EKSTRA
MENÜ

Engelsiz Yaşam Vakfı

Engelsiz Yaşam Vakfı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Engelsiz Yaşam Vakfı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 339 Engelsiz Yaşam Vakfı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Engelsiz Yaşam Vakfı Haberleri

Ersoy’a üstün başarı ödülü

Ersoy’a üstün başarı ödülü

ENGELSİZ Yaşam Vakfı, yılın en iyilerini ödüllendiriyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Yılın En İyileri ödül törenine 11 Şubat’ta Maslak Sheraton Hotel ev sahipliği yapacak.

4.02.2014Kelebek
GÜLBEN ÖDÜLÜ KIRDI

GÜLBEN ÖDÜLÜ KIRDI

Engelsiz Yaşam Vakfı'nca bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Yılın En İyileri” ödülleri sahiplerini buldu. Maslak Sheraton Hotel'deki ödül törenine, iş, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

14.02.2013Gündem
Engelsiz ödüller

Engelsiz ödüller

Engelsiz Yaşam Vakfı, “yılın en iyileri”ni seçti.

13.02.2013Kelebek
Ödül töreni romantizmi

Ödül töreni romantizmi

Rafet El Roman, Engelsiz Yaşam Vakfı’nın Yılın En İyileri ödülleri törenine kendinden 21 yaş küçük sevgilisi Ceren Kaplakarslan ile katıldı.

13.02.2013Gündem
Deniz Seki iddiası

Deniz Seki iddiası

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın düzenlediği Yılın En İyileri ödül töreni önceki akşam Ataköy Sheraton Otel’de yapıldı.

22.02.2012Kelebek
10 yıllık rüyası gerçek oldu

10 yıllık rüyası gerçek oldu

‘Kaplan Döner’in kurucusu Türkiye kökenli iş insanı Remzi Kaplan, 10 yıllık rüyasını gerçekleştirdi. Avrupa’da ve İstanbul’da yaşayan iş insanları ile akademisyenlerin de desteğiyle memleketi Yozgat’ın Bahadın beldesinde yaşlılara Almanya’daki hizmet modeliyle bakım hizmeti verecek Bahadın Yaşlanma Vakfı’nı hizmete açtı.

28.07.2021Avrupa
Bahadın Yaşlanma Vakfıyla hayata bağlandılar

Bahadın Yaşlanma Vakfı'yla hayata bağlandılar

Avrupa’nın bir çok ülkesinde yaşlıya bakım yerine yaşlıları hayata bağlamaya yönelik bakım hizmetleri , aktif yaşlanma ve mutlu yaşlanma modeli Türkiye’nin ilk kez bir beldesinde, Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde uygulamaya konuldu. 55 yaş üstü kişilerin Aktif yaşlanmalarının Sağlanması ve mevcut yaşlıların sağlıklı ve mutlu yaşlılık geçirmelerine katkı sunulması temel amaçlandı.

9.07.2021Ekonomi
‘Sen de bir mavi ışık yak’

‘Sen de bir mavi ışık yak’

Yarın Dünya Otizm Farkındalık Günü. Dünyanın dört bir yanında otizme farkındalık yaratmak için ‘Mavi Işık Yak’ sloganıyla bir araya geliniyor. Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Suat Kardaş da, salgın döneminde otizmli çocukların eğitiminin çok daha önemli hale geldiğini söylüyor.

1.04.2021Eğitim
Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Nişantaşı Üniversitesi, ‘Eğitim 5.0’ ile farklı bir eğitim modeli uyguluyor. ‘Global Dijital Eğitim’ ile dünyanın en tanınan üniversiteleriyle ortak müfredat kullanan üniversite, İstanbul’da şehrin merkezi Maslak’taki NeoTech Kampüsü’nde yeni öğrencilerini bekliyor. Farklı oranlarda olmak koşuluyla neredeyse tüm öğrencileri burslu olan Nişantaşı Üniversitesi’nin teknoloji odaklı kurulan ve geleceğin dünyasını şekillendiren NeoTech Kampüsü’nde yaklaşık 40 bin kişi öğrenim görüyor.

