EKSTRA
MENÜ

Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fotoğrafçılık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.508 Fotoğrafçılık haberi bulunmuştur.

Fotoğrafçılık Haberleri

Türk Telekom, servislerini ‘Dijital Paket’te bir araya getirdi

Türk Telekom, servislerini ‘Dijital Paket’te bir araya getirdi

Türk Telekom; eğlence, oyun, eğitim ve internet güvenliğine yönelik dijital servislerini, kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda yedi yeni ‘Dijital Paket’ ile evde internet müşterilerine sunuyor.

17.06.2021Teknoloji
İlk fotoğraf makinesi ne zaman bulundu İlk fotoğraf makinesi adı ve markası nedir İlk fotoğraf makinesi resmi ve özellikleri nelerdir

İlk fotoğraf makinesi ne zaman bulundu? İlk fotoğraf makinesi adı ve markası nedir? İlk fotoğraf makinesi resmi ve özellikleri nelerdir?

Günümüzde fotoğrafçılık, en popüler mesleklerden ve sanat dallarından biri olarak kabul ediliyor. Yaklaşık 200 yıl önce icat edilen ilk fotoğraf makinesi görsel sanatlar alanında birçok yeni gelişmenin yaşanmasını sağladı. Fotoğraf, sinema sanatının da öncülü sayılmaktadır. İlk fotoğraf makinesi ne zaman, kim tarafından bulundu? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Ticaret Bakanlığı, milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibariyle başladı. Esnafın hesabına 1000 lira yatarken 25 Mayıs itibariyle yeniden destek programına başvurarak 3-5 bin lira ödeme alınacak.

24.05.2021Ekonomi
Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında esnafa sağlanacak hibe desteği için başvurular 25 Mayıs’ta başlayacak. Destekten yararlanmak isteyenler bir ay süreyle e-Devlet üzerinden başvurabilecek.

22.05.2021Ekonomi
2 üniversite bitirip, 81 kenti gezdiler; şimdi çiftçiler

2 üniversite bitirip, 81 kenti gezdiler; şimdi çiftçiler

Van!da fotoğrafçılık eğitimi sırasında tanışıp evlenen Hülya (30) ve İnan Bozkayar (29) çifti, Türkiye turuna çıkıp 81 il ile yüzlerce ilçeyi otostop yaparak gezdi. Her ikisi de iki üniversite mezunu olan çift, turun ardından memleketlerine dönüp köye yerleşerek, üçüncü üniversite için kayıt yaptırdı. Bozkayar çifti, bahçe işleri ile uğraşarak kütüphaneye dönüştürdükleri evlerinin bir odasında zaman zaman okuma yazma eğitimi veriyor.

17.05.2021Haber
Instagram profil büyütme işlemi nasıl yapılır Instagram profil fotoğrafı nasıl büyütülür (Kolay PP Büyütme)

Instagram profil büyütme işlemi nasıl yapılır? Instagram profil fotoğrafı nasıl büyütülür (Kolay PP Büyütme)

Instagram, Facebook'un sahip olduğu fotoğraf paylaşım uygulaması, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Instagram uygulamasında profil fotoğrafı küçük görünmektedir.. İşte, instagram profil fotoğrafı büyütme işlemi hakkında bilgiler..

11.05.2021Teknoloji

Çankırı'nın alan kodu kaçtır? Çankırı telefon kodu hakkında bilgi

İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Çankırı, özellikle sosyal etkinlikler için oldukça önemli bir yerdir. Aynı zamanda stratejik bir yerde bulunduğu için önemli bir geçiş bölgesi olarak da öne çıkar. O yüzden şehrin alan kodu pek çok kişi tarafından merak edilen konular içerisinde geliyor. Peki Çankırı'nın alan kodu kaçtır? Çankırı telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Koronavirüs salgınından inanılmaz kareler... O fotoğrafın hikayesini anlattı

Koronavirüs salgınından inanılmaz kareler... O fotoğrafın hikayesini anlattı

İstanbul'da Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde anestezi teknikeri olarak çalışan fotoğraf sanatçısı Ayşegül Aksoy, 14 ay boyunca hem hastalara şifa verdi, hem de vizörün arkasına geçerek kimsenin görmediği alanlarda yaşananları fotoğrafladı. Aksoy'un çektiği en çarpıcı karelerden birinin kahramanı olan yoğun Bakım Hemşiresi Birkan Karakoyun, o karenin çekildiği anı anlattı. Karakoyun, "Pandeminin başlarıydı. Yoğun bakımda 3 saatlik bir nöbetim sonrası çekilen bir fotoğraftı. Alandan 3 saat sonra çıktığım zaman, sırılsıklam ter içerisindeydim. Çizmelerimin içi dahi suyla dolmuştu.'' dedi.

