MENÜ

Deterjan

Deterjan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Deterjan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.193 Deterjan haberi bulunmuştur.

Deterjan Haberleri

Görünümü güzel, tehlikesi büyük… Ahşap mutfak ürünlerindeki tehlikeye dikkat

Görünümü güzel, tehlikesi büyük… Ahşap mutfak ürünlerindeki tehlikeye dikkat!

Mutfaklarda tahta kaşık, tabak gibi pek çok ürün kullanıyoruz. Özellikle de son zamanlarda farklı sunumlar yapabilmek adına tahta mutfak eşyalarının kullanımı daha da arttı. Ancak doğru temizlenmez ise bu güzel tahta gereçler tehlike saçabiliyor.

21.09.2020Lezzet
Gaziantepte 2 ton 600 kilo sahte deterjan ele geçirildi

Gaziantep'te 2 ton 600 kilo sahte deterjan ele geçirildi

GAZİANTEP'te bir depoya yapılan baskında satışa hazır hale getirilmiş 2 ton 600 kilogram sahte deterjan ele geçirildi.

17.09.2020Gündem
Beyaz sirkeyle temizliğin püf noktaları

Beyaz sirkeyle temizliğin püf noktaları

Beyaz sirke son yılların en popüler ürünlerinden biri… Ev temizliğinde kullanıldığında mikropları öldürmede etkili. Peki, beyaz sirkeyle temizliğin püf noktaları ve dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

17.09.2020Yaşam
8. Sınıf Fen Bilimleri Asitler Ve Bazların Etkileri konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Asitler Ve Bazların Etkileri konu anlatımı

Çevremizde bulunan bazı maddeler asitler ve bazlar olarak iki farklı şekilde ele alınır. Bu maddeler değişik özellikler gösterir ve birbirinden ayırmak için bazı ayrıcalıkları bulunmaktadır. Şimdi hem asit hem de bazlar hakkında bilgiler alalım ve ne olduklarını öğrenelim.

15.09.20208. SINIF
7. Sınıf Türkçe Yabancı Sözcüklerin Yerine Türkçelerini Kullanma konu anlatımı

7. Sınıf Türkçe Yabancı Sözcüklerin Yerine Türkçelerini Kullanma konu anlatımı

Türkçede her yabancı kelimenin en az bir karşılığı vardır. Bu kelimelerden çoğu öz Türkçe iken, bazıları Arapça ve Farsçadan dilimize geçmiştir. Arapça, Farsça ve Osmanlıca sözcükler Türkçe kabul edildiği için cümle içerisinde kullanılabilir. 7. sınıflar için yabancı sözcüklerin yerine Türkçelerini kullanma konusunu örnek cümlelerle anlattık.

14.09.20207. SINIF
Egzama, alerjik hastalıkların habercisi olabilir

Egzama, alerjik hastalıkların habercisi olabilir

Türkiye Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği (AİD) Başkanı Prof. Dr. Bülent Enis Şekerel, egzama olarak bilinen atopik dermatitin, ilerleyen yaşlarda astım ve alerjik rinit gibi diğer alerjik hastalıkların gelişiminin habercisi olabileceğini belirtildi.

14.09.2020Sağlık
Yeni normalimiz rekaberlik

Yeni normalimiz rekaberlik

Bugün yaşadığımız salgının ekonomik maliyetinin çok büyük olduğunu ifade eden Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, “Bunun yaratacağı toplumsal sorunları da düşünmeliyiz. Artık bilinen rekabet anlayışının ötesine geçmeliyiz. Yeni normalimiz, birlikte öğrenme, işbirliği ve dayanışmayı esas alan, rekabet ve beraberlik kavramlarını harmanlayan ‘rekaberlik’ olmalı. Eğer birlikte yenilikçi çözümler üretirsek dünyayı çok daha iyi bir yer haline getirebileceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

14.09.2020Ekonomi
1. Sınıf Hayat Bilgisi Güvenlik Kuralları konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Güvenlik Kuralları konu anlatımı

Eğer güvenlik kurallarını bilirsek tehlikelerden uzak dururuz. O yüzden bizim için güvenlik kuralları çok önemlidir. Hem evimiz de hem de okulumuzda ya da dışarıda güvenlik kurallarına her zaman uymalıyız. Şimdi bu kurallar nelerdir öğrenelim. İşte 1. sınıf hayat bilgisi güvenlik kuralları konu anlatımı.