6.08.2020Eğitim
Bir avukatın hikâyesi: Kimse benimle evlenmeyecek kimse çeyiz getirmeyecekti

Bir avukatın hikâyesi: Kimse benimle evlenmeyecek kimse çeyiz getirmeyecekti

Sabancı Vakfı tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen Sabancı Vakfı Filantropi Semineri bu yıl “Engelsiz Yaşam Teknolojileri – Eğitim ile Güçlenme” başlığıyla yapıldı. Etkinliğe ev sahipliği yapan  Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’dan sonra kürsüye çıkan Etiyopyalı İnsan Hakları Avukatı Yetnebersh Nigussie, soluk kesen yaşam hikayesini seminere katılanlarla paylaştı:

3.12.2019Gündem
Güler Sabancı: Ülkemiz için öncü modeller ortaya koymaya çalışıyoruz

Güler Sabancı: Ülkemiz için öncü modeller ortaya koymaya çalışıyoruz

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sabancı, "Tüm dünyada bir 'zihniyet dönüşümü' var. Biz de, Sabancı Vakfı olarak hayırseverliği farklı bir bakış açısıyla ele alıyor ve ülkemiz için öncü modeller ortaya koymak için çalışıyoruz." dedi.

2.12.2019Ekonomi
Engelsiz yaşam teknolojileri

Engelsiz yaşam teknolojileri

Sabancı Vakfı’nın sivil toplum, özel sektör ve kamu temsilcilerini uluslararası uzmanlarla buluşturan Filantropi Semineri, 12. yılında yeni teknoloji ve inovasyonların engelli bireylerin eğitimine katkısını tartışacak.

28.11.2019Keyif
Engelleri kaldıran teknolojiler

Engelleri kaldıran teknolojiler

HAYATLA aralarında hep bir mesafe bulunan engelliler, teknoloji ile bu farkı kapatmaya başladı. Sabancı Vakfı’nın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ vesilesiyle düzenlediği ‘Engelsiz Yaşam Teknolojileri’ konferansında yapay zekâlı kameralardan merdiven çıkabilen tekerlekli sandalyeye kadar pek çok teknoloji tanıtıldı.

7.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

İyi bir adamın ardından

Ryan Phillippe, trafik kazasında hayatını kaybeden “Hızlı ve Öfkeli” serisinin yıldızı Paul Walker’ın ölümünün ardından “Paul iyi bir adamdı.

2.12.2013

Sürpriz yapıp evlenebilirler

Ozan Doğulu eşi Ece Doğulu için doğum günü partisi düzenledi. Partiye Beren Saat ve Kenan Doğulu birlikte katıldı.

11.02.2013

Koç’tan eğitime ödül

Türkiye’nin ilk özel vakfı olarak 43 yıl önce kurulan Vehbi Koç Vakfı’nın insanların yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunan kişi ve kurumları teşvik etmek amacıyla her yıl sırasıyla kültür, eğitim ve sağlık alanlarında verilen ‘Vehbi Koç Ödülü’ne, bu yıl eğitim alanında Prof. Dr. Nermin Abadan Unat layık görüldü.

26.02.2012

Daha adil, insanca ve sürdürülebilir bir dünyada yaşayabiliriz

Merhabalar sevgili okurlar... 26 Nisan tarihli köşemde sizlere yenilikçi bir eğitim anlayışını hayata geçiren KODA’ dan (Köy Okulları Değişim Ağı) söz etmiş, kurucusu Mine Ekinci’nin sıra dışı yaşam öyküsünü bir başka yazıma konu alacağımı söylemiştim.

3.05.2021

Ahlaklı olmak

Bildiğiniz gibi yaklaşık 40–50 yıl önce, ODTÜ öğrencileri üniversitede herkesten bir şeyler öğrendiklerini vurgulamak amacıyla ‘hocam’ hitap tarzını yaygın olarak kullanmaya başladılar. Ben de sizin yazılarınızdan öğreniyor, zaman zaman katkıda bulunmak istiyorum.

20.11.2020

Alerji

Merhabalar sevgili okurlar.

10.11.2020

Tedbir

Merhabalar sevgili okurlar.

4.04.2020

Kamuda engelliye daha çok iş olanağı sağlansın

 CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Uluslararası Engelliler Günü’nde TBMM Başkanlığı’na bir yasa önerisi sunmuş. Sındır, işsizliğin vurduğu en büyük kesimin engelliler olduğunu belirterek iş yaşamında onlara ayrılan kontenjanın artırılmasını istemiş:

7.12.2019

Çanakkale ve cihadiye yüzüğü

Çanakkale’ye gidilir de Gelibolu yarımadasındaki şehitlikler ziyaret edilmez mi!..

25.10.2019

Destekle Değiştir

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı’nın (TÜSEV) 2011 yılından bu yana yürütmekte olduğu Değişim için Bağış Projesi kapsamında, Destekle Değiştir etkinliği 2014 yılından beri düzenleniyor.

26.03.2019