9.05.2021Gündem
Bu fotoğrafın içinde tam 100 bin tane güneş var

Bu fotoğrafın içinde tam 100 bin tane güneş var!

ABD'li bir fotoğrafçının uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkardığı güneş fotoğrafı büyük ilgi çekti. Astro fotoğrafçı olarak ünlenen Andrew McCarthy 230 megapiksellik fotoğrafıyla fotoğrafçılık dünyasını şaşırttı.

23.04.2021Dünya
Tarihin en eskileri Londrada satılacaklar

Tarihin en eskileri! Londra'da satılacaklar

Tarihin en eski fotoğrafları olarak bilinen 200 fotoğraflık özel koleksiyon Londra'daki bir müzayedede satışa çıkmaya hazırlanıyor. Fotoğraflar için istenen bedelse adeta dudak uçuklatıyor.

22.04.2021Dünya
Yüksekova’da ters laleler çiçek açtı

Yüksekova’da ters laleler çiçek açtı

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesindeki dağ eteklerinde ısınan havalarla birlikte çiçek açan ters laleler, görsel şölen sunuyor.

19.04.2021Gündem
Mi Fan Festivali 2021de dikkat çeken ürünler

Mi Fan Festivali 2021'de dikkat çeken ürünler

Xiaomi, 59 ülkede 70'in üzerinde çevrimiçi ve 300'ün üzerinde çevrimdışı iş ortağı ile iş birliği gerçekleştirerek 6 Nisan'da başlayan ve 12 Nisan’da sona eren küresel alışveriş etkinliği Mi Fan Festivali (MFF) düzenledi.

16.04.2021Teknoloji
İlklerin anayurdu Bergama

İlklerin anayurdu Bergama

Tarihin en eski sağlık kompleksinin ev sahibi Bergama’da derin kültürel mirasla yerel yaşam ve Kozak Yaylası’nın orman dokusu görkemli bir ahengin parçaları... Burada kurulan beş farklı şehir de döneminin öncüsü olmuş. Pandemi sonrası köyde bir düğüne de katılın ki turistik bir geziden fazlasını yaşatsın size.

12.04.2021Seyahat
Dünyanın 1.2 trilyon ağaca daha ihtiyacı var

Dünyanın 1.2 trilyon ağaca daha ihtiyacı var

Drone’ların sadece video ve fotoğraf çeken cihazlar olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu insansız hava araçlarını çevresel konularda kullanmak da mümkün. Ecording adlı girişim ağaçlandırma çalışmalarını hızlandırmak için drone’larla tohum topu atışı yaparak Türkiye’nin kırsal bölgelerini yeşillendiriyor.

Karantinadaki Türkler anlatıyor Dünya yansa da fırında kruvasan eksik olmaz

Karantinadaki Türkler anlatıyor! 'Dünya yansa da fırında kruvasan eksik olmaz'

Fransa’da başkent Paris'in de içinde bulunduğu 16 bölgede dört hafta boyunca uygulanacak karantina başladı. Peki Paris’i üçüncü kez karantina noktasına getiren etkenler neydi? Şehirdeki Türkler neler yaşıyor? İşte Paris’teki son durum…

29.03.2021Dünya
Müdür yardımcısı, görevli olduğu Halk Eğitim Merkezini boyadı

Müdür yardımcısı, görevli olduğu Halk Eğitim Merkezi'ni boyadı

MERSİN'in Bozyazı ilçesinde Ersin Ateş, müdür yardımcısı olarak görev yaptığı Halk Eğitim Merkezi'ni boyadı.

27.03.2021Gündem
Bitcoin yaktı

Bitcoin yaktı

Annesini, babasını ve ablasını pompalı tüfekle öldürdükten sonra yaşamına son veren Mustafa Gider’in halası Nimet Güler, “Yeğenim Bitcoin yüzünden önce 250 bin TL’sini, sonra 65 bin TL ve arabasını, en son arkadaşından aldığı 35 bin TL’yi kaybedince bunalıma girdi. Yeğenimi Bitcoin yaktı” dedi.

