EKSTRA
MENÜ

Ferhan Şensoy

Ferhan Şensoy haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ferhan Şensoy hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.364 Ferhan Şensoy haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ferhan Şensoy Haberleri

Celal Can Algülden sevgilisi Derya Şensoya sürpriz parti

Celal Can Algül'den sevgilisi Derya Şensoy'a sürpriz parti

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Sinema, sahne ve televizyonda neler olmuş? Magazin dünyasından kısa haberler...

18.10.2021Magazin
Pardon var, para yok

Pardon var, para yok

İnfaz yasasında yapılan değişikliğe rağmen cezaevinde 6 yıl fazla yatan Zekeriya Asarkaya, tahliye olur olmaz Hazine’ye karşı 5 milyon TL’lik ‘tazminat davası açtı, ancak ‘bihakkın tahliye süresi dolmadığı’ gerekçesiyle talebi reddedildi...

8.10.2021Gündem
Kahraman bakkalın hesabı bitmiyor

'Kahraman bakkal'ın hesabı bitmiyor

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için Maltepe’de bir bakkal dükkânında mesai yaptık. Müşterinin istediği ürünü hemen bulup vermek ve fiyatını söylemek biraz tecrübe istiyor. Bakkalda en zor iş ise ürünlerin fiyatlarını hesaplamak. Zira her ürünün kâr marjı farklı. Toptancıdan alınan ürünü, tüm market ve online platformlara bakarak fiyatlandırdım. Bunun için ciddi bir matematik gerekiyor. Fiyatlandırma sırasında marketler arasında dağlar kadar fiyat farkı olduğunu gördüm. Bu makas bazen yüzde 25, bazen yüzde 50’yi aşıyor. Ama mahalle bakkalı bu marketlerden daha ucuza satmak zorunda. Mahalle bakkalları ‘marketler daha ucuz’ algısının yanlış olduğunu bu durumun eskide kaldığını söylüyor. Bakkallar artık e-ticarete de iş yapıyor.

4.10.2021Ekonomi
Ömer Başdoğan (Naletbebe)den Hülya Avşar itirafı: Hayatımda görüp görebileceğim en komik kadın

Ömer Başdoğan (Naletbebe)'den Hülya Avşar itirafı: "Hayatımda görüp görebileceğim en komik kadın"

Sosyal medyanın konuştuğu 'Naletbebe' Ömer Başdoğan, hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. Kendine has tarzıyla samimi yanıtlar veren Başdoğan Hülya Avşar ile ilgili, "Hayatımda görüp görebileceğim en komik kadınlardan biri, kankam..." dedi.

30.09.2021Televizyon
Bizim tiyatromuz en iyi ‘taklit’ tiyatrodur

Bizim tiyatromuz en iyi ‘taklit’ tiyatrodur

Ünlü ‘Şahları da Vururlar’ oyununu Ferhan Şensoy ve Halit Akçatepe’yle birlikte kotardıklarını belirten Ulvi Alacakaptan, tiyatroda yarım asrı geride bıraktı. Alacakaptan, “Bazıları bana kızabilir ama bence ne yazık ki kendine has bir Türk tiyatrosu yok. Bizim tiyatromuz Batı tipi kültür kurumları içinde en iyi ‘taklit’ tiyatrodur” diyor.

27.09.2021Kitap Sanat
Müjgan Ferhan Şensoy babası Ferhan Şensoyu andı

Müjgan Ferhan Şensoy babası Ferhan Şensoy'u andı

Müjgan Ferhan Şensoy, 31 Ağustos'ta hayatını kaybeden babası Ferhan Şensoy'u sosyal medyada andı. Usta sanatçının vefatından bir hafta sonra anne olan Şensoy, kardeşi Derya ve babasıyla çekilen fotoğrafını duygusal bir notla yayınladı.

23.09.2021Magazin
Derya Şensoy’dan duygulandıran Ferhan Şensoy paylaşımı

Derya Şensoy’dan duygulandıran Ferhan Şensoy paylaşımı

Oyuncu Derya Şensoy, kalp damar hastalıkları ve solunum yetmezliği nedeniyle 31 Ağustos'ta yaşamını yitiren babası Ferhan Şensoy ile ilgili sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşım yaptı.

