EKSTRA
MENÜ

Gen

Gen haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gen hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.282 Gen haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gen Haberleri

Tane tane dökülsün, bolluk bereket getirsin

Tane tane dökülsün, bolluk bereket getirsin!

İster sade, ister nohutlu, ister üzümlü... Düğün ve bayram gibi kutlamalardan gündelik sofralara bir Türk mutfağı klasiğidir pilav. İyisini pişirmek marifet ister; pirincin cinsini tanımak, ne kadar su istediğini bilmek ve pişirerek tecrübe kazanmak gerekir...

23.10.2021Lezzetli Hayat
İstiklal Caddesi’nin kapanan kitapçıları ve Sander Kitabevi

İstiklal Caddesi’nin kapanan kitapçıları ve Sander Kitabevi

İstiklal Caddesi, İstanbul kenti kitapçılık tarihinde mümtaz bir yere sahiptir. Yabancı ülkelerdeki gibi modern kitapçılar ilk kez bu yerde kurulmuştur. Bunlardan biri de Türk yayıncılık tarihinde pek çok ilki gerçekleştiren Sander Kitabevi’ydi.

21.10.2021Kitap Sanat
“Korkmayın, önleyebiliriz, yenebiliriz”

“Korkmayın, önleyebiliriz, yenebiliriz”

Ekim, Meme Kanseri Farkındalık Ayı... Ülkemizde yılda 25 bin kadına meme kanseri teşhisi konuyor. Maalesef tanı konan kadınların yaşı 20’lere kadar düştü. Ama iyi haber, erken teşhiste yaşam oranı yüzde 100’e yakın. Üstelik Devlet hastanelerinde ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri’nde (KETEM) ücretsiz mamografi çekiliyor, kendi kendine muayene eğitimi ücretsiz veriliyor.

17.10.2021Hürriyet Pazar
Küncü nedir, ne demek Küncü ve susam arasında fark var mı

Küncü nedir, ne demek? Küncü ve susam arasında fark var mı?

Küncü, yemek tarifleri ya da günlük konuşmalarda karşılaşılabilen ifadeler arasında yer alabilmektedir. Küncü, çoğunlukla güneydoğu bölgesinde bilinen ve halk arasında kullanılan ifadelerden birisidir. Susam ve küncü bu nedenle sürekli olarak karıştırılmaktadır. Peki, Küncü nedir, ne demek? Küncü ve susam arasında fark var mı? İşte, o bilgiler

Son dakika: BM Biyolojik Çeşitlilik Konferansı... Erdoğan: Tüm ülkelerin elini taşın altına koyması şart

Son dakika: BM Biyolojik Çeşitlilik Konferansı... Erdoğan: Tüm ülkelerin elini taşın altına koyması şart

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "BM Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi 15. Taraflar Konferansı"na video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iklim değişikliği ve çevre kaynaklı sorunlarla mücadelenin sadece belli ülkelere havale edilemeyeceğini, ekonomik gücü, coğrafi konumu, tarihi sorumluluğu ne olursa olsun tüm ülkelerin elini taşın altına koymasının şart olduğunu belirtti.

12.10.2021Gündem
Mayoz Ve Eşeyli Üreme Konu Anlatımı

Mayoz Ve Eşeyli Üreme Konu Anlatımı

Mayoz bölünme, esasen eşey ana hücrelerinin meydana gelmesini sağlamaktadır. Mayoz bölünmeyi özel kılan durum ise gamet oluşumu durumunda mevcut kromozom sayısının yarıya inmesi olmaktadır. Böylece spermin ve yumurtanın bir araya gelmesi ile her neslin kromozom sayısı da sabit tutulmaktadır. Sizin için mayoz bölünmenin ne demek olduğunu, özelliklerini ve mayoz-1 evresinin aşamalarını derledik.

11.10.2021Araştırma
Pandaların libidosu için inanılmaz çözümler

Pandaların libidosu için inanılmaz çözümler!

Pandalar ile ilgili yapılan son araştırma bu hayvanların libidolarının çok düşük olmasının, bir eş aramak için çaba sarf edemeyecek kadar rahat olmalarından kaynaklandığını öne sürüyor. Çiftleşme arzuları da çok düşük olan pandaların libidosu yükselsin diye adeta seferber olunmuş durumda.