18.03.2021Gündem
Ailesini katledip intihar eden Mustafanın halası: Yeğenimi Bitcoin yaktı

Ailesini katledip intihar eden Mustafa'nın halası: Yeğenimi Bitcoin yaktı

Antalya’da oturdukları 3 katlı villada, anne ve babası ile ablasını pompalı tüfekle öldürüp intihar eden Mustafa Gider'in (40) halası Nimet Güler, "Yeğenim Bitcoin yüzünden, önce 250 bin TL'sini, daha sonra 65 bin TL ve arabasını, en son arkadaşından aldığı 35 bin TL'yi kaybedince bunalıma girdi. Yeğenimi Bitcoin yaktı" dedi.

17.03.2021Haber
Antalyadaki aile faciasında kan donduran ifade: Yeğenimi Bitcoin yaktı

Antalya'daki aile faciasında kan donduran ifade: 'Yeğenimi Bitcoin yaktı'

Antalya’da oturdukları 3 katlı villada, anne ve babası ile ablasını pompalı tüfekle öldürüp intihar eden Mustafa Gider'in (40) halası Nimet Güler, "Yeğenim Bitcoin yüzünden, önce 250 bin TL'sini, daha sonra 65 bin TL ve arabasını, en son arkadaşından aldığı 35 bin TL'yi kaybedince bunalıma girdi. Yeğenimi Bitcoin yaktı" dedi.

17.03.2021Gündem
Aile faciası 4 kişi villada ölü bulundu

Aile faciası! 4 kişi villada ölü bulundu

Antalya’da aynı ailenin 4 üyesi, evlerinde başlarından vurulmuş halde ölü bulundu. Yapılan incelemede, Mustafa Gider’in, annesini, babasını ve ablasını pompalı tüfekle öldürdükten sonra intihar ettiği belirlendi.

17.03.2021Gündem
Antalyada lüks villadaki dehşetin detayları ortaya çıktı 4 kişinin cansız bedeni bulunmuştu

Antalya'da lüks villadaki dehşetin detayları ortaya çıktı! 4 kişinin cansız bedeni bulunmuştu

Antalya'da lüks villada aynı aileden 4 kişinin cansız bedeninin bulunması olayının detayları ortaya çıktı. Anne ve babası ile ablasını pompalı tüfekle öldüren Mustafa Gider'in (40), annesiyle ablasını zemin katta öldürdüğü, babasını ise birinci katta öldürüp, diğer cesetlerin yanına taşıdığı belirlendi.

16.03.2021Gündem
Londra Başkonsolosu’ndan ‘Dünya Kadınlar Günü’ne destek

Londra Başkonsolosu’ndan ‘Dünya Kadınlar Günü’ne destek

Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan’ın himayesinde Britanya Türk Kadınları Derneği’nin (BTKD) düzenlediği ‘Dünya Kadınlar Günü’ etkinliğinde, Prof. Çiğdem Balım, sanatçı Nilay İşlek ve müzisyen Lara Melda Ömeroğlu konuk oldu. BTKD Başkanı Servet Hassan’ın moderatörlüğünü yaptığı toplantıya derneğin üye ve dostu çok sayıda kişi katıldı.

9.03.2021Avrupa
Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... Dünyanın dört bir yanından kadın fotoğrafçılar iPhone 12 modellerindeki kamera sistemlerinden yararlanarak cinsiyet konusunu ve 2021’de kadın olmanın çalışmalarını nasıl etkilediğini ele aldı. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan Şili, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya'ya ve daha birçok ülkeye uzanan bu koleksiyon, sonsuz yeteneklere sahip, ilham verici kadınlara ışık tutuyor, kız kardeşlik kavramını tanıtıyor ve insanı kendisi üzerine düşünmeye teşvik ediyor.

8.03.2021Teknoloji
Dünyaya sesimizi duyuracak işler yapmayı dört gözle bekliyorduk

Dünyaya sesimizi duyuracak işler yapmayı dört gözle bekliyorduk

Bomba sesleri, yerle bir olan tıbbi tesisler ve bir mağarayı hastaneye çeviren bir doktor... Suriye iç savaşını anlatan ‘The Cave’ (Mağara) belgeselinde görüntü yönetmenliği yapan Ammar Altesheh, sinematografi dalında Emmy ödülünün sahibi oldu. Suriye’deki savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan genç görüntü yönetmeniyle hikâyesini konuştuk.

Aluçdağ Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Aluçdağ Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Aluçdağ Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Aluçdağ Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Aluçdağ milli parkı günübirlik olarak gidip görebileceğiniz oldukça güzel bir park olarak bilinmektedir. Çocuklar ile birlikte vakit geçirmek için tercih edilebilecek ve oldukça güzel bir yer olan Aluçdağ milli parkı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Aluçdağ milli parkı nerede ve nasıl gidilir? Aluçdağ milli parkı konaklama, kamp, giriş ücreti ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? Sizin için bu soruların cevaplarını bir araya getirdik.