16.09.2021Magazin
İlginç tesadüf... Müjgan Ferhan Şensoy evlilik yıldönümünde anne oldu

İlginç tesadüf... Müjgan Ferhan Şensoy evlilik yıldönümünde anne oldu

Geçtiğimiz hafta babası Ferhan Şensoy'un vefatıyla sarsılan Müjgan Ferhan Şensoy pazartesi günü bebeğini kucağına aldı.6 Eylül 2018'de müzisyen Cem Öğet ile nikah masasına oturan oyuncu, evlilik yıldönümünde kızına kavuştu!

8.09.2021Magazin
26 Şubat hangi burç ve burcu ne 26 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

26 Şubat hangi burç ve burcu ne? 26 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Yıldızlara ve gezegenlerin konumuna göre 26 Şubat tarihinde doğan kişilerin burcu su grubu mensubu olan Balık burcudur. 20 Şubat - 20 Mart tarihleri arasında doğan kişilerin burcu Balık burcudur. Balık burcunun en belirleyici bazı özellikleri ise; özgür ruhlu, gelişmeye açık ve yapıcı olmasıdır. 26 Şubat hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
Ferhan Şensoyun kızı Müjgan Ferhan Şensoy anne oldu

Ferhan Şensoy'un kızı Müjgan Ferhan Şensoy anne oldu

Altı gün önce vefat eden usta oyuncu Ferhan Şensoy’un kızı Müjgan Ferhan Şensoy anne oldu. Cem Öget ve Müjgan Ferhan Şensoy kızlarına Pera adını verdi.

6.09.2021Magazin
Derya Şensoydan babası Ferhan Şensoya veda: Güle güle aklım, ışığım, kalbim babam

Derya Şensoy'dan babası Ferhan Şensoy'a veda: Güle güle aklım, ışığım, kalbim babam

Derya Şensoy, kalp damar hastalıkları ve solunum yetmezliği nedeniyle 70 yaşında vefat eden babasını sosyal medyadan andı. Ablası, babası ve kendisinin yer aldığı bir fotoğrafı paylaşan Şensoy, "Meddahınız gidiyor, bir gün gene gelecek" notunu düştü.

5.09.2021Magazin
Derya Baykal kimdir kaç yaşında Ferhan Şensoy’un eski eşi Derya Baykalın hayatı hakkında bilgiler

Derya Baykal kimdir kaç yaşında? Ferhan Şensoy’un eski eşi Derya Baykal'ın hayatı hakkında bilgiler

Derya Baykal'ın hayatı usta sanatçı Ferhan Şensoy’un vefatının ardından yeniden gündeme geldi. 4 gün önce kaybettiği eski eşine bir kez daha veda eden Derya Baykal, birlikte sahneledikleri Aşkımızın Gemisi Fındık Kabuğu tiyatro oyunundan bir bölümü Instagram sayfasında paylaştı. Derya Baykal 2004 yılında Ferhan Şensoy ile anlaşmalı bir şekilde boşanmıştı. Çiftin Ferhan ve Derya isimli iki kızı bulunuyor. Peki, Derya Baykal kimdir kaç yaşında? İşte, Ferhan Şensoy’un eski eşi Derya Baykal'ın hayatı hakkında bilgiler.

4.09.2021Televizyon
Derya Baykal, eski eşine bugün bir kez daha veda etti.

Derya Baykal, eski eşine bugün bir kez daha veda etti.

1988 yılında Ferhan Şensoy ile nikah masasına oturan, 2004 yılında ise anlaşmalı bir şekilde boşanan Derya Baykal, eski eşine bugün bir kez daha veda etti. Birlikte sahneledikleri tiyatro oyunundan bir bölümü Instagram sayfasında paylaşan Derya Baykal, altına "Aşkımızın Gemisi Fındık Kabuğu oyy...Ah :pray: güle güle ustam" notunu düştü.