3.10.2021Gündem
Bakanlık tarama yaptı... Herkesi ilgilendiriyor Meyve ve sebzelerdeki ölümcül tehlike

Bakanlık tarama yaptı... Herkesi ilgilendiriyor! Meyve ve sebzelerdeki ölümcül tehlike

İstanbul İl Tarım Müdürlüğü 2021 yılında bin 700 sebze ve meyvede kimyasal kalıntı taraması yaptı. 120 meyve ve sebzede ölümcül sağlık sorunlarına neden olan “Pestisit” kimyasalı bulundu.

2.10.2021Ekonomi
Soframızdaki tehlike: Pestisit

Soframızdaki tehlike: Pestisit

İstanbul İl Tarım Müdürlüğü 2021 yılında bin 700 sebze ve meyvede kimyasal kalıntı taraması yaptı. 120 meyve ve sebzede ölümcül sağlık sorunlarına neden olan “Pestisit” kimyasalı bulundu.

2.10.2021Haber
Meme kanseri cerrahisi hakkında en sık sorulan 9 soru

Meme kanseri cerrahisi hakkında en sık sorulan 9 soru

Sağlıksız beslenmeden aşırı kiloya, menopoz döneminde uzun süreli ve kontrolsüz hormon kullanımından sigara, alkol ve strese dek birçok faktör nedeniyle meme kanseri günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Artık genç yaşta da kapıyı çalabilen meme kanserine karşı farkındalığı artırmak ve erken teşhisin önemi konusunda toplumu bilinçlendirmek amacıyla tüm dünyada Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak kabul ediliyor.

1.10.2021Sağlık
Son dakika: Koronavirüsün gizemi çözüldü... İşte en şanslı grup

Son dakika: Koronavirüsün gizemi çözüldü... İşte en şanslı grup!

Dünyanın koronavirüs ile mücadelesi sürerken, İskoçya'dan ezber bozan bir haber geldi. Bilim insanları neden bazı insanların koronavirüse karşı daha korunaklı olduğunu belirledi. İşte koronavirüse karşı en şanslı grup...

1.10.2021Dünya
Mendel Kanunları nelerdir ve hangi alanla ilgilidir Mendel yasaları ve örnekleri

Mendel Kanunları nelerdir ve hangi alanla ilgilidir? Mendel yasaları ve örnekleri

İnsanlar ancak 19. yüzyılın ortalarında mirası doğru bir şekilde anlamaya başladılar. Bu kalıtım anlayışı, Mendel'in kalıtım yasaları olarak bilinen kalıtımı anlamak için belirli yasalar formüle eden Gregor Mendel adlı bir bilim adamı tarafından mümkün olmuştur. Peki, Mendel'in Katılım Kanunları nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma
R. Kellynin suçları bunca yıl nasıl cezasız kaldı Hepimiz fark ettik, kimse umursamadı çünkü...

R. Kelly'nin suçları bunca yıl nasıl cezasız kaldı? 'Hepimiz fark ettik, kimse umursamadı çünkü...'

Son 30 yılın en popüler şarkıcılarından biri olan ABD'li R. Kelly hakkında seks ticareti suçlamasıyla haftalardır devam eden dava hafta başında sonuçlandı ve Kelly onlarca genç kadın ve erkeğe yönelik cinsel istismardan suçlu bulundu. Peki geçmişi 90'lı yıllara kadar uzanan bu suçlar nasıl oldu da bugüne kadar cezalandırılmadı?

30.09.2021Dünya
Şampiyonların elit tayları satışa sunulacak

Şampiyonların elit tayları satışa sunulacak

Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğünde doğumlarından itibaren özenle yetiştirilerek satışa sunulacak 18 baş tayın, geleceğin şampiyonları olması bekleniyor.

25.09.2021Ekonomi
Meyve Veren Ağacı Türleri Nelerdir Dünyada Kaç Çeşit Meyve Vardır Meyve Ağaçları Kaç Yaşında Meyve Verir

Meyve Veren Ağacı Türleri Nelerdir? Dünya'da Kaç Çeşit Meyve Vardır? Meyve Ağaçları Kaç Yaşında Meyve Verir?

