MENÜ

Fazıl Say

Fazıl Say ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fazıl Say haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.334 Fazıl Say haberi bulunmuştur.

Fazıl Say Haberleri

Fazıl Say, aklıyla konuşuyor

Fazıl Say, aklıyla konuşuyor!

Dünyanın dört bir yanında konserler veren, sayısız ödül alan ünlü piyanistimiz Fazıl Say’ın yeni eseri kelime notalarından oluşan son yazdığı kitabı.

6.11.2017Keyif
Almanya’da konser maratonuna çıkıyor

Almanya’da konser maratonuna çıkıyor

Piyanist Fazıl Say, Almanya’da yeni bir konser maratonuna çıkıyor. Say, 5 Kasım’da Mannheim, 7 Kasım’da Nürnberg, 5 Aralık’ta Düsseldorf, 7 Aralık’ta Hamburg’ta konser verecek.

3.11.2017Dünya
Bu gençler aydınlığı temsil ediyor

Bu gençler aydınlığı temsil ediyor

Yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasıyla sahne alacak iki genç müzisyen, Yiğit Karataş ve Umut Sağlam ile, 68. sayımızın Tanıyalım sayfası için, okuyunca geleceğe olan inancınızı kuvvetlendireceğinden emin olduğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

31.10.2017Kampüs
Sanat yılı Fazıl Say ile açıldı

Sanat yılı Fazıl Say ile açıldı

İstanbul’da bir vakıf üniversitesi sanat merkezinin yeni sanat yılını Piyanist-Besteci Fazıl Say ile açtı. Say, Beethoven repertuvarından seçtiği özel seçkiyle dinleyicileri büyüledi.

26.10.2017Eğitim
Mannheim’da konser verecek

Mannheim’da konser verecek

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, 5 Kasım’da Almanya’nın Mannheim kentinde konser verecek.

17.10.2017Dünya
Demet Sağıroğlu kimdir, kaç yaşında

Demet Sağıroğlu kimdir, kaç yaşında?

Demet Sağıroğlu uzun süren sessizliğini bozdu. Uzun süredir gözlerden uzak olan pop müziğin sevilen seslerinden Demet Sağıroğlu, 3 yıl önce ABD’ye yerleştiğini açıkladı. Peki Demet Sağıroğlu kimdir, kaç yaşında?

13.10.2017Magazin
Fazıl Say Freiburg’ta sahne alacak

Fazıl Say Freiburg’ta sahne alacak

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 8 Ekim Pazar akşamı Freiburg’ta sahne alacak.

5.10.2017Dünya
Berlin Flarmoni’de üçü bir arada

Berlin Flarmoni’de üçü bir arada

Ünlü piyanist Fazıl Say, Berlin Filarmoni’de Serenad Bağcan ile konser verdi. Fazıl Say çaldı, Serenad Bağcan söyledi.

1.10.2017Dünya
Geleceğin kadın orkestra şefleri  arasında bir Türk kızı

Geleceğin kadın orkestra şefleri arasında bir Türk kızı

Tutucu dinleyicilerce yadırganan kadın şeflerin sayısı artık gözle görülür biçimde artıyor. Türk anne ve İtalyan babadan doğma 22 yaşındaki orkestra şefi Nil Venditti, geleceğin büyük orkestra şeflerinden biri olmaya şimdiden aday gösteriliyor. İtalya’nın prestijli Claudio Abbado Ödülü’nü şeflik dalında kazanan Venditti ile Serhan Bali konuştu.

28.09.2017Kitap Sanat
Fazıl Say, Taner Akyol ve Serenad Bağcan aynı sahnede

Fazıl Say, Taner Akyol ve Serenad Bağcan aynı sahnede

Fazıl Say ve Taner Akyol Almanya'nın en önemli müzik salonlarından Berlin Filarmoni’de aynı sahneyi paylaşacak. Bin kişilik salonda biletlerin yüzde 80’i şimdiden satıldı.

26.09.2017Dünya
Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

1950’lerde Almanya’da eğitim gören, 1970’lerde Amerika’da konserler veren İzmirli piyanist Tomris Öziş gözlerini kaybetmesi gündeme gelince 47 yaşında sahneden çekilmişti. Radyoda dinleyen İdil Biret’in merakı ve ısrarı sayesinde, yıllar sonra Öziş’in konser kayıtları İdil Biret Arşivi’nce beş CD’de yayımlandı. Öziş “İdil Hanım’dan başkası istese asla izin vermezdim” diyor.