4.09.2021Magazin
Derya Baykaldan eski eşi Ferhan Şensoya duygusal veda: Ateşlerde yansınlar bizi ayrı koyanlar

Derya Baykal'dan eski eşi Ferhan Şensoy'a duygusal veda: Ateşlerde yansınlar bizi ayrı koyanlar

Derya Baykal, 4 gün önce kaybettiği eski eşine bir kez daha veda etti.

4.09.2021Magazin
Ferhan Şensoyun cenazesinde çirkin saldırı Tabuttaki bayrağı gören holiganlar hadlerini aştı

Ferhan Şensoy'un cenazesinde çirkin saldırı! Tabuttaki bayrağı gören holiganlar hadlerini aştı

Usta sanatçı Ferhan Şensoy, dün Teşvikiye'de kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Büyük ustanın Galatasaray bayrağına sarılı tabutu Teşvikiye Cami'nden çıkarılırken, 4 kişilik bir grup "Beşiktaş" sloganları atarak kalabalığın üstüne yürüdü. Darp edilmekten son anda kurtarılan 4 kişi gözaltına alınarak Harbiye Polis Merkezine götürüldü. Burada ifadesi alınan şahıslar, "Ferhan Şensoy olduğunu bilseydik yapmazdık" dedi.

3.09.2021Avrupa
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelikten Tanju Özcanın sözlerine tepki: İnsanlık dışı

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Tanju Özcan'ın sözlerine tepki: İnsanlık dışı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, "Kuşkusuz Türkiye tüm dünyanın gözü önünde insanların katledilmesine göz yumacak bir ülke değildir. Bunun yanı sıra tüm dünyanın şunu bilmesi gerekiyor; dünyanın gözü önünde mültecilere sahip çıkma görevini tek başına Türkiye üstleniyor. Bundan sonra Türkiye'nin bir göçmen daha alacak durumu yoktur" dedi. Çelik, Tanju Özcan'ın sözlerine ilişkin "Bu tabi insanlık dışı bir yaklaşım. Utanmaz bir siyaset... Sonuna kadar kınıyoruz ve lanetliyoruz" ifadelerini kullandı.

2.09.2021Gündem
Ferhan Şensoya veda Gözyaşları sel oldu...

Ferhan Şensoy'a veda! Gözyaşları sel oldu...

Salı günü İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle hayatını kaybeden ünlü tiyatrocu Ferhan Şensoy, bugün son yolculuğuna uğurlandı

2.09.2021Magazin
Ferhan Şensoy, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanıyor

Ferhan Şensoy, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanıyor

Ferhan Şensoy, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanıyor

2.09.2021Magazin
Ferhan Şensoy için düzenlenen törende kızları gözyaşlarını tutamadı

Ferhan Şensoy için düzenlenen törende kızları gözyaşlarını tutamadı

Ferhan Şensoy için ilk tören Galatasaray Lisesi'nde düzenledi. Ünlü sanatçının cenazesi törenin ardından Beyoğlu Ses Tiyatrosu'na getirildi.

2.09.2021Magazin
Ferhan Şensoya hüzünlü veda

Ferhan Şensoy'a hüzünlü veda

Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy, iki gün önce İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat etmişti. Ferhan Şensoy için ilk tören Galatasaray Lisesi'nde düzenledi. Ünlü sanatçının cenazesi törenin ardından Beyoğlu Ses Tiyatrosu'na getirildi.

2.09.2021Magazin
Usta sanatçı Ferhan Şensoy son yolculuğuna uğurlandı

Usta sanatçı Ferhan Şensoy son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle hayatını kaybeden ünlü tiyatrocu Ferhan Şensoy, dün son yolculuğuna uğurlandı. Usta tiyatrocu için ilk tören bir süre eğitim gördüğü Galatasaray Lisesi'nde düzenlendi. Buradaki törenin ardından Ferhan Şensoy’un Türk bayrağı ve Galatasaray bayrağına sarılı tabutu cenaze aracıyla İstiklal Caddesi’nde bulunan Ses Tiyatrosu’na getirildi. Şensoy’un tabutu indirildiği sırada cadde üzerinde bekleyenler alkışlarken, kızları Derya Şensoy ve Müjgan Ferhan Şensoy gözyaşlarını tutamadı. Derya Şensoy, veda konuşmasında babasına seslendi: "Baba kız aşkımız şimdi okyanusları, çok bulutları ve yıldızları aştı. Seni çok ama çok seviyorum."