10.09.20201. SINIF
Dezenfektan ve Kolonya Kullanımından Sonra Ellere Nasıl Bakım Yapılmalı

Dezenfektan ve Kolonya Kullanımından Sonra Ellere Nasıl Bakım Yapılmalı?

Evden çıktığımız andan itibaren birçok enfeksiyon ajanına maruz kalıyoruz. Asansörler, merdiven korkulukları, kapı kolları, çalıştığımız yerler ve dokunduğumuz her yerde birçok enfeksiyon ajanına ve virüse maruz kalıyoruz. Dezenfektan, kolonya, sabun ve temizlik malzemelerinin bu dönemde daha fazla kullanılması ellerde egzama, kuruma, çatlama ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, pandemi döneminde el bakımını anlatıyor.

Bu yöntemler tahta kaşıklarınızı kirden arındıracak

Bu yöntemler tahta kaşıklarınızı kirden arındıracak

Tahta kaşıkları hepimiz mutfağımızda çok sık kullanıyoruz. Neredeyse her gün yemek yaparken işimize çok yarayan bu ürünler zamanla deforme olabiliyor. Sık kullanımdan dolayı üzerinde birçok yemek artığı birikiyor, doğru temizlenmediğinde ise bu yemek artıkları bakteri oluşumuna sebep olabiliyor.

1.09.2020Yaşam
Evdeki beyaz çamaşırları kar gibi yapan pratik yöntemler

Evdeki beyaz çamaşırları kar gibi yapan pratik yöntemler

Beyaz çamaşırlar zamanla griye dönüşerek rengini kaybeder. Gardırobunuzda en sevdiğiniz gömleğiniz ya da t-shirtleriniz bir süre sonra canlılığını yitirebilir. Neyse ki çamaşırları ilk günkü beyazlığına geri döndürmek için birkaç basit yöntem mevcut.

27.08.2020Yaşam
Uzmanından maske ve dezenfektanla oluşan egzamaya nemlendirici önerisi

Uzmanından maske ve dezenfektanla oluşan egzamaya nemlendirici önerisi

KORONAVİRÜS tedbiri maske ve dezenfektan kullanımı egzama ve cilt sorunlarını tetikliyor. Uzmanlar, maske kullanırken sürtünme nedeniyle kulak arkalarında ve yüzde egzama meydana geldiği belirterek, nemlendirici kullanılması gerektiğini söylüyor.

26.08.2020Sağlık
Fayanslar nasıl temizlenir İşte derinlemesine temizlik için püf noktalar…

Fayanslar nasıl temizlenir? İşte derinlemesine temizlik için püf noktalar…

Evin en çok kullanılan bölümlerinden olan banyo ve mutfakların fayansları zamanla kirlenir. Hatta bir süre temizlemezseniz fayanslar sararır ve inatçı lekelere dönüşür. Oysa fayans temizliğini pratik ve kolay yollarla yapabilirsiniz. Deterjanların yanı sıra, doğal malzemelerden elde edilecek karışımlar sorunları ortadan kaldırır.

25.08.2020Yaşam
6 aylık e-ticaret verilerini açıklandı

6 aylık e-ticaret verilerini açıklandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin e-ticaret hacminin yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 64 artarak 91 milyar 700 milyon lira olduğunu bildirdi.

21.08.2020Teknoloji
Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı 91.7 milyar liralık e-ticaret hacmine ulaşıldı

Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı! 91.7 milyar liralık e-ticaret hacmine ulaşıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "2020 yılı ilk 6 ay itibarıyla ülkemizde e-ticaret hacmi 91,7 milyar TL olarak gerçekleşmiştir" dedi.

20.08.2020Ekonomi
Koronavirüse karşı 5 altın kural

Koronavirüse karşı 5 altın kural

Artan koronavirüs vakaları yüzünden devlet 21 Eylül’de okulları açabilmek için seferber olmuşken en basit ‘maske-mesafe’ kuralına bile tam olarak uyulmaması yeniden alarm zillerini çaldırdı. Uzmanlar koronavirüsten uzak tutacak 5 altın kuralı bir kez daha hatırlattı.