2.03.2021Seyahat
Ağrı Dağı Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Ağrı Dağı Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ağrı Dağı Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Ağrı Dağı Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

5137 metre yüksekliği ile Avrupa’nın ve Türkiye’nin en yüksek, dünyada ise ikinci en büyük volkanik dağının bulunduğu Ağrı Dağı Milli Parkı, doğal güzellikleri ve eşsiz manzarası ile dünyaca popüler bir rotadır. Ağrı Dağı Milli Parkı nerededir ve ulaşım nasıl sağlanır, milli parkta konaklama imkanları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

23.02.2021Seyahat
Huawei Mate X2 tanıtıldı İşte şaşkınlık yaratan yeni telefon

Huawei Mate X2 tanıtıldı! İşte şaşkınlık yaratan yeni telefon

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Huawei, yeni akıllı telefonu Huawei Mate X2'yi sahneye çıkardı. Diğer telefonlardan farklı olarak ekranı katlanabilen bir yapıya sahip olan cihaz, bakın hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

23.02.2021Teknoloji
Bu dönem yıllar sonra bu fotoğraflarla anılacak

Bu dönem yıllar sonra bu fotoğraflarla anılacak

IPA’da yani Uluslararası Fotoğrafçılık Ödülleri’nde Discovery Of the Year 2020’yi alan F. Dilek Uyar, fotoğraf dünyamızı sert eleştiriyor: “Ara Güler bile kendine fotoğraf çekti, kendiyle beraber gitti. Yetiştirdiği kimse olmadı.”

21.02.2021Hürriyet Pazar
İntikam meleği

İntikam meleği

Avusturyalı yazar Bernhard Aichner’ın “Ölülerin Kadını” üçlemesinin ilk kitabı olan “Ölüme Eş” gerilimli bir aşk hikayesi; ölüm meleğine dönüşen bir kadının hakikat ve intikam arayışı...

16.02.2021Kitap Sanat
Giresunda acı olay Baba ve iki oğlu 24 gün içinde koronavirüsten öldü

Giresun'da acı olay! Baba ve iki oğlu 24 gün içinde koronavirüsten öldü

Giresun'un Görele ilçesinde baba ve iki oğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 24 gün içerisinde hayatını kaybetti.

12.02.2021Gündem
Teröristlerden temizlenen Munzur Dağlarında moda çekimi

Teröristlerden temizlenen Munzur Dağları'nda moda çekimi

Tunceli'de bir dönem terör örgütlerinin yuvası haline gelen ve gerçekleştirilen operasyonlarla terör örgütlerinden temizlenen Munzur Dağları, profesyonel fotoğraf sanatçıları ve modacılar tarafından doğal stüdyo gibi kullanılmaya başlandı. Moda çekimi için Tunceli'ye gelen ve 'The Miss Globe' güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Duygu Çakmak, "İnsanların bölgeye karşı ön yargıları var. Ön yargıları kırabilmek adına böyle bir işe girdik. Burada terör yok. Burada huzur, moda, barış ve sanat var. Bu çalışmadan sonra birçok insanın ön yargısının kırılacağını düşünüyorum" dedi.

5.02.2021Gündem
Sosyal medya vahşi hayvanlara benziyor

Sosyal medya vahşi hayvanlara benziyor

ABD Senatörü Bernie Sanders’ın Biden’ın yemin töreninde çekilen fotoğrafı sosyal medyada viral oldu. Fotoğrafı çeken ABD’li fotomuhabiri Brendan Smialowski’yle konuştuk: “Bu iyi fotoğraflarımdan biri değil. Evet güzel bir an. Ama bu kareyi bu kadar popüler yapan Sanders’ın kişiliği.”

31.01.2021Hürriyet Pazar
Reddit nedir ve ne işe yarar

Reddit nedir ve ne işe yarar?

Reddit, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal platformlardan birisidir. Sosyal haber, tartışma sitesi olarak bilinmektedir. Siteye kayıtlı kullanıcılar bağlantı, metin, fotoğraf ve video içerebilen gönderiler paylaşabiliyor, diğer kullanıcılar da bu gönderileri oylayarak gönderinin sayfada üste çıkmasını veya alta inmesini sağlayabiliyor. Peki, Reddit nedir? İşte, o isim o konu hakkında detaylı bilgiler

29.01.2021Teknoloji
Kapıkaya Kanyonu görsel şölen sunuyor

Kapıkaya Kanyonu görsel şölen sunuyor

Türkiye’nin görülmesi gereken kanyonları arasında yer alan Adana’nın Karaisalı ilçesindeki Kapıkaya Kanyonu, her mevsim farklı bir görsel şölen sunuyor.