7.09.2017Kitap Sanat
13 yaşında dünya birincisi oldu

13 yaşında dünya birincisi oldu

Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) Müzik Okulu öğrencisi 13 yaşındaki Kaan Turan, İtalya'da düzenlenen Lovere Uluslararası Tadini Piyano Yarışması’nda 13 yaş kategorisinde birinci oldu

4.09.2017Gündem
Müzik dehası beyin cerrahı olacak

Müzik dehası beyin cerrahı olacak

13 yaşındaki İzmirli piyanist Kaan Turan, İtalya’nın Milano kentinde 17 ülkeden 45 yarışmacının katıldığı Lovere Uluslararası Tadini Piyano yarışmasında ünlü piyanist Fazıl Say’ın ‘Kara Toprak’ eseri ile birinci oldu.

4.09.2017Dünya
Sonbaharda ne okuyacağınızı biliyoruz

Sonbaharda ne okuyacağınızı biliyoruz

Yerli edebiyatın güçlü sesleri, ödül komitelerinin gözbebekleri dünyaca ünlü isimler, çarpıcı biyografiler, yepyeni soluklar... Kitap dünyasının yeni sezonunda her okuru heyecanlandıracak bolca havadis var. Yıl bitmeden buluşacağımız roman, öykü, inceleme, biyografi, söyleşi türlerinin en öne çıkan kitaplarını sizler için derledik.

24.08.2017Kitap Sanat
Zorlu PSM ajandanızı  ele geçirecek

Zorlu PSM ajandanızı ele geçirecek

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, sanatın her alanına dokunan 5’inci sezon programının ilk etkinliklerini açıkladı. Birbirinden renkli festivallerden tiyatro oyunlarına, sergi ve atölyelerden özel gösterilere Zorlu PSM programı...

24.08.2017Kitap Sanat
Klasik müziğin Bodrum günleri

Klasik müziğin Bodrum günleri

Bodrum’un eşsiz doğasında Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerini bir araya getiren Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, 13. yılında Bodrum Müzik Festivali’ne dönüşerek Bodrum’u sahipleniyor.

3.08.2017Kitap Sanat
Fazıl Say: Tek ödül, yetenek

Fazıl Say: Tek ödül, yetenek

Fazıl Say, prestijli klasik müzik ödülü ECHO’ya dördüncü kez layık görüldü. 15 Ağustos’ta Bodrum Müzik Festivali’nde Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde sahne alacak Say’ı hız kesmeyen maratonu arasında yakaladık. Gece gündüz çalıştığı eseri ‘Umut Senfonisi’, ardı ardına gelen ödüller, 2019’da tamamlanacak ilk operası ve sosyal medya üzerinden dinleyicileriyle kurduğu ilişki üzerine sohbet ettik...

3.08.2017Kitap Sanat
Fazıl Say çaldı, o dinledi

Fazıl Say çaldı, o dinledi!

Fazıl Say, piyano çalarken kedisi Carlos'un gelip; pür dikkat ünlü piyanisti dinlediği videoyu, sosyal medya hesabından paylaştı. Gönderi binlerce beğeni ve yorum aldı. Takipçilerinin, Say'ın kedisi Carlos'u çok şanslı bulması gözlerden kaçmadı.

2.08.2017Magazin
Fazıl Say çaldı Carlos dinledi

Fazıl Say çaldı Carlos dinledi

Fazıl Say, sosyal medya hesabından kedisi Carlos'la video paylaştı.

2.08.2017Magazin
Bodrum Müzik Festivali’nde müzik ve edebiyat

Bodrum Müzik Festivali’nde müzik ve edebiyat

Bu yıl 12 – 16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Bodrum Müzik Festivali 'Jehan Barbur' ve 'Onur Behramoğlu' ile “Müzik ve Edebiyat”a ev sahipliği yapacak. Etkinlikler 14 – 15 Ağustos tarihlerinde 19.30’da Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleşecek.

31.07.2017Kitap Sanat
ECHO Klasik 2017 Ödülünün sahibi Fazıl Say oldu

ECHO Klasik 2017 Ödülü'nün sahibi Fazıl Say oldu

Klasik müzik dünyasının en önemli ve prestijli müzik ödülü olan ve bu yıl 25’incisi düzenlenen ECHO Klassik‘in, bu yılki sahiplerinden biri de ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say oldu.

27.07.2017Keyif
Evrimi anlatmadan antibiyotiği anlatamazsın

'Evrimi anlatmadan antibiyotiği anlatamazsın'

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) açıkladığı yeni müfredatı alanında uzman isimler değerlendirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nesrin Özören, evrim anlatılmadan antibiyotik direncinin açıklanamayacağını belirterek, “Darwin’in adı geçiyor. Varyasyon, mutasyon gibi kavramlar var. Yamalı bohça gibi” dedi. Müfredat için görüşlerinin dikkate alınmadığını belirten uzmanların yorumları şöyle:

22.07.2017 Eğitim

Yazar Sonuçları

Nâzım’ı Fazıl Say’dan dinleyin

FAZIL SAY’ın şairleri, şiiri sevmesi hiç kuşkusuz aile çevresinden gelir. Ahmet Say babası olmasaydı belki de şairlerin bestesini yapmazdı, bu da gerek müziğimiz gerek edebiyatımız için büyük eksiklik olurdu.