19.08.2020Gündem
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomik Faaliyetler konu anlatımı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomik Faaliyetler konu anlatımı

Hayatımızı devam ettirebilmek ve yaşayabilmek için paraya ihtiyacımız vardır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek için ise çalışmamız gerekir. Bu yüzden çeşitli işlerde çalışır ve alım gücünü elde etmek için para kazanırız. Şimdi ekonomik faaliyetlere bakacağız ve bu faaliyetlerin nasıl işlediğini öğreneceğiz. İşte 4. sınıf sosyal bilgiler ekonomik faaliyetler konu anlatımı.

17.08.20204. SINIF
ABDde panik Milyonlarca kiracı korku içinde...

ABD'de panik! Milyonlarca kiracı korku içinde...

Covid-19 pandemisinden çok sert etkilenen Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) kuaför salonları, kiliseler ve restoranlar yeniden açılırken, onlarla beraber tahliye mahkemeleri de açıldı.

13.08.2020Ekonomi
Temizlik Tüyoları: Hangi Eşya Ne Sıklıkla Temizlenmeli

Temizlik Tüyoları: Hangi Eşya Ne Sıklıkla Temizlenmeli?

Evinizde hangi eşyayı ne sıklıkla temizlemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Çarşaflar, havlular, camlar, buzdolabı ve daha pek çok eşyanın hangi sıklıkta temizlenmesi gerektiğini anlatıyoruz.

10.08.2020Ev Dekorasyon
Vatandaşların yararlanması için konulan dezenfektanları kutulara doldurdular

Vatandaşların yararlanması için konulan dezenfektanları kutulara doldurdular

İZMİT’te 2 kişinin, cadde ve sokaklara yerleştirilen sıvı el dezenfektanlarını yanlarında getirdikleri kutuya boşaltma anları, cep telefonu kamerasına yansıdı.

7.08.2020Haber
Gardırobunuzun ömrünü uzatmanın 7 yolu

Gardırobunuzun ömrünü uzatmanın 7 yolu

Kıyafetlerinize özen göstermek ve onu daha çok yönlü hale getirmek, paradan tasarruf etmenizi ve yıllarca sahip olduğunuz parçalara değer vermenizi sağlar. Gardırobunuzun ömrünü uzatmak, çok yönlülüğün yanı sıra işlevsellik de yaratır. Gelin gardırobunuzun ömrünü hangi şekillerde uzatabileceğinize bakalım…

Kırmızı göz hastalığı nedir, bulaşıcı mı, belirtileri neler Konjonktivit hastalığı ile ilgili bilgiler

Kırmızı göz hastalığı nedir, bulaşıcı mı, belirtileri neler? Konjonktivit hastalığı ile ilgili bilgiler

Yaz tatili sezonunun açılmasıyla birlikte kırmızı göz hastalığı vakaları artış gösterdi. Uzmanlar, deniz ve havuzda serinlemek isteyen tatilcileri 'kırmızı göz hastalığı'na karşı uyardı. Halk arasında kırmızı göz hastalığı olarak bilinen konjonktivit hastalığı, özellikle 7- 15 yaş arasındaki kişileri tehdit ediyor. Peki, Kırmızı göz hastalığı nedir, bulaşıcı mı, belirtileri neler?

5.08.2020Sağlık
Tuzlada sahte deterjan üretilen imalathaneye baskın kamerada

Tuzla'da sahte deterjan üretilen imalathaneye baskın kamerada

TUZLA'da sahte deterjan üretimi yapılan imalathaneye baskın düzenlendi. Operasyonda ünlü markalarının ürünlerinin sahtesi olan çok sayıda deterjan ele geçirilirken, 1 kişi gözaltına alındı. İmalathaneye yapılan baskın kameralara da yansıdı.

5.08.2020Gündem
Çocuklara çevre bilincini kazandırmak için keyifli etkinlik

Çocuklara çevre bilincini kazandırmak için keyifli etkinlik

Çocuklarda çevre eğitimine ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olur. Çocukluğun erken yaşlarında oluşturulan bilgi ve kazanımlar ileriki yaşamların temelini oluşturur. Çocuklukta oluşan bu kazanımlar, erken yaşlarda doğayla olan ilişkilerinin gelişmesi ve doğaya karşı sorumluluk oluşmasında önemlidir.

Büyümenin merkezi Türkiye

Büyümenin merkezi Türkiye

Dünyanın en büyük temizlik ve kişisel bakım şirketlerinden P&G’nin Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ile hızlı tüketim devi P&G’yi ve Türkiye’yi konuştuk.