Meyveler insanlarla birlikte taşındı ve tüm dünyaya yayıldı. Bitkibilimcilere göre, dünya üzerinde meyvelerin anavatanı olarak görülen başlıca beş bölge var. Bunlar ise; Hazar Denizi ve Karadeniz arasında yer alan Hindistan, Kafkas Dağları ve Pakistan arasında yer alan Kaşmir Dağı etekleri, Orta Amerika, Endonezya ve Çin’in değişik bölgeleridir. Meyve veren ağacı türleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Fatih Erbakan’dan yine bilimdışı açıklamalar

Fatih Erbakan’dan yine bilimdışı açıklamalar

Koronavirüs aşısı hakkında “3 kulaklı, 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir” sözleri büyük tepki çeken Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, eleştirilere yanıt verirken yine benzer bilimdışı argümanlarını kullandı.

16.09.2021Gündem
Aşılarım tamam, Covid testim pozitif... Şimdi ne yapmam gerek | 11 SORU 11 YANIT

Aşılarım tamam, Covid testim pozitif... Şimdi ne yapmam gerek? | 11 SORU 11 YANIT

Aşılarını tamamladığı halde Covid-19 testleri pozitif çıkanları son dönemde daha sık duymaya başladık. Bu konuyla ilgili kamuoyundaki tartışmalar da kuvvetlenmeye başladı. Biz de aşılı olup da Covid'e yakalananlara ilişkin akıllardaki tüm soruları uzmanlarla birlikte mercek altına aldık...

11.09.2021Gündem
Kadın kanserlerinde yaşam kurtaran öneriler

Kadın kanserlerinde yaşam kurtaran öneriler

Ülkemizde meme kanserinden sonra en yaygın görülen kadın kanserlerinde ihmal edilen bazı belirtiler aksine yaşamsal önem taşıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Güngör kadın genital kanserlerinin en sık görülenlerinin rahim, rahim ağzı ve yumurtalık kanseri olduğunu belirterek 'Eylül ayı Jinekolojik Kanserler Farkındalık Ayı' kapsamında yaptığı açıklamada en sık görülen üç kadın kanserinin ihmale gelmez belirtilerini anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

9.09.2021Sağlık
Muğlada yanan özel bölgeler için ekolojik kurtarma operasyonu

Muğla'da yanan 'özel bölgeler' için ekolojik kurtarma operasyonu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Muğla'da orman yangınlarından etkilenen Datça Bozburun ve Köyceğiz Dalyan Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde, biyoçeşitlilik zarar tespiti ve alanların restorasyonu için çalışma başlattı. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan "Türkiye'de ilk kez yapılan bu ekolojik restorasyon ve kurtarma operasyonu, türlerin kaybolma riskini ortadan kaldıracak. Ekiplerimiz 360 ağaç üzerinde çalışma yürütmekte" dedi.

5.09.2021Gündem
MSI Creator Z16: Profesyonellerin yeni gözdesi

MSI Creator Z16: Profesyonellerin yeni gözdesi

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden MSI, bu kez profesyonellere ve tasarımcılara hitap eden, aynı zamanda işlerini yaparken oyun deneyimini de üst düzey yaşamak isteyenlere yönelik yeni dizüstü bilgisayar modeli MSI Creator Z16'yı kullanıcılarına sundu. Tasarımıyla olduğu kadar donanımsal özellikleriyle de büyük ilgi uyandıran MSI Creator Z16, bakın hangi özelliklere sahip?

5.09.2021Teknoloji
Mu varyantı nedir, korkmalı mıyız | 8 SORU 8 YANIT

Mu varyantı nedir, korkmalı mıyız? | 8 SORU 8 YANIT

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) koronavirüsün yeni bir versiyonunu varyantlar listesine ekledi. Adı B.1.621 olarak da bilinen 'Mu' varyantı…Ne kadar tehlikeli, hangi ülkelerde görülüyor, aşılara karşı daha mı dirençli, ülkemizde görüldü mü? İşte 8 SORU 8 YANIT...

