endişeleriyle karışık seyrediyor

Küresel piyasalar salgında ikinci dalga endişeleriyle karışık seyrediyor

Küresel piyasalarda, dün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik ikinci dalga endişeleriyle negatif bir seyir izlenirken, veri gündeminin zayıf olması nedeniyle bugün de konuya ilişkin gelişmelerin fiyatlamalarda öne çıkacağı öngörülüyor.

8.07.2020Ekonomi
ABDnin Dünya Sağlık Örgütünden ayrılması 1 yıl sürecek

ABD'nin Dünya Sağlık Örgütü'nden ayrılması 1 yıl sürecek

Birleşmiş Milletler, ABD'nin Dünya Sağlık Örgütünden DSÖ ayrılmasının 1 yıl süreceğini bildirdi.

8.07.2020Dünya
Son dakika haberi: ABDden flaş DSÖ kararı Ve ipler resmen koptu

Son dakika haberi: ABD'den flaş DSÖ kararı! Ve ipler resmen koptu

Son dakika haberine göre; ABD'de Başkan Donald Trump yönetimi, Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) resmi olarak çekildiğine dair Kongre'ye bildirim yolladı.

7.07.2020Dünya
Son dakika haberi: DSÖ Direktörü Ghebreyesustan korkutan ifade Salgın hızlanıyor

Son dakika haberi: DSÖ Direktörü Ghebreyesus'tan korkutan ifade! 'Salgın hızlanıyor'

Son dakika haberine göre Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, hafta sonu dünya genelinde 400 binden fazla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası rapor edildiğini belirterek, "Kovid-19 salgını hızlanıyor ve açık şekilde pandeminin zirve noktasına ulaşmadık." dedi.

7.07.2020Dünya
Çavuşoğlu ve Ersoy Antalya’dan seslendi Dünyaya ‘turizmde güvenliyiz’ mesajı

Çavuşoğlu ve Ersoy Antalya’dan seslendi! Dünyaya ‘turizmde güvenliyiz’ mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin koronavirüs sürecini en iyi yöneten ülkelerin başında geldiğini vurguladı. Çavuşoğlu, alınan önlemler sayesinde salgınla mücadelede başarılı olunduğunu söyledi. Ersoy da, turizm bölgelerindeki düşük vaka sayılarına dikkat çekti.

6.07.2020Gündem
Dünya Sağlık Örgütü çağrıda bulundu: Koronavirüse karşı kapsamlı mücadele edin

Dünya Sağlık Örgütü çağrıda bulundu: Koronavirüse karşı kapsamlı mücadele edin

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, ülkelere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en kısa zamanda kurtulmak için "kapsamlı mücadele" çağrısı yaparak, "test, fiziksel mesafe ve temas takibi"nin aynı anda yapılması gerektiğini vurguladı.

1.07.2020Dünya
Son dakika haberi... DSÖden korkutan koronavirüs açıklaması En kötüsü henüz gelmedi

Son dakika haberi... DSÖ'den korkutan koronavirüs açıklaması! 'En kötüsü henüz gelmedi'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, ülkelerde milli birliğin sağlanamaması, küresel dayanışmada eksiklik ve dünyadaki bölünmüşlüğün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasına yardımcı olduğunu vurgulayarak, "(Salgında) En kötüsü henüz gelmedi. Bunu söylediğim için üzgünüm. Ama bu tür ortam ve koşullarda en kötüsünün gelmesinden endişeliyiz." uyarısında bulundu.

29.06.2020Dünya
DSÖ: Kovid-19 test, tedavi ve aşısı için 31,3 milyar dolara ihtiyaç var

DSÖ: Kovid-19 test, tedavi ve aşısı için 31,3 milyar dolara ihtiyaç var

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) liderliğindeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele koalisyonu, gelecek 12 ay içinde Kovid-19 test, tedavi ve aşısı için 31,3 milyar dolara ihtiyacı duyulduğunu açıkladı.

26.06.2020Dünya
Almanya ve Fransa’dan DSÖ’ye tam destek

Almanya ve Fransa’dan DSÖ’ye tam destek

Almanya ve Fransa, Kovid-19 salgınına karşı mücadelede Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) finansal ve politik destek sözü verdi.

26.06.2020Avrupa
DSÖ haftaya dedi korkutan uyarıyı yaptı

DSÖ 'haftaya' dedi korkutan uyarıyı yaptı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus koronavirüs salgınında artan vaka sayılarıyla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı ve dünyayı uyardı.

25.06.2020Dünya
SON DAKİKA HABERİ: DSÖden koronavirüs hakkında korkutan açıklama

SON DAKİKA HABERİ: DSÖ'den koronavirüs hakkında korkutan açıklama!

Son dakika haberi.. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Kovid-19 çekip gitmiyor. Aksine, pandemi büyüyor. Vaka ve ölüm sayısı artmaya devam ediyor." dedi.

24.06.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Muhteşem kriz yöneticisi

BU bayram da en fazla sağlığı konuştuk.

3.08.2020

Virüslü kafalar

Dünya koronavirüse çare aramaya devam ediyor...

15.07.2020