29.01.2021Seyahat
Üstsüz pozlarını kimin çektiğini açıkladı

Üstsüz pozlarını kimin çektiğini açıkladı

İngiliz oyuncu, tasarımcı ve model Elizabeth Hurley, iki gün önce Instagram sayfasında paylaştığı pozlarına gelen tepkilere yanıt verdi.

27.01.2021Magazin
Elizabeth Hurleyin üstsüz pozuna sert eleştiri: Sen önce üstüne bir şey giy

Elizabeth Hurley'in üstsüz pozuna sert eleştiri: Sen önce üstüne bir şey giy

Ünlü yıldız Elizabeth Hurley'in karlar üzerinde çektirdiği üstsüz pozuna ünlü sunucudan eleştiri geldi.

26.01.2021Magazin
Üstsüz pozunu oğluna çektirdi

Üstsüz pozunu oğluna çektirdi

Bir dönem benzer paylaşımlarıyla tepki çeken yıldız bildiğinden şaşmıyor. Bir kez daha oğluna üstsüz poz verdi.

26.01.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Kızıyla birlikte fotoğraf aşkı da doğdu

Sevgili okurlar... Bu hafta sizlerle tanıştırmak istediği konuğum, freelance yani serbest çalışan başarılı bir foto muhabiri: “Tolga İldun.”

1.06.2021

Soyağacını on bir rakamı ile anlatan bir yıldız doğuyor

Bu harika fotoğraflar InStyle dergisinin son sayısında yayınlandı.

6.05.2021

Bugün ne yapsak

Genç şarkıcı Can Aydın, YouTube kanalında yeni şarkılarını yayınladı. Coverladığı “Ara Beni Lütfen”, haftaya başlangıç şarkısı olsun.

19.04.2021

Ödüllü dezenfeksiyon

Fotoğraf sanatçısı F. Dilek Uyar’ın Ankara metrosunda çektiği ‘Disinfection’ (Dezenfeksiyon) adlı fotoğraf, 2021 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri ‘Sokak Fotoğrafçılığı’ kategorisinde birinci oldu.

6.04.2021

Yolu Ödüllerden Geçen Bir Şef: Aydan Üstkanat

Yemek dünyasının Oscar’ı olarak da bilinen 2021 Best in the World Gourmand ödüllerinde 'Yap Ye Paylaş' kitabı ile ülkesini tüm kategorilerde temsil etmeye hak kazanan ilk Türk yazar Şef Aydan Üstkanat oldu. Yemek stilisti, yemek yazarı ve fotoğraf sanatçısı Şef Aydan Üstkanat ile ödüllerden geçen yolculuğu hakkında konuştuk...

29.03.2021

Emekli albayın objektifinden

Şenol Zümrüt... Geçen aylarda Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan “albay” rütbesiyle emekli oldu. Asker kimliğinin yanı sıra Ankara’da fotoğraf camiasının tanıdığı, “uluslararası ödüller kazanmış” bir isim.

2.03.2021

Gri şehrin renkli tarafı

Ankara Foreigner Community (Ankara Yabancılar Topluluğu) üyeleri, Anıtkabir ziyareti başta olmak üzere, Eymir’de bisiklet turu, şehir yürüyüşü, fotoğrafçılık, piknik, çöp toplama çalışması gibi etkinliklerde bir araya geliyor. Instagram’daki @ankaraforeigners hesabından etkinlik fotoğraflarını paylaşan oluşum, “Biz gerçeğiz, gri şehrin renkli tarafıyız. Ankara’da dünyanın her yanından yüz binlerce yabancı yaşıyor. Onlar bambaşka kültürleri, hikâyeleri ile bu şehrin eğlenceli, renkli tarafını oluşturuyor. Ankara onlarla daha güzel” diyor. İşte, “Ankara’daki ilk gününü hatırlıyor musun” diye soran @ankaraforeigners’a gelen yanıtlar:

16.02.2021

Halide Edib’in bilinmeyen fotoğrafları

Geçen hafta sevgili İpek Çalışlar’ı aradım çünkü “Halide Edib-Biyografisine Sığmayan Kadın”, YKY imzasıyla tekrar yayımlandı.

10.02.2021