3.08.2020Ekonomi
Rüyada market görmek ne anlama gelir Rüyada market açmak ve markete gitmek tabiri

Rüyada market görmek ne anlama gelir? Rüyada market açmak ve markete gitmek tabiri

Marketler günlük ihtiyaçlarınızı karşıladığımız alanlardır. Günlük olarak neredeyse bütün ihtiyaçlarımızı bulabildiğimiz marketler sürekli uğrak yerlerimiz arasındadır. Bu sebepler marketler sürekli kişilerin rüyalarında da kendine yer bulur. Marketleri rüyada görmek ile ilgili detayları derledik.

29.07.2020Rüya Tabirleri
‘Murat Reis’ adlı katamaranla Eritre’de mahsur kalan İbrahim Iğnak Hürriyet’e konuştu: 56 günde 14 kilo verdim

‘Murat Reis’ adlı katamaranla Eritre’de mahsur kalan İbrahim Iğnak Hürriyet’e konuştu: 56 günde 14 kilo verdim

Katamaranla dünya turuna çıkan Türk denizciler Selim Ekmekçioğlu, İbrahim Iğnak ve Lütfi Erman Atamer, Kızıldeniz’de fırtınaya yakalanınca Eritre’ye sığınmak zorunda kaldı. Sığınmadan önce büyükelçimiz Aykut Kumbaroğlu’na ulaşıp, Eritre otoritelerinden izin de almışlardı. Ancak Massawa Limanı’na yanaştıklarında iki asker yanlarına geldi ve onları bir adaya götürdü. O günden sonra bir daha kimse onlardan haber alamadı. 56 gün alıkonulduktan sonra özgürlüklerine kavuşan 3 Türk denizciden İbrahim Iğnak, yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı:

29.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Pınar Gültekinin katili Cemal Metin Avcıdan kan donduran ifade: 20 saniye boyunca boğazını sıktım

Son dakika haberi: Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı'dan kan donduran ifade: 20 saniye boyunca boğazını sıktım

Muğla'da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) vahşice öldüren Cemal Metin Avcı'nın (32) son dakika jandarmada ve savcılıkta verdiği ifadesi ortaya çıktı. Pınar'ın 15-20 saniye boyunca boğazını sıktığını itiraf eden Avcı, genç kızın cansız bedenini varile koyarken elinden kaydığı için iple boğazını sardığını anlattı. Pınar'ın cansız bedenini yakarken kendisini komşunun gördüğünü de anlatan Avcı, komşusunun "Ne yakıyorsun?" sorusunda "Plastik kasalar var onları yaktım" dediğini itiraf etti. Cinayeti işledikten sonra iş yerine gittiğini söyleyen Avcı, "Ara ara giderek yanıp yanmadığını kontrol ettim" dedi.

22.07.2020Gündem
Aynı pet şişeyi tekrar kullanmayın

Aynı pet şişeyi tekrar kullanmayın

Pet veya cam şişelerde beklemiş sularda kolera, salmonella gibi bakteriler, amip gibi parazitler, rotavirüs, Hepatit A ve E gibi virüsler bulaşabileceğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümünden Uzm. Dr. Bengisu Ay, "Hepsinin ortak bulgusu bulantı kusma ve ishaldir. Arabada uzun süre beklemiş su tekrar kullanılmamalı." dedi.

22.07.2020Sağlık
Hem Maske Takıp Hem Cilt Sorunlarını Önlemenin Yolları

Hem Maske Takıp Hem Cilt Sorunlarını Önlemenin Yolları

Koronavirüs salgını nedeniyle maskenin hayatımıza girmesiyle birlikte bazı deri hastalıklarının, cilt sorunlarının da görülme sıklığı arttı. Maskelere bağlı en sık karşılaşılan deri probleminin, özellikle maskenin temas ettiği yerlerde görülen sivilce (akne) artışı olduğunu dile getiren Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, maske takarken cildi korumanın yollarını anlattı.