3.09.2021Gündem
Günümüzün parlayan meslekleri

Günümüzün parlayan meslekleri

Eğitim uzmanları, üniversite tercih döneminde milyonca adayı uyarıyor: “Puan ve sıralama önemli olsa da tercih yaparken kendinize uygun meslekleri seçin. Sırf puanınız tuttuğu için değil, severek yapacağınız ve gelecekte size fayda sağlayacak bölümleri tercih edin.” Günümüzün özellikle de pandeminin ardından değişen şartlar meslekleri de etkiledi.

24.08.2021Eğitim
Yıllar önce önlem olarak iki göğsünü de aldırmıştı:  Angelina Jolieyi hastane kapısında çocukları böyle karşıladı

Yıllar önce önlem olarak iki göğsünü de aldırmıştı: Angelina Jolie'yi hastane kapısında çocukları böyle karşıladı

2013 yılında kansere yakalanma olasılığını ortadan kaldırmak için bıçak altına yatan ve iki göğsünü de aldıran Angelina Jolie, hayranlarını endişelendirdi.

21.08.2021Magazin
League of Legends Dünya Şampiyonasına kimler katılıyor

League of Legends Dünya Şampiyonasına kimler katılıyor?

Yılın en büyük espor etkinliklerinden League of Legends Dünya Şampiyonasına az kaldı. Dünya Şampiyonasına çıkmaya hak kazanan ve hak kazanabilecek takımlar ise yavaş yavaş belirleniyor.

20.08.2021eSpor
Kazein nedir, ne işe yarar Kazein nasıl elde edilir

Kazein nedir, ne işe yarar? Kazein nasıl elde edilir?

İnsanlar için çok daha sağlıklı bir hayat sürmek bir hayli önemlidir. Aksi halde pek çok hastalık ortaya çıkar ve sonuçları ise bir hayli kötü olabilir. Bunları yaşanmasını önlemek için mineral proteinler ve vitamin düzenli ilaçlanma alınmalıdır. Sağlık için yararlı olan bir ürün çeşidi de kazeindir. Kazeinin ne olduğunu, ne işe yaradığını, kazeinin nelerde bulunduğunu bütün ayrıntıları derledik.

17.08.2021Araştırma
PrintNightmare isimli güvenlik açığı kurumsal ağları tehdit ediyor

PrintNightmare isimli güvenlik açığı kurumsal ağları tehdit ediyor

Geçen hafta araştırmacılar, yanlışlıkla PrintNightmare olarak da bilinen ve kullanıcıların kurumsal ağlara erişmesine izin veren kritik bir Windows Print Spooler güvenlik açığını ortaya çıkaran tekniğin detaylarını (PoC) yayınladı. Güvenlik açığı için düzeltme yaması yayınlanmış olsa da, kullanıcıların büyük çoğunluğu henüz yamayı indirip yüklemedi. İstismar GitHub'dan hızla kaldırılmış olmakla birlikte bazı kullanıcılar tekniği hızla indirip yeniden yayınlamayı başardı.

13.08.2021Teknoloji
MSI Summit E13 Flip Evo incelemesi

MSI Summit E13 Flip Evo incelemesi

Daha çok oyuncuların büyük ilgi gösterdiği bilgisayarlarıyla yakından tanıdığımız MSI, bu kez profesyonellere yönelik yeni dizüstü bilgisayarlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. MSI’ın hem bilgisayar, hem de tablet olan ve pek çok farklı amaçla kullanabileceğiniz yeni dizüstü bilgisayarı Summit E13 Flip Evo’yu inceliyoruz. (Sponsorlu İçerik)

13.08.2021Teknoloji
SMA hastası minik Murat’a billboardlu destek

SMA hastası minik Murat’a billboardlu destek

Ağrı’da yaşayan Yaşar (40) ve Sakine Koç (36) adlı çiftin bir yıl önce Murat adında bir çocukları dünyaya geldi. Küçük Murat’a henüz 17 günlük iken Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 Teşhisi konuldu. Çocuklarının tedavisi için Ankara’ya taşınan Koç ailesi bir süre sonra Amerika’da SMA hastalarına uygulanan gen tedavisinden faydalanmaya karar verdi. Ancak tedavi için gerekli olan 2 milyon 250 bin doları karşılayacak maddi durumu olmayan aile bir bağış kampanyası başlattı.