14.10.2017

Thales, “Haroşo”ya dikkat çekerken…

Sezon açılışına 10-15 dakika var; Ceyhan Olten ile yan yana oturuyoruz konserde…

6.10.2017

“Lâfın düzünden anlamayanlar için…”

Cuma günkü “Miletos’un koçanıyla neler yapılabilir ?” mealindeki yazıma, sadece “asıl yanıt vermesi gerekenler” ilgi göstermedi.

1.10.2017

“Miletos”un “Dip Koçanlı Giriş Bileti…”

M.Ö. 600-500’lerde, yani bilimin, gerçek anlamda doğuşunu müjdeleyen ve “Altın Çağ” sayılan bu dönemde yaşayan “Yedi Bilge”, “İlk Öğütçüler” olmak sıfatıyla çıkar karşımıza…

29.09.2017

Sonbaharda Ankara’da yapılacak 10 etkinlik

Gittiyseniz de döndünüz. Ankara’dasınız. İşte! İçinde heyecan, doğa, sanat, tarih, kitaplı öneriler. Uçun, yürüyün, okuyun, seyredin. Sonbahara özel veya 4 mevsimlik. Eş-dost gitmek veya fotoğraf-film çekmek isteyeceksiniz. 

17.09.2017

İzmirli piyanisti kucaklayalım

BEN diyeyim 50, siz deyin 150, 250, 1250 haber. İzmirli piyanist Kaan Turan’ın Milano’daki uluslararası yarışmada dünya birincisi olduğu haberi ulusal, yerel yazılı ve görsel medyada, web sitelerinde, sosyal medyada ışık hızıyla yayıldı.

11.09.2017

Nevada’da Neşe Karaböcek sesleri

Nevada Çölü’nde geleneksel olarak düzenlenen Burning Man’de son iki senedir Neşe Karaböcek şarkıları çalınıyor. Birçok DJ, setlerine Neşe Karaböcek’in “Yali Yali” (çoğumuzun bildiği adıyla “Çayeli’nden Öteye”) türküsünün farklı versiyonlarını ekliyor. Özellikle Todd Terje’nin düzenlemesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da farklı DJ listelerinde yerini aldı.

6.09.2017

Cahildim, dünyanın denyosuna kandım

İnsanların birbirlerini tanımlamak üzerinden yaptığı, dilini asla anlamadığım maceraperest analizlere çokça rastladığım bir yaz oldu. Ne analiz ama! Dünyayı kurtarıyorlar da son anda gemiye ne atarsak kâr. E ne attın! “Deliymişiz.” Vay anam! Desene okyanusta yem olmaya gelmişiz bu dünyada akıllı balıklara!

5.09.2017

Mutlak Kulak

BAYRAMIN son günü ne yaptım derseniz...

4.09.2017

25 maddede ‘yaz bitmeden yap ve coş’

Hem 10 günlük tatilin içine girdik hem de yazın son demlerine. Peki yaz bitmeden neler yapmalı nerelerde son bir kez coşmalı? İşte hem kendiniz hem Instagram profilinizdeki “vitrin ben”iniz için çeşit çeşit öneri deryası...

26.08.2017

Kapalı kapılar ardındaki mekan

Alaçatı’dan Ovacık yolu tarafına girildiğinde yüksek siyah demir duvarlarla çevrilmiş bir yer var.

22.08.2017

Müzik teröründe bir dünya markası; Bodrum

İlişki durumu çapraşık Bodrum’dan günaydın.

15.08.2017

Bodrum Müzik Festivali 12 Ağustos’ta başlıyor

DOĞUŞ GRUBU’nun kurucu destekçiliğiyle gerçekleşen Bodrum Müzik Festivali, 2005 yılından bu yana Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen orkestralarını, solistlerini, müzisyenlerini Bodrum yarımadasında müzikseverlerle buluşturuyor.

7.08.2017

TSK’nın teamülleri bir alt lige düştü

‘SON YAŞ toplantısından sonra, artık TSK’de hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı, hiyerarşik teamüle uyulmayacağı anlaşılıyor.

3.08.2017

5 yıldızlı lezzetler

Hollywood yıldızı Nicole Kidman’ın katıldığı açılışla Bodrum Torba Koyu’nda hizmete giren The Bodrum by Paramount Hotels & Resorts, Sedef İybar’ın ev sahipliğinde lezzet ve eğlenceyi buluşturdu.

24.07.2017

Hiç mi iyi şeyler olmaz orada yahu

HANİ her yaz gürültü, kalabalık, yüksek fiyatlarını konuştuğumuz Alaçatı’da zaman zaman, son Fatih Terim’in karıştığı gibi, olaylar da çıkınca olumsuz bir tablo görüyoruz.

24.07.2017