21.07.2020Kişisel Bakım
Turistik tesislerde yeni dönem

Turistik tesislerde yeni dönem

Yeni normalleşme ile birlikte Haziran ayı başı itibariyle kapılarını açan turistik otellerde yeni bir dönem başlıyor. Pandemi sebebiyle hijyen,temizlik, güvenlik gibi konularda daha sıkı denetimlere tabi tutulan oteller denetimler sonrası çeşitli konularda sertifika almaya hak kazanıyor. Sertifikalara ilk kez konulmaya başlanan karekodlar sayesinde gelen müşteriler otellerin denetim geçmişini görebiliyor.

17.07.2020Ekonomi
3. Sınıf Hayat Bilgisi Geri Dönüşüm konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Geri Dönüşüm konu anlatımı

Teknoloji sayesinde üretimde ciddi bir artış meydana gelmiştir. Gelişen dağıtım ağları sayesinde üretilen ürünler dünyanın dört bir tarafına dağıtılabilmiştir. Bu ürünler kullanıldıktan sonra çöplere dönüşmektedir. Ancak gelişmiş teknoloji kullanılarak bu çöpleri tekrar hammadde olarak kullanmak ve yeni ürünler üretmek mümkündür.

9.07.20203. SINIF
Son dakika... Bodrumdaki beyaz kum skandalında yeni gelişme Sağlığa zararlı çıktı...

Son dakika... Bodrum'daki beyaz kum skandalında yeni gelişme! Sağlığa zararlı çıktı...

Bodrum sahillerini Maldivler'e çevirmek için kullanılan beyaz kumun sırrı ortaya çıktı. MTA Genel Müdürlüğü laboratuvarlarında çıkan sonuçlara göre, kumun silis kumu olduğu öğrenildi. Jeoloji Yüksek Mühendisi, Tıbbi Jeoloji Uzmanı Dr. Eşref Atabey, kuvars ve silis kumlarının insan sağlığına zararlı olduğunu açıkladı.

2.07.2020Gündem
Yüzün Aynası Eller İçin Doğru Bakım İpuçları

Yüzün Aynası Eller İçin Doğru Bakım İpuçları

Ellerimiz yaşımızı belli eden, olduğumuzdan daha genç ya da olgun görünmemizi sağlayan parçalarımızdır. Daha bakımlı ve pürüzsüz ellere sahip olabilmeniz için sizlere birkaç önerimiz var.

30.06.2020Kişisel Bakım
Yerli otomobil ne zaman asfalta inecek Bakan tarih verdi

Yerli otomobil ne zaman asfalta inecek? Bakan tarih verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türkiye'nin Otomobili Projesi'nde yakın zamanda fabrika temellerinin atılacağını, marka ve pazarlama planlamalarının yapılacağını belirterek, "Türkiye'nin Otomobili 2022'nin sonunda yollarda olacak." dedi.

22.06.2020Teknoloji
Bakan Varank: Yerli otomobil 2022de yollarda

Bakan Varank: Yerli otomobil 2022'de yollarda

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin 2022 yılı sonunda yollarda olacağını açıkladı.

21.06.2020Ekonomi
Vegan maske ABD yolunda

Vegan maske ABD yolunda

Dünyanın ilk V-Label sertifikasına sahip Vegan kumaş üretimini gerçekleştiren İpeker, ürünün yaşam döngüsünün de sürdürülebilir olması düşüncesi ile bu kez de dünyanın ilk vegan ipekten üretilen maskesini tasarladı. Moda algısı olan, sürdürülebilir ve çevreci gibi pek çok özelliği ile kilogram katma değeri 600 doları bulan maskeler için ilk talep ABD ve İngiltere’den geldi.

17.06.2020Ekonomi
Salgın döneminin cilde olan etkilerinden korunmak için bunlara dikkat edin

Salgın döneminin cilde olan etkilerinden korunmak için bunlara dikkat edin

Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emin Özlü, sık sık el yıkama ve fazla dezenfektan kullanımının derinin koruyucu tabakasını bozarak ciltte kuruluk ve egzama gelişmesine yol açabildiğini kaydetti.

16.06.2020Sağlık
Esenyurtta hırsızlığı araştıran polis, sahte deterjan imalathanesini ortaya çıkardı

Esenyurt'ta hırsızlığı araştıran polis, sahte deterjan imalathanesini ortaya çıkardı

İstanbul Esenyurt'ta inşaattan çalınan malzemeler iki ayrı adreste ele geçilirken, eşyaların gizlendiği depoda sahte deterjan üretildiği de belirlendi. Olayla ilgili Suriyeli 3 şüpheli gözaltına alındı.