13.08.2021Gündem
Faker ve Oner, Gen.G galibiyeti sonrasında konuştu

Faker ve Oner, Gen.G galibiyeti sonrasında konuştu

T1 League of Legends oyuncuları Faker e Oner, Gen.G’ye karşı aldıkları galibiyet sonrası analiz masasında kendilerine gelen soruları yanıtladı.

11.08.2021eSpor
Böyle vahşet görülmedi Beni engelliyor dediği kızını döverek öldürdü

Böyle vahşet görülmedi! 'Beni engelliyor' dediği kızını döverek öldürdü

İngiltere'de yaşanan korkunç bir olayın detayları sosyal medya paylaşımlarıyla ortaya çıkınca gündeme bomba gibi düştü. 23 yaşındaki anne, 3 yaşındaki kızını feci şekilde döverek öldürdü. Cani kadının bunu yapma sebebi ve cinayetten sonra yaptığı paylaşımlarsa adeta saç baş yoldurdu.

11.08.2021Dünya
REvil fidye yazılımı kampanyası hızla yayılıyor

REvil fidye yazılımı kampanyası hızla yayılıyor

REvil fidye yazılımı çetesinin Yönetilen Hizmet Sağlayıcılara (MSP'ler) ve dünya çapındaki müşterilerine karşı büyük bir saldırı düzenlediği açığa çıktı. Bu, binlerce şirketin potansiyel fidye yazılımı kurbanı olmasına yol açtı. Araştırmacılar; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika'da 5 binden fazla enfeksiyon girişimi gözlemledi.

7.08.2021Teknoloji
İngiltereden flaş Türkiye kararı

İngiltere'den flaş Türkiye kararı

İngiltere hükümeti, çarşamba günü trafik ışığı sistemi uyguladığı seyahat kurallarını güncelledi.

5.08.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kısırlık için kök hücre tedavileri hangi aşamada?

Azoospermi, yani tahlillerde ölü ya da canlı hiç olgun sperm hücresi görülmemesi çocuk sahibi olamayan çiftler için oldukça endişe veren bir neticedir. Oysa bunların bir kısmı tedavi ile sperm çıkışına kavuşabilir, hatta doğal yolla bile gebelik sağlayabilirler. Ancak yine de bir kısım çiftte ne yazık ki olgun sperm elde edemiyoruz. İşte bu aşamada akla ilk gelen çözüm kök hücre olmakta. İyi de, günümüzde kök hücre ile çocuk olması mümkün mü?

21.10.2021

Meme kanseri kronik bir hastalık

“Meme Kanseri Farkındalık Ayı” vesilesiyle Prof. Dr. Cihan Uras’la meme kanserini konuştuk.

11.10.2021

Duygu dönüşmeden beden iyileşmez

Kişisel Gelişim Uzmanı, eğitmen Bahar Su Dinçeller, kendi kişisel gelişim yolculuğunu anlattığı “Bahar’ın Kitabı” ile kariyerine yazar kimliğini de ekledi. Sohbetimizde her insanın mutlaka bilinçaltı temizliği yapması gerektiğine dikkat çeken Dinçeller, bedensel hastalıkların altında duygu hasarlarının yattığını anlatarak, “Fiziki bedende kan akarken, enerji bedende duygu akar. Hiçbir hastalık yoktur ki duygular hastalanmadan sadece bedende olsun! Bu nedenle önce negatif duygu, düşünce, dil ve davranış dörtlüsünü denetlemeyi öğrenmek ve dönüştürmek gerekiyor” dedi.

7.10.2021

Eyvah mememi kaybedecek miyim?

Bir hafta sürecek yazı dizimizin ilkini dün okudunuz. Okumayanlar için yenileyeyim: ‘Ben meme kanseriyim.’ Kolayca yazdığıma bakmayın zira kötü haberi hazmetmek bile uzunca zamanımı aldı. Bugün bu satırları yazmamın sebebi de içinizden birine umut olma, birini erken tanı ile kurtarma ihtimalim var diyedir. Başıma gelen ilginç bir durum ile devam edeyim bugün. Meme kanseriyim dediğimde ister istemez meraklı gözler inceden memenize yöneliyor çünkü benim de olduğu kadar herkesin aklında ‘Acaba memesine ne oldu?’ sorusu var. Doktorum, Prof. Dr. Cihan Uras, ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Herkes memesini kaybedecek diye bir şey yok, saçmalama” diyor.