2.09.2021Magazin
Ferhan Şensoy son yolculuğuna uğurlanıyor

Ferhan Şensoy son yolculuğuna uğurlanıyor

Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy, iki gün önce İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat etmişti. Ferhan Şensoy için ilk tören Galatasaray Lisesi'nde düzenledi. Ünlü sanatçının cenazesi törenin ardından Beyoğlu Ses Tiyatrosu'na getirildi.

2.09.2021Magazin
‘Bu festival iyi gelecek’

‘Bu festival iyi gelecek’

Tiyatro Frankfurt’un bu yıl 7’ncisini düzenlediği ‘Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’nin açılışında konuşan Başkonsolos Erdem Tunçer, “Pandemide çeşitli sanat dallarından mahrum kaldık. Dolu ve içerikli programıyla bu festivalin hepimize iyi geleceğine inanıyorum” dedi.

2.09.2021Avrupa
Ferhan Şensoy’un cenaze töreni bugün gerçekleşecek… Ferhan Şensoy kimdir, hastalığı neydi

Ferhan Şensoy’un cenaze töreni bugün gerçekleşecek… Ferhan Şensoy kimdir, hastalığı neydi?

31 Ağustos Salı günü hayatını kaybeden Ferhan Şensoy'un cenaze törenine dair detaylar belli oldu. Tiyatro ve sinema sanatçısı Ferhan Şensoy 2 Eylül Perşembe günü, Teşvikiye Camii'nde kılınacak namazın ardından son yolculuğuna uğurlanacak. Ferhan Şensoy, kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat etmişti.

2.09.2021Magazin
Usta sanatçı Ferhan Şensoy’un cenazesi hastane morgundan alındı

Usta sanatçı Ferhan Şensoy’un cenazesi hastane morgundan alındı 

Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy'un cenazesi, yakınları tarafından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morgundan alındı.

2.09.2021Magazin
Ferhan Şensoyun oyunu olmasa belki de MFÖ olmayacaktı

Ferhan Şensoy'un oyunu olmasa belki de MFÖ olmayacaktı

Mazhar Alanson, usta oyuncu Ferhan Şensoy’un vefatının ardından duygularını sosyal medya hesabında paylaştı.

2.09.2021Magazin
Şaşkınlık içerisindeyim Haluk Levent koronavirüse yakalandı

'Şaşkınlık içerisindeyim' Haluk Levent koronavirüse yakalandı

Haluk Levent, Twitter hesabında yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığını duyurdu.

1.09.2021Magazin
Derya ve Müjgan Ferhan Şensoy yıkıldı Kahreden detay...

Derya ve Müjgan Ferhan Şensoy yıkıldı! Kahreden detay...

Türk tiyatrosunun duayen ismi Ferhan Şensoy dün sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 70 yaşındaki sanatçının ölüm haberi kurucusu olduğu Ortaoyuncular tarafından duyuruldu. Şensoy’un kaybı sanat dünyasını adeta yasa boğdu. Derya ve Müjgan adında iki kızı olan usta sanatçı, dede olmak için gün sayıyordu.

1.09.2021Magazin
Ferhan Şensoy kimdir kaç yaşında hastalığı neydi Usta sanatçı Ferhan Şensoyun hayat hikayesi

Ferhan Şensoy kimdir kaç yaşında hastalığı neydi? Usta sanatçı Ferhan Şensoy'un hayat hikayesi

Ferhan Şensoy'un hayat hikayesi vefat haberinin ardından bir kez daha gündeme geldi. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde tedavi gören tiyatro sanatçısı Ferhan Şensoy 70 yaşında hayata veda etti. Yaşamı boyunca birçok oyuncu yetiştiren ve 1987'den bugüne "Ferhangi Şeyler" adlı tek kişilik gösterisini izleyiciyle buluşturan Şensoy, "Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne” demişti... Peki, Ferhan Şensoy kimdir kaç yaşında neden vefat etti? İşte, Ferhan Şensoy'un hayatı ve biyografisi hakkında bilinmeyenler.