14.06.2020Gündem
Brezilyada korkutan bilanço İngiltereyi de geçtiler

Brezilya'da korkutan bilanço! İngiltere'yi de geçtiler

Brezilya’da korona virüsten ölenlerin sayısı 41 bin 901’e ulaşarak ölü sayısında İngiltere’yi geride bıraktı. Brezilya virüs kaynaklı en çok can kaybının olduğu ikinci ülke oldu.

13.06.2020Dünya
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde alınması gereken önlemler belirlendi

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde alınması gereken önlemler belirlendi

Sağlık Bakanlığı’nca, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde alınacak tedbirler doğrultusunda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde izolasyon odası veya alanı oluşturulacak, Kovid-19 teşhisi konulan hasta kişi o alanda kişisel koruyucu ekipman kullanan bir eğiticiyle izole edilecek.

10.06.2020Eğitim
LGS’de uygulanacak koronavirüs tedbirleri açıklandı

LGS’de uygulanacak koronavirüs tedbirleri açıklandı

MEB tarafından illere gönderilen yazıya göre, öğrenciler, yerlerine oturduklarında aralarında en az bir metre mesafe sağlanacak. Sınav başladıktan sonra maskeler çıkarılabilecek, nemlenmesi durumunda değiştirilecek. Mümkün olan yerlerde pencere açılarak sınıflar havalandırılacak. Veliler, sınav binasına ve bahçesine alınmayacak. Ateş, öksürük, burun akıntısı ve solunum güçlüğü şikayeti olan, Kovid-19 olan veya son 14 gün içerisinde vaka ile teması olan kişilere sınav görevi verilmeyecek.

10.06.2020Eğitim
Temizlik Kimyasalları Evde Güvenli Nasıl Kullanılır

Temizlik Kimyasalları Evde Güvenli Nasıl Kullanılır?

Pandemi döneminde evlerde kullanımı yoğunlaşan temizlik maddeleri,0-6 yaş grubu çocuklarda zehirlenme vakalarını arttırdı. Özellikle çamaşır suyu, deterjan ve el dezenfektanları kullanımının yoğunlaşması, başta çocuklar olmak üzere yaşlılar ve diğer aile bireyleri için zehirlenme riski taşırken İlk ve Acil Yardım Program Başkanı Öğr. Gör. Özlem Karagöl deterjanların çoğunda çok miktarda fosfat ve klor bulunduğunu ve bu nedenle bulaşıkların iyice durulanması gerektiğini söyledi.

9.06.2020İyi Yaşam
“Bulaşıkları iyice durulayın”

“Bulaşıkları iyice durulayın”

Pandemi döneminde evlerde kullanımı yoğunlaşan temizlik maddeleri, 0-6 yaş grubu çocuklarda zehirlenme vakalarını arttırdı. Özellikle çamaşır suyu, deterjan ve el dezenfektanları kullanımının yoğunlaşması, başta çocuklar olmak üzere yaşlılar ve diğer aile bireyleri için zehirlenme riski taşırken İlk ve Acil Yardım Program Başkanı Öğr. Gör. Özlem Karagöl deterjanların çoğunda çok miktarda fosfat ve klor bulunduğunu ve bu nedenle bulaşıkların iyice durulanması gerektiğini söyledi.

9.06.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Geri dönüşüm oto yıkama kompleksi

Yaz bitiyor, havalar soğumadan çocukların çok seveceği sulu bir oyun yapalım istedim. Hazırlaması çok basit. Özellikle araba sever minikler bu oyuna bayılacak.

4.09.2020

Nefes egzersizi: Dev baloncuklar

Çocuklar için nefes egzersizleri çok faydalıdır. Çocuklar duygularını daha rahat kontrol eder ve dikkat konsantrasyon becerilerini de geliştirirler. Nefes egzersizleri çocukların bedenlerini daha iyi kullanabilmelerine, kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olur ve konuşurken telaffuzlarını geliştirmelerine de katkı sağlar. Nefes egzersizleri çocukların bilişsel gelişimini destekler ve stresi azaltarak konsantrasyonlarını da artırır.

20.08.2020

Bunlar kötü gidişin işaretleridir

Biz pandemi ile mücadele meselesini kolay anlaşılsın, motivasyonumuz biraz daha çoğalsın diye bir tür “maç” gibi tanımladık.

11.06.2020