5.10.2021

LGMD Farkındalık Günü

Merhabalar sevgili okurlar. Bu hafta kas hastalıkları camiası için önemli bir hafta, zira 30 Eylül dünya genelinde LGMD Farkındalık Günü.

28.09.2021

21. Yüzyıl becerisi ‘Pozitif psikoloji’

Yaşamı anlamlı kılmak, hayatın anlamını kavrayabilmek, kişinin güçlü yönlerini fark etmesini sağlamayı hedefleyen pozitif psikoloji, tüm dünyada yeniden keşfedilen ve önemi anlaşılan bir alan. Küresel mutluluk, küresel barış için bunu öğrenmeli ve öğretmeliyiz. Daha yaşanılır bir dünya için bu şart!

14.09.2021

Bir garip miting

Küreselcilerin oyunundan bahsediyorlar; argümanları da pankartları da başlarında miğfer ile ABD kongresini basan küresel komplo teorisyenleri, QAnon grubundan arak. ‘Aşı karşıtıyız’ diyorlar; içlerinde 2 doz aşılılar var. On binlerce kişi oldukları iddiasındalar; koskoca miting alanında hepi topu 3-4 bin kişiler. Türkiye’de aşı zorunlu olmamasına rağmen ‘Aşı karşıtı değil, aşı dayatmasına karşıyız’ diyenlerin Maltepe toplaşması bir kez daha kanıtladı ki argümanları gerçek değil. Peki, gerçek ne? Halk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Sarp Üner ile argümanlarını ve mitingi masaya yatırdık.

13.09.2021

Sigara kısırlık için ciddi bir risk oluşturur

Dünya genelinde bakıldığında, toplumun yaklaşık beşte birinin sigara içicisi olduğu görülmekte. Sigaranın genel vücut sağlığı üzerine ne derece zararlı etkileri olduğu artık bilinen bir konu. Ancak söz konusu üreme sağlığı olunca daha dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü bundan etkilenen sadece içici olmayıp, aynı zamanda doğacak çocuğun sağlığı da payını almakta. Günlük tüketimi 20’yi geçen erkeklerde sperm tahlilinde gördüğümüz değerler neredeyse %20 düşmekte. Ancak bu sayı ortalama bir değer olup, daha az da tüketilse benzer etkiler ortaya çıkabilir. Kısacası, hafif içicilerde bile sigara kısırlık bakımından bir risktir.

8.09.2021

Keşke şefler pastırma dilimleme videosu çekeceğine bu tip yemeklerin peşine düşse...

Ürüne ve kültürüne sahip çıkabiliyorsanız, o ürün işte o zaman gerçekten sizindir... Kastamonu’da yediğim, ayranla pişirilen eğşili pilav bana şunları hissettirdi: Bizi temsil edecek yemeklerin ve yoğurdumuzun kıymetini bilmiyoruz.

28.08.2021

O gece ya Hulusi Akar o telefona çıkmasaydı

Dün Hürriyet’te Uğur Cebeci’nin köşesinde çok güzel bir gazetecilik başarısı vardı.

19.08.2021

Kısırlık tedavisinde yapay testis umut veriyor

Testislerde sperm hücresinin hiç gelişmediği azoospermi olgularının tedavisinde gelinen son aşama, henüz kuyruk oluşumu başlamamış ama belli bir olgunluk aşamasına erişmiş spermatid dediğimiz erken evre sperm serisi hücrelerin tüp bebekte kullanılmasıdır.

11.08.2021

2021'in geri kalanı nasıl geçecek?

Bir taraftan delta varyantı dünyayı kasıp kavuruyor, diğer yandan Türkiye dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde ardı ardına yangınlar çıkıyor... 2021 ne yazık ki pek de yüzümüze gülmedi. Peki, bizi yılın geri kalanında neler bekliyor?

7.08.2021