31.08.2021Magazin
CHPli Öztrak: Kadıköy ilçe başkanımızın yaptığını doğru bulmuyoruz

CHP'li Öztrak: Kadıköy ilçe başkanımızın yaptığını doğru bulmuyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İstanbul'un Kadıköy ilçesinde düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunduğu sırada sırtını dönen CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin'le ilgili, "Kadıköy ilçe başkanımızın yaptığını doğru bulmuyoruz'' dedi.

31.08.2021Gündem
Ses Tiyatrosu nerede İşte Ses Tiyatrosu’nun tarihi

Ses Tiyatrosu nerede? İşte Ses Tiyatrosu’nun tarihi

Ses Tiyatrosu’nun tarihi Ferhan Şensoy’un vefatı ardından yeniden gündem oldu. Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy’un cenaze töreni 2 Eylül Perşembe günü 13.00’da, Ses Tiyatrosu’nda sınırlı katılım ile tertip edilecek. Günümüzde bu sahnede Ortayouncular Tiyatrosu oyunlarını sergilemektedir. Sahne, zaman zaman konserler için de kullanılmaktadır. Peki, Ses Tiyatrosu nerede? İşte Ses Tiyatrosu’nun tarihi

31.08.2021Hayat
Kavuk geleneği nedir Kavuk kimde Türk tiyatrosunda kavuk ve önemi

Kavuk geleneği nedir? Kavuk kimde? Türk tiyatrosunda kavuk ve önemi

Türk tiyatrosundaki 'Meddahlık' geleneğinin temsilcilerinden Ferhan Şensoy’un vefatı ardından kavuk geleneği bir kez daha gündem oldu. Şensoy, Münir Özkul'dan 36 yaşında aldığı emaneti, 27 yıl taşıdıktan sonra Rasim Öztekin'e devretmişti. Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun sembollerinden kavuk altıncı sahibinde. Peki, Kavuk geleneği nedir? Kavuk kimde? Türk tiyatrosunda kavuk ve önemi

31.08.2021Hayat
Ferhan Şensoyun ardından... O kavuğun hikayesi...

Ferhan Şensoy'un ardından... O 'kavuğun' hikayesi...

70 yaşında aramızdan ayrılan Ferhan Şensoy, Türk tiyatrosundaki 'Meddahlık' geleneğinin de temsilcilerindendi. Şensoy, Münir Özkul'dan 36 yaşında aldığı emaneti, 27 yıl taşıdıktan sonra Rasim Öztekin'e devretmişti. İşte o kavuğun hikayesi ve Ferhan Şensoy'un aklımıza mıh gibi çakılan sözleri...

31.08.2021Gündem
Ferhan Şensoy hayata veda etti... Gerçekleştiremediği tek hayali: İçimde ukde kaldı

Ferhan Şensoy hayata veda etti... Gerçekleştiremediği tek hayali: İçimde ukde kaldı

Türk tiyatrosunun en özgün ve üretken sanatçılarından biri Ferhan Şensoy, Sadece tiyatro değil edebiyat ve sinema alanında da birkaç kuşağın hafızasında yer eden eserlere imzasını attı. Sevenlerini üzüntüye boğan ölümünün ardından da geride asla unutulmayacak eserlerini bıraktı.

31.08.2021Magazin
Ferhan Şensoyun kızları Derya - Müjgan Şensoydan veda mesajı -  Derya Şensoy - Müjgan Şensoy kimdir

Ferhan Şensoy'un kızları Derya - Müjgan Şensoy'dan veda mesajı - Derya Şensoy - Müjgan Şensoy kimdir?

Tiyatro ve sinema sanatçısı Ferhan Şensoy hayatını kaybetti. Ferhan Şensoy'un kızları Derya - Müjgan Şensoy babalarına veda paylaşımında bulundu. Vefat haberleri ardından Derya Şensoy ve Müjgan Şensoy ile ilgili de araştırmalar başladı. Peki, Ferhan Şensoy'un kızları Derya - Müjgan Şensoy kimdir?

31.08.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Burası özgürlükler semti burada ideoloji falan olmaz

Son zamanlarda “Ah nerede o eski Beyoğlu!”, “Arap doldu Taksim”, “Eskiden Vakko vardı, kaçtı gitti, acaba geri gelecek mi?” diyenler çoğaldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’la buluşup Beyoğlu’nu gezdim ve merak edilenleri sordum...

5.10.2021

Savunma Bakanlığı sitesinde gördüğüm güzel bir ayrıntı

Bu fotoğrafı dün Milli Savunma Bakanlığı internet sitesinden aldım.

11.09.2021

Ferhan Şensoy’un lunaparkı

Usta tiyatrocunun üretimi hep ‘halkın içinden/sokağın dilinden’ oldu... Bu, bir ‘tercih’ten öte Ferhan Şensoy’un yaşama, ülkede ve dünyada olan bitene bakışındaki doğallığı içeren bir tutumdu. Onu bu kadar sevilen bir tiyatro insanı yapan da buydu zaten...

5.09.2021

Taliban korksun, biz niye korkuyoruz ki

Afgan mültecilerin Türkiye’ye gelme endişesi üzerine...

3.09.2021

Gündeste rehberliğinde yaşamak

1980’LERİN ortalarını geçtiğimiz bir zamanda, çok problemli ve mütemadiyen buhranlı memleketin çok problemli ve mütemadiyen buhranlı bir ergeniyken tanımıştım Ferhan Şensoy’u...

2.09.2021

Hayat akarken

“Hepimiz biraz balık, biraz bahar nezlesi, biraz şiir, biraz parasızlık...” (Ferhan Şensoy)

2.09.2021

13 Mayıs 2013 günü çekilen bu fotoğraf bize ne diyor

Bu fotoğraf 13 Mayıs 2013 günü Kabil’e bakan sırtlardan birinde çekildi. AP Ajansı’nın muhabirinin çektiği bu fotoğraf ne yazık ki artık tarih oldu.

2.09.2021

İnci Çayırlı ve Ferhan Şensoy aramızdan ayrıldı

Biri müzik dünyasından, diğeri de tiyatro dünyasından iki acıyı birlikte yaşadık.

2.09.2021

Almanya’da seçim anketinde sürpriz - Sosyal Demokratlar önde

Almanya’da 26 Eylül’de seçim var. Bu seçim Şansölye Angela Merkel’in ayrılmasından sonra Almanya’nın siyasi topografyasını değiştirecek bir seçim.

2.09.2021

Ferhan Şensoy’un ardından

Pandemi döneminde, son birkaç yılda ne büyük kayıplar yaşadık.

2.09.2021

Taliban meşrulaştırılmamalı

Taliban’ın Kabil Havalimanı’nın işletilmesi için Türkiye’den istediği teknik destek konusunda muhalefet, hak ve özgürlükler alanında adım atılmasını önkoşul olarak açıkladı.

1.09.2021

Dahi bir komedyeni kaybedince niye bu kadar tutuklaşıyoruz

Dün Ferhan Şensoy’un ölüm haberini aldığımda çok üzüldüm...

1.09.2021

‘Masada yer açın ben geldim’

Ferhan Şensoy meslektaşı Rasim Öztekin’i bekletmedi, yaklaşık beş buçuk ay sonra veda mektubunda bahsettiği neşeli bir meyhanedeki yerini aldı. Dün aramızdan ayrılan Şensoy artık nesli tükenen bir profilin en özgün, en çalışkan temsilcilerindendi. Kitap yazdı, oyun yazdı, sahneye koydu, oynadı, dizilerde, filmlerde rol aldı. 70 yıllık ömrüne sığdırdığı onca sanatsal izin yanında ‘muhalif’, başkaldıran bir ses ve ruhtu.

